Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozważania malkontenta!?
Autor Wiadomość
Andrzej Zajczuk 


Marka: Dacia
Model: Duster SL DELSEY
Silnik: 1.5 dCi 110 4x4 FAP
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 156
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: 2014-01-09, 15:33   Rozważania malkontenta!?

Początek roku sprzyja przemyśleniom i rozliczeniom, to też postanowiłem podzielić się z kolegami swoimi spostrzeżeniami z oblicza forum jakie widzę.
Na forum zarejestrowałem się w chwili zakupu Daci Duster (04.2012) i póki co będzie to jeden model co najmniej do końca gwarancji a dokupiłem przedłużenie.
Odpowiem od razu jestem zadowolony z: jakości modelu (w szczególności mego egzemplarza), ceny jaką zapłaciłem , wyposażenia jakie dostałem, walorów eksploatacyjnych, użytkowych (po 32000 km) i co najważniejsze zadowolona jest moja małżonka – z resztą napisałem o tym w wątku „co Wam się w daciach nie podoba”. Nie oznacza to , że problemów nie ma , ale zostały wliczone w „ryzyko zakupu”. Natomiast sam model daje szansę - nazwę to „pomajsterkować” i coś tam amatorsko ulepszyć. I tym widzę potrzebę pisania – zdobycie lub przekazanie wiedzy o samochodzie. Od napraw jest serwis –oczywiście nie zawsze najlepszy.
Nie piszę zbyt często (bo po co jeśli nie mam doświadczeń czy pomysłu na czyjeś bolączki) ale czytam regularnie, korzystam z doświadczeń innych i z tym są związane moje przemyślenia.
1. Coraz więcej na forum jest słownych przepychanek i złośliwości (bywa że niewybrednych).
2. Posty przestały być strawne bo zawierają wiele wypowiedzi nieistotnych lub wręcz głupich z punktu widzenia: tytułu i intencji zainteresowanego rozpoczynającego/zakładającego wątek , dalej czytających.
3. Otwierający wątek nie sprawdzają chronicznie, czy nie było już na ten temat pisane?
4. Język wypowiedzi – brak słów!? Poloniści zżymają się ze wstydu , że wypuścili ze szkoły. Pomijam uczących się bo może jeszcze się nauczą – „wiara czyni cuda”.
5. Wszech obecna „ochrona danych osobowych” spowodowała, że pod bezimiennym „Nick-iem”, pisze się różne bzdury i dyrdymały. W większości zamieszczony przez forumowicza awatar, to również bezimienny wizerunek piszącego (chyba, że odzwierciedla charakter) - to czego się bać/wstydzić, na ulicy nikt nie rozpozna.
6. Uważam, że obecnie znaczna większość wpisów na forum nie pomaga, a wyszydza! Bo to „Polska” tolerancja pośmiać się z bliźniego zamiast mu pomóc , nakierować; a pod „Nick-iem” , „awatarem” ukryć swoją tożsamość. Ja to porównałbym z zachowaniem zamaskowanych kiboli - może zbyt drastycznie?
Zaznaczam, że są pozytywne wyjątki!!
7. Oczywiście IP komputera nie jest bezimienne ale to już rola organów ścigania.
8. Więcej grzechów nie pamiętam – co nie znaczy, że ich nie ma.
Zapewne znajdą się oponenci lub przeciwnicy moich uwag –piszcie do woli, byle w odpowiednim miejscu , po polsku i z sensem.
Admin - uprawniony do usuwania, blokowania lub scalania , zapewne nie zdąży przeczytać bo „pracuje na forum za darmo i po godzinach” – też można zrozumieć , bo człowiek i jawnie to na forum zasygnalizował.
Napisał też, jak z forum korzystać ale kto to czyta? A jak poczyta to nie zbłądzi.

Z poważaniem
Wyżej podpisany z imienia i nazwiska A.Z.

PS. Życzę Wszystkim samych pogodnych dni , ciekawych postów, korzyści i zadowolenia z uczestnictwa w forum. A przede wszystkim radości z użytkowania naszych „ulubionych DACII” – może nie prawda?
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Zajczuk 2014-01-09, 15:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-09, 22:34   Re: Rozważania malkontenta!?

Andrzej Zajczuk napisał/a:
1. Coraz więcej na forum jest słownych przepychanek i złośliwości (bywa że niewybrednych).

Zgłaszaj. Nawet administratorzy/moderatorzy nie czytają WSZYSTKICH postów, bo życia by na to nie starczyło. Ja na przykład pomijam praktycznie wszystkie wątki dotyczące Dustera, chyba, że temat bądź osoba autora rokują na ciekawy post. Pomóc wiele i tak nie pomogę, bo nie mam dostępu do dokumentacji.

Andrzej Zajczuk napisał/a:
2. Posty przestały być strawne bo zawierają wiele wypowiedzi nieistotnych lub wręcz głupich z punktu widzenia: tytułu i intencji zainteresowanego rozpoczynającego/zakładającego wątek , dalej czytających.

Kto i wedle jakich kryteriów miałby oceniać nieistotność i/lub głupotę postu?

Andrzej Zajczuk napisał/a:
3. Otwierający wątek nie sprawdzają chronicznie, czy nie było już na ten temat pisane?

Ano nie sprawdzają. Jak mamy (my, moderatorzy) dobry dzień, to scalamy. :) Niestety, nikt się z wiedzą na temat korzystania z forów nie rodzi, a nie mamy serca od razu w czambuł potępiać.

Andrzej Zajczuk napisał/a:
4. Język wypowiedzi – brak słów!? Poloniści zżymają się ze wstydu , że wypuścili ze szkoły. Pomijam uczących się bo może jeszcze się nauczą – „wiara czyni cuda”.

Na forum jest cała radosna frakcja zwolenników pisania byle jak, bo uważają, że tak jest fajnie albo mają na to papier. :) Oczywiście, można by prosić, błagać albo grozić, ale forum Dacia Klub Polska chyba jednak nie od tego jest, to raz, a dwa, że jak ich w domu/w szkole nie nauczyli, to my ich teraz będziemy uczyć?

Andrzej Zajczuk napisał/a:
5. Wszech obecna „ochrona danych osobowych” spowodowała, że pod bezimiennym „Nick-iem”, pisze się różne bzdury i dyrdymały. W większości zamieszczony przez forumowicza awatar, to również bezimienny wizerunek piszącego (chyba, że odzwierciedla charakter) - to czego się bać/wstydzić, na ulicy nikt nie rozpozna.

To nie jest kwestia ochrony danych osobowych, po prostu w internecie wszyscy przywykli do anonimowości, poza tym nie każdy ma ochotę na ujawnianie swojej tożsamości, z rozmaitych przyczyn. Nawet pisząc pod nickiem wyrabiamy sobie pewną "markę", w pozytywnym bądź negatywnym sensie. Wiele dają spotkania z klubowiczami w realu - trochę się spotykam i polecam. :)

Andrzej Zajczuk napisał/a:
6. Uważam, że obecnie znaczna większość wpisów na forum nie pomaga, a wyszydza! Bo to „Polska” tolerancja pośmiać się z bliźniego zamiast mu pomóc , nakierować; a pod „Nick-iem” , „awatarem” ukryć swoją tożsamość. Ja to porównałbym z zachowaniem zamaskowanych kiboli - może zbyt drastycznie?

Zgłaszaj.

Bartek Brzeziński
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2014-01-10, 18:38   

bebe, Z całym szacunkiem, ale rola moderatora zobowiązuje :-P Wejdź proszę na inne fora i zobacz jak pracują moderatorzy.
P.S Wypowiedź cyt: Jak mamy (my, moderatorzy) dobry dzień, to scalamy pozostawię bez komentarza :mrgreen: :roll:
_________________

 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2014-01-10, 20:29   Re: Rozważania malkontenta!?

