DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Po lifcie zawieszenia drgania kierownicy.... Półoś?

Kalwar - 2021-05-11, 14:55
Temat postu: Po lifcie zawieszenia drgania kierownicy.... Półoś?
Witam. Jak w temacie. Po podniesieniu auta na sprężynach h&r przy przyspieszaniu na 1i 2 wyczuwalne drgania przedniego zawieszenia. Mechanika stwierdza przegub wewn prawy. Czy macie jakieś doświadczenia z tym? Ew. Jaką półoś kupić żeby pojeździła trochę?
corrado - 2021-05-11, 17:55

Bardzo słusznie , że wewnętrzny , widać , że myśli , też bym to wyrokował .

Podczas zmiany wysokości zawieszenia półoś się "wydłuża" delikatnie albo skraca oczywiście w zależnosci lift/opuszczenie i wtedy krzyżak z łozyskami pracują w innym miejscu przegubu i tam wpadają w drgania bo mają większy luz pracy, na skutek zrobionych kilometrów na ogół, ruszania z pizdy :lol: itd.

Kalwar - 2021-05-11, 18:08

Tam z pizdy od razu :) wiem , że przy tej potwornej mocy trzeba ostrożnie z gazem, ale bez przesady :) wiesz coś o półosiach? Co warto a co omijać?
toka93 - 2021-05-11, 21:05

Kupić zamiennik GSP i mieć w poważaniu. Mam auto 4 rok z półosią z tej firmy i jeździ. A auto z chronicznymi wywalaniem przegubów wewnętrznych, więc uważam za spory wynik
corrado - 2021-05-12, 08:19

Dużo płaciłeś toka za półoś? Długa(prawa) też wymieniałes?

Ja kiedyś wymieniłem na taką z rozbitka który nie dostał w przód.Juz minęło z parę lat(2-3) i jest ok.Chyba dałem coś ok 250pln.

toka93 - 2021-05-12, 10:12

Do innego auta kupowałem. Wyceniałem dzisiaj półoś prawą i wychodzi że nowe zamienniki to od 280 do 380. Przy nowym oczywiście ma się te 2 lata gwarancji.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group