DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - CONNECT DIAG TOOL - radio Classic / Plug&Radio

WooojaS - 2016-10-06, 17:24

Po podlaczenuu AGC-1220RF pokazal mi się komunikat: connect diag tool.
I kto teraz powie co dalej?

jas_pik - 2016-10-06, 17:40

Wziąłeś zwykłe radio z BT i coś takiego się wyświetliło?
To pozostaje wizyta w ASO i podłączenie do CLIP-a ( nie wiem jakie to są stawki)
Chyba że znasz kogoś z klonem CLIP-a i zrobi Ci to za darmo.

kapelusznik - 2016-10-06, 18:04

WooojaS napisał/a:
Inne radia pajnonerów i alpajnów mają swój dizajn i niestety mogą zmienić własciela bez mojej zgody, a fabryczne jak AGC jest na tyle proste ze nie kusi oka.
blaupunkt jest rozwiązaniem tych problemów ;-)
WooojaS - 2016-10-06, 19:13

Jutro po 17 jestem umówiony na clipa, okaze sie z czym to sie je.
Jaki blaupunkt?

kapelusznik - 2016-10-06, 19:22

Jak najprostszy ;-)
Wygląd mają taki jak fabryczne Dacii

laisar - 2016-10-06, 19:50

WooojaS napisał/a:
Po podlaczenuu AGC-1220RF pokazal mi się komunikat: connect diag tool.
I kto teraz powie co dalej?

Zwrócić sprzedawcy - chyba że kupiłeś bardzo tanio jako uwalone, wtedy naprawiać CLIP-em, jak pisze kol. jas_pik.

Sprawne działa od razu po podłączeniu.


WooojaS napisał/a:
Jaki blaupunkt?

Ło taki:


WooojaS - 2016-10-07, 16:30

Clip podłączony i nie widzi radia... A po za tym... Jak radio ktore ma podlaczone jedynie zasilanie i glosniki moze byc widziane przez clipa?
laisar - 2016-10-07, 16:56

WooojaS napisał/a:
Jak radio ktore ma podlaczone jedynie zasilanie i glosniki moze byc widziane przez clipa?

Zależy gdzie się podłączy owego CLIP-a - jeśli do OBD, to radio oczywiście nie może być widziane, ale do urządzeń diagnostycznych istnieją dodatkowe przejściówki, którymi można się podłączyć bezpośrednio do różnych urządzeń, np do radia.

(Do tego AGC to zdaje się CLIP łączy się po USB).

jas_pik - 2016-10-07, 16:58

Aby CLIP zobaczył to radio to muszą być podłączone przewody CAN_H, CAN_L

A rozpiską połączeń masz identyczną jak w MN

A oprogramowanie CLIP-a musi zobaczyć sieć pod nazwą Multimedia
Schemat poniżej

WooojaS - 2016-10-07, 20:40

Ok, na dniach podlacze mu piny can'owe. Mam nadzieje ze dostane gdzies piny do wtyczki radia. A jest tam jeszcze pin prędkości - do automatycznego podglasniania - to chyba z uch by bylo trzeba wziąść?
A ddt by nic nie zobaczyl?

laisar - 2016-10-07, 20:43

WooojaS napisał/a:
pin prędkości - do automatycznego podglasniania - to chyba z uch by bylo trzeba wziąść?

Bliżej jest z licznika - czarna wtyczka, pin nr 22.

WooojaS - 2016-10-07, 21:26

Fakt. Ok, na dniach sie okaze co i jak. Czy ddt ma jakas xml dotyczącą multimedii? Bo jak radio bedzie w can'ie, to chyba ddt powinno je odczytać.?
laisar - 2016-10-07, 22:23

Nie wiem.
jas_pik - 2016-10-07, 22:41

Też nie wiem ale w MN czy tez MNE aby odczytać sieć Multimedia musi byc najnowszy soft do CLIP-a
WooojaS - 2016-10-08, 09:01

Chłopak miał v153.

Rozpiska pinout nie do konca jest zgodna z agc. Spójrzcie na adapter iso a radio (zasilanie jest obok siebie) a w rozpisce jest jedno nad drugim. Can podlaczylem ale czy zadziala to nie wiem...

Tak wiec. Clip go nie zobaczył.
ASO - wg nich nie mam Can'a w aucie i nawet gdyby je uaktywnili to radio po Canie bedzie sie pytalo o vin auta, otrzyma inny niz zna i odmowa.... Cos mi tu nie pasuje...

laisar - 2016-10-20, 11:58

WooojaS napisał/a:
Rozpiska pinout nie do konca jest zgodna z agc

Jest zgodna:





Natomiast to dostępne w sprzedaży adaptery (jeśli miałeś na myśli właśnie gotowe przelotki) nie zawsze są zgodne - trzeba wtedy w nich zmienić podłączenia wg rozpiski.

WooojaS - 2016-10-28, 13:28

Witam. Po dlugich bojach udalo się. Adapter z allegro mimo iz zasilal radio to zle byl zrobiony. Zamieniony acc z bat, acc nie w acc wake up tylko gdzoes indziej. Pozniej sprawdze dokładniej co gdzoe poprzekladac. Co do radia - tylko modyfikowanie wsadu pozwala je uruchomić. Gdyby ktos je chciał do siebie włożyć to moge mu przerobić je by działało. Samo radio jak na razie dziala genialnie, bt i usb daja rade. Na dniach wepne mikrofon i manetke.
laisar - 2016-10-28, 13:41

WooojaS napisał/a:
tylko modyfikowanie wsadu pozwala je uruchomić

???

WooojaS - 2016-10-28, 16:54

Wsadu pamięci.
laisar - 2016-10-28, 17:24

Tzn. było jednak uszkodzone? Bo u reszty osób sprawne egzemplarze zadziałały z marszu, wystarczyło je poprawnie podłączyć.
jas_pik - 2016-10-28, 17:40

WooojaS napisał/a:
Wsadu pamięci.

To opisz wszystko .
Jak zrobić ?
Jak wgrać ?
Skąd pobrać?
Bo inaczej to nikomu nie pomożesz.

WooojaS - 2016-10-28, 22:09

Moje bylo sprawne, ale: pomimo poprawnego podlaczenia do can'a, clip v153 nie widzial radia wpinajac sie w obd. ASO stwierdziło ze nie mam can'a i technologie sa na tyle rozne nie ma oocji by oni to zrobili. Podobno radio po can'ie pyta sie komputer wtrysku o VIN.
Technik (nieznaną mi dokładnie metoda) wylaczyl w eepromie blokade i radio nawet o pin nie pyta. Jak i co dokładnie to niestety nie wiem.

Pytanie - jak to jest z tym can'em u mnie - jest, nie jest czy ocb?
A u reszty osob - nowsze auta to i moze can pelniejszy. Nie wiem.

laisar - 2016-10-28, 22:53

Twoje auto właściwie ma CAN, ale to bez znaczenia, normalnie te radia go nie używają, więc zadziałałyby w jeszcze starszych autach niż Twoje, zupełnie bez multipleksu.

Skoro jednak radio wyświetlało "Connect diag tool", zamiast wyłącznie zwykłego pytania o PIN, to musiało być z nim coś nie halo - choćby tylko konfiguracja.

Najważniejsze, że działa [:

WooojaS - 2016-10-29, 07:49

Jeżeli mają to najwidoczniej wykorzystują. Potwierdza to fakt że 2 sprzedawców mi o tym mówiło.
laisar - 2016-10-29, 10:22

Być może radio w masterze było ustawione, żeby meldować się przez CAN, ale jak widać jest to pierwszy taki przypadek na forum - wszystkie pozostałe radia były zabezpieczone wyłącznie PIN-em i działały od razu po poprawnym podłączeniu zasilania i głośników. W dowolnie starej dacii, w żadnym z modeli instalacja radiowa nie korzysta z CAN.

Fachowość sprzedawców naprawdę nie jest żadnym argumentem za czymkolwiek...

Jarod - 2017-06-08, 18:00
Temat postu: CONNECT DIAG TOOL - radio Classic / Plug&Radio
Witam serdecznie.

Kupiliśmy z żoną Dacia Duster (2012) z zagranicy i miało zamontowane takie radio: LINK DO ZDJĘCIA. Niestety na wyświetlaczu pojawia się komunikat "CONNECT DIAG TOOL" i za chiny nie idzie radia ani włączyć ani nic zadziałać. Pojechałem do serwisu i tam mi powiedzieli iż jest to radio od innego samochodu, bo w tym fabrycznie radia nie było i nie uruchomię go. Czy to prawda, czy jest jakiś sposób aby je jakoś odblokować?
Dodam iż tego typu radia są do dostania m.in. na Allegro, więc musi być sposób aby je włączyć - chyba, że się mylę.
Na radiu jest napisany kod, ale na panelu są liczby od 1 do 6 a w kodzie występuje 7 i 9...

Brak mi pomysłów co dalej z tym robić a i na chwilę obecną nie mamy na zakup radia, bo trzeba było kilka rzeczy naprawić (ukryte usterki + rozrząd).

Mieszkam w Poznaniu, więc mogę podjechać w obrębie miasta i poza nim gdyby znalazł się ktoś kto zna się na tego typu rzeczach.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc! Z góry serdecznie dziękuję!

Arek

anples - 2017-06-08, 18:19

Jarod napisał/a:
komunikat "CONNECT DIAG TOOL"
Poczytaj to http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=250
laisar - 2017-06-08, 18:32

Jarod napisał/a:
CONNECT DIAG TOOL

Radio jest uszkodzone lub zablokowane przez przekroczenie liczby błędnych prób wpisania kodu.

Serwis faktycznie nic z nim nie zrobi, dopóki jest zamontowane w tym dusterze - ale po przełożeniu na chwilę do jakiejś w miarę nowej renówki powinno się dać je uruchomić dzięki podłączeniu do komputera serwisowego, tzw. CLIP-a.


Sam kod wpisuje się korzystając jedynie z pierwszych 4 numerowanych przycisków, odpowiadającym kolejnym miejscom kodu, naciskając ten sam klawisz wielokrotnie dla uzyskania wymaganej cyfry. Na koniec kod zatwierdza się naciskając guzik nr 6.

(Np dla kodu 9427 naciska się przycisk nr 1 dziewięć razy, przycisk nr 2 - cztery razy, przycisk nr 3 - dwa razy i przycisk nr 4 siedem razy).

Jarod - 2017-06-08, 19:58

anples napisał/a:
Poczytaj to http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=250

Dziękuję za podanie linku.

laisar napisał/a:
po przełożeniu na chwilę do jakiejś w miarę nowej renówki powinno się dać je uruchomić dzięki podłączeniu do komputera serwisowego, tzw. CLIP-a.

Czyli musiałbym znaleźć kogoś z renówką i podłączyć moje radio w miejsce radia z Renault, czy podłączyć go w jakieś inne miejsce? Orientuje się Pan może czy ktoś z Poznania lub okolic byłby w stanie mi pomóc?
Dziękuję za pomoc, zapalił nam Pan światełko w tunelu beznadziei...

laisar - 2017-06-08, 21:44

Pierwsze primo - przyjęło się, że w Internetach sobie nie "panujemy" (;

Jarod napisał/a:
podłączyć moje radio w miejsce radia z Renault

Tak.

Nie znam niestety nikogo odpowiedniego z Poznania, ale właściciela renówki najlepiej poszukać np w http://www.klubrenault.pl


(Chociaż jeśli to jest fabryczne radio z tego dustera, to być może wystarczyłoby opisane w linku anplesa podłączenie lini CAN do OBD. To, że w tamtym przypadku ta metoda nie zadziałała, może wynikać z innych przyczyn).

dudu$ - 2017-06-08, 21:55

druga opcja to oddanie radia do elektronika co ma programator do kości pamieć Eprom. Wylutuje kość z radia, zaprogramuje na nowo w programatorze i wlutuje z powrotem.
Luke16 - 2017-07-05, 19:01

Kurcze kupiłem oryginalne radio do Dustera z USB, kupiłem wszystkie przejściówki z ISO na takie jakie są w radio plus nawet dorwałem wtyczkę od sterowania pilotem podpiąłem wszystko radio się odpala i pupa... Na wyświetlaczu widnieje connect diagnostyka tool... Kurcze a tak mi zależało żeby to grało... Chyba skończy się na zwykłym bez pilota :-( jest na to jakiś patent?
route2000 - 2017-07-05, 19:13

Nie odpalisz radia bez CLIP-a.
Luke16 - 2017-07-05, 19:51

To mnie pocieszyles bo Clipa akurat mam. Może jutro się pobawię. Ogólnie to śmieszne żeby do radia kompa podłączać xD
route2000 - 2017-07-05, 20:25

Bo auto musi zaakceptować nowe urządzenie jakim jest właśnie te nieszczęsne radio.
Jest to jakby zabezpieczenie radia przed "kradzieżą". Dlatego wymiana radia dokonują w ASO.
W clipie trzeba znaleźć dział z radiem, mieć włączone radio to wtedy będzie widział jako nowe urządzenie i trzeba to potwierdzić akceptację. To tak samo jak z komputerami, że widzi np. nowe urządzenie to wygrywa odpowiedni sterownik i wtedy już wszystko działa. ;-)

Luke16 - 2017-07-05, 20:30

W skrócie masakra. Pobawię się z tym jutro jak czas i żona pozwoli... Muszę jeszcze wtyczkę ewentualnie przerobić od pilota... Ewentualnie jak się wnerwie to założę mojego ulubionego pionka a na allegro widziałem na sell zestaw do sterowania pilotem przy kierownicy i tyle będzie w temacie. Zobaczy się jutro.
route2000 - 2017-07-05, 20:32

Luke16 napisał/a:
W skrócie masakra. Pobawię się z tym jutro jak czas i żona pozwoli... Muszę jeszcze wtyczkę ewentualnie przerobić od pilota... Ewentualnie jak się wnerwie to założę mojego ulubionego pionka a na allegro widziałem na sell zestaw do sterowania pilotem przy kierownicy i tyle będzie w temacie. Zobaczy się jutro.

No to powodzenia ;-)

laisar - 2017-07-05, 21:00

@Luke16: Oryginalne i _sprawne_ radio z dacii NIE wyświetla komunikatu "connect diag tool", tylko co najwyżej "code", i gra od razu, łącznie z pilotem (jeśli został odpowiednio dobrany).

Dacia nigdy nie stosowała takiej metody antykradzieżowej.

Podobne problemy - http://www.daciaklub.pl/f...1710054#1710054 oraz http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=14753

Ergo: kupiłeś "uceglone" i jeśli o tym nie wiedziałeś to kwalifikuje się do zwrotu.

jas_pik - 2017-07-05, 21:25

Zwłaszcza że W DD z 2010 roku nie było chyba połączenia pomiędzy sprzętem audio a złączem OBDII - czyli CLIP się nie połączy z radiem
Luke16 - 2017-07-05, 22:00

laisar, radio to o dziwo nówka tylko mój Duster jest z 2010 a radio z 15nastego. Facet jak wczoraj do niego dzwoniłem to zaprzeczał że sprawdzał przed wysłaniem i wszystko śmigało nawet kod dopisał... Może mój Duster nie jest kompatybilny z tym radiem. Jutro się okaże w Clipie. Ewentualnie zostanie mój pionek. I mogę sprawdzić to radio jeszcze w jeden sposób w kolegi masterze...
laisar - 2017-07-05, 22:30

Luke16 napisał/a:
Facet jak wczoraj do niego dzwoniłem to zaprzeczał

Być może, ale gdyby sprzedawał, wiedząc, że wyświetla "connect diag tool", to przecież też szedłby w zaparte, prawda?

Tymczasem wiele osób wymieniło w swoich starych daciach radio na nowe typy i problemy pojawiały się jednostkowo - w przeważającej liczbie przypadków wszystko ruszało od razu. Czyli na 99,99% "diag tool" = ktoś coś popsuł. (Albo wcale nie jest z dacii).

Luke16 - 2017-07-06, 06:45

laisar, spróbuję je ruszyć clipem. Jak nie w Dacii to mam Scenica bądź kumpel Mastera...
Luke16 - 2017-07-06, 11:41

No niestety Duster nie widzi radia pod clipem... Skończyło się inaczej mianowicie.

Plus adapter do sterowania przy kierownicy i lata

laisar - 2017-07-06, 11:56

Luke16 napisał/a:
Duster nie widzi radia pod clipem

Jeżeli podłączałeś CLIPa do OBD, to raczej oczywiste, że nie widzi - bo radio przecież nie ma tam w ogóle połączenia. Trzeba zatem albo najpierw pociągnąć (choćby "na pająka") takie przewody, albo podpiąć CLIPa bezpośrednio do radia przez USB (widziałem kiedyś w ASO, że tak można).

Luke16 - 2017-07-06, 12:35

laisar, czyli co podpiąć się po te z tyłu gniazda w Clipie?
laisar - 2017-07-06, 16:13

Luke16 napisał/a:
podpiąć się po te z tyłu gniazda w Clipie?

Nie mam pojęcia, sam nigdy w życiu nie miałem CLIP-a w mackach - widziałem jedynie w ASO, jak serwisant wsiadł do sandero z walizeczką z CLIP-em i podłączył ją do USB radia.

A Ty pewnie i tak nie masz oryginalnego renówkowego CLIP-a - bo nawet używany kosztuje zdaje się krocie - tylko jakiegoś chińskiego klona? Zatem dalece niekoniecznie wszystko musi być dokładnie tak samo. Nie wspominając jeszcze o różnicach między wersjami sprzętu i oprogramowania z różnych lat...

Jeżeli nie masz przejściówki CLIP-USB, to w zalinkowanym temacie podwałem także inne możliwe rozwiązanie kwestii podłączenia - czyli przełożenie radia do renówki z pełną siecią CAN i dopiero tam podpięcie CLIP-a.


W każdym razie normalne, sprawne, pochodzące z dacii radia pytają jedynie o kod i nie wymagają specjalnego logowania się do auta po CAN. Wiem, bo sam takie mam, działające bez żadnych czarów z CLIP-em.

jas_pik - 2017-07-06, 17:48

Ponieważ trochę się zajmuję mulimediami ( co prawda dotychczas tylko MN) to mogę potwierdzić że jest możliwość połączenia się z radiem nawet przez złacze OBDII - o ile radio jest podłączone do tego złącza i w samochodzie została stworzona podsieć CAN Multimedia. Zazwyczaj wszystkie pojazdy po 2010 roku miały już podłączone radia do sieci CAN.
Ale wspominałeś że musiałeś dokupić przejściówki z ISO na standard Dacii - a przy złączach ISO nie było podłączenia do sieci CAN.
Poszukaj pojazdu Ze stajni Renault/Dacii/OPLA/Mercedesa/Nissana które mają te złącza wtedy za pomocą CLIPA masz szansę zobaczyć radio i wprowadzić do niego właściwy plik konfiguracyjny bo napis "Connect diag tool " oznacza że brak w radiu prawidłowego pliku konfiguracyjnego ( kraju/języka, zakresu fal/VIN itd....)
Ale żeby to zrobić musisz posiadać właściwego "reproga" lub konfiguracyjnych plików XML

laisar - 2017-07-06, 18:02

jas_pik napisał/a:
Zazwyczaj wszystkie pojazdy po 2010 roku miały już podłączone radia do sieci CAN

W Dacii dopiero od 2012 r., od premiery MediaNav (lodgy, dokker oraz logan / sandero II generacji), a w dusterze jeszcze rok później - dopiero od fazy 2, w 2013.

W instalacji u kol. Luke16 w ogóle nie ma przewodów CAN, łączących radio ze złączem OBD.

Luke16 - 2017-07-06, 19:05

Dlatego temat odpuszczam. Może ktoś chętny na to radio z folią na wyświetlaczu
route2000 - 2017-07-07, 09:52

Wrzuć zdjęcie radia w DZIALE SPRZEDAM. ;-)
tosiek - 2017-09-22, 14:07

Radio wywaliło błąd: connect diag tool.

Teraz zostaje jedynie renault can clip? Co w nim zrobić? Dopisać VIN?

jas_pik - 2017-09-22, 15:25

Teraz pozostalo podłaczyć CLIP-a .
Oznacza to że Radio straciło pliki konfiguracyjne - ASO powinno za pomocą Clipa to przywrócić do życia.

tosiek - 2017-09-22, 17:02

Renault Clip 170 z Reprog 151 ogarnie to radio? Da się w clipie podejrzeć bazę reproga czy dopiero na podłączonym pacjencie?

Bo nie wiem czy:
1. Kupić inne starsze i mniej problemowe radio (170zł z wysyłką)
2. Clip ~500zł ale mógłbym przygotować więcej info o DDT4all i pyrenie.

jas_pik - 2017-09-22, 19:13

Tego nie wiem , nie zajmowałem sie tym nigdy .Z tego co słyszałem to CLIP musi być online z RENAULT NET i ściągnąć konfigurację /upgrade właśnie z intranetu ( ale być może to plotka)
Jeśli masz na gwarancji to jedź do Aso , jak masz tyle wydać to skontaktuj sie z kolegą Robson330 i pewnie za niwiele więcej będziesz miał MN :mrgreen:

tosiek - 2017-09-22, 19:30

jas_pik, do clipa jest jeszcze programowanie z DVD bez renault net. Najnowsze dostępne to ReProg 151 z 23/09/2016 więc teoretycznie powinno objąć to radio. Nie wiem tylko czy do programowania nie jest coś jeszcze potrzebne pin/apv?

Prędzej bym wlutowywał kość zaprogramował i wlutował :)

Zobaczymy co z MN ale dla samej nawigacji nie warto a kamerka cofania nie nagrywa a skzoda.

tosiek - 2017-10-07, 14:40
Temat postu: Naprawa Connect Diag Tool radio Renault / Dacia
Radio naprawione, nie ma Connect Diag Tool. Mikrofon działa! Problem z mikrofonem jest całkowicie programowy! (czyli jak na razie tylko radia z 2016 roku). Warto to zrobić przed wymianą mikrofonu. Najpierw nawet multimetrem pomierzyć czy jest przejście do mikrofonu i czy opór się zgadza.

Krótki słownik: kalkulator === komputer

Nie trzeba programować wystarczy wgrać konfigurację przez Renault Clip. Gdzieniegdzie nazywają to programowaniem ale to nie wgrywa softu do radio tylko samą konfigurację.
Najpierw zrobiłem Reset Configuration przez DDT4ALL.

Radio wyrzuci błąd: DTC934155 - KONFIGRUACJA KALKULATORA
Potem w CLIPie:
Zakładka zapis konfiguracji:
Trzeba włączyć opcję SC001 - AUTOMATYCZNA KONFIGURACJA

Potem zmienić kraj, język i ustawienia tylnych głośników (są czy nie ma).

Jakby ktoś chciał to radio da się programować tylko przez jakiś adapter USB podłączany z USB radia do komputera lub bezpośrednio CLIPa. Nie mam pojęcia jaki, ani jego schematu ani nic. (nazwa w clipie: "czujnik diagnostyczny poprzez port USB"):

jas_pik - 2017-10-07, 17:26

No to załóż nowy wątek o sposobach programowania tego typu radia/poszukaj wszystkich linków / zgromadź w jednym miejscu wszystkie cab-y tak aby każdy mógł z tego skorzystać .
tosiek - 2017-10-07, 18:22

jas_pik, jas_pik, do tej wersji radio nie ma caba. Opis faktycznie można by zrobić :-P musiałbym się pośpieszyć bo pewnie zmienię na media nav, na razie mi się nie chce opisywać :) To szukanie oznaczeń radio, hw ver, sw ver.... ehhh
tosiek - 2017-10-07, 19:25

Złącza w Clipie:

1 x gniazdo do komunikacji z komputerem USB typu B (jak do drukarki)
1x płaskie małe gniazdo (na wysokości napisu ISO, nad USB typu B)
2x gniazda USB typu A (normalne)

Możliwości podłączenia to
1. USB A do USB A radia
2. Pendrive do USB A w clipie może wtedy clip wgra plik CAB
3. To dziwne małe płaskie gniazdo

Bez podpytania kogoś z Renault się raczej nie dowiemy.

Znalazłem tylko obrazek:

Wygląda jakby łączyło OBD2 ze złączem w clipie nad USB na wysokości napisu ISO. Trochę bez sensu

shrek - 2017-10-09, 05:57

To tak nie do konca z ta naprawa diag connect tool. Jak ja uceglilem radio to w dwoch aso nie umieli tego naprawc. Sciagali najnowsze oprogramowania, laczyli sie przez renonet, a i tak gowno zrobili. Dopiero jas_pik je uratowal.
tosiek - 2017-10-09, 06:33

shrek, ucegliłeś zwykłe radio czy MN? MN to inna bajka bo tam jest kilka modułów - jeden od cana, drugi to zwykły windows ce trzeci chyba do radio FM, bluetooth i inne bezprzewodowe w postaci biblioteki w systemie. No i jeszcze bootloader dla windowsa :)

W ASO mogą coraz mniej. W CLIPie większość opcji jest pousuwanych/poukrywanych - jeśli ukryte to i niedostępne. Niektóre opcje da się wywołać o ile w pamięci będzie odpowiedni błąd bo inaczej się nie da. Musieliby chyba zamówić "telepomoc" wtedy się da w clipie wszystko, tylko czekać aż odblokuje ktoś clipa a w ASO będą dalej musieli się męczyć z wyciętymi opcjami :roll: Gdzieś mi się obiło, że nie mogą poprawić nawet 1 czujnika ciśnienia tylko muszą przyuczać 4 od którejś wersji clipa.

Nie mogę znaleźć wątku o mikrofonie co ktoś pisał o tym adapterze USB o ile istnieje. Kojarzę tylko post co ktoś pisał, że podpinali jakiś adapter do USB. Może to był pendrive? :)

To podobny wątek:
http://www.daciaklub.pl/f...der=asc&start=0

Dlatego w instrukcji napisałem najpierw o resecie przez DDT4ALL bo nie da się zrobić Config Reset przez Clipa.

shrek - 2017-10-09, 09:46

Moje MN uceglilem w 2013 r. Zabawami w menu.Bylo to pierwsze uceglone i pierwsze odratowane przez jas_pik. Wtedy jeszcze nikt nie mial pojecia o tych radiach. I to z tego forum wyszlo jak to ratowac.
laisar - 2017-10-20, 23:35

tosiek napisał/a:
ktoś pisał o tym adapterze USB o ile istnieje. Kojarzę tylko post co ktoś pisał, że podpinali jakiś adapter do USB

Jam to był - http://www.daciaklub.pl/f...1731026#1731026

tosiek - 2017-10-21, 07:55

laisar, zdradź wszystkie szczegóły, sięgnij pamięcią do tych obrazów :)

Jakim kabelkiem podpinali? Była jakaś puszka? Było wpięte obd jednocześnie? - bo clipa trzeba zasilić. Podpinali do komputera czy do clipa?
Może zwykłe USB A - USB A


Może ze złączem do clipa i odgałęzienie do usb?

laisar - 2017-10-21, 10:50

tosiek napisał/a:
zdradź wszystkie szczegóły, sięgnij pamięcią

Niestety, nie przyglądałem się zbyt dokładnie, ale to też trochę dlatego, że nie było w tym nic dziwnego. Serwisman podpiął do radia zwykłe USB A. Co od strony CLIP-a - po prostu nie widziałem, ale to raczej nie ma większego znaczenia - to urządzenie powinno chyba obsługiwać wszystkie porty w miarę jednakowo.

tosiek - 2017-10-21, 14:59

laisar, pewnie nie dojdziemy jak się połączyć z radiem :) Obstawiam jednak połączenie bezpośrednio z kompem bo w zwykłym radio też jest chyba Windows CE?
laisar - 2017-10-21, 15:08

tosiek napisał/a:
jak się połączyć z radiem

Widziałem tak: radio - usb a - kabel - CLIP - laptop.

tosiek napisał/a:
w zwykłym radio też jest chyba Windows CE?

Wątpię - w tak prostym urządzeniu to by chyba trochę była "armata na muchę".

tosiek - 2017-10-21, 16:18

laisar, Windows Embeded może być bo plik aktualizacji to pliki CAB.

Ale nie da się wypakowac tego pliku CAB to może jendak nie. Za to w nagłówku widać OPU VALID:


a to mnie doprowadziło do sklepu z częściami :-P
https://www.opuradio.com/...p?BId=35&page=2

tosiek - 2017-10-21, 20:35

Najnowsza instrukcja programowania komputerów clipem jaką znalazłem jest z 2007 roku. Nie ma nic o USB.
Technical Note 3585A - Edition 4 - OCTOBER 2007
https://imgur.com/a/WqCSn

Nie mogę znaleźć instrukcji do samego clipa co by opisał do czego służą porty usb w samym clipie. Jest jedynie oszukańczy filmik na youtubie z jakimś śmieciowym pdfem.

laisar - 2017-10-21, 22:03

W odpowiedzi na poprzedni post chciałem napisać, że ten CAB to chyba jedynie z nazwy, bo zawartość właśnie nie jest ani spakowana, ani podobna do czegokolwiek windowsowego.

Nota 3585A mówi jedynie o programowaniu fabrycznie czystych "komputerów" (sterowniki silnika, ABS-u, poduszek itp), a nie o radiach.

Temu poświęcone są serwisówki o nazwach w rodzaju MR453X7986A050.

(Manuel de Réparation, 453 - duster, X79 - kod projektu dustera, 86A - rozdział poświęcony radiom, 050 - wersja podręcznika dotycząca radia Classic, MediaNav ma 100).

W niej nie ma jednak nic na temat typu połączenia - to być może jest opisane w jakimś podręczniku lub pliku pomocy w samym CLIP-ie.

tosiek - 2017-10-22, 04:36

laisar, coś od dustera:
http://duster-en-vadrouil.../diag-radio.pdf
Tylko nie po angielsku i chwile zajmie mi dojście czy jest cos o kablach :)

Jest cos o błędnych wpisanych kodach:

laisar - 2017-10-22, 09:53

tosiek napisał/a:
coś od dustera

We "Własnościach dokumentu" jest "MR-453-X79-86A050", czyli dokładnie to samo co wziąłem za przykład i nie zawiera niczego o kablach.

tosiek - 2017-10-22, 11:35

laisar, jak nic nie ma w manualu od medianav to nie mam pojęcia co oni wpinali. Ty miałeś medianav czy zwykłe radio jak wpinali?
laisar - 2017-10-22, 12:04

Serwisówki zwykle nie zajmują się szczegółami technicznymi - np mechaniczne nie podają rozmiarów czy typów kluczy, więc elektroniczne także ograniczają się do "nawiązać połączenie z modułem", bez opisywania czym i gdzie się podpiąć.

Ja mam zwykłe radio Classic, ale w serwisie to nie moje było podłączane - widziałem to tylko przypadkiem, w jakimś sandero stojącym tuż za szybą.

OIDP podłączenie MediaNav do CLIP-a jest już rozpracowane - przez CAN.

kristoff1177 - 2018-08-26, 20:52

Koledzy, jak zapewne niektórzy pamiętają zgłaszałem onegdaj problem z uruchomieniem radia AGC-1220RF ( nowo zakupionego, nieużywanego ponoć) z powodu słynnego "Connect Diag Tool" . Nie udało mi się u mnie w mieście uzyskać pomocy w tej kwestii, zatem wskażcie mi proszę konkretnie osobę lub miejsce (gdziekolwiek w Polsce) gdzie ktoś, kto miał taki problem uzyskał skuteczną pomoc, tj. radio zostało uruchomione. Przypomnę , że nie mam w aucie wyjścia z CAN do instalacji radiowej bo to Logan z 2010 roku, więc chodziło by mi o takie "odceglenie " bez samochodu, na stole. Radio wyślę jakoś pocztą czy kurierem.

Pozdrawiam i czekam na informacje


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group