Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam wszystkich!
Autor Wiadomość
Gimbo 


Marka: Mitsubishi
Model: Carisma
Silnik: 1.9 DID
Rocznik: 2002
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 133
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-01-15, 11:45   Witam wszystkich!

Nie mam co prawda samochodu marki Dacia, ale rozważam jego zakup, stąd moja obecność na forum.
Obecnie jeżdżę Mitsubishi Carismą 1.9 DID i jestem z tego auta bardzo zadowolony. W zasadzie podjąłem już decyzję, że następne auto będzie nowe i prawdopodobnie Dacia. Nie ma jeszcze konkretów co do modelu, ale podoba mi się wygląd nowej Sandero, Logan trochę mniej. Stylistyka Lodgy jakoś do mnie nie trafia, ale za to praktyczne rozwiązania - jak najbardziej.

Chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej o tych samochodach. Interesuje mnie przede wszystkim trwałość i to, jak spisują się w codziennym użytkowaniu. Rocznie nie przejeżdżam dużo, bo ok.15tys.km, więc nowe auto powinno na długo wystarczyć ;)

Pozdrawiam
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7418
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2013-01-15, 11:56   

Witaj w klubie.

Zapraszam na zlot ogólnopolski renault w Wawrzkowicach 28-30 czerwca to będzie parę dacii.
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2013-01-15, 13:13   

Witaj
na forum sie dowiesz wszystkiego :) milej lektory
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-01-15, 15:02   Re: Witam wszystkich!

Gimbo napisał/a:
Chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej o tych samochodach. Interesuje mnie przede wszystkim trwałość i to, jak spisują się w codziennym użytkowaniu.

Witam- pozdrawiam
- a co do aut tej prestiżowej marki -Nie są szczytem piękności ,stylistyki i jakości użytych materiałów ale jeżdżą, dowożą właściciela do wskazanego miejsca, rzadko zawodzą, bo nie bardzo ma się co w nich popsuć - są poskładane jak klocki Lego ze sprawdzonych latami podzespołów koncernu Nissan-Renault i pozbawione czegokolwiek co jest zbędne albo eksperymentalne :-) . A jeśli już coś się popsuje, to naprawa jest zwykle prosta i (nie licząc motorów dCi - na temat których plotki o ich awaryjności są bardzo mocno przesadzone) tania a dostęp do przyzwoitych zamienników bezproblemowy. Cenowo są i na razie pozostaną bezkonkurencyjne. Z każdym dniem przekonuje się do nich coraz więcej klientów. A ci, co już kupili generalnie są bardzo zadowoleni
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2013-01-16, 07:51, w całości zmieniany 8 razy  
 
Gimbo 


Marka: Mitsubishi
Model: Carisma
Silnik: 1.9 DID
Rocznik: 2002
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 133
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-01-15, 23:44   

W moim obecnym aucie też jest silnik Renault - 1.9 w wersji 102KM. Jestem z niego bardzo zadowolony. Przejechałem ok. 40 tys.km. od momentu zakupu auta i nic w nim nie musiałem robić oprócz wymiany rozrządu i świec. Coś w nim klekocze, ale tak jest od początku. Nic się nie poprawia ani nie pogarsza, więc na razie nie kombinuję z tym. Gdyby miało się popsuć, to popsułoby się już dawno.

Jeśli chodzi o Dacie, to tak się zastanawiam, czy dobre opinie biorą się stąd, że ich użytkownicy niewiele od nich oczekują. Czy też naprawdę są dobre i warte uwagi. Wcześniej jeździłem Fiatem Uno z 93 roku i byłem zadowolony z tego auta chociaż na forum UKP dało się wyczuć, że ludzie jeżdżą nim z konieczności. Niewiele było osób, które naprawdę lubiły ten samochód. Zastanaiwam się czy tak jest w przypadku Daci.

Zdaję sobie sprawę, że w tej cenie trzeba liczyć się z nienajwyższą jakością ale ciekawi mnie jak wygląda to oszczędzanie producenta.

Jeśli chodzi o wygląd, to nowy Sandero bardzo mi się podoba (przynajmniej na zdjęciach). Nie wiem jak jest w rzeczywistości ale sądzę, że może być jeszcze lepiej. Muszę kiedyś przejechać się do salonu i to sprawdzić.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-16, 00:24   

Gimbo napisał/a:
czy dobre opinie biorą się stąd, że ich użytkownicy niewiele od nich oczekują

Też.

Gimbo napisał/a:
Czy też naprawdę są dobre i warte uwagi

Też.

Gimbo napisał/a:
dało się wyczuć, że ludzie jeżdżą nim z konieczności

Pomyśl: znaczna większość daciek została kupiona jako auta nowe. Z czego wynika, że w każdej chwili bardzo łatwo można je sprzedać - wystarczy dać niską cenę. Ale jaka mała by nie była, to zdobytych środków przecież na pewno wystarczy na zakup prestiżowego auta uznanego producenta za jedną średnią krajową, mało śmiganej igiełki w full wypasie... Prawda? <;

Ergo, daciami jeżdżą tylko ci, którzy chcą, i nikt z nich nie jest do tego zmuszony.

Gimbo napisał/a:
ciekawi mnie jak wygląda to oszczędzanie producenta.

Proszę, tu się wszystkiego dowiesz, ludzie już po 100x to wszystko (i 1000 innych spraw) obgadali: http://daciaklub.pl

(;
 
Gimbo 


Marka: Mitsubishi
Model: Carisma
Silnik: 1.9 DID
Rocznik: 2002
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 133
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-01-16, 09:18   

Zdaję sobie sprawę z tego, że większość z Daci kupionych zostało jako nowe. Moje pytanie dotyczy tego czy ludzie kupują je dlatego, że chcą, czy poniekąd z konieczności? Ot, chociażby dlatego, że chcą mieć nowe auto. Woleliby na przykład skodę, ale wybierają Dacię, bo nie mają więcej kasiory.

Ja jestem zadowolony z mojego obecnego auta, ale zawsze chciałem mieć coś nowego. Jakieś auto, które "wystarczy" mi na wiele lat. Nie jeżdżę dużo, samochód trzymam w garażu, więc nie miałby zbyt wielu możliwości aby się niszczyć ;-)

Czytałem wiadomości na tym forum, przeglądałem testy i opinie. Szczerze mówiąc to mam trochę mieszane odczucia. Na początku wydawało mi się, że Dacia to dobre auto w niskiej cenie, a prosta budowa to jego główna zaleta. Później znajdowałem informacje, że zbudowany jest z elementów przestarzałych, które są dość zawodne. Trudno wyczuć co jest prawdą, a co tylko powtarzaniem stereotypów. O Carismie też pisali, że jest to auto dość awaryjne. Mój egzemplarz na liczniku ma 200tys.km. (w rzeczywistości pewnie przejechał znacznie więcej) i przy ostatnim przeglądzie zawieszenia oprócz wymiany drobnych elementów mechanicy nie mieli co robić. Silnik od Renault sprawuje się bardzo dobrze i nigdy nie zawiódł. Zatem widać wyraźnie, co warte są opinie i testy "specjalistów". Dlatego najlepiej rozmawiać z użytkownikami.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-16, 11:41   

Gimbo napisał/a:
czy ludzie kupują je dlatego, że chcą, czy poniekąd z konieczności?

Nie ma takiej konieczności - za podobne pieniądze można wybrać wiele modeli innych producentów.


Cytat:
zbudowany jest z elementów przestarzałych

Z przestarzałych - nie, po prostu ze (stosunkowo) dawno zaprojektowanych. Jednak wiele nowych rozwiązań albo tylko powiela stare, różniąc się szczegółami (np lżejsze materiały), albo poprawiając jedne cechy pogarsza inne (np wielowahacz - daje świetne prowadzenie przy dużych szybkościach, ale jest dość delikatny, a kosztuje krocie).


Cytat:
które są dość zawodne

Zdarza się - ale nie ze względu na sam rodzaj konstrukcji, ale najczęściej z powodu kiepskiego wykonania, co przytrafia się każdemu producentowi.

A czy to jest "dość", czy "mało", czy "bardzo" - to już raczej ocena subiektywna. Np dla jednego klocki hamulcowe wystarczające na 40 tys. km są czymś normalnym, a dla kogoś innego - elementem bardzo zawodnym. A inna osoba przejedzie na nich 100 tys... [:
 
art350 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 116
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-01-17, 15:13   

witaj :mrgreen:
_________________
art350
 
BLONDI83 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 benzyna, 4x4
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Dołączyła: 24 Maj 2012
Posty: 349
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2013-01-18, 18:02   

Witaj, pytałeś czy Dacie kupuje się z konieczności, myślę że Nie.
Jak kol. laisar napisał w tej cenie, czy też podobnej można wybrać kilka innych modeli samochodów nie koniecznie z rodziny renault. Ja się przesiadłam z "salonowej" skody. Dacia mi się zawsze podobała, a jak zobaczyłam w 2010 r. Dustera to zapragnęłam go mieć, a że staram się zawsze dążyć do celu, w końcu mam go.
Czy niewiele od niego oczekuje? Fakt nie jestem fanką "upchanej" elektroniki, chce mieć auto niezawodne a Duster mi to daje.
Zatem jeżeli o mnie chodzi. POLECAM :-D
Pozdrawiam
_________________

 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2013-01-18, 18:45   

Witaj. :mrgreen:
 
Gimbo 


Marka: Mitsubishi
Model: Carisma
Silnik: 1.9 DID
Rocznik: 2002
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 133
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-01-18, 23:17   

Cytat:
Witaj, pytałeś czy Dacie kupuje się z konieczności, myślę że Nie.

Obecnie nie mam konieczności zmiany auta. Carisma, pomimo tego, że ma już 11 lat, trzyma się bardzo dobrze i nadal mi się podoba, chociaż wygląda może już trochę mało nowocześnie, to nadal może konkurować pod wieloma względami z nowszymi samochodami. Jak na moją rodzinę - wystarcza.

Myślałem o nowym aucie, aby mieć spokój na kilka lat. Wiele osób poleca Dacię ze względu na prostą konstrukcję typu "nie ma co się popsuć, bo nic nie ma" ;-)

Duster mi się nie podoba. Wygląda dziwnie. Z resztą raczej jest poza moim zasięgiem (mógłbym się postarać, ale nie lubię wydawać za dużo na samochody ;-) ).
Myślałem raczej o nowym Loganie albo Sandero. Być może Lodgy, ale też nie do końca mi się podoba. Muszę te auta obejrzeć jeszcze na żywo.

W Daci podoba mi się to, że ma stare silniki, starego typu proste zawieszenie i ogólnie jest to auto, które w razie potrzeby będę mógł naprawić w garażu. Bardzo podoba mi się Dacia Logan MCV z tylnymi drzwiami. Uważam, że jest to kapitalne rozwiązanie. Do tego możliwość wstawienia trzeciego rzędu foteli i przewozu 7. osób. Myślę, że nie potrzebowałbym takiej opcji, ale warto mieć coś takiego w zapasie na wszelki wypadek.

Rocznie przejeżdżam max 15tys.km., auto jest trzymane w garazu, więc myślę, że powinno mi wystarczyć na długo ;-)

No tylko jak na razie "ciśnienia" na zmianę samochodu nie ma, ale razem z żona zaczynamy się nad tym poważnie zastanawiać.
 
lukka16 



Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1,6 16V 105KM LPG 4WD
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 181
Skąd: Rybnik - Czernica
Wysłany: 2013-01-20, 16:24   

Witaj w klubie :-)
_________________

 
pluto 



Marka: DUSTER I 1,5 dCi 90KM
Model: TESLA model 3 LR
Silnik: 440 KM
Rocznik: 2021, 2022
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 549
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-01-20, 22:47   

Witaj ;-)
_________________
Tesla 3 LR 82 kWh 4x4 440 KM 2022r. - 14,0 kWh/100 km
Renault ZOE II 52 kWh 2020r. - 13,0 kWh/100 km
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne