Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-09-15, 21:33
Logan/sandero III (MY2021) - oficjalne informacje
Autor Wiadomość
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-01, 07:33   

pastp napisał/a:
Faktycznie podgrzewane fotele są już jako osobna opcja 600zl.


Przypominam, że pakiet Zima & Klimat wyceniony był w lutym na 1500 PLN (1200 klima + 300 podgrz. fotele). Podnieśli cenę o 100% za podgrzewanie foteli. Biorąc pod uwagę, że żaden z pakietów nie podrożał po ostatnich podwyżkach, to trochę grubo... Trochę takie kombinowanie bo nie przywrócili Pakietu Zima & Klimat tylko zostawili osobno klimatyzację automatyczną i grzanie foteli. Tradycyjnie - marketing Dacia liczy na krótką pamięć klientów.
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2021-05-01, 08:35   

No fakt. Jeżeli ja jednak chciałem monitoring martwego pola to musialm wziąć za 2tys. Automatyczny hamulec i staly podlokietnik z tą kupą dodatkowego plastiku. Uznalem że nie warto, choć automatyczny hamulec faja rzecz .... ale.to kolejny grat, który może się nie odblokować. Za same czujniki martwego pola dalbym z 500zł.
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-01, 12:34   

pastp napisał/a:
No fakt. Jeżeli ja jednak chciałem monitoring martwego pola to musialm wziąć za 2tys.


Ja wybrałem pakiet Parking Plus. Jest tam wszystko co potrzebne - bez elektrycznego hamulca i Keyless Entry.
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-05-01, 21:16   

pastp napisał/a:
Ja zamawiając 19.02. mam odbior do końca maja. Do produkcji idzie 17.05. więc teraz zbierają butelki pet na plastiki :). Cały czas zastanawiam się czy jak nie zamówiłem nawigacji za te 900zł to mam na 100% Android Auto. Pani w salonie twierdzila że tak ale na testach YT juz to nie jest oczywiste.
Co do terminu odbioru to dowiem się 17.05, dam znać


Android Auto masz - ale po kabelku. Trzeba było dopłacić te 900 zł bo oprócz nawigacji zyskałbyś:

- Lepsze głośniki (6 szt. w tym 2 wysokotonowe na podszybiu)
- Android Auto i Apple Car po WiFi bez użycia kabla. Wsiadasz do auta z telefonem w kieszeni i od razu lata ;)

Pakiet nazywa się MediaNav i według konfiguratora to nawigacja. Jednak w katalogu jest dokładny opis co dodatkowo dodaje ten pakiet. Warto go brać.
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2021-05-02, 06:34   

babol, Daj proszę jakiś link gdzie.to pisze, bo jak nie będzie 6 głośników to powinienem ich podac.do sądu za dezinformację.
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-05-02, 07:04   

Szczegółowo mówi o tym papierowy katalog Sandero III ale wspomina o tym również storna internetowa Dacii - dacia.pl



U Ciebie będzie Media Display - Media Nav to właśnie dopłata tych 900 zł...

https://naforum.zapodaj.net/8edf17b83936.jpg.html -> czytelny link do zrzutu ekranu ze strony dacia.pl

źródło: https://www.dacia.pl/samochody/nowe-sandero.html

Tutaj informacja z papierowego katalogu Sandero III: https://zapodaj.net/43a4231f5d5dc.jpg.html -> czytelny link do fragmentu papierowego katalogu.

Ostatnio zmieniony przez babol 2021-05-02, 07:12, w całości zmieniany 4 razy  
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 831
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-05-02, 08:34   

Określenia "z funkcją bezprzewodowej replikacji telefonu komórkowego" lub "klonowanie ekranu smartfona przez WiFi" wcale nie muszą oznaczać Android Auto przez WiFi (i w zasadzie nie powinno bo w replikacji czy klonowaniu chodzi o pełne odwzorowanie a nie takie wykastrowane jak w AA) ale funkcję Mirrorlink co jest jeszcze lepsze bo daje pełny dostęp do smartfona a nie okrojony jak w AA pod warunkiem że zadziała bo z tym bywa różnie.
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2021-05-02, 08:38   

babol, dziękuję. Jak zamawialem w lutym nawet w salonie chyba tego nie wiedzieli. Mam nadzieję, że uda się to odkręcić i załatwić jakimś aneksem. Podejrzewam szantaż, że zmiana umowy, co grozi.wyższą ceną, lub wydłużeniem czasu dostawy itd. Do produkcji ma iść 17.05.
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2021-05-02, 08:49   

Informację od ,,babol,, należałoby dać do podpiętych by inni mieli świadomość, że dla Daci NAV nie oznacza nawigacji a szereg istotnych funkcji z nawigacją nie mające związku a ich brak będzie irytować. :evil:
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 831
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-05-02, 08:58   

pastp napisał/a:
by inni mieli świadomość, że dla Daci NAV nie oznacza nawigacji a szereg istotnych funkcji z nawigacją nie mające związku a ich brak będzie irytować.

Są tacy co nie czytają co kupują (do nich należą też tzw. frankowicze), nie czytają instrukcji i następnie udają poszkodowanych, jest to tylko i wyłącznie ich wina a nie Dacii czy innych.
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2021-05-02, 09:31   

Black Dusty, no to nawet tłumacz menu z Media NAV tak z był tłumokiem jak ja bo w.pierwszych wersjach zamiast NAV był opisu ustawienia. To było w lutym jak.zamawiałem auto. Po to idzie się do salonu i zadaje pytania. Padlo pytanie czy oszczędzając 900zł pozbywam się tylko nawigacji, powiedziano mi że tak. Potem na oglądanych tesach zauważyłem brak USB na dole, co sygnalizowałem na forum.

Odnośnie frankowiczów to zejdziemy na tematy, zabronione tu na forum. W sądzie.powinno paść zasadnicze pytanie czy przelew z banku był w zlotych, jeśli tak to od tej daty nie powinno byc mowy o frankach i nie ważne co mówi umowa a wspomnienie o frankach po tej dacie powinno podchodzić pod wymuszenie
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 831
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-05-02, 09:51   

pastp napisał/a:
Odnośnie frankowiczów to zejdziemy na tematy, zabronione tu na forum.

To fakt, dlatego nie ciągnę tematu.
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-05-02, 10:03   

Black Dusty napisał/a:
Określenia "z funkcją bezprzewodowej replikacji telefonu komórkowego" lub "klonowanie ekranu smartfona przez WiFi" wcale nie muszą oznaczać Android Auto przez WiFi (i w zasadzie nie powinno bo w replikacji czy klonowaniu chodzi o pełne odwzorowanie a nie takie wykastrowane jak w AA) ale funkcję Mirrorlink co jest jeszcze lepsze bo daje pełny dostęp do smartfona a nie okrojony jak w AA pod warunkiem że zadziała bo z tym bywa różnie.


xD

Przecież mam ten samochód min. z pakietem MediaNav i AndroidAuto lata mi po WiFi. Już wcześniej napisałem że mam telefon w kieszeni i wszystko łączy się automatycznie po wejściu do samochodu.

Mi Android Auto bardzo odpowiada. Wszystko śmiga jak należy i mam dostęp z samochodowego tabletu do wszystkich niezbędnych aplikacji: Spotify, Google Maps, Waze, Whatsapp, pogody itp. itd. Wszystko można obsługiwać "ręcznie" na tablecie samochodowym lub za pomocą asystenta głosowego Googla. Asystenta głosowego wywołuje się naciskając odpowiedni przycisk na kierownicy. Wszystko działa elegancko i bez żadnych problemów.

Też jestem zdania że opis tego pakietu w konfiguratorze auta jest nieczytelny i wprowadza w błąd. Można wywnioskować że to sama nawigacja Dacii - a to nie prawda. Dopiero papierowy katalog czy strona internetowa wyjaśnia co nam daje ten pakiet za 900zł.

Pzdrawiam
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 831
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-05-02, 10:11   

babol napisał/a:
xD

Przecież mam ten samochód min. z pakietem MediaNav i AndroidAuto lata mi po WiFi.

Ja nie twierdzę że nie masz, napisałem co znaczy klonowanie czy replikacja.
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2021-05-02, 11:32   

babol, napisał
,,Też jestem zdania że opis tego pakietu w konfiguratorze auta jest nieczytelny i wprowadza w błąd. Można wywnioskować że to sama nawigacja Dacii - a to nie prawda. Dopiero papierowy katalog czy strona internetowa wyjaśnia co nam daje ten pakiet za 900zł. ,,

To jest nas trzech :) w luty było dwóch ja i ten co tłumaczył menu. W lutym nie bylo też tej informacji na stronie Daci i nie.zostala przekazana dilerom ..... Po to idzie się do salonu by uzyskać pełne informacje
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-02, 11:34   

Prawda jest taka że na początku, zaraz po wprowadzeniu modelu do sprzedaży, poziom wiedzy u sprzedawców był nikły. Sam spotkałem się z dezinformacją na temat różnych elementów wyposażenia. Bez pogłębionego sprawdzania (najlepiej na przykładach stojących w salonie) trudno było ustalić co jest zawarte w pakietach. Przykładowo, przez dłuższy czas wmawiano mi, że dolne gniazdo USB ma funkcję transmisji danych (tak jak w Clio), a w rzeczywistości jest tam tylko zasilanie ładowania, podobnie było z klapką wlewu paliwa. Wniosek taki, że trzeba wszystko samemu dokładnie sprawdzić i porównywać ze specyfikacją.
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-05-03, 16:18   

babol napisał/a:
Black Dusty napisał/a:
Określenia "z funkcją bezprzewodowej replikacji telefonu komórkowego" lub "klonowanie ekranu smartfona przez WiFi" wcale nie muszą oznaczać Android Auto przez WiFi (i w zasadzie nie powinno bo w replikacji czy klonowaniu chodzi o pełne odwzorowanie a nie takie wykastrowane jak w AA) ale funkcję Mirrorlink co jest jeszcze lepsze bo daje pełny dostęp do smartfona a nie okrojony jak w AA pod warunkiem że zadziała bo z tym bywa różnie.


xD

Przecież mam ten samochód min. z pakietem MediaNav i AndroidAuto lata mi po WiFi. Już wcześniej napisałem że mam telefon w kieszeni i wszystko łączy się automatycznie po wejściu do samochodu.

Mi Android Auto bardzo odpowiada. Wszystko śmiga jak należy i mam dostęp z samochodowego tabletu do wszystkich niezbędnych aplikacji: Spotify, Google Maps, Waze, Whatsapp, pogody itp. itd. Wszystko można obsługiwać "ręcznie" na tablecie samochodowym lub za pomocą asystenta głosowego Googla. Asystenta głosowego wywołuje się naciskając odpowiedni przycisk na kierownicy. Wszystko działa elegancko i bez żadnych problemów.

Też jestem zdania że opis tego pakietu w konfiguratorze auta jest nieczytelny i wprowadza w błąd. Można wywnioskować że to sama nawigacja Dacii - a to nie prawda. Dopiero papierowy katalog czy strona internetowa wyjaśnia co nam daje ten pakiet za 900zł.

Pzdrawiam


Cześć. Mam pytanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji. Byłeś już może na myjni swoim nowym Sandero? Jak wygląda składanie lusterek? Bo z poziomu kierowcy chyba nie ma takiej opcji? One się składają chociaż ręcznie? Mój kumpel ma Seata Ibizę i np. tam w ogóle one są na stałe...
Z góry dzięki za odp.

sobol1976 napisał/a:
Prawda jest taka że na początku, zaraz po wprowadzeniu modelu do sprzedaży, poziom wiedzy u sprzedawców był nikły. Sam spotkałem się z dezinformacją na temat różnych elementów wyposażenia. Bez pogłębionego sprawdzania (najlepiej na przykładach stojących w salonie) trudno było ustalić co jest zawarte w pakietach. Przykładowo, przez dłuższy czas wmawiano mi, że dolne gniazdo USB ma funkcję transmisji danych (tak jak w Clio), a w rzeczywistości jest tam tylko zasilanie ładowania, podobnie było z klapką wlewu paliwa. Wniosek taki, że trzeba wszystko samemu dokładnie sprawdzić i porównywać ze specyfikacją.


Zgadzam się. Dlatego ja np. wchodziłem najpierw na strony typu Dacia France żeby dowiedzieć się co faktycznie jest pakowane do tych samochodów, bo tam one były szybciej niż w PL i wiedzieli już więcej.
_________________
DACIA - fun to drive
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-03, 17:11   

syn marnotrawny napisał/a:
Jak wygląda składanie lusterek?

Są składane ręcznie z zewnątrz.
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-05-03, 22:59   



W Turcji oferowane są dwie wersje wyposażeniowe: komfort i prestige ... Wersja komfort ma inne przednie lampy. Zupełnie inaczej niż u nas gdzie w każdej wersji są te same. To tak w ramach ciekawostki ;)
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-04, 09:14   

babol napisał/a:
W Turcji oferowane są dwie wersje wyposażeniowe: komfort i prestige ... Wersja komfort ma inne przednie lampy. Zupełnie inaczej niż u nas gdzie w każdej wersji są te same.

Zwracałem już kiedyś uwagę- w instrukcji obsługi nowych modeli, w dziale o wymianie żarówek, można znaleźć opis lamp przednich, mających światła mijania na żarówkach H7 a nie na LED...
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-04, 13:23   

Podgrzewane fotele dodałem właśnie aneksem do umowy. Cena samochodu została po staremu ale niestety za dodatek dopłaciłem 600 PLN a nie wg. starej ceny 300 PLN. Za to łaskawie dorzucili mi wykładzinę i dywaniki gumowe za 0 PLN. Termin niby się nie miał wydłużyć ale jednak o 2 dni przesunęli odbiór.
 
krzaciej 


Marka: Dacia
Model: SANDERO III
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Dołączył: 06 Wrz 2020
Posty: 34
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-05-04, 14:07   

U siebie również dołożyłem podgrzewane, natomiast dostałem informację, że termin dostawy się zmienił natomiast na lepsze (!). Z 1.07 na 11.06. Ale nie za bardzo chce mi się w to wierzyć ;D
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2021-05-04, 19:27   

A mi niestety chyba się nie uda. Auto idzie do produkcji 17.05 i można zmienić tylko kolor :-x Jeszcze Pani z Salonu będzie walczyć ale bez entuzjazmu. Sama przyznała, że w lutym nie mieli pojęcia co zawiera Media Nav. Ja poprosiłem że jak się uda to grzane fotele też chcę. Mało tego w.uwagach do.zamówienia podobno było, że grzane fotele jak się pojawią to maja dolożyć. Tylko kto czyta jakieś.uwagi. Dzisiaj w Renault Polska podobno nikt nie pracował.
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-05-05, 08:31   

Skoro auto nie jest w produkcji to co za problem? :-/
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-05, 08:49   

babol napisał/a:
Skoro auto nie jest w produkcji to co za problem? :-/


To jest ograniczenie logistyczne. Na miesiąc przed rozpoczęciem produkcji można zmieniać praktycznie wszystko w konfiguracji, po tym okresie tylko niektóre elementy, a lakier podobno nawet tydzień przed wjazdem na linię montażową. Ja wczoraj miałem wgląd co mogę jeszcze dodać i były 4 pozycje (szyby tylne elektryczne, podgrzewane siedzenia, lakier i coś jeszcze... nie pamiętam).
Ostatnio zmieniony przez sobol1976 2021-05-05, 08:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne