DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Oświetlenie schowka

jackthenight - 2009-11-29, 19:59
Temat postu: Oświetlenie schowka
http://www.daciaklub.pl/f...p?p=42575#42575
mekintosz napisał/a:
Czyli kolezanka ma przepalona zaroweczke :-( i wycieraczki do wymiany...


Nie. Stepway niestety nie ma podświetlanego schowka - chociaż specyfikacja mówi inaczej, to mimo wszystko nie ma lampki w schowku - ten Stepway co jechałem również nie miał podświetlanego schowka.

mekintosz - 2009-11-29, 21:59

jackthenight napisał/a:
mekintosz napisał/a:


Czyli kolezanka ma przepalona zaroweczke :-( i wycieraczki do wymiany...



Nie. Stepway niestety nie ma podświetlanego schowka - chociaż specyfikacja mówi inaczej, to mimo wszystko nie ma lampki w schowku - ten Stepway co jechałem również nie miał podświetlanego schowka.


Czy jest moze zaslepka/miejsce na montaz lampki plus stosownego wlacznika ? To taki drobiazg a bardzo sie przydaje.

laisar - 2009-11-30, 09:13

Ale koleżanka, która udostępniła swoje auto, nie jeździ Stepwayem, tylko zwykłym Sandero Laureate - a takowy zdaje się lampkę jednak posiada?


W Stepwayu - i Ambiance, na którym on bazuje - zapewne jest zaślepka, ale gdyby nawet nie było, to dziurkę zawsze można wyciąć i lampkę zamontować... (;

(Oryginalna 10 zł brutto, ref 8200418356* + przełącznik 16 zł, ref 7700816818 + przewody we własnym zakresie).



---------------
* Prywata: mam na zbyciu, jakby kto chciał... (;

jackthenight - 2009-11-30, 13:24

laisar napisał/a:
Ale koleżanka, która udostępniła swoje auto, nie jeździ Stepwayem, tylko zwykłym Sandero Laureate - a takowy zdaje się lampkę jednak posiada?
\

Sandero Laureate jak najbardziej lampkę schowka posiada.

Cytat:
W Stepwayu - i Ambiance, na którym on bazuje - zapewne jest zaślepka, ale gdyby nawet nie było, to dziurkę zawsze można wyciąć i lampkę zamontować... (;


W Stepway jest w schowku już zrobiony i gotowy otwór na montaż lampki schowka.
Także nic wycinać nie trzeba.
Nie wiem jak z kablami - ale niewykluczone że też mogą być gdzieś w środku deski schowane.

Jarosław P - 2009-11-30, 19:29

Aczy podświetlenie schowka działa tylko przy zapalonych światłach , u mnie tak jest to podłączone że musze przynajmniej włączyć postojowe to wtedy świeci lampka w schowku , troche dziwne bo na postoju światła gaszę i wtedy chcę korzystać ze schowka np wyjąć mapę , a w schowku ciemno :-(
wox - 2009-11-30, 20:18

Jest tak jak piszesz - trzeba włączyć przynajmniej postojówki
Jarosław P - 2009-12-01, 19:34

Wróce jeszcze do podświetlenia schowka po co podłączony jest pod światła i podświetlenia pokreteł nawiewów itp. skoro posiada swój osobny wyłącznik. Oświetlenie bagażnika działa bez włączonych świateł , podnoszę klape i świeci tak samo powinno być ze schowkiem.
Pozdro

laisar - 2009-12-01, 19:41

Nie, nie ma własnego wyłącznika - tzn. stałego, bo oczywiście tak w ogóle sterowany jest takim podpiętym pod pokrywę schowka. I poniekąd słusznie, bo zabezpiecza to przed pozostawieniem zapalonego światła w zamkniętym schowku...
Jarosław P - 2009-12-01, 19:49

No właśnie wystarczy poprowadzic osobne zasilanie i szeregowo przez wyłącznik i lampkę - przynajmniej tak mi się wydaje i będzie jak w bagażniku.
Beckie - 2009-12-01, 20:36

laisar napisał/a:
I poniekąd słusznie, bo zabezpiecza to przed pozostawieniem zapalonego światła w zamkniętym schowku...

Niby jak? U mnie zawsze jak otworzę schowek to światło się świeci. :mrgreen: Tak samo jak w lodówce.

laisar - 2009-12-01, 20:43

Przy całkowicie wyłączonych światłach też?
Beckie - 2009-12-01, 20:49

Nie. Tak to nie. Tak jak u wszystkich.
Lajkonik - 2014-09-22, 07:53

Witam

Chciałbym odświeżyć temat, ale jednocześnie trochę go zmienić. Przede wszystkim chodzi mi o Dustera ph1. Mam dziurę zamiast lampki oświetlenia i chciałbym dorobić to brakujące oświetlenie. Mam w związku z tym pytania do osób wyspecjalizowanych w drążeniu takich tematów:
1. Wiem już, że będzie tam pasować ta sama lampka, która jest w bagażniku. A czy jest to taka sama lampka jak ta od Megane II?
2. Nie bardzo wiem gdzie powinien być wyłącznik i jak on wygląda. Gdzie go kupić?
3. Czy mogę liczyć, że instalacja jest dostosowana od razu do podłączenia tego oświetlenia, czy niestety będzie lutowanie (z oświetlenia panelu środkowego)?

laisar - 2014-09-22, 08:51

Lajkonik napisał/a:
czy jest to taka sama lampka jak ta od Megane II?

W linku jest lampka od megane I (nie II) - jest inna od tej w daciach.

Lampka z bagażnika megane II będzie pasowała, ale też dopiero z aut po czerwcu 2005 r.

Właściwa lampka ma nr OE 8200418356 i nowa kosztuje w ASO 36 zł brutto.

Przykładowe aukcje:
http://allegro.pl/dacia-l...4567286624.html
http://allegro.pl/sandero...4606465358.html
http://allegro.pl/wiazka-...4543641724.html


Lajkonik napisał/a:
gdzie powinien być wyłącznik i jak on wygląda. Gdzie go kupić?

Wyłącznik krańcowy wbudowany jest w krawędź schowka - przyciska zamykająca się klapka, powodując zgaszenie lampki.

Widać go np na środku fotki z ostatniej aukcji powyżej:



Oryginał w ASO ma nr OE 7700816818 i kosztuje 74 zł, ale jak widać powyżej jest też dostępny wśród części używanych.


Lajkonik napisał/a:
instalacja jest dostosowana od razu do podłączenia tego oświetlenia[?]

W zasadzie tak, ale sama wiązka jest wspólna z poduszką pasażera, więc trzeba uważać.

Podłączenie samej lampki to piny A7 (+) i A8 (masa) w złączce R292, najniżej umieszczonej na prawej burcie pod deską rozdzielczą.

piku - 2014-09-22, 09:22

Skoro mowa o lampce oświetlającej bagażnik, to pozwolę sobie zapytać, czy gdybym zamontował w bagażniku Dustera drugą lampkę (po prawej stronie), musiałbym zmieniać jeszcze jakieś bezpieczniki, czy sprawa kończy się na kabelku od lampki po lewej stronie i wycięciu z prawej odpowiedniego otworu?
laisar - 2014-09-22, 09:30

piku napisał/a:
czy gdybym zamontował w bagażniku Dustera drugą lampkę (po prawej stronie), musiałbym zmieniać jeszcze jakieś bezpieczniki

To kwestia zastosowanego źródła światła - jeśli będzie to identyczna żarówka jak już istniejąca (5 W), to dodatkowe obciążenie jest tak niewielkie (poniżej 0,4 A), że raczej nie ma potrzeby zmiany bezpiecznika.

Lajkonik - 2014-09-22, 10:54

laisar napisał/a:
W linku jest lampka od megane I (nie II) - jest inna od tej w daciach.


Moje niedopatrzenie :oops:

laisar napisał/a:

Lajkonik napisał/a:
instalacja jest dostosowana od razu do podłączenia tego oświetlenia[?]

W zasadzie tak, ale sama wiązka jest wspólna z poduszką pasażera, więc trzeba uważać.

Podłączenie samej lampki to piny A7 (+) i A8 (masa) w złączce R292, najniżej umieszczonej na prawej burcie pod deską rozdzielczą.


Dzięki za pomoc. Jak zwykle jesteś pierwszy i najbardziej rzeczowy. :-D
Ale jak patrzę na tą plątaninę kabelków + info o wspólnej wiązce z poduszką, to trochę blednę. Co z tymi wszystkimi wtyczkami? Widzę chyba 3 szt. Miałbyś jakiś schemat podłączenia w postaci rysunku?
Gościu na tej aukcji chce z przesyłką 67zł. To chyba już lepiej kupić nową w ASO.

Edit:
No chyba jednak nie do końca zrozumiałem co to za cena. Sprawdziłem w ASO i ceny są następujące:
wyłącznik 74zł
wiązka 70zł
lampka 36zł
czyli razem to daje 180zł

laisar - 2014-09-22, 11:04

Lajkonik napisał/a:
Co z tymi wszystkimi wtyczkami?

Jeżeli pasuje, to można podmienić całą wiązkę - albo dołożyć obok, przekładając do aktualnej wtyczki (to ta duża niebieska z prawej) same podane poprzednio piny.

Lajkonik napisał/a:
z przesyłką 67zł. To chyba już lepiej kupić nową w ASO

Komplet w ASO w sumie 191 zł - oprócz lampki i włącznika wiązka kosztuje 81 zł, nr OE 240182883R.

piku - 2014-09-22, 11:12

laisar napisał/a:
nie ma potrzeby zmiany bezpiecznika.


No to jeszcze pytanie o kabelki: chyba wystarczą jakieś zwykłe, bez żadnych specjalnych drogich "wiązek" czy złączek?

laisar - 2014-09-22, 11:23

piku napisał/a:
kabelki: wystarczą jakieś zwykłe

Tak - oryginalne mają 0,5mm2.

"Wiązka" to po prostu kabel z wtyczkami, nic bardziej specjalnego (:

Same złączki (nawet niekoniecznie identyczne jak fabryczne) warto jednak stosować, żeby nie uprawiać pajęczynowego druciarstwa, bo czasami takie duperele mogą odbić się czkawką (zwarcia, przebicia itp).

Lajkonik - 2014-09-22, 11:37

laisar - dzięki za pomoc. Czy dobrze odczytuję, że muszę zastąpić posiadaną wiązkę od AirBag tą plątaniną powiązaną z oświetleniem schowka? :mrgreen:
laisar - 2014-09-22, 12:05

Lajkonik napisał/a:
muszę zastąpić posiadaną wiązkę od AirBag tą plątaniną powiązaną z oświetleniem schowka?

Możesz, nie musisz - do oświetlenia wystarczą trzy kable: jeden od wtyczki R292 do masy lampki, drugi od wtyczki do wyłącznika, a trzeci od wyłącznika do plusa lampki.

BoloSr - 2014-09-22, 12:13

laisar napisał/a:
Lajkonik napisał/a:
czy jest to taka sama lampka jak ta od Megane II?

W linku jest lampka od megane I (nie II) - jest inna od tej w daciach.

Lampka z bagażnika megane II będzie pasowała, ale też dopiero z aut po czerwcu 2005 r.

Właściwa lampka ma nr OE 8200418356 i nowa kosztuje w ASO 36 zł brutto.

Przykładowe aukcje:
http://allegro.pl/dacia-l...4567286624.html
http://allegro.pl/sandero...4606465358.html
http://allegro.pl/wiazka-...4543641724.html


ta sama lampka jest w bagazniku w Dusterze ???

Lajkonik - 2014-09-22, 12:17

Ano
Ale większy problem to wyłącznik i połączenie, niż sama lampka.

Zamawiam wiązkę z aukcji, którą znalazł laisar, ale mam jeszcze pytanie:

Czy wypinając wiązkę z poduszki lepiej odłączyć akumlator, czy przy wyłączonym zapłonie to nie ma znaczenia?

Lajkonik - 2014-09-26, 07:00

Nikt nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie :?: :-/
chriskb - 2014-09-26, 07:10

Zawsze podczas prac z wiązkami w samochodzie bezpiecznej jest odłączyć akumulator.
Lajkonik - 2014-09-26, 13:06

No jak nikt nie powie mi jak powinno się to robić, to będę musiał na wszelki wypadek odłączyć :(
laisar - 2014-09-26, 13:10

Aku zawsze powinno się odpinać przy wszelkich pracach z kablami.
piku - 2014-09-26, 13:17

laisar napisał/a:
Aku zawsze powinno się odpinać przy wszelkich pracach z kablami.


Gdy w ASO odpinano mi lampkę podsufitową podczas demontażu podsufitki, nie odłączono AKU.

laisar - 2014-09-26, 13:36

Nie wszyscy i nie zawsze zachowują się tak jak powinni <;

(I przy lampkach ryzyko faktycznie jest niewielkie - ale kol. lajkonik pytał o wiązki poduszek...)

route2000 - 2014-09-27, 16:14

Kiedyś kolega opowiadał, że w warsztacie coś tam naprawiali z przodu w okolicy zderzaka.
Akumulator był jak zwykle nie odłączony, bo naprawa nie była związana z elektryką.
W momencie mechanik przypadkowo stuknął w jakiś mały element. Co się okazało?
Wybuchły poduszki przednie, bo walnął w czujniki airbagów.
Morał jest taki: na wszelki wypadek odłączaj akumulator jak jesteś niepewny czy coś się stanie.
Przy odłączonym akumulatorze nic się nie stanie, najwyżej potem trzeba poustawiać na nowo zegary i radio.... ;-)

Lajkonik - 2014-09-27, 17:01

Znaczy się, że bez odpięcia aku się nie obędzie. Dzięki za odpowiedzi. Zastanawiam się czy jestem w stanie sięgnąć ręką do wtyczki przy poduszce pasażera. Muszę tam sięgnąć nad schowkiem. W razie gdybym nie sięgał - wie ktoś jak się demontuje ten schowek?
laisar - 2014-09-27, 19:20

Lajkonik napisał/a:
jak się demontuje ten schowek?

Jedyne co go trzyma, to ośki po obu stronach - wystarczy je wyjąć i schowek powinno się dać wyciągnąć. Musisz to jednak sam dokładnie obejrzeć, bo dokumentacja jest w tym miejscu baaaardzo ogólnikowa... (Nie wiem nawet, czy te trzpienie są dostępne od środka schowka, czy może od jego spodu).

Lajkonik - 2014-09-29, 06:36

Dzięki.
laisar jak zwykle niezawodny :mrgreen:
Spróbuję najpierw sięgnąć nad schowek. Jak nie dam rady to będę go oglądał z każdej możliwej strony. Wtedy Twoja podpowiedź może okazać się bardzo cenna.

Lajkonik - 2014-10-20, 06:14

Nareszcie znalazłem trochę czasu żeby zrobić to oświetlenie. Ale niestety, wymiana wiązki na "bogatszą" nie wypaliła. Ale po kolei:
1. Nie jestem w stanie sięgnąć ręką wystarczająco głęboko za schowek, aby choćby tylko dotknąć wtyczki w airbag.
2. Schowek nie jest niczym mocowany, bo jest odlany jako jedna część z resztą dolnej części deski rozdzielczej. Demontaż odpada.
3. Skoro nie dostałem się od góry to zabrałem się za sprawdzenie połączenia pod schowkiem. Kolejna kicha - do łącza R292 nie doprowadzono zasilania oświetlenia schowka. Czyli wymiana wiązki i tak by nic nie dała.
4. Ciągnąć z bezpieczników mi się nie chciało, więc wyplotłem z wiązki (tej kupionej) kabelki od zasilania oświetlenia i podłączyłem do zasilania oświetlenia panelu środkowego.

Zatem reasumując, oświetlenia schowka działa mi tylko po włączeniu świateł (pozycyjnych lub mijania) i to mi w zupełności wystarcza. Najważniejsze, że w schowku nie zieją już te niezaślepione dziury :mrgreen:

laisar - 2014-10-21, 16:40

Lajkonik napisał/a:
Schowek nie jest niczym mocowany, bo jest odlany jako jedna część z resztą dolnej części deski rozdzielczej

Przepraszam, ale sprawdzając wcześniej musiałem źle spojrzeć na osobę i sprawdzałem jak to jest w lodgy ): - a w dusterze jest tak jak w loganie i sandero I generacji: dolna krawędź pokrywy schowka jest w czterech miejscach przynitowana do deski. Żeby więc ją zdemontować, trzeba przeciąć nity.

Lajkonik napisał/a:
oświetlenia schowka działa mi tylko po włączeniu świateł

Oryginalne działa tak samo.

krakry1 - 2014-10-21, 17:01

Lajkonik napisał/a:
1. Nie jestem w stanie sięgnąć ręką wystarczająco głęboko za schowek, aby choćby tylko dotknąć wtyczki w airbag. :

Ta wtyczka nie jest wcale głęboko, a zaraz pod deską z lewej strony przymocowana do stelaża na którym trzyma się kokpit i rura nawiewu - z tym, żeby się tam dostać trzeba zdemontować kokpit (wtyczka siedzi w takiej "sprężynce zawieszce" i aby ja odpić trzeba ja z stamtąd wyjąć. Wiązka od tej wtyczki idzie do air bag i dalej właśnie do schowka i jeszcze się raz przewody się rozgałęziają - dwie takie wtyczki są wpięte do pojedynczych gniazd w desce (nie mam pojęcia do czego są? - chyba to masa).

Lajkonik - 2014-10-22, 06:13

Tak to wygląda i wtyczka airbag nie jest płytko, jak by się mogło wydawać. Wsadzałem łapę i najdalej gdzie sięgnąłem, to dotarłem końcami palców do otworu na lampkę :mrgreen: A sama wtyczka wymaga odciągnięcia mechanicznego bezpiecznika - dopiero wtedy można ją wypiąć.
Chosek - 2014-10-22, 16:32

piku napisał/a:
Skoro mowa o lampce oświetlającej bagażnik, to pozwolę sobie zapytać, czy gdybym zamontował w bagażniku Dustera drugą lampkę (po prawej stronie), musiałbym zmieniać jeszcze jakieś bezpieczniki, czy sprawa kończy się na kabelku od lampki po lewej stronie i wycięciu z prawej odpowiedniego otworu?


Po prawej stronie zamontowałem pasek diód 5630 , kabelek pociągnięty od lampki z lewej strony.

krakry1 - 2014-10-22, 16:41

Lajkonik napisał/a:
... A sama wtyczka wymaga odciągnięcia mechanicznego bezpiecznika - dopiero wtedy można ją wypiąć.
I owszem - ale żeby wyciagnąć tenże bezpiecznik musisz wtyczkę najpierw wyjąć z tego mocowania - ja to nazywam: "wieszak - sprężynka" :mrgreen: Jestem teraz taki mądry bo rozbierałem kokpit ... inaczej nawet bym nie zipnął w tym temacie. :mrgreen: :-P 8-)
Lajkonik - 2014-10-23, 06:17

krakry1 napisał/a:
I owszem - ale żeby wyciagnąć tenże bezpiecznik musisz wtyczkę najpierw wyjąć z tego mocowania - ja to nazywam: "wieszak - sprężynka" :mrgreen: Jestem teraz taki mądry bo rozbierałem kokpit ... inaczej nawet bym nie zipnął w tym temacie. :mrgreen: :-P 8-)


Tak daleko nie dotarłem :mrgreen: ale też nie musiałem, skoro okazało się, że i tak nie mam zasilania do oświetlenia. Wymiana wiązki nic więc by nie dała.

yurec1st - 2020-06-13, 15:14

Czy w sandero jest taka sama lampka w schowku bo u mnie nie było wcale i czy wystarczy tylko założyć żeby działała ?
https://allegro.pl/oferta/lampka-oswietlenie-schowka-dacia-duster-ii-oem-9122019534

toka93 - 2020-06-13, 16:19

Z tego co wiem to Sandero II nie ma niestety oświetlenia schowka. A na pewno nie jest to taka lampka. Można jednak to dołożyć ciągnąc sobie dwa kabelki i już mamy :)
Dymek - 2020-06-13, 16:50

Oczywiście oświetlenie schowka jest, to taka sama lampka jak w bagażniku. Wyłącznik jest osobno i jego też trzeba dołożyć.
Numer katalogowy lampki na zdjęciu- po nim szukaj::

yurec1st - 2020-06-13, 17:18

Ponieważ w różnych miejscach pod zaślepkami przełączników znalazłem wiązki z kostkami to założyłem, że montaż lampki w schowku może być dość prosty, chyba że się mylę.
A ten wyłącznik jak wygląda i gdzie jest montowany ?

Dymek - 2020-06-13, 17:30

Wyłącznik schowka wygląda tak:

yurec1st - 2020-06-13, 17:53

Lampka 55 pln
Wyłącznik 75 pln
= 130 pln to się jeszcze zastanowię czy mi aż tak zależy :-/

Dymek - 2020-06-13, 17:58

Poszukaj a znajdziesz za pół ceny. A najpierw poszukaj czy masz u siebie gotowe wiązki, bo to nie jest takie pewne...
Wyłącznik siedzi w otworze po lewej stronie schowka, na samym dole nad zawiasami drzwiczek.

yurec1st - 2020-06-13, 17:59

Tak tak od tego zacznę potem zdecyduję, dzięki.
telecaster1951 - 2020-06-15, 12:23

toka93 napisał/a:
Z tego co wiem to Sandero II nie ma niestety oświetlenia schowka
Ciekawe to. Ja w Loganie II mam oświetlany schowek.
Dymek - 2020-06-15, 13:08

telecaster1951 napisał/a:
Ciekawe to. Ja w Loganie II mam oświetlany schowek.

Po prostu- wersja Access czy Open to nie to samo, co wersja Laureate :roll:
Access nie ma nawet oświetlenia bagażnika. Ale niestety nie wszystkie różnice są podane w firmowych tabelkach wyposażenia, akurat o oświetleniu schowka nie ma tam ani słowa.

telecaster1951 - 2020-06-15, 16:55

Ok. Jeżeli jest jak mówisz to ok. Po prostu chodzi mi o ten tekst że w Sandero II nie ma oświetlenia schowka.
Killer King - 2020-06-16, 05:50

Oświetlenie schowka jest w Laureate a przez szparę oświetla nawet stopy pasażera.
Zrobię fotę dzisiaj wieczorem.

Wojciech-EL - 2021-08-07, 23:54

Killer King, No właśnie. Przez szparę oświetla stopy pasażera. Oznacza to, że żarówka nie gaśnie w momencie zamknięcia schowka. Z lewej jest taki dynks, który przy zamykaniu wchodzi w szczelinę i powinien powodować zgaszenie światła.
laisar - 2021-09-02, 11:47

Wojciech-EL napisał/a:
dynks, który przy zamykaniu wchodzi w szczelinę i powinien powodować zgaszenie światła

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=385

nowy - 2021-09-02, 16:07

Cytat:
Oświetlenie schowka jest w Laureate a przez szparę oświetla nawet stopy pasażera.


Miałem to samo w Loganie. Zgłoszone i poprawione w ASO. Podobno było coś źle zamocowane

Eddy_Edek - 2021-10-13, 19:28
Temat postu: Oświetlenie schowska Nowe Sandero/Stepwey
Zapewne część z Was wie, że w nowym Sandero brak oświetlenia schowka. Jest jednak miejsce na lampkę od Megane IV - OE 264759172R. Wystarczy znaleźć +/- i wszystko działa bez problemu. Poniżej zdjęcia.



Dymek - 2021-10-14, 08:20
Temat postu: Re: Oświetlenie schowska Nowe Sandero/Stepwey
Eddy_Edek napisał/a:
Zapewne część z Was wie, że w nowym Sandero brak oświetlenia schowka.

Litości... we wszystkich wersjach wyposażenia? :shock: Rozumiem, że wiązki też poskąpili?

sobol1976 - 2021-10-14, 10:37
Temat postu: Re: Oświetlenie schowska Nowe Sandero/Stepwey
Dymek napisał/a:
Rozumiem, że wiązki też poskąpili?

No właśnie Eddy_Edek jak tam z wiązką? Pod co się podpiąłeś konkretnie?

Eddy_Edek - 2021-10-14, 10:54

Niestety, na to pytanie nie odpowiem. Podłączał mi to elektryk. Za tydzień będę u niego to podpytam co i jak.
syn marnotrawny - 2021-10-18, 20:31

Eddy_Edek napisał/a:
Niestety, na to pytanie nie odpowiem. Podłączał mi to elektryk. Za tydzień będę u niego to podpytam co i jak.


I jak tam byku? Jakieś nowe wieści? Pytam, bo już chciałem montować jakąś taką przenośną bezprzewodową lampkę, ale jak ty zrobiłeś tą z Megane to wygląda to spoko i też bym tak chętnie sobie zrobił. ;-)

sobol1976 - 2021-10-28, 07:45

Podłączę się do prośby o "pociągnięcie elektryka za język" w kwestii podpięcia lampki. Nie demontowałem jeszcze schowka ale wkładając rękę na ślepo, za schowkiem czuję wiązkę kabli - pytanie czy jest tam wyprowadzenie przygotowane do podłączenia lampki.

Drugie pytanie, czy lampka została podpięta do stałego zasilania czy do jakiegoś źródła, które automatycznie gaśnie po wyjęciu kluczyka (tak jak lampki w podsufitce). Mimo wszystko wolałbym dodatkowe zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora (np. w przypadku uszkodzenia wyłącznika lampki lub niedomknięcia schowka).

Dymek - 2021-10-28, 09:14

sobol1976 napisał/a:
Drugie pytanie, czy lampka została podpięta do stałego zasilania czy do jakiegoś źródła, które automatycznie gaśnie po wyjęciu kluczyka (tak jak lampki w podsufitce). Mimo wszystko wolałbym dodatkowe zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora (np. w przypadku uszkodzenia wyłącznika lampki lub niedomknięcia schowka).

Fabrycznie (Sandero II) lampka schowka gaśnie sama po dwóch minutach, tak samo jak pozostawione oświetlenie kabiny czy oświetlenie bagażnika (a więc nie po wyjęciu kluczyka, lecz po upływie czasu). Więc przy samodzielnym podłączaniu należy również podłączyć się do tego samego obwodu zasilania.

Łukasz_M - 2021-10-28, 09:47
Temat postu: Re: Oświetlenie schowska Nowe Sandero/Stepwey
Eddy_Edek napisał/a:
Zapewne część z Was wie, że w nowym Sandero brak oświetlenia schowka. Jest jednak miejsce na lampkę od Megane IV - OE 264759172R. Wystarczy znaleźć +/- i wszystko działa bez problemu. Poniżej zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdzie te zdjęcia post ma kilka dni a zdjęć już nie ma. Tak ciężko wkleić zdjecia tutaj zamiast na szemranych portalach nakierowanych na reklamę.

sobol1976 napisał/a:
Drugie pytanie, czy lampka została podpięta do stałego zasilania czy do jakiegoś źródła, które automatycznie gaśnie po wyjęciu kluczyka (tak jak lampki w podsufitce). Mimo wszystko wolałbym dodatkowe zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora (np. w przypadku uszkodzenia wyłącznika lampki lub niedomknięcia schowka).

Można do układu wkomponować kontaktron ;) obok włącznika mechanicznego

sobol1976 - 2021-10-28, 09:52

Dymek napisał/a:

Fabrycznie lampka schowka gaśnie sama po kilku minutach tak samo jak pozostawione oświetlenie kabiny czy oświetlenie bagażnika.


No właśnie o to mi chodziło... Trzeba tylko ustalić czy jest możliwość w miarę łatwego podpięcia i czy jest to przygotowane w nowym Sandero. Mimo wszystko w trakcie gwarancji wolałbym nie ciąć i lutować przewodów, a brak dedykowanych wyprowadzeń wymagałby takiej ingerencji w instalację elektryczną.

Seba - 2021-12-06, 22:51

W loganie II nie mam tego oświetlenia a chciałbym. Czy można jakoś je zamontować ?
laisar - 2021-12-06, 23:09

Jak widać powyżej - można.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group