DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - MN3 kody testowe

jas_pik - 2019-02-21, 23:38
Temat postu: MN3 kody testowe
Soft wersja 1.0.13.1.366_r39 :
PW1: „6835” (PASSWORD_TEST_MODE)
PW2 " 9377 "(PASSWORD_ENGINEERING_MODE)
PW3:" 5822 „(PASSWORD_VERSION)

Soft wersja 1.0.13.1.366_r35
PW1 "8457" (PASSWORD_TEST_MODE)
PW2: "7777" (PASSWORD_ENGINEERING_MODE)
PW3: "5031" (PASSWORD_VERSION)




Aby uruchomić micom test trzeba mieć na pendrive plik mcmtest_activate.ini

macminer - 2019-02-22, 14:03

Mogę prosić bardziej łopatologicznie?

Najpierw trzeba wsadzić pendriva, potem uruchomić MN3? Musi być włączony silnik?
Trzeba klikać jakieś przyciski czy magiczne miejsca na ekranie?

paul7 - 2019-02-22, 15:56

Robisz tak,
wchodzisz w wersje systemu;
dotykasz wg. kolejności palcem te miejsca oznaczone na ekranie, potem wyświetlą się okienka do wpisania kodów. Dalej postępujesz podobnie jak z kodami do MNE, kody masz podane.
Jeszcze poczekaj , aż koledzy z Francji wszystko przebadają i sprawdzą, co dalej można robić. Podobnie było z wersją MNE.

jas_pik - 2019-02-22, 16:12

To nie tylko koledzy z Francji :)
My Polacy też mamy w tym swój udział( aczkolwiek nie fizyczny bo nie mam dostępu do takiego urządzenia)
W każdym razie jesteśmy na etapie rozgryzienia eksploratora :)
Przydały sie moje pomysły :)
A wtedy to będzie już z górki

paul7 - 2019-02-22, 16:48

Sorry jas_pik, oczywiście miałem na myśli dostęp do urządzenia. Oni zawsze jako piersi go mają.
paul7 - 2019-02-26, 19:01

Załączam opis zawartości Micom wraz z opisem szczegółowym.
Z tego co wiem, na dzień dzisiejszy sprawdzono poniższe kafelki;
Renault -color, TMC, 4WD.
Nie wszystkie funkcje są od razu uruchomione w MN3.
Tam, gdzie napisano nie dotykać , to nie dotykać! To nie zabawka.

Belphegor - 2019-02-26, 19:39

No proszę. W MICOMie MNE 2.0 była cała linia kafelków, których nie wolno było ruszać. ;-)
paul7 - 2019-02-26, 19:52

Tutaj , też nie należy przesadzać. Zabawa może doprowadzić do katastrofy. Ale zawsze znajdzie się jakiś nieroztropny tester, co wyklika wszystkie możliwości. I od takich właśnie ludzi mamy wołania o pomoc.
jas_pik - 2019-02-26, 20:10

Tym kafelkiem jest MAKE VIRGIN - nie dotykać pod żadnym pozorem bo wprowadzi system w świat >Connect Diag Tool< a często i serwisy nie potrafią go z tego stanu wyprowadzić bo traci również wszystkie ustawiania komunikacyjne
Angerello - 2019-02-28, 19:51

Ktoś sprawdzał może co zmienia przycisk odpowiedzialny za linie prowadzące. Pytam z ciekawości bo w moim przypadku kody są nieprawidłowe i nie mogę wbić w test mode. Czy to może być wina złego pliku na pendrivie? Czy wersji softu?
jas_pik - 2019-02-28, 20:01

A jaką masz wersję softu ?
Angerello - 2019-02-28, 20:05

1.0.13.1 a co dalej nie mam pojęcia :) W jaki sposób to sprawdzić? Albo zapytam inaczej - w jaki sposób wpisywać kody?
gggg - 2019-02-28, 20:47

Paul7 napisał gdzie masz klikać i zaznaczył, w które miejsca na screnie. Jak to zrobisz to dopiero otwiera się okno do wpisania lodów.
Angerello - 2019-02-28, 20:56

gggg napisał/a:
Paul7 napisał gdzie masz klikać i zaznaczył, w które miejsca na screnie. Jak to zrobisz to dopiero otwiera się okno do wpisania lodów.


Wszystko spoko wpisuje kod, ale nie działa :) może na tym etapie robię błąd dlatego pytam. Bo rozumiem, że wpisujemy jeden kod do np. PW1: „6835” (PASSWORD_TEST_MODE) ?

gggg - 2019-02-28, 21:33

Jeszcze musisz mieć włożony pendrive w radiu z plikiem mcmtest_activate.ini Musisz sobie utworzyć pusty plik z taką nazwą. Pendrive sformatowany w fat32
Angerello - 2019-03-01, 07:43

gggg napisał/a:
Jeszcze musisz mieć włożony pendrive w radiu z plikiem mcmtest_activate.ini Musisz sobie utworzyć pusty plik z taką nazwą. Pendrive sformatowany w fat32


Ja jestem na etapie wpisywania kodów i tu mam problem. Dla obydwu wersji żaden z kodów nie bangla :p

Bartseb - 2019-03-01, 17:47

U mnie również nie działa - nieprawidłowy kod
gggg - 2019-03-01, 18:19

Nie wiem jak w tych nowych radyjkach ale w MNE po wpisaniu pierwszego kodu trzeba potwierdzić na ok, skasować go a następnie wpisać drugi kod i potwierdzić na ok. Dopiero wtedy przechodzi do micom lub do Windowsa. Może przy wpisywania kodów robicie coś źle.
paul7 - 2019-03-01, 18:24

Jeszcze raz:
Aby uzyskać dostęp do ekranu, na którym można wprowadzić kody, przejdź do menu ustawień => Wersja systemu.
I na tym ekranie dotknij w odpowiedniej kolejności 5 ukrytych przycisków, powoli i dokladnie /to jest ekran pojemnościowy, nie rezystywny jak w MN2/
Ostrzeżenie: Włączanie test MiCOM wymaga utworzenia pustego pliku o nazwie „ mcmtest_activate.ini ” w sformatowanym FAT32 wcześniej pendrajwie USB.
Następnie wprowadź prawidłowe kody, ale są one generowane w oparciu o pełny numer wersji. Czyli kody odpowiednie do wersji "1.0.13.1.366_r35" i "1.0.13.1.366_r39":
Obecnie są znane 3 kody; jeden do dostępu do trybu testowego, drugi do dostępu do testu micom i trzeci do wyświetlania wersji.

Angerello - 2019-03-02, 14:14

Przetestowałem u siebie i po włączeniu opcji 4x4 i TMC kompletnie żadnych zmian :) po restarcie opcje wracają na off.
gggg - 2019-03-02, 14:18

Miałeś włożony pendrive w fat32 z plikiem mcmtest_activate.ini
Angerello - 2019-03-02, 14:25

Jak bym nie miał wlozonego pena z plikiem to bym nie odpalił test mode :)
paul7 - 2019-03-02, 17:55

Mam przykład wyboru obrazu rozruchowego. /logo startowe/
1-należy dokonać selekcji loga startowego naciskając strzałki > w prawo lub <lewo przy kafelku [nr.28]
2-potwierdzić wybór np. Dacia, klikając na wybrany kafelek "Dacia" [28]
3-zatwierdzić poprawnie wybrane ustawienie, klikając na kafelek "Hard reset" [nr.1] !!! trzymając palec z dala od "Make Virgin" po prawej jego stronie / dotykamy nie kciukiem ! ! bo ekran dotykowy jest pojemnościowy/
4-po krótkim oczekiwaniu, MN3 uruchomi się ponownie i zmiany powinny zostać wprowadzone.

Podobnie robi się z innymi funkcjami, dobrze jest spróbować zmianę wyboru w kafelku dwa razy np. włącz-wyłącz-włącz zanim potwierdzi się "Hard reset".
Jeśli nie wchodzi jakaś funkcja zależna od istnienia w pojeździe odpowiedniego modułu BIC, prawdopodobnie MN3 nie łączy się z nim, bo go nie widzi i nie potwierdzi zmian. Niektóre funkcje wcześniej muszą być ustawione programowo.

Kto ma MN3 może testować ostrożnie niektóre funkcje i przyczynić się do poznania nowego softu. Dzielcie się uwagami, opisując dokładnie kolejne swoje kroki. I za bardzo nie przesadzajcie ze zmianami :roll: , zawsze się sprawdza, znane i bezpieczne funkcje by czegoś nie uceglić. Najlepiej każdy krok/czynności sobie zapisywać.
Kiedyś był taki slogan "Testerzy wszystkich krajów, łączcie się". czy coś takiego :lol: . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bartseb - 2019-03-02, 18:31

Wersja softu wyświetlana 1.0.13.1
Z pendrivem i bez niestety mam cały czas komunikat o nieprawidłowym kodzie . Kod wprowadzam i naciskam ok .

paul7 - 2019-03-02, 18:52

Pierwszy post jas_pik ostatnie zdjęcie Micom ver. czy masz coś takiego?
Tam jest wyświetlana pełna wersja.

Bartseb - 2019-03-02, 19:10

Jak wchodzę w ustawienia system mam info o sofcie numer 1.0.13.1.
Po wciśnięciu przycisków Uruchamia mi się test mode , wpisuje kod wciskam ok i mam info o nieprawidłowym kodzie

paul7 - 2019-03-02, 21:10

Takie znalazłem rozwiązanie na sprawdzenie numeru wersji, możesz spróbować. (nie boli :lol: )
Aby sprawdzić co masz w MN3, należy przygotować pendrajwa wraz z odpowiednim plikiem
Na pena zostaną zapisane logi:
-z nawigacji
-z pamięci
-z procesora
-z procesów uruchamianych w jądrze
-z informacji systemu /najważniejsza dla nas informacja dotycząca pełnego numeru który się ma.

Na sformatowanym pendrajwie należy w katalogu głównym umieścić plik o nazwie "logfiles_bavr"
Gdy tylko włożysz go do USB , powinien zostać zapisany informacjami z systemu.

W zapisanej pamięci odszukasz ścieżki pliku tekstowego dziennika: "logfiles_bavn \ log_data \ system_info.log ", gdzie w polu "cpu_ver=" będzie zawierał numer szukanej wersji.
Przykład z system_info.log:
Board=RevC
Market=Global
PAN=BT only
RVC_Brightness=7
RVC_Contrast=7
RVC_HUE=36
RVC_Saturation_U=128
RVC_Saturation_V=128
Variant=GBL
cpu_ver=1.0.13.1.366_r35
kernel_ver=4.1.15-global.12
micom_ver=1.0.13.1.0509
model=AVN
tmc=0
uboot_ver=4.1.15-bavn.2.0.0.47
vbt_ver=2.5.5-global.12
gps_efusing=1
partition_ver=2
dab_ver=0.6.34.8691 2017-06-29
navi_ver=9.12.148.730129
SKU_REGION=ULC 4.0-MI-WEU-Without DAB
dab_act=0
camera=1
car_maker=1
colouring=1
MAP_KEY=1$iWEUHM@17Q2
virgin_mode=0
guideline=12

Tutaj znaleziony wynik: "cpu_ver=1.0.13.1.366_r35"

Sprawdź i powiedz, czy coś się nagrało.

Angerello - 2019-03-02, 21:46

Dobrze zrozumiałem że po zmianie np. opcji 4wd klikam HARD RESET i czekam na restart!? jakie dane się resetuja?
jas_pik - 2019-03-02, 22:50

Tak po zmianie trzeba wcisnąć HARD RESET w celu zapisania danych. Nic się nie resetuje .Zapisuje tylko te dane które zmieniłeś.
paul7 - 2019-03-03, 07:20

Angerello napisał/a:
Dobrze zrozumiałem że po zmianie np. opcji 4wd klikam HARD RESET i czekam na restart!? jakie dane się resetuja?

A sprawdzałeś pełny numer wersji jaka masz?
4wd , rozumiem zmieniasz, bo masz takową wersję? Dla pełnego działania wymaga odpowiedniego BIC.

paul7 - 2019-03-03, 11:46

Inne logi wyglądają tak; /przykład/
Ścieżka dostępu: logfiles_bavn\configuration.log
Kod:

Przykładowo zawartość  configuration.log ;
ID_LASOD=1,1,1,
ID_MMI_Language=1
ID_RadioCountry=0
ID_SDVC=0
ID_PH_PW=0
ID_AM_MW=0
ID_AM_LW=0
ID_SPEED=0
ID_E_CALL=0
ID_MIC=0
ID_SWRC1=2
ID_DR_PH=0
ID_DR_ACT=0
ID_RVC=1
ID_GPS=0
ID_RearLoudSpeaker=0
ID_FrontTweeters=0
ID_RearTweeters=0
ID_PTT1=0
ID_SWRC2=0
ID_MVC=0
ID_PTT2=0
ID_Compass=0
ID_CarMaker=1
ID_TimeFormat=0
ID_SpeedUnit=0
ID_DistanceUnit=0
ID_Navigation=0
ID_DrivingRestriction=0
ID_AHA=0
ID_RES=0
ID_Colouring=1
ID_TMC=0
ID_MAP=13382
ID_MAP_Code=17972
ID_RVC_Guideline=12
ID_HandDrive=0
ID_RVC_Brightness=7
ID_RVC_Contrast=7
ID_RVC_HUE=36
ID_RVC_Saturation_U=128
ID_RVC_Saturation_V=128
ID_RVC_ReactionTime=0
ID_RVC_TemporizationTime=45
ID_ClusterReset=0
ID_Temperature=0
ID_HVAC=0
ID_GearBox=0
ID_DrivingEco2=0
ID_Amplifier=0
ID_Loudiness=1
ID_WakeUp=0
ID_UPA_Sound=2
ID_UPA_HMI=2
ID_UPA_Speaker=1
ID_UPA_Sound_Setting=1
ID_UPA_TemporaryMuteTimeout=5
ID_VehicleType=0
ID_Camera=1
ID_PTT=0
ID_SWRC=2
ID_CarPlay=1
ID_AndroidAuto=1
ID_SIRI=1
ID_MIC_TYPE=0
ID_HebrewLanguage=1
ID_Destination=0
ID_ExternalMicroPhone=1

Można się domyślać, że jest to "obraz " dostępnych funkcji MN3 i w jakim są ustawieniu.

Angerello - 2019-03-03, 12:22

Wprowadziłem następujące zmiany:
- włączyłem 4WD - działa pomimo tego że nie mam 4WD :)
- włączyłem TMC - działa ale żadnych zdarzeń nie pokazuje. Przeszukuje częstotliwości i na terenie Warszawy żadnych info nie daje.
- włączyłem AHA - zero zmian. Być może nie wiem jak to obsługiwać więc proszę o info w tej sprawie.

Porobilem trochę zdjęć ale wrzucę później bo w tym momencie nie mam jak. Czy wiecie jakie opcje ukryte są po kafelkiem odpowiadającym za przycisk na kierownicy PTT? Tylko iphony obsługuje? (oczywiście nie mówię o wersji android auto)
Czy ktoś z Was testował ustawienia linii pomocniczych parkowania? szablon itd.?

jas_pik - 2019-03-03, 13:03

TMC i Aha działa ale nie ma prawidłowych licencji bo Dacia/Reanult na Polskę nie daje tych licencji . Ale przeszukiwanie częstotliwości dla TMC wskazuje że funkcje uruchomiłeś.
Trzeba teraz dojść jak je wstrzyknąć i gdzie do pamięci wewnętrznej i TMC uda się uruchomić
Co do linii pomocniczych . to zależy to od samochodu ( a dokładniej wysokości instalacji kamery nad poziomem ziemi i w zalezności od samochodu ( jego kodu) są regulowane .
Kiedyś Laisar opisał znaczenie kodów niektórych
Cytat:
• X87 = renault captur;
• B98 = renault clio IV;
• K98 = renault clio IV grandtour (kombi)

Angerello - 2019-03-03, 15:04

Daje fotę moich kafli z czego AHA, TMC, 4WD włączyłem sam, ale a reszta defaultowo.
paul7 - 2019-03-03, 15:06

Angerello napisał/a:
Wprowadziłem następujące zmiany:
- włączyłem 4WD - działa pomimo tego że nie mam 4WD :)
- włączyłem TMC - działa ale żadnych zdarzeń nie pokazuje. Przeszukuje częstotliwości i na terenie Warszawy żadnych info nie daje.
- włączyłem AHA - zero zmian. Być może nie wiem jak to obsługiwać więc proszę o info w tej sprawie.

ad.1 4WD działa podobnie do MNE2, czyli pewnie kompas, a kąty nie, bo brak BIC-potwierdź.
ad.2 TMC czy jest ikonka? Pewnie jest tak jak mówi wcześniej jas-pik
ad.3 AHA nie działa, mam informacje, że pomimo włączenia AHA , tej możliwości jednak nie ma, bądź nie jest kontynuowana w MN3, z uwagi na Car Play. /jeszcze nie jest to całkowicie potwierdzone/ Spróbuj sprawdzić u siebie, czy po sparowaniu w BT daje się coś uruchomić. I sprawdź w markecie , czy AHA jest kompatybilne z nowym.
Próbowałeś zgrać logi z MN3?

paul7 - 2019-03-03, 15:23

Angerello napisał/a:
Daje fotę moich kafli z czego AHA, TMC, 4WD włączyłem sam, ale a reszta defaultowo.

Do linii sprawdź możliwości kafelka $18 HDJ_MC może inne możliwości; <</>> kafelek potwierdź i reset, ! zobacz czy masz jeszcze wybór.
Masz ustawione SWRC-4 , tak było od początku?
PTT uruchomienie komend głosowych jaki jest wybór? off/Can/?? czy inne są?
WAKE on/off - miałeś takie ustawienie on? od początku?

Angerello - 2019-03-03, 15:27

ad1. działają wszystkie 3 wskaźniki (kompas, pion, poziom)
ad2. załączone zdjecie
ad3. ogarnę pod wieczór
W jaki sposób wyciągnąć logi?

paul7 - 2019-03-03, 15:35

Angerello napisał/a:
W jaki sposób wyciągnąć logi?

Wcześniej pisałem, powyżej :roll:
przygotuj pena w katalogiem logfiles_bavr
Dalej jak w opisie. Jak się coś wgra to wrzuć to gdzieś na neta , udostępnij zawartość.

laisar - 2019-03-03, 16:44

jas_pik napisał/a:
Co do linii pomocniczych . to zależy to od samochodu ( a dokładniej wysokości instalacji kamery nad poziomem ziemi i w zalezności od samochodu ( jego kodu) są regulowane .
Kiedyś Laisar opisał znaczenie kodów niektórych
Cytat:
• X87 = renault captur;
• B98 = renault clio IV;
• K98 = renault clio IV grandtour (kombi)


• XBA/XBB = kwid;
• BGA = xray;
• HGA = xray cross;
• HHA = kaptur;
• HJD = duster II;
• X52 = logan/sandero II (ph2 = faza 2);
• X67 = dokker;
• X92 = lodgy.

Angerello - 2019-03-03, 16:45

paul7 napisał/a:
Angerello napisał/a:
Daje fotę moich kafli z czego AHA, TMC, 4WD włączyłem sam, ale a reszta defaultowo.

Do linii sprawdź możliwości kafelka $18 HDJ_MC może inne możliwości; <</>> kafelek potwierdź i reset, ! zobacz czy masz jeszcze wybór.
Masz ustawione SWRC-4 , tak było od początku?
PTT uruchomienie komend głosowych jaki jest wybór? off/Can/?? czy inne są?
WAKE on/off - miałeś takie ustawienie on? od początku?



PTT: off/can/wire
Przy kafelku odpowiedzialnym za linie jest ponad 20 opcji (dziś nie dam rady ogarnąć)
Wake - domyślnie mam na ON
SWRC-4 - od początku tak bylo

macminer - 2019-03-03, 16:48

paul7 napisał/a:
katalogiem logfiles_bavn


Wcześniej pisałeś: plikiem logfiles_bavr
Warto poprawić literówkę, bo się nachodziłem do samochodu, zastanawiając się, co robię nie tak :)

paul7 - 2019-03-03, 17:00

Tak szybko mi się pisało plik oczywiście i liczy się to co najpierw pisałem. :roll:
Kafelek od linii ; do każdego modelu przypisane są pewnie ze dwa lub trzy linie/kąty nachylenia. Masz HJD.
Co miałeś w pozostałych kafelkach na początku, to tak ma pewnie być, oczywiście zapamiętaj ustawienia.

Angerello - 2019-03-03, 18:46

Odnośnie PTT wire ktoś coś wie? czy walić w ciemno :D
paul7 - 2019-03-03, 19:15

Angerello napisał/a:
Odnośnie PTT wire ktoś coś wie? czy walić w ciemno :D

Jak nie sprawdzisz , to na razie wyłączony, możliwy, przewodowy, ale jak to się ma do rzeczywistości? wire chyba łączy z klawiszem na kierownicy.

Angerello - 2019-03-07, 16:41

Po przelaczebiu kafelka na WIRE nie dzieje się nic :) przycisk nie spełnia żadnej funkcji. Próbowałem również podczas rozmowy testować i zero reakcji :) może przy aktywnym AA coś się dzieje ale nie sądzę
paul7 - 2019-03-07, 20:11

Angerello napisał/a:
może przy aktywnym AA coś się dzieje ale nie sądzę

Jednak sprawdź, bo inaczej "na próżno gadanie" . Podejrzewam, że głos rozpoznaje przez sieć i dalej wykonuje polecenia.

gggg - 2019-03-08, 08:10

Angerello napisał/a:
Po przelaczebiu kafelka na WIRE nie dzieje się nic :) przycisk nie spełnia żadnej funkcji. Próbowałem również podczas rozmowy testować i zero reakcji :) może przy aktywnym AA coś się dzieje ale nie sądzę

Ja mam MNE2 i gdy kafelek jest na wire reaguje na przycisk w kierownicy lecz nie posiadam odpowiedniego telefonu i wypisuje, że bluetooth nie obsługuje poleceń głosowych. Po zmianie kafelka na can nic się nie dzieje. Nie reaguje na przycisk pomimo, że telefon podłącz przez USB. W oryginale miałem kafelek ustawiony na wire tylko, że samochód to captur.

paul7 - 2019-03-08, 08:26

Taka uwaga do bluetooth; gdzieś czytałem , ze trzeba odpowiednio zarejestrować telefon z programem w Mn3. Poczytajcie Android Auto tam o tym było.
paul7 - 2019-03-08, 09:56

Oczywiście AA przez USB. :roll:
Angerello - 2019-03-08, 11:38

Dziś sprawdzę WIRE na AA i dam znać co z tego wyszło. Ma to jakiś związek z kafelkami w "1 linii" PPT (WIRE) PTT (CAN)?
Angerello - 2019-03-12, 10:48

Po podłączeniu kabla i przełączeniu PTT WIRE nadal nie dzieje się nic :) Wygląda to tak jak by przycisk na kierownicy był wyłączony.
Jeżeli chodzi o włączenie AHA to również system nie widzi żadnych zmian. W multimediach nie ma opcji wyboru AHA.

rad3k - 2019-03-20, 09:11

u mnie kody nie działają, po wpisaniu kodu pojawia się napis błędny kod czy coś w tym styku próbowałem wielokrotnie ale efekt jest ten sam
mam wersję Soft wersja 1.0.13.1.366_r39

paul7 - 2019-03-20, 17:43

Wcześniej zamieszczałem opis zawartości MIKOM_TEST_MN3
TUTAJ
Poniżej, tak na szybko:
Instrukcja po polsku, wejścia do ukrytego menu Micom Manager MN3 po polsku.
Mam nadzieję, że się przyda.
Jeszcze takie uwagi;
pamieć usb sformatowana FAT32, nie robić zmian- hurtowo, tylko pojedynczo. Co nie było opisane , tych kafelków nie dotykać.

gregorek26 - 2019-03-20, 19:33

Mam Soft wersja 1.0.13.1.366_r39 włączone TCM ale nie aktywne i mam pytanie czy na tym sofcie nie uwolnionym można wgrać licencje tcm
paul7 - 2019-03-20, 20:43

Obawiam się , że jeszcze nie. Jak wskazałeś "nie uwolniony" MN3 sprawdza wszelkie pliki pod względem poprawności i licencji. Na razie nie słyszałem , by ktoś to zrobił.
O bazie TMC pisałem tutaj
Kod:
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=16419&start=100

Jest cała lista zaimplementowana kodów z całego świata, na razie licencje TMC wgrywane są , jak mapy , normalna drogą, lecz fabryka nie uwzględnia jak dotąd Polski. Na zachodzie ludzie mają to normalnie, u nas nie. gdzieś wcześniej było to opisywane dla MN przez jas_pik.

gregorek26 - 2019-03-20, 20:48

Dzięki może wkrótce coś ruszy
Bartseb - 2019-03-21, 20:35

Kody działają super . Dzięki
Mam pytanie o
- fmi f&r (radar cofania nr 5 ) - czy może ktoś rozpisać funkcje ?
- air active (wyświetlacz aut. Klim.nr 10) mam klimę manualna czy aktywacja coś mi da ?
Nie chcę grzebać w ciemno , mam źle doświadczenie z wygrywaniem softu do tel :)

jas_pik - 2019-03-21, 21:00

Bartseb napisał/a:

Mam pytanie o - fmi f&r (radar cofania nr 5 ) - czy może ktoś rozpisać funkcje ?

Nikt jeszcze tego nie opisywał . Jesli możesz to zrobić to opisz.

Bartseb napisał/a:
air active (wyświetlacz aut. Klim.nr 10) mam klimę manualna czy aktywacja coś mi da ?

Manualna klima nie wysyła ( bo nie jest podłaczona do sieci CAN) żadnych sygnałów dlatego akurat nic Ci nie da ( ale też nikt tego nie potwierdzał)
Bez dzielenia się nawet takimi informacjami trudno coś więcej powiedzieć

Dymek - 2019-03-21, 21:47

jas_pik napisał/a:
Manualna klima nie wysyła ( bo nie jest podłaczona do sieci CAN) żadnych sygnałów dlatego akurat nic Ci nie da ( ale też nikt tego nie potwierdzał)
Bez dzielenia się nawet takimi informacjami trudno coś więcej powiedzieć

Ja potwierdzam. Co prawda nie w Dusterze, ale nie sądzę żeby były różnice. Nie wyświetla żadnych informacji. Choćby o włączeniu klimatyzacji- to chyba jedyna funkcja manualnego panelu kontrolowana przez CAN.

paul7 - 2019-03-22, 08:16

Klima jest zaimplementowana w MN3, kwestia odpowiedniego BIC. W programie jest sprawdzanie tej funkcji.
Belphegor - 2019-03-22, 09:02

Cytat:
- air active (wyświetlacz aut. Klim.nr 10) mam klimę manualna czy aktywacja coś mi da ?


A to nie jest aby funkcja wyświetlania zmian w ustawieniu klimatyzacji i wentylacji na ekranie MNE? Bo ja to włączyłem u siebie i zdaje się, że było to właśnie AIR. Jak coś robię z jakimkolwiek pokrętłem lub przyciskiem klimatyzacji/wentylacji to na kilka sekund mam info o tym na ekranie MNE.

jas_pik - 2019-03-22, 09:11

Jeśli zrobiłeś coś takiego to zrób zdjęcia i opublikuj informacje o tym co się dzieje przy jakim ustawieniu. W ten sposób wzbogacisz wiedzę wszystkich i pomożesz w rozwoju
Belphegor - 2019-03-22, 10:31

Efekt włączenia funkcji AIR w MICOM przy sofcie 9.1.3.

Poniżej macie zdjęcia, jak to wygląda przy jakim ustawieniu. Raczej bajer, ale pomocny. Działa oczywiście tylko przy klimatyzacji automatycznej.

Obywatel MK - 2019-03-22, 11:50

Niezłe Easter Eggi koledzy tu wynajdują, a ja mam pytanie co zrobić żeby gdy ktoś do mnie dzwoni na wyświetlaczu pojawiała się nazwa dzwoniącego a nie tylko sam numer, przecież jak się wchodzi w książkę telefoniczną to w MN3 są widoczne wszystkie nazwy. Może coś w telefonie trzeba zmienić? :roll:
jas_pik - 2019-03-22, 12:39

To nie są Ester Egg-i tylko normalne funkcjonalności każdej MN . Zależą raczej od dodatkowych urządzeń ( klima/BI/inne moduły - które wysyłaja informacje po CAN)
A Twój problem to prawdopodobnie źle pozapisywane (nie w standardzie kontakty na telefonie)
Zrób porządek z kontaktami na telefonie ( nie używaj kontaktów z karty SIM) to wszystko będzie jak trzeba.
PS jak już uporządkujesz kontakty to usuń swój telefon ze sparowanych i sparuj go ponownie poprawnie dając dostęp do książki adresowej

Belphegor - 2019-03-22, 12:46

jas_pik napisał/a:
Zrób porządek z kontaktami na telefonie ( nie używaj kontaktów z karty SIM) to wszystko będzie jak trzeba.


Dokładnie. U mnie wszystko działa jak należy. Ale kontakty zapisuję w telefonie.

Obywatel MK - 2019-03-22, 12:46

OK, czyli mam coś pokręcone na telefonie. Muszę to rozkminić. A telefon sam się sparował po Bluetooth gdy go podłączyłem przez kabel po android auto. Nic nie musiałem parować.
paul7 - 2019-03-22, 17:26

Tylko co mają kody testowe MN3 do waszych telefonów. Po co ten bałagan. Te tematy przecież były w innych wątkach. :oops:
jas_pik - 2019-03-22, 20:33

W co najmniej kilku znanych mi Daciach z MN3 Android Auto oraz Car Play był wyłączony . należało go uruchomić kodami testowymi czyli wejściem do Micoma .
Daniel222 - 2019-04-17, 15:10

W moim dusterze nie mogę się połączyć z android auto próbowałem wejść w menu testowe jednak pomimo "mcmtest_activate.ini" na pendrivie nie mogłem wejść do menu, próba sprawdzenia wersji przy pomocy pliku ,,logfiles_bavr" też nie spowodowała zadnych działań ( nic na pendrivie się nie nagrało) powoli tracę nadzieje, może nie potrzebnie czekałem z kupnem na nową wersje radia? :(
jas_pik - 2019-04-17, 17:41

A może zainteresuje Cię tymczasowa zamiana na MNEvo z DAB?
W ramach trj transakcji uzyskasz ( o ile się uda oczywiście) uwolnioną MN3 :)

Angerello - 2019-04-26, 11:21

Jaką mamy pewność na dzień dzisiejszy, że kafelek RES (nr 23) odpowiada za automatyczny rozruch silnika przy czym wiem, że to i tak nie będzie hulało :) Ma ktoś wiedzę czy z licencjami TMC na nowej wersji coś się ruszyło?
Dymek - 2019-04-26, 12:41

Angerello napisał/a:
Jaką mamy pewność na dzień dzisiejszy, że kafelek RES (nr 23) odpowiada za automatyczny rozruch silnika przy czym wiem, że to i tak nie będzie hulało :)

Włącz sobie a zobaczysz takie obrazki jak poniżej. Oczywiście funkcjonalnie nic to nie da, bo nie może dać.

Black Dusty - 2019-04-26, 13:48

Dymek napisał/a:
Angerello napisał/a:
Jaką mamy pewność na dzień dzisiejszy, że kafelek RES (nr 23) odpowiada za automatyczny rozruch silnika przy czym wiem, że to i tak nie będzie hulało :)

Włącz sobie a zobaczysz takie obrazki jak poniżej. Oczywiście funkcjonalnie nic to nie da, bo nie może dać.

No to na MNE funkcja jest a w PyClip-ie zdaje się również zdalny rozruch jest z możliwością uruchomienia i w dd4all też tylko musi znaleźć się odważny co pierwszy to połączy.

Dymek - 2019-04-26, 14:02

Black Dusty napisał/a:
No to na MNE funkcja jest a w PyClip-ie zdaje się również zdalny rozruch jest z możliwością uruchomienia i w dd4all też tylko musi znaleźć się odważny co pierwszy to połączy.

Poza softem na pewno do tego potrzeba osprzętu, modułów których w naszych wersjach nie ma. Poza tym pewnie inne silniki wchodzą tu w grę- choćby jak w Rosji.

Black Dusty - 2019-04-26, 14:28

Dymek napisał/a:
Poza softem na pewno do tego potrzeba osprzętu, modułów których w naszych wersjach nie ma. Poza tym pewnie inne silniki wchodzą tu w grę- choćby jak w Rosji

Z tymi modułami nigdy nic nie wiadomo jak nie sprawdzisz, choćby tak jak z automatycznymi wycieraczkami. Bo czego właściwie nie ma w samochodzie żeby go można zdalnie uruchomić - jest wszystko co potrzeba brak tylko odpowiedniego oprogramowania a może tylko jego aktywacji i impulsu który je uruchomi.

paul7 - 2019-04-26, 16:18

Black Dusty napisał/a:
Dymek napisał/a:
Poza softem na pewno do tego potrzeba osprzętu, modułów których w naszych wersjach nie ma. Poza tym pewnie inne silniki wchodzą tu w grę- choćby jak w Rosji

Z tymi modułami nigdy nic nie wiadomo jak nie sprawdzisz, choćby tak jak z automatycznymi wycieraczkami. Bo czego właściwie nie ma w samochodzie żeby go można zdalnie uruchomić - jest wszystko co potrzeba brak tylko odpowiedniego oprogramowania a może tylko jego aktywacji i impulsu który je uruchomi.

Polak zawsze musi czegoś dociekać. Owszem wszystko można odblokować, nawet hulajnogę elektryczną, ale po co. Temat zdalnego był wałkowany, jeśli w przepisach ruchu drogowego się go zabrania, to go nie ma. Podobnie jak radarów w mapie Francji /ostrzeganie/.

Black Dusty - 2019-04-26, 19:07

paul7 napisał/a:
Polak zawsze musi czegoś dociekać. Owszem wszystko można odblokować, nawet hulajnogę elektryczną, ale po co. Temat zdalnego był wałkowany, jeśli w przepisach ruchu drogowego się go zabrania, to go nie ma. Podobnie jak radarów w mapie Francji /ostrzeganie/.

Ano musi, wiele ciekawych i pożytecznych rzeczy z tego się zrodziło. Odblokować a używać ( w terenie nie zabudowanym można więc o co chodzi ) to dwie różne sprawy, można odblokować choćby po to by ktoś się zdziwił że takie rzeczy w DACI.

jas_pik - 2019-04-26, 20:28

Black Dusty napisał/a:
można odblokować choćby po to by ktoś się zdziwił że takie rzeczy w DACI.

Nie można ze względów prawnych w EU. Może być uruchomione poza EU ( czyli w Rosjii i Norwegii) Kiedyś analizowałem część kodu odpowiedzialną za to i z tego co udało mi się odczytać sprawdza lokalizację pojazdu z sygnału GPS - czyli gdybyś symulował sygnałem GPS że jesteś w którymś z tych krajów to może by się dało coś dalej uruchomić . Oczywiście o ile uda nam się dowiedzieć i zdobyć odpowiednie BIC-e odpowiedzialne za tą funkcję .
Pamiętaj też że system musi mieć informację na jakim biegu jest samochód i czy jest zaparkowany ( a takie informacje w sieci CAN będą dostępne wyłącznie w samochodach z ASB)

Black Dusty - 2019-04-26, 20:56

jas_pik napisał/a:
Nie można ze względów prawnych w EU. Może być uruchomione poza EU ( czyli w Rosjii i Norwegii) Kiedyś analizowałem część kodu odpowiedzialną za to i z tego co udało mi się odczytać sprawdza lokalizację pojazdu z sygnału GPS - czyli gdybyś symulował sygnałem GPS że jesteś w którymś z tych krajów to może by się dało coś dalej uruchomić . Oczywiście o ile uda nam się dowiedzieć i zdobyć odpowiednie BIC-e odpowiedzialne za tą funkcję .

Pamiętaj też że system musi mieć informację na jakim biegu jest samochód i czy jest zaparkowany ( a takie informacje w sieci CAN będą dostępne wyłącznie w samochodach z ASB)

Dzięki, to jest jakaś rzeczowa wypowiedź.

paul7 - 2019-04-26, 23:14

Właśnie kiedyś jas_pik o tym pisał. Taki samochód jest niebezpieczny, jeszcze sam ruszy, a prawo , tego zabrania. W czerwcu (5VI) w Warszawie Renault ma zademonstrować autonomiczny Renault EZ GO, samochód bez kierowcy. Ma jeździć po centrum. Zobaczymy kogo stuknie. :lol: Co do ostrzeżeń o radarach , aplikacja mapy także ma zakodowane blokady na niektóre kraje, gdzie jest to zabronione.
Angerello - 2019-05-08, 11:11

Ostatnio nie miałem czasu aby testować micoma, ale teraz chciałbym bardziej się zagłębić w temat.
Może zacznijmy od tego czy jest jakiś kafelek, którego funkcjonalność szczególnie Was interesuje? Oczywiście bez głupich żartów typu kliknij w "make virgin" :mrgreen:
We wcześniejszych postach opisałem co już testowałem. Kilka dni temu włączyłem Automatyczny Rozruch i AIR. Rozruch oczywiście nie działa, a AIR działa tak jak pokazał kilka postów wyżej Belphegor.

Może ja zacznę od pytania o linie naprowadzające przy cofaniu. Czy słyszeliście coś na temat zmiany standardowych "sztywnych" linii na takie, które naprowadzają przy cofaniu? To jest w ogóle realne przy tym rodzaju zainstalowanej kamery?

Belphegor - 2019-05-08, 11:13

Angerello napisał/a:
kliknij w "make virgin"


To powinna być opcja u każdej kobiety. :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Angerello napisał/a:
Czy słyszeliście coś na temat zmiany standardowych "sztywnych" linii na takie, które naprowadzają przy cofaniu? To jest w ogóle realne przy tym rodzaju zainstalowanej kamery?


O ile mi wiadomo, to nie da rady. To nawet nie kwestia kamery, a softu. Tej samej jakości kamerę ma np. Clio, czy Captur, a tam linie się poruszają. Tylko nie w MNE, a W R-Link.

Angerello - 2019-05-08, 11:36

Belphegor napisał/a:
O ile mi wiadomo, to nie da rady. To nawet nie kwestia kamery, a softu. Tej samej jakości kamerę ma np. Clio, czy Captur, a tam linie się poruszają. Tylko nie w MNE, a W R-Link.


Po cichu liczyłem, że zabawa z kafelkiem nr 6 może coś takiego uruchomić. A wychodzi na to, że zmienianie tutaj czegokolwiek nie ma sensu.

Angerello - 2019-05-08, 12:40

LHD - Left Hand Drive?
http://www.przyjaznamotor...Left-Hand-Drive

Jakieś pomysły co może się zmienić po zmianie na RHD? Dodam, że u mnie defaultowo jest LHD BHD. A co to BHD nie mam pojęcia :)

Kolejną bardzo ciekawa sprawą jest HMI (u mnie domyślnie na off). Czy to chodzi o Human Machine Interface? Jeśli tak to jak to sie ma do naszych Dacii? :-/

https://tiny.pl/trz69

Belphegor - 2019-05-08, 12:53

Pewnie kierownica Ci przeskoczy na angielską stronę. :lol: :lol: :lol: :lol:
jas_pik - 2019-05-09, 00:07

LHD - lewy
RHD- prawy
BHD - oba
Skróty oznaczające z którego głośnika ma być słyszalna rozmowa telefoniczna :)

rad3k - 2019-05-10, 13:04

Orientuje się ktoś czy można włączyć przednią kamerę tak, żeby uruchamiała się za każdym razem kiedy włączymy pierwszy bieg ?
jas_pik - 2019-05-10, 13:42

Raczej nie ale jak zrobisz układ na przekaźnikach opracowany przez Shreka to będzie Ci wyświetlał kamerę przednią po wybiciu ze wstecznego przez określony czas
Dymek - 2019-05-10, 14:53

jas_pik napisał/a:
Raczej nie ale jak zrobisz układ na przekaźnikach opracowany przez Shreka to będzie Ci wyświetlał kamerę przednią po wybiciu ze wstecznego przez określony czas

Ale... tak to właśnie powinno działać w trybie automatycznym, przy fabrycznych kamerach.

Angerello - 2019-05-11, 11:25

Cytat:
Ale... tak to właśnie powinno działać w trybie automatycznym, przy fabrycznych kamerach.


Jeżeli samochód parkujesz z wbitym wstecznym to oczywiście po ponownym odpaleniu i wrzuceniu 1 będzie widok z przedniej kamery i to jedyny lifehack aby podczas startu mieć ten widok :)

Belphegor - 2019-05-11, 13:10

Ewentualnie przyciskiem uaktywnić kamerę. ;-)
Angerello - 2019-05-17, 17:15

Poproszę o przybliżenie opcji znajdujących się pod kafelkiem nr 5 :)
SimoT - 2019-06-11, 16:34

Witam. Mam pytanie: czy już coś wiadomo na temat kodów do MNE 3 z dab? Niestety żadne z rozwiązań do tej pory nie dało mibwejscia do micom. Pozdrawiam
jas_pik - 2019-06-11, 20:41

SimoT napisał/a:
Mam pytanie: czy już coś wiadomo na temat kodów do MNE 3 z dab?

Z dab-em lub bez kody sa identyczne.
Jaką masz wersję softu ?

buladag - 2019-07-05, 14:45

Informacyjnie - kody nie działają po aktualizacji do 1.0.13.2
lajo - 2019-07-06, 16:15

buladag napisał/a:
Informacyjnie - kody nie działają po aktualizacji do 1.0.13.2


Version 1.0.13.2.368_r49:
PW1: "4620" (PASSWORD_TEST_MODE)
PW2: "0688" (PASSWORD_ENGINEERING_MODE)
PW3: "2047" (PASSWORD_VERSION)

Dzięki djeman @ msieurlolo :)

Potwierdź, czy kody działają.

buladag - 2019-07-06, 16:16

Sprawdzę wieczorkiem. :)
buladag - 2019-07-06, 20:18

Potwierdzam, działają. Lodgy 2019 LAN5800WR0
VVolf - 2019-07-16, 14:21

Mi również działają kody podane przez kolegę lajo. Jednak po uruchomieniu 4WD i TEMP nie działa żadna z funkcji jedynie środkowy kompas działa podczas jazdy. Duster wersja Essential + LPG. Ma ktoś pomysł dlaczego tak może być?
buladag - 2019-07-16, 14:42

Bo nie masz modułu który obsługuje te funkcje.
laisar - 2019-07-16, 20:23

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=14306
VVolf - 2019-07-19, 20:03

Wie ktoś czy w micom da się wyłączyć możliwość wyciszenia medianav z kierownicy? Bo dziwnie zbiegło mi się w czasie to że przestał mi działać ten przycisk na kierownicy. Podgłaśnianie i przyciszanie ok tylko wyciszenie nie działa. :-D
Belphegor - 2019-07-19, 21:14

Na kierownicy, czy na pilocie za kierownicą? Bo na kierownicy nie sterujesz niczym, co ma coś wspólnego z MNE.
paul7 - 2019-07-20, 17:42

Jeśli +- działają na MN to też powinny na vol-vol+ działać. Chyba, że brak kontaktu.
VVolf - 2019-07-21, 04:05

Oczywiście na pilocie za kierownicą :-)

Ściszanie i podgłasnianie działa zarówno na pilocie jak i MN, nie działa jedynie wyciszenie, ten przycisk pomiędzy podgłaśnianiem a ściszaniem na pilocie. :-(

VVolf - 2019-07-22, 10:52

VVolf napisał/a:
Oczywiście na pilocie za kierownicą :-)

Ściszanie i podgłasnianie działa zarówno na pilocie jak i MN, nie działa jedynie wyciszenie, ten przycisk pomiędzy podgłaśnianiem a ściszaniem na pilocie. :-(



Udało się naprawić w razie jakby komuś też przestało działać to wystarczyło w micom wartość SWRC zmienić z 2 na 4 i wszystko działa :mrgreen:

jas_pik - 2019-07-22, 11:03

A to że się popsuło to przypadkiem nie działanie jakiegoś czynnika biologicznego ?
Dymek - 2019-07-22, 13:04

VVolf napisał/a:
... w micom wartość SWRC zmienić z 2 na 4 i wszystko działa

Po prostu przy wcześniejszej "zabawie" zmieniłeś w programie model pilota za kierownicą. Inne Dacie (poza nowym Dusterem) nie mają osobnego przycisku MUTE- wyciszenie robi się naciskając jednocześnie przyciski + i -.
Podejrzewam, że przy ustawieniu SWRC 2, wyciszenie u ciebie również działało w ten sposób.

Danhi - 2020-01-16, 21:06

Wczoraj zamieniłem MNE na MNE3, wpakowałem do Dustera II z października 2018 może na przyszłość się komuś przyda dla ścisłości opcje włączone w wersji Prestige które musiałem ustawić w wymienionym radiu żeby zachować działanie wszystkich rzeczy jakie działały oryginalnie w aucie przy MNE
PTT-Can (obsługa przycisku Siri)
$18 HJD_MVC (linie pomocnicze w systemie Multiview dla Dustera2)
RVC-Mvc (obsługa kamery Multiview)
WAKE-On (dla systemu bezkluczykowego radio gaśnie i załącza się zegar po wyłączeniu silnika i otwarciu drzwi)
AIR- Active ( wyświetlanie komunikatów o zmianie nawiewu/temperatury/włączeniatrybu eco/itp)
SWRC-4 (obsługa pilota pod kierownicą który ma 6 przycisków i rolke)
TWR-F (Twittery przednie)
4WD-on (każdy powinien wiedzieć :-P ekran przechyłu o orientacji)
DAB-A(A) (aktywna antena DAB)
Te wszystkie opcje działają są oryginalnie włączone w MNE oprócz funkcji AIR i 4WD ;-)

Pedros - 2020-01-16, 21:49

Cytat:
Te wszystkie opcje działają są oryginalnie włączone w MNE oprócz funkcji AIR i 4WD

Nie zawsze. Wszystko zależy z jakiej wersji pochodzi MN3. Ja musialem włączyć kamerę, linie pomocnicze i Wake.

Danhi - 2020-01-17, 12:35

Sory mały błąd, na sprostowanie jeśli jest wersja 4x4 to 4WD jest włączone zapomniałem dopisać funkcja AIR jest ale w Renault z tego co wiem a opcje które napisałem że załączyłem to opcje które są aktywne oryginalnie w radiu coś w rodzaju opcji które fabrycznie są aktywne w wersji z najwyższym wyposażeniem z systemem multiview i dostępem bezkluczykowym może ktoś będzie potrzebował postaram się wrzucić screen oryginalnych ustawień może nawet dobrze było by zrobić osobny temat i powrzucać ustawienia fabryczne z konkretnych wersji dla porównania i np gdyby ktoś za bardzo rozpędził się z zmianami 😉
Cytrynola - 2021-05-21, 23:33

Od jakiegoś czasu mamy dostępną wersję 1.0.15.1. Jakie zmiany w związku z tym się pojawiły (np. kody).
Czajo - 2021-05-21, 23:41

Cytat:
1.0.15.1 wprowadzamy dla TEST MODE1: 0023 >> OK (po zatwierdzeniu kasujemy kod) >> wprowadzamy drugi kod dla TEST MODE2: 3571 (lub 3365) >> wciskamy aktywny przycisk MICOM TEST.


https://goduster.pl/rozszerzona-funkcjonalnosc-media-nav/

Trojan1000 - 2021-05-28, 23:54

Cytrynola napisał/a:
Od jakiegoś czasu mamy dostępną wersję 1.0.15.1. Jakie zmiany w związku z tym się pojawiły (np. kody).


Na tej wersji nie da się aktywować odtwarzacza plików wideo za pomocą skryptów. Wróciłem do starszego softu.

Bolek - 2022-02-01, 20:15

Wersja 1.0.15.1.19
poniżej fotka z oryginalnych ustawień Micom w Duster Prestige, LPG, hands free, multiview

W końcu pozbyłem się tego szkaradnego "sraczkowatego" koloru z ekranu... :lol:
Po odbiorze auta przeżyliśmy szok po spojrzeniu na ekran MNE, bo wcześniej byliśmy przyzwyczajeni do tonacji ekranu w Renault.
Uff, co za ulga... Może to kogoś śmieszyć, ale z kolorem Renault, w środku przyjemniej (dla nas) i nie trzeba unikać wzrokiem ekranu ;-)
Dziękuję Wam za cenne wskazówki, jak to zrobić.
P.s. Czytałem ten temat i ten taki długi o MN kilka razy, bo miałem obawy, czy niczego nie popsuję, ale nie taki diabeł znowu straszny.
Wielkie dzięki

Prezes - 2022-02-01, 21:54

Bolek,
To wystarczy te dwa u góry ustawienia na Renault zmienić? Może też się skuszę..

Czajo - 2022-02-01, 22:47

jeśli chcesz zmienić skórkę na taką jak autora postu to zmianiasz parametr COL na 1 z 0
Dymek - 2022-02-01, 23:40

No patrz Pan .. a mnie by chyba zemdliły te słodkie landrynki w kolorystyce Renault... 😋 O niebo wolę swojskie, daciowe kafelki.
Prezes - 2022-02-02, 08:57

Czajo, dzieki! muszę do tego przysiąść
nowy - 2022-02-04, 11:08

@Dymek. Do pojawienia sie ikonki Driving Eco potrzebny jest moduł BIC? Bo chyba masz u siebie z tego co pamiętam.
Dymek - 2022-02-04, 12:25

nowy napisał/a:
@Dymek. Do pojawienia sie ikonki Driving Eco potrzebny jest moduł BIC? Bo chyba masz u siebie z tego co pamiętam.

Kafelek możesz włączyć i bez modułu, tyle że bez BIC będzie bezużyteczny, bo nie będziesz miał żadnych odczytów z jazdy, podobnie jak odczytu temperatury na górnym pasku. Piszę oczywiście o Medianav 2 lub 3 a nie o tych w nowych Daciach.

nowy - 2022-02-04, 20:55

Wiem o co chodzi ;-) Teraz tylko mam problem z kodem, bo nie wchodzi. Wersja 1.0.15.1
Kod 0023 nie działa u mnie w Loganie

Czajo - 2022-02-04, 22:28

nowy, wchodzi, tylko wprowadzasz 0023 dajesz ok, gwiazdki w polach nie znikają, musisz wykasować ręcznie i wpisać 3571 i dopiero jak wtedy dasz ok to pojawia się micom
nowy - 2022-02-04, 22:53

Wyskakuje informacja, że niewłaściwy kod i powrót do wersji systemu.
Kiedy mam włożyć pen? Przed odpaleniem, czy po odpaleniu samochodu?

Czajo - 2022-02-05, 01:08

jak radio już będzie włączone. wkładasz pen, wchodzisz na numer wersji, klikasz po rogach prosi o wpisanie kodu. Wpisujesz 0023 >> ok >> kasujesz gwiazdki >> wpisujesz 3571 >> ok >> wchodzisz w micom

Jeśli jest niepoprawny, spróbuj któregoś z poniższych:

Cytat:
1.0.15.0.0706 wprowadzamy dla TEST MODE1: 3571 >> OK (po zatwierdzeniu kasujemy kod) >> wprowadzamy drugi kod dla TEST MODE2: 3365 >> wciskamy aktywny przycisk MICOM TEST.
1.0.15.0.16 wprowadzamy dla TEST MODE1: 4633 >> OK (po zatwierdzeniu kasujemy kod) >> wprowadzamy drugi kod dla TEST MODE2: 3931 >> wciskamy aktywny przycisk MICOM TEST.
1.0.15.1.19 wprowadzamy dla TEST MODE1: 0023 >> OK (po zatwierdzeniu kasujemy kod) >> wprowadzamy drugi kod dla TEST MODE2: 3571 (lub 3365) >> wciskamy aktywny przycisk MICOM TEST.
1.0.15.3.21_r1 wprowadzamy dla TEST MODE1: 0677 >> OK (po zatwierdzeniu kasujemy kod) >> wprowadzamy drugi kod dla TEST MODE2: 3115 >> wciskamy aktywny przycisk MICOM TEST.
W przypadku Media Nav montowanej do Renault KWID:
1.0.13.1 lub 2.0.9.9 lub 3.0.9.2 wprowadzamy dla TEST MODE1: 9133 >> OK (po zatwierdzeniu kasujemy kod) >> wprowadzamy drugi kod dla TEST MODE2: 3992 >> wciskamy aktywny przycisk MICOM TEST.
Pamiętaj, by po wprowadzonym kodzie TEST MODE1 i jego akceptacji usunąć kod przyciskiem i wprowadzić nowy i ponownie zatwierdzić.


https://goduster.pl/rozszerzona-funkcjonalnosc-media-nav/

nowy - 2022-02-05, 11:06

No i sukces. Też udało mi sie wejść. Później zrobię zdjęcia i wrzucę jak to wygląda u mnie
Czajo - 2022-02-05, 14:54

Napisz których kodów użyłeś :)
nowy - 2022-02-05, 18:30

Dla wersji 1.0.15.1.19
0023 i 3571

miałem wstawić zdjęcia, ale jest to zbędne, bo mam to samo, co wstawił kolega @Bolek na stronie 5

nowy - 2022-02-05, 20:31

Belphegor napisał/a:
Efekt włączenia funkcji AIR



U mnie w Loganie niestety nie działa :roll:

Dymek - 2022-02-07, 08:54

nowy napisał/a:
Belphegor napisał/a:
Efekt włączenia funkcji AIR

U mnie w Loganie niestety nie działa :roll:

Jeżeli nie masz modułu BIC, to informacji z automatycznej klimy również nie zobaczysz. Po prostu MediaNav nie ma wtedy łączności z magistralą CAN samochodu, więc i nie jest w stanie nic takiego pokazać.

matek - 2023-09-23, 10:13

Jak przygotować "pena" aby skopiować z MN3 dane o systemie i gdzie mogę znaleźć plik o nazwie
"logfiles_bar". Czy na "penie" umieszczamy folder a w folderze plik czy sam plik. Jestem nowy
proszę informacje w formie "łopatologicznej"

Dymek - 2023-09-23, 14:48

A do czego Ci ten plik? Zasadniczo większość informacji o kopiowaniu systemu i uwalnianiu MN3 masz tutaj: KLIK
I przy okazji opisy wchodzenia do MICOM, zmiany opcji itp: KLIK

matek - 2023-09-23, 21:18

Dzięki za info, ale jest to MN3 ( 1.0.13.2 ) zainstalowana w Sandero II LIFT SCE po zamianie radia classic.
Stacja uruchomiona wraz z dołożoną kamerą cofania, po odblokowaniu i wgraniu aktualnej mapy.
Potrzebne mi są informacje o wersji oprogramowania aby uzyskać kody dostępu do MiCAM
w celu sprawdzenia kafelków: WAKE ( MN3 nie włącza się automatycznie po uruchomieniu kluczyka )
ECO ( czy jest aktywne czy nie - ewentualnie wyłączenia ikony na pulpicie, nie posiadam modułu BIC )
oraz DAB (A/P ). Pozostałych nie mam zamiaru dotykać. W związku że nie posiadam dostatecznego
doświadczenia kieruje takie zapytania. Będę wdzięczny za pomocne informacje
bo dopiero rozpoczynam przygodę w tym temacie.

Dymek - 2023-09-24, 11:41

matek napisał/a:
Dzięki za info, ale jest to MN3 ( 1.0.13.2 ) zainstalowana w Sandero II LIFT SCE po zamianie radia classic.
Stacja uruchomiona wraz z dołożoną kamerą cofania, po odblokowaniu i wgraniu aktualnej mapy.
Potrzebne mi są informacje o wersji oprogramowania aby uzyskać kody dostępu do MiCAM...
No to w czym problem? Czytałeś w ogóle strony, które wczoraj podałem? Nie ma znaczenia czy to MN3 w Sandero czy w Dusterze, ważne że MN3... W drugim podanym przeze mnie linku masz wszystko na temat wchodzenia do MICOM Test, włącznie z podanymi kodami dla każdej wersji oprogramowania 🤔
Skoro masz 1.0.13.2 to kody będą 4620 i 0688 (bo podana jest tylko jedna wersja tego softu).
Ale od razu powstają wątpliwości - dlaczego nie zaktualizowałeś sobie od razu do najnowszej wersji 1.0.15.3 ?
Co do "Eco drive", to gdyby był włączony, to miałbyś widoczny kafelek Eco drive na ekranie startowym- jeśli nie ma to jest wyłączony. Nawet jeśli włączysz Eco a nie dokładałeś u siebie dodatkowo modułu interfejsu BIC, to i tak nie skorzystasz z tej funkcji, bo nie będzie na ekranie żadnych odczytów (przebiegu, zużycia , prędkości itd) a jedynie "kreski". To samo dotyczy wskazania temperatury zewnętrznej na górnym pasku ekranu MN3.

matek - 2023-09-24, 12:56

Odczytałem wer. mam 1.0.13.2.368_49.
Co do ikonek Eco to taką mam ale chcę ją wyłączyć. Dlaczego 1.0.13.2 a nie ............3 , podobnież
najbardziej stabilna w owym czasie. Masz rację dla mojej wer,. tylko te kody, dzięki za zainteresowanie.
A czy można skasować programowo te "kreski"

Dymek - 2023-09-24, 13:12

Z tą stabilnością, to moim zdaniem jakieś mity. Ja również kupowałem MN3 do mojej Sandero i kupiłem z wersją 1.0.13.1, ale cały czas aktualizuję, nawet teraz, mając od dawna 1.0.15.3, bo cały czas pojawiają się jakieś "poprawki" nie zmieniające numeru wersji. Ale żadna wersja nie miała u mnie żadnych widocznych problemów z działaniem.
Jeżeli wyłączysz opcję Eco drive, to jakich kresek chcesz się pozbyć? Chodzi o temperaturę na górnym pasku? Wskazanie temperatury można wyłączyć w MicomTest za pomocą kafelka TEMP 😉
A jeżeli Twoje MN3 pochodzi z modelu innego niż Sandero, to warto jeszcze zmienić linie obrysowe widoczne na obrazie z kamery cofania- każdy model ma inny, dedykowany układ linii (kafelek RVC).

matek - 2023-09-24, 15:17

Czyli:
a). wskaźnik temperatury na górnym pasku ( kreski ) obok godziny można wyłączyć w
kafelku TEMP ?
b). jak w kafelku RVC zmienić linie dla SANDERO - jaką opcję wybrać. Czy mogę też
wyłączyć linie w MN3 a włączę wówczas w kamerze.
Jeżeli w przyszłości bym zdobył BIC dedykowany do VIN dawcy MN3 to jest szansa na uruchomieni opcji spalania itp. czy muszę kombinować coś więcej.

Dymek - 2023-09-24, 17:38

matek napisał/a:
Czyli:
a). wskaźnik temperatury na górnym pasku ( kreski ) obok godziny można wyłączyć w kafelku TEMP ?
Właśnie to napisałem- można zrobić On albo Off.
Cytat:
b). jak w kafelku RVC zmienić linie dla SANDERO - jaką opcję wybrać. Czy mogę też
wyłączyć linie w MN3 a włączę wówczas w kamerze.
A tu dokładnie nie pamiętam, bo mam Stepway- ale klikając kolejno w kafelek RVC będą się zmieniały opisy w innym kafelku i będzie tam napisany kod modelu i wersja, więc trzeba wybrać X52 (Sandero) a wersję doświadczalnie... Linie możesz wyłączyć całkowicie w zwykłym menu MN3, zobacz jest taka opcja na ekranie obrazu z kamery (ikonka prawy, dolny róg, tam gdzie jasność, kontrast itd)- nie musisz tego robić w Micom. Wnioskuję, że masz kamerę niefabryczną więc i tak fabryczne linie mogą być nieadekwatne dla obrazu uzyskiwanego z Twojej kamery.
Cytat:
Jeżeli w przyszłości bym zdobył BIC dedykowany do VIN dawcy MN3 to jest szansa na uruchomieni opcji spalania itp. czy muszę kombinować coś więcej.
Jeśli zainstalujesz moduł BIC obsługujący Dacię (absolutnie nie jest konieczna jakaś zgodność VIN), to będziesz miał i odczyty Eco drive i wskazanie temperatury, jeżeli włączysz te opcje. Wątek o Bic-ach masz TUTAJ
matek - 2023-09-24, 19:22

Duuuuuużo wiedzy do przyswojenia, dobrze że już są dłuższe noce.
Mam już ostatnie pytania:
a). jak zmienić status z „off” na „on” np. klikając na przemian na kafelek czy inaczej,
b). czy zmiany zapisują się klikając na „Hard reset”
c). jak całkowicie wyjść z MiCAM po zapisaniu zmiany,
d.) czy po każdej zmianie zapis „Hard reset” i szybki restart – klawisz ON/OFF trzymać ok.7s
czy wystarczy przejść do następnej zmiany w kafelku a szybki restart na końcu.

Dymek - 2023-09-25, 13:12

matek napisał/a:
Duuuuuużo wiedzy do przyswojenia, dobrze że już są dłuższe noce.
Mam już ostatnie pytania:
a). jak zmienić status z „off” na „on” np. klikając na przemian na kafelek czy inaczej,
Klikając bezpośrednio kolejno na kafelek TEMP zmienia on opis *C/*F/Off.
Cytat:
b). czy zmiany zapisują się klikając na „Hard reset”
c). jak całkowicie wyjść z MiCAM po zapisaniu zmiany,
d.) czy po każdej zmianie zapis „Hard reset” i szybki restart – klawisz ON/OFF trzymać ok.7s
czy wystarczy przejść do następnej zmiany w kafelku a szybki restart na końcu.
Po wykonaniu wszystkich zmian można zrobić jeden zbiorczy Hard Reset klikając albo przytrzymać przycisk- radio się wtedy wyłączy i włączy ponownie w trybie normalnym.
I jeszcze korekta w kwestii linii kamery- nie wiem jak w sofcie 1.0.13.2, ale w aktualnym sofcie, w MICOM jest kafelek RVC z wybranym ustawieniem linii na którym widać wybrany kod (np. $05 X87 2) a po jego bokach są strzałki i wybieramy "przesuwając" opisy tymi strzałkami i zatwierdzamy klikając w przycisk- jak poniżej. Możesz wybrać tam OFF i włączyć linie ze swojej kamery (bo jak rozumiem masz nieoryginalną).

matek - 2023-09-25, 15:58

Dzięki za pomoc, temat prawie ogarnięty.
Kafelek RVC z ustawieniami linii pozostawiłem taki jaki miałem, nie widzę żadnej różnicy pomiędzy liniami z MN3 a liniami z kamery uniwersalnej. Mam tylko wątpliwość co do zatwierdzenia zmian kafelkiem HARD RESET po jego naciśnięciu po pewnym czasie wychodzę z panela MiCAM radio się wyłącza ( ciemny ekran ) i tak zostaje. Pendrajw z plikiem mcmtest_activate.ini cały czas w gnieździe. Aby włączyć je ponownie muszę nacisnąć główny przycisk ON/OFF. Czy jest to prawidłowe. Na koniec kafelek WAKE mam na ON a i tak włączenie radia po przekręceniu kluczykiem jest losowe, czasami jest czasami nie ma.

Dymek - 2023-09-26, 14:36

matek napisał/a:
HARD RESET po jego naciśnięciu po pewnym czasie wychodzę z panela MiCAM radio się wyłącza ( ciemny ekran ) i tak zostaje. Pendrajw z plikiem mcmtest_activate.ini cały czas w gnieździe. Aby włączyć je ponownie muszę nacisnąć główny przycisk ON/OFF. Czy jest to prawidłowe.
Zakładam, że robisz wszystko przy włączonej stacyjce. Po kliknięciu Hard Reset po dłuższej chwili radio się wyłącza (całkiem ciemny ekran), ale po kolejnej chwili włącza się samo. Być może to inne zachowanie u Ciebie jest związane z kafelkiem WAKE, bo...
Cytat:
Na koniec kafelek WAKE mam na ON a i tak włączenie radia po przekręceniu kluczykiem jest losowe, czasami jest czasami nie ma.
Specjalnie sprawdziłem u siebie, bo coś mi tu nie pasowało i faktycznie- żeby radio włączało się zawsze po włączeniu stacyjki w takim stanie w jakim było wyłączone, kafelek WAKE musi być na OFF. Jak ustawię go na ON, to radio startuje zawsze tylko z włączonym "zegarem".
W Renault i chyba w nowym Dusterze podłączenie zasilania radia było zrealizowane ciut inaczej i tam, po odpowiednim ustawieniu WAKE, radio włącza się już po otwarciu samochodu pilotem a wyłącza dopiero po zamknięciu. Ale takie coś u nas jest możliwe tylko po przełączeniu zasilania a nie programowo.

matek - 2023-09-26, 20:36

Dzisiaj rano też do tego doszedłem, kafelek WAKE musi być na OFF aby radio załączyło się po stacyjce.
Co do HARD RESET, wycofałem się z jednoczesnego wprowadzenia kilku zmian, wprowadziłem je ponownie kolejno i zatwierdzałem HARD RESET, wtedy ekran restartował tj. ciemniał i powtórnie się załączał. To co chciałem na dzień dzisiejszy to mam. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Następnym etapem będzie wymiana anteny FM na FM/DAB+ i wymiana wiązki w słupku na FM/DAB+. Antenę chcę zamontować też " bacik " np. od jakiejś starszej renówki. Może też wrócę do tematu BIC. Jutro jak pogoda dopisze kleję matę bitumiczną na blachy w bagażniku i pod siedzisko tylnej kanapy.

Dymek - 2023-09-26, 22:53

Antenę wymieniałem- jakby jakieś pytania, to śmiało 😉
matek - 2023-09-27, 08:36

Jakaś wskazówka przy ściąganiu maskownicy słupka aby wejść z nową wiązkę.
Antenę zamówiłem dedykowaną do SANDERO II LIFT ( pasywna ) z dwoma wtyczkami FAKRA ( białą i brązową ) + wiązka

Dymek - 2023-09-27, 09:57

Dla porządku dyskusję o antenach przenieśmy może TUTAJ
matek - 2023-09-28, 07:20

Do czego odnosi się ten kafelek
Dymek - 2023-09-28, 10:33

matek napisał/a:
Do czego odnosi się ten kafelek
Chodzi o kolor podświetlenia przycisków nad ekranem- głośności i wyłączania. W Daciach są 2 wersje podświetlenia- białe (nowy Duster) i pomarańczowy (wszystkie inne modele z MN3), w Renault stosowano również i pomarańczowe i białe, w innych markach być może był jeszcze trzeci kolor, bo kafelkiem można wybrać jeszcze trzecią opcję. Praktycznie działanie kafelka jest wyłącznie informacyjne, bo użytkowo nie wpływa na nic- można przełączać mu te 3 opcje (M0 white-MI orange-MI), ale nie wpłynie to na nic, poza jednoczesnym przełączaniem dwóch kafelków po lewej. Zmienia się przede wszystkim widoczny z lewej strony numer katalogowy radia i to by się zgadzało- MN3 w wersji z DAB+ z białym podświetleniem ma numer 281151584R a z pomarańczowym podświetleniem 281152840R. Oczywiście numerki katalogowe zmieniają się również na jeszcze inne, gdy przełączymy inne kafelki- np. wyłączymy moduł DAB+. Przy sofcie 1.0.15.3 ten kafelek ma dodatkowo nazwę REGION, podobnie zresztą jak inne w tej linijce- one wszystkie wpływają na zmianę numeru katalogowego radia.
Moje MN3 z DAB+ z numerem 281151584R pochodziło z nowego Dustera i miało białe podświetlenie przycisków. Żeby je dopasować do Sandero (z pomarańczowym podświetleniem wszystkich przycisków), musiałem wymienić 3 diody LED przy przyciskach- producent nie przewidział tam wielokolorowych diod i nie ma możliwości programowego przełączania kolorów podświetlenia.

matek - 2023-09-28, 13:54

Szkoda, chciałem na skróty, wymianę LED od podświetlenia pozostawiam do przemyślenia.
A jakie ledy zastosowałeś.

Dymek - 2023-09-28, 14:08

matek napisał/a:
A jakie ledy zastosowałeś.
Allegro:;KLIK
matek - 2023-09-28, 16:30

Kolor pasuje do deski / zegarów.
Dymek - 2023-09-29, 09:52

matek napisał/a:
Kolor pasuje do deski / zegarów.
Nie wiem- pytasz, czy stwierdzasz?
Kolorystycznie pasuje idealnie, na samym początku podświetlenie jest jakby minimalnie jaśniejsze od innych klawiszy na desce, ale po kilku miesiącach elegancko się wyrównuje i dalej już nie ciemnieje. Wstawiałem już 2 lata temu- jest OK.

matek - 2023-09-29, 10:11

Oto mnie chodziło, dziękuję.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group