Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
żarówka świateł dziennych duster II
Autor Wiadomość
waldek72 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 279
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-09-19, 13:37   żarówka świateł dziennych duster II

czy ktoś już wymieniał przepaloną żarówkę świateł dziennych w dusterze II? ja chciałem dokupić zapas i wyjąłem ją obejrzeć, siedzi tam toshiba i w cenniku żarówka kosztuje 114 zł.
 
BoloSr 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM (115KM/260Nm)
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1278
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2014-09-19, 13:46   Re: żarówka świateł dziennych duster II

waldek72 napisał/a:
czy ktoś już wymieniał przepaloną żarówkę świateł dziennych w dusterze II? ja chciałem dokupić zapas i wyjąłem ją obejrzeć, siedzi tam toshiba i w cenniku żarówka kosztuje 114 zł.


tu se kup

http://allegro.pl/listing...-4-default-0905
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-09-19, 13:53   

Widząc cenę prawie się zaplułem ;)

Powiem że fajny efekt się robi taka żarówka ( spełnia normy więc nie ma ryzyka ) http://allegro.pl/zarowka...4601976479.html Daje białe białe światło podobne do normalnych świateł dziennych.

Ja zamontowałem bo mam żarówki Osrama "mocniejsze" i one świecą bardziej na biało niż żółto. Przy włączonych światłach barwa mocno się różniła a teraz jest podobnie. Efekt świateł dziennych na ledach bez ledów ;)
Ostatnio zmieniony przez SilverTM 2014-09-19, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-19, 14:03   

Byłem kiedyś w PIMOT-cie u znajomego to mi pokazywał na czym polega te mocniejsza żarówka .
Powiedzmy że jest jest określona liczba punktów do mierzenia natężenia światła dla ułatwiania np 20 są też jakieś normy które należy spełnić aby wykonać homologacje żarówki .
Producent dodaje procentowe wzrosty z każdego punktu i tak po przyrostach po kilka % na poboczu tworzy się 80 % MORE POWER .
Często takie żarówki mają gorsze parametry na środku niż tanie zamienniki
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2014-09-19, 14:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
pawelg 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-19, 14:48   

SilverTM napisał/a:
Widząc cenę prawie się zaplułem ;)

Powiem że fajny efekt się robi taka żarówka ( spełnia normy więc nie ma ryzyka ) http://allegro.pl/zarowka...4601976479.html Daje białe białe światło podobne do normalnych świateł dziennych.

Ja zamontowałem bo mam żarówki Osrama "mocniejsze" i one świecą bardziej na biało niż żółto. Przy włączonych światłach barwa mocno się różniła a teraz jest podobnie. Efekt świateł dziennych na ledach bez ledów ;)


Jak właśnie mam takie niebieskie. Bardzo fajny dają efekt.

p,paw
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-09-19, 15:14   

Karenzo, Porównywałem w dusterze jak to wygląda i faktycznie pasek tak jak by świeci mocniej ale świeci mocniej tam gdzie trzeba. I inna barwa światła też mi się podoba. Dla mnie jest lepiej niż przy fabrycznych.
 
sereq 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 TCe 90 KM
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 337
Skąd: W-wa
Wysłany: 2014-09-19, 18:45   

Nie no bez jaj, to jakiś błąd w cenniku :lol:
_________________

były: Clio III 1.2, Duster 1.6 4x4
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-09-19, 18:57   

Nie no to przecież ledowy zamiennik ;P musi taka zaawansowana technologia troszkę kosztować. A tak apropo to na prawdę dobry pomysł był.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-19, 18:59   

SilverTM napisał/a:
Widząc cenę prawie się zaplułem ;)

Powiem że fajny efekt się robi taka żarówka ( spełnia normy więc nie ma ryzyka ) http://allegro.pl/zarowka...4601976479.html


Ale co w tym fajnego?
Że auto wygląda jak buraczane (wiadomo kto montuje tego typu żarówki).

Ludziska, to Dacia a nie Ferrari.

Jeśli mają być LED-y - to też są:
http://allegro.pl/zarowka...4587163632.html
Ostatnio zmieniony przez Cav 2014-09-19, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-09-19, 19:04   

Cav, co ty myślisz że to świeci na niebiesko? To świeci białym odcieniem a nie niebieskim. Jak zamontujesz lepsza żarówki ( nie będę się rozwodził czy są lepsze czy gorsze ) to zobaczysz różnice. Dla niektórych np Twoje auto może być buraczane bo zalewasz tam paliwo do traktorów ( taki poziom dyskusji )

To że dacia to nie ferrari to wiadomo. Ale posiadacze ferrari powiedzą że to nie bugatti itd.

Tylko lipa z ledami jak trafisz na uprzejmego policjanta i będziesz miał problemy. W razie wypadku tak samo ubezpieczyciel może doszukiwać się podstaw nie wypłacenia odszkodowania.
Ostatnio zmieniony przez SilverTM 2014-09-19, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-19, 19:07   

SilverTM napisał/a:
Cav, co ty myślisz że to świeci na niebiesko?


Nie.
Myślę że udaje coś, czym nie jest, a nie widzę sensu w takim działaniu.
Jeśli już - to lepszy prawdziwy led, bo przynajmniej posiada JAKIEKOLWIEK plusy, w przeciwieństwie do tej żarówki.

Zobaczę różnicę w żarówce DLR?
Bez żartów - chyba przechodnie mogą je zobaczyć, to dla nich są światła dzienne.
Samo założenie że ta żarówka jest lepsza od czegokolwiek jest już błędne.

SilverTM napisał/a:

W razie wypadku tak samo ubezpieczyciel może doszukiwać się podstaw nie wypłacenia odszkodowania.


Ponosi Cię wyobraźnia.
To nie szyba, ani opona, więc jakim cudem mogłaby się przyczynić do wypadku?
Ostatnio zmieniony przez Cav 2014-09-19, 19:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-09-19, 19:12   

Ta żarówka ma dać tylko ( w moim przypadku ) efekt estetyczny aby odcień pasował do pozostałych świateł ( mijania drogowe ). Detal kupiłem po 2zł "przy okazji".

Co do zalety ledów bym tak nie szalał. To że świecą mocniej to na pewno pytanie tylko po co mają mocniej świecić? Przecież spełniają normy które i tak są rygorystyczne. A chyba drogi sobie nie oświetlimy dziennymi w nocy. Co do mniejszego zużycia prądu to na pewno pytanie jaki to ma sens 5-7 wat a 21W czyli 16/14W różnicy. A ostatnio Policjanci kontrolują takie detale.


Tak samo jak montaż Ksenonów do normalnych lamp. Nie działa zgodnie z przeznaczeniem i jest to podstawa by twierdzić że np ktoś Ciebie nie widział. Przykładów z neta jest pełno. Nawet sam widziałem gościa który miał zamontowane Ksenony do normalnych lamp i potrącił człowieka.
Ostatnio zmieniony przez SilverTM 2014-09-19, 19:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-19, 22:18   

SilverTM napisał/a:

Tak samo jak montaż Ksenonów do normalnych lamp. Nie działa zgodnie z przeznaczeniem i jest to podstawa by twierdzić że np ktoś Ciebie nie widział. Przykładów z neta jest pełno. Nawet sam widziałem gościa który miał zamontowane Ksenony do normalnych lamp i potrącił człowieka.


Nie porównuj lamp drogowych (mijania) do dziennych - ich zadanie jest zgoła inne i jak najbardziej mogą przyczynić się do wypadku, czy też być powodem zatrzymania dowodu.

Ale nie żarówka świateł dziennych, która nie służy do niczego poza spełnieniem ustawowego obowiązku świecenia.
Ani nikogo oślepić w dzień się nią nie da, ani jej sposób świecenia nie zmienia dokładnie NIC dla kierowcy.

No i LED ma bliżej 1 W niż 7, poza tym z założenia powinien być dużo trwalszy, więc odpada problem z przepalaniem.
 
waldek72 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 279
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-09-19, 23:07   

no i prosty temat zrypał się na sens życia!
 
johnson 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCI 4x4 Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 726
Skąd: Wro
Wysłany: 2014-09-20, 07:30   

tak jest super:
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-09-20, 09:04   

Tylko niestety na naszych światłach w Dusterze mamy informację na temat żarówek do jakich jest homologacja więc w tym wypadku to jest ten sam przykład jak z ksenonami oczywiście to skrajność jest że np Policja podczas kontroli się zainteresuje. Ale ja przez to wolałem kupić pół środek w postaci tych bardziej białych żarówek. Co do ledów to dla mnie największą zaletą jest to że wydzielają mniej ciepła i niszczą odbłyśnik oraz całą lampę. Nie wiem czy sprawdzaliście u siebie ale na tych dziennych ładnie się lampa nagrzewa.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-20, 09:10   

SilverTM napisał/a:
Tylko niestety na naszych światłach w Dusterze mamy informację na temat żarówek do jakich jest homologacja więc w tym wypadku to jest ten sam przykład jak z ksenonami oczywiście to skrajność jest że np Policja podczas kontroli się zainteresuje.


A jak to zobaczą?
Rozbiorą Ci pół lampy, żeby sprawdzić jaką masz żarówkę w DLR?
Powtarzam - to nie chiński ksenon którego widać z kilometra, ma świecić, świeci, różnic wielkich nie widać, o ile jakiekolwiek.
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-09-20, 10:09   

Klosz jest niestety przezroczysty :)
 
pawelg 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-20, 11:28   

Poza tym jak już pisałem w innym wątku - czasami zastosowanie LEDów może mieć zdecydowanie inne skutki niż można się tego spodziewać.
Jeżeli w Dusterze zastosować by LED'y na światła stop (przecież też nie widać przez klosz) ze względu na ich konstrukcję można wprowadzić w błąd system ASR i ABS (którego obwód detekcji wciśnięcia hamulca jest sprzężony z obwodem zasilania świateł)

p,paw
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-09-20, 12:29   

Światła ledowe są bardzo fajne i mocno świecą, mało prądu pobierają. Obawiam się tylko chińskich konstrukcji zastosowanych układów scalonych. Co do zakłóceń w CB radiu sprawdziłem niektóre mocno sieją a inne wcale. Co do wymiany żarówek dziennych w Dusterze to jest prostsze od sprawdzenia oleju. Za to należy się medal projektantom. To zdecydowało za kupnem zwykłej żarówki a nie leda.

Jeszcze jedna wada chińskich ledów to odprowadzenie ciepła a w dusterze robią one role świateł dziennych więc palą się cały czas z maksymalną mocą. Rozmawiałem z "importerem" powiedział że do dłuższej pracy to już poleca na bardziej markowych diodach z radiatorem ceny na allegro od 50/60zł sztuka.

To już jak ktoś ma wydać za żarówkę / komplet 120zł cena z pierwszego posta lepiej kupić dobre ledy ;)

johnson,
johnson napisał/a:
tak jest super:
u mnie efekt teraz jest podobny jak nie identyczny. Wieczorem mogę pyknąć fotkę jak to wygląda z pozostałymi lampami.
Ostatnio zmieniony przez SilverTM 2014-09-20, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
johnson 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCI 4x4 Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 726
Skąd: Wro
Wysłany: 2014-09-20, 18:01   

SilverTM napisał/a:
Światła ledowe są bardzo fajne i mocno świecą, mało prądu pobierają. Obawiam się tylko chińskich konstrukcji zastosowanych układów scalonych. Co do zakłóceń w CB radiu sprawdziłem niektóre mocno sieją a inne wcale. Co do wymiany żarówek dziennych w Dusterze to jest prostsze od sprawdzenia oleju. Za to należy się medal projektantom. To zdecydowało za kupnem zwykłej żarówki a nie leda.

Jeszcze jedna wada chińskich ledów to odprowadzenie ciepła a w dusterze robią one role świateł dziennych więc palą się cały czas z maksymalną mocą. Rozmawiałem z "importerem" powiedział że do dłuższej pracy to już poleca na bardziej markowych diodach z radiatorem ceny na allegro od 50/60zł sztuka.

To już jak ktoś ma wydać za żarówkę / komplet 120zł cena z pierwszego posta lepiej kupić dobre ledy ;)

johnson,
johnson napisał/a:
tak jest super:
u mnie efekt teraz jest podobny jak nie identyczny. Wieczorem mogę pyknąć fotkę jak to wygląda z pozostałymi lampami.

Chetnie zobacze, bo jestem ciekawy jak wyglada.
Led to jednak led i zadna zarowka wloknowa nie bedzie chyba tak wygladala, ten komplet kosztuje okolo 50 euro wiec co do jakosci nie mialbym zastrzezen.
Mi sie zwyczajnie podoba, nie interesuje mnie ile spali, co do jakis obwodow zwarc to nie widze tutaj opcji zeby cos sie stalo. To nie chinol za 10 pln. Tylko jakos zal 200pln na 2 zarowki...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne