DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Dacia Lodgy siłownik zamka

norton1 - 2024-03-05, 17:57
Temat postu: Dacia Lodgy siłownik zamka
Witam,

czy ktoś może przerabiał temat wymiany siłownika drzwi zamka w Dacia Lodgy i potrafi podpowiedzieć. Szukam i szukam w necie i nie mogę znaleźć siłownika który był by dedykowany do Lodgy. Znalazłem co najwyżej do Dustera lub Logana. Zastanawiam się czy są to te same siłowniki i np ten czy będzie pasował: https://allegro.pl/oferta/renault-espace-clio-2-megane-thalia-silownik-zamka-9911762735. Mam problem z niezamykającymi się prawymi drzwiami przód. Jeszcze nie rozbierałem ale wolał bym wcześniej kupić siłownik i zrobić wymianę w ten sam dzień aby żonka nie marudziła że nie ma auta :)

Pozdrawiam
Marcin

toka93 - 2024-03-06, 20:21

Siłownik powinien być taki sam o ile jest dwu-pinowy. Z dusterem trzeba uważać bo miał też 4-pinowe.
Sprawdziłym, wpier czy czasami nie przesunął się drucik, albo nie połamało oczko od drucika łączącego zamek z klamką.

route2000 - 2024-03-08, 11:27

Pierw rozbiera się drzwi by zobaczyć jaki jest siłownik a nie odwrotnie. :->
Kupując "niewłaściwy" siłownik to też wychodzi na to samo, bo po rozbiórce drzwi okazuje się, że albo pasuje (co z całego serca ci życzę) albo nie pasuje co może napsuć nerwów i straty czasu, bo trzeba je z powrotem złożyć drzwi, by auto nie stało nieczynne i wymienić na właściwy siłownik.

norton1 - 2024-03-12, 15:06

Macie rację. Myślałem że to jest jakiś standard, ale jestem już po rozebraniu drzwi i wyjęciu całego zamka drzwi prawych przodnich. Porównałem zamek z nowym siłownikiem i szczerze mówiąc to nie za bardzo wyglądało aby siłownik pasował do tego zamka (nie rozbierałem zamka bardziej więc może jednak...). Finalnie okazało się że odpieła się tylko kostka z zamka więc zamówiony siłownik odesłałem. Nie wiem czy przy awarii siłownika nie wołał bym już całego zamka szukać na podmianę następnym razem....

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group