Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa DD wita!
Autor Wiadomość
yumyum 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 7
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-08-15, 12:13   Nowa DD wita!

Witam!
Na początku podziękowania dla wszystkich forumowiczów za doskonałą, rzeczową i przyjazną atmosferę tego forum. Na pewno będę miał wiele pytań a sam też chętnie podzielę się doświadczeniami.
Dacia Duster nie jest autem moich marzeń ale na obecną chwilę dziejową (możliwości finansowo-kredytowe, stan rodziny i inne potrzeby) wydaje się wyborem optymalnym (do czego trudno było przekonać właścicieli komisów i handlarzy, oj naoglądałem się ironicznych uśmiechów przy różnych rozmowach, a jakimi to autami ja mógłbym jeździć za tę kasę!).
Krótko o motywacjach do zakupu (nic nowego pod słońcem, podobne jak u większości) auto miało być: nowe, pojemne, w miarę ładne, tanie w użytkowaniu, z przyzwoitymi osiągami. DD została odebrana parę dni temu w Trójmieście, dziś "na dotarciu" już w kotlinie kłodzkiej (etapami). Żeby nie zanudzać, garść wrażeń, czasami zdziwień z użytkowania i docierania DD, w szczególności silnika dCi 110, którego różnych parametrów najbardziej się z całego auta obawiałem:
* po ok. 800 km, jazda max. 120 km/h, obroty 1900-2500, czasami tylko 3000, aktualnie spalanie spadło do 6.2, w górzystym terenie 6.4
* głośność silnika - w podanym zakresie obrotów - jest nieźle!
* dynamika -całkiem niezła, wyprzedzanie autobusów, tirów - obawy prysły!
* wachlowanie biegami - no cóż tutaj zdziwienie (wiem, wiem - był o tym wątek czytałem), miasto: start z 2ki, krótka 3ka, uniwersalna 4ka, 5ka na prostych, trasa: biegi 4,5,6 na zmianę przy mijaniu miejscowości. Po dotarciu sprawdzę jazdę jedynie na biegach parzystych (doświadczenia w tym temacie mile widziane, jak jest np. ze spalaniem, czy silnik jest przeciążony?). Jak dla mnie temat wart osobnego wątku, jak trochę jeszcze pojeżdżę to założę.
* ergonomia -zupełnie bez problemów, regulacja lusterek zwyczajnie możliwa przy opuszczonym ręcznym, opuszczanie szyb - kwestia przyzwyczajenia, szkoda natomiast że nie włączniki nie są impulsowe
* prowadzenie - bardzo dobre, również w terenie górskim, choć tutaj po pewnym czasie stało się głośne mimo niskich obrotów (może załączał się tylny napęd?) i zaczęło trochę piszczeć przy puszczaniu sprzęgła. Po nocy, piszczenie zniknęło. Może coś w kompie z tego zostało, zobaczymy w serwisie.

Ogólna ocena i wrażenia - jest dobrze!
_________________
"Dwie wspaniałe chwile w życiu kierowcy: kiedy kupuje jakieś auto i kiedy je sprzedaje"
Ostatnio zmieniony przez yumyum 2011-08-15, 12:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-15, 12:23   Re: Nowa DD wita!

yumyum napisał/a:
szkoda natomiast że nie włączniki nie są impulsowe

Obywatelu, zrób sobie dobrze sam! ;)
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2011-08-15, 12:52   

Witam krajana - szerokiej drogi, auto na pewno nie zawiedzie. Do biegów trzeba się przyzwyczaić, ale skrzynia IMHO jest bardzo dobrze ze stopniowana do tego silnika i tej wagi auta.
 
harry 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,5dCi 90 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 78
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-08-15, 14:28   

Yumyum witaj :-)
Czy ksywa to pochodna lektury serii: "Kot który..." ?
Jeśli tak to musisz wiedzieć, że ja jestem wielbicielem tego cyklu
_________________
Harry.... czysty Harry :):):)
 
OradeaOrbea 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 20
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2011-08-15, 14:38   

yumyum napisał/a:
Dacia Duster [..] wydaje się wyborem optymalnym (do czego trudno było przekonać właścicieli komisów i handlarzy, oj naoglądałem się ironicznych uśmiechów przy różnych rozmowach, a jakimi to autami ja mógłbym jeździć za tę kasę!)


No ba! :lol: . "Panie, zwariował Pan - za te pieniądze to ja Panu taką beemwicę z Holandii w bananowych skórach odszykuję, że oko Panu zbieleje. A nie jakąś Daciopadakę!"

Szerokości, kolego. I witaj w klubie :!:
 
yarocz 



Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 455
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-08-15, 15:42   

Witaj............. ;-)
_________________

 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2011-08-15, 16:09   

Witaj :-D
6,2/100 to dość dużo. Ja się zaczynam krzywić przy 5,8 (mam taki sam silnik jak Kolega). Kwestia przyzwyczajenia, albo wyłazi ze mnie skąpy "pies na ropę" ;-)
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2011-08-15, 16:22   

ajax,

Popatrz na moje spalanie, uważam, że wynik 6,2 jest bardzo dobry. Ja nawet do 3 000 nie miałem takiego wyniku.

Pozdrawiam
:-)
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2011-08-15, 17:29   

chriskb napisał/a:
ajax,

Popatrz na moje spalanie, uważam, że wynik 6,2 jest bardzo dobry. Ja nawet do 3 000 nie miałem takiego wyniku.

Pozdrawiam
:-)


Przy 2500 spalanie miałem rzędu 5,7-5,9/100. Może mam lekką stopę, może jeżdżę jak "dziadek" (jestem dziadkiem, 4X :-D ), choć czuje się młodo), ale to pewnie moje skąpstwo :-D
Ostatnio zmieniony przez ajax 2011-08-15, 17:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2011-08-15, 18:00   

ajax,

Nie chwal się ja jestem pradziadek :oops:

Pozdrawiam
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-08-15, 18:24   

Witaj
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Dusterjack 



Marka: Dacia/Jeep
Model: Duster/Grand Cherokee
Silnik: 1,5 dCi 110 4x4/ 3.0 CRD 4x4
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 319
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2011-08-15, 20:34   

Witaj, mam ten sam model, pół roku, przejechane 16 000 km, spalanie w zależności od trasy: 5,8 - 6,3 l/100 km, raczej się już nie zmieni, ale jest dobrze.

Radości z ujeżdżania, wrażenia opisuj na bieżąco.
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2011-08-15, 20:51   

chriskb napisał/a:
ajax,

Nie chwal się ja jestem pradziadek :oops:

Pozdrawiam


Gratulacje :-D :-D Aby tylko zdrowe było
Dlaczego mam się nie chwalić? To rośnie moje emerytura ;-)
Nie bądź kolego taki :oops: , tylko :mrgreen: bo jutro będzie gorzej i drożej :mrgreen: , a my pokażmy jeszcze tej młodzieży tutaj gdzie raki zimują ;-) ;-)
 
Domrad 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105 4x4
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-08-15, 21:03   

Witaj, witaj, niech Ci służy
 
yumyum 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 7
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-08-16, 18:58   

harry napisał/a:
Yumyum witaj :-)
Czy ksywa to pochodna lektury serii: "Kot który..." ?
Jeśli tak to musisz wiedzieć, że ja jestem wielbicielem tego cyklu

Ponieważ lubię kryminały dawno temu przeczytałem ze dwa, może trzy "Koty" ale dziś przyznam szczerze, że nie pamiętam że występował tam Yumyum.
Postać jest ze współczesnej, animowanej komputerowo bajki dla dzieci. No właśnie, kto wie z jakiej? Taki mały konkurs integracyjny, nagrodę dla członka DKP stanowią 2 dobre browary w knajpie w Trójmieście lub gdzie indziej, przy jakiejkolwiek okazji jak się spotkamy.
_________________
"Dwie wspaniałe chwile w życiu kierowcy: kiedy kupuje jakieś auto i kiedy je sprzedaje"
 
tomi 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 SCE 115
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 314
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-08-17, 13:18   

Witaj w klubie
 
Zdzicho 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: Poznań/Śrem
Wysłany: 2011-08-20, 22:34   

Witaj!

Browarka sam sobie fundnę bo nijakich "kocich" filmów nie jarzę :cry:
_________________
Bądź ostrożny na drodze. Szanuj życie swoje i innych.
 
yumyum 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 7
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-09-11, 19:28   

No i wybiło ok. 3700 km. Czuję się zobowiązany podzielić się wrażeniami z kolejnych pokonanych km (sam z dużą ciekawością czytałem opinie innych). Tak najkrócej mówiąc: z DD jest tak, że im dłużej się go użytkuje tym bardziej się go lubi.
Bardziej szczegółowo:
- charczenie o którym pisałem tutaj tutaj występuje już tylko czasami, gdzieś tak po przejechaniu jednorazowo powyżej ok. 200 km po płaskim. Ktoś zwrócił mi uwagę że ten odgłos może pochodzić z okolic tłumika a nie bezpośrednio z silnika. Generalnie w przypadku mojego sposobu użytkowania zapominam o sprawie. Może wystąpił efekt dotarcia
- hałas - jest naprawdę ok. Jechałem ostatnio golfem V, 1.9 TDI, kurczę, jeśli chodzi o hałas przy jeździe w mieście to w DD jest sporo ciszej (pierwszy raz jechałem golfem i trochę mnie to zaskoczyło)
- spalanie - jazda po drogach krajowych, prędkość marszowa gdzieś 90-100 km/h, spokojnie można zejść w okolice 6 l, natomiast drogi ekspresowe, autostrady przy prędkości ok 120-130 km/h - natychmiast wzrasta do ok. 7.2 l. Tryb mieszany - sporo jazdy w korkach i miejskiej oraz po obwodnicy - 7.1l . Liczę, ze czy uda mi się zejść do ok. 6.5 l
- przyspieszenie, wyprzedzanie itp. - nawet ze średnim obciążeniem - bez najmniejszych problemów. Jest więcej niż wystarczająco.
- ergonomia - tutaj przyczepię się tylko do jednej rzeczy: zdarzyły mi się przypadkowe wciśnięcia klaksona przy włączaniu kierunkowskazów - oj, czasami takie "nieuzasadnione" użycie może sprowadzić kłopoty i nie mam wcale na myśli policji :mrgreen:
- do wachlowania biegami już się przyzwyczaiłem (i ogólnie do skrzyni 6cio biegowej). Czasami jeszcze zdarza mi się pomylić i zamiast 5ki (próbuje) wrzucić 3kę

DD to bardzo dobry samochód.
_________________
"Dwie wspaniałe chwile w życiu kierowcy: kiedy kupuje jakieś auto i kiedy je sprzedaje"
Ostatnio zmieniony przez yumyum 2011-09-11, 19:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne