Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Marcin
2008-01-16, 17:21
"AŚ" 07.01.2008 "Interwencja"
Autor Wiadomość
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-01-07, 12:11   "AŚ" 07.01.2008 "Interwencja"

"AŚ" opisuje moje przygody z serwisem dacii. Oczywście w typowy dla tej gazety sposób: bez sensu i po łebkach.

http://www.auto-swiat.pl/...encji-10000264/
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
Loganek 



Marka: Italjet
Model: Formula
Silnik: wystarczający ;-)
Rocznik: 1996
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 203
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2008-01-07, 13:54   

A tytuł to po prostu cytat z twojego listu...
_________________
Italjet Formula
50 ccm
12 lat
wciąż jeździ ;-) , ale czy zajechałbym do Rumunii ?

Dacia, Fiat i Tata - to nie samochody, to pasja ;-)
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-01-07, 14:20   

W zasadzie cały list został przepisany, tylko z pominięciem kilku kluczowych spraw tj. tego że domagałem się naprawy gwarancyjnej , której serwis początkowo odmówił. Pominięto też sprawę niekorzystnej dla seriwsu opinii rzeczoznawcy PZM, wysłałem im też oryginalne fotki amorów a opublikowali jakieś pierdoły z katalogu części zamiennych.

"AŚ": "Importer Dacii miał gest, decydując się na bezpłatną wymianę "amorów""

Wyszło na to, że reno zrobiło bucowi (znaczy się mnie) łachę.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
Loganek 



Marka: Italjet
Model: Formula
Silnik: wystarczający ;-)
Rocznik: 1996
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 203
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2008-01-07, 14:21   

dokładnie...
a ja pisuję listy do tej gazety :/
_________________
Italjet Formula
50 ccm
12 lat
wciąż jeździ ;-) , ale czy zajechałbym do Rumunii ?

Dacia, Fiat i Tata - to nie samochody, to pasja ;-)
 
Loganek 



Marka: Italjet
Model: Formula
Silnik: wystarczający ;-)
Rocznik: 1996
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 203
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2008-01-07, 18:15   

jan ostrzyca napisał/a:
W zasadzie cały list został przepisany, tylko z pominięciem kilku kluczowych spraw tj. tego że domagałem się naprawy gwarancyjnej , której serwis początkowo odmówił. Pominięto też sprawę niekorzystnej dla seriwsu opinii rzeczoznawcy PZM, wysłałem im też oryginalne fotki amorów a opublikowali jakieś pierdoły z katalogu części zamiennych.

"AŚ": "Importer Dacii miał gest, decydując się na bezpłatną wymianę "amorów""

Wyszło na to, że reno zrobiło bucowi (znaczy się mnie) łachę.
napisz do nich w tej sprawie
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-01-07, 21:35   Re: "AŚ" 07.01.2008 "Interwencja"

jan ostrzyca napisał/a:
"AŚ" opisuje moje przygody z serwisem dacii. Oczywście w typowy dla tej gazety sposób: bez sensu i po łebkach.


Papier wszystko przyjmie.Wyszło takie Radio Erewań, tylko inaczej. Kto wie, może naczelny z prezesem spółki importera niejedną wódkę wypił, więc nie wypada? O prasie motoryzacyjnej wiemy już niejedno. A Twója historia tylko potwierdza smutną regułę...
_________________

 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2008-01-08, 13:27   

Tak bywa.... nie przejmuj się ;-)
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-01-15, 22:48   

jan ostrzyca napisał/a:
AŚ" opisuje moje przygody z serwisem dacii. Oczywście w typowy dla tej gazety sposób: bez sensu i po łebkach

Drogi Janku!
No i za sprwą rzeczonej notki "Der Auto-Bilda" dostało mi się i Daćce !!!! ;-)
A było tak:
Kopnąłem się dzisiaj ca 600 km w delegację (Rzeszów -->Bełchatów--->Rzeszów)
i od uczestnika tej służbowej wycieczki usłyszałem, że :" generalnie, to tylne amortyzatory w Dacii są słabe".
Po powrocie pod dom spotkałem sąsiada, który tryumfalnie doniósł mi iż "Panie sąsiedzie, a wie Pan, że w Loganach to po 10 kkm padają amortyzatory" :lol:
Nu Wot siła czetwiortoj własti ;-) Ręce opadają..... :-/
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-01-16, 07:49   

piotrres napisał/a:
jan ostrzyca napisał/a:
AŚ" opisuje moje przygody z serwisem dacii. Oczywście w typowy dla tej gazety sposób: bez sensu i po łebkach

Drogi Janku!
No i za sprwą rzeczonej notki "Der Auto-Bilda" dostało mi się i Daćce !!!! ;-)
A było tak:
Kopnąłem się dzisiaj ca 600 km w delegację (Rzeszów -->Bełchatów--->Rzeszów)
i od uczestnika tej służbowej wycieczki usłyszałem, że :" generalnie, to tylne amortyzatory w Dacii są słabe".
Po powrocie pod dom spotkałem sąsiada, który tryumfalnie doniósł mi iż "Panie sąsiedzie, a wie Pan, że w Loganach to po 10 kkm padają amortyzatory" :lol:
Nu Wot siła czetwiortoj własti ;-) Ręce opadają..... :-/


Przepraszam...Ciebie i twoją daćkę.

Wypełniłem natomiast w 100% mój plan napsucia krwi Nazarukowi. W czasie przeglądu po 15 tys. zostałem załatwiony bardzo szybko (chyba nawet poza kolejnością;)

Podejrzewam, też dopisek na reklamacji: "do wiadomości "AŚ" ttrochę zmotywował reno do wymiany amorków, skoro mieli w perspektywie artykulik o tym jak traktują klienta...

Nawiasem mówiąc (pisząc) polski przedsiębiorca jest nadal przyzwyczajony do tego żeby, jak się da, najboleśniej dymać finansowo klientów, kontrachentów i pracowników.

Pracowałem kilka latek w branży tzw "trudnych wierzytelności" i wiem co piszę.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-01-16, 10:56   

jan ostrzyca napisał/a:


Przepraszam...Ciebie i twoją daćkę.


Nie ma za co! Ja się ni obrażam :-D drakulka też (bo i nie ma jak) :lol:
Zilustrowałem przykład jak ludzie interpretują notatkę prasową (abstrahując od jej rzetelności), przez pryzmat swoich uprzedzeń:
1. Niezależnie co jest napisane i tak potwierda moją opinię,
2. Stosowanie wielkiego kwantyfikatora: jeżeli samochód jest dacią i padły w niej amortyzatory to w każdej dacii dzieje się to samo...... :lol: To tskie ludzkie :-(

*


jan ostrzyca napisał/a:
Nawiasem mówiąc (pisząc) polski przedsiębiorca jest nadal przyzwyczajony do tego żeby, jak się da, najboleśniej dymać finansowo klientów, kontrachentów i pracowników.

Niestety poziom zaufania w PL jest najbardziej tragiczny w całej Europie, a doświaczenie pokazuje , że na ogół obie strony zakładają, że partner (?) chce ich oszukać.
Jak w tym dowcipie:
"W roku 2007 nasza firma dała się wyrolować kontrahentom 22 razy. My wyrolowaliśmy kontrahentów 28 razy. 28-22=6, Ergo, kończymy rok na plusie". Smętne.
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2008-01-16, 11:54   

Rzetelność to już kwestia wychowania i moralności. Przez 50 lat komuna nauczyła niestety Polaków kombinatorstwa i cwaniactwa, zamiast uczciwości i pracowitości. Jeszcze musi upłynąć sporo wody w lokalnych rzekach, żeby to się zmieniło :)
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-16, 11:57   

Obawiam się że żadna woda nie pomoże - tylko wymiana pokoleń...
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-01-16, 12:13   

psur napisał/a:
Rzetelność to już kwestia wychowania i moralności. Przez 50 lat komuna nauczyła niestety Polaków kombinatorstwa i cwaniactwa, zamiast uczciwości i pracowitości. Jeszcze musi upłynąć sporo wody w lokalnych rzekach, żeby to się zmieniło :)


Nie mieszaj do tego "komuny", która podobno nauczyła kraść, bo ktoś Ci zada pytanie skąd tyle draństwa w "katolickim kraju"? Przecież w katolickiej Polsce nie powinno byc w ogóle przestępstw...
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2008-01-16, 12:36   

jan ostrzyca napisał/a:
Nie mieszaj do tego "komuny", która podobno nauczyła kraść, bo ktoś Ci zada pytanie skąd tyle draństwa w "katolickim kraju"? Przecież w katolickiej Polsce nie powinno byc w ogóle przestępstw...


To mu odpowiem, żeby nie gadał o rzeczach, o których nie ma pojęcia. Każdy katolik jest również grzesznikiem i nawet papież też się musi regularnie spowiadać ze swego złego postępowania. Zatem 100% populacji katolików nie gwarantuje braku zła, "raju na ziemii" (zresztą w najnowszej encyklice papież wyraźnie pisze o "raju na ziemi", że - wbrew temu co twierdzą marksiści - jest niemożliwy). Należy jeszcze wziąść poprawkę na to, że w Polsce katolicy to nieco ponad 90%, a ok. 2/3 z nich z pewnością nie traktuje wiary poważnie.

Ad komuny: 50 lat życia w ustroju, w którym uczciwa praca jest wręcz karana, a cwaniactwo wynagaradzane nie wpłynęło na ludzi?
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-01-16, 13:17   

psur napisał/a:
Ad komuny: 50 lat życia w ustroju, w którym uczciwa praca jest wręcz karana, a cwaniactwo wynagaradzane nie wpłynęło na ludzi?
- tu opisujesz chyba raczej współczesną Polskę a nie PRL bo o PRL masz pojęcie jak kura o pieprzu. Kolego, masz zaledwie 24 latka tak więc byłes chyba w pierwszej klasie kiedy "komuna" upadła.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2008-01-16, 13:25   

jan ostrzyca napisał/a:
bo o PRL masz pojęcie jak kura o pieprzu. Kolego, masz zaledwie 24 latka tak więc byłes chyba w pierwszej klasie kiedy "komuna" upadła


Tak to sobie możemy dyskutować. Na razie.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-01-16, 13:29   

psur napisał/a:

Tak to sobie możemy dyskutować. Na razie.


Ty zacząłeś, dyskusję o "komunie". Jak się wygłasza tonem nie znoszącym sptrzeciwu jakieś teorie to trzeba być przygotowanym na "sprawdzenie" przez dyskutanta , a nie się obrażać.

Proponuję więc nie mieszać geo-polityki do sprawy awarii samochodu.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2008-01-16, 13:59   

jan ostrzyca napisał/a:
Proponuję więc nie mieszać geo-polityki do sprawy awarii samochodu.


Nie mieszam geo-polityki do awarii samochodu, tylko biorę udział w dyskusji na temat podejścia Polaków do pracy, którą Ty z piotrres-em podjęliście. Mam prawo wyrazić swoje zdanie na temat przyczyn, a Ty jakoś bardzo alergicznie na to zareagowałeś mieszając w to od razu kościół itp. Nie łatwiej napisać, że np. "Moim zdaniem za komuny było regułą, że każdy uczciwie pracujący mógł więcej zarobić, wybudować sobie domek czy kupić samochód, natomiast kto kombinował i oszukiwał nic z tego nie miał i klepał biedę, ponieważ..."

jan ostrzyca napisał/a:
Jak się wygłasza tonem nie znoszącym sptrzeciwu


"Ton nie znoszący sprzeciwu" jest ułatwieniem. W przeciwnym wypadku przed każdym postem należałoby pisać "moim zdaniem", "według mnie" itd., co jest w domyśle oczywiste.

jan ostrzyca napisał/a:
trzeba być przygotowanym na "sprawdzenie" przez dyskutanta , a nie się obrażać.


Traktujmy się poważnie, bo to "sprawdzenie" i wynikający z tego "argument" są tak absurdalne, że uniemożliwiają dalszą dyskusję.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-01-16, 15:09   

psur napisał/a:
jan ostrzyca napisał/a:
Proponuję więc nie mieszać geo-polityki do sprawy awarii samochodu.


Nie mieszam geo-polityki do awarii samochodu, tylko biorę udział w dyskusji na temat podejścia Polaków do pracy, którą Ty z piotrres-em podjęliście. Mam prawo wyrazić swoje zdanie na temat przyczyn, a Ty jakoś bardzo alergicznie na to zareagowałeś mieszając w to od razu kościół itp. Nie łatwiej napisać, że np. "Moim zdaniem za komuny było regułą, że każdy uczciwie pracujący mógł więcej zarobić, wybudować sobie domek czy kupić samochód, natomiast kto kombinował i oszukiwał nic z tego nie miał i klepał biedę, ponieważ..."

jan ostrzyca napisał/a:
Jak się wygłasza tonem nie znoszącym sptrzeciwu


"Ton nie znoszący sprzeciwu" jest ułatwieniem. W przeciwnym wypadku przed każdym postem należałoby pisać "moim zdaniem", "według mnie" itd., co jest w domyśle oczywiste.

jan ostrzyca napisał/a:
trzeba być przygotowanym na "sprawdzenie" przez dyskutanta , a nie się obrażać.


Traktujmy się poważnie, bo to "sprawdzenie" i wynikający z tego "argument" są tak absurdalne, że uniemożliwiają dalszą dyskusję.


Uzywając mega-uproszczeń (do tego fałszywych) prowokujesz rozmówcę do odpowiedzi w takim samym stylu.

"Mieszanie" kościoła do problemu moralności w życiu publicznym też nie jest zupełnie od rzeczy.

Polska po PRL nadal nie jest krajem promującym i nagradzającym prawidłowe postawy, a wręcz przeciwnie. Osoba pracująca uczciwie w RP typu nauczyciel czy poilicjant ma dłuższą drogę do własnego mieszkania niż w PRL, zważywszy na fakt, że za roczną pensję nauczyciela można kupić max. 4 m2 nowego mieszkania.

Sprawdzenie wieku rozmówców w dyskusji o historii najnowszej jest zdecydowanie na miejscu, bo inaczej rzeczywstość lat osiedziesiątych odbierał nastolatek (ja) i kilkulatek (Ty) a inaczej nasi rodzice.

Opieranie się wyłacznie na źródłach pisanych typu IPN, może prowadzic do błędów w rozumieniu rzeczywistości. Niedawno IPN twierdził, że po wojnie nastąpił zorganizowany i zbroiny opór społeczny przeciwko komunistom, którzy brutalnie dławili to powstanie. Teraz na użytek polemiki z Grossem twierdzą, że po wojnie w kraju panował chaos społeczny, zorganizwany bandytyzm i powszechne zdziczenie. Więc może komuniści po prostu zaprowadzali siłą porządek a "ruch oporu" to były zdziczałe leśne bandy?.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-01-16, 16:18   

jan ostrzyca napisał/a:
psur napisał/a:
Ad komuny: 50 lat życia w ustroju, w którym uczciwa praca jest wręcz karana, a cwaniactwo wynagaradzane nie wpłynęło na ludzi?
- tu opisujesz chyba raczej współczesną Polskę a nie PRL bo o PRL masz pojęcie jak kura o pieprzu. Kolego, masz zaledwie 24 latka tak więc byłes chyba w pierwszej klasie kiedy "komuna" upadła.

Koledzy!
Prosze bez zacietrzewienia.
Oj, kwitło ci cwaniactwo i kombinatorstwo kwitłow PRL,....a warunki sprzyjały. No może paradoksalnie poza okresem stalinizmu, gdzie te zapedy temperował strach a nie moralność. No i mało co można było "skręcić"
Przyczyny są jak zwykle złożone:
1. moralnie było kantować zaborcę (XVIII-1918),
2. moralnie było kantować okupanta jednego i drugiego (1939-1945),
3. za ancien regime'u była tzw wspólna własność środków produkcji, ergo wielu pracowników traktowało to za niczyje, wynieść, robić fuchy "na zakładzie" w godzinach pracy etc. Niektórym zostało to do dzisiaj!
4. Katolicyzm.PL jest niestety dosc powierzchowny, ludowo-obrzędowy, niestety, a moralność sprowadza się do spraw łóżkowych (amoraliów :lol: ) Przynajmniej dla rzeczonych 2/3 populacji.

Przekręty były duże i małe:

1. Tow. Gomółka miał życzyć, Zietkowi 150 lat w dobrym zdrowiu by mógł odsiedzieć to to przekręcił (z inwestycji przemysłowych na zbożny zresztą cel: Infrastrukturę Katowic) i temu podobne....
2. Dziecięciem będąc dostałem pałę z ZPT, bo była potrzebna miedziana blacha na zajęcia
a ja nie przyniosłem materiału. Usłyszałem od Pani: " Jakto, to tatuś nie może >>zorganizować na zakładzie <<. Mój tatuś na takie dictum poszedł zrobić awanturę...
3. Ile cementu w betonie? Poszedł z państwowej budowy na prywatne domki....
4. Takie haiku: "Zelmer-Predom, co ukradne zaroz sprzedom" zasłyśzane w latach 70-tych na podwórku
5. Pamiętacie "Piłkarski poker"? Toć to opowieść z okresu schyłkowej PRL...
6. O swoim Ojcu usłyszałem, kiedyś przypadkiem (w czasach licealnych): "To taki porządny człowiek, ale taki niezaradny..." tj. że nie kombinował na lewo....
Przykłady mozna mnożyć, sam trochę zdazyłem zobaczyć, bo przez 4 lata na studiach odbębnałem w wakacje 2,5 miesięczne praktyki w wielkim zakładzie przemysłowym (od taczek z wiórami i olejem do Ośrodka Badawczo Rozwojowego) i troche rzeczy rodem z filmów Barei widziłam.

A potem, po 89 roku "czas wielkich możliwości nam nastał" i towarzystwo zrobiło się jeszcze bardziej "chapate". Każda epoka ma swoje pokusy.
I nie anielmy siebie lub tej czt tamtej epoki tylko spróbujmy spojrzeć w głąb siebie, bracia i siostry!
No koniec kazania! Amen! ;-)
______________________________________________________________
P.S.
Takie dwa cytaty:
"Na każdą pamieć jest inna pamięć" -Między nami
"To za ich grzechy myśmy czyści gnębią nas teraz komuniści" -Tradycja
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-01-16, 16:30   

laisar napisał/a:
Obawiam się że żadna woda nie pomoże - tylko wymiana pokoleń...

Woda?
Ojej, przejrzałem sobie cały ten wątek i obawiam sie Janie, że znowu wypuścilismy dżina z butelki. Przepraszam !
Hmm, gin, tonik, cytrynka... :-D
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-01-16, 17:44   

piotrres napisał/a:
laisar napisał/a:
Obawiam się że żadna woda nie pomoże - tylko wymiana pokoleń...

Woda?
Ojej, przejrzałem sobie cały ten wątek i obawiam sie Janie, że znowu wypuścilismy dżina z butelki. Przepraszam !
Hmm, gin, tonik, cytrynka... :-D


No tak, ale urokiem tego forum jest nieposkromiona skłonność do dygresji. O czym to jeszcze nie pisaliśmy? Była już polityka, religia, turystyka, sport, podatki, a nawet kącik dla fanów Stara Wars, i kolejowego Warsa też...

Kurczę, jeszcze nie było o SEXIE! Kto zaczyna wątek?
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
Gość

Wysłany: 2008-01-16, 18:39   

jan ostrzyca napisał/a:
No tak, ale urokiem tego forum jest nieposkromiona skłonność do dygresji. O czym to jeszcze nie pisaliśmy? Była już polityka, religia, turystyka, sport, podatki, a nawet kącik dla fanów Stara Wars, i kolejowego Warsa też...

Kurczę, jeszcze nie było o SEXIE! Kto zaczyna wątek?

Noo właśnie KTO ???????

A dygresji tu tyle bo placzą się tu tacy rózni niezwykli żientelmieni jak MY :lol: .
Ojej, pominąłem pewną damę która kokieteryjnie podpisuje się jako baba...
Pozdrawiam Piotr M. S.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-16, 19:40   

Oj, o seksie oczywiście też już było...

I nie chciałbym odzierać ze złudzeń, ale skłonność do dygresji jest immanentną cechą prawie wszystkich społeczności sieciowych - jedynym wyjątkiem są te jakieś zamordystycznie moderowane (;
 
Gość

Wysłany: 2008-01-16, 19:56   

jan ostrzyca napisał/a:
Polska po PRL nadal nie jest krajem promującym i nagradzającym prawidłowe postawy, a wręcz przeciwnie. Osoba pracująca uczciwie w RP typu nauczyciel czy poilicjant ma dłuższą drogę do własnego mieszkania niż w PRL, zważywszy na fakt, że za roczną pensję nauczyciela można kupić max. 4 m2 nowego mieszkania.


Nie twierdzę, że teraz jest idealnie, ale twierdzę, że teraz osoba pracowita i uczciwa (choć bardziej jest promowana pracowitość niż uczciwość) ma duże większe szanse niż za komuny na "dorobienie się". A zauważ, że oba ta zawody, które wymieniłeś to wciąż domena państwowa - jak za komuny. Policjanci - wiadomo, nie mogą być prywatni. Ale na co jeszcze głównie narzekamy? Służba zdrowia, urzędy... wszystko państwowe. Wiem, wiem - jeszcze na serwisy samochodowe :) Ale to trudno porównać, bo teraz przynajmniej mamy co serwisować... :P

jan ostrzyca napisał/a:
Sprawdzenie wieku rozmówców w dyskusji o historii najnowszej jest zdecydowanie na miejscu, bo inaczej rzeczywstość lat osiedziesiątych odbierał nastolatek (ja) i kilkulatek (Ty) a inaczej nasi rodzice.

Opieranie się wyłacznie na źródłach pisanych typu IPN, może prowadzic do błędów w rozumieniu rzeczywistości.


No tak, ma to jakiś sens. Chodziło o to Twoją wypowiedź, że ja nie wiem, bo miałem kilka lat, więc nie mogę mieć o tym pojęcia. Poza tym jako nastolatek też raczej nie pracowałeś w PRL-u.

A tak swoją drogą chwila zwierzeń z dzieciństwa: zapamiętałem głównie notoryczne braki wody, rzadziej prądu, sąsiadkę, która przyleciała do nas, bo "rzucili bobo-fruty" i kolejkę - gigant, w której stałem z mamą po cukier. Mama dostała dwie ostatnie paczki, ale odstąpiła jedną koleżance, która za nią stała. Reszta kolejki - giganta musiała wypić gorzką herbatę (swoją drogą - żadna strata :) No i pamiętam, że konserwacja rur z ciepłą wodą trwała co roku miesiąc, a teraz niecały tydzień, bo system jest taki, że jak woda nie leci, to nikt nie płaci - zatem premiuje się pracowitość.

A tak ogólnie to w jednym się na pewno zgadzamy: jak umyje Logana, to nakleję w tym samym miejscu klubowy znaczek :-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne