Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-06-18, 20:59
Jak zaplanować trasę/podróż? Video-Poradnik
Autor Wiadomość
gladki83 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 150
Skąd: Kielce
Wysłany: 2015-06-11, 12:35   Jak zaplanować trasę/podróż? Video-Poradnik

Po miłych doświadczeniach z naszej podróży do Włoch i pozytywnych testach nawigacji GPS postanowiłem nagrać video-poradnik, dla tych którzy planują dłuższą trasę lub podróż.

Dla wszystkich, którzy chcą zaplanować w szczegółach swoją trasę / podróż, a nie wiedzą jak to zrobić. Instrukcja krok po kroku!
Zapraszam do obejrzenia mojego video-poradnika. Dowiecie się m.in.

1. Jak szczegółowo stworzyć trasę podróży, opracować przejrzystą mapę z poszczególnymi punktami. Jak wyznaczyć, nie tylko przejazd z punktu A do punktu B, ale również zaznaczyć stację benzynową, parking, atrakcje do zwiedzania - na tej podstawie możecie zaznaczyć dowolny punkt Waszej podróży.
Dzięki temu zawsze dojedziesz do celu jak "po sznurku/szynach".
Zobaczcie jak tworzyć Moje Mapy w Google Maps.
Dowiecie się jak mieć dostęp do planu podróży w nawigacji OFF-LINE.

2. Jak wyeksportować trasę z Google Maps i importować ją do darmowej nawigacji MapFactor (Android).
Instrukcja krok po kroku.

Pierwsza część filmu. Jak zaplanować trasę podróży w Google Maps?

Druga część filmu. Export trasy Google Maps do darmowej nawigacji Mapfactor (Android)

Jeśli będziecie mieli jakieś pytania, uwagi, proszę pytać na forum lub w komentarzach na Youtube.
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2015-06-11, 20:16   

fajne :)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-06-11, 21:47   

wieza napisał/a:
fajne :)

Potwierdzam, bardzo przydatne :-)
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-11, 22:00   

Troszkę pracochłonne ale warto się solidnie przygotować by iść jak po sznurku ;-)
 
andrzej627 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 148
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-06-17, 18:45   

mekintosz napisał/a:
Troszkę pracochłonne ale warto się solidnie przygotować by iść jak po sznurku ;-)

Do powyższej metody mam jedną uwagę.

Według mnie nawigacja prowadzi "jak po sznurku" wtedy, kiedy prowadzi wyznaczoną przeze mnie z góry trasą. Tutaj jednak tak nie jest. Może się okazać, że nawigacja poprowadzi inną trasą, niż ta wyznaczona w Google Maps. Aplikacja służąca do nawigacji przelicza trasę po swojemu, niekoniecznie jak Google Maps. Samochodowy GPS Garmina, którego zwykle używam, też przelicza trasę po swojemu.

W razie potrzeby nawigowania w 100% dokładnie tak, jak z góry ustaliłem, używam innej aplikacji na Androida (OsmAnd), w której można nawigować według śladu. Takie nawigowanie szczególnie przydatne jest w przypadku, gdy chcemy jechać "jak po sznurku" np. drogą, której nie ma na mapie.
 
gladki83 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 150
Skąd: Kielce
Wysłany: 2015-06-19, 12:53   

andrzej627 napisał/a:
Według mnie nawigacja prowadzi "jak po sznurku" wtedy, kiedy prowadzi wyznaczoną przeze mnie z góry trasą. Tutaj jednak tak nie jest. Może się okazać, że nawigacja poprowadzi inną trasą, niż ta wyznaczona w Google Maps. Aplikacja służąca do nawigacji przelicza trasę po swojemu, niekoniecznie jak Google Maps. Samochodowy GPS Garmina, którego zwykle używam, też przelicza trasę po swojemu.


Masz racje, że każda nawigacja może wyznaczyć trasę inaczej.

Ja jednak w tym poradniku oparłem się na nawigacji MapFactor. W Google Maps zaznaczyłem wiele punktów pośrednich. Im więcej takich punktów zapiszemy, tym trasa bardziej dokładna, mniejsze prawdopodobieństwo błędu.
Gdy już zaimportowałem wszystkie punkty z Google Maps do MapFactora i wyznaczyłem trasę według tych punktów, porównałem obie trasy. Błędów nie było. Poprowadziła tak jak chciałem :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne