DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Another one drives a Duster!

Kubuch - 2016-04-06, 22:32
Temat postu: Another one drives a Duster!
Jest, jest, jest!!!
Stoi w garażu mój własny biały czołg :)
Po równiutkich 2 miesiącach oczekiwania nareszcie mam Dustera 1,6 SCe w wersji Urban Explorer z napędem na przednią oś.
Moje cudeńko doposażone jest w grzane tyłki, elektrykę tylnych szyb, pakiet Easy, podłokietnik i czujniki parkowania przód oraz dzięki uprzejmości kolegi Marek1603 w 5 letnią gwarancję za złotówkę :)
Jako, że nie mam zdolności fotograficznych ze zdjęć na razie tyle:
https://zapodaj.net/cdf9f6b736860.jpg.html
https://zapodaj.net/a82f3a193aaaf.jpg.html
Spostrzeżenia po 2 dniach i 300 km eksploatacji:
Kolega Corrado słusznie nazwał swojego Dustera czołgiem - jest w nim coś takiego, że człowiek czuję się jak w czołgu ale w bardzo pozytywnym znaczeniu tego słowa. Jedzie niespodziewanie stabilnie i przewidywalnie - lepiej niż starszy brat Qashqai, którego też brałem pod uwagę.
Jest cichy przy prędkościach do 130 km/h - cichszy niż testówka, którą jeździłem :shock:
Spalił mi niedotarty 5,8 l/100 km w trasie co jest niewytłumaczalne (wskazania komputera pokładowego 7,5 l/100 km) :shock: :shock: :shock:
Jest piękny :mrgreen:
Niestety ma też wady:
- jest Rumuński czyli nieprestiżowy
- działanie skrzyni biegów przynajmniej na razie pozostawia wiele do życzenia
- akcesoryjne przednie czujniki parkowania piszczą jeszcze długo po ominięciu przeszkody :-P
- fabryczne tylne czujniki nie wyciszają radia w trakcie cofania co ogranicza znacznie ich przydatność
- no i te przełączniki z młynka do kawy (mam na myśli przełącznik tempomatu/ogranicznika prędkości, grzanych stołków i blokady elektryki szyb)
Na razie tyle spostrzeżeń - idę spać (do garażu ;-) ).

A i jeszcze spytam, bo studiowałem instrukcję i w niej jest przełącznik do wyłączenia ESP a ja nie mam - jak jest u Was?

Pozdrawiam wszystkich Rumunofanów :)

jas_pik - 2016-04-06, 22:37

No to jeszcze zmień opis w swoim profilu zanim pójdziesz spać w garażu :mrgreen:
Pamiętaj to tylko samochód i ma Cię wozić od punktu A do B
Czujniki nie wygłuszają radia ( to nie ten model)
Lepiej się sprawdza kamera jeśli masz MN.
Przełącznik/wyłącznik ESP powinien być na dole obok wyłącznika czujnika cofania.
Gratki i zielonych świateł i gumowych drzew :mrgreen:

Kubuch - 2016-04-06, 22:39

Ale Fiata 500 też mam ;)
Gdzie ten guzik powinien być to ja wiem - sęk w tym, że go tam nie ma :(

jas_pik - 2016-04-06, 22:44

Pewnie Ci coś zmienili w ASO jak domawiałeś przednie czujniki
laisar - 2016-04-06, 23:10

Gratulacje! (:

Kubuch napisał/a:
przełącznik do wyłączenia ESP a ja nie mam

W 4x2 nie ma - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6205

Dar1962 - 2016-04-07, 07:20

gratuluję pięknego auta ;-) (jak czujnie zauważył kol laisar - 2x4 nie ma wyłącznika, bo producent z góry założył, że w tej wersji nie należy eksperymentować z odłączaniem ESP. Możliwość taka jest w 4x4, gdzie jego dezaktywacja może ułatwić pokonanie bardziej offroadowego odcinka)
majkel - 2016-04-07, 09:19

Zajebiaszczy Urban :mrgreen:
I pamiętaj - to nie tylko samochód ! To również świetna zabawka ;-) .

corrado - 2016-04-07, 09:20

Gratulacje! Piękny duster , na pewno przykuwa uwagę niejednego / niejednej :)

Szerokości i bezawaryjności !
Miło mi, że kolega powołuje się na moje uwagi / słowa . 8-)

podsiar - 2016-04-07, 12:31

Gratuluję miejskiego czołgu :!: 8-)
maro_1955 - 2016-04-07, 16:40

Już zazdroszczę. Felgi dobrane rewelacyjnie.
Dzwoniłem do mojego sprzedawcy dzisiaj z pytaniem; co słychać z moim WOZEM . Podobno ma być fizycznie jutro :-> .
Pozdrawiam, ale wcale mi się nie spieszy :roll: .

Dar1962 - 2016-04-07, 17:13

mądra decyzja z pakietem offroad - chroni blachy i w kontraście z białym świetnie wygląda ;-)
Allekko - 2016-04-07, 19:05

Gratuluję świetny wybór mam dokładnie takiego. Z każdym dniem bardziej mi się podoba. Nawet sąsiedzi stwierdzili ze Dacia a jakaś taka inna :mrgreen:
Masz niezłe spalanie domyślam sie że to diesel mi benzyn jakoś poniżej 8,45 nie schodzi. Zawsze miałem ciężką nogę może to dlatego :?:

Piitubski - 2016-04-07, 19:26

Gratulacje. Mój biały Urban już jest w polskim składzie celnym.
gregorisan - 2016-04-07, 19:33

Gratulacje.
Widać, że "białe jest na czasie" :-)

Kubuch - 2016-04-07, 20:11

Dziękuję wszystkim za słowa uznania :)

maro_1955 napisał/a:
Felgi dobrane rewelacyjnie.
Dar1962 napisał/a:
mądra decyzja z pakietem offroad


Te 2 elementy są zdefiniowane przez wybór wersji Urban Explorer.

Allekko napisał/a:
Masz niezłe spalanie domyślam sie że to diesel mi benzyn jakoś poniżej 8,45 nie schodzi. Zawsze miałem ciężką nogę może to dlatego


To jest benzyna jak zresztą zaznaczyłem w 1 poście. Też mam ciężką nogę i jestem mega zaskoczony spalaniem w trasie. Pytanie jak będzie w mieście i później w trakcie dłuższej eksploatacji.

gregorisan napisał/a:
Widać, że "białe jest na czasie"


Białe jest w cenie ;) Wolałem 1900 zł wydać na wyposażenie niż na lakier, zwłaszcza, że zdecydowałem się na Urbana z czarnymi dodatkami, które świetnie kontrastują z białym lakierem. Rozważam jeszcze oklejenie słupków i progów czarną folią dla lepszego efektu.

route2000 - 2016-04-08, 11:17

Mam tak samo swoje Lodgy w białym kolorze z pakietem All Road. ;-)
Białe auta górą! :mrgreen: A potem będziemy chorować na "białaczkę"... :-D

walter_g - 2016-04-08, 12:29

Gratulacje!!!

Supcio wygląda (tak jak mój :mrgreen: )

Z grzaniem tyłka uważaj, chyba że już masz dzieciaki i nie chcesz więcej dotacji z programu 500+ :-P

walter_g - 2016-04-08, 12:31

route2000 napisał/a:
Białe auta górą! :mrgreen: A potem będziemy chorować na "białaczkę"... :-D


Potwierdzam, że białe jest fajne i modne. Jedna wada to konieczność wyrobienia karty stałego klienta na myjni (w porównaniu np. ze srebrnym).

Dar1962 - 2016-04-08, 15:15

walter_g napisał/a:
białe jest fajne i modne. Jedna wada to konieczność wyrobienia karty stałego klienta na myjni (w porównaniu np. ze srebrnym).

w porównaniu ze srebrnym (albo jeszcze lepiej szary bazalt ;-) ) pewnie tak, ale wbrew pozorom wcale nie jest tak tragicznie. Ciemne (- czarny, brązowy) brudzą się optycznie jeszcze szybciej

maro_1955 - 2016-04-11, 21:08

Mój Duster stoi już też w garażu. Próbowałem tam zrobić zdjęcia,ale jest ciemno i kiepsko widać. Jutro zrobię zdjęcia pod domem(jak zrobię) i zamieszczę na forum.
Pozdrawiam.

Kubuch - 2016-04-17, 22:46

Zakupiłem pokrowiec - koszulkę na tylną kanapę ze względu na dziecko i psa. Obecnie mam kocyk ale walory estetyczne nie powalają a i użytkowe są średnie (zsuwa się). Kupiłem też stolik mocowany do zagłówka - miałem fabryczne stoliki w Scenic`u i młody bardzo za nimi tęskni ;)
Co do kolorystyki i brudu - potwierdzam, biały dość łatwo umyć i brudzi się mniej niż granatowy/czarny, które miałem wcześniej.
Ktoś się orientuje czym jest fabrycznie pokryty lakier Dacii? Bo na pewno czymś jest pokryty - bardzo łatwo się myje i widać, że woda nie trzyma się lakieru, tworzą się krople, które łatwo i szybko spływają z karoserii. Fiat i Ford nie miały tej warstwy na sobie.

Piitubski - 2016-04-18, 16:14

Może masz glasscoat?
Kubuch - 2016-04-20, 20:58

Paczki doszły. Koszulka na siedzisko tylnej kanapy - mimo, że uniwersalna bardzo dobrze pasuje. Niestety koszulka na oparcie nie jest dzielona więc w ogóle jej nie zakładałem. Akcesoryjny stolik też OK.
Trochę pojeździłem, wypaliłem bak paliwa i mogę powiedzieć, że wskazania komputera idealnie mi się pokrywają ze stanem rzeczywistym. Niestety nie jest już tak różowo jak na początku - średnia wyszła 9 l/100 km tryb mieszany.
Zauważam też pewne irytujące detale np. w okolicy pedału gazu po prawej stronie jest taki odstający plastikowy kawałek konsoli, o który notorycznie zahaczam butem. Denerwuje mnie też działanie grzanych stołków tzn. po włączeniu grzeją przez kilka minut i przestają. Trzeba je wyłączyć na jakiś czas i wtedy ponownie grzeją przez chwilę. Nie wiem czy tak to w Dacii działa czy mam popsute? :(

laisar - 2016-04-20, 22:53

Kubuch napisał/a:
czy tak to w Dacii działa

Pewnie tak - automat! (;

majkel - 2016-04-21, 06:59

Kubuch napisał/a:
Denerwuje mnie też działanie grzanych stołków tzn. po włączeniu grzeją przez kilka minut i przestają. Trzeba je wyłączyć na jakiś czas i wtedy ponownie grzeją przez chwilę. Nie wiem czy tak to w Dacii działa czy mam popsute? :(


Zostaw włączone - one się same włączą po kilku minutach. :-)

Kubuch - 2016-04-24, 21:31

O kant dupy potłuc te grzane stołki - we Fieście były o niebo lepsze :(
Poza tym po 1000 km żałuję, że nie kupiłem TCe :(

laisar - 2016-04-24, 22:50

@Kubuch: No to szybko sprzedaj tego złomka - za wiele nie będziesz stratny, trochę dołożysz i kupisz coś porządnego / bardziej dopasowanego do własnego gustu, po co się w ogóle męczyć.
Kubuch - 2016-04-25, 21:07

laisar napisał/a:
@Kubuch: No to szybko sprzedaj tego złomka - za wiele nie będziesz stratny, trochę dołożysz i kupisz coś porządnego / bardziej dopasowanego do własnego gustu, po co się w ogóle męczyć.


Yyyy... ale o co chodzi? Bardzo lubię swojego Urbana, nie męczę się z nim i nie uważam, żeby był "nie porządny". Po prostu brakuje mi trochę kopa w plecy przy przyspieszaniu i wszystko.

mekintosz - 2016-04-25, 21:15

Z silnika 1.6 115Km w dusterze nie uświadczysz kopa ;-) Raczej lekkie muśnięcie ;-) Co do ogrzewania foteli w daci są wystarczające. Chyba, że zależy Ci na dodatkowym podgrzewaniu wnętrza pojazdu ;-)
route2000 - 2016-04-26, 10:38

Kubuch napisał/a:
Yyyy... ale o co chodzi? Bardzo lubię swojego Urbana, nie męczę się z nim i nie uważam, żeby był "nie porządny". Po prostu brakuje mi trochę kopa w plecy przy przyspieszaniu i wszystko.

A z silnikiem 1,2 TCe jak?
Zresztą Duster jest zaprojektowany do celów terenowych a nie na wyścigi.. ;-)

Kubuch - 2016-04-26, 20:40

route2000 napisał/a:
A z silnikiem 1,2 TCe jak?
Zresztą Duster jest zaprojektowany do celów terenowych a nie na wyścigi.. ;-)


Ale ja się nie chcę ścigać ;) TCe na pewno lepiej jedzie - więcej Nm i lepszy przebieg momentu.

Taki mały jubileusz dzisiaj:
https://zapodaj.net/a214040f4d488.jpg.html

Piitubski - 2016-04-27, 09:03

Tylko trzeba dopłacić jedyne 7500.
Kubuch - 2016-04-27, 19:59

Piitubski napisał/a:
Tylko trzeba dopłacić jedyne 7500.


No jakby doposażył Laureate do poziomu Urbana i dodał TCe to nawet 10450 trzeba dopłacić i z tego względu mam SCe chociaż żałuję ;)

gregorisan - 2016-04-27, 20:14

Kubuch napisał/a:
mam SCe chociaż żałuję ;)

Przynajmniej super wygląda ;-)

Kubuch - 2016-04-27, 20:38

gregorisan napisał/a:
Kubuch napisał/a:
mam SCe chociaż żałuję ;)

Przynajmniej super wygląda ;-)


A dziękuję :)

Kubuch - 2016-05-21, 09:12

Do biało-czarnego auta dołączył czarno-biały rowerek :)
arczi_88 - 2016-05-21, 09:58

Hamulce hydrauliczne? Mam taką samą saszetkę - super sprawa, 2 półlitrowe baterie się mieszczą :-D
Kubuch - 2016-05-21, 10:27

Tak hydrauliki. Saszetka daje radę :)
malygabrys - 2016-05-22, 14:32

Hamulce tarczowe to widzę, ale hydrauliki to nie mają na 1000%
Kubuch - 2016-05-22, 18:50

malygabrys napisał/a:
Hamulce tarczowe to widzę, ale hydrauliki to nie mają na 1000%


Skoro wiesz lepiej...

Kubuch - 2016-09-04, 21:29

Rumun zaliczył wakacyjną trasę Bydgoszcz-Warszawa-Zakopane-Bydgoszcz. W sumie 1580 km (ok 200 km po Zakopcu i okolicach). Średnie spalanie wyszło 8,5 litra. Niestety wypad potwierdził całkowity brak pary silnika SCe :( Do tego stopnia, że Duster na autostradzie nie potrafi utrzymać 120 km/h jak się trafi górka :( No nic, jeszcze półtora roku i jak Bóg da to zmienimy na coś z turbo :) Za to na duży + bagażnik - pierwszy raz w życiu nie mailem żadnych walizek w kabinie :)
Marek1603 - 2016-09-05, 05:03

Jak będziesz sprzedawał to daj znać. Znajomy się przymierza do DD.
hibster - 2016-09-05, 12:42

Widzę, że nie tylko ja jestem mocno zawiedziony 1.6 Sce :) Dobrze, że różnica w cenie to było aż 10k, bo bym sobie nie darował, że żałowałem dopłacić.

W porównaniu do silnika z Xsary 1.6 16v 110 to Sce wypada blado. Ta sama trasa, ten sam bagaż i pasażerowie. Różnica masy własnej auta ok. 50kg, a na lekkiej górce przy prędkościach autostradowych Duster zaczyna zwalniać... Trochę byłem zdziwiony, bo w Xsarze takie cuda się nie działy.

Prezes - 2016-09-05, 15:14

Jak kupowałem swojego Dustera w 2010, to diesel od benzyny był tylko 5 000 PLN droższy. Najmniejsza chyba na rynku różnica wtedy. Teraz to już trzeba płacić za "przyjemności".. Pozdrawiam, może się rozkręci z czasem. wolnyssak Aveo mi przy 25 tys. km zaczął lepiej jeździć :-)
damiaszek - 2016-09-05, 17:58

hibster napisał/a:
W porównaniu do silnika z Xsary 1.6 16v 110 to Sce wypada blado. Ta sama trasa, ten sam bagaż i pasażerowie. Różnica masy własnej auta ok. 50kg, a na lekkiej górce przy prędkościach autostradowych Duster zaczyna zwalniać... Trochę byłem zdziwiony, bo w Xsarze takie cuda się nie działy.


Bo przy prędkościach autostradowych w Dusterze dużo więcej mocy idzie na pokonywanie oporu powietrza. Coś za coś. Ma ten sam problem Focus kontra Duster.

laisar - 2016-09-06, 10:37

Kubuch napisał/a:
Do tego stopnia, że Duster na autostradzie nie potrafi utrzymać 120 km/h jak się trafi górka

Zastanawiam się, jak to jest możliwe - moja MCV ma 87 KM i nie ma takich problemów, a buda jest niewiele lepsza aerodynamicznie od dusterowej...

Karenzo - 2016-09-06, 11:11

tak jest na piątce , oczywiście można redukować ale komu się chce
gfedorynski - 2016-09-06, 11:17

Cytat:
moja MCV ma 87 KM i nie ma takich problemów


Może tempomat mniej ciśnie, niż można samemu? Ale to by było dość bez sensu w sumie.

Jan Dusigaz - 2016-09-06, 11:25

właśnie na tempomacie tak się dzieje że pod górę duster wytraca prędkość, bez tempomatu jeśli kierowca obserwuje drogę i odpowiednio operuje gazem spokojnie utrzymuje prędkość, jeśli góra jest dużo to faktycznie trzeba zredukować.
laisar - 2016-09-06, 11:29

Karenzo napisał/a:
tak jest na piątce

Ja też oczywiście pisałem o V biegu.


gfedorynski napisał/a:
Może tempomat mniej ciśnie

Na pewno operuje gazem łagodniej, ale to prosta maszyna - ma utrzymać stałą prędkość, więc jeśli ona spada, to będzie cisnął coraz bardziej, nie ma ogranicznika innego niż odcięcie.


Jan Dusigaz napisał/a:
jeśli góra jest duża to faktycznie trzeba zredukować

Może posłuchali narzekań użytkowników na krótką "piątkę" i teraz jest dla niektórych osób zbyt długa?

Akurat nie mogę nigdzie znaleźć rozpiski skrzyni JR-395 - mógłby ktoś z posiadaczy przepisać wartości z wyciągu homologacji, który dostaje się wraz z nowym autem, proszę?

Jan Dusigaz - 2016-09-08, 14:01

Cytat:
Akurat nie mogę nigdzie znaleźć rozpiski skrzyni JR-395 - mógłby ktoś z posiadaczy przepisać wartości z wyciągu homologacji, który dostaje się wraz z nowym autem, proszę?


niestety w homologacji którą mam nie podali wartości przełożeń skrzyni biegów

Kubuch - 2016-09-08, 20:22

No i stało się: wczoraj z wieczora za szybko złamałem się na parkingu i przetarłem tylny błotnik o słup :-( Na szczęście Urban ma plastikowe osłony i tylko ten element ucierpiał. Postaram się doprowadzić go do ładu przy pomocy opalarki a jak nie pójdzie to kupię nowy (samochód :mrgreen: ).
jas_pik - 2016-09-08, 21:11

Kubuch napisał/a:
No i stało się: wczoraj z wieczora za szybko złamałem się na parkingu i przetarłem tylny błotnik o słup :-( Na szczęście Urban ma plastikowe osłony i tylko ten element ucierpiał. Postaram się doprowadzić go do ładu przy pomocy opalarki a jak nie pójdzie to kupię nowy (samochód :mrgreen: ).

Pierwszy do odebrania tego starego - przetartego .
Chyba już takim przytartym nie będziesz jeździł :mrgreen:

Kubuch - 2016-09-17, 21:37

Co jak co ale piękny jest :) Teść chciał się dziś przejechać - zamieniliśmy się samochodami i miałem okazję pooglądać swojego Rumuna w ruchu - naprawdę zacnie się prezentuje :)
majkel - 2016-09-18, 07:37

Kubuch napisał/a:
Co jak co ale piękny jest :) Teść chciał się dziś przejechać - zamieniliśmy się samochodami i miałem okazję pooglądać swojego Rumuna w ruchu - naprawdę zacnie się prezentuje :)


Zazdroszczę ci - ja jeszcze nie miałem takiej okazji 😊

Kubuch - 2016-12-25, 21:52

Dzisiaj Dusterowi pękło 10 tyś km.
Kubuch - 2017-01-18, 20:34

Powiem Wam, że śmiesznie działa kontrola trakcji w Dusterze. Jak się jedzie normalnie i przegnie to ładnie reaguje i prostuje auto ale jak chcę specjalnie polatać i zaciągnę ręczny to niby kontrolka mruga jak szalona ale system nie specjalnie reaguje i auto ładnie ślizga się bokiem. W sumie dobrze :)
piotr. z - 2017-01-19, 21:49

Jak zablokujesz ręcznym oba tylne koła to co ta biedna kontroli trakcji może zrobić?
To chociaż sobie kontrolki pomrugają. ;-)

Kubuch - 2017-03-08, 22:53

Kwa!!! Oczywiście śmierdzący start-stop się aktywuje po każdym ponownym odpaleniu silnika ale czujniki parkowania jak wyłączysz to raz na zawsze... Tym sposobem zajebałem dzisiaj tyłem w słup - dzieciak mi wyłączył wczoraj czujniki... Gówniany rumuński złom :-| :-x :evil:
benny86 - 2017-03-08, 22:56

Dla mnie czujniki cofania są tylko dodatkiem, a nie wyrocznią. Opcja ich wyłączenia bywa bardzo przydatna np. gdy ciągniemy coś na haku :-/
walter_g - 2017-03-14, 21:45

Kubuch napisał/a:
Kwa!!! Oczywiście śmierdzący start-stop się aktywuje po każdym ponownym odpaleniu silnika ale czujniki parkowania jak wyłączysz to raz na zawsze... Tym sposobem zajebałem dzisiaj tyłem w słup - dzieciak mi wyłączył wczoraj czujniki... Gówniany rumuński złom :-| :-x :evil:


Obciążyć młodego za naprawę zderzaka :-D

A przy okazji polecam kamerę cofania. Czujniki, czujnikami ale lepiej na własne oczy się móc przekonać czy coś nie stoi na drodze...

Kubuch - 2017-03-19, 19:39

Suma, summarum szkody nie są wielkie - do wymiany jest srebrna listwa ochronna na zderzaku bo się odkształciła - sam zderzak jest OK, ma tylko minimalną ryskę.
Jutro Duster jedzie na pierwszy przegląd po roku.

gregorisan - 2017-03-19, 19:46

Z tymi wszystkimi czujnikami, kamerami to tak jak z nawigacją - po prostu ogłupiają ;-)
Teraz jak człowiek jedzie gdzieś w jakieś nowe miejsce bez nawigacji to od razu cały mokry ze zdenerwowania :mrgreen:
Co nie zmienia faktu, ze w tych nowych autach z widocznością nie jest najlepiej - mnie też się w Sandero ciężko parkuje tyłem :-/

Kubuch - 2017-03-20, 20:10

Mi się nie parkuje ciężko ani tyłem ani przodem - po prostu jechałem do tyłu i czekałem aż będzie piszczeć no i zapiszczało :(
Nowa listwa zakupiona - 140 zł oryginał w ASO. Pozostaje tylko przykleić.

Kubuch - 2018-03-08, 22:43

No i stało się - Duster to była jedna z moich krótszych przygód motoryzacyjnych - dziś zamówiłem Golfa 7 FL 1,4 TSi. Rumun wylądował na klubowej giełdzie a jak nie będzie chętnych to diler VW chętnie go przygarnie w rozliczeniu. Na pewno będzie mi brakowało pakowności Dustera no i nie będę już na czasie z modą - jednak dynamika kompakta w turbo robi robotę :)
Prezes - 2018-03-09, 13:34

Jeszcze możesz zatęsknić za prześwitem i bagażnikiem..
A do wyboru masz teraz i lepiej zrobione auto i pewnie na wolnossące 1.6 patrzył nie będziesz.

Ja wróciłem ;-)

Piitubski - 2018-03-09, 15:13

Kubuch, ile proponują Ci w VW za Dustera?
Kubuch - 2018-03-23, 09:28

Duster jeszcze się nie sprzedał i wczoraj przeszedł przegląd gwarancyjny po 2 latach. Oczywiście bez uwag ;)
Co ciekawe dopadła mnie przypadłość bujającego się fotela kierowcy - zgłoszone na przeglądzie. Mają zamówić jakąś część i w przyszłym tygodniu umówić się na jej wymianę.

Kubuch - 2018-04-07, 16:19

Dzisiaj Duster pojechał z nowymi właścicielami do nowego domu. Pozdrawiam Pana Michała bo wiem, że czyta forum i czekam na Golfa :)
walter_g - 2018-04-07, 18:25

Kubuch napisał/a:
Dzisiaj Duster pojechał z nowymi właścicielami do nowego domu. Pozdrawiam Pana Michała bo wiem, że czyta forum i czekam na Golfa :)


Ale pamiętaj, że najlepsi kumple to są tylko na daciaklub.pl :mrgreen:

W forum Golf-a z nowym autem prosto z salonu wyjdziesz na burżuja :lol: :lol: :lol:

Kubuch - 2018-04-20, 19:05

Tak się prezentuje następca Dustera:



Na razie jeszcze stoi u dealera na placu ale w przyszłym tygodniu będzie już mój :)

Marek1603 - 2018-04-20, 19:49

Nic dodać, nic ująć tylko życzyć niech się dobrze sprawuje.
Kubuch - 2018-11-14, 23:13

Dawno nie pisałem bo od dawna nie mam Dustera ale, że znowu mi się park maszynowy zmienia to napiszę. Do Golfa dołączy zaraz młodsza ale większa siostra - Octavia 3 FL z mocarnym 1,0 TSi. Przez chwilę gdzieś tam majaczył mi DD2 ale zaraz wylałem sobie kubeł zimnej wody na łeb w postaci problemów z 1,6 SCE oraz brak jakiejkolwiek dynamiki tudzież niemożność zamówienia 1,2 TCe. No i zostaję w obrębie VAG - póki co zadowolony :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group