Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
300 nowych fotoradarów na drogach od sierpnia 2012
Autor Wiadomość
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2013-01-10, 14:15   

Marek1603 napisał/a:
http://www.wykop.pl/ramka/1369445/itd-ma-auta-niezdatne-do-jazdy-po-naszych-drogach/

Ładnie jeden gość z tamtego forum rozpętał niezłe zamieszanie, pierw prasa, później politycy a teraz to i policja zainteresowała się ITD.
http://motoryzacja.interi...-dowody,1881404


Chyba będzie zmiana przepisów na korzyść ITD.
_________________
 
wiciu_r 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6Mpi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 201
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2013-01-10, 14:28   

Będzie tak jak w Niemczech, mandat dojdzie błyskawicznie do klienta przyczepiony do 120mm pocisku :lol:

fotoradar czołg.jpg
Plik ściągnięto 117 raz(y) 27,01 KB

_________________
Im lepsza terenówka, tym dalej trzeba iść po traktor...
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-10, 14:29   

I słusznie - niech wyjaśnią i w razie potrzeby dostosują przepisy. Jak wszyscy to wszyscy, bab...krokodyl też (;
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-10, 14:36   

laisar napisał/a:
I słusznie - niech wyjaśnią i w razie potrzeby dostosują przepisy.

Jak dla mnie to trochę mało uczciwe rozwiązanie - łamiemy przepisy, więc tym gorzej dla przepisów. Znacznie łatwiej jest dostosować tych pięć samochodów na krzyż, demontując lampy. Z tego co zrozumiałem, to do tych fotoradarów początkowo lampy były zewnętrzne na statywach. Czy to tak trudno ruszyć zad i rozstawić statyw z lampą? Dodatkowo ucieszyłaby mnie informacja o wyciągnięciu konsekwencji wobec autora decyzji o kreatywnym podejściu do przepisów, które właśnie ITD ma egzekwować - to by świadczyło o poważnym i odpowiedzialnym podejściu do swojej pracy. Ale obawiam się, że takiej postawy ze strony polskich urzędników nie doczekam. :|
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-10, 14:51   

bebe napisał/a:
trochę mało uczciwe rozwiązanie

Dlaczego? Cały czas się zmieniają, a skoro już dali ITD uprawnienia, to niech dadzą też narzędzia.


bebe napisał/a:
wyciągnięciu konsekwencji wobec autora decyzji o kreatywnym podejściu do przepisów

Jeżeli się okaże, że przedstawiona interpretacja ITD faktycznie jest OKDR, to oczywiście jak najbardziej - nawet jeśli to tylko "uczciwy" błąd. (Przepisy bywają w końcu niejasne - zwłaszcza u nas). Bo jeżeli świadome naciąganie, albo co gorsza niewiedza, to w ogóle w dyby i batogami...


bebe napisał/a:
obawiam się, że takiej postawy ze strony polskich urzędników nie doczekam. :|

Wygląda na to, że może się oprzeć o sąd - to daje większą nadzieję. Chociaż politycy opanowali do perfekcji metody łagodzenia nawet takich niepowodzeń dla swoich kolegów /:
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-10, 15:09   

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
trochę mało uczciwe rozwiązanie
Dlaczego?

Ze względu na kolejność. Najpierw przepisy, potem wykonanie. Działanie odwrotne nosi nieusuwalne znamiona amatorszczyzny i prowizorki. Akurat w Bolandzie nie dziwi jakoś specjalnie, ale w tym przypadku instytucja stojąca na straży prawa powinna być jak żona Cezara - poza wszelkimi podejrzeniami.

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
wyciągnięciu konsekwencji wobec autora decyzji o kreatywnym podejściu do przepisów

Jeżeli się okaże, że przedstawiona interpretacja ITD faktycznie jest OKDR, to oczywiście jak najbardziej - nawet jeśli to tylko "uczciwy" błąd.

Ja sobie cały czas podczytuję wątek na NORCOM i z tego co tam piszą, to jak najbardziej OKDR, a do tego błąd jest tak podstawowy, że ciężko nie odnieść wrażenia, że umyślny.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-10, 15:34   

bebe napisał/a:
Ze względu na kolejność

Ale trudno poprawiać błąd, który nie istnieje... <;

Bardziej serio: nieuczciwie jest wypuszczanie błędów - oczywiście zgoda, ale poprawianie ich jest właśnie jak najbardziej uczciwe, dlatego się zdziwiłem, że masz zastrzeżenia.


bebe napisał/a:
podczytuję wątek na NORCOM

Aż tak mnie to nie interesuje, ale wierzę - zatem niech płoną d:
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-01-10, 18:08   

Fotka+wypalona żrenica. :shock: :roll:
http://www.wykop.pl/ramka...ami-blyskowymi/
_________________
48piotr
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-10, 18:54   

http://www.tokfm.pl/Tokfm...t_glupoty_.html

- pan Jacek słusznie gada, ale sprawa z budżetem jest akurat rozdmuchana, bo to nie są wpływy założone ("mają być"), ale oszacowane ("można liczyć, że będą, bo w poprzednich latach były").
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 922
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2013-01-10, 20:59   

laisar napisał/a:
pan Jacek słusznie gada

Słusznie? Pan Jacek to kompletny imbecyl!!!

"A skoro tak, to jedynym sposobem, żeby zapobiec kolejnym, jest ograniczenie prędkości. To jest banalne. Nie wiem, z czym tu walczyć? Z czymś, co pozwoli nam przeżyć? - uważa Jacek Balkan."

Jak to mawiał jeden taki, celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość. Oczywiście nikt normalny nie chce dla szybkości za wszelką cenę ryzykować życiem, niemniej jeśli JEDYNYM sposobem zapobiegania wypadkom jest stawianie fotoradarów, to również jedynym sposobem zapobiegnięcia nowotworom jest strzelenie sobie w łeb zawczasu :evil:
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2013-01-10, 21:41   

Moim zdaniem problemem nie są fotoradary tylko limity prędkości i ich oznakowanie. Fotoradary mogą być co 100 m, byle tylko dozwolone prędkości były sensowne. A niestety nie są, tak jak czasem oznakowanie (niesławny Biały Bór itp.).

Nie rozumiem krytyki rządu za fotoradary (przez tych, którzy akurat są w opozycji - raz jedni, raz drudzy) i nie rozumiem braku krytyki za bardzo wiele, jak nie większość, nonsensownych ograniczeń prędkości.

laisar napisał/a:
Nic nie wyjaśnia, bo T. mówił o stawianiu FR zamiast budowania dróg. Tymczasem rząd PO "coś" (1) tam jednak zbudował <:

To trochę nie do końca tak jest, trudno w 2 lata, które miał PiS zbudować mnóstwo autostrad. Przetargi i budowy trwają dużo dłużej. PiS też w tej sprawie sporo pozaczynał z tego co pamiętam, tylko po prostu nie zdążyli wstęg poprzecinać.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
Ostatnio zmieniony przez psur 2013-01-10, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2013-01-10, 21:45   

Ja ten wątek czytam ze smutkiem, bo niewielu zastanawia się, czy to racjonalne, dobre, a najczęściej przywołuje się: "zgodne z prawem", "nieprzepisowe" itp. Dawniej w zabudowaniach było 60km/h, zabudowania w ogóle nie były znakowane (tylko domniemane 3 domy/100 metrów), kury chodziły po drogach, a dzieci grały na asfalcie w piłkę, była też zabawa polegająca na przebiegnięciu przed samochodem - a jakoś niektórzy ten Sajgon przeżyli... A dziecko na rowerku wypadające z bocznej ścieżki na szosę :?: - przecież to nielegalne, za dzieci odpowiadają rodzice. :!:
Teraz chyba nawet Powstanie Warszawskie nie doszłoby do skutku, bo mentalność ludzi się zmieniła i większość powiedziałaby: nie będziemy się sprzeciwiać władzy i łamać prawa, przecież wywózki i łapanki są legalne, bo zapowiedziano je w stosownych dwujęzycznych obwieszczeniach. Nie możemy więc nic zrobić, bo to będzie nielegalne... :-(
Hiszpanie, Węgrzy i Irlandczycy potrafią wyjść na ulicę i rzucić kamieniem, aby pokazać władzy, jak bardzo się myli w ocenie nastrojów społecznych. A u nas już mało kto zachował jaja, no i jak tu na ulicę wyjść - jak kibole jacyś, żeby nas w telewizji pokazywali?
Nie wolno rozmawiać przez komórkę, bo jakiś poseł miał fabrykę urządzeń hands free, trzeba mieć zapięte pasy i gaśnicę z przeglądem, kamizelki czy obowiązują - nie wiem, ja wożę ze dwie, bo jeżdżę przez Słowację czasem. Za chwilę uradzą, że kierowca musi mieć odblaskowe żółte majtki, żeby mógł się bezpiecznie wysikać na trasie, i oczywiście zgodnie z nowym przepisem wszyscy je zakupimy. Potem założą nam urządzenia szpiegujące w samochodach, dla naszego dobra oczywiście, też legalnie itd.... :roll:
A co do minfin, to gdyby co 100 metrów postawić fotoradar albo patrol kasujący 200zł od każdego, np. za brudny samochód w styczniu, to dochody budżetu na głowę wyprzedziłyby Kuwejt. Oczywiście gdyby ludzie mieli z czego to płacić. :evil: A że te wpływy są nierealne, że budżet się zawali - to nic, sprawozdanie dopiero za półtora roku...
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-10, 22:34   

psur napisał/a:
laisar napisał/a:
Nic nie wyjaśnia, bo T. mówił o stawianiu FR zamiast budowania dróg. Tymczasem rząd PO "coś" (1) tam jednak zbudował <:
To trochę nie do końca tak jest, trudno w 2 lata, które miał PiS zbudować mnóstwo autostrad. Przetargi i budowy trwają dużo dłużej. PiS też w tej sprawie sporo pozaczynał z tego co pamiętam, tylko po prostu nie zdążyli wstęg poprzecinać.

Nie. Nienienienienienienienie. Jest to delikatne minięcie się z prawdą. :>

Rząd PiS w osobie ministra Polaczka miał największe, jak dotąd, zasługi w sabotażu budowy autostrad. Ministrowi Polaczkowi nie tylko nie udało się ogłosić i rozstrzygnąć żadnego przetargu na budowę drogi szybkiego ruchu (2 lata to aż nadto na to) - jemu udało się cofnąć budowę A1, wywołując konflikt z koncesjonariuszem i przegrywając sromotnie w sądzie, o totalnych zaniechaniach w negocjacjach o A2 nie wspominając. Oczywiście, nie robiąc nic można być spokojnym przynajmniej o uczciwość i afery, ale z tym jednak trochę przesadzili. :> Według mnie zaniechania, ignorancja i brak kwalifikacji tego ministra podpada pod Trybunał Stanu i dłuuuugie więzienie, ale idąc tą drogą należałoby powsadzać połowę tamtego rządu, a to już by był zamach na opozycję. :>

PS. Gwoli ścisłości, Polaczek przecież załapał się na przecinanie wstęgi na A2 Poznań - Nowy Tomyśl (budowa rozpoczęta za SLD).
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-10, 23:01   

Marmach napisał/a:
Jak to mawiał jeden taki, celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość

No ten do dopiero głupi jakiś... :roll: Jedynym celem jest dojechanie na miejsce - a to do tego wystarczy dowolna prędkość większa od 0 oraz właśnie bezpieczeństwo. Z dowolnie wielkiej szybkości jest w najlepszym przypadku 0 koma 0 pożytku, jeżeli auto nie dotrze do mety...


Cytat:
jeśli JEDYNYM sposobem zapobiegania wypadkom jest stawianie fotoradarów

A co, sugerujesz, że absolutnie każde potencjalnie niebezpieczne miejsce da się przebudować na idealnie bezpieczne przy dowolnej prędkości? <<<:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-11, 00:41   

eplus napisał/a:
niewielu zastanawia się, czy to racjonalne, dobre

Bo rozsądne osoby takie dyskusje prowadzą w miejscach, gdzie może to przynieść efekty - np na forach gmin czy dzielnic. I często złe rozwiązania zostają poprawione - co pewnie jest szokujące dla niektórych... <:

eplus napisał/a:
najczęściej przywołuje się: "zgodne z prawem", "nieprzepisowe"

To właśnie jest normalne - dopóki zły przepis obowiązuje, to trudno, trzeba go przestrzegać, jednocześnie dążąc do jego zmiany.

eplus napisał/a:
Dawniej

...chodziliśmy w skórach, żarliśmy surowe mięso i w dobrym okresie przeżywało co 10 dziecko. I co z tego? Sytuacja się zmienia - np natężenie ruchu, szybkości aut, liczba mieszkańców. Zostawienie dawnych rozwiązań niczego cudownie nie poprawi.

(Hamulce w aucie też byś chciał w wersji "butem po oponie"? d: ).

eplus napisał/a:
wywózki i łapanki są legalne, bo zapowiedziano je w stosownych dwujęzycznych obwieszczeniach

Jest taka drobna różnica, że nasze obecne władze są po prostu... nasze - to my, przez nas samych wybrani i my im mówimy (wprost lub pośrednio, np działaniami) co mają robić. Nie robią? Wybiera(j)my kogoś innego. Proste? Bardzo. Efektywne? Faktycznie często niezbyt, ale ludzkość cierpi na bardzo poważny deficyt dobrych dyktatorów, a ci źli są jeszcze kosztowniejsi niż aktualny system.

eplus napisał/a:
Nie możemy więc nic zrobić, bo to będzie nielegalne

Rzecz w tym, że nawet całkowicie legalnie możemy zrobić właśnie bardzo dużo. Dopiero gdyby ta droga się wyczerpała, to można rozważać, czy problem wart jest działań wbrew niby-złemu prawu.

eplus napisał/a:
pokazać władzy, jak bardzo się myli w ocenie nastrojów społecznych

Ale skąd w ogóle przypuszczenie, że te nastroje są właśnie odmienne, niż się władzy wydaje?

(Ja nie wiem, co się władzy wydaje, ale np ja jestem w dobrym nastroju. Ty, jak rozumiem, w złym. Obaj jesteśmy częścią społeczeństwa - to niby jaki jest w efekcie ten jego nastrój?).
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-11, 01:43   

psur napisał/a:
byle tylko dozwolone prędkości były sensowne. A niestety nie są, tak jak czasem oznakowanie (niesławny Biały Bór itp.)

Mówię: "sprawdzam" - i oto lokalizacje radarów i ograniczenia:

http://antyradary.phi.pl/...f/bialy_bor.htm

Cytat:
Biały Bór

Fotoradar stacjonarny (Multanova 6F SM Biały Dwór):

- ul. Dworcowa, wlot do miasta, jadąc od strony Człuchowa
- ul. Żymierskiego, wylot z miasta, jadąc w kierunku Słupska (zdj.)

Fotoradar przenośny (Multanova 6F SM Biały Bór):

- ul. Bobolicka, wylot z miasta, jadąc w kierunku Bobolic, ogr. 40 km/h (zdj.)
- ul. Dworcowa, przy 'migającym' przejściu dla pieszych, w obie strony (zdj.)
- ul. Dworcowa, wylot z miasta, tuż przed przejazdem kolejowym, jadąc w kierunku Człuchowa (zdj.)
- ul. Dworcowa, wlot do miasta, jadąc od strony Człuchowa (zdj.)
- ul. Dworcowa, na wysokości szkoły, jadąc od strony Człuchowa
- ul. Żymierskiego, obok dworca PKS, w obie strony, ogr. 40 km/h
- ul. Żymierskiego, wlot z miasta, jadąc od strony Słupska/Miastka


Na 9 miejsc pod możliwą kontrolą FR - 2 ma ograniczenia do 40.

Jedno z nich to wjazd dość wąską ulicą do ścisłego centrum miejscowości, przed zakrętem o 90°, za którym znajduje się dworzec PKS - dla mnie wygląda na sensowne.

Druga czterdziestka znajduje się na drodze podobno wyglądającej na bezpieczną, ale w rzeczywistości zdarzają się na niej groźne wypadki i mieszkańcy mieli tego dość: http://www.gk24.pl/apps/p...IAT07/422984566 Nie wiem jak inni, ale to ograniczenie też zaliczę do sensownych.

(TSD świetny przykład na mylność twierdzenia "znam to miejsce i wiem, że ograniczenie jest głupie" - no więc nie jest).

Oba miejsca są normalnie, zwyczajnie oznakowane.

Pozostałe FR pilnują sobie przestrzegania powszechnej w terenie zabudowanym "pięćdziesiątki"...

Wniosek: każdy, kto dostał mandat w Białym Borze, po prostu na niego w pełni zasługiwał, a nie padł ofiarą jakichś "pułapek".

Innych miejscowości nawet mi się już teraz nie chce oglądać - w 95% będzie tam pewnie tak samo: "pocztówki z wakacji" są tylko na własne wyraźne życzenie d:
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2013-01-11, 06:51   

Dla mnie głupi jest zakręt o 90 stopni koło dworca i ten, kto uważa, że tak ma być. Głupie jest prowadzenie drogi przelotowej na Gdańsk czy Berlin dróżkami, którymi nie da się jechać szybciej niż 40. Wróciliśmy do epoki powozów i człowieka idącego z flagą przed automobilem.
W Bieszczadach są serpentyny 180 stopini i nikt fotoradaru nie postawił.

Ale obym był złym prorokiem - za chwilę przyschnie sprawa zwolnień w Tychach - pokażą dwóch zadowolonych z odejścia i odprawy, albo też troje zadowolonych i dla kontrastu jednego nieogolonego malkontenta, i już będzie koniec żałoby po Fiacie. Wtedy łysy wyjedzie z pomysłem podniesienia akcyzy na paliwa o 50 groszy, bo "jest tanio i kierowcy tego nie odczują" - zawsze jest takie uzasadnienie. A my to łykniemy, bo to przecież legalne. :evil:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2013-01-11, 07:07   

A Wy tu rozmawiacie o fotoradarach czy polityce ?
_________________
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-11, 07:47   

eplus napisał/a:
Głupie jest prowadzenie drogi przelotowej na Gdańsk czy Berlin dróżkami

A kto mówi, że tak ma być? Ale na razie jest i dopóki nie powstanie ewentualna obwodnica (nie mam pojęcia, czy jest w planie) i ruch faktycznie biegnie przez środek miasteczka to należy wymuszać jego spowolnienie do bezpiecznych wartości.

eplus napisał/a:
W Bieszczadach są serpentyny 180 stopini i nikt fotoradaru nie postawił

Pacz pan, u mnie pod blokiem też nie ma! Nooo, to na pewno jest n-i-e-z-b-i-t-y dowód na to, że FR w ogóle nie mają prawa działać i w Białym Borze są zupełnie niepotrzebne, bez względu na natężenie ruchu i zachowanie kierowców tranzytowych. No mur beton, że ściema i każą płacić nawet tym co jadą 30!!!

eplus napisał/a:
koniec żałoby po Fiacie

A był już jakiś początek? d:

Dlaczego w ogóle ma mnie obchodzi jakiś Fiat w kwestii FR w Białym Borze??? ICKJ, pogłowie motylka na Hawajach i gdzie biją Murzynów też?

eplus napisał/a:
my to łykniemy, bo to przecież legalne

No to łykajcie - ja Wam nie będę mówił co chcecie legalnie robić z Waszą forsą...
Ostatnio zmieniony przez laisar 2013-01-11, 07:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-01-11, 09:06   

laisar napisał/a:
my, przez nas samych wybrani
eplus napisał/a:
W Bieszczadach są serpentyny 180 stopini i nikt fotoradaru nie postawił
eplus napisał/a:
podniesienia akcyzy na paliwa o 50 groszy, bo "jest tanio i kierowcy tego nie odczują"
monopios napisał/a:
Wy tu rozmawiacie o fotoradarach czy polityce ?
laisar napisał/a:
Dlaczego w ogóle ma mnie obchodzi jakiś Fiat w kwestii FR w Białym Borze?

Najpierw powoli jak żółw ociężale.......
Który to rok mamy 1976?1979? czy 1980???
Pamiętam......... :-|
_________________
48piotr
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-11, 09:11   

2012.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2013-01-11, 09:27   

A ja myślałem, że 2013. :-/
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-01-11, 09:52   

T może ankieta?? :shock:
_________________
48piotr
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-11, 10:06   

Miał być dowcip, ale chyba za ostro-kwaśny wyszedł mi przed śniadaniem, więc po nawrocie szacunku dla wieku nie będę lepiej wyjaśniał d;
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-01-11, 15:02   

Bardzo ciekawy artykuł.
http://motoryzacja.interi...go,1880738,8265
_________________
48piotr
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne