Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
5 lat z Dacią Duster 1,6 2WD
Autor Wiadomość
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2015-10-28, 19:40   5 lat z Dacią Duster 1,6 2WD

Jako że dziś mija 5 lat od pierwszej rejestracji to dla tych których to interesuje opiszę koszty jazdy DD przez 5 lat - przebieg mam 76500.
Największe koszty to utrata wartości - oceniam na 27500zł, na podstawie różnych informacji zakładam, że obecna wartość to 25000.
Drugi duży koszt to paliwo - średnie spalanie ok 8/100, co przy tym przebiegu daje ok 30000zł
Trzeci - ubezpieczenie - OC+AC przez 5 lat (PZU) to było 13100.
Zakup kół zimowych - koszt 2550zł
Radio Clarion z zestawem Bluetooth + 4 głośniki - 745 zł
Przeglądy - w sumie 1400 zł ( razem z materiałami eksploatacyjnymi)
Samochód zużył przez ten czas 5 kompletów wycieraczek , kilka żarówek H7 i dodatkowo wymieniałem co pół roku pomiędzy przeglądami filtr przeciwpyłkowy -co razem daje 750 zł.
I na koniec koszty napraw - jedyną awarią były zerwane przewody w przełączniku zespolonym ( brak klaksonu) naprawa kosztowała 50 zł - ale dostałem dożywotnią gwarancję - przewody zostały wymienione na zwinięte w sprężynę, coś jak kabel od starego telefonu stacjonarnego.
W sumie daje to 76095zł, czyli ok 1zł/km.
I to by było na tyle - teraz czeka mnie rozrząd, kolejne ubezpieczenie i przegląd - ale to już pójdzie na drugie pięć lat.
Podsumowując poza klaksonem nie miałem najmniejszych problemów, nic nie rdzewieje, pęknięcie lakieru na mastyce które wystąpiło w pierwszym roku jest cały czas takie same - jak się dowiedziałem jak naprawiają to na gwarancji doszedłem do wniosku że wolę to zostawić - jakoś nie docierały do mnie wizje niektórych użytkowników że to będzie rdzewieć czy nawet że tamtędy będzie przeciekać do środka auta. Jeżdżę jakieś 25% po drogach polnych z dużymi dziurami od ciągników - też wbrew czarnym przepowiedniom nie zauważyłem żeby mi się rozchodziła buda która podobno jest zbyt mało sztywna.
Jestem bardzo zadowolony z Dustera, gdyby w wyniku jakiejś kolizji doszło do kasacji natychmiast i bez żadnych wahań zamówiłbym kolejny egzemplarz, ale mam nadzieję że nim pojeżdżę tyle ile się da - przynajmniej jeszcze 2 x 5 lat .
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2015-10-28, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1197
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2015-10-29, 07:10   

Po tym opisie pozostaje tylko pogratulować!
I życzyć następnych bezawaryjnych lat spędzonych z Dusterem ;)

Swoją drogą te koszty ubezpieczenia to jakaś kpina...
Wychodzi po 2600 za rok za AC/OC.
Ja w pierwszym roku dostałem przy zakupie w promocji Allianz 500 PLN AC/OC, a w następnym przeszedłem do Warty i za cały rok AC/OC płacę 1400 PLN, czyli teraz za 4 lata użytkowania auta zapłaciłem od początku "tylko" 4700 PLN.
Chyba, że kolega nie ma żadnych zniżek?
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2015-10-29, 08:09   

Koszt AC zależy od warunków - w tej cenie masz pakiet maksymalny ( nowe części, bez udziału własnego, itp) Ponadto w pierwszym roku zapłaciłem dodatkowo za utrzymanie wartości przez trzy lata - przy szkodzie całkowitej dostajesz nowy samochód - uznałem to za lepszą opcję niż przedłużanie gwarancji, koszt był podobny.
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2015-10-29, 08:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2015-10-29, 08:43   

PiotrWie napisał/a:
Jestem bardzo zadowolony z Dustera, gdyby w wyniku jakiejś kolizji doszło do kasacji natychmiast i bez żadnych wahań zamówiłbym kolejny egzemplarz, ale mam nadzieję że nim pojeżdżę tyle ile się da - przynajmniej jeszcze 2 x 5 lat

Mojemu 5 lat minęło 19.05.2015r.
Klakson działa,ale urwał się wieszak tłumnika/25 zł/
Paliwo tańsze- LPG.
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2015-10-29, 08:50   

PiotrWie, Nic tylko pogratulować "udanego" egzemplarza i poprawnej eksploatacji :-)
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1197
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2015-10-29, 10:49   

PiotrWie napisał/a:
Koszt AC zależy od warunków - w tej cenie masz pakiet maksymalny ( nowe części, bez udziału własnego, itp) Ponadto w pierwszym roku zapłaciłem dodatkowo za utrzymanie wartości przez trzy lata - przy szkodzie całkowitej dostajesz nowy samochód - uznałem to za lepszą opcję niż przedłużanie gwarancji, koszt był podobny.


Mam opcję "Asistance program Złoty +" oraz "AC komfort"czyli praktycznie max. (asistance Europa, ochrona szyb, ochrona rzeczy w aucie, brak udziału własnego, koszty wg. stawek ASO, ). Za całkowity max. czyli "platynowy" wyliczyli mi ok. 1800 na rok.
Ostatnio zmieniony przez keikan 2015-10-29, 10:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne