DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Przepala bezpiecznik F16 / manetka sterowania radiem

milosh - 2022-08-13, 17:46
Temat postu: Przepala bezpiecznik F16 / manetka sterowania radiem
Cześć!

Pewnego słonecznego dnia rano wszystko działało, samochód stał w pełnym słońcu i po południu podczas powrotu z pracy manetka sterowania radiem (przy kierownicy) przestała działać.

Sprawdzam bezpieczniki - spalony F16 (oznaczający podgrzewane fotele i radio) - podgrzewanych foteli nie mam. Niestety, po wymianie wystarczy przekręcenie kluczyka i znowu spalony.

Ktoś podsunie pomysł co to może być, jak wygląda obwód z bezpiecznikiem F16?

eplus - 2022-08-14, 05:57

A radio działa?
piotr. z - 2022-08-16, 18:08

Jeśli bezpiecznik się przepala to musisz mieć zwarcie. A przypadkiem nie masz jakiegoś metalowego przedmiotu w gnieździe zapalniczki? U mnie to było przyczyną a już sądziłem, że radio padło.
Jeśli jednak w gnieździe niczego nie ma to odłącz radio i wtedy zmień bezpiecznik i sprawdź- jeśli strzeli to masz gdzieś zwarcie w wiązce a jeśli nie to najprawdopodobniej coś w radiu ale tu wróżę z fusów...

milosh - 2022-08-19, 15:25

Tak, radio normalnie działa bo ono jest na innym bezpieczniku - wg. schematu dwa bezpieczniki odpowiadają za radio.

Wypiąłem wszystko, niestety kolejny bezpiecznik przepaliło.
Zastanawiam się czy może kupić samą manetkę radia i spróbować podmienić, może to coś w niej?

Po podłączeniu do kompa w serwisie przez diagnostykę będą coś wstanie zdiagnozować, czy to raczej oglądanie kabli pod deską?

Limes - 2022-08-19, 16:22

Pokaż jaką masz manetkę , mogę ci podrzucić bo mam ze dwie wolne , komp chybe tego nie ogarnie .
Dymek - 2022-08-19, 21:18

Kolego- manetka jest podpięta wyłącznie do radia, ma osobną wtyczkę z tyłu radia. Manetka sama nie przepali żadnego bezpiecznika. Jeżeli u Ciebie oba bezpieczniki radia są dobre, to spalony bezpiecznik i niedziałająca manetka to są zapewne dwie różne sprawy. Wypnij wtyczkę manetki z radia i sprawdź wtedy bezpiecznik.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group