Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
UnicodeDecodeError - MediaNav i DDT4ALLDACIA
Autor Wiadomość
Dzikus 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Maj 2021
Posty: 6
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2021-05-11, 23:25   UnicodeDecodeError - MediaNav i DDT4ALLDACIA

Ze strony https://goduster.pl/ddt4all-dacia-ukryte-mozliwosci-dacia-duster/#ddt4all-dacia
pobrałem instalator. Zainstalowałem na WIN10. Łączę się bezproblemowo do ECU na CAN i CAN2. Parę modyfikacji już zrobiłem i działają. Jednak Kiedy na CAN2 wchodzę w Audio i chcę otworzyć ekran konfiguracji Media Nav, program ddt4all sypie takim błędem:
Kod:
MediaNav 4 v1.4 Audio
Traceback (most recent call last):
  File ".\ddt4all.py", line 897, in changeScreen
    inited = self.paramview.init(screen, self.screenlogfile)
  File "C:\Program Files (x86)\ddt4all Dacia\parameters.py", line 609, in init
    scr_init = self.initScreen(screen)
  File "C:\Program Files (x86)\ddt4all Dacia\parameters.py", line 965, in initScreen
    self.updateDisplays(True)
  File "C:\Program Files (x86)\ddt4all Dacia\parameters.py", line 1290, in updateDisplays
    self.updateDisplay(request_name, update_inputs)
  File "C:\Program Files (x86)\ddt4all Dacia\parameters.py", line 1253, in updateDisplay
    string = json.dumps(logdict)
  File "C:\Program Files (x86)\ddt4all Dacia\Python27\lib\json\__init__.py", line 244, in dumps
    return _default_encoder.encode(obj)
  File "C:\Program Files (x86)\ddt4all Dacia\Python27\lib\json\encoder.py", line 207, in encode
    chunks = self.iterencode(o, _one_shot=True)
  File "C:\Program Files (x86)\ddt4all Dacia\Python27\lib\json\encoder.py", line 270, in iterencode
    return _iterencode(o, 0)
UnicodeDecodeError: 'utf8' codec can't decode byte 0xff in position 0: invalid start byte


Czy ktoś się spotkał z takim problemem?
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 300
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2021-05-12, 01:17   

http://www.daciaklub.pl/f...1737281#1737281
_________________
 
Dzikus 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Maj 2021
Posty: 6
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2021-05-12, 08:24   

Czajo napisał/a:
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?p=1737281#1737281


Dzięki za odpowiedź, ale ten link prowadzi do informacji jak podłączyć się do CAN2, zrobiłem sobie przejściówkę i działa jak ta lala. Natomiast problem, który opisuję, to problem software'owy związany z ddt4all, a konkretnie obsługą w pythonie.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-05-12, 10:35   

Czy mi się wydaje, czy masz wybrane w Audio ULC_gen4_v1.4 ?
Jeżeli masz MediaNav z softem 9.1.3, to jest generacja 3, czyli konfiguracja powinna być przez np. ULC_gen3_v4.0
Okno wpisu VIN znajduje sie także w zakładce 4-VEP Process - STAT1, jednak chyba wpisywaniem VIN mało kto się tu u nas zajmował, ponieważ radio nie potrzebuje numeru VIN zgodnego z samochodem a więc działa i po przełożeniu do innego pojazdu. Natomiast faktycznie- nie wiem co w przypadku, gdy żaden VIN nie jest zapamiętany...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-05-12, 10:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2021-05-12, 15:13   

Przy okazji tematu, coś ciekawego można przez ddt4all aktywować w mne3? Albo inaczej, coś innego niż przez micom?
 
Dzikus 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Maj 2021
Posty: 6
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2021-05-12, 17:35   

Dymek napisał/a:
Czy mi się wydaje, czy masz wybrane w Audio ULC_gen4_v1.4 ?
Jeżeli masz MediaNav z softem 9.1.3, to jest generacja 3, czyli konfiguracja powinna być przez np. ULC_gen3_v4.0

W tej wersji co pobrałem nie ma właśnie tych z podpisem ULC_gen, są tylko Media Nav 1,2,3,4,4.5
Tej samej bazy używam w telefonie i tam MediaNav 4 v1.4 ładnie mi się komunikuje z moim radiem, natomiast MediaNav 4.5 v1.0 już nie chce gadać więc wnioskuję, że ten 4.5 jest do MNE3 czyli tego na linuxie.

Dymek napisał/a:

Okno wpisu VIN znajduje sie także w zakładce 4-VEP Process - STAT1, jednak chyba wpisywaniem VIN mało kto się tu u nas zajmował, ponieważ radio nie potrzebuje numeru VIN zgodnego z samochodem a więc działa i po przełożeniu do innego pojazdu. Natomiast faktycznie- nie wiem co w przypadku, gdy żaden VIN nie jest zapamiętany...

Później zejdę do samochodu to spróbuję z tej strony co podajesz zaktualizować ten VIN.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne