Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziwny komunikat w toolbox
Autor Wiadomość
montagros 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,6 SCe 115
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 03 Paź 2018
Posty: 18
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2021-04-20, 16:41   Dziwny komunikat w toolbox

Mam dziwny komunikat w toolboxie. Pobrałem dane z MNE na czystego pendriva i mam komunikat jak poniżej.
Idę z tym komunikatem do radia i wyskakuje, że chce instalować aktualizację. Klikam ok, po 1 sekundzie jest komunikat, że zaktualizowano poprawnie. Potem formatuję pendriva zgrywam ponownie dane z MNE i sytuacja się powtarza. Miał ktoś może podobny problem? Nie wiem jak to ruszyć. Oprogramowanie 1.0.13.2 i nic nie było kombinowane.

Clipboard01.jpg
Plik ściągnięto 36 raz(y) 44,91 KB

 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2021-04-20, 18:50   

Zrób format pendrive i spróbuj raz jeszcze zrobić odcisk z MediaNav ew inny pendrive. Generalnie powinna Ci wyskoczyć aktualizacja wersji systemu do 1.0.15 bo to jest najnowsza wersja softu dla MediaNav na linuxie.
 
montagros 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,6 SCe 115
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 03 Paź 2018
Posty: 18
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2021-04-20, 19:42   

Dzięki za radę, ale nic z tego. Testowałem na innym czystym pendrivie, instalowałem toolbox na innym komputerze i cały czas mam to samo. Swoją drogą z tego pendrivea już kiedyś się aktualizował i nie było problemu.
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2021-04-20, 20:01   

Teraz sobie przypomniałem , że też miałem taką sytuację , nawet pisałem tu na forum o tym . Wtedy to był błąd programu toolbox , usunięty po pewnym czasie . Ostatnio była aktualizacja tego programu , chyba na 3.0. Tylko ,że u mnie na Windows 7 nie chcę się pobrać , na drugim komputerze z Win 10 działa w wersji 3.0. Tak czy tak błąd programu toolbox , trzeba grzecznie czekać
 
montagros 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,6 SCe 115
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 03 Paź 2018
Posty: 18
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2021-04-20, 20:20   

Trochę mnie uspokoiłeś, może wydadzą jakąś poprawkę. Najnowsza wersja pobrana ze strony Dacii od razu chce się aktualizować i bez tego nie idzie dalej. W plikach na pendrive wszystko wygląda normalnie.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-05-02, 21:58   

Ja ostatnio windows 10 zaktualizowałem zarówno toolbox jak i radio. Żadnych błędów niema. Mam Windows 10.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-05-02, 21:59   

Spróbuj użyć innego pendrive
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2021-05-02, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
Angerello 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 03 Lut 2019
Posty: 41
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-28, 12:26   

U mnie to samo. Różne pendrivy i różne formatowania.
 
montagros 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,6 SCe 115
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 03 Paź 2018
Posty: 18
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2021-05-28, 12:35   

Angerello napisał/a:
U mnie to samo. Różne pendrivy i różne formatowania.


Niestety do tej pory nie znalazłem rozwiązania problemu, a nie miałem czasu jechać do serwisu.
 
Angerello 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 03 Lut 2019
Posty: 41
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-28, 13:33   

Czy jest ktoś komu działa Toolbox i chciałby pomóc :) Mogę przesłać komuś swój odcisk i w zamian poproszę o pliki utworzone z TB. Czy takie coś by zadziałało? :D
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-06-01, 11:26   

Wczoraj postanowiłem zakupić najnowsze mapy i był moment że pojawił mi się taki komunikat.
Pojawił się on w wyniku następującej sytuacji:
Chciałem zakupić mapy dla Całej Europy (nie dla wschodniej, zachodniej lub Bałkanów tylko dla całej) Niestety pomimo tego że na stronie naviextras taki pakiet istnieje to nie pojawia się on w Toolbox. Stwierdziłem że może ten pakiet wykracza poza rozmiar dostępnej w MNE pamięci więc odznaczyłem przez zarządzanie treścią wszystkie mapy oprócz Polski i zatwierdziłem. Następnie się rozmyśliłem i nic nei zmieniając na pendravie odpaliłem Toolbox ponownie i przywróciłem te mapy kiedy włożyłem pendrive trzeci raz był ten komunikat ) i nie chciał zniknąć. Pomogło sformatowanie pendrive i ponowne zapisanie danych z MNE na pendrive w samochodzie. Zaczęło działać z Toolbox normalnie.
Jaja zaczęły się jak zacząłem kupować mapy. Na stronie www nawiextras są różne pakiety które mają swobodny odpowiednik w Toolbox. Mapy dla całej Europy dla MNE nie ma i dopiero jak doczytamy na stronie to jest ona tylko dla MN (bez Evolution). Trochę poirytowany zacząłem w Toolboxie porównywać co zawierają mapy dla Europy Wschodniej z tym co na stronie i w Toolbox jest to inny (szerszy tj. 39 map.) zestaw map. Postanowiłem kupić. Na stronie naviextras jest pakiet 3 lata+5 dodatkowych aktualizacji. W Toolbox jest to zestaw 2 lata +3 aktualizacje (za 149 EUR).. Mówię trudno i tak kupuje. Na ostatniej stronie podsumowania zakupu okazało się że to jednak 3 lata + 5 aktualizacji i pakiet jest ważny do 31.05.2024. Reasumując bałagan tam jest ogromny. Kupiłem, zainstalowałem na pendrive i poszedłem do samochodu żeby zainstalować je w MNE. Zestaw krajów (39 szt.) całkiem konkretny ze skrzywieniem na wschód tj. brakuje np. Francji Hiszpani czy Portugali i UK, ale całe Bałkany, Włochy, Chorwacja, Turcja i kilka innych. Z Diamencików typu po co mi to jest np. Martynika, Gwadelupa, Gujana Francuska, Reunion , Islandia. Cały spis na zdjęciach poniżej.
W samochodzie jaj kolejna część - częściowo związana z opisywanym problemem. Włożyłem pendrive, odpaliłem silnik. Pendrive się zainicjalizował mignęła sekundowa instalacja. Trwała za krótko więc ponowiłem proces inicjalizacji pendrive (pendrive, silnik, czekanie) i tu zonk na ekranie informacja że pakiet aktualizacyjny jest błędny, niepoprawny coś takiego. Ogarnęła mnie lekka irytacja. Spróbowałem ze dwa razy i za każdym razem krótka inicjalizacja pendrive, próba instalacji i informacja że pakiet nie właściwy. No ale nie poddałem się i stwierdziłem że NIE idę ponownie pobierać danych na ten pendrive - co wymagało by najpierw jego sformatowania, później pobrania informacji z MNE a następnie dopiero użycie Toolboxa. Postanowiłem zapisać dane z MNE od razu na tego pendrive z tym niby niewłaściwym pakietem. I tutaj sukces. Jak Wszedłem w to menu do aktualizacji w MNE to zamiast pobrać informacje z MNE to zaproponował instalacje tego co na pendrive było – komunikat był poprawny tj. czy rozpocząć aktualizacje taki sam jak zazwyczaj jest kiedy MNE samo wykryje pendrive z aktualizacjami. Kilka Minut aktualizacji i mapy zostały wgrane.
Sprawą wartą wspomnienia jest to że jak pierwszy raz przymierzałem się do zaktualizowania tych map to po podłączeniu do Toolboxa pendrive z informacjami z MNE to pojawiła się aktualizacja map do wersji 9.4 którą chcąc nie chcąc musiałem zrobić (miałem 8.2). I to odbyło się również błyskawicznie bo żadnych map to nie pobierało a jedynie coś zmieniło w MNE – i to odbyło się też bardzo szybko. Dopiero później wydarzyła się historia opisane powyżej.
Reasumując może powinieneś:
1. Przeinstalować Toolbox.
2. Sformatować Pendrive – nie tylko skasować z niego pliki.
3. Zgrać informacje z MNE.
4. Użyć Toolbox
5. Po tej kilkusekundowej instalacji w MNE zamiast iść do domu i formatować pendrive użyj go ponownie do zgrywania informacji z MNE być może to uruchomi prawidłowy proces instalacji tak jak u mnie.
Ewentualnie pominąć pkt.1
Wszsytko działo się na sofcie 1.0.15. z którego wcześniej aktualizacją nie miałem problemu.

1.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 250,41 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 211,31 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 215,12 KB

Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2021-06-01, 11:47, w całości zmieniany 5 razy  
 
montagros 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,6 SCe 115
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 03 Paź 2018
Posty: 18
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2021-07-12, 09:39   

Dla potomnych:
Trzeba usunąć plik: Renault_Dacia_Global_Config_update.lic z folderu licencji.
 
Tek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 5
Skąd: Warszawa/Płock
Wysłany: 2021-08-26, 12:25   

Też mi wyskakuje ten sam komunikat, próbowałem różnych pendrive'ów i różnych komputerów. Usunięcie pliku Renault_Dacia_Global_Config_update.lic nie pomogło.
 
montagros 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,6 SCe 115
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 03 Paź 2018
Posty: 18
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2021-08-26, 12:36   

spróbuj sformatować pendriva, pobrać dane z radia, włożyć pendriva do kompa i skasować ten plik przed odpaleniem toolboxa. U mnie zadziałało w ten sposób. Kasowanie pliku po tym kiedy już go toolbox skanował, nie działa.
 
Tek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 5
Skąd: Warszawa/Płock
Wysłany: 2021-08-26, 19:44   

U mnie niestety ten sposób nie zadziałał, cały czas "Wykryto wcześniejszą instalację".
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-08-26, 21:05   

Czy zamiast kasować jakieś pliki próbowałeś zrobić jak napisałem kilka postów wyżej?
 
Tek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 5
Skąd: Warszawa/Płock
Wysłany: 2021-09-03, 12:01   

Tak, próbowałem już różnych kombinacji i kolejności, ale nie zaskoczyło. Dam znać, jeśli się uda.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne