DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Odtwarzacz filmów w MediaNav

kubapat - 2016-07-04, 13:46
Temat postu: Odtwarzacz filmów w MediaNav
Dzień dobry!
Od paru dni gryzie mnie jedna rzecz w medianav. Mianowicie jak odtwarzać filmy. Podłączałem już pendrive i nic, czy ktoś mógłby mi pomóc ? Jeżeli jest już taki temat to przepraszam.
Pozdrawiam, kubapat

jas_pik - 2016-07-04, 14:07

Aby odtwarzać filmy masz dwie opcje :
- płatna - program Manevrus ( ok 50 Euro)
- bezpłatna - nakładka Medi@pik - dostępna na naszym klubie
Wszytsko było opisywane wystarczy poczytać.
http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=11380

jas_pik - 2017-02-10, 17:35
Temat postu: MNE - odtwarzacz filmów
Uwaga to jest wersja testowa dla softu 7.0.5
https://goo.gl/7izWoq

Abelos - 2017-02-16, 14:31

Cześć, zaktualizowałem sobie cały soft z wersji 6.04 najpierw do 7.0.5 a później z nakładka do filmów.
Jednak jest mały problem mianowicie nie działa mi opcja nawigacji. zawiesza sie na ekranie uwagi podczas włączenia.

jas_pik - 2017-02-16, 15:54

Z wersją softu 7.0.5 jest problem - nie udaje się tego rozgryźć.
proponuję powrót do 6.0.4 , tam sie uda nawigację uruchomić.
Ewentualnie spróbuj wejść do Windowsa poprzez ULC2 hack i podmienić DSI_Config.
Innego pomysłu nie mam . Nie instaluję tego softu.

Adamerio - 2017-06-22, 22:12
Temat postu: Odtwarzacz filmów - MNE
Witam, czy istnieje jakieś spolszczenie odtwarzacza video dostępnego w nakładce?

Z jakimi formatami owy odtwarzacz radzi sobie najlepiej? Sciągnąłem plik .avi - odtwarza ok, jednak bez dźwięku, kilkanie w przycisk "dźwięk" w prawym górnym rogu nic nie daje.

lisek2 - 2018-07-30, 18:45
Temat postu: Odtwarzanie filmów na MediaNav Evo -uwolnione 6.0.4
Witam

Czy ktoś będzie uprzejmy udostępnić "tutorial" + soft do uruchomienia odtwarzania filmów na MediaNav Evo soft 6.0.4 uwolniony. Szykuje mi sie bardzo długa trasa i przydała by się rozrywka dla pasażerów :mrgreen:

pimpek272 - 2020-02-19, 11:44

witam wszystkich mam MNE uwolnione i wgrany plik z możliwością odtwarzania wideo prze konwertowałem wideo tak jak mi polecił jas_pik 800x480 ale jak oglądam to troche tak jak by klatkowało teraz przerobiłem na 480x320 i zobacze jak na takiej rozdzielczości pójdzie dam znać jak przetestuje :-D :mrgreen:
jas_pik - 2020-02-19, 12:12

800x480 px to jest natywna wielkość ekranu MN1/MN2
Niestety procesor ma tylko 600/666 MHz a musi obrabiać obraz .
Tego nie przeskoczymy .
Oczywiście im mniejsza rozdzielczość tym łatwiej procesorwi na obróbkę tego obrazu.
Ale jeśli nie chcesz aby ekran obcinał obraz to staraj się przy konwersji zachować proporcje .

pimpek272 - 2020-02-19, 12:24

ok to co proponujesz co ustawić żeby było na całym ekranie?
popróbuje niższe rozdzielczości i bede wiedzieć jaki mi pasuje :mrgreen:

cowcar - 2020-02-19, 22:33

Rozdzielczość jak rozdzielczość ale bitrate jest bardziej obciążający dla procka.
lizi0 - 2020-11-10, 19:13

Czy jest jakiś tutek jak odpalić wideo w MNE3?
jas_pik - 2020-11-10, 19:39

Video w MN3 to nie taka wbrew pozorom prosta sprawa. Mimo że wielu tak myśli.
W MN3 oficjalnie video jest tyko możliwe w Indiach . Czyli jak pojedziesz tam samochodem i wgrasz tam aktualizację to video ruszy . Pod pewnymi warunkami że masz podpięty za pomocą odpowiedniego BIC-a sygnał zaciągnięcia hamulca ręcznego .
W Polsce po wgraniu odpowiedniego skryptu oszukującego soft.
Ale ma on kilka ograniczeń.
Po wgraniu skryptu następuje pewien problem przy włączaniu . Nie uruchamia się radio tylko odtwarzacz video jako pierwszy.
Jest to problem na razie softwarowy ale zapisany w części pamięci ROM do której nie ma dostępu aby dokonać zmian.
Najważniejsze trzeba odinstalować ten skrypt przed zrobieniem jakiegokolwiek upgrade.
Jeśli sie o tym zapomni to robi się poważny problem z softem ( sprzęt staje się prawie niemożliwy do odratowania) .
W czasie jazdy tez występują pewne problemy ( wyłączanie się filmów itp)
Osobiście odradzam instalację dopóki nie uda się znaleźć dobrego rozwiązania.

lizi0 - 2020-11-10, 19:56

Wielkie dzięki za solidne wytłumaczenie. Wideo juz wypadło z planów.
d3f3nd3r - 2021-01-24, 16:15
Temat postu: Media Nav Evo oglądanie filmów
Próbuję uruchomić funkcjonalność oglądania filmów, wgrałem kilka różnych wersji playera i czyta pliki mp4 oraz avi ale nie ma obrazu, a jest tylko dźwięk. Nawigacja jest na windowsie wersja 9.1.3 w czym jest problem?
marmar - 2021-01-24, 18:22

Czy system masz odblokowany, musisz podac więcej danych.
d3f3nd3r - 2021-01-24, 22:01

Tak jest odblokowany
gggg - 2021-01-25, 18:16

Prześlij mi e-mail to ci podeślę. U mnie działa na tym sofcie.
720x576 taka jest max rozdzielczość

d3f3nd3r - 2021-01-31, 20:13

Dziękuję za pomoc już sobie poradziłem, działa elegancko.
Żywiec - 2021-02-11, 07:27

Cześć i czołem. Czy moglibyście jeszcze raz udostępnić pliki do pobrania które po wgraniu uruchomia możliwość oglądania ruchomych obrazków w MNE?? Będę wdzięczny za pomoc.
pan_kracek - 2022-03-30, 07:49

Witam
Jestem ogólnie nowicjuszem.
Mam MN1 wersja oprogramowania 4.1.0 .... MN1 odblokowana i wgrana nowe mapy HERE Q4 2021
Ogólnie nie chcę sobie uwalić tej MN jakimiś niezbyt sprawdzonymi działaniami.
Jedyne co bym chciał jeszcze zrobić to spowodować, żeby można było odtwarzać podczas jazdy pliki wideo ( żeby dzieci siedziały cicho :mrgreen: )
Czy możecie mi koledzy napisać jak właśnie zrobić, żeby można było odtwarzać pliki wideo na tym MN1 ?
Co i jak wgrać , skąd ściągnąć ?

Gagman - 2022-03-30, 12:53

pan_kracek napisał/a:

Jedyne co bym chciał jeszcze zrobić to spowodować, żeby można było odtwarzać podczas jazdy pliki wideo ( żeby dzieci siedziały cicho :mrgreen: )
Czy możecie mi koledzy napisać jak właśnie zrobić, żeby można było odtwarzać pliki wideo na tym MN1 ?
Co i jak wgrać , skąd ściągnąć ?


Przecież to bez sensu totalnie. Konwertować filmy do niskiej rozdzielczości po to żeby je obejrzeć na malutkim ekranie.
Weź kup sobie jakiś używany tablet na Androidzie za 200zł do oglądania filmów.

pan_kracek - 2022-03-30, 13:49

Rozumiem ...
ale mimo wszystko czy oświecicie mnie jak to zrobić ?

jas_pik - 2022-03-30, 16:11

pan_kracek napisał/a:

Mam MN1 wersja oprogramowania 4.1.0 .... MN1 odblokowana i wgrana nowe mapy HERE Q4 2021

Najczęściej krąży w sieci moje uwolnienie tzw mediapik. Sprawdź czy przypadkiem go nie masz. Jeśli na ekranie nawigacji ( poprzez ikonę MAP) w prawym górnym rogu ekranu widzisz datę i godzinę to zazwyczaj jest to tajne wejście do mojego uwolnienia . Wystarczy kliknąć w to miejsce ekranu i będziesz miał dodatkowe funkcjonalności . Właśnie po tej funkcji która nie jest standardowa można poznać czy jest to mediapik



pan_kracek napisał/a:
Co i jak wgrać , skąd ściągnąć ?

Swego czasu rozdawałem to za darmo , ale w momencie gdy to dzieło zaczęło być sprzedawane na portalach aukcyjnych ( po włamaniu sie na moje konta na chomiku) to nowsze wersje sprzedaję za drobną odpłatnością .
Możesz to poprać z MEGA
https://mega.nz/file/1lVj2AAZ#cNXfSkqEZ940l2bMlY6KQ1lcqJLT41bn72FGU5n0TKU

Ale zawsze polecam zakup u mnie bo oprócz tego daję inne usprawnienia i zabezpieczania przed padnięciem karty pamięci w MN1

pan_kracek - 2022-03-31, 09:38

Dzięki za info.
Najpierw może spróbuje z tym co podał mi Pan do ściągnięcia.
Po rozpakowaniu plik upgrade.lgu wgrać na pena i włożyć w USB w aucie ? ... to samo się kopiuje/instaluje ? ... czy trzeba gdzieś samemu skopiować do odpowiedniego folderu ?
No i jak to się w praktycznym użytkowaniu uruchamia potem ?
Sorki, ze tak szczegółowo dopytuje ... no i dzięki wogóle, że Pan odpisuje.

Dymek - 2022-03-31, 10:01

pan_kracek napisał/a:
Po rozpakowaniu plik upgrade.lgu wgrać na pena i włożyć w USB w aucie ? ... to samo się kopiuje/instaluje ? ...
Tak- pliki lgu same się instalują, wkładamy pendrive i czekamy, nie trzeba wydawać żadnych dodatkowych poleceń.
pan_kracek - 2022-03-31, 12:04

Rozumiem ...
A co dalej ? po ponownym odpaleniu MN pojawi się jakieś nowe menu ? jakaś nowa ikonka ? czy trzeba w jakis "tajny"sposób wejść w nowe menu ?

jas_pik - 2022-03-31, 12:14

Już opisałem. wchodzisz do nawigacji przez manu Mapa .
Na ekranie w prawym górnym rogu widzisz że pojawia se nie tylko godzina jak w standardzie ale i data.
Klikasz w to miejsce ekranu i otrzymujesz nowe menu . Kilka nowych funkcji .
Jedno z tych podmenu to tzw Mediapik w którym masz i odtwarzacz filmów i gry ( stare Windows)
Tak to działa

pan_kracek - 2022-03-31, 12:59

Sorki jas_pik ale nie byłem pewny czy ta procedura będzie działać czy tylko przy robieniu "uwolnienia" navi z Twojego pliku.
Oczywiście wiem, że robie wszystko na swoją odpowiedzialność ale czy w tym menu będą jakieś ikonki, których lepiej "nie dotykać" ? ... tak z Waszego dużego doświadczenia
Jak też doczytałem jak już puszczać jakiś film to najlepiej w małej rozdzielczości żeby był, żeby procka nie nadwyrężać.

pan_kracek - 2022-03-31, 13:51

No i jak rozumiem mogę to "wgrać" na wersję 4.1.0
jas_pik - 2022-03-31, 14:02

Tak . Działa to na kazdym MN1 .
Ale nie odpowiadam jesli cos się uwali . Bo to nie jest cały soft tylko jego kawałek ( bez zabezpieczeń)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group