Andrzej Zajczuk napisał/a:
Wszech obecna „ochrona

Tobymnapisałrazem.
Za jakie grzechy zostaje się modem na tym forum? I zbiera joby za społeczną prqcę? Idźcie sobie na elektrodę: ordnung jak w pruskiej armii, - pomylisz dział albo odpowiesz "Dzięki, koledzy, dam znać, co wyszło" - i już banan wieczysty. Dlatego tam więcej trolluję, niż piszę. Pozdro dla zadowolonych z obecnej postaci forum.
:idea: :mrgreen: :mrgreen:
Bolek A. Szpunar
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2014-01-10, 22:13   

eplus, cyt Strasznie dużo offtopów na forum, regulamin niezbędny :!: :mrgreen:
Czyżby coś się zmieniło w przekonaniach ? :lol:
_________________

 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2014-01-11, 13:36   

To było w tamtym roku i mnie nie posłuchano, bo proponowałem zamknąć wszystkie wątki tylko do odczytu ku wiecznej pamięci. A jak nie - to niech będzie, jak jest. :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Zresztą tam chyba były uśmieszki na końcu... :?: :idea: :lol: :lol:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-11, 18:20   

Płacę żądam.. Nie płacę - też żądam ;-)
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3676
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-12, 18:20   

:) fajny post Pana Andrzeja.
Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję że Pan nie odejdzie z forum, bo dużo dobrego wnoszą pańskie posty :)
 
leo 


Marka: MZ, DU, Dacia
Model: ETZ, Tico, Duster
Silnik: 0.125, 0.8, 1.6
Rocznik: 1990, 1998, 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 529
Skąd: Dęblin
Wysłany: 2014-01-12, 20:49   

Mariusz napisał/a:
bebe, Z całym szacunkiem, ale rola moderatora zobowiązuje :-P Wejdź proszę na inne fora i zobacz jak pracują moderatorzy.
P.S Wypowiedź cyt: Jak mamy (my, moderatorzy) dobry dzień, to scalamy pozostawię bez komentarza :mrgreen: :roll:


Mariusz, daj spokój... :mrgreen: Oczywiście, że rola moderatora zobowiązuje - i akurat w tym aspekcie trudno doszukać się uchybień ze strony Bebe. Człowiek trzyma wysoki poziom, porad i opisów nie odmawia (jeśli jest w stanie pomóc), aktywnie angażuje się w żywot forum. Do tego facet poważny - nie "pajacuje" - jak to można zauważyć na wielu innych forach :mrgreen: ... Poza tym jeszcze ma cierpliwość i kosztem własnego czasu reaguje w chwilach, gdy moderatorzy z większym stażem sobie już odpuszczają dyskusje, korzystając tylko z uprawnień. A że czasem zażartuje, jak z tym "dobrym dniem"? To tez przypisałbym "na plus"; przecież to nie jest forum pogrzebowe.
Moim zdaniem lepiej więc byłoby, gdybyś był konsekwentny i pozostawił jego wypowiedź bez komentarza - bo i komentować, i czepiać się nie ma czego.
Dam sobie własny łeb uchlastać, że większości jego roboty na forum i tak nie dostrzegasz, więc nie zniechęcać funkcyjnych proszę. :mrgreen:
Pozdrawiam, nie żyw urazy, bo urazić Cię nie chciałem - wykaż jeno odrobinę dystansu i poczucia humoru. :-> Najlepszego więc.
_________________
Pozdrawiam.
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2014-01-12, 21:03   

leo, OK :!: :!: :!: :mrgreen:
P.S Nie żywię urazy broń Boże :-D
_________________

 
Kratylos
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-13, 05:31   

 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2014-01-16, 17:22   

Andrzej Zajczuk napisał/a:
3. Otwierający wątek nie sprawdzają chronicznie, czy nie było już na ten temat pisane?

Moim zdaniem tu problem jest gdzie indziej - właśnie w manii scalania wszystkiego. Na przykład pamiętam jak kilka lat temu zakładałem (ja albo ktoś inny) konkretne wątki o przeglądzie Logana benzyny po 30 tys. km. Wątek ten i jemu podobne zostały scalone do tasiemca, który ma już prawie 1500 postów. Trudno (bez uszczerbku dla zdrowia psychicznego ;-) ) przebrnąć przezeń by znaleźć informacje o konkretnym przeglądzie czy silniku.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2014-01-19, 10:32   

Kratylos napisał/a:
forum zawsze miało luźna budowę, nie było alfabetycznie poukładaną encyklopedią dacii

To było dobre kiedyś, na początku, gdzie było wpisów mało i nie było problemu czegokolwiek odnaleźć. A teraz jak chcesz czegoś szukać, to jak igła w stogu siana. I kolega założyciel tematu ma rację, CHAOS jest przeogromnym problemem tego forum.
Ostatnio zmieniony przez monopios 2014-01-20, 10:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2014-01-19, 10:46   

psur napisał/a:
Andrzej Zajczuk napisał/a:
3. Otwierający wątek nie sprawdzają chronicznie, czy nie było już na ten temat pisane?

Moim zdaniem tu problem jest gdzie indziej - właśnie w manii scalania wszystkiego. Na przykład pamiętam jak kilka lat temu zakładałem (ja albo ktoś inny) konkretne wątki o przeglądzie Logana benzyny po 30 tys. km. Wątek ten i jemu podobne zostały scalone do tasiemca, który ma już prawie 1500 postów. Trudno (bez uszczerbku dla zdrowia psychicznego ;-) ) przebrnąć przezeń by znaleźć informacje o konkretnym przeglądzie czy silniku.

FAKT, kiedyś wyciągnąłem esencje z jednego tematu tasiemca i co admin spuścił to w otchłań forum i jest gdzieś na dnie. A reszta dalej brnie 100 str. tematu pisze ciągle jedno i to samo, przeklinając na ilość postów niezwiązanych z tematem. A wystarczyło by,
eplus napisał/a:
proponowałem zamknąć
_________________
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-19, 15:20   

Tey napisał/a:
Nie możemy wam odpowiedzieć na pytanie, ile nam przywiozą tego towaru. Nie możemy wam powiedzieć, co nam przywiozą. Nie możemy powiedzieć, kiedy przywiozą.

...Ale ja przynajmniej mogę powiedzieć, że w ogóle kiedyś przyjadą (:

Narastający chaos jest faktem i już najwyższy czas coś z tym zrobić.


monopios napisał/a:
wyciągnąłem esencje z jednego tematu tasiemca i co admin spuścił to w otchłań forum i jest gdzieś na dnie

Kompendium to nie jest żadna "otchłań" ani "dno": http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8283 - aż tydzień po zesencjonowaniu...
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2014-01-20, 10:31   

laisar napisał/a:
aż tydzień po zesencjonowaniu...

Twój tydzień ma strasznie dużo dni ale fakt jest w Kompendium czego nie zauważyłem, może dlatego że zrobiłeś osobny temat i teraz są dwa tematy w kompendium dotyczące świateł dziennych. A szukający sprawdzi i zatrzyma się na pierwszym nie widząc drugiego, może wrzuciłbyś to wszystko do jednego worka-
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8283
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4076


Off topic

Widzę że po raz kolejny zapowiadana jest (R)ewolucja.
To powiedz, kiedy skończyła się ta pierwsza? Bo jakoś niezauważyłem.
Ostatnio zmieniony przez monopios 2014-01-20, 10:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-20, 10:40   

monopios napisał/a:
Twój tydzień ma strasznie dużo dni

A doba 40 godzin... (;

monopios napisał/a:
może wrzucił byś to wszystko do jednego worka

Poprawiłem.

monopios napisał/a:
kiedy skończyła się ta pierwsza?

"Rewolucja nigdy się nie kończy" - Trocki.

Pełzająca to właśnie "ewolucja" - i miejmy nadzieję, że właśnie wylazła na brzeg praoceanu, zatem ja tutaj EOT [:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne