Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
odzyskanie ubezpieczenia
Autor Wiadomość
gkobe 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: MCV
Silnik: 1.5 dci 68
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 8
Skąd: ALL word
Wysłany: 2008-02-28, 09:53   odzyskanie ubezpieczenia

Mam takie pytanie co trzeba zrobic zeby odzyskac czesc ubezpieczenia sprzedanego auto
tzn jakie papiery ( ja i nowy nabywca) musi pokazac w ubezpieczyczalni:)
Chodzi o oc i ac
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-02-28, 21:12   

Masz 30 dni na zgłoszenie sprzedaży auta. Zwrot z OC zależy od nowego właściciela - jeśli on rezygnuje (i wybiera innego ubezpieczyciela), to firma ubezp. sama zwróci Ci forsę. Jeśli chodzi o AC to sam idziesz do Twojego ubezpieczyciela z umową kupna sprzedaży oraz kopią polisy (lub wnioskiem w ostateczności; mnie on wystarczył, tam też jest nr polisy), wypełniasz na miejscu 2 papierki (zgłoszenie sprzedaży i prośba o zwrot niewykorzystanej składki z AC - szczegóły na miejscu poznasz). Podajesz nr konta na który mają przelać pieniądze (bo inaczej to pocztą "przyjdzie") i z grubsza tyle (robiłem to jakieś 3 tyg. temu w Allianz).
Oczywiście najlepszym wyjściem (ja tak zrobiłem): zadzwoń wcześniej do firmy i zapytaj co jest potrzebne.
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-02-28, 21:57   

Jako specjalista od dopieszczania tematów ubezpieczeniowych potwierdzam z uznaniem to, co vox powiedział.
Jedno tylko malutkie zastrzeżenie - mało która firma sama zwróci niewykorzystaną składkę z oc po wypowiedzeniu nabywcy, zwykle domagają się formalnego wniosku o zwrot składki.
A tak przy okazji tego tematu - spisując umowy kupna - sprzedaży pamiętajcie nie tylko o NIP-ach, ale i o peselach, bo bez ich podania nie sposób zarejestrować zmiany właściciela pojazdu.
_________________

 
gkobe 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: MCV
Silnik: 1.5 dci 68
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 8
Skąd: ALL word
Wysłany: 2008-02-29, 09:35   

wielki dzieki
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne