Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dokker vs Peugeot Partner
Autor Wiadomość
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-08, 13:54   

GRL napisał/a:
pawel1313 napisał/a:
Tylko przypomnę że sam niedawno zastanawiałeś się jak to jest z adlbue zimą w koncernie PSA ;-)

Cena czyni cuda. ;-)


tzn ? bo Dokker jest najtańszy a ja mam wątpliwości....o ile w przypadku Logana widzę rozwój marki i jakości, to Dokker sprawia wrażenie jakby podwykonawcą dla Dacii była firma TATA
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-05-08, 15:36   

Tzn. dopiero co płakałeś, że adblue jest "a-fu a-fe".
Wystarczyło Cię zachęcić ceną i nagle sam sobie wmówiłeś, że to nic zdrożnego i da się z tym żyć.
Trudno, najwyżej się obrazisz...

 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-08, 16:26   

rozumiem ze albo (wzorem kodeksu TVP) zachwycam sie Dacia albo morda w kubel ?

forum chyba jest od tego zeby dyskutowac, a temat podnoszonych przez Dacie cen przy obnizaniu jakosci nie ja pierwszy podnioslem

zamierzasz plakac w momencie gdy Renault/Dacia przejdzie na Adblue ? poza tym gdy decydowalem sie na Logana reszta stawki byla daleko i wlasciwie nie bylo wyboru (poza 301 ale to jednak sedan)

wyrazilem publiczne zdziwienie popularnością Dokkera cargo przy takich cenach wzgledem konkurencji i takiej jakosci, mocy, wyposazeniu

a z Logana jestem wzglednie zadowolony, choc juz dwukrotnie bylem wzywany na akcje serwisowa
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-05-08, 16:51   

Marckok napisał/a:
rozumiem ze albo (wzorem kodeksu TVP) zachwycam sie Dacia albo morda w kubel ?


Nie, bo jakbyś nie zauważył, osobiście nigdy się nie wypowiadałem na temat adblue, bo mnie to bardzo mocno lotto.
Rozbawiło mnie Twoje popadanie ze skrajności w skrajność.
A teraz szukasz żaluzji i aronii dokładnie nie tam gdzie trzeba. :lol:
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-08, 16:58   

GRL napisał/a:
Marckok napisał/a:
rozumiem ze albo (wzorem kodeksu TVP) zachwycam sie Dacia albo morda w kubel ?


Nie, bo jakbyś nie zauważył, osobiście nigdy się nie wypowiadałem na temat adblue, bo mnie to bardzo mocno lotto.
Rozbawiło mnie Twoje popadanie ze skrajności w skrajność.
A teraz szukasz żaluzji i aronii dokładnie nie tam gdzie trzeba. :lol:


to osobiscie prosze o wypowiedzi na temat a nie wypowiedzi na temat tego jak kto sie wypowiada; zwlaszcza jak temat komus zwisa i nie ma sie nic merytorycznego do powiedzenia
 
Maniak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 124
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-05-09, 09:18   

Marckok napisał/a:
rozumiem ze albo (wzorem kodeksu TVP) zachwycam sie Dacia albo morda w kubel ?

forum chyba jest od tego zeby dyskutowac, a temat podnoszonych przez Dacie cen przy obnizaniu jakosci nie ja pierwszy podnioslem


Idź na mecz piłkarski w szaliku przeciwnej drużyny, wtedy to będzie stronniczość. Trudno się spodziewać, żeby na forum Dacii, ludzie, którzy mają Dacię i interesują się motoryzacją na tyle by założyć tu konto pisali, że Dacia to badziew :-P Chcesz adblue to kup, jeżeli koniecznie chcesz znaleźć kogoś kto potwierdzi Twoje słowa byś mógł kupić partnera z czystym sumieniem, to absolutnie polecam. Adblue wystarczy dolewać, co to za problem. Niedługo trzeba też będzie zbierać spaliny do pojemniczka i co 100km na stacjach je utylizować. Odpłatnie. Ekologia jest super, nie ma od niej ucieczki (pada deszcz i jest zimno, normalnie jak na wakacjach). Może należałoby zapytać na forum lwa? Może będą bardziej przychylni?
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-09, 13:26   

dla przypomnienia: mam trzecią już z kolei Dacię (Logan MCV), odebraną w lutym, przebieg obecnie 19000 km; dwiema poprzednimi (Logan MCV I, Lodgy) zrobiłem prawie pół miliona kilometrów - więc chyba trudno powiedzieć że jestem prowokatorem który wszedł do gniazda by zrobić kupę i uciec...

zostawiając kwestię Adblue - tak jak wspominałem nikt nie powiedział że Noxy trap którą obecnie stosuje Renault nie okaże się równie problematyczna - po prostu jestem zszokowany jakością Dokkera i jego ceną; porównując z Loganem którego niedawno w końcu nabyłem mam wrażenie jakby robiła go inna firma
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-09, 13:39   

Marckok napisał/a:
jestem zszokowany jakością Dokkera

A tak konkretnie? MSZ materiały i jakość montażu dokładnie taka sama jak w reszcie daciek.

Być może ilość wyposażenia w stosunku do ceny odbiega od pozostałych modeli (a może nie, nie porównywałem) - ale to jednak co innego niż "jakość".
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-09, 16:25   

laisar napisał/a:
Marckok napisał/a:
jestem zszokowany jakością Dokkera

A tak konkretnie? MSZ materiały i jakość montażu dokładnie taka sama jak w reszcie daciek.

Być może ilość wyposażenia w stosunku do ceny odbiega od pozostałych modeli (a może nie, nie porównywałem) - ale to jednak co innego niż "jakość".


fotel kierowcy bez jakiejkolwiek regulacji
plastiki cieniutkie i do zarysowania paznokciem (ogladalem dwa dokkery i w obu plastik rysowal sie pod paznokciem, w Loganie to sie nie dzieje)
latajaca przegroda -,moze to kwestia montazu
kable sterczace spod wykladziny (w jednym)
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-13, 13:56   

ostateczne zestawienie wygląda tak:

Dokker cargo 1.5 dCi 75 KM
wyposażenie: klima, szyby otwierane elektrycznie, radio z bluetooth i usb, pełna przegroda, wykładzina gumowa w części bagażowej, regulacja wzdłużna fotela, regulacja kierownicy na wysokość

rocznik auta 2016

cena: 40 570 zł netto

Peugeot Partner L2 (przedłużony) 1.6 blue Hdi 100 KM
wyposażenie: klima, tempomat i ogranicznik prędkości, szyby otwierane elektrycznie, lusterka składane elektrycznie i podgrzewane, radio z bluetooth i usb, przegroda składana (jak Dacia Easy seat), wykładzina gumowa w części bagażowej, regulacja wzdłużna fotela, regulacja fotela na wysokość, regulacja kierownicy w 2 osiach, homologacja na 3 osoby (dwa miejsca pasażera z przodu), schowek pod miejscem pasażera

rocznik auta 2017

cena: 46 000 zł netto

dla mnie wybór jest oczywisty
 
Kubuch 


Marka: Volkswagen / Skoda
Model: Golf 7FL / Octavia 3FL
Silnik: 1,4 TSi / 1,0 TSi
Rocznik: 2017 / 2017
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 340
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-05-13, 22:21   

Marckok napisał/a:
Dokker cargo(...), rocznik auta 2016(...), cena: 40 570 zł netto

Peugeot Partner L2 (przedłużony) (...), rocznik auta 2017(...), cena: 46 000 zł netto

dla mnie wybór jest oczywisty

Dla mnie też - prywatnie mam Dustera, służbowo Berlingo ( bliźniak Partnera) i wolę jeździć Berlingo...
_________________

 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-19, 19:37   

ciekawostka: Peugeot nie chce sprzedać tego auta (tzn. w tej cenie) inaczej niż w leasingu (przy czym nie narzucają firmy leasingowej)...dziwna sytuacja

no i mam zagwozdkę, ale Dokker mnie jednak strasznie odrzuca - dłuższe jeżdżenie nim to wózek inwalidzki (mam skrzywienie kręgosłupa i wygodny fotel to podstawa)
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2017-05-19, 22:22   

To znaczy ze to cena bez Vat. Czyli wala w trombe :-P

Ja tam nie uwazam, zeby w Dokkerze materialy byly gorsze niz w Partnerze. Na pewno Partner ma lepiej wykonczony tyl. Ale z przodu, to jeden szajs.

Ale jesli fotel Ci nie pasuje, to nie ma rady. Wygoda musi byc na znosnym poziomie. Poszukaj u innych producentow...
 
baxter12 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 8v
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 01 Sie 2016
Posty: 52
Skąd: Poznan
Wysłany: 2017-05-20, 20:13   

Cytat:
i (mam skrzywienie kręgosłupa i wygodny fotel to podstawa)


To tylko Partner. Tam komfort jest rewelacyjny w pierwszym rzędzie foteli. Z tyłu to porażka, ale przód pierwszą liga. Zrobiłem nim 150 000 i stwierdziłem że osobówki się chowają, do tego wsiadanie to bajka, przez wysoka pozycję fotela, co znowu powoduje rewelacyjna widoczność z przodu ale i to że w nocy nie oślepiają Cię światła z przodu i z tyłu jadących pojazdów. I do tego lusterka boczne..
Polecam, jeżeli Cię stać.
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-20, 20:33   

baxter12 napisał/a:
Cytat:
i (mam skrzywienie kręgosłupa i wygodny fotel to podstawa)


To tylko Partner. Tam komfort jest rewelacyjny w pierwszym rzędzie foteli. Z tyłu to porażka, ale przód pierwszą liga. Zrobiłem nim 150 000 i stwierdziłem że osobówki się chowają, do tego wsiadanie to bajka, przez wysoka pozycję fotela, co znowu powoduje rewelacyjna widoczność z przodu ale i to że w nocy nie oślepiają Cię światła z przodu i z tyłu jadących pojazdów. I do tego lusterka boczne..
Polecam, jeżeli Cię stać.


musze przyznac Ci racje, bo siedzialem w tym aucie i roznica jest kosmiczna: w Dokkerze zapadam sie w fotel, który do tego nie ma zadnej regulacji; w Partnerze bylo mi wygodnie jak w kazdym busie (busy to poniekad dla mnie wzorzec wygody siedzenia, lubie ten typ)

roznica w cenie między gołym Dokkerem a dobrze wyposażonym Partnerem to 6000 netto, wiec akceptowalna - tyle ze Partnera w tej ofercie moge wziac tylko w leasing, kredyt nie wchodzi w gre
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-20, 20:35   

Michał B24 napisał/a:
To znaczy ze to cena bez Vat. Czyli wala w trombe :-P

Ja tam nie uwazam, zeby w Dokkerze materialy byly gorsze niz w Partnerze. Na pewno Partner ma lepiej wykonczony tyl. Ale z przodu, to jeden szajs.

Ale jesli fotel Ci nie pasuje, to nie ma rady. Wygoda musi byc na znosnym poziomie. Poszukaj u innych producentow...


prowadze DG i dla mnie liczy sie cena netto, bo VAT odlicze

inni nie przychodzą mi do glowy, raczej trudno o tak dobra cene jak na tego Partnera
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-22, 18:09   

oferta cenowa na Partnera (44000 netto) jest wazna tylko pod warunkiem kupna auta w leasingu

jaki ma w tym interes dealer ? bo konkretnej firmy leasingowej nie narzuca...

średnio mi sie to podoba bo wole kredyt od leasingu
Ostatnio zmieniony przez Marckok 2017-05-22, 19:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-09, 09:06   

sprawa zamknięta, wczoraj odebrałem Peugeot Partner L2 1.6 Hdi

pomijając już kwestię stosunku cena / wyposażenie (choć to trudno pominąć) który był zdecydowanie na niekorzyść Dokkera, to dealer Peugeot zaproponował też odkup Experta w dobrej cenie, co było bardzo istotnym elementem całej układanki

wczoraj zrobiłem tylko ze 20 km, ale wrażenia bardzo pozytywne, fotel o niebo wygodniejszy niż w Dokkerze

żeby nie wyjść na ptak s....cego we własnym gnieździe: z Logana MCV jestem bardzo zadowolony (autko po pierwszym przeglądzie, przejechane na razie 24000 km)
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-04, 10:41   

Odgrzewam temat po 4 latach - leasing na Partnera dobiega końca :)

Tym razem różnica w cenie między podobnie skonfigurowanym Dokkerem a nowym Berlingo to 20 000 zł brutto

Fakt że nowe "czworaczki" prezentują się super, ale wygląd nie jeździ a za 20 000 to można mieć kilka fajnych wakacji z niezłymi widokami ;)

Jutro jadę obejrzeć Dokkera do salonu - nie wiem co zmieniło się przez 4 lata.

Ktoś przesiadł się może z auta grupy PSA do Dokkera i zechce podzielić się wrażeniami ?
Ostatnio zmieniony przez Marckok 2021-02-04, 10:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2021-02-04, 10:57   

Zmieniło się to, że Dokker to już ostatnie egzemplarze
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-04, 11:07   

Michał B24 napisał/a:
Dokker to już ostatnie egzemplarze

Jako dacia dokker, bo tak w ogóle to ma bezpośredniego następcę, renault express (II) - http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=19597 - który może się okazać nieco bliższy partnerowi.
 
Ircys 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,6 SCe 100
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 254
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-02-04, 20:59   

laisar napisał/a:
Jako dacia dokker, bo tak w ogóle to ma bezpośredniego następcę, renault express (II) - http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=19597 - który może się okazać nieco bliższy partnerowi.


cenowo?
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-04, 22:39   

cenowo z cała pewnością po zmianie znaczka się zbliży ;)

myślałem że powrócę do Dacii, ale po zmierzeniu i obejrzeniu dziś Dokkera raczej to nie nastąpi...


Ircys napisał/a:
laisar napisał/a:
Jako dacia dokker, bo tak w ogóle to ma bezpośredniego następcę, renault express (II) - http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=19597 - który może się okazać nieco bliższy partnerowi.


cenowo?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-04, 22:50   

Ircys napisał/a:
laisar napisał/a:
[express] może się okazać nieco bliższy partnerowi

cenowo?

Chyba nie - tak jak dokker, dalej ma być najtańszy na rynku, więc myślałem raczej o nieco lepszym wykończeniu i wyposażeniu, niż obecna dacia. W końcu co reno, to reno... <;

Marckok napisał/a:
po zmierzeniu i obejrzeniu dziś Dokkera raczej to nie nastąpi

Express wydaje się być bardzo zbliżony wymiarami do dokkera, zatem też zapewne nie znajdzie uznania.

Ciekawe jakie będzie nowe kangoo...
 
Ircys 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,6 SCe 100
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 254
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-02-05, 10:38   

laisar napisał/a:

Ciekawe jakie będzie nowe kangoo...


Czy są już jakieś przecieki zdjęciowe, projektowe?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne