Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2009-07-23, 07:52
Poprzeglądowe perypetie
Autor Wiadomość
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-23, 07:47   Poprzeglądowe perypetie

Niedawno pisałem, że byłem na przeglądzie w ASO na Bemowie w Warszawie. Z przeglądu byłem jak najbardziej zadowolony. To miłe ASO. Niestety po czasie zauważyłem, że nalali za dużo oleju (dobre 0,5 cm ponad max na bagnecie). Pech chciał, że byłem akurat w Białymstoku. Dzwoniłem do Wawy, żeby zapytać czy mogę tak jeździć. Oni posprawdzali coś u siebie i stwierdzili, że na pewno jest dobrze, bo nalali tyle ile mówi katalog. Mimo to pojechałem do ASO w Białymstoku na ul. Raginisa (chyba tak się nazywa, chodzi o ten przed Wasilkowem). Tam mi powiedzieli, że nie mają odsysarki do oleju, a korkiem nie będą spuszczać i na tym zakończyli rozmowę. No to pojechałem do drugiego ASO na ul. Narodowych Sił Zbrojnych. Tam dopiero mechanik sprawdził i potwierdził, że oleju jest za dużo. Podnieśli auto i dowiedziałem się, że oni nie mają koncesji na Dacię. Na szczęście nie chcieli nic za usługę. Bardzo miłe ASO. Obsługa na 5+. Nie ma jednak idealnych. Kiedy dojechałem do Warszawy i chciałem sprawdzić stan oleju zobaczyłem niedokręcony korek oleju i zachlapany silnik. Ech, te serwisy....
Podsumowując - naprawa banalnie prosta. Mogłem ją z powodzeniem zrobić sam. W końcu co to za problem odkręcić korek na kanale i spuścić trochę oleju. Uważam jednak, że auto jest po to na gwarancji, żeby nim się zajmował serwis. Te jak widać nie do końca przejmują się tym co robią.
_________________
MCV Laureate dCi
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-07-23, 07:56   

Ja posiadam własną odsysarkę, zrobioną ze strzykawki setki i rurki.
Odsysasz przez otwór w którym znajduje się bagnet oleju - nie musisz wtedy odkręcać korka spustowego.
U mnie po wymianie oleju było idealnie maksimum - odciągnąłem około 200ml.
_________________

 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-07-23, 20:24   Re: Poprzeglądowe perypetie

petek napisał/a:
Kiedy dojechałem do Warszawy i chciałem sprawdzić stan oleju zobaczyłem niedokręcony korek oleju i zachlapany silnik.

i kontrolka oleju się nie świeciła?
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-23, 20:38   

Nie, bo wychlapało się naprawdę niewiele. Tyle, że wyglądało fatalnie po otwarciu maski. Korek był na miejscu, ale niedokręcony i stąd to wszystko. Dobrze, że go nie zgubiłem.
_________________
MCV Laureate dCi
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne