Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-09-15, 21:33
Logan/sandero III (MY2021) - oficjalne informacje
Autor Wiadomość
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2021-05-05, 14:32   

A ja dzisiaj dostałem info, że nic nie mogę zmienić, tylko lakier. Samochód został skonfigurowany i nie mają części ponad to co zamówione dla innych. Wk... się trochę ale tak to jest jak zachciało się nowości i nie do końca wiedzieli co sprzedają. Dzielcie się proszę informacjami jak idą nefgocjacje.u innych Dilerów. Ja kupuję w Tandem Czętochowa. Teraz to chyba, trzeba delagację z forum wysłać do Rumuni
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-05-05, 15:54   

krzaciej napisał/a:
U siebie również dołożyłem podgrzewane, natomiast dostałem informację, że termin dostawy się zmienił natomiast na lepsze (!). Z 1.07 na 11.06. Ale nie za bardzo chce mi się w to wierzyć ;D


Cześć.
Również dostałeś jakiś aneks do umowy odnośnie tych dodanych podgrzewanych siedzeń? Jak to wygląda? Mogłeś to załatwić mailowo czy musiałeś jechać do salonu osobiście?
_________________
DACIA - fun to drive
 
krzaciej 


Marka: Dacia
Model: SANDERO III
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Dołączył: 06 Wrz 2020
Posty: 34
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-05-05, 17:27   

Aneksu jeszcze nie podpisałem. Załatwiałem wszystko mailowo - na ten moment mój sprzedawca wysłał maila do laborantek z centrali Renault o dołożenie foteli do zamówienia i po tym mamy podpisać aneks :)
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-05-06, 09:02   

pastp napisał/a:
A ja dzisiaj dostałem info, że nic nie mogę zmienić, tylko lakier. Samochód został skonfigurowany i nie mają części ponad to co zamówione dla innych. Wk... się trochę ale tak to jest jak zachciało się nowości i nie do końca wiedzieli co sprzedają. Dzielcie się proszę informacjami jak idą nefgocjacje.u innych Dilerów. Ja kupuję w Tandem Czętochowa. Teraz to chyba, trzeba delagację z forum wysłać do Rumuni


A nie możesz zrezygnować i złożyć nowego zamówienia? Ewentualnie skontaktuj się może z centralą Renault? Hmmm - właściwie to czego będzie ci brakowało? MediaNav tak?
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-06, 09:13   

babol napisał/a:
A nie możesz zrezygnować i złożyć nowego zamówienia?


Z tego co widzę kolega ma montaż auta przewidziany 17 maja, więc ani składanie nowego zamówienia ani dokładanie nowych elementów konfiguracji jest już systemowo niemożliwe. To jest fabryka, a nie manufaktura więc obowiązują procedury, których raczej nawet centrala Renault nie przeskoczy. Partie części, które mają być użyte do montażu są z odpowiednim wyprzedzeniem zamawianie i przypisywane do konkretnych samochodów. Ze zmianą koloru jest najprościej bo to nie zakłóca procesu lakierowania (jak to wygląda można obejrzeć na YT).
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-05-06, 09:22   

Ja wszystko rozumiem... Błąd pojawił się przy procesie zamówienia i wynikał on z niewiedzy kupującego i sprzedającego. W tej sytuacji jeśli ma być brak jakiegoś elementu, pakietu, systemu... powodem frustracji przyszłego właściciela, to na miejscu kupującego zrezygnowałbym, wziął zaliczkę i zamówił auto na nowo.

Oczywiście będzie trzeba znowu czekać. No ale to zakup "na lata" za grube, ciężko zarobione pieniądze. Więc będąc w takiej sytuacji tak bym postąpił.
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-06, 09:53   

Zgadzam się... zamówienie nowego Sandero od początku wymagało dużej ostrożności, uwagi i determinacji. Już o tym pisałem wcześniej, obsługa polskich salonów nie pomagała przez brak przeszkolenia. Być może to nawet nie ich wina tylko sposobu działania centrali Renault w Polsce.
Można powalczyć albo zerwać umowę i zamówić jeszcze raz ale czy to się opłaca? Droższy samochód o 2000 PLN i dodatkowe czekanie na odbiór. Przypomina mi się klient spożywczego z filmu "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", któremu sprzedawczyni podała kurczaka brudną ścierką - zawsze zostaje jazda do Bydgoszczy po samochód :))
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 584
Skąd: Mazury
Wysłany: 2021-05-06, 10:11   

Cytat:
babolna miejscu kupującego zrezygnowałbym, wziął zaliczkę i zamówił auto na nowo.
Ciekawe , czy wziąłbyś zaliczkę , czy też zaliczka poszłaby na konto sprzedawcy/importera/producenta. To Ty jako kupujący rezygnujesz z towaru , zrywasz umowę , więc "wina" lezy po Twojej stronie i to Ty tracisz pieniądze
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-05-06, 10:26   

Cytat:
Zaliczka podlega zwrotowi w przypadku, gdy umowa nie dojdzie do skutku, niezależnie od tego, która ze stron zawiniła. Zadatek nie podlega zwrotowi. Wyjątkiem jest sytuacja, gdzie strony umowy ustaliły inaczej. Zadatek ani zaliczka nie mogą być równe 100 % wartości przedmiotu umowy.
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-06, 10:40   

Tak, zaliczka to nie zadatek i zgodnie z prawem cywilnym podlega w całości zwrotowi. Jeśli ktoś chciałby zerwać umowę i zawrzeć natychmiast nową w związku z opisanymi tu okolicznościami, to nie wyobrażam sobie by dealer miał robić problem.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 584
Skąd: Mazury
Wysłany: 2021-05-06, 11:14   

Istotną różnicę stanowi również sytuacja, w której wykonawca usługi musi zwrócić zaliczkę bądź zadatek. Zwracając zaliczkę, można odliczyć od niej koszty, które zostały poniesione w związku z realizacją umowy. Natomiast w przypadku zwrotu zadatku, świadczący usługę lub sprzedający towar nie ma takiej możliwości.

Wpłaconą kwotę uznajemy za zaliczkę tylko w sytuacji, gdy wynika to jednoznacznie z zawieranej umowy. W przypadku braku odpowiedniego określenia w umowie każda inna przedpłata będzie stanowić zadatek.

Warto jednak zwrócić uwagę, że analizowane przepisy dotyczące zadatku i zaliczki mają zastosowanie tylko w takim zakresie, w jakim strony danej transakcji w umowie nie postanowiły inaczej.

Źródło : https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zadatek-a-zaliczka-czym-sie-roznia
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-05-06, 11:40   

Normalnie zwrócą mu zaliczkę i tyle. Znam temat z autopsji :)

Wystarczy że pójdzie i powie że nie chce tego samochodu. Zamówi nowy u tego lub innego dealera.

https://www.autobaza.pl/p...akup-samochodu/

Nie będę się więcej tutaj w tym temacie przepychał.

Wyjścia ma dwa - wydać gruby hajs na coś z czego nie będzie do końca zadowolony lub poczekać dłużej na coś co będzie gwarantowało większy poziom zadowolenia.

Dealer i tak jak przywiozą mu to auto, to je sprzeda od ręki w obecnej sytuacji.

Tyle ode mnie :)


P.S. - na forum czy stronie startowej mogłoby wisieć info na temat pakietu Media Nav żeby szukający informacji przed zamówieniem mięli możliwość się o tym dowiedzieć. Ew. Dacia mogłaby poprawić opis w konfiguratorze samochodu ;)
Ostatnio zmieniony przez babol 2021-05-06, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2021-05-06, 16:58   

Widzę, że temat żyje. Ja juz się pogodzillem że nie mam bezprzewodowego AA, dodatkowych głośników i USB. Foteli grzanych też. Miesiąc temu wsominałem na forum że nie ma tego USB na dole a na wszystkich testach byllo że jest bezprzewodowy AA jak tylko masz ekran . Dobrze że jest forum i dyskusja to inni nie popelnia tego błędu. Zawsze zostaje pociecha że 1.5 k zostallo w kieszeni. Za to wkurza postawa Renault i salonu, bo w uwagach do zamówienia zapisano, że klient chce grzane fotele. Liczyłem, ze moze ktoś.zadzwoni...... ale to za duze wymagania. To że ta opcja jest.aktywna przeczytałem tu na forum o 19.00 30 kwietnia
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-05-06, 17:19   

pastp napisał/a:
Ja juz się pogodzillem że nie mam bezprzewodowego AA

Gdzieś w teście spotkałem się że to i tak bez sensu bo bardzo szybko ubywa baterii( również zrywa połączenie) a telefon powinien leżeć na ładowarce indukcyjnej i to takiej mocniejszej.
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-05-06, 17:35   

Telefon nie zużywa dużo baterii przy AA bezprzewodowym - przynajmniej ja nie zauważyłem ;) Nie musi leżeć na ładowarce - mam go w kieszeni i nic się nie rwie...

Mi dzisiaj podczas 100 km trasy ubyło może 7% baterii - non stop nawigacja i spotify.

No ale to pewnie zależy od modelu telefonu i innych zmiennych.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-05-06, 18:55   

babol napisał/a:
Nie musi leżeć na ładowarce

To że nie musi to wiadomo , testującemu chodziło o bieżące ładowanie telefonu.
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2021-05-06, 19:37   

Zużycie bateri wynika też z jej kondycji. Pomińmy to .... Bezprzewodowy AA jest wygodny bo jadąc gezieś.zgubisz się.i mając to bezprzewodowo wciskasz przycisk i podłączone. Czy warte 900zł moze nie . Nawigacja fabryczna na.pewno nie i w moim mniemaniu z niej zrezygnowałem.
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-05-06, 23:55   

Wziąłem Media Nav głowie nie względu na nagłośnienie w aucie. Podczas jazdy słucham dużo muzyki i zależało mi żeby to jakoś względnie grało. Gra nadzwyczaj dobrze jak za dopłatę 900 zł :) a przy okazji wpadło AA po Wifi i nawigacja Dacii. Swoją droga ta aplikacja Dacii do nawigacji jest całkiem sympatyczna - ma nawet fotoradary przed którymi ostrzega :)
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-05-08, 12:38   

Black Dusty napisał/a:
pastp napisał/a:
Ja juz się pogodzillem że nie mam bezprzewodowego AA

Gdzieś w teście spotkałem się że to i tak bez sensu bo bardzo szybko ubywa baterii( również zrywa połączenie) a telefon powinien leżeć na ładowarce indukcyjnej i to takiej mocniejszej.


Stary jak Ci leci szybko bateria po podłączeniu AA no to raczej problem z telefonem masz. Mam AA w innym samochodzie i nie ma żadnego problemu. Na godzinę przy ciągłym korzystaniu z Navi + Spotify jak zejdzie 3-4% to będzie grubo. Generalnie z drugiej strony jak masz taką fatalną baterię to co za problem podłączyć sobie po kablu do ładowarki albo powerbanka położyć na sąsiedni fotel i ładować sobie. Szukanie problemu bez sensu moim zdaniem. Uważam, że dopłata 900 zł to jak za darmo za tą funkcję. To tak samo jak spanie na materiacu vs. wesalce. Warto dopłacić i już nigdy nie wrócisz do poprzedniego stanu.

babol napisał/a:
Wziąłem Media Nav głowie nie względu na nagłośnienie w aucie. Podczas jazdy słucham dużo muzyki i zależało mi żeby to jakoś względnie grało. Gra nadzwyczaj dobrze jak za dopłatę 900 zł :) a przy okazji wpadło AA po Wifi i nawigacja Dacii. Swoją droga ta aplikacja Dacii do nawigacji jest całkiem sympatyczna - ma nawet fotoradary przed którymi ostrzega :)


Mam podobnie. Również audio to dla mnie jedna z głównych rzeczy, którą kieruję się przy zakupie auta. Miałem przyjemność testować jeden po drugim (Sandero + Sandero Stepway). Przy czym Sandero tylko 4 głośniki, a Sandero Stepway ta wersja z 6 głośnikami i serio widać tą różnicę. Nie wiem czy oni przypadkiem nie wsadzili tam też jakiś lepszych (trzeba będzie rozkręcić drzwi), bo nie wierzę, że te dwa gwizdki na desce robią taką robotę. Jest jeszcze opcja dołożyć Focale, ale chyba koszt to ponad 3000zł i nie sądzę, że był jakiś mega sztos. To już lepiej oddać auto do jakiegoś audiofila i za te 3000zł zrobi pewnie dużo lepszy efekt. Nie zmienia to faktu, że trzeba brać tą opcję za te 900zł, bo ona jest spokojnie warta 1900zł.
_________________
DACIA - fun to drive
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-05-08, 13:28   

syn marnotrawny napisał/a:
Stary jak Ci leci szybko bateria po podłączeniu AA no to raczej problem z telefonem masz.

Stary, ja problemu z baterią nie mam ale Ty z czytaniem z zrozumieniem chyba tak
Black Dusty napisał/a:
Gdzieś w teście spotkałem się

syn marnotrawny napisał/a:
Generalnie z drugiej strony jak masz taką fatalną baterię to co za problem podłączyć sobie po kablu do ładowarki albo powerbanka położyć na sąsiedni fotel i ładować sobie.

I po to masz dopłacać 900, dziwna Twoja logika.
syn marnotrawny napisał/a:
Szukanie problemu bez sensu moim zdaniem

Dokładnie to określa Twój wpis
Ostatnio zmieniony przez Black Dusty 2021-05-08, 13:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-05-09, 13:52   

syn marnotrawny napisał/a:
Mam podobnie. Również audio to dla mnie jedna z głównych rzeczy, którą kieruję się przy zakupie auta. Miałem przyjemność testować jeden po drugim (Sandero + Sandero Stepway). Przy czym Sandero tylko 4 głośniki, a Sandero Stepway ta wersja z 6 głośnikami i serio widać tą różnicę. Nie wiem czy oni przypadkiem nie wsadzili tam też jakiś lepszych (trzeba będzie rozkręcić drzwi), bo nie wierzę, że te dwa gwizdki na desce robią taką robotę. Jest jeszcze opcja dołożyć Focale, ale chyba koszt to ponad 3000zł i nie sądzę, że był jakiś mega sztos. To już lepiej oddać auto do jakiegoś audiofila i za te 3000zł zrobi pewnie dużo lepszy efekt. Nie zmienia to faktu, że trzeba brać tą opcję za te 900zł, bo ona jest spokojnie warta 1900zł.


Dokładnie tak jak piszesz. Głośniki jakie montują przy tym pakiecie robią robotę. Dlatego powinni opisać to dobrze w konfiguratorze auta. Do tego dostaje się jeszcze "gratisy" w postaci android Auto czy Apple CarPlay po Wifi (jak ktoś woli to może też dać po kablu przecież xD) i dosyć fajną nawigację. Dla mnie jest to pakiet "must have" dla każdego użytkownika nowych Dacii. Cena pakietu też robi robotę. Nawet Adam Kornacki z TVN Turbo w swoim teście na YT zwrócił na to uwagę, że za 900 zł dostaje się przyzwoite audio gdzie w innych markach trzeba czasami po kilka tysięcy złotych wydać na takie atrakcje.
 
Rysiob 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 339
Skąd: Częstochowa, Polska
Wysłany: 2021-05-14, 10:45   

Byłem dziś w salonie i zauważyłem, że w Sandero Comfort jest inny niż dotychczas ekran komputera:
_________________
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-14, 13:52   

Wyjaśnisz na czym polega różnica bo nie widzę na podstawie zdjęcia? Przede wszystkim od czego się różni? Od wcześniej montowanych w Comfort czy od wersji Essential?
Ostatnio zmieniony przez sobol1976 2021-05-14, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
Rysiob 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 339
Skąd: Częstochowa, Polska
Wysłany: 2021-05-14, 17:45   

Do tej pory spotkałem się z takim ekranem komputera pokładowego w Sandero 3:


galeria photos


Na tym, co dziś spotkałem sposób wyświetlania treści do złudzenia przypomina komputer z Sandero 2.
_________________
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-14, 18:07   

W instrukcji obsługi widnieją 2 różne rodzaje wyświetlaczy komputera pokładowego.
Być może jeden jest stosowany w wersji z LPG a drugi bez. Albo w zależności od użytego systemu multimedialnego? Nie sprawdzałem. Poniżej zrzut z instrukcji obsługi.

kompAB.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 77,47 KB

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne