DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Zakup Dacii - Duster-zostawienie w rozliczeniu

BoloSr - 2017-02-13, 17:37
Temat postu: Duster-zostawienie w rozliczeniu
Witam
I sie zapytam tych co juz taki temat przerabiali a mianowicie chodiz o zostawienei w rozliczeniu Dustera u dealera Renault czy to ma sens czy lepiej samemu auto sprzedac ?? Jak to wyglada ???

Marckok - 2017-02-13, 18:14

z Dusterem może być trochę inaczej, to chyba bardziej "chodliwe" auto

pytanie jaki masz przebieg ?

ja niedawno zostawiłem w rozliczeniu Lodgy, auto z przebiegiem blisko 250 000 było właściwie niesprzedawalne w sensownych pieniądzach - a cofać licznika nie chciałem (do tego serwisowane i kupione w PL, więc handlarze pewnie też nie chcieli "ryzykować" widocznej historii serwisowej) - wystawiłem na allegro, otomoto, gumtree - jedyny naprawdę zainteresowany handlarz to Białorusin, ale chciał go wywieźć bez VAT - a ja nie chciałem ryzykować

wystaw ogłoszenie, zobacz...ryzykujesz jakieś 30 zł - no i dowiedz się za ile dealer weźmie

BoloSr - 2017-02-13, 18:18

Jak na auto z 2013 to przebieg mizerny i do tego diesel :) ale kupiony w kraju i serwisowany wiec myślę ze nie będzie problemu ze sprzedażą :)
Cav - 2017-02-13, 21:03
Temat postu: Re: Duster-zostawienie w rozliczeniu
BoloSr napisał/a:
Witam
I sie zapytam tych co juz taki temat przerabiali a mianowicie chodiz o zostawienei w rozliczeniu Dustera u dealera Renault czy to ma sens czy lepiej samemu auto sprzedac ?? Jak to wyglada ???


Kwotowo na pewno bardziej opłaca się sprzedać samemu - dealer zazwyczaj zapłaci Ci 20% mniej niż jest wart.
Dwa auta już sprzedałem wystawiając je na otomoto (raz za pośrednictwem dealera) czy olx, za dużo większą sumę niż miało być w odkupie.
Jak jesteś pierwszym właścicielem, to wystaw sam z miesięcznym wyprzedzeniem, żebyś nie musiał pieszo chodzić za długo - takich aut ludzie szukają.
A odkup potraktuj jako opcję ostateczną, jak się nikt nie pojawi, to zostawisz dealerowi i stracisz.

Ja przynajmniej mam taki plan z Dusterem - albo się sprzeda sam przez następne 3-4 miesiące, albo dostanie go dealer.
Ale raczej dostanie w komis, niż w odkup za grosze, bo nie będę miał ciśnienia ze sprzedażą, a szkoda mi stracić te minimum 5 tys.

Zwłaszcza że ewentualny kupujący musiałby i tak dopłacić z kolejne 5 tys do realnej wartości, więc jeśli dealer miałby zarobić 10 tys, to wolę ja sprzedać drożej o 5 tys niż dealerowi - akurat starczy na wakacje.

BogdanK - 2017-02-13, 22:56

Tu jest podobny temat :arrow: http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=14261
piku - 2017-02-15, 14:18
Temat postu: Re: Duster-zostawienie w rozliczeniu
Cav napisał/a:
[raczej dostanie w komis, niż w odkup za grosze, bo nie będę miał ciśnienia ze sprzedażą, a szkoda mi stracić te minimum 5 tys. Zwłaszcza że ewentualny kupujący musiałby i tak dopłacić z kolejne 5 tys do realnej wartości, więc jeśli dealer miałby zarobić 10 tys, to wolę ja sprzedać drożej o 5 tys niż dealerowi - akurat starczy na wakacje.


Skąd te kwoty?

Cav - 2017-02-15, 17:42
Temat postu: Re: Duster-zostawienie w rozliczeniu
piku napisał/a:
Cav napisał/a:
[raczej dostanie w komis, niż w odkup za grosze, bo nie będę miał ciśnienia ze sprzedażą, a szkoda mi stracić te minimum 5 tys. Zwłaszcza że ewentualny kupujący musiałby i tak dopłacić z kolejne 5 tys do realnej wartości, więc jeśli dealer miałby zarobić 10 tys, to wolę ja sprzedać drożej o 5 tys niż dealerowi - akurat starczy na wakacje.


Skąd te kwoty?


Z poprzedniego wątku, w którym auto podobne do mojego było na otomoto wystawione za 48 tys, a było sprowadzane i miało większy przebieg.

piku - 2017-02-15, 20:23
Temat postu: Re: Duster-zostawienie w rozliczeniu
Cav napisał/a:
piku napisał/a:
Cav napisał/a:
[raczej dostanie w komis, niż w odkup za grosze, bo nie będę miał ciśnienia ze sprzedażą, a szkoda mi stracić te minimum 5 tys. Zwłaszcza że ewentualny kupujący musiałby i tak dopłacić z kolejne 5 tys do realnej wartości, więc jeśli dealer miałby zarobić 10 tys, to wolę ja sprzedać drożej o 5 tys niż dealerowi - akurat starczy na wakacje.


Skąd te kwoty?


Z poprzedniego wątku, w którym auto podobne do mojego było na otomoto wystawione za 48 tys, a było sprowadzane i miało większy przebieg.


Ja pytałem o kwoty, które zacytowałem - że sprzedawca ASO zarabia tyle na starych samochodach. Z tego, co wiem, to nie są kwoty prawdziwe w przypadku aut o wartości używanego Dustera (powiedzmy do 50 tys. zł).

Cav - 2017-02-15, 20:28
Temat postu: Re: Duster-zostawienie w rozliczeniu
piku napisał/a:

Ja pytałem o kwoty, które zacytowałem - że sprzedawca ASO zarabia tyle na starych samochodach. Z tego, co wiem, to nie są kwoty prawdziwe w przypadku aut o wartości używanego Dustera (powiedzmy do 50 tys. zł).


No to spróbuj u nich coś sprzedać albo kupić.
W pierwszym przypadku odejmą Ci 10% od ceny rynkowej, w drugim podpicują auto i tyleż dodadzą.
W sumie wyjdzie 20% narzutu.
Łatwo przeliczyć ile wychodzi.....

kilazz - 2017-02-18, 21:31

Jak bylem rok temu w aso na serwisie to z nudy poszedlem do goscia od wycen i powiedzial mi ze za mojego max wypasionego dustera 1.2tce z przebiegiem wtedy kolo 30k moze mi dac 37000, tak wiec bardzo mizerne kwoty, oplacalne jedynie w przypadku akcjibtypu 5000 rabatu na nowy samochod za zostawienie starego..

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group