Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2010-11-20, 18:06
Konkurenci Dacii?
Autor Wiadomość
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-02-19, 23:07   

Co do Skody pytałem w dwóch salonach, wycena różniła się kwotą 200 złotych, a porównywanie ofert z otomoto i innych tego typu stron nie daje obrazu rzeczywistości. Fabia z odpowiadającym wyposażeniem niestety kosztowała tyle ile napisałem. Drogo sobie liczyli za esp, kurtyny i kilka innych bajerów.
vulcanor napisał/a:
Poza tym wygrzebałem z dokumentacji chevroleta że ma podobne zabezpieczenie antykorozyjne jak Dacia, 6 lat na nadwozie i jednostronny ocynk niektórych elementów i wolałbym dołożyć i kupić auto z podwójnym ocynkiem i 12 lat gwarancji.

Bzdura. podwójny ocynk oprócz dachu, gwarancja 6 lat z przyczyn stricte marketingowych (przecież ople nie mogą cierpieć na sprzedaży chevroleta). Inna sprawa że w dalszej rodzinie do lipca zeszłego roku było aveo z 2004 roku i zero rdzy za wyjątkiem tłumika (6lat/190kkm wytrzymał) i takiej obejmy, która ten tłumik mocowała do podwozia (nie był zabezpieczany dodatkowo).

Jeśli chodzi o gwarancję mechaniczną Skoda ma ją o rok krótszą. TSI - zdecydowanie odpada, po pobieżnej lekturze fabia club forum mam zdecydowaną niechęć do tych silników, no ale nie w końcu nie ja wybierałem.

Ogólnie dłuuuugo był rozważany Nissan Note, ale ostatecznie siostra stwierdziła że jest zbyt "vanowaty" jak na jej potrzeby no i niespełna 6 tysiaków droższy.
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-02-20, 08:35   

benny86 napisał/a:

Bzdura. podwójny ocynk oprócz dachu, gwarancja 6 lat z przyczyn stricte marketingowych (przecież ople nie mogą cierpieć na sprzedaży chevroleta). Inna sprawa że w dalszej rodzinie do lipca zeszłego roku było aveo z 2004 roku i zero rdzy za wyjątkiem tłumika (6lat/190kkm wytrzymał) i takiej obejmy, która ten tłumik mocowała do podwozia (nie był zabezpieczany dodatkowo).



steel body frame integral (unibody) with front and rear crumple zones; galvanized steel front fenders, hood, roof, door panels, one-piece bodyside outer panel, thermal plastic olefin (TPO) bumper fascias
Tu pisze, że ocynkowane z zewnątrz są:
przednie błotniki,
dach,
maska,
panele drzwiowe,
główny korpus karoserii
Tu masz link do Cruza a aveo nie ma lepszego zabezpieczenia:
http://media.gm.com/media...d=1352322189191

Zresztą na forum Chevroleta tez to jest. Gwarancja 6 lat nie wynika z tego że Chevrolet jest tania marką, Skoda i Seat też jest pod VW a ma 12 lat i podwójny ocynk wszystkiego.
Z Chevroletem jest jak z Dacią , jeden nie będzie miał rdzy a inny będzie. Wiem tylko że 6 lat gwarancji daje tylko Chevrolet i Dacia i te marki odpadają u mnie jako prywatny samochód. Nie ma siły żeby po solonych polskich drogach to nie rdzewiało.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-20, 08:58   

"One-piece bodyside outer panel" to rodzaj konstrukcji, a nie miejsce ocynku.
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-02-20, 09:37   

Jeżeli producent wymienia co jest ocynkowane to cała karoseria nie jest.
Tu na forum chevroleta można karoserię cruza zobaczyć w produkcji i wypowiedzi odnośnie ocynku:
http://forum.chevrolet.org.pl/viewtopic.php?t=1677
Zresztą mnie to nie interesuje bo przy takiej konkurencji producentów i marek można wybrać auto które ma ocynk całej karoserii i porządną gwarancje na to a nie 6 lat.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-20, 10:20   

vulcanor napisał/a:
eżeli producent wymienia co jest ocynkowane to cała karoseria nie jest.

Nie twierdzę nic innego - wyjaśniam tylko, że ta lista kończy się wcześniej, niż przetłumaczyłeś, bo w w wersji angielskiej "główny korpus karoserii" nie jest wymieniony.

(Tzn. jasno i konkretnie: "one-piece bodyside outer panel" to nie jest "główny korpus karoserii" oraz ów "one-piece bodyside outer panel" nie znajduje się na liście elementów galwanizowanych - bo to jest metoda konstrukcyjna, a metody oczywiście nie można pocynkować (: ).


vulcanor napisał/a:
na forum chevroleta można karoserię cruza

Nie można, bo wymaga rejestracji i logowania.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2013-02-20, 10:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
Cendra 



Marka: Skoda / FSO
Model: Citigo / 125p, Syrena 104
Silnik: 1.0 / 1.5 , 0,8
Rocznik: 12 / 83, 71
Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 390
Skąd: Ciechanów/Warszawa
Wysłany: 2013-02-20, 10:52   

Roomster to bardzo fajna opcja dla rodziny (dużo miejsca z tyłu i duży bagażnik), jeszcze w tej cenie... Szkoda, że moi rodzice nie zmieniają teraz auta, bo właśnie ten model bardzo im się podoba.
 
Gimbo 


Marka: Mitsubishi
Model: Carisma
Silnik: 1.9 DID
Rocznik: 2002
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 133
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-02-20, 11:36   

Cendra napisał/a:
Roomster to bardzo fajna opcja dla rodziny (dużo miejsca z tyłu i duży bagażnik), jeszcze w tej cenie... Szkoda, że moi rodzice nie zmieniają teraz auta, bo właśnie ten model bardzo im się podoba.

Myślałem o tym aucie, ale czy nadaje się dla rodziny typu 2+2?

W końcu czasami trzeba przewieźć wózek, sporo zabawek, ubrań, przyborów dla dzieci. To auto powstało na płycie podłogowej Fabii, więc za duże nie jest chyba.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-20, 12:33   

Gimbo napisał/a:
czy nadaje się dla rodziny typu 2+2?

Oczywiście! I to bardzo dobrze (: Naprawdę zacne auto, które jedynie za stylistykę dostaje (niesłusznie) "na garba".

Gimbo napisał/a:
To auto powstało na płycie podłogowej Fabii, więc za duże nie jest chyba.

MCV-ka to faktycznie nie jest (; ale daje radę.

Chociaż oczywiście zależy jeszcze, co kto potrzebuje.

Przejdź się po prostu do salonu, nic nie zastąpi własnego oglądu.
 
DAREK 


Marka: OPEL
Model: ZAFIRA
Silnik: 1.8
Rocznik: 2012
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 119
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2013-02-20, 12:42   

U mnie konkurencję z Lodgy TCe wygrał Opel Zafira Family 1.8
 
Kratylos
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-20, 13:13   

Ostatnio zmieniony przez Kratylos 2013-02-20, 13:50, w całości zmieniany 4 razy  
 
Cendra 



Marka: Skoda / FSO
Model: Citigo / 125p, Syrena 104
Silnik: 1.0 / 1.5 , 0,8
Rocznik: 12 / 83, 71
Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 390
Skąd: Ciechanów/Warszawa
Wysłany: 2013-02-20, 14:17   

Octavi Tour już praktycznie nie ma :)

A co do Romka to jest to połaczenie Przodu Fabii II z Octavią (tylko nie wiem ktore zawieszenie), od Octavii ma tylne zawieszenie.

Mi było wygodnie z przodu, z tyłu jeszcze bardziej, więc dla rodzinki 2+2 jak najbardziej.

Z tego co czytałem ludzie narzekają na głośność w kabinie, słabe światła mijania. No i 1.4 jest raczej mułem, ale to już zależy kto czego potrzebuje.
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-02-20, 14:18   

vulcanor, mialem salonowa biala Fabie I, odbieralem ja w 2007 roku. Przez trzy lata przejechalem 115 tys km.
Niestety, punktowe kropki korozji wystapily na obu tylnych nadkolach oraz progach w 3cim roku uzytkowania.
Samochod nie mial zadnej kolizji.

Tak wiec, do wszystkiego podchodze z rezerwa.
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-20, 14:19   

Cendra napisał/a:
1.4 jest raczej mułem
na nasze drogi :?: w sam raz
na niemieckiej autostradzie też ganialiśmy brata Octavię z tym silnikiem zapakowaną 4 osobami z bagażami - daje radę
Ostatnio zmieniony przez kapelusznik 2013-02-20, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-02-20, 18:40   

vulcanor napisał/a:
Zresztą mnie to nie interesuje

Nie wiem jak inni, ale ja w sprawach które mnie nie interesują nie zabieram głosu :mrgreen:
Wszystko fajnie z tym forum, tylko jego wiarygodność jest jak dla mnie zerowa, byłem tam zarejestrowany i szkoda gadać - towarzystwo wzajemnej adoracji adminów, a nie forum. Za czasamów gdy forum moderowali anmacand, jar76 forum trzymało poziom, teraz dno kompletne.

vulcanor napisał/a:
przy takiej konkurencji producentów i marek można wybrać auto które ma ocynk całej karoserii i porządną gwarancje na to a nie 6 lat

Ja tam akurat większą wage przykładam do gwarancji mechanicznej, bo każdej marce zdarzają się ostatnimi laty tak fatalne egzemplarze, że głowa boli. Ta z kolei (gwarancja mechaniczna) w przypadku skody, vw a także innych marek (opel,fiat i ktoś tam jeszcze) jest o rok krótsza jak już wspomniałem. Z kolei Ci, którzy oferują wyjątkowo długą gwarancję mechaniczną rzędu 5-7 lat, mocno ograniczają jej zakres.
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-20, 21:32   

http://motoryzacja.wnp.pl...0972_1_0_0.html

jak by dacia by produkowała autobusy na bank by jeździły po Lublinie :lol:
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
okey32 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 DCI 90kM
Rocznik: 2012
Wersja: Stepway
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 210
Skąd: Lublin okolice
Wysłany: 2013-02-21, 13:10   

W Polsce nie wazne czy umie sie coś produkować, tylko czy ma sie chody tam gdzie trzeba .
Z tego co wiem to również kupili hale tą która był zainteresowany pewien japoński koncern samochodowy .Pytanie czy kupili dla siebie czy aby odsprzedać z zyskiem . :roll:
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-02-24, 23:01   

http://otomoto.pl/osobowe...on[undamaged]=1
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
yadoctor 


Marka: Volvo
Model: S60
Silnik: D3
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2013-02-24, 23:17   

Musisz teraz kupić dla siebie samochód i masz dokładnie odliczoną kwotę na jednego z nich. Kupiłbyś? Ja, mimo wszystko, chyba nie.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-02-24, 23:26   

Konkurenta w gamie Dacii raczej nie ma... Gdybym miał 202-5 tysiaków i chciał kupić coś większego rozejrzałbym się za Chevroletem Epicą - mniej luksusu, trochę starszy ale z częściami bez problemu i w ogóle "normalniejszy"
 
Cendra 



Marka: Skoda / FSO
Model: Citigo / 125p, Syrena 104
Silnik: 1.0 / 1.5 , 0,8
Rocznik: 12 / 83, 71
Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 390
Skąd: Ciechanów/Warszawa
Wysłany: 2013-02-25, 00:00   

Ale Epica też rdzewieje :D
Ursus to chyba teraz chińczyk? Tak jak Romet...?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-25, 00:05   

Cendra napisał/a:
Ursus to chyba teraz chińczyk?

Nie - polska Warfama.

(Chociaż faktycznie mają także z importu chińczyka).
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-02-25, 11:01   

Cendra napisał/a:
Ale Epica też rdzewieje :D

Idąc tym tokiem rozumowania każdy produkt ze stali rdzewieje :mrgreen: Czytam co jakiś czas fora zagraniczne chevroletów (w polsce popularność tego modelu jest niewielka) i nikt nie wspominał o tym. W evandach była partia przednich drzwi które korodowały w okolicach klamki ale wymieniano je w ramach gwarancji, no i to poprzednic epici.
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2013-02-25, 17:41   

Gimbo napisał/a:
Cendra napisał/a:
Roomster to bardzo fajna opcja dla rodziny (dużo miejsca z tyłu i duży bagażnik), jeszcze w tej cenie... Szkoda, że moi rodzice nie zmieniają teraz auta, bo właśnie ten model bardzo im się podoba.

Myślałem o tym aucie, ale czy nadaje się dla rodziny typu 2+2?

W końcu czasami trzeba przewieźć wózek, sporo zabawek, ubrań, przyborów dla dzieci. To auto powstało na płycie podłogowej Fabii, więc za duże nie jest chyba.


Jeśli chodzi o przestrzeń to Roomster w tym przedziale cenowym ustępuje jedynie Daciom (przynajmniej z tego co ja szukałem). Ilość miejsca jest porównywalna z Loganem - nieznacznie mniejsza. Dla rodziny 2+2 w zupełności wystarczy, a i w 5 osób da się jechać. A oprócz funkcjonalności to muszę jeszcze powiedzieć, że auto jest bardzo przyzwoicie wykonane - nic nie stuka, wszystko działa jak należy itp.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
malygabrys 



Marka: Dacia, Dacia
Model: Duster 4*2, MCV
Silnik: 1,6 16V + LPG BRC, 1,6 MPI+LPG BRC
Rocznik: 2011 , 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 532
Skąd: Jastrowie
Wysłany: 2013-02-25, 18:01   

Cendra napisał/a:
... to chyba teraz chińczyk? Tak jak Romet...?

Romet jest polski. Zakład w Jastrowiu jako jedyny ma prawa do znaku Pegaza i dla tego Arkus Dębica wykupił go i teraz jest Arkus&Romet Group.
I to prawda że Arkus "wali" chińszczyznę za to cały zachód chce tylko rowery z Jastrowia i nawet jak komponenty przychodzą z Chin to mój Teściu je przerabia po ludzku - a pracuje tam już 45 lat, więc wiem co mówię. ;-)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-01, 12:34   

Kangoo po FL aktualizującym wygląd:

http://cdn3.worldcarfans....21872798701.jpg

I o ile zasadniczo podoba mi się nowy styl Renault a la DeZir i lubię samo kangoo oraz dziwnie wyglądające auta (multipla czy roomster), to nowe kangoo uważam za paskudne i nieudane ): Sprawia wrażenie zrobionego na siłę i byle jak, zupełnie bez pomysłu - jakby ktoś tylko przyfastrygował fotoszopem pas przedni z clio4. Tymczasem w tym przypadku trzeba to było zrobić raczej jak Mercedes z citanem - zaadaptować styl, a nie kopiować 1:1...

W wyposażeniu - niby dwie nowe wersje, zmieniono mniejsze i większe drobiazgi, ale ogólnie bez większego znaczenia.

Natomiast środek to, znowu, dostosowanie do obecnych trendów, które mi się nie podobają - plastiki na wysoki połysk wyglądają dla mnie beznadziejnie.

...Chociaż, mimo wszystko, nawet jeśli zbrzydło, dalej jest to całkiem fajne auto - zwłaszcza w wersji przedłużonej.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne