DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Zakup Dacii - Dacia Duster 2 FL

Prezes - 2021-06-24, 14:25
Temat postu: Dacia Duster 2 FL
Cześć,
Mam pytanie, jako, że 22 czerwca miały być otworzone zamówienia na poliftowego Dustera, czy ktoś się już może dowiadywał o ceny albo ma do nich dostęp?

syn marnotrawny - 2021-06-24, 22:39
Temat postu: Re: Dacia Duster 2 FL
Prezes napisał/a:
Cześć,
Mam pytanie, jako, że 22 czerwca miały być otworzone zamówienia na poliftowego Dustera, czy ktoś się już może dowiadywał o ceny albo ma do nich dostęp?


Wersja Essential w Chorwacji ponoć 62 tys. złotych przeliczając na nasze. w PL czekamy na oficjalny cennik.

maciek - 2021-06-26, 16:53

cennik 1 lipca
jordan - 2021-06-30, 17:31

To pewna informacja? Kiedy beda pierwsze sztuki na placu? :-P
maciek - 2021-06-30, 17:49

pierwsze dostawy ostatni tydzień sierpnia.
ejayy - 2021-06-30, 18:42

Podpinam się pod pytanie - kiedy pojawią się w salonach do obejrzenia? Teść szuka samochodu i wpadł mu w oko Duster, ale informacja o FL mocno go zmotywowała do przeczekania :)
Prezes - 2021-07-01, 10:32

ejayy napisał/a:
informacja o FL mocno go zmotywowała do przeczekania

Ale dlaczego? Lepszy podłokietnik? Wg mnie tylko jeśli go automat interesuje, to warto czekać.. Teraz można by się potargować o placowe sztuki przed FL

Ale wracając do tematu, który mnie najbardziej intrygował to są już polskie ceny!
Sztuka jaka mnie interesuje, czyli EDC kosztuje wyjściowo 86 000 :-/
Dokładając do tego kolor i koło zapasowe daje to 88 700.. pewnie 8k pln rabatu nie dostanę, więc.. trochę drogo

P.S. kolor 2200 nie 2000, ale biały gratis

dudu$ - 2021-07-01, 10:37

Prezes napisał/a:
ejayy napisał/a:
informacja o FL mocno go zmotywowała do przeczekania

Ale dlaczego? Lepszy podłokietnik? Wg mnie tylko jeśli go automat interesuje, to warto czekać.. Teraz można by się potargować o placowe sztuki przed FL

Ale wracając do tematu, który mnie najbardziej intrygował to są już polskie ceny!
Sztuka jaka mnie interesuje, czyli EDC kosztuje wyjściowo 86 000 :-/
Dokładając do tego kolor i koło zapasowe daje to 88 700.. pewnie 8k pln rabatu nie dostanę, więc.. trochę drogo

P.S. kolor 2200 nie 2000, ale biały gratis


Obecny Duster jest pewnie w podobnej specyfikacji co ten, który sobie wyliczałeś, wiec dla ciekawskich ( w tym dla mnie) mógłby napisać jak w przeciągu tych 5 lat Duster podrożał?

Prezes - 2021-07-01, 11:00

dudu$, Najbardziej podrożał na początku roku

Mój Prestige 1.2 125 KM + automatyczna klimatyzacja (aktualnie standard) + kolor + koło zapasowe cennikowo w 2018 roku kosztował 68 000 PLN, aktualnie odpowiednik, czyli 1.3 130 KM + kolor + koło zapasowe cennikowo 78 400 PLN

Ja kupowałem taniej, bo z placu i rok produkcji 2017, co mam w poważaniu ;-)

Wersja FL względem poprzedniej zdrożała ok. 2k PLN, jeszcze można porównać - konfigurator ma nowe ceny, w cenniku są stare, wyżej opisany model z lakierem i kołem kosztował 76 500 PLN

ejayy - 2021-07-03, 09:28

Prezes napisał/a:
ejayy napisał/a:
informacja o FL mocno go zmotywowała do przeczekania

Ale dlaczego? Lepszy podłokietnik? Wg mnie tylko jeśli go automat interesuje, to warto czekać.. Teraz można by się potargować o placowe sztuki przed FL


Dokładnie, automat jest tu ważny. Druga sprawa to fakt, że facelifting to jednak facelifting. Odświeżone wnętrze i materiały też robią robotę.

krimar - 2021-07-03, 12:21
Temat postu: Re: Dacia Duster 2 FL
syn marnotrawny napisał/a:
[

Wersja Essential w Chorwacji ponoć 62 tys. złotych przeliczając na nasze. w PL czekamy na oficjalny cennik.


Tylko, że to chorwacka cena przedlifta

jjmalin - 2021-07-07, 17:45
Temat postu: Duster 2021 po liftingu
Ciekawe czy da się podmienić plig and play światła z przodu i z tyłu jako poliftowe oraz wymienić radio na nowsze choć jak dla mnie nie jest to konieczne
dudu$ - 2021-07-07, 21:03

Obawiam się, że z reflektorami przednimi będzie podobnie jak było w Sandero II, czyli na pierwszy rzut oka wydawały się takie same a po dokładniejszym przyjrzeniu lampy miały inny kształt. Z tylnymi raczej nie będzie problemu i będzie można zrobić przekładkę tylko czy warto? Komplet nowych lamp tylnych po FL z demontażu kosztować będzie pewnie z parę ładnych stówek. Radia raczej będzie wymienialne, tylko trzeba będzie zaopatrzyć sie w ramkę.
toka93 - 2021-07-08, 17:51

No te z Sandero II miały taki sam kształt a w kostce było namieszane, bo sam chciałem robić polifta z przed Lifta. Ostatecznie gra nie warta świeczki jak to zawsze bywa.
Na plus jest to, że Daciowe lifty są naprawdę tylko małym liftem i nie ma wielkich zmian.

Dymek - 2021-07-09, 08:54

toka93 napisał/a:
No te z Sandero II miały taki sam kształt a w kostce było namieszane...

Ale uściślijmy, że to tylne. Przednie kształtem nie pasują.

chleb0 - 2021-08-07, 07:15

Tylne lampy po liftowe, pasują do Dustera z przed liftu, ja mojego odbieram w okolicach października (model po liftowy) , to się podzielę wrażeniami i może jakieś fotki.
Cytrynola - 2021-08-09, 12:20

A jak mniej więcej porównanie cen sprzed liftu z tym poliftowym?

Co do lampek zmiany można zobaczyć u LZParts
[youtube]7R1t6i1eXd0[/youtube]

Pat - 2021-08-09, 13:04

Cytrynola napisał/a:


Co do lampek zmiany można zobaczyć u LZParts
[youtube]7R1t6i1eXd0[/youtube]


Dokładnie, tam tłumaczy, że tylne pasują P&P a przednie niestety nie, bo polift ma regulację elektryczną, a przedlift miał na linkach.

ptakooo - 2021-08-19, 10:33

Czy wie ktoś czy jest możliwość zakupu tylnych lamp do Renault Dustera 2 w wersji rosyjskiej/brazylijskiej? To są te same "plusy" co w Dacia, ale z paskami led spełniającymi rolę świateł czerwonych pozycyjnych. Światła stop są identyczne z bańką szklaną. Taka wersja podoba mi się o wiele bardziej niż Y.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group