Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2009-07-22, 23:06
56 dni+komedia pomyłek
Autor Wiadomość
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2008-12-20, 09:04   56 dni+komedia pomyłek

Zamawiałem czerwone - passion Sandero w wersji ambiance - odebrałem (co prawda też sandero :-> ) laureate w kolorze szary - platynowy. No i trwało to 56 dni i dwie przymiarki do obioru samochodu :evil:
:?: Mam pytanie do Koleżanek i Kolegów (bo nie mam doświadczenia z Renault Polska) czy to norma czy może uroda dealera :?:
Suma sumarum: jestem zadowolony bo wersja jest wyższa i parę dodatków też się znalazło (co prawda nie planowane :-P ) jedynie tylko kolor... mało krwisty :oops:
A poza tym już jest: drakulek Toffik (rodzina przyjęła go dobrze :lol: )
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2008-12-20, 09:24   Re: 56 dni+komedia pomyłek

Potworny napisał/a:
Zamawiałem czerwone - passion Sandero w wersji ambiance - odebrałem (co prawda też sandero :-> ) laureate w kolorze szary - platynowy. No i trwało to 56 dni i dwie przymiarki do obioru samochodu :evil:
:?: Mam pytanie do Koleżanek i Kolegów (bo nie mam doświadczenia z Renault Polska) czy to norma czy może uroda dealera :?:
Suma sumarum: jestem zadowolony bo wersja jest wyższa i parę dodatków też się znalazło (co prawda nie planowane :-P ) jedynie tylko kolor... mało krwisty :oops:
A poza tym już jest: drakulek Toffik (rodzina przyjęła go dobrze :lol: )


obstawiam na normę, mnie też tak zrobili zamówiłem blue marine a dostałem szarą platynę, powód? Fabryka teraz robi szarą platynę i mój zamawiany kolor byłby o wiele później, to nie pomyłka przynajmniej byli szczerzy.
Mimo wielkiego wkur........ bo to nie zakup butów i kolor ma znaczenie jeśli wykładam taką kasę, ale świadomość że miałbym czekać nie wiadomo ile na auto... wtedy zwycięża potrzeba posiadania i bierze się to co łaskawy diler w swej wspaniałomyślności daje.

Oczywiście można czekać na swój zamawiany kolor ale wtedy w cudowny sposób znikają rabaty i dodatki. Bo nie wiadomo czy jak zrobią nasz wymarzony kolor ceny się nie zmienią. Ot chwyty marketingowe które popsuły przynajmniej moje dobre zdanie o marce.

Może ktoś powiedzieć że czepiam się bo auto jeździ i nic się z nim nie dzieje. No ale gdy się wydaje ponad 40tysi to chciałoby się mieć to co się kupuje a nie to co łaskawie ci dadzą i mydlą oczy rabatem :mrgreen:

Reasumując z auta jestem zadowolony a z postępowania dilera i handlowca nie.
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-20, 10:27   

gigi303
gigi303 napisał/a:
zamówiłem blue marine a dostałem szarą platynę

W moim przypadku samochód był w zamówionym kolorze (kolor krwisty 8-) ), ale "nie dopisało" :evil: dodatkowe wyposażenie. Podobnież, pomimo wysłania zamówienia na pakiet elektryczny samochód przyszedł bez tego :roll: . Chciałem poczekać na właściwe zamówienie ale dostałem propozycję na połowę lutego :-/ (a to było po 50 dniach oczekiwania). Więc mam co mam ;-)
Pozdro.
 
slk84 



Marka: Renault
Model: Clio III
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2008
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 51
Skąd: wrocław
Wysłany: 2008-12-20, 13:44   

Ale chyba suma sumarum jesteś zadowolony bo dostałeś wyższą wersję, a że kolor miał być inny pewnie niebawem zapomnisz ;-)
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-12-20, 14:20   

Fabryka ma przestoje, więc pozbywają się aut, które już zostały wyprodukowane (ale skoro coś tam dokładają z wyposażenia, to chyba lepiej; ja akurat do koloru nie przywiązuję największej wagi).
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-20, 16:23   

wox napisał/a:
pozbywają się aut, które już zostały wyprodukowane


Dokładnie tak jest. Zanim stanęło na moim, musiałem odebrać parę telefonów z propozycjami: a może diesel? a może 7-os.? a może Sandero? itd., bo takie akurat były na placu.
Inna spraw, że jak czytam wasze wypowiedzi, zaczynam się czuć prawdziwym szczęściarzem: samochód miał być za dwa tygodnie i był, w kolorze i wersji zamówionej (ja akurat chciałem, żeby to był szary comete), żadnych wpadek.
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2008-12-20, 17:02   

Ja u Nawrota we Wrocławiu dostałem dokładnie to co chciałem. Zostałem poinformowany, że na moją wersję będę czekał 3 miesiące, ale jak bym chciał inną to 2 tygodnie. Zapowiadany termin został dotrzymany (z poślizgiem kilkudniowym).

Tak więc wszystko było zgodnie z umową i nie miałem takich negatywnych przygód. Trochę mnie to dziwi - zamawiasz jeden samochód, dostajesz inny...
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-20, 19:04   

Koledzy
Ja tez uważam, że te 56 dni i "przesiadka" to lekka przesada :evil: ale w sumie dałem sobie wcisnąć produkt, którego nie zamawiałem :-P dobrze, że miałem z czego dołożyć kasy :oops: . Człowiek, który mnie obsługiwał twierdził, że mają takie Sandero bo dealerzy muszą kupować jakiś "kontyngent" samochodów więc "jest na placu głównym" i zaraz go przywiozą. Oczywiście ten transport to trwał chyba z 7 dni :roll:
W środku "platynowego" koloru nie widać a jeździ się Drakulkiem przyjemnie i to "pierwsze śliwki robaczywki" przy kontaktach z Renault Polska.
Pozdrawiam
_________________

 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-12-20, 21:05   

... to jeszcze musiałeś dopłacać? To już przegięcie.
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-20, 21:23   

:oops: jak ktoś jest napalony to gość od sprzedaży zaciera ręce....
Jak myślę, mogłem czekać do połowy lutego lub próbować wyrwać jakoś zaliczkę i próbować u innego dealera, co pewnie też wyszłoby tak około lutego.
Trzeba przyznać, że mój drakulek to "full wypas", co daje sporą różnicę cenową i na dodatek brak dobrej pozycji przetargowej :oops:
_________________

 
grzel73 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 24
Skąd: Łódż
Wysłany: 2008-12-20, 21:26   56 dni+komedia pomyłek

Witam.
Opiszę swoje perypetie z firmą "Przygucki" z Łodzi.Chciałem zamówić Dacie logan w kolorze niebieski marine ale pan "sprzedawca" oznajmił mi że w tej chwili już nie ma w ofercie tego koloru jest tylko szary piaskowy ,beż oraz szary comete.Po namyśle wybrałem szary comete.Póżniej się okazało że przez pomyłkę dostanę samochodzik ze wspomaganiem (chcieli skur... dopłatę za to 1000 zł.) ale ich wyśmiałem.Przy odbiorze samochodu jeszcze się okazało że dołożyli elektryczne otwieranie szyby za co też chcieli dopłatę.Cóż za kłamstwo z kolorem dostali po kieszeni .Zamawiałem wersję ubogą a dostałem troszeczkę lepszą.
Aco do koloru to jest zajebisty. :-D

logan.jpg
Plik ściągnięto 307 raz(y) 54,25 KB

 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-20, 21:35   

Jak widać nie należy być napalonym :oops:
:roll: A żona mówiła..... :-P
_________________

 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2008-12-21, 09:18   

gdybym ja mógł czekać to bym sobie darował rabat jaki mi dali i pewnie teraz czekał na auto, bo jak to handlowiec określił że w tym kolorze to w lutym może będę miał :mrgreen: Więc jeżdżę szarą platyną ale jak widzę ten kolorek to tylko myśl przychodzi do głowy jaki ten samochód byłby ładny w tym blue mineral :mrgreen:

no ale to są gusta i guściki :mrgreen: zaczynam się przyzwyczajać do tego "srebra".
Przyciemniłem szybki i wygląda jak limuzyna :-P
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-21, 09:39   

Oczekiwanie jest zabójcze :evil: a kolor da się jakoś przeżyć. Miałem dość sporo samochodów, ale tylko ten jest w "tak wspaniałym" kolorze. Koledzy (jak sądzę - przez grzeczność) mówili, że to kolor na którym mało widać zabrudzenia (czyli praktyczny :-/ )
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2008-12-21, 10:55   

Potworny napisał/a:
Oczekiwanie jest zabójcze :evil: a kolor da się jakoś przeżyć. Miałem dość sporo samochodów, ale tylko ten jest w "tak wspaniałym" kolorze. Koledzy (jak sądzę - przez grzeczność) mówili, że to kolor na którym mało widać zabrudzenia (czyli praktyczny :-/ )


Napewno nie będzie widać na platynowym kolorze brudu.Mój kolega ma Sandero w tym kolorze.U mnie na szarym Comete widać kazdy zaciek i brud :-/
 
glenart 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5dCI 85KM
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 18
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-12-21, 11:21   

Polska przez Renault jet traktowana jako państwo gorszej kategorii w Polsce w tym roku można kupić Logana MCV tylko w wersji z przed liftingu w Rumuni i we Francji bez problemu można kupić już nową wersję a u nas do wyboru tylko to co na parkingu w Poznaniu stoi niedobitki z całej europy, a wolałbym dopłacić te 2 czy 3 tysie i wziąć nowsza wersję chciałem wziąć z 4 poduszkami i 4 elektrycznymi szybami ale niestety nie było już takiej opcji musiałem się zadowolić arcticą w kolorze srebrnym choć chciałem beżowy
w komputerze pokładowym według książki jest tez kilka opcji które dostępne są w zależności od kraju przeznaczenia a z których też jako użytkownicy chętnie byśmy skorzystali :!: (a może ktoś wie jak to odblokować) :idea:

o tyle plus że parę sztuk stało na tym placu i czas oczekiwania to był kilka dni :?:
pod warunkiem że ktoś się zadowolił dostępną na placu wersją :-/
 
grzel73 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 24
Skąd: Łódż
  Wysłany: 2008-12-21, 11:52   56 dni+komedia pomyłek

Polska kraj II kategori. :cry:
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-21, 12:05   

Mariusz dzięki :-) pocieszasz mnie. Ale nadal myślę, że drakulka dobrze wygląda w krwistym kolorze :-P
glenart napisał/a:
Polska przez Renault jet traktowana jako państwo gorszej kategorii

Myślę (przepraszam za uogólnienie), że sami jesteśmy tego winni. Po pierwsze w Renault Polska pracują nasi krajanie a po drugie, na przykład, nie żądanym by firmy tłumaczyły instrukcje, programy itp. na język polski. Ostatnio za nas wymusiły to przepisy unijne ale i tak można spotkać towary bez napisów po polsku. Wystarczy angielski :evil: . Pisze to nie dlatego, że nie znam języka ale widziałem (nie raz) jak francuzi lub anglicy reagowali gdy nie widzieli swojego języka na opakowaniach produktów. A u nas wszystko da się upchnąć :oops:
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2008-12-21, 12:25   Re: 56 dni+komedia pomyłek

grzel73 napisał/a:
Polska kraj II kategori. :cry:


Myślę,że to prawda!!!A nawet powiem więcej jestem o tym głęboko przekonany!!Kiedy we wrześniu ja zamawiałem swoje Sandero chciałem samochód z opcją 4 poduszek powietrznych.Niestety w salonie powiedziano mi że na polskim rynku jeszcze nie ma tej opcji.Odpowiedziałem im że to dziwne bo we Francji,Niemczech już dawno jest ta opcja.Nic mi nie odpowiedzieli. :cry:
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2008-12-21, 12:35   

glenart napisał/a:
Polska przez Renault jet traktowana jako państwo gorszej kategorii w Polsce w tym roku można kupić Logana MCV tylko w wersji z przed liftingu w Rumuni i we Francji bez problemu można kupić już nową wersję a u nas do wyboru tylko to co na parkingu w Poznaniu stoi niedobitki z całej europy, a wolałbym dopłacić te 2 czy 3 tysie i wziąć nowsza wersję chciałem wziąć z 4 poduszkami i 4 elektrycznymi szybami ale niestety nie było już takiej opcji musiałem się zadowolić arcticą w kolorze srebrnym choć chciałem beżowy
w komputerze pokładowym według książki jest tez kilka opcji które dostępne są w zależności od kraju przeznaczenia a z których też jako użytkownicy chętnie byśmy skorzystali :!: (a może ktoś wie jak to odblokować) :idea:

o tyle plus że parę sztuk stało na tym placu i czas oczekiwania to był kilka dni :?:
pod warunkiem że ktoś się zadowolił dostępną na placu wersją :-/


Nie odblokujesz tego!!Ty czy ja mamy w komputerze pewien program który jest przeznaczony w samochodach na rynki środkowoeuropejskie :cry:
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-12-21, 13:43   Re: 56 dni+komedia pomyłek

Mariusz napisał/a:
grzel73 napisał/a:
Polska kraj II kategori. :cry:


Myślę,że to prawda!!!A nawet powiem więcej jestem o tym głęboko przekonany!!Kiedy we wrześniu ja zamawiałem swoje Sandero chciałem samochód z opcją 4 poduszek powietrznych.Niestety w salonie powiedziano mi że na polskim rynku jeszcze nie ma tej opcji.Odpowiedziałem im że to dziwne bo we Francji,Niemczech już dawno jest ta opcja.Nic mi nie odpowiedzieli. :cry:


To dziwne, ja swoje Sandero zamówiłem z 4 poduchami(kierowca, pasażer, i 2 poduszki boczne w siedzeniach) i na dodatek w lipcu.
_________________

 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-12-21, 14:05   

Wszyscy Ci, którzy zamawiali/odbierali auta do (mniej więcej) wakacji 2008, dostawali to, co zamawiali. Teraz (wcześniej już pisałem) po prostu pozbywają się tego, co wyprodukowali, a że fabryka ma przestoje, to nie skonfigurują nam auta wedle życzenia.
 
grzel73 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 24
Skąd: Łódż
Wysłany: 2008-12-21, 14:41   

Ja swoje autko zamawiałem w czerwcu 08.Czekałem około 2-3 tygodni.A dostałem inne niż zamówione.
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2008-12-21, 14:53   Re: 56 dni+komedia pomyłek

jackthenight napisał/a:
Mariusz napisał/a:
grzel73 napisał/a:
Polska kraj II kategori. :cry:


Myślę,że to prawda!!!A nawet powiem więcej jestem o tym głęboko przekonany!!Kiedy we wrześniu ja zamawiałem swoje Sandero chciałem samochód z opcją 4 poduszek powietrznych.Niestety w salonie powiedziano mi że na polskim rynku jeszcze nie ma tej opcji.Odpowiedziałem im że to dziwne bo we Francji,Niemczech już dawno jest ta opcja.Nic mi nie odpowiedzieli. :cry:


To dziwne, ja swoje Sandero zamówiłem z 4 poduchami(kierowca, pasażer, i 2 poduszki boczne w siedzeniach) i na dodatek w lipcu.


To dziwne!Ale ja zamawiałem w jaszpolu a Ty u Przyguckich.Ile kosztował Cię samochód?
 
grzel73 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 24
Skąd: Łódż
Wysłany: 2008-12-21, 15:14   

mój logan ambiance 1,4 kosztował 30900 + za lakier metalizowany 1400 to razem 32300
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne