Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Marek1603
2021-08-29, 16:23
Rekomendowane / Niezbędne dodatki - nowy Duster
Autor Wiadomość
MirekB 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100 TCE LPG
Rocznik: ----
Wersja: Duster
Dołączył: 12 Sie 2021
Posty: 4
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2021-08-29, 15:41   Rekomendowane / Niezbędne dodatki - nowy Duster

Cześć!

Właśnie jestem w trakcie kompletowania zamówienia na nowego Dustera. Kupuję samochód w podkarpackim salonie i stoję teraz przed wyborem dodatków i akcesoriów.

Otrzymałem listę wraz z cennikiem: [url]https://1drv.ms/b/s!Atp5GwWmd3l3gc8y6N9Xh7LsSqeuDQ?e=ygDWYp[/url]
i chciałem poradzić się Was, drodzy posiadacze co wg. Was jest niezbędne a bez czego idzie się spokojnie obejść.

Na teraz zastanawiałem się nad:
  • BOCZNE LISTWY OCHRONNE DRZWI
  • OSŁONY NADKOLI
  • NAKŁADKI PROGOWE DUSTER
  • DYWANIKI GUMOWE
  • WKŁAD DO BAGAŻNIKA
  • CZUJNIKI PARKOWANIA - PRZÓD


DODATKOWE STOPNIE BOCZNE (z tego co zasłyszałem są ponoć niepraktyczne, redukują kilka centymetrów cennego prześwitu itd - ogólnie zastanawiam się aby jednak odpuścić).

Prosiłbym Was o pomoc i wsparcie wiedzą i Waszymi doświadczeniami

EDIT: Proszę o przeniesienie tematu do "Dział techniczny". Przez pomyłkę założyłem go w błędnej kategorii.
Ostatnio zmieniony przez MirekB 2021-08-29, 16:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-08-29, 17:29   

Ponieważ zdarza się to dość często to muszę to w końcu napisać i może ktoś powie że marudzę (mam to gdzieś) ale ile razy trzeba odpowiadać na pytania na które już odpowiadano, czy każdy nowy umie tylko pisać a nie potrafi czytać czy też raczej nie chce się mu i po raz setny pyta o rzeczy które były opisywane już nie raz. I taka rada jeszcze na przyszłość , przeczytaj instrukcje jakie dostaniesz do samochodu i korzystaj z tego http://www.daciaklub.pl/forum/search.php
:-P
Ostatnio zmieniony przez Black Dusty 2021-08-29, 17:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
MirekB 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100 TCE LPG
Rocznik: ----
Wersja: Duster
Dołączył: 12 Sie 2021
Posty: 4
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2021-08-29, 18:14   

Black Dusty napisał/a:
Ponieważ zdarza się to dość często to muszę to w końcu napisać i może ktoś powie że marudzę (mam to gdzieś) ale ile razy trzeba odpowiadać na pytania na które już odpowiadano, czy każdy nowy umie tylko pisać a nie potrafi czytać czy też raczej nie chce się mu i po raz setny pyta o rzeczy które były opisywane już nie raz. I taka rada jeszcze na przyszłość , przeczytaj instrukcje jakie dostaniesz do samochodu i korzystaj z tego http://www.daciaklub.pl/forum/search.php
:-P


Bardzo serdecznie za odpowiedź. Może w założeniu miała być przydatna, ale wyszło jak na elektrodzie i niestety błędne koło się zamyka.

Przeglądałem forum od dnia rejestracji (12 sierpnia) ale niestety nie znalazłem nic co faktycznie pomagałoby mi w moich aktualnych rozterkach. Bardzo możliwe że mimo wszystko nie znalazłem właściwych tematów a Pan "Black Dusty" jest lepiej zorientowany więc jak faktycznie chciałbyś mi pomóc to prosiłbym o wskazanie odnośników, które konkretnie odpowiadają na takie kwestie jak:

- przydatność list i osłon,
- zasadność zakupu od salonu dywaników i wkładów
- sprawność i dokładność czujników parkowania na przód
- sensowność stopni bocznych (w w/w ujęciu)
- rekomendacje dt. niewymienionych akcesoriów ale bardzo przydatnych i wartych zainwestowania

Dodatkowo bardzo proszę aby były to odpowiedzi bazujące na współczesnej wersji Dustera a nie np. z 2010. Z góry dziękuję za pomoc!
Ostatnio zmieniony przez MirekB 2021-08-29, 18:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
tomkasz 



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.4 T LPG
Rocznik: 2018
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 253
Skąd: małopolska
Wysłany: 2021-08-29, 18:42   

Black Dusty ma pewnie rację ;-) .

Natomiast wszystkie wymienione elementy to jest całkowicie indywidualna sprawa. Ja mam z tego tylko dywaniki i matę do bagażnika (wersja 2021 f.1). Co chciałbyś uzyskać za odpowiedź?

Jedyne co można znaleźć to to, że progi boczne ułatwiają wsiadanie i nie ubrudzenie spodni, ze względu na szerokie progi z fabrycznymi nakładkami. Pozostałe rzeczy to sprawa indywidualna. Nie wiem jak negocjujesz, ale oprócz obniżki ceny np. dywaniki i matę możesz wynegocjować jako dodatkowy gratis. Wg mnie jedyna wada "gumowych" dywaników to jest ich niepełność pod "pedałami" czyli od strony kierowcy - co powoduje, że dużo piasku itp. ląduje na oryginalnym materiale pod spodem.
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
Ostatnio zmieniony przez tomkasz 2021-08-29, 18:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-08-29, 19:45   

Choć mi się nie chce ale Ci napiszę:
MirekB napisał/a:
BOCZNE LISTWY OCHRONNE DRZWI

Efekt ochrony mizerny ze względu na umiejscowienie i kształt drzwi, efekt wizualny - jak kto lubi
MirekB napisał/a:
OSŁONY NADKOLI

Ochrona nadkoli jest lepsza od tej jaką dają listwy drzwiowe, efekt wizualny jak wyżej
Są sporadyczne przypadki że coś się tam komuś odkleja ale to musi być spory pech.
MirekB napisał/a:
NAKŁADKI PROGOWE DUSTER

Efekt ochrony niespecjalny bo i tak nie chronią krawędzi które są najbardziej narażone na uszkodzenia, lepsze są porządne folie bo są większe i naklejasz też na krawędź, efekt wizualny zwłaszcza podświetlanych jak kto lubi( możesz dać folię a na nią listwy)
MirekB napisał/a:
DYWANIKI GUMOWE

Generalnie są OK choć faktycznie powinny sięgać dalej pod pedały.
MirekB napisał/a:
WKŁAD DO BAGAŻNIKA

Jak dla mnie OK ale może ktoś woli dwustronne albo bardziej przypominające wykładzinę dywanową, różne są potrzeby
MirekB napisał/a:
CZUJNIKI PARKOWANIA - PRZÓD

Nie mam(mam kamerę), ale jak masz kasę to mogą się przydać jak choć raz Cię ostrzegą przed czymś co nie zauważysz.
MirekB napisał/a:
DODATKOWE STOPNIE BOCZNE (z tego co zasłyszałem są ponoć niepraktyczne, redukują kilka centymetrów cennego prześwitu itd - ogólnie zastanawiam się aby jednak odpuścić).

Nie słuchaj głupot, nie ograniczają prześwitu. Przydatne dla małych dzieci przy wsiadaniu bo nie muszą wspinać się na wysoki próg ale mogą go przekroczyć z stopni, przydatne jak masz box dachowy bo możesz na nich stawać bez obaw, w pewnym stopniu chronią też boki samochodu przed błotem z kół, ale mogą też sprawiać kłopot przy wsiadaniu osobom niższym czy lekko niezdarnym. Efekt wizualny musisz ocenić sam.
Chlapacze przód się przydają bo koła bardzo brudzą boki chyba że będziesz jeździć w takim terenie że je pourywasz to nie wskazane i można je zamontować razem z stopniami choć krąży mit że się nie da.
I jeszcze jeden dodatek , choć nie z salonu to wideorejestrator.
 
krimar 


Marka: Dacia
Model: Sandero II ph 2 Open, Duster 2 Prestige
Silnik: 1,0 TCE LPG
Rocznik: 2020, 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 322
Skąd: z ?
Wysłany: 2021-08-29, 22:26   

Pakiet adventure zawiera listwy na drzwi, listwy na błotniki i kpl dywaników, wychodzi korzystniej niż zakup oddzielnie. Chlapacze przód są niezbędne w Dusterze, bez nich porysujesz osłony progów kamieniami spod kół jeśli zjedziesz z asfaltu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne