DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Duster - DELSEY - Czarna Drakulka Tomszafy

tomszafa - 2012-08-01, 19:01
Temat postu: Duster - DELSEY - Czarna Drakulka Tomszafy
No i jest.
Odebrana w zeszły piątek ale dopiero teraz miałem chwile na zrobienie zdjęć.
Pełne zadowolenie z zakupu, przejechane do tej pory około 700km :lol:

Tak się prezentuje moje "maleństwo" :mrgreen:













I na koniec mały bonusik z tęczą w tle :mrgreen:



Sorki, że tak mało zdjęć i autko nie umyte ale było mało czasu na sesje a i deszcz mnie złapał :-(
Ale mam nadzieję, że choć trochę się podobają :lol:

benny86 - 2012-08-01, 19:02

Duster jak Duster - po prostu znane już auto o wiadomych zaletach i wadach, ale fotki masz bezkonkurencyjne;)
tomszafa - 2012-08-01, 19:03

benny86 napisał/a:
Duster jak Duster - po prostu znane już auto o wiadomych zaletach i wadach, ale fotki masz bezkonkurencyjne;)


Fotki moim zdaniem mogły być dużo lepsze ale pogoda i brak czasu popsuły trochę zabawę. Ale szykuje się już do kolejnej sesji tym razem z czyściutkim autkiem :-D

TD Pedro - 2012-08-01, 19:04

tomszafa napisał/a:
mam nadzieję, że choć trochę się podobają

cytując klasyka: jak nie jak tak :-P ...
dużo frajdy z ujeżdżania drakulki i bezproblemowej eksploatacji życzę... :-)

Dominus - 2012-08-01, 19:09

Piękny ;D również takiego odebrałem w piątek ale dCi
marszelest - 2012-08-01, 19:19

gratuluje i bezawaryjnego użytkowania życzę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
BoloSr - 2012-08-01, 19:45
Temat postu: Re: Duster - DELSEY - Czarna Drakulka Tomszafy
Kolor jak kolor :):)
Ale z fotami jak zwykle dajesz :):)

marszelest - 2012-08-01, 20:15

kolor wybrał najlepszy- najlepiej pasujący do Drakuli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_Marcin_ - 2012-08-01, 21:59

Gratuluję zakupu i życzę niesłabnącego zadowolenia :-)
A fotki są po prostu rewelacyjne :)

Dar1962 - 2012-08-01, 22:24

podrzuć parę zdjęć do Dacia-Polska,niech je wykorzystają w prospektach, to ich jakość znacznie się poprawi ;-) gratuluję pięknego autka i życzę zero-awaryjnej eksploatacji
tomszafa - 2012-08-04, 20:35

No i dzisiaj minelo 1000km :mrgreen:



Troche faktów:
Pierwszy 1000 km przebiegł bezproblemowo - oby tak pozostało ;-)
Zadowolenie pełne :lol:
Spalanie:
1 tankowanie 7,6 l/100km - 70% trasa 30% miasto
2 tankowanie 7.5 l/100km - jw.
W obu przypadkach komputer pokazywal dokładnie to samo co wyszło przy tankowaniu - znaczy działa :mrgreen:

To by było na tyle.

P.S. Wiem, wiem tym razem fotka dużo gorsza - ale z komórki szału nie będzie :-P
Pozdrawiam

esdziewiaty - 2012-08-05, 03:01

Bardzo fajny Duster. Njabardziej podoba mi się wykończenie tapicerek, w nowym stylu.
Nie myślałeś aby dodac autu trochę urody poprzez pakiet plastikowych nakładek?
Bezwzględnie dodają mu powagi i muskulatury, i są praktyczne w parkingowych przycierkach i obtłuczeniach, gdy nieuważna osoba otwiera drzwi aż do napotkania oporu. :mrgreen:

To pozostawiam pod rozwagę , i gratuluję wyboru i życzę spokojnej i bezawaryjnej eksploatacji.

tomszafa - 2012-08-05, 18:21

esdziewiaty napisał/a:

Nie myślałeś aby dodac autu trochę urody poprzez pakiet plastikowych nakładek?
Bezwzględnie dodają mu powagi i muskulatury, i są praktyczne w parkingowych przycierkach i obtłuczeniach, gdy nieuważna osoba otwiera drzwi aż do napotkania oporu. :mrgreen:


Nie absolutnie żadnych nakładek, moim zdaniem psują one ładną sylwetkę Drakulki :mrgreen: dlatego nie zamierzam ich stosować ;-)
Ale dziękuje za sugestie :-)

tomala72 - 2012-08-06, 10:05

Wczoraj nad jeziorkiem widziałem identyczny egzemplarz i rzeczywiście bardzo ładnie się prezentuje w czarnym kolorze wersja Delsey, fajny odcień alufelg, wstawek na desce, drzwiach i kierownicy oraz tapicerka. Jedyny mankament, o ile dobrze spostrzegłem to brak szarej wstawki na tunelu środkowym (w moim jest brązowa jak na drzwiach i desce) i jest czarny plastik jak w ambiance.
Ale ogólnie ładnie się prezentuje i myślę, że oliwka (bundeswehra look) wysiada:)

Co do nakładek to również uważam, że mają tylko praktyczne zalety bo pod względem estetyki upodobniają Dustera do koreańskich terenówek z przed 10 lat:)

laisar - 2012-08-06, 10:16

No bo to zależy czy ktoś chce się lansować suvo-bulwarówką z błyszczącym lakierem nie skalanym plastikami czy jeździć prawdziwą lekką półterenówką... <;
tomala72 - 2012-08-06, 10:19

A widzisz tu Kolego jakieś nakładki:)
tomszafa - 2012-08-06, 10:21

To ja wole lans niz sztucznie napompowaną terenówke :mrgreen:
tomala72 - 2012-08-06, 10:24

A czy nie można lansować się na "off roadowca" oklejając Dustera plastikami:)

Niech mi Kolega laisar wytłumaczy w jaki sposób plastikowe nakładki zmieniają Dustera z suva w lekką pół terenówkę:)

tomszafa - 2012-08-06, 10:28

tomala72 napisał/a:
A czy nie można lansować się na off rodowca oklejając Dustera plastikami:)


Dla mnie po prostu takie olejanie nie ma sensu, no moze praktyczny ma bo zabezpiecza autko, ale kompletnie mi sie to nie podoba. Dla mnie tak jak wyglada jest OK i nie zamierzam tego zmieniac. A off roadowcem raczej nie bede :mrgreen: poza tym nie mam napedu na 4 nóżki :lol:

tomala72 - 2012-08-06, 10:29

I tak trzymać:)

Myślę, że większość Dusterów obłożona plastikiem w życiu terenu nie widziała:)

Podejrzewam nawet, że po pierwszej ostrzejszej przeprawie by się zaczęły odklejać bo tak naprawdę to nadają się tylko jako zabezpieczenie od uszkodzeń parkingowych.

laisar - 2012-08-06, 10:42

tomala72 napisał/a:
A widzisz tu Kolego jakieś nakładki:)

A tam jest lekka półterenówka? d(:


tomala72 napisał/a:
czy nie można lansować się na "off roadowca"

Nieee, no skąąąd!



(TSD i oczywiście zupełnie bez związku z tematem - muszę napisać do WWF, żeby wciągnęli Ironię Degustibusa na listę ginących gatunków... <załamka> (((:).

tomala72 - 2012-08-06, 11:51

suvo-bulwarówka z błyszczącym lakierem nie skalanym plastikami:
laisar - 2012-08-06, 12:41

tomala72 napisał/a:
z błyszczącym lakierem

Gdzie? Chyba w bagażniku d;

Dar1962 - 2012-08-06, 14:07

czy aż tak źle to wygląda? :-P - mnie się podoba. A ponieważ jeżdżą czasem szutrową oraz leśną drogą, doceniłem je już wielokrotnie. Mogę je polecić z całym spokojem - szczególnie komplet - przeciwbłotne + osłony
benny86 - 2012-08-06, 14:12

Nie znam się na suvach, ale IMHO jeśli decydować się na takie nakładki to tylko z powodów stricte praktycznych - osłona lakieru przed ewentualnymi uszkodzeniami.
Dar1962 - 2012-08-06, 14:46

benny86 napisał/a:
osłona lakieru przed ewentualnymi uszkodzeniami.
i takie zadanie w moim przypadku spełniają doskonale. Chronią przed piaskiem,żwirem, szutrem, (gorzej z gałęziami) oraz przygodami na ciasnych parkingach
tomszafa - 2012-08-06, 14:50

Dar1962 napisał/a:
czy aż tak źle to wygląda? :-P - mnie się podoba. A ponieważ jeżdżą czasem szutrową oraz leśną drogą, doceniłem je już wielokrotnie. Mogę je polecić z całym spokojem - szczególnie komplet - przeciwbłotne + osłony


Może do tego koloru co ty masz nie wyglada to az tak zle (chociaz dalej mi sie nie podoba ;-) )
Do czarnego moim zdaniem kompletnie to nie pasuje.
Oczywiscie jeżeli chodzi o praktycznosc uzywania tego to jak najbardziej tak.

tomszafa - 2012-08-13, 19:49

Zostałem poproszony o zrobienie paru fotek mojej drakulki co by pokazać Delseya :)
O to i on. Mam nadzieje, że fotki się podobają i pomogą w wyborze :lol:



















I na koniec mały bonusik 8-)


mekintosz - 2012-08-13, 20:09

Ładne zdjęcia, jak z katalogu ;-) , ba chyba duster jest piękniejszy niz w realu ;-) Poprosimy o wnetrze pojazdu.
tomszafa - 2012-08-13, 20:59

mekintosz napisał/a:
Ładne zdjęcia, jak z katalogu ;-) , ba chyba duster jest piękniejszy niz w realu ;-) Poprosimy o wnetrze pojazdu.


Zdjęcia wnętrza były w pierwszym poscie ;-)

BoloSr - 2012-08-14, 06:24

a ten bonus co taki brudny :):)

PS reszta tak powinna byc w katalogu :):)

tomszafa - 2012-08-14, 06:33

BoloSr napisał/a:
a ten bonus co taki brudny :):)


Oj tam troszke :) Te myjnie bezdotykowe niestety tak myją, a nie miałem czasu polerować do sucha :mrgreen:

piotr. z - 2012-08-14, 18:53

Dzięki za fotki- pikne! :-)
tomszafa - 2012-08-14, 20:10

piotr. z napisał/a:
Dzięki za fotki- pikne! :-)


Ciesze się, że mogłem pomóc ;-)

BLONDI83 - 2012-08-18, 19:55

Śliczny... też mam Delseya :-) jest boski nie mogę się doczekać Zimy :-)
tomszafa - 2012-09-27, 14:54
Temat postu: Kolejne fakty..
No i Dusterkowi "stuknelo" 5000km a w zasadzie już prawie 6000km :mrgreen:
Dalej jazda odbywa się bezproblemowo, znaczy - brak usterek aczkolwiek nie daje mi spokoju jedna rzecz, mam wrazenie, ze silnik troszke jakby przerywal miedzy 3-4tys obr/min przy przyspieszaniu ale moze mi sie wydaje i jestem przewrazliwiony, szukam dziury w calym :mrgreen:
Autko podczas urlopu wybralo sie na niemieckie autostrady i podroz prawie 800 w jedna strone znioslo bardzo dzielnie (4 osoby dorosle, moja coreczka i pelny bagaznik :-P ).
Spalanie na autostradzie 8-8,2 l/100km wiec chyba nie jest zle.
Narazie ciagle pelne zadowolenie z bananem na twarzy :lol:

Jest też i gorsza wiadomość, na Dusterku pojawily się już pierwsze dwie rysy :evil: oczywiscie na parkingu...
No i jest jedna rzecz ktora mnie mocno zdraznila, chociaz wczesniej wydawalo mi sie, ze mi to nie przeszkadza. Chodzi o nieszczesne umiejscowienie klaksonu!. Mialem sytuacje mocno awaryjna gdzie pani chciala wjechac na moj pas, ratujac sie naprawde mocnym i awaryjnym hamowaniem moglem uzyc klaksonu i moze Pani by odbila ale trafienie w ta manetke graniczy z cudem podczas ostrego hamowania :evil: :evil: :evil: . Nie wiem co za idiota to tam umiescil mi osobiscie to bardzo przeszkadza chociaz podczas normalnej eksploatacji nigdy na to bym nie zwrocil uwagi. Na szczescie wszystko skonczylo sie dobrze a hamulce zadzialaly prawidlowo :-D

Dalsze relacje po kolejnych przebiegach.

BLACHA_997 - 2012-09-27, 15:20
Temat postu: Re: Kolejne fakty..
tomszafa napisał/a:
Spalanie na autostradzie 8-8,2 l/100km wiec chyba nie jest zle.


No to sobie troszeczkę pobrykałeś Dusterkiem. Spalanie mojego bolidu (także przy 4 dorosłych osobach oraz wypakowanym bagażniku) - autostrada Włochy i Austria to około 6,8 do 7 litrów.
Powyżej 8 wyszło mi podczas trzygodzinnej jazdy w 20 kilometrowym korku.
Fakt, że na autostradzie starałem się nie przekraczać 3,500 obr/min.

TD Pedro - 2012-09-27, 15:27

tomszafa napisał/a:
Chodzi o nieszczesne umiejscowienie klaksonu

pewnie chodzi o przycisk :-P mnie to nie sprawia różnicy/problemu, pewnie nie jest bez znaczenia fakt, że jeżdżę "renówkami" od 1999 r. z tym, że jeżdżę równolegle również innymi markami... można (i trzeba) się przestawić :oops:

Dar1962 - 2012-09-27, 15:45

nawet jeśli doskonale pamiętamy o umiejscowieniu klaksonu, to w sytuacji awaryjnej, podczas np gwałtownego obracania kierownicą, trafienie z niego jest niemożliwe a szukanie niebezpieczne. To ewidentna wpadka w ergonomii i najlepiej w takich okolicznościach w ogóle darować sobie próbę użycia trąbki
TD Pedro - 2012-09-27, 16:03

Dar1962 napisał/a:
podczas np gwałtownego obracania kierownicą, trafienie z niego jest niemożliwe a szukanie niebezpieczne.

to, i
Dar1962 napisał/a:
najlepiej w takich okolicznościach w ogóle darować sobie próbę użycia trąbki

pełna zgoda...

natomiast
Dar1962 napisał/a:
To ewidentna wpadka w ergonomii

na ten temat zdania są podzielone...

tomszafa - 2012-09-27, 18:45
Temat postu: Re: Kolejne fakty..
BLACHA_997 napisał/a:
tomszafa napisał/a:
Spalanie na autostradzie 8-8,2 l/100km wiec chyba nie jest zle.


No to sobie troszeczkę pobrykałeś Dusterkiem. Spalanie mojego bolidu (także przy 4 dorosłych osobach oraz wypakowanym bagażniku) - autostrada Włochy i Austria to około 6,8 do 7 litrów.
Powyżej 8 wyszło mi podczas trzygodzinnej jazdy w 20 kilometrowym korku.
Fakt, że na autostradzie starałem się nie przekraczać 3,500 obr/min.


Tez staralem sie nie przekraczac 3500-4000 obr/min a jednak spalanie wieksze :)
Znaczy moja Drakula lubi wiecej krwi pić :mrgreen: :lol:

piotrres - 2012-10-05, 21:48

TD Pedro napisał/a:
Dar1962 napisał/a:
najlepiej w takich okolicznościach w ogóle darować sobie próbę użycia trąbki
pełna zgoda...
natomiast
Dar1962 napisał/a:
To ewidentna wpadka w ergonomii
na ten temat zdania są podzielone...

Oj tam, zdolności profetyczne wystarczą ;-)
Jak sytuacja się rozwija tak, że może być konieczne użycie klaksonu, to zawczasu trzymam paluszek na magicznym guziczku pipałki.
Jak musisz intensywnie zakręcić kołem sterowym to nie ma czasu w zabawy sygnałem dźwiękowym.
Howgh!

piotrres - 2012-10-05, 21:50
Temat postu: Re: Duster - DELSEY - Czarna Drakulka Tomszafy
tomszafa napisał/a:
No i jest.


Tak się prezentuje moje "maleństwo" :mrgreen:

Obrazek
....
Ale mam nadzieję, że choć trochę się podobają :lol:

El Duster do Fabrico! :-D

TD Pedro - 2012-10-05, 21:56

piotrres napisał/a:
Oj tam, zdolności profetyczne wystarczą
Jak sytuacja się rozwija tak, że może być konieczne użycie klaksonu, to zawczasu trzymam paluszek na magicznym guziczku pipałki.
Jak musisz intensywnie zakręcić kołem sterowym to nie ma czasu w zabawy sygnałem dźwiękowym.

lepiej tego ująć nie można... :-)

laisar - 2012-10-05, 22:01

Długa i namiętna dyskusja o klaksonie już była - można się zapoznać z wszelkimi argumentami pro i contra: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6680 [:
tomszafa - 2012-10-25, 11:43

No i autko trafiło pierwszy raz na serwis :-/
Powodem zajścia było nie możliwość odpalenia go rano. Próbowałem dwa razy dopiero za trzecim zaskoczył, troche nie równo pochodził przez krótką chwile i potem wszystko było OK.
Oczywiście udałem się do serwisu, Pan się przejechał, podpieli pod kompa i... wszystko jest OK, znaczy żadnych błędów autko pracuje normalnie.
Dlatego zostawiłem autko na noc u nich. Właśnie dzwonił do mnie Pan, że autko odpaliło bez problemów i wszystko jest ok, jedyne co zrobili to: "przywrócili ustawienia fabryczne w komputerze" cokolwiek to znaczy. ;-)
Także autko mogę odebrać a jak się pojawi znowu coś takiego to mam do nich wrócić...

Ktoś może miał coś podobnego? Ktoś może wie co może być przyczyną takiego zachowania?

TD Pedro - 2012-10-25, 19:05

tomszafa napisał/a:
Ktoś może miał coś podobnego? Ktoś może wie co może być przyczyną takiego zachowania

czasami tak mi sie zdarza, jedna próba, druga i przy trzeciej zaskakuje, na początku też pracuje trochę nierówno a potem już OK, spraktykowałem, że jak nie zaskoczy za pierwszym razem to przed kolejną próbą daję mu kilkanaście sekund odpocząć i potem już zaskakuje bez problemu, byłem z tym w ASO (przy okazji), podpieli kompa i też nic nie wykryli dlatego przestałem sobie tym zawracać głowę, zwłaszcza, ze są to sporadyczne zdarzenia, natępny przegląd mam w grudniu i jeżeli się nie "pogorszy" do wcześniej do ASO z tym nie pojadę a zgłoszę dopiero na przegladzie, przyczyny tego nie znam, w moim przypadku można by podciagać to pod fakt posiadania instalacji LPG ale wg mnie to nie ma nic do rzeczy, silnik zawsze jest uruchamiany na benzynie a instalacja LPG ma oddzielne wtryski.... chyba, że jest coś o czym nie wiem :-(

Dar1962 - 2012-10-25, 19:17

mogłeś za pierwszym podejściem za krótko przytrzymać klucz w pozycji "rozruch" i zanim załapał puściłeś. Paliwo zalało świece i potem był problem z uruchomieniem
TD Pedro - 2012-10-25, 19:22

efekt nierównej pracy (po zaskoczeniu) wskazuje, że powodem mogą być zalane świece dlatego ja przed następną próbą trochę odczekuję ... chociaż z zimnych świec benzyna odparowuje leniwie :lol: :-P
tomszafa - 2012-10-25, 20:45

Dar1962 napisał/a:
mogłeś za pierwszym podejściem za krótko przytrzymać klucz w pozycji "rozruch" i zanim załapał puściłeś. Paliwo zalało świece i potem był problem z uruchomieniem


Hmm.. to możliwe jest. Zobaczymy mam nadzieję, że to się już nie powtórzy ;-)

Dominus - 2012-11-30, 09:39

tomszafa, mógłbyś zamieścić zdjęcia swojego podłokietnika i opisać jak się sprawuje
nie pytaj skąd wiem że masz :-P

jak z dosięganiem do przycisków szyb elektrycznych (choć i tak w trakcie jazdy nie potrzebowałem otwierać szyb tylnych to jestem ciekaw) , jak z zaciąganiem ręcznego oraz jak z jego stabilnością, czy trzyma się sztywno??

tomszafa - 2012-11-30, 14:32

Dominus napisał/a:
tomszafa, mógłbyś zamieścić zdjęcia swojego podłokietnika i opisać jak się sprawuje
nie pytaj skąd wiem że masz :-P

jak z dosięganiem do przycisków szyb elektrycznych (choć i tak w trakcie jazdy nie potrzebowałem otwierać szyb tylnych to jestem ciekaw) , jak z zaciąganiem ręcznego oraz jak z jego stabilnością, czy trzyma się sztywno??


Postaram się zrobić ale na razie w wyjazdach jestem i nie mam dostępu do autka.
Szyby elektryczne (tył) można bez problemu dosięgnąć tylko trzeba rękę sobie wygiąć :-D
Zaciąganie ręcznego też nie stanowi problemu jedyne co to tracimy dostęp do pojemnika na jakiś płyn z tyłu ale pasażer tylnego siedzenia chyba da rade tam coś wstawić.
Trzyma się bardzo sztywno mam przejechane prawie 10000km i nie ma najmniejszego luzu a ja swoją wagę mam i nie raz się na nim opieram :mrgreen:
No i co najlepsze w podłokietniku zyskujemy dodatkowy schowek ;-)
Podłokietnik jest naprawdę fajnie dopasowany.

tomszafa - 2012-11-30, 14:33

Dominus napisał/a:

nie pytaj skąd wiem że masz :-P


A jednak zapytam, skąd wiesz? ;-)

Dominus - 2012-11-30, 21:06

tomszafa, z twojego wątku na klubie dustera , a że tam nie mam aktywnego konta wiec poprosiłem o foto tutaj
tomszafa - 2012-12-23, 14:27

No to sie nacieszylem pieknym nowym i nie uszkodzonym autem :-(
Jakas menda na parkingu mi to zrobila i oczywiscie odjechala sobie bo po co sie przyznawac :evil:

pluto - 2012-12-23, 14:40

Dość wysoko uderzony musiało być duże auto. Pewnie ta się wyciągnąć blachę a potem załóż plastikowe nakładki na nadkole i nie będzie śladu.
Kurcze i jeszcze w takim okresie przed świętami :-(

tomszafa - 2012-12-23, 14:45

pluto napisał/a:
Dość wysoko uderzony musiało być duże auto. Pewnie ta się wyciągnąć blachę a potem załóż plastikowe nakładki na nadkole i nie będzie śladu.
Kurcze i jeszcze w takim okresie przed świętami :-(


Jest AC oddam do serwisu niech sie mecza. Ale wkurzylem sie bardzo :-(

TD Pedro - 2012-12-23, 17:14

tomszafa napisał/a:
Ale wkurzylem sie bardzo

trudno się dziwić... AC się przyda ale uraz i złość pozostaje :-( ...

BoloSr - 2012-12-23, 17:42

Szukaj winnego moze ci sie uda a jak nie to z Ac :(
Dar1962 - 2012-12-23, 18:12

radzę sprawdzić, czy parking ma monitoring, albo ewentualnie czy w jego pobliżu (wyjazd) nie ma gdzieś kamery
tomszafa - 2012-12-23, 21:11

Dar1962 napisał/a:
radzę sprawdzić, czy parking ma monitoring, albo ewentualnie czy w jego pobliżu (wyjazd) nie ma gdzieś kamery


Parking na pewno nie jest monitorowany bo to jest pod moim blokiem. Musze pogadac z sasiadami, moze ktos cos widzial.

Riczi - 2012-12-23, 23:32

Witaj ja bym pierwsze pooglądał samochody pod kątem zahaczenia zderzakiem pojazdy parkujące .
Piotrek721015 - 2012-12-24, 05:48

tomszafa napisał/a:
Parking ... jest pod moim blokiem
Więc duża szansa, że ktos zauważył zdarzenie i sprawcę, więc jego ustalenie jest możliwe, ale mimo wszystko świata trochę zepsute.
monopios - 2012-12-24, 14:15

Dar1962 napisał/a:
radzę sprawdzić, czy parking ma monitoring, albo ewentualnie czy w jego pobliżu (wyjazd) nie ma gdzieś kamery

Ale to przez policję, bo samemu to może być chyba problem z udostępnieniem zapisu przez właściciela monitoringu.

tomszafa - 2013-03-24, 21:37

No i dzisiaj moje autko pokonało 15000 km :mrgreen:



Na razie znosi trudy jazdy ze mną bez najmniejszych problemów :lol:
Oby tak dalej ;-)

tomszafa - 2013-04-21, 19:42

W ten weekend Dusterek dostał pare nowości :mrgreen:

1. Podstopnice


2. Termometr temperatury zewnętrznej


Oraz nowe głośniczki na przód, Magnat Car fit, ale fotki nie zrobiłem :-P

To na razie tyle, dziękuję za uwagę :mrgreen:

Dominus - 2013-04-21, 19:49

Podstopnia fajna, miałem kupić sobie lecz ja jeżdze z gumowymi dywanikami które mają język i by w połowie zasłaniał tą podstopnice a termometr chyba trzeba specjalnie zaglądać aby spojrzeć na temperature ale spoko :-D
tomszafa - 2013-04-21, 20:00

Dominus napisał/a:
Podstopnia fajna, miałem kupić sobie lecz ja jeżdze z gumowymi dywanikami które mają język i by w połowie zasłaniał tą podstopnice a termometr chyba trzeba specjalnie zaglądać aby spojrzeć na temperature ale spoko :-D


Z miejsca kierowcy widac. Ale w sumie ile sie na to patrzy :mrgreen:

Dominus - 2013-04-21, 20:03

Tak samo jak u Mnie :) teraz już na termometr nie patrzę, tylko od czasu do czasu, prędzej zimą
tomszafa - 2013-06-06, 20:04

Mój dusterek z okazji przeglądu otrzymał nową listwę na bagażnik.
A niech ma, grzeczny jest :mrgreen:


tomszafa - 2013-06-14, 09:20

Wczoraj mojej drakuli "stuknelo" 20000km :mrgreen:


tomszafa - 2013-06-22, 08:58

Kolejna modyfikacja w moim bolidzie, czyli montaż głośników.


tomszafa - 2013-06-22, 08:59

Podczas pewnego pleneru z parą młodą, miałem okazję być w ciekawych miejscach off roadowych (Pan młody zapalony terenowiec :mrgreen: ), i nie odmówiłem sobie troche szaleństwa Dusterkiem - oczywiście tak żeby go nie bolało :lol:
Oto pare fotek z tych wygłupów.
Ten usmiechnięty za kierownicą to ja :-D

1.


2.


3.


4.


5.

Rysiob - 2013-06-25, 11:52

Bardzo, ale to bardzo klimatyczne fotki!
janzet - 2013-06-25, 14:26

gratulacje, fajny...
TD Pedro - 2013-06-25, 15:45

Rysiob napisał/a:
klimatyczne fotki

w końcu to dzieło profesjonalisty a do tego z polotem :-) ... też mi się podobają :lol: ... a tak w ogóle to Duster jest bardzo fotogeniczny :-P :mrgreen: ...

tomszafa - 2013-06-25, 21:16

TD Pedro napisał/a:
Rysiob napisał/a:
klimatyczne fotki

w końcu to dzieło profesjonalisty a do tego z polotem :-) ... też mi się podobają :lol: ... a tak w ogóle to Duster jest bardzo fotogeniczny :-P :mrgreen: ...


Akurat nie ja robiłem foty :mrgreen: tylko kolega po fachu ;-) Ja siedziałem za kierownicą 8-)
Ale pomysł był mój :lol:

TD Pedro - 2013-06-25, 21:42

tomszafa napisał/a:
Akurat nie ja robiłem foty

oj nieskromny jesteś :-P ... skąd wiesz, że Ciebie miałem na myśli? :mrgreen:
a tak trochę poważniej to obejrzałem zdjęcia na Waszej stronie i po ich obejrzeniu jedno jest pewne, że
TD Pedro napisał/a:
w końcu to dzieło profesjonalisty

tomszafa - 2013-07-25, 08:24

Dzisiaj mija dokładnie rok odkąd mam i ujeżdzam moją czarną drakulę :-D
W związku z tym pokuszę się o małe podsumowanie:

Przebieg na dzień dzisiejszy - trochę ponad 23tyś km.
Od 18tyś km autko jeździ jako kuchenka gazowa (żałuję tylko, że tak późno się na to zdecydowałem).

Usterki:
BRAK
Raz tylko byłem w serwisie jak zastrajkował i nie chciał odpalić, ale temat już znany na forum i w sumie się u mnie nie powtórzył.
Oby tak dalej autko absolutnie bez usterkowe ;-)

MODYFIKACJE:
No trochę pozmieniałem drakulę :-P
Zamontowany termometr temp. zewnętrznej.
Wymienione głośniki: Przód (odesparowany) i tył, całość bardzo ładnie gra ;-)
Dołożone światła dzienne Phillips Daylight4
W bagażniku dodałem dywanik gumowy ;-)
I to chyba na razie tyle a przynajmniej tyle pamiętam :-D

No i najważniejsze po roku jazdy chciałbym przedstawić + i - jazdy dusterem.

+:
- Zawieszenie, naprawdę fajnie się nim jeździ, ciężko mi się przesiada do niższych aut ;-)
- Oryginalne radio i bluetooth, to naprawdę fajnie działa
- Duży bagażnik i pakowny
- Sprawna wentylacja wnętrza i klimatyzacja
- Dobra widoczność
- Wygodna kierownica
- No i dalej mi się nie znudził wygląd auta, dalej mi się podoba :mrgreen:

-:
- Głośność auta i nie chodzi tutaj o silnik tylko o areodynamike, powyżej 120 km/h jest naprawdę głośno
- Roleta w bagażniku - chyba ktoś przesadził z tą szmatą i naprawdę mnie wkurza :mrgreen:
- Za krótkie moim zdaniem osłonki przeciwsłoneczne.
- Siedzenia troche mało wygodne na dłuższe trasy

Czy kupłbym to auto jeszcze raz?
TAK - zdecydowanie tak, moim zdaniem to był naprawdę dobry wybór.

W sumie to tyle albo aż tyle.
Mam nadzieję, że nie zanudziłem.
Dalej zamierzam ujeżdzać Drakulę i oby dalej było jak jest do tej pory to będzie dobrze :-P

DD - 2013-07-25, 11:18

tomszafa napisał/a:
- No i dalej mi się nie znudził wygląd auta, dalej mi się podoba :mrgreen:

I oby tak pozostalo :-D (rowniez po obejrzeniu w realu phII)

tomszafa napisał/a:
- Roleta w bagażniku - chyba ktoś przesadził z tą szmatą i naprawdę mnie wkurza :mrgreen:

Warto byloby sprobowac zaadoptowac rolete z jakiegos innego samochodu :-) .


tomszafa napisał/a:
Czy kupłbym to auto jeszcze raz?
TAK - zdecydowanie tak, moim zdaniem to był naprawdę dobry wybór.

W sumie to tyle albo aż tyle.
Mam nadzieję, że nie zanudziłem.
Dalej zamierzam ujeżdzać Drakulę i oby dalej było jak jest do tej pory to będzie dobrze :-P

Bardzo fajne roczne podsumowanie i dobrze, ze ogolnie jestes bardzo zadowolony z autka :-D .

drza - 2013-07-25, 13:59

Tak trzymaj i oby wszystko było z Dusterem ok jeszcze przez wiele lat :-)
Mam dodatkowe pytanko do Ciebie. Widziałem na forum Dustera, że masz podłokietnik. Oryginalny czy zamiennik? Całkiem fajnie się prezentuje :-) Ogólnie super foty wrzuciłeś. Możesz też dać linka z krótkim tutorialem jak robić takie zdjęcia? :-)

tomszafa - 2013-07-25, 14:36

drza napisał/a:
Tak trzymaj i oby wszystko było z Dusterem ok jeszcze przez wiele lat :-)
Mam dodatkowe pytanko do Ciebie. Widziałem na forum Dustera, że masz podłokietnik. Oryginalny czy zamiennik? Całkiem fajnie się prezentuje :-) Ogólnie super foty wrzuciłeś. Możesz też dać linka z krótkim tutorialem jak robić takie zdjęcia? :-)


Podłokietnik mam montowany przez ASO także wydaje mi się, że jest oryginalny :mrgreen:
Co do zdjęć to aż takie super nie są :-P a jak je robić to w sumie nie bardzo wiem jak odpowiedzieć, ja fotografuje sporo i głównie śluby a nie samochody :mrgreen: ale czasem auto mi też wyjdzie no a pewnie sporo w tym pomaga mi sprzęt :-P

Dominus - 2013-08-11, 17:08

tomszafa napisał/a:
W ten weekend Dusterek dostał pare nowości :mrgreen:

1. Podstopnice
Obrazek

:


Po dłuższym czasie użytkowania podstopnicy może kolega powiedzieć czy warto??
Zastanawiam się nad zakupem ze względu na mechacenie się podłogi.
Czy podstopnica dobrze się trzyma , nie spada, jak z rysowaniem się jej.

tomszafa - 2013-08-12, 10:57

Dominus napisał/a:
tomszafa napisał/a:
W ten weekend Dusterek dostał pare nowości :mrgreen:

1. Podstopnice
Obrazek

:


Po dłuższym czasie użytkowania podstopnicy może kolega powiedzieć czy warto??
Zastanawiam się nad zakupem ze względu na mechacenie się podłogi.
Czy podstopnica dobrze się trzyma , nie spada, jak z rysowaniem się jej.


Jak najbardziej polecam. Trzyma sie dobrze, jednak jest troche już porysowana.
Przynajmniej nie widze juz tej mechacacej sie podlogi w tym miejscu :mrgreen:

BoloSr - 2013-08-12, 11:12

tomszafa napisał/a:
Dominus napisał/a:
tomszafa napisał/a:
W ten weekend Dusterek dostał pare nowości :mrgreen:

1. Podstopnice
Obrazek

:


Po dłuższym czasie użytkowania podstopnicy może kolega powiedzieć czy warto??
Zastanawiam się nad zakupem ze względu na mechacenie się podłogi.
Czy podstopnica dobrze się trzyma , nie spada, jak z rysowaniem się jej.


Jak najbardziej polecam. Trzyma sie dobrze, jednak jest troche już porysowana.
Przynajmniej nie widze juz tej mechacacej sie podlogi w tym miejscu :mrgreen:


potwierdzam to samo u mnie :)
PS mechaci ci sie dywanik orginalny ??? bo umnie tak gdzie trzyma sie noge pod pedalem gazu strasznie to wyglda a to raptem 3 miechy minely :(

tomszafa - 2013-08-12, 12:28

BoloSr napisał/a:


potwierdzam to samo u mnie :)
PS mechaci ci sie dywanik orginalny ??? bo umnie tak gdzie trzyma sie noge pod pedalem gazu strasznie to wyglda a to raptem 3 miechy minely :(


Z tego co pamiętam to chyba mam już dobrze wytarte w tym miejscu :mrgreen: chociaż zaczeło się to dużo póxniej niż po 3 miesiącach. ;-)

tomszafa - 2013-09-02, 09:10

Teraz na pokładzie Drakula pilnuje porządku :mrgreen:


Dominus - 2013-09-02, 10:19

A co to takiego po lewej stronie widać?? ;-) Jakaś nawigacja?
BoloSr - 2013-09-02, 10:22

Dominus napisał/a:
A co to takiego po lewej stronie widać?? ;-) Jakaś nawigacja?


czujnik cofania :)

tomszafa - 2013-09-03, 07:08

Dominus napisał/a:
A co to takiego po lewej stronie widać?? ;-) Jakaś nawigacja?


Pytasz o uchwyt do nawigacji czy czujniki cofania? Bo i to i to widać :mrgreen:

tomszafa - 2013-09-03, 07:09

BoloSr napisał/a:
Dominus napisał/a:
A co to takiego po lewej stronie widać?? ;-) Jakaś nawigacja?


czujnik cofania :)


Albo uchwyt do nawigacji ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group