Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Sygnalizacja zamykania auta - pilot a system bezkluczykowy
Autor Wiadomość
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2021-02-10, 20:18   Sygnalizacja zamykania auta - pilot a system bezkluczykowy

Witam kolegów, byłem dzisiaj w serwisie ze swoim Dusterkiem na wymianie czujnika oleju i jak sobie tak spacerowałem po salonie, to przy okazji trafiłem na moment podstawiania nowego Dustera II na stanowisko odbioru. Niby nic ciekawego, ale zauważyłem jedną rzecz, która w moim aucie nie występuje, a powiem, że bardzo mi się to spodobało i chciałbym tez taką :-) .Chodzi mi o to, że jak gość wyszedł z auta, to przy zamykaniu zamkiem centralnym nastąpił pojedynczy dzwięk jednoczesnie zapaliły się całe tylne lampy i kierunkowskazy mrugnęły 3 razy. Po zgaszeniu kierunkowskazów całe tylne lampy świeciły się jeszcze przez chwilę na czerwono po czym wszystko zgasło. Bardzo mi się to spodobało i nie wiedziałem czy to jest teraz tak w nowych autach ( ja mam z 2018r ) czy po prostu można taką opcję czymś uruchomić. Jak zapytałem gościa z salonu, to powiedział, że tak jest od zawsze w autach z systemem Hand Frre, czyli tym bez kluczykowym. Ja niby mam auto zamykane i uruchamiane z kluczyka i dlatego byłem zdziwiony tym co zobaczyłem, gdyż u mnie przy zamykaniu mrugają same kierunkowskazy a lampa nie świeci na czerwono. Chciałem się więc kolegów zapytać, gdyż wiem, że używając interfejsu diagnostycznego elm 327 można w aucie odblokować wiele rzeczy ( sam mam uruchomione automatyczne wycieraczki, doświetlanie zakrętów, zegar i temperaturę w liczniku itp. Wiem, że koledzy odblokowali jakieś światła powitalne, czy coś takiego :-) dlatego chciałem się zapytać, czy istnieje możliwość, aby w aucie nie posiadającym fabrycznie systemu bez kluczykowego można było zrobić taką opcję , która przy zamykaniu i otwieraniu auta sygnalizuje tą opcję zapalaniem całych tylnych lamp + 3 mrugnięcia kierunków i potem jeszcze przez chwilę utrzymuje te zapalone same czerwone lampy. a nie tylko kierunkowskazy jak u mnie obecnie , pozdrawiam.
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1196
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2021-02-11, 13:15   

Nie idź tą drogą.
Najgorszą rzeczą, którą zrobiłem było kupno Dustera II z systemem hands free.
Nie wiesz ile nerwów mnie kosztowało, żeby zlikwidować to pipczenie klaksonu przy zamykaniu i otwieraniu auta!
Na szczęście DDT4all dało radę
Przy okazji wyłączyłem opcję świecenia świateł mijania przy otwieraniu auta - zostawiłem tylko dzienne.
Niestety do tej pory walczę z opcją samoczynnego zamykania auta przy odchodzeniu od niego.
Co prawda istnieje myk czyli naciśnięcie przycisku zamykania drzwi na pilocie przez 5 sekund, ale działa to losowo i na jakiś czas.

Czemu mi to nie siadło?

1/ wracasz w nocy do domu, wszyscy już śpią, a ty zamykając auto budzisz wszystkich dookoła klaksonem (albo wyjeżdżasz gdzieś z samego rana i budzisz okolicę).
2/ samoczynne zamykanie centralnego przy odejściu od auta może sprawdza się przy parkowaniu pod blokiem czy marketem. Niestety jak ktoś ma garaż to musi pamiętać, że idąc za każdym razem do auta po jakąś duperelę musi pamiętać o karcie.
Ja mam garaż oddalony od domu i czasem się wkurzałem, że idąc wyjąć z auta np. rękawiczki odbiłem się od drzwi. Dlatego wolę po zaparkowaniu w garażu mieć auto "otwarte".

To takie moje spostrzeżenie.
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...=7001&start=100

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=18768
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2021-02-11, 13:35   

To fakt. Jeśli się zapomnisz i zostawisz kluczyki w aucie, odejdziesz na chwilę (pada lekki deszczyk - przymykasz tylko drzwi), później wrócisz... Auto automatycznie zamknięte otworzysz z zapasowego kluczyka, albo wybijając szybę w aucie. Dlatego tej opcji nie uruchamiałem w ddt4all. Lubię ciszę i dyskrecję - nie włączałem świateł powitalnych/pożegnalnych. Wszystko to możesz włączyć programem ddt4all. Gdzieś ktoś na forum chyba to robił.
Ostatnio zmieniony przez eio 2021-02-11, 13:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2021-02-11, 13:58   

keikan napisał/a:
Nie idź tą drogą.
Najgorszą rzeczą, którą zrobiłem było kupno Dustera II z systemem hands free.
Nie wiesz ile nerwów mnie kosztowało, żeby zlikwidować to pipczenie klaksonu przy zamykaniu i otwieraniu auta!

Hej, ale ja mam auto bez karty tylko otwierane z pilota, i zależy mi tylko i wyłącznie na takim efekcie świateł, że jak przycisnę pilota chcąc zamknąć lub otworzyć auto, żeby oprócz tego trzykrotnego mrugania kierunkowskazów zaświeciły się całe lampy tylne i ledy z przodu i gasły po kilku sekundach tak jak u was. Nie zależy mi na sygnale dzwiękowym , czyli tym piknięciu.
 
askr_poz 


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 89
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-02-11, 14:39   

jammo napisał/a:
keikan napisał/a:
Nie idź tą drogą.
Najgorszą rzeczą, którą zrobiłem było kupno Dustera II z systemem hands free.
Nie wiesz ile nerwów mnie kosztowało, żeby zlikwidować to pipczenie klaksonu przy zamykaniu i otwieraniu auta!

Hej, ale ja mam auto bez karty tylko otwierane z pilota, i zależy mi tylko i wyłącznie na takim efekcie świateł, że jak przycisnę pilota chcąc zamknąć lub otworzyć auto, żeby oprócz tego trzykrotnego mrugania kierunkowskazów zaświeciły się całe lampy tylne i ledy z przodu i gasły po kilku sekundach tak jak u was. Nie zależy mi na sygnale dzwiękowym , czyli tym piknięciu.


Włączasz to sobie przy użyciu ddt4all - oczywiście w DD2, nie wiem jak w innych.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-11, 15:37   

keikan napisał/a:
Niestety do tej pory walczę z opcją samoczynnego zamykania auta przy odchodzeniu od niego.

Kolega kupując SSangYonga nie chciał mieć tego wynalazku w swojej opcji wyposażenia, chciał nawet dopłacić za opcję "bez handsfree" :mrgreen: Niestety- nie dało się. Teraz się z tym morduje, tylko on dla odmiany chce mieć samochód w garażu zamknięty a nie za bardzo się udaje. Mały drewniany domek z garażem przez ścianę... Futerał ekranujący rozwiązał problem.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-02-12, 08:53   

jammo napisał/a:
Hej, ale ja mam auto bez karty tylko otwierane z pilota, i zależy mi tylko i wyłącznie na takim efekcie świateł, że jak przycisnę pilota chcąc zamknąć lub otworzyć auto, żeby oprócz tego trzykrotnego mrugania kierunkowskazów zaświeciły się całe lampy tylne i ledy z przodu i gasły po kilku sekundach tak jak u was. Nie zależy mi na sygnale dzwiękowym , czyli tym piknięciu.

A do czego Ci taki bajer?? Dla szpanu?
Bo mam np. w Oplu, że jak otworzę auto z pilota to podświetla tylko z tyłu tablica rejestracyjna by świeciła okolice tyłu jak się idzie do bagażnika...
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
Ostatnio zmieniony przez route2000 2021-02-12, 08:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2021-02-12, 14:46   

eio napisał/a:
To fakt. Jeśli się zapomnisz i zostawisz kluczyki w aucie, odejdziesz na chwilę (pada lekki deszczyk - przymykasz tylko drzwi), później wrócisz... Auto automatycznie zamknięte otworzysz z zapasowego kluczyka, albo wybijając szybę w aucie.

Jeśli karta hands free zostanie w aucie to drzwi system auta nie zamknie.
keikan napisał/a:
Dlatego wolę po zaparkowaniu w garażu mieć auto "otwarte".

Wystarczy że nie domkniesz do końca drzwi i po problemie.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2021-02-12, 14:57   

Pedros napisał/a:
eio napisał/a:
To fakt. Jeśli się zapomnisz i zostawisz kluczyki w aucie, odejdziesz na chwilę (pada lekki deszczyk - przymykasz tylko drzwi), później wrócisz... Auto automatycznie zamknięte otworzysz z zapasowego kluczyka, albo wybijając szybę w aucie.

Jeśli karta hands free zostanie w aucie to drzwi system auta nie zamknie.

Autor tematu ma system kluczykowy, a nie kartę hands free. Dlatego pisałem o zostawieniu kluczy w aucie.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2021-02-12, 17:59   

A to jaka wersja samochodu z kluczykiem zamyka się automatycznie po wysiądnięciu kierowcy? Jedyna sensowna możliwość to PONOWNE zamknięcie, gdy (przypadkowo) otwarto pilotem i w 30 sekund nikt nie wsiadł. Dlatego zawsze należy mieć sprawne wyłączniki otwartych drzwi - to nie tylko światełko w podsufitce. :idea:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2021-02-12, 18:50   

route2000 napisał/a:
A do czego Ci taki bajer?? Dla szpanu?
Przydaje się, gdy auto parkuje na wsi, na działce leśnej, a nie w mieście.

eplus napisał/a:
A to jaka wersja samochodu z kluczykiem zamyka się automatycznie po wysiądnięciu kierowcy
Miałem coś takiego w poprzednim aucie. Zawsze gdzieś obok miałem drugi komplet kluczy. W daciach pewnie też to można przeprogramować ddt4all. Widziałem chyba ścieżki i opisy ustawień opóźnienia zamknięcia, ale nie bylem zainteresowany.
Ostatnio zmieniony przez eio 2021-02-12, 18:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2021-02-13, 22:58   

Hej witam ponownie. Pragnę zaznaczyć że w sobotę temat został rozwiązany pomyślnie :-) , bajer działa i cieszy oko. Jak sie okazało, była to opcja świateł powitalnych , które uruchomiłem w prosty sposób za pomocą interfejsu elm 327. Teraz po włączeniu na pilocie kluczyka przycisku otwierania lub zamykania auta, zostają zapalone światła tylne oraz przednie ledy i kierunkowskaz daje sygnał mrugnięciem. Po tych dwóch mrugnięciach kierunkowskazu, lampy tylne i przednie ledy świecą jeszcze przez moment, po czym gasną . Chciałem jednak zaznaczyć, że w wersji z kluczykiem nie ma przy otwieraniu ani zamykaniu żadnego sygnału dźwiękowego tak jak jest to w przypadku aut wyposażonych w system bez kluczykowy Hands Free.
Ostatnio zmieniony przez jammo 2021-02-13, 23:02, w całości zmieniany 4 razy  
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-02-13, 23:05   

jammo napisał/a:
Chciałem jednak zaznaczyć, że w wersji z kluczykiem nie ma przy otwieraniu ani zamykaniu żadnego sygnału dźwiękowego tak jak jest to w przypadku aut wyposażonych w system bez kluczykowy Hands Free.

W systemie bezkluczykowym też nie ma, jak się go wyłączy (bo jednak jest to trochę upierdliwe). ;-)
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2021-02-14, 10:23   

Black Dusty napisał/a:

W systemie bezkluczykowym też nie ma, jak się go wyłączy
No nie wiedziałem, myślałem że w tamtym systemie jest to stała opcja, gdyż na GODuster czytałem post kolegi, który sie właśnie żalił, że ma z tym sygnałem problem i mu to przeszkadza. Pewnie nie wiedział, że można to dezaktywować.
 
ptakooo 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 4WD
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 126
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-02-14, 12:06   

Black Dusty napisał/a:
jammo napisał/a:
Chciałem jednak zaznaczyć, że w wersji z kluczykiem nie ma przy otwieraniu ani zamykaniu żadnego sygnału dźwiękowego tak jak jest to w przypadku aut wyposażonych w system bez kluczykowy Hands Free.

W systemie bezkluczykowym też nie ma, jak się go wyłączy (bo jednak jest to trochę upierdliwe). ;-)


Caly czas powtarzam, że teoretycznie można dzwięk aktywować. Mnie się nie udało jeszcze bo popsuł mi sie iVgate ELM327. Musze kupić nowy. Moze ktoś to potwierdzi?

BCM/UCH> T4 VS BCM DDT v29>
[BCM/UCH] T4 VS BCM DDT V29> Alarm perimetric -> Alarm perimetric configuration

BIPBIP_LOCK_CF -> TRUE -> SEND
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-02-14, 17:53   

Cytat:
który sie właśnie żalił, że ma z tym sygnałem problem i mu to przeszkadza. Pewnie nie wiedział, że można to dezaktywować.

Dezaktywacja klaksonu bezkluczykowego
Ścieżka w DDT4ALL - http://www.daciaklub.pl/f...1819422#1819422
 
marcinch 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 03 Kwi 2019
Posty: 19
Skąd: Radom
Wysłany: 2021-02-14, 18:08   

W temacie. Mam inne pytanie. Czy istnieje konfiguracja na karcie przycisków , która taką opcję wyłącza. Bo mnie od czasu do czasu znika.
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1196
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2021-02-16, 14:25   

marcinch napisał/a:
W temacie. Mam inne pytanie. Czy istnieje konfiguracja na karcie przycisków , która taką opcję wyłącza. Bo mnie od czasu do czasu znika.


Jeśśi chodzi o samoczynne zamykanie i otwieranie zamków to:
1/ odchodzisz od auta na kilka metrów - centralny zamyka drzwi
2/ wtedy na karcie naciskasz przez 5 sekund przycisk zamkniętej kłódki
3/ już centralny powinien działać tylko z klawiszy pilota

4/ niestety po jakimś czasie wraca wszystko do opcji samoczynnego działania centralnego
zauważyłem , że dzieje się tak np gdy otworzę drzwi kierowcy zanim wyłączę silnik...

Gdy gdy masz handsfree deaktywowane -wystarczy wykonać te same czynności tj. stanąć za autem i potrzymać przycisk "zamykania" przez ponad 5 sekund...
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...=7001&start=100

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=18768
 
MST 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 17 Wrz 2022
Posty: 10
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-09-17, 22:18   

keikan napisał/a:

4/ niestety po jakimś czasie wraca wszystko do opcji samoczynnego działania centralnego
zauważyłem , że dzieje się tak np gdy otworzę drzwi kierowcy zanim wyłączę silnik...


Duster 2022 Prestige z keyless, po wyłączeniu samoczynnego otwierania w opcjach pojazdu (MediaNav), opcja nie wiem czemu losowo z powrotem się aktywuje. Zamykam auto z pilota, otwieram kolejnego dnia, lub nawet tego samego i słyszę sygnał klaksonu, zamek się otwiera. Po wejściu w opcje widzę że opcja otwierania zbliżeniowego jest znowu aktywowana i tak w kółko, losowo.

Czy ten typ tak ma?
Czy to się da wyłączyć na zawsze, np. przy pomocy DDT4ALL ?
A może zgłoszenie do ASO pomoże? Znany przypadek?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne