DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Jakie koszty po zakupie auta w salonie

jodlasty - 2019-05-17, 10:56
Temat postu: Jakie koszty po zakupie auta w salonie
Witam

Zaczynam dojrzewać do zakupu samochodu w salonie.
Dokładnie to zamierzam kupić Dacię Sandero Steepway.
Sam samochód to koszt około 50 tys.
Jakie jeszcze mnie czekają koszty po wyjeździe z salonu.
Może ktoś się pochwali, co już dokonał takiego zakupu.
Ile kosztowało go ubezpieczenie, przegląd, no nie wiem co jeszcze.
Po prostu chcę wiedzieć na co muszę być przygotowany

cowcar - 2019-05-17, 11:01

Kosztem dodatkowym w moim przypadku było: rejestracja pojazdu, ubezpieczenie oraz przedłużenie gwarancji (easy service) w sumie ok 3,5k zł.
No i oczywiście zaraz po wyjeździe prosto na stację bo oddają samochód na oparach :D

Można się przejść do salonu albo nawet napisać maila z prośbą o wyliczenie.

tAboon - 2019-05-17, 11:15

cowcar napisał/a:
prosto na stację bo oddają samochód na oparach
u mnie benzyny było około 8l, ale za to afrykańskiego gazu LPG było ~22L :D
pikodat - 2019-05-17, 11:30

tAboon napisał/a:
cowcar napisał/a:
prosto na stację bo oddają samochód na oparach
u mnie benzyny było około 8l, ale za to afrykańskiego gazu LPG było ~22L :D


Podobno pojemniki z gazem w Polsce są wstawiane z przyczyn biurokratycznych. Więc może okaząc się, że to polski gaz.

pikodat - 2019-05-17, 11:35
Temat postu: Re: Jakie koszty po zakupie auta w salonie
jodlasty napisał/a:
Witam


Dokładnie to zamierzam kupić Dacię Sandero Steepway.



To taka dośc mocno wypasiona dacka chyba za 50 tysi...
Easy service - taniej wziąć 50/50 kredyt i dać 2100 za 5 lat 80 000 km niz zapłącić gotówką i dać 4000 za ES. Wtedy przeglądy obowiązkowe przez 5 lat bez opłat innych niż zużyte części eksploatacyjne nie przewidziane do wymiany (czyli np. co 2 lata olej i filtry w cenie wraz z robocizną).
rejestracja - zapewne do 200 zł
paliwo - było mówione
ubezpieczenie - ok 1000 zł (1,9% kwoty na fakturze za OC i AC jeśli masz 50/50 lub inny kredyt)
jakies akcesoria typu owiewki, podłokietnik, wideorejestrator, chlapaki (chyba, że juz to wziąłes pod uwagę).
Dobra butelka wina by wypić z radości (za 1.9 % auta:))) )
Jak LPG - przemyslenie czy nie dokupić na wolnym rynku dojazdówki.

Dymek - 2019-05-17, 11:41
Temat postu: Re: Jakie koszty po zakupie auta w salonie
jodlasty napisał/a:
Dokładnie to zamierzam kupić Dacię Sandero Steepway.
Sam samochód to koszt około 50 tys.
Jakie jeszcze mnie czekają koszty po wyjeździe z salonu.

Poza paliwem dwa obowiązkowe koszty to zarejestrowanie i ubezpieczenie OC, ale oba trzeba ponieść PRZED wyjazdem z salonu- bez tablic nie wypuszczą samochodu a bez ubezpieczenia OC nie wolno jeździć.
Koszt całkowity rejestracji nowego samochodu jest stały i wynosi 180,50 zł.
Koszt ubezpieczenia zależy od wielu rzeczy i jest ustalany indywidualnie przez ubezpieczyciela- różnice mogą być ogromne.
W moim wypadku koszt pakietu OC/AC/NW dla Sandero Stepway za 50300zł (w grudniu 2017) wyniósł ok 1550zł, ale dostałem też oferty za ponad 2500zł...

pikodat napisał/a:
Easy service - taniej wziąć 50/50 kredyt i dać 2100 za 5 lat 80 000 km niz zapłącić gotówką i dać 4000 za ES.
...jakies akcesoria typu owiewki, podłokietnik...

Kolega raczej pyta o pozasalonowe koszty obowiązkowe- bo za co i ile zapłaci w salonie to chyba wie... :lol:

jodlasty - 2019-05-17, 12:51
Temat postu: Re: Jakie koszty po zakupie auta w salonie
pikodat napisał/a:
jodlasty napisał/a:
Witam


Dokładnie to zamierzam kupić Dacię Sandero Steepway.



To taka dośc mocno wypasiona dacka chyba za 50 tysi...
Easy service - taniej wziąć 50/50 kredyt i dać 2100 za 5 lat 80 000 km niz zapłącić gotówką i dać 4000 za ES. Wtedy przeglądy obowiązkowe przez 5 lat bez opłat innych niż zużyte części eksploatacyjne nie przewidziane do wymiany (czyli np. co 2 lata olej i filtry w cenie wraz z robocizną).
rejestracja - zapewne do 200 zł
paliwo - było mówione
ubezpieczenie - ok 1000 zł (1,9% kwoty na fakturze za OC i AC jeśli masz 50/50 lub inny kredyt)
jakies akcesoria typu owiewki, podłokietnik, wideorejestrator, chlapaki (chyba, że juz to wziąłes pod uwagę).
Dobra butelka wina by wypić z radości (za 1.9 % auta:))) )
Jak LPG - przemyslenie czy nie dokupić na wolnym rynku dojazdówki.


Że niby lepiej wziąć to w kredycie?
Ale chyba sporo odsetek zapłacę.
I o co chodzi z tym Easy service?
Czy warto dopłacać do ekranu, jeżeli nie będę brał kamery cofania, wystarczą mi tylko czujniki.

cowcar - 2019-05-17, 12:57

50% wpłaty własnej reszta na 5,01% RRSO. I zapewne taniej wyjdzie wtedy brać w pakiecie ubezpieczenie i easy service niż bez kredytu.
Wszystko jest opisane na stronie Daci lub polecam się przejść do salonu.
Easy service to przedłużenie gwarancji do 5lat lub 80 tys km. + darmowe przeglądy w tym okresie.

jodlasty - 2019-05-17, 12:59

cowcar napisał/a:
Odsetki tylko od jednej raty. I zapewne taniej wyjdzie wtedy brać w pakiecie ubezpieczenie i easy service niż bez kredytu.
Wszystko jest opisane na stronie Daci lub polecam się przejść do salonu.
Easy service to przedłużenie gwarancji do 5lat lub 80 tys km. + darmowe przeglądy w tym okresie.


Dzieki za odpowiedź. Musze się przejść do salonu.

Dymek - 2019-05-17, 13:35

jodlasty napisał/a:
Dzieki za odpowiedź. Musze się przejść do salonu.

Skoro jesteś na tak wczesnym etapie, że nawet nie byłeś w salonie, to na początku zacznij od salonów i od negocjacji ceny samochodu. Może się okazać, że coś z opcji za które chciałbyś dopłacić dostaniesz w gratisie od sprzedawcy. Nigdy nie zdradzaj na wstępie, że chciałbyś ewentualnie coś dodatkowo dokupić...
A w Sandero Stepway w ogóle siedziałeś?

jodlasty - 2019-05-17, 13:46

Dymek napisał/a:
jodlasty napisał/a:
Dzieki za odpowiedź. Musze się przejść do salonu.

Skoro jesteś na tak wczesnym etapie, że nawet nie byłeś w salonie, to na początku zacznij od salonów i od negocjacji ceny samochodu. Może się okazać, że coś z opcji za które chciałbyś dopłacić dostaniesz w gratisie od sprzedawcy. Nigdy nie zdradzaj na wstępie, że chciałbyś ewentualnie coś dodatkowo dokupić...
A w Sandero Stepway w ogóle siedziałeś?


Siedziałem, jeździłem Dasterem.
Obecnie jeżdżę 12 letnim Fiatem Bravo 1,9 jtd i mam dosyć ciągłych napraw.
Ostatnio musiałem go zabierać lawetą z autostrady :/
Niestety samochód ma już swoje lata i 305 tys przebiegu.
Jak sobie policzyłem to lepiej wydać te 50 tys i mieć coś z salonu, niż szukać czegoś używanego za 30-40 i znowu dokładać. A tutaj miałbym spokój przez 5 lat.
Jeździłem też przez 8 lat Renault 4, to i Sandero myślę że dam radę ;)

pikodat - 2019-05-17, 14:16

jodlasty napisał/a:
A tutaj miałbym spokój przez 5 lat.
Jeździłem też przez 8 lat Renault 4, to i Sandero myślę że dam radę ;)


Zatem easy service aczkolwiek może nieco droższe niz najtańsze trzeba wybrać, bo 80 000 na 5 lat to dla Ciebie może byc za mało (dla firm chyba jest max. 5 lat i 150 00 , dla prywatnych 5 lat i 120 000).
Easy service to
a) gwarancja na wszystko poza isntalacją LPG na 5 lat i serwis opłacony obowiązkowy na 5 lat wraz z materiałami.
Jest taki dynks, że gdy bierzesz 50/50 to płacisz około 5 % - czyli zapłacisz około 1300 kosztów bankowych (około 5 % od połowy faktury czyli od 25 tysi) , za to
a) easy service będzie o co najmniej 2000 tańsze (czyli jestes 700 zł lub więcej do przodu)
b) na pierwszy rok masz ofertę ubezpieczenia za 1.9 % wartości z faktury i mało Ciebie interesuja przy pierwszym roku sprawy, że jedni chca za pakiet 2500 a inni 8000 - ty płacisz 1000 za OC i AC. Możesz wybrac PZU, HESTIA, ALLIANZ - przynajmniej tak jest w tym momencie i ja będe wybierał za te 2 tygodnie jedną z tych firm.
Krótko mówiąc - za 1300 opłat wpłaconych do banku połowę możęsz faktury zapłacić za rok, w zamian dostajesz tańsze easyservice i bezproblemowo tańsze OC i AC na pierwszy rok. Nie ma wpisu do dowodu na bank - jest jedynie cesja AC na bank z ich (banku) upowaznieniem, że jeśli szkoda z AC niższ od 10 000 zł to nie musisz banku informować, tylko kasa do Twojej łapy (i wnosisz do banku, by Ci kolejne upoważnienie przysłali, bo dostaniesz jeden druk upowaznienia).
czyli jesli nic się nie stanie drozszego w naprawie od 10000 zł - to cesja na AC dla Ciebie nie istnieje jako fakt uprzykrzający życie.
Jak się mocno uprzesz, możesz po tygodniu spłacić kredyt i wnieść o zaświadczenie, że cesja nieaktualna.

Co do ekranu....
a) nawigacja
b) android auto

Mp3 chyba sa i przy normalnym radiu podobnie jak obsługa telefonu przez bluetootha.
"ekran" kosztuje zdaje sie 750 zł czyli porównywalnie z tabletem o podobnych możliwościach w sklepie z mediami - czyli akurata dacia majątku za wmontowanie wyrobu zbliżónego do tabletu dużo kasy nie bierze (któras z marek za coś takiego bierze 3500....).

Popros w salonie by Ci pozwolili pobawic się w aucie "ekranem".
I niech Ci dadza na jazdę testową auto z kamerą cofania. Ja się zaczynam zastanawiać jak zrobić jak jedna z naszych koleżanek (chyba można współforumowiczów tak nazywać?) tu z forum, która dodała 4 dodatkowe kamery w aucie:)

Na mój gust lepiej zrezygnować z koloru i miec "ekran" niz odwrotnie. Osobiście zrezygnowałem z klimy automatycznej i tylko manualna a kamerę biorę... No ale to po długiej jeździe próbnej.
Jak jedziesz , koloru auta nie widzisz - a nawigację i centrum multimedialne i owszem:)


hint co do kamery cofania - niekiedy jest sytuacja, że przeszkadza w parkowaniu nie auto a dziura w jezdni czy krzywy krawężnik. Miałem ostatnio taką sytuację, że musiałem zrezygnować z próby parkowania przy bocznej uliczce - koniec uliczki z łukiem, uliczka kończy się słupkami z czyms w rodzaju 40 cm skarpy, w jezdni w jednym miejscu lekka zapadlina w którą wjechać nie chciałem... teoretycznie tyłem da się wjechać, ale strach nie widząc skarpy , niskich słupków i dołku w jezdni. Dlatego tez miejsce , jako jedyne w promieniu 300 m bylo puste - mało kto miał możność tam bezpiecznego dla lakieru zaparkowania

jodlasty - 2019-05-17, 14:34

pikodat napisał/a:
jodlasty napisał/a:
A tutaj miałbym spokój przez 5 lat.
Jeździłem też przez 8 lat Renault 4, to i Sandero myślę że dam radę ;)

Swoja droga, jak bierzesz sandero za 50 000 i nie brałes pod uwagę "ekranu" to skąd taka cena??


No wersję Steepway wybrałem, dorzuciłem czujniki cofania, podłokietnik, klimę auto, wszystkie szyby w prądzie i kolor i wychodzi ponad 50 tys.

pikodat - 2019-05-17, 14:40

jodlasty napisał/a:
pikodat napisał/a:
jodlasty napisał/a:
A tutaj miałbym spokój przez 5 lat.
Jeździłem też przez 8 lat Renault 4, to i Sandero myślę że dam radę ;)

Swoja droga, jak bierzesz sandero za 50 000 i nie brałes pod uwagę "ekranu" to skąd taka cena??


No wersję Steepway wybrałem, dorzuciłem czujniki cofania, podłokietnik, klimę auto, wszystkie szyby w prądzie i kolor i wychodzi ponad 50 tys.


bierz białą, wyrzuć auto klimę i weź manualną , wyrzuć tylne szyby w prądzie a weż kamerę cofania.
Auto klima to tylko komfort braku koniecznosci od czasu do czasu pokręcenia ustawieniami.
Tylne szyby... to komfort Twoich gości w aucie a nie dla Ciebie. Nochyba, ze masz dzieci, to wtedy co innego.
Obie rzeczy nie mają wpływu na bezpeiczeństwo
A kamera cofania to coś, co wpływa na bezpieczeństwo.
Od 30 lat jak jeżdżę miałem 5 czy 6 zdarzeń drogowych wymagajacych interwencji lakiernika z mojej winy. Poza JEDNYM pozostałe przy cofaniu. Czyli dla mnie raz na 5-6 lat jest sytuacja, gdzie kamera cofania się zwraca w co najmniej 50 procentach przez to, ze nie zarysuję na parkingu siebie lub kogoś innego.

Lepiej mieć białą niezarysowaną i wygodę w parkowaniu niż kolor zarysowany przy najechaniu na coś niskiego tyłem.

PS moja wyszła 50 800(dojdzie jeszcze 1000 za akcesoria). LPG, biała, kamera cofania, dojdą owiewki, chlapaki, wideorejestrator, podłokietnik
PS2. przy tak dużym wyposażeniu warto wejśc w techroada. Techroad jest 200 zł tańszy niż LAUREATE STEPWAY z tym samym wyposażeniem. Akurat tak ze mną było. I zapewne będę jednym z nielicznych, co będa mieć techorada w BIAŁYM kolorze:))))

zatoiczi - 2019-05-17, 16:04

Tylko, że ten biały darmowy kolor to akryl czyli najgorszy i najsłabszy lakier samochodowy. Przez 20 lat jeździłem sedanami i nigdy nie miałem przycierki przy parkowaniu. Moim skromnym zdaniem Stepway jest tak mały i ma ścięty tył, że jak ktoś liczy pieniądze to kamerę może sobie podarować.
Obywatel MK - 2019-05-17, 16:28

zatoiczi napisał/a:
biały darmowy kolor to akryl czyli najgorszy i najsłabszy lakier samochodowy


Mam biały i jest twardszy niż jakikolwiek metallic jaki miałem. Poza tym poprawkę na akrylu możesz sobie zrobić tak samemu że zapolerujesz i nie będzie śladu. Spróbuj to samo zrobić na metallicu. Powodzenia :-D

PiotrWie - 2019-05-17, 16:31

pikodat napisał/a:

Od 30 lat jak jeżdżę miałem 5 czy 6 zdarzeń drogowych wymagajacych interwencji lakiernika z mojej winy. Poza JEDNYM pozostałe przy cofaniu. Czyli dla mnie raz na 5-6 lat jest sytuacja, gdzie kamera cofania się zwraca w co najmniej 50 procentach przez to, ze nie zarysuję na parkingu siebie lub kogoś innego.

Lepiej mieć białą niezarysowaną i wygodę w parkowaniu niż kolor zarysowany przy najechaniu na coś niskiego tyłem.

To kwestia indywidualnych skłonności - też jeżdżę ponad 30 lat, nigdy nie zarysowałem tyłu za to parę razy bok przy zbyt gwałtownym skręcie :mrgreen:

zatoiczi - 2019-05-17, 16:39

Kolego ja się na lakierach nie znam ale mój bardzo dobry kolega prawie 30 lat pracuje jako lakiernik i tą wiedzę mam od niego. Pewnie nie bez powodu ten lakier jest bez dopłaty.
jodlasty - 2019-05-17, 16:41

Zamiast kamery planuje za te pieniądze kupić hak. Będę miał możliwość przewożenia rowerów. No i jak ktoś mi przywali w tyłek, to się na haku zatrzyma ;)
pikodat - 2019-05-17, 19:39

zatoiczi napisał/a:
Kolego ja się na lakierach nie znam ale mój bardzo dobry kolega prawie 30 lat pracuje jako lakiernik i tą wiedzę mam od niego. Pewnie nie bez powodu ten lakier jest bez dopłaty.


Biały lakier biel alpejska jest takim samym kolorem jak inne nie-metaliki. Były na ten temat dyskusje na tym forum. Włącznie z dyskusjami nt grubości malowanego na biało i nie-na-biało samochodu.Pomiary grubości lakieru wskazują na tą samą niezależnie od koloru sprzedawanego auta.

Co do ceny - w Polsce bezpłatny jest tylko biały. W innych krajach - dla stepwaya - bezpłatny potrafi być biały i niebieski azure (bodajże we Francji) , w innym kraju - inny obobk białego.
Czyli cena koloro to zabieg marketingowy.
Była teoria, że biały w dacii to tylko podkład - aż ktoś, komu porysowano autko powiedział, że podkład pod białym jest innego koloru , co w połączeniu z tą samą grubościa lakieru zostawia sprawę jako wyjaśnioną.

Mit o tym, że biuały jest gorszy wynika z tego, że do innych niż buały kolorów podkład jest biały by z daleka ocenić , czy wszsytko zostało zalakierowane. Ale podkłąd to inna farba biała niż biel alpejska.

Zapewne bez dopłaty daję się kolor najmniej popularny (zapewne biały) lub dla celów marketingowych jakis drugi (inny kolor jes w Hiszpanii niż we Francji).
Inne marki też mają zazwyczaj w Polsce jeden - dwa kolory gratis (np. ciitroen żółty).

Poza Zenkami z garażu lub osobami mylacymi podkłąd biąły z nakłądanym białym lakierem na podobnio innego niż biały podkłąd w autach fabrycznie białych - nikt dokładnie znajacy się na sprawie nie pokazał żadnych prawdopodobnych uzsadnień gorszej jekości białego od np. błekitu morskiego. NIe mówię o metalikach - zdaje się one mają inną technologię nieco nakładania.
Informacje o równorzeności białego z innymi potwierdzałem też w dwóch ASO.
Krótko mówiąc - zanim zdecydowałem się na biały zrobiłęm dość dokładne wybadanie , czy w braku dopłaty kryje się cokolwiek poza chwytem marketingowym - dać najmniej popularny kolor a za inne czesać kasę i niech inni myślą, że maja coś nie tyle innego - co lepszego.

Belphegor - 2019-05-17, 20:05

pikodat napisał/a:
Co do ceny - w Polsce bezpłatny jest tylko biały.


Jeszcze jest Błękit Morski, ale jest bardzo wrażliwy na wszelkie uszkodzenia.

pikodat - 2019-05-17, 20:20

Belphegor napisał/a:
pikodat napisał/a:
Co do ceny - w Polsce bezpłatny jest tylko biały.


Jeszcze jest Błękit Morski, ale jest bardzo wrażliwy na wszelkie uszkodzenia.


W sandero sandero. W stepwayu tylko biały.

EBmazur - 2019-05-17, 20:33

Cytat:
Koszt całkowity rejestracji nowego samochodu jest stały i wynosi 180,50 zł.

chyba nie do końca tyle ( choć różnica nie jest duża ) . A mianowicie :Opłaty:
opłata za wydanie dowodu rejestracyjnego 54 zł ,opłata za tablice rejestracyjne 80 zł ( z wyjątkiem pojazdów dwukołowych 40 zł),opłata za nalepkę kontrolną 18,5 zł,opłata za komplet znaków legalizacyjnych 12,50zł,opłata za kartą pojazdu 75 zł,opłata za pozwolenie czasowe 13,50 zł -czyli razem 253,50 , chyba że auto jest zarejestrowane ( ja tak miałem ) to odpada 75 zł za kartę pojazdu .Wartości opłat pobrane bezpośrednio ze strony wydziału komunikacji mojego starostwa .

eplus - 2019-05-17, 20:38

Jak się kupuje w salonie, to jest pozwolenie czasowe :?:
EBmazur - 2019-05-17, 20:54

eplus napisał/a:
Jak się kupuje w salonie, to jest pozwolenie czasowe :?:
pozwolenie czasowe jest inaczej nazywane dowodem rejestracyjnym tymczasowym . Właściwy dowód rejestracyjny ( stały ) jest drukowany ( o ile wiem w Wytwórni Papierów Wartościowych ) . Widać , że nie rejestrowałeś jeszcze samochodu , i specjalnie dla Ciebie kurtki instruktaż -
1. Z fakturą i innymi papierami otrzymanymi w salonie idziesz do wydziału komunikacji , wypełniasz odpowiedni wniosek .
2. dokonujesz opłaty za rejestrację
3. odbierasz dowód ( pozwolenie ) tymczasowe ważne 30 dni ,
4 . ubezpieczasz samochód .
5. odbierasz auto w salonie ( bez rejestracji i ubezpieczenia nie mają prawa wydać pojazdu )
6. Normalnie sobie pomykasz nowym autem
7. Przed upływem 30 dni odbierasz stały dowód rejestracyjny ( i ewentualnie kartę pojazdu ) - tu też musisz pokazać ubezpieczenie .
Amen

telecaster1951 - 2019-05-17, 20:56

EBmazur, Kartę pojazdu kupionego w salonie wydaje Renault Polska, więc za nią nie płacisz.
Ja za rejestrację zapłaciłem 250zł. Czemu? Bo dałem upoważnienie dla salonu, żeby zrobili to za mnie. Wtedy dochodzi opłata za upoważnienie i kasa dla rejestratora.

cowcar - 2019-05-17, 21:32

Ale zaraz bo mi polecono by ubezpieczenie opłacić przed rejestracją samochodu.
pikodat - 2019-05-17, 22:01

cowcar napisał/a:
Ale zaraz bo mi polecono by ubezpieczenie opłacić przed rejestracją samochodu.


Zmień doradców bo znają się jak psy na walkach sumo.
Nie ubezpieczysz samochodu bez numeru rejestracyjnego.
Czyli rejestracja MUSI być przed ubezpieczeniem.
Z drugiej strony
a) nie wolno Ci mieć auta bez ubezpieczenia - a rejestracja to posiadanie auta
b)jak będziesz mieć choć jeden dzień auto bez ubezpieczenia, to kara z funduszu ubezpieczeniowego.
Pozorny paragraf 22 ale:
prezd rejestracją mozesz już miec upatrzoenego ubezpeiczeyciela ( polisy możę wystawiać też diler jeśli ma takową umowę)
Zatem przed rejestracją masz upatrzeonego ubezpieczyciela (nie na darmo kupa agencji jest w promieniu 200m od wydziałów komuniakcji).
Idziesz i rejestrujesz.
Ze sieżutkim dowodem i tablicami w siatce idziesz do ubezpieczeyciela.
Na polisie jest napisane: ważne od 34 popaździernika GODZINA 11.05
Zasuwasz do dilera. Jest tam zapewne jakiś protokół wydