DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Mini kołpak do felgi 15 cali w Sandero

mekintosz - 2013-08-17, 19:42
Temat postu: Mini kołpak do felgi 15 cali w Sandero
Czy do moich felg sa dedykowane pasujace tzw. mini kołpaki ? Mam na myśli takie dekielki do felgi ja na fotce. Zaobserwowałem dzis MCV z takimi dekielkami, moze bym sobie takie do zimowych kupił ;-) Fajnie by wygladało - srebrne minikołpaczki, czarna felga na srebrnym sandero ;-)Pryz okazji ukryte zostaną śruby oraz elementy wystarjące z felgi osi kół. Znalazłem nawet na allegro takie dekielki, tylko nie wiem, czy sa do 14, czy 15 cali i czy do kazdej daci pasuja ? Na czym sie one trzymają, skoro nie nie na rancie felgi ? Na łbach śrub na wcisk ?

...

...

... mineło kilka minut ... i ...


Czesciowo sam sobie odpowiadam ;-)

Wiem , ze są, tylko czy do 15cali zawsze pasuja ?

http://forum.daciaklub.pl...3208da2494bae1e

mekintosz - 2013-09-16, 20:42

Upatrzyłem dziś sobie takie fajne dekielki na zimowe stalówki. Musze namierzyc online na allegro.
Wickerman - 2013-09-18, 16:26

Mam takie do zimówek trzymają się mocno na łbach śrub.
coyote - 2021-11-30, 13:49

Podepnę się pod temat.
Czy dekielki Sandero, Sandero II i Sandero III są jednakowe w sensie rozmiaru i rozstawu śrub do standardowej stalówki 15 cali?
Wzór wiem, że jest inny. Podoba mi się w sumie każdy, decyzję podejmie rzut kością lub dostępność części na rynku :)

Udało mi się ustalić numery części:
Sandero I - 8200789769
Sandero II - 8200895958
Nie wiem jaki numer części ma trójeczka.

PS. Jeśli ktoś z Was ma komplet dekli na 4 koła na sprzedaż to podrzućcie info na PW. Stan może być dowolny, byle nie były połamane - będę je i tak malował na szary mat. Ew. może ktoś chce się zamienić 4 oryginalne kołpaki 15 cali z mojego Sandero III, wzór widać na moim profilu, stan idealny.

laisar - 2021-11-30, 13:54

Wszystkie modele daciek oprócz dustera mają śruby 4x100.
coyote - 2021-11-30, 14:03

@laisar
Czyli mam Twoją odpowiedź rozumieć, że każdy dekielek na 4 śruby będzie pasował też do mojej i pozostaje tylko zwrócić uwagę, żeby wzór wszystkich był jednakowy i tyle w temacie, tak?

laisar - 2021-11-30, 16:21

Nie mam pojęcia, czy pasuje, bo to może zależeć także od średnicy dekla czy kształtu felgi w tym miejscu...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group