Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie nad polskie morze?
Autor Wiadomość
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-03, 20:59   Gdzie nad polskie morze?

Szukamy miejsca na tegoroczny wypad nad morze z Majką. Wymagania:
  • dziecio-friendly, jakiś plac zabaw, hasalnia, okoliczne atrakcje dzieciowe, te sprawy,
  • blisko/wygodnie do morza,
  • (piasz)czysta plaża,
  • albo dobre wyżywienie na miejscu, albo jakieś knajpki z pasionką do wyboru,
  • raczej pokój/kwatera niż pensjonat, luksusy są nam zbędne, byle było czysto,
  • najchętniej lesista okolica.
Wszystkie te wymagania spełnia np. Białogóra. :) Po prostu rewelacja, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, polecamy serdecznie. :] Jedyna wada to taka, że już tam byliśmy, okolicę mamy całą zwiedzoną, więc wolelibyśmy coś nowego (wypoczywamy zazwyczaj pół na pół - dzień byczenia się na plaży, dzień wycieczkowo-zwiedzalniczy).

Znajomi polecili nam Kopań (ale trochę wygwizdów) i Rowy (kiepska plaża). Problemem jest raczej nadmiar ofert niż niedobór, więc chętnie przyjmiemy propozycje konkretne i/lub sprawdzone. :)
 
malygabrys 



Marka: Dacia, Dacia
Model: Duster 4*2, MCV
Silnik: 1,6 16V + LPG BRC, 1,6 MPI+LPG BRC
Rocznik: 2011 , 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 532
Skąd: Jastrowie
Wysłany: 2011-06-03, 21:12   

Mogę zaproponować wypad do Piasków na Mierzei Wiślanej - na końcu świata.
Żabi skok do Krynicy Morskiej - full atrakcji dla starych i młodych.
Można popływać po Zalewie - kierinek Frombork itd.
Na dalszy wypad to Kanał Elbląsko - Ostródzki.
Ale co najważniejsze między Piaskami i Krynicą są naprawdę dzikie plaże (jak w piosence) - można spokojnie zażywać kąpieli słonecznych toples i nie tylko - jak kto woli.
Obcowanie z przyrodą ?!? - proszę bardzo - dziki spacerujące po obrzeżach i po Piaskach

Byliśmy w zeszłym roku - super zadowoleni - pomimo tylko 2 słonecznych dni.
Fotki ?!? - Proszę bardzo:

Zachód słońca.JPG
Plik ściągnięto 256 raz(y) 41,19 KB

Dzika plaża.JPG
Plik ściągnięto 259 raz(y) 40,07 KB

Dziki.JPG
Plik ściągnięto 242 raz(y) 55,21 KB

Plaża.JPG
Plik ściągnięto 252 raz(y) 41,61 KB

Ostatnio zmieniony przez malygabrys 2011-06-03, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
z234 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5dci 85KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 61
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-06-03, 21:59   

My w tym roku z dzieckiem jedziemy do Karwii. Ponoć jest tam najpiękniejsza plaża nad Bałtykiem
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-03, 22:36   

z234 napisał/a:
My w tym roku z dzieckiem jedziemy do Karwii. Ponoć jest tam najpiękniejsza plaża nad Bałtykiem

Byliśmy na plaży w Karwii, pobliskim Ostrowie i oczywiście Białogórze. Plaża jest jak dla mnie zupełnie taka sama, jak wszędzie indziej. :) Karwii nie polecam jednakowoż - tłok, hałas, kiepskie jedzenie w knajpach. :/ Znacznie fajniejsza i bardziej pro-dzieciowa jest Białogóra - sama miejscowość jest mniejsza, wszędzie blisko, fajne knajpki, stadnina koni nieopodal. Jedyne co, to nad morze jest kilometr, asfaltową dróżką przez las. W okolicy jest też fajny dwór w Bychowie z mini-ZOO, jeśli dziecko jest już zwierzolubne, to polecam gorąco. O pobycie w Białogórze i okolicach można poczytać tu tu i tu. ;)
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-03, 22:53   

Bebe a np. Pogorzelica jest w lesie http://www.niechorze.com/angielski/plany.htm.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-03, 23:43   

Rowy odradzam.

Polecam Sarbinowo Nadmorskie, Gąski, Chłopy i ogólnie, tamte okolice - aczkolwiek żadnych konkretnych namiarów kwaterowych nie udzielę, bo my jako te ślimaczki, byliśmy z własnym domkiem, na kółkach... (:
 
bodzio 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 176
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-06-04, 06:06   

ja z rodzina wybieram sie do wicii, z jednej strony morze a z drugiej jezioro kopan no i las. Kumpel mi polecil to miejsce, jest ciche i spokojne w sam raz dla rodziny z dzieciakami. Żadni wrazen moga wyskoczyc do darlowka lub jaroslawca. W sierpniu moze wyskocze do Francji na kemping Vacansoleil- polecam ofertu wycofane i skasowane.
_________________
Poison Zyankalli + Shimano XT
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-04, 06:49   

Dąbki - spełniają Twoje wymagania. W pobliskim Darłowie masz w razie czego dodatkowe atrakcje jak aquapark czy multum miejsc na wydawanie kasy.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-04, 09:25   

Robiliśmy do Dąbek dwa podejścia - oba wybitnie nie udane ze względu na niemożebny tłok (w różnych terminach, więc musi tak mają). No ale co kto lubi...
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-04, 10:40   

Jedziemy na dwa ostatnie tygodnie czerwca, w zeszłym roku w Białogórze w tym terminie były luzy (za to nie wszystko działało przed sezonem właściwym).

Dzięki wszystkim za propozycje. :)

Jeśli macie, to prosiłbym o propozycje konkretnych (sprawdzonych) kwater - na przekopywanie się przez gazylion ofert w każdej z miejscowości nie starczy mi życia. ;)

W Białogórze możemy polecić kwatery Kotwica, prowadzi je pani Ewa Minga. Pokoje świeżo wyremontowane, nowe wyposażenie, świetlica, plac zabaw, parking.
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-06-04, 19:53   

Dzięki bebe za ten temat - też czegoś szukam - może skorzystam z Białogóry :-)
Ja, niestety, nic nie mogę Ci polecić.
Ostatnio zmieniony przez wox 2011-06-04, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-06-04, 20:53   

Ja wybrałbym Frombork, ale czy bedziesz zadowolony. Bo ja juź mam wolne od dzieci.
 
poznaniak1979 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,6 MPI + LPG K7M
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 114
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-04, 21:28   

Polecam miejscowość Grzybowo niedaleko Kołobrzegu
 
flowerman 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV, Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 85KM, 1.6 16V 105
Rocznik: 2009, 2010/2011
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 266
Skąd: Strzelce Opolskie
Wysłany: 2011-06-05, 09:54   

Ustronie morskie - niezła rozrywka dla całej rodziny, blisko Kołobrzeg. Plaż czysta. Nawet nieduży tłok jak na przełom Lipca i Sierpnia.

np: http://www.wakacyjnawioska.pl/

Jeśli wolisz spokój - http://www.lukecin.com.pl/

Połowa drogi pomiędzy Pobierowem i Dziwnowem - cisza i pełny spokój
_________________
stan licznika: 121000 km - 20-11-2013
 
mud maX 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 237
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-07-10, 00:56   

Znowu lato i pytanie z tematu wraca jak bumerang. Gdyby ktoś się wybierał teraz to na mapce z jakiegoś szwedzkiego instytutu można sprawdzić gdzie Bałtyk kwitnie najmocniej a gdzie najmniej (chodzi oczywiście o sinice).
http://www.smhi.se/en/Wea...tuation-1.11631
 
elektryk1 


Marka: Daewoo \ Dacia
Model: Matiz \ Duster 4x4
Silnik: 0,8 \ 1,6 16V
Rocznik: 2003 \ 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 59
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-07-10, 13:19   

Witam :-)
Aktualnie jesteśmy w Mrzeżynie - plaża czysta szeroka i piaszczysta :-)
Dzieciaki maja gdzie biegać
Pogoda jest OK

Pozdrowionka dla Wszystkich ;-)
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2012-07-10, 23:22   

Ja w tym roku wakacje spędziłem w Ustce. Jak zwykle dla mnie i całej mojej rodzinki fajna miejscowość. W czerwcu nie ma tłoku więc z dwójką dzieci rewelacja
_________________

 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-07-11, 07:41   Re: Gdzie nad polskie morze?

bebe napisał/a:
Szukamy miejsca na tegoroczny wypad nad morze z Majką. Wymagania:
  • dziecio-friendly, jakiś plac zabaw, hasalnia, okoliczne atrakcje dzieciowe, te sprawy,
  • blisko/wygodnie do morza,
  • (piasz)czysta plaża,
  • albo dobre wyżywienie na miejscu, albo jakieś knajpki z pasionką do wyboru,
  • raczej pokój/kwatera niż pensjonat, luksusy są nam zbędne, byle było czysto,
  • najchętniej lesista okolica.
Wszystkie te wymagania spełnia np. Białogóra. :) Po prostu rewelacja, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, polecamy serdecznie. :] Jedyna wada to taka, że już tam byliśmy, okolicę mamy całą zwiedzoną, więc wolelibyśmy coś nowego (wypoczywamy zazwyczaj pół na pół - dzień byczenia się na plaży, dzień wycieczkowo-zwiedzalniczy).

Znajomi polecili nam Kopań (ale trochę wygwizdów) i Rowy (kiepska plaża). Problemem jest raczej nadmiar ofert niż niedobór, więc chętnie przyjmiemy propozycje konkretne i/lub sprawdzone. :)


W tym roku byliśmy na Helu w Wojskowym Zakładzie Wypoczynkowym Jantar. Spełnia wszystkie wymogi dla rodziny z dziećmi. Ośrodek należy do MON ale przyjmuje też cywilów. Dwie plaże, jadłodajnia, place zabaw, kawał lasu, parking, pokoje OK, żadnych dyskotek i tego typu atrakcji.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
dystrykt9 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V 105KM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 579
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2012-07-11, 08:53   

Ponieważ od kilku lat także wyszukuję miejsca, które są przyjazne dla rodzin z dziećmi, więc jeśli chodzi o polskie morze mogę polecić następujące lokalizacje, w których byliśmy z rodzinką:

Jastrzębia Góra:
http://www.sympatik.jastrzebiagora.pl/
Mieszkaliśmy w pokoju w tym pensjonacie. Bardzo sympatyczni właściciele, miejsce parkingowe dla auta na terenie ośrodka, plac zabaw dla dzieci, miejsce do zabaw pod dachem w razie deszczu, blisko do morza - jakieś 400-500 m, o ile pamiętam.
Atrakcje:
Rozewie z latarnią morską, najdalej wysunięty na północ skrawek Polski z pamiątkowym obeliskiem (Gwiazdą Północy), potężne klify, wąwóz Lisi Jar, Nadmorski Park Krajobrazowy - trasy piesze i rowerowe, jaskinia w Mechowie (rarytas, jedyna udostępniona na niżu), ferma strusi w Kniewie (a naprawdę to mini-zoo z różnymi zwierzątkami, niektóre można pogłaskać, podkarmić trawą czy innym zielskiem :-P - http://odkryjpomorze.pl/p...usi_Kniewo.html
lub
http://www.strusie-kniewo.com/ )

Trzęsacz:
http://www.villahoff.pl/
Ta propozycja może ucieszyć szczególnie panie, ale nie tylko :mrgreen:
Hotel ma własny basen dostępny w cenie pobytu. Pływaliśmy tam i bawiliśmy się czasami nawet po 3h, bo nie było tłumu :-D Ceny za pokój, z tego co pamiętam, nie są zabijające i zależą oczywiście od sezonu (niski, wysoki, poza sezonem). Trzęsacz leży trochę na uboczu, ale wszędzie z niego blisko (zaraz obok jest Rewal, Niechorze, Międzyzdroje). Hotel otrzymał tytuł "przyjaznego matce i dziecku" i faktycznie pobyt był bardzo miły.
Obok hotelu są miejsca parkingowe na auto. Hotel ma klubik dla dzieci, gdzie odbywają się zajęcia z animatorką.
Do morza jest ze 150-200m.
Okolica jest spokojna, zejście na plażę po robiących wrażenie schodach na konstrukcji stalowej, tuż obok ruin słynnego kościoła, którego większa część została już zabrana przez Bałtyk.
Nie mieliśmy tam nigdy problemu ze znalezieniem miejsca na plaży, nie ma dzikich tłumów. U rybaków można kupić świeżą rybkę, wypływają małymi kutrami codziennie i rano stoją w Rewalu (od Trzęsacza jakiś kilometr plażą).
Atrakcje:
południowa ściana kościoła zabranego przez morze, ładnie wygląda na tle Bałtyku, klify ze ścieżkami (mozna pobiegać, pospacerować, pojeździć na rowerze), kolejka wąskotorowa (można jechać do Rewala, Niechorza) - w tym roku słyszałem, że remontują trasę i ciuchcia pojedzie jak zwykle od sezonu 2013, ładna latarnia morska w Niechorzu oraz przepiękna trasa spacerowa lub na rower wokół jeziora Liwia Łuża w Niechorzu.
Można podjechać autem do Międzyzdrojów, a tam są przepiękne znakowane szlaki turystyczne po Wolińskim Parku Narodowym z rezerwatem żubrów i innych zwierząt polskich (na kilka/-naście dni łażenia :-D ). Jest miejsce z pozostałościami konstrukcji po wyrzutni V3 (tych eksperymentalnych). Jest Muzeum Przyrodnicze w Międzyzdrojach.
W Trzęsaczu, blisko tego hotelu, jest też boisko-orlik (jak byłem to wstęp był darmowy, w odróżnieniu od Rewala), gdzie można pograć w piłkę (nożną, koszykówkę, siatkówkę). Można było nawet piłkę wypożyczyć od pani kierowniczki.

Łeba:
http://www.relaks.interleba.pl/
Mieszkaliśmy w domku, obok domku jest miejsce postojowe dla auta (przydzielone dla mieszkańców danego domku), ośrodek ma własny basen dostępny w cenie, jest plac zabaw dla dzieci oraz salka zabaw na wypadek deszczu i bezpośrednie dojście lasem na plażę (do morza z ośrodka ze 100-150 metrów)
Atrakcje:
ścieżki rowerowe, park linowy, tor gokartowy, piękny park dinozaurów z dużym piaszczystym placem zabaw z atrakcjami w środku. I oczywiście blisko do Słowińskiego Parku Narodowego z fantastycznymi wydmami. Człowiek idzie tam jak przez Saharę :-P Można tam wypożyczyć rower, żeby dojechać do wydm, a po drodze mija się skansen z bunkrami oraz wyrzutnią rakiet z II w św. i różnymi rodzajami broni. Wejście do SPN jest od Rąbki (tam się parkuje auto - są jakieś opłaty za parking i wstęp). W skansenie militarnym i po drodze do wydm są też wieże widokowe. Istnieje możliwość popływania statkiem po J.Łebsko (przystań też na trasie do wydm).
Z Łeby można też oczywiście wypływać z portu stateczkami w różne rejsy po Bałtyku.
Aha - w mieście jest też Muzeum Motyli z całego świata - fajna sprawa.

Być może o jakichś atrakcjach zapomniałem, bo to doświadczenia z kilku ostatnich lat, ale zawsze, szukając miejsc na urlop, staram się, aby w pobliżu było co robić i pozwiedzać, a nie tylko leżeć plackiem na piachu, co dla mnie jest dobre jako przerywnik, a nie reguła :-D
_________________
Poszło dobrze. Jest duster... :)
duster dystrykta - dystrykt dustera
Mój kanał na YT - filmy z wypraw DKPL
Ostatnio zmieniony przez dystrykt9 2012-07-11, 08:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-11, 14:14   

W zeszłym roku pojechaliśmy w końcu do Kopania. Było całkiem wporzo, chociaż pogoda nie rozpieszczała. Do tego Kopań i okolice to największe farmy wiatrowe w Polsce, więc generalnie niezależnie od pogody duje, jakby się kto powiesił. Zaletą ducia jest to, że przez dwa tygodnie nie widzieliśmy ani pół komara. :] Bardzo fajne kwatery, rewelacyjne żarcie, polecamy! - agroturystyka Na Początku. W okolicy, poza Darłowem, które zwiedzalniczo jest fajne, ale na jeden dzień do opędzenia, polecamy przede wszystkim Swołowo i tamtejszą Zagrodę Albrechta, fajnie też było w Dolinie Charlotty - jeśli znowu będzie wioska mongolska i koncerty (śpiew alikwotowy!) - idźcie koniecznie. :]

W tym roku jadziem na Wolin, do Kołczewa. :)
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-07-11, 15:34   

bebe napisał/a:
do Kołczewa

baaaaaaaardzo dużo lat wstecz okoliczności sprawiły, że pomieszkiwałem w Kołczewie przez ok. miesiąc........ ożyły wspomnienia... po powrocie wrzuć parę fotek... :-)
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-07-11, 16:26   

Ja sobie siedzę we Władysławowie a dziś byłem na Rozewiu, fajne plaże pod klifem:)

IMG_4609.JPG
Plik ściągnięto 191 raz(y) 203,89 KB

 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2012-07-11, 23:10   

W Jastrzębiej Górze przeraża mnie wycieczka z wózkiem oraz całym dziecięcym majdanem na plażę. Zejście bardzo wysokie
_________________

 
art350 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 116
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-07-12, 18:15   

Ja ze swej strony polecam: Sarbinowo ,Ustkę,Darłówko oraz moim zdaniem najlepsze Dźwirzyno. :mrgreen:
_________________
art350
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne