Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duże spalanie w moim sce.
Autor Wiadomość
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2022-08-07, 16:57   Duże spalanie w moim sce.

Hejka,
krótka historia:
Wyłączyłem S&S. Padł akumulator - wymiana.
Przestał pracować cylinder nr 1, wymieniłem cewkę oraz komplet świec. Silnik nie pracował równo. Lubelski specjalista od Renault powiedział: orlenowy czyścik układu paliwowego na 15l Pb98 (a nie na cały zbiornik). Pomogło do czasu jak się skusiłem na paliwo z auchan. Powtórka z rozrywki - szedł jak burza. Ale wyszło duże spalanie . W między czasie założyłem nowe letnie 205. Podpiołem iCar'a i wyszło całkiem sporo błędów: od katalizatora, poprzez układ kierowniczy a na elektrycznym fotelu oraz kierunkowskazie kończąc.
Po przekopaniu różnych tekstów internetowych doszedłem do wniosku że połowa błędów była spowodowana akumulatorem, a druga brakiem zapłonu na w/w cylindrze. Skasowałem wszystkie błędy i po przejechaniu kilkuset kilometrów stwierdziłem znaczny wzrost spalania, tak o około 2 litrów. Nowych błędów nie ma.
Mam trzy teorie:
1- opony - liczyłem się z tym ale aż o tyle? (ale na 16 z et37 wygląda wręcz cudnie)
2- klimatyzacja?
3- zbyt bogata mieszanka? (do niej się skłaniam)
Jakieś sugestie?
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-08-07, 21:00   

Trochę mało danych
 
Zbyniusz 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6Sce
Rocznik: 2017
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Gru 2020
Posty: 60
Skąd: Velké Kunětice
Wysłany: 2022-08-07, 21:08   

1 teoria.

Mam te r16 ET37 i spalanie średnio 6.8 litra pokazuje licznik.

DSC04586.JPG
Plik ściągnięto 17 raz(y) 160,16 KB

_________________
Jestem Śląskim pojebem.
Ostatnio zmieniony przez Zbyniusz 2022-08-07, 21:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2022-08-07, 21:18   

Michał B24 napisał/a:
Trochę mało danych


Może trzeba koledze podpowiedzieć co jeszcze potrzebne, aby postawić trafną diagnozę.

Wg mnie brak średniego spalania, bo to, że spala 2 litry więcej to możemy pogdybać:
- spalał 5 teraz 7
- spalał 6 teraz 8
itd

Jeśli punkty 1 i 2 zaistniały tego lata to można uznać za przyczynę.
Punkt 3 -gdyby to było przyczyną, to wywaliło by check
_________________
Paweł
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-08-08, 07:24   

Swego czasu posiadałem Lodgy 1.6Sce, Auto z tym silnikiem nie jest jakoś bardzo oszczędne w jeździe miejskiej, przy mojej nodze i poruszaniu się po Warszawie oraz okolicznych miejscowościach spalało 8-9,5l PB95, natomiast w trasie przy jeździe do 90km/h bez problemu schodziłem nawet poniżej 6l/100km. Powyższe spalanie było mierzone na oponach z fabrycznym rozmierza czyli 185/65R15. Po zmianie ich na opony w rozmiarze 195/60R15 spalanie wzrosło o 0,5-1l /100km i zależało oczywiście od stylu jazdy oraz pokonywanej trasy ( miasto/ trasa). Myślę, że po założeniu szerszych oponek a w przypadku autora tematu 205 spalanie mogło wzrosnąć o ten 1 do 1,5/100km. Zazwyczaj po założeniu szerszych opon auto zyskuje na lepszym prowadzeniu i krótszej drodze hamowania ale traci na dynamice przez co silnik wkręcany jest na wyższe obroty i wtedy więcej pali. Jeżeli jest możliwość , założył bym opony w oryginalnym rozmiarze i wtedy testował spalanie.
 
masterczerwi 


Marka: Dacia
Model: była Lodgy/jest Jogger
Silnik: 1.6 Sce/1.0 Lepszy Power Gamoniu
Rocznik: 2016/2023
Wersja: Extreme 7-os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 231
Skąd: LU
Wysłany: 2022-08-08, 09:11   

Zrezygnowałem z opon weatherproof. Na sezon zimowy zakupię 15" zimowe. Będzie można porównać. A co do spalania to w mieście mi chodziło o około 8l i jak miałem fantazję to dawałem radę zejść do 7,5l. Teraz wychodzi mi około 10l. W trasie trudno powiedzieć bo jechałem dużo szybciej niż zwykle celem wypalenia nagarów. Ale zauważyłem że w mieście chwilówka skacze mi nawet do 20l (poprzednio było 14-16) przy ruszaniu. Może ja muszę się ułozyć do nowych opon. A co do przepływomierza to pojawił się taki objaw chwilowego zmulenia w konkretnym zakresie obrotów. Takie coś miałem w poprzednich moich Nissanach (jeden był Pb a drugi ON). Taka myśl mi jeszcze przyszła że powinienem skontrolować łożyska rolek/kół na silniku.
A jak można skontrolować szczelność dolotu?
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-08-08, 09:31   

W tym silniku nie masz przepływomierza, jest zwykła przepustnica. Gdyby była niesprawna to miałbyś problemy np. z falowaniem obrotów , brakiem mocy silnika itp i na pewno wyskoczył by błąd silnika. Co do szczelności dolotu to jakie kol wiek syczenie mogło by sugerować o jego nieszczelności, do tego silnik łapał by lewe powietrze więc problem był by z obrotami silnika. 1.6 Sce jest prosty w budowie i w sumie nie ma za bardzo gdzie łapać lewe powietrze. Jeżeli już chcesz coś wymienić w dolocie to, możesz zainwestować +/- 30zł i kupić uszczelkę miedzy kolektor ssacy a przepustnicę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne