Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2024-03-04, 15:21
1.3 TCe brak części zamiennych
Autor Wiadomość
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 240
Skąd: Tychy
Wysłany: 2024-03-04, 10:27   1.3 TCe brak części zamiennych

Może się komuś przyda.
https://www.youtube.com/watch?v=tOKAQs9QiMo
Ostatnio zmieniony przez MartinezTychy 2024-03-04, 10:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-03-04, 15:44   

Pan mechanik mówiąc o braku części stosuje chyba trochę nietrafny skrót myślowy - w katalogu oczywiście występują części pn. tłok i pierścienie, a co najwyżej z ich dostępnością w polskich ASO może być jakiś problem.

Tyle że po 3 min klikania można znaleźć inne sklepy, oferujące wysyłkę w 5-10 dni...

(Np. komplet tłok + pierścienie = OE 120A11545R).
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 240
Skąd: Tychy
Wysłany: 2024-03-05, 14:12   

Katalog części nie ma nic wspólnego z ich dostępnością.
Skrót myślowy jak najbardziej na miejscu, jeśli potrzebujesz samochód sprawny możliwe, że zarobowy nie będziesz czekał dniami i tygodniami na to czy się pojawią w dystrybucji.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-03-06, 11:38   

A kto ci zrobi remont silnika w kilka dni ?
Nawet w ASO taka awaria to kilka tygodni bez samochodu , dobrze jeśli masz prawo do zastępczego.
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2024-03-06, 11:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 240
Skąd: Tychy
Wysłany: 2024-03-06, 11:44   

Każdy szanujący się warsztat mechaniczny z ogarniętym silnikowcem czas remontu od 7 do 10 dni, tak remontowałem silnik w Mercedesie Sprinterze 2.2 CDI i po 10 dniach odebrałem samochód. Więc można trzeba udać się do wyspecjalizowanego warsztatu, swoje kosztuje płacisz jedziesz dalej.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-03-06, 11:52   

Pod warunkiem że maja wolne terminy i wszystkie potrzebne części. Wtedy jak je sprowadza i jest slot to zostawiasz na tydzień. Zapomnij że po awarii zrobia to od ręki.
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 240
Skąd: Tychy
Wysłany: 2024-03-06, 12:23   

DrOzda, nie wiem jakie masz doświadczenia z serwisem nieautoryzowanym bądź ASO. Pytałeś o czas remontu silnika, warsztaty które specjalizują się w danej marce maja na stanie wyremontowane kompletne silniki, skrzynie biegów, głowice które leżą na magazynie. W zależności od weryfikacji Twojego silnika w porozumieniu z właścicielem decydują się na remont silnika z samochodu lub na wymianę silnika a silnik klienta trafia na warsztat i po remoncie trafi do innego samochodu.
Nie wiem czy w ASO Renault są dostępne nowe silniki bądź silniki po remoncie fabrycznym, w Mercedesie możesz kupić silnik po remoncie w fabryce, nie ma rzeczy niemożliwych są tylko nieopłacalne.
Ostatnio zmieniony przez MartinezTychy 2024-03-06, 12:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-03-06, 12:31   

W ten sposób to możemy sobie udowadniać że serwis RolceRoyce jest świetny bo w razie czego to samolotem przyśla każda potrzebna cześć w dowolny zakatek globu. Albo że Porsche ma na stanie części do dowolnego modelu a jak nie ma to dorobi.
Nie , ja mówię o zwykłej sytuacji, zaciera się silnik, trafia do warsztatu i tam robia szlif/tulejowanie wymianę panewek tłoków, planowanie, remont głowicy itd.
Nie że biora zrobiony słupek z półki.
Zapomnij że zrobisz to szybciej niż przez miesiac, nawet gdy części sa dostępne do sprowadzenia w kilka dni.
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 240
Skąd: Tychy
Wysłany: 2024-03-06, 15:00   

No cóż każdy ma swoje racje.
Znam warsztaty w których remont silnika nie trwa dłużej niż 12 dni roboczych a pracują 6 dni w tygodniu.
Wszystkie obróbki przeprowadzają na miejscu nie tracą czasu transport.
Pozostańmy na tym etapie, że można i da się to zrobić.
Pozdrawiam i bezawaryjności życzę.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2024-03-06, 20:15   

MartinezTychy napisał/a:
Każdy szanujący się warsztat mechaniczny z ogarniętym silnikowcem czas remontu od 7 do 10 dni, tak remontowałem silnik w Mercedesie Sprinterze 2.2 CDI i po 10 dniach odebrałem samochód. Więc można trzeba udać się do wyspecjalizowanego warsztatu, swoje kosztuje płacisz jedziesz dalej.


Są takie warsztaty owszem, ale to jest promil całości.
Klient z BMW czeka na naprawę silnika 3 miesiące na termin w warsztacie specjalizującym się w BMW, u nas 3 głowice pod rząd tylko i wyłącznie na szlif w szlifierni czekały od 7 do 12 dni.
Dostępność części jest tragiczna i Renault może i nie stoi na czele z dostępnością, ale do grupy PSA to się raczej nie umywa. Sprawy silnikowe zawsze są ciężkie do ogarnięcia, bo jeśli ktoś nie ma pełnego zaplecza to wszystko trwa i jest kosztowne.
Korzystają na tym głównie firmy remontujące silniki internetowo na gówno-podzespołach i mające zawsze jeden typ silnika na magazynie na podmiankę.
Sam zresztą miałem wtopę z silnikiem z sprawnego auta, który wysłałem(notabene użytkowanikowi tego forum) i po zamontowaniu zaczął stukać. Niby wina nie była moja(u nas działo wszystko idealnie), ani tym bardziej kupującego, a jednak wydłużyło to czas o poszukiwanie kolejnego i dodatkową robotę.

MartinezTychy napisał/a:

Nie wiem czy w ASO Renault są dostępne nowe silniki bądź silniki po remoncie fabrycznym, w Mercedesie możesz kupić silnik po remoncie w fabryce, nie ma rzeczy niemożliwych są tylko nieopłacalne.

Za skromne 30 tysięcy nowy silnik na palecie jest u Ciebie w ciągu 5 dni.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
Ostatnio zmieniony przez toka93 2024-03-06, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 240
Skąd: Tychy
Wysłany: 2024-03-07, 14:53   

toka93,
Dziękuję za info odnośnie silnika.
Pozdrawiam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne