Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dźwięki samoregulatora szczęk i tylnego zawieszenia
Autor Wiadomość
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 328
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2021-12-17, 11:41   Dźwięki samoregulatora szczęk i tylnego zawieszenia

Ponieważ mam automat wiadomo że muszę częściej naciskać hamulec....ale pytanie moje jest z kategorii czy wy również słyszycie jego pracę? Jak również spisuję się praca -chodzi o dźwięki i hałas - tylnego zawieszenia?
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 386
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-12-20, 22:28   

W moim od nowości coś piszczy z tyłu jak naciskam pedał. Było to kilka razy smarowane ,czyszczone. Jeździć , ten typ tak ma
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 50 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1825
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-12-20, 23:23   

dacia napisał/a:
W moim od nowości coś piszczy z tyłu jak naciskam pedał. Było to kilka razy smarowane ,czyszczone. Jeździć , ten typ tak ma


najwyraźniej źle Tobie przesmarowali. W każdej Dacii której miałem była to pierwsza, czynność którą robiłem, bo piszczenie wydobywające się z bębnów hamulcowych w praktycznie nowym samochodzie to obciach. Tylko w Dusterze za pierwszym razem operacja nie przyniosła skutku, ale za drugim już tak i na razie od jakiś 5 tyś km mam spokój
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 106 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3676
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-12-21, 10:31   

Akurat w Dacii nic nie smarowałem i ze strony bębnów nie słyszałem nigdy absolutnie żadnych dźwięków pracy mechanizmu szczęk. :shock:
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 50 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1825
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-12-21, 10:37   

Dymek napisał/a:
Akurat w Dacii nic nie smarowałem i ze strony bębnów nie słyszałem nigdy absolutnie żadnych dźwięków pracy mechanizmu szczęk. :shock:


Dymek to masz szczęście jest to standard w Daciach i myślę, ze w Renault gdzie są z tyłu bębny również. Dźwięki - piski podczas odpuszczania pedału hamulca spowodowane są tym, ze szczęki hamulcowe z tego co pamiętam w dwóch miejscach ocierają się o tarczę kotwiczną. Po zdemontowaniu bębna hamulcowego te miejsca pięknie widać - lakier zdarty do gołej blachy.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 106 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3676
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-12-21, 10:54   

dudu$ napisał/a:
szczęki hamulcowe z tego co pamiętam w dwóch miejscach ocierają się o tarczę kotwiczną. Po zdemontowaniu bębna hamulcowego te miejsca pięknie widać - lakier zdarty do gołej blachy.

Zgadza się, ale szczerze mówiąc nie spotkałem nigdy innego rozwiązania niż właśnie takie. Taka stabilizacja szczęk to jedno z podstawowych zadań tarczy kotwicznej.
Ale jak piszczy, to trzeba smarować- to przy okazji pomoże na dłużej uchować te miejsca przed korozją. Ja miałem z tym kiedyś gorsze problemy niż piszczenie- w Tico pomimo smarowania tarcze korodowały tam na tyle, że szczęki się zacierały i przestawały wracać po hamowaniu. Fabryczne sprężyny ściągające szczęki były bardzo słabe (w przeciwieństwie do sprężyn dociskających szczęki do tarcz) :lol:
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-12-21, 11:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 328
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2021-12-21, 19:18   

dacia napisał/a:
W moim od nowości coś piszczy z tyłu jak naciskam pedał. Było to kilka razy smarowane ,czyszczone. Jeździć , ten typ tak ma


mi nie piszczy.....przy naciskaniu mojego hamulca to raczej stuk-puk....Choć znowu mój mechanik uważa, że to naturalnie i nic się nie dzieje złego.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne