Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
co dostaliśmy od dilera
Autor Wiadomość
malyjoe4k 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1.0
Dołączył: 08 Cze 2021
Posty: 3
Skąd: Opole
Wysłany: 2021-06-08, 20:47   

krimar napisał/a:
malyjoe4k napisał/a:
jeżeli chodzi o silnik etc. postawiłem na dacia sandero stepway.
Cena Katalogowa wynosi ok 67.950.

Za tyle to możesz wyrwać Dustera z LPG,
1000 rabatu dają dealerzy, jeśli kupujesz bezpośrednio z Renault (czyli w salonach Renault Retail Group) to możesz się spodziewać 2000 rabatu.

Generalnie wciąż dryfuje pomiędzy dusterem w lpg a sandero która jest w tej cenie już bardzo fajnie wyposażona.
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 321
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2021-06-08, 21:01   

oczywiście wybór to sprawa indywidualnego gustu....ja napiszę dlaczego wybrałem SS3.....owszem Duster z zewnątrz jest fajna, ciut większa i wyższa. Bagażnik też większy...ale....środek to przy SS3 trąci myszką. I to też ocena wg. mojego gustu. A że nie miała automatu nawet za dopłata to wybór był dla mnie prawie jasny. Jazda testowa, ilość miejsca w środku przekonała mnie do nowego SS3. Mam nadzieje że nie będę żałować. Przeszedłem z Grand Scenica 2 2.0 Pb i nie miałem żadnych kompleksów. Pozdrawiam
 
malyjoe4k 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1.0
Dołączył: 08 Cze 2021
Posty: 3
Skąd: Opole
Wysłany: 2021-06-08, 21:08   

Generalnie zastanawiam się nad kolorem ss3, między białym a pomarańczowym, złotym jak zwał tak zwał 😂
Ostatnio zmieniony przez laisar 2021-06-10, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2021-06-08, 22:24   

Lodgy Techroad ze wszystkimi dodatkami w 2019; cennik 56710, sprzedany za 54120+gumowe dywaniki (welurowe były fabrycznie)+mata bagażnika+chlapacze. Czyli rabat to 2580 + akcesoria.

Pamiętaj, że w Dacii/Renault jeśli auto już jest w produkcji (w drodze na plac) lub już na placu importera to każdy salon ma dostęp do rezerwacji takiego samochodu, jeśli odpowiada Ci konfiguracja danego egzemplarza to możesz negocjować to samo auto u różnych dealerów. ;)
Ostatnio zmieniony przez buladag 2021-06-08, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-06-08, 22:48   

Mi facet powiedział, że czy mu zapłacę od razu do ręki czy wezmę w kredycie to i tak nie sypnie rabatem. Mówił, że zapotrzebowanie wysokie, a cena na tyle niska, że nie mają potrzeby dawać rabatów, bo klientela jest ogromna.
_________________
DACIA - fun to drive
 
marwisn 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2021
Wersja: Stepway2
Dołączył: 06 Cze 2021
Posty: 39
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-06-09, 17:45   

Ja miałem ofertę o 1500 pln lepszą od tej która dostałem od salonu i jedyne co udało się wywalczyć to rabat 900 pln.

Ciężko negocjować jak aut nie ma i czeka się po kilka miesięcy. Popyt przewyższa podaż, co stawia klienta w kiepskiej sytuacji.

Jak się okazało, że nie mogę już domówić grzanych stołków, to od ręki mogłem odsprzedać rezerwacje z zyskiem takie jest ssanie na rynku.

A kilka lat temu kupowałem Seata z rabatem blisko 10.000 pln...
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3623
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-10, 08:41   

krimar napisał/a:
1000 rabatu dają dealerzy, jeśli kupujesz bezpośrednio z Renault (czyli w salonach Renault Retail Group) to możesz się spodziewać 2000 rabatu.

marwisn napisał/a:
A kilka lat temu kupowałem Seata z rabatem blisko 10.000 pln...

Akurat w Dacii po wejściu nowej generacji niewiele się zmieniło... Ja w 2017 na swoje Sandero II dostałem w Warszawie ok. 1300zł, ale tylko w darmowym EasyService i dywanikach do wnętrza i bagażnika a taki wypas zaoferował mi tylko jeden salon z pięciu istniejących wtedy w Warszawie (a 4 z nich to to samo RRG). Pozostałe były skłonne dać tylko dywaniki, o żadnym upuście gotówkowym nie było nawet mowy a jak pokazałem konkurencyjną ofertę ze Śląska mniejszą o jakieś 300 zł, to nikt nie miał nic przeciwko temu żebym jechał i sobie tam kupił. :lol: Czas oczekiwania na samochód pod zamówienie też wtedy wyniósł ok. 5 miesięcy.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-06-10, 08:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
Docent 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 36
Skąd: Otwock - miasto z dobrym klimatem ;)
Wysłany: 2021-06-17, 13:05   

marwisn napisał/a:
Ja w 2017 na swoje Sandero II dostałem w Warszawie ok. 1300zł, ale tylko w darmowym EasyService i dywanikach do wnętrza i bagażnika a taki wypas zaoferował mi tylko jeden salon z pięciu istniejących wtedy w Warszawie


W 2017 roku dostałem na Logana MCV Stepway 2000 PLN rabatu (tyle, co była dopłata za lakier metalik) plus komplet dywanikow gumowych. Jakoś specjalnie nie negocjowałem, bo jestem mało asertywny. Myślę, że taka była wtedy polityka sprzedaży. Kupowalem w RRG Warszawa w Alejach Jerozolimskich. Teraz to faktycznie cieżko się negocjuje - brakuje argumentów, jak auta idą jak swieze bułeczki i czeka się długo na dostawę.
 
klazow 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150 4x4 FAP
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2020
Posty: 105
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-06-18, 15:49   

Ja w połowie 2019 cały jeden tysiąc zł. rabatu otrzymałem. Nie w akcesoryjnej naturze lecz w rodzimej walucie. W zamian za upust musiałem dać słowo, że przy odbiorze nie będę próbował wysępić dywaników. :mrgreen:
Nastawiałem się, że nie będzie jakiegokolwiek rabatu... więc wyszedłem mile zaskoczony.

W sumie ten brak lub mały wymiar upustów jest normalny. I tak głównym atutem napędzającym sprzedaż Dacii jest cena. Po co więc mają poprawiać coś w obszarze gdzie i tak są najlepsi.
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 384
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-06-25, 22:08   

Wszystko zależy od ciśnienia na auto i konkretnego gadania. Dacie sandero kupiłem z rabatem 2900 + te sławetne dywaniki+ połowa ceny za podłokietnik. Dniówka dobra wyszła ,ale trzeba było z kilkoma osobami pogadać. Gotówka nie robi na nich wrażenia, wolą kredyt bo jeszcze na tym zarabiają. Dacia ma słabe progi rabatowe, ale jakbym nie dostał tego to bym dołożył do innej marki.....takie męskie ego . Z moich zakupów wynika ,że im większe miasto tym idzie się z ludźmi dogadać
 
marwojc 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 115
Rocznik: 2020
Wersja: Celebration 7 os.
Dołączył: 21 Gru 2019
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-05, 18:56   Re: Negocjowanie

malyjoe4k napisał/a:
Witam, od dłuższego czasu zastanawiałem się nad zakupem nowego auta, z racji ceny i kilku kompromisów jeżeli chodzi o silnik etc. postawiłem na dacia sandero stepway.
Cena Katalogowa wynosi ok 67.950.
Z racji, że nie miałem styczności z salonami, jak powinienem prowadzić negocjacje by otrzymać jak najlepszy *możliwy* rabat ?
Ponadto, zauważyłem będąc w kilku salonach, że obligatoryjnie dają 1k zniżki.


Kupowałem Lodgy w styczniu 2020, dostałem rabat bodajże ok. 2700 zł plus dywaniki.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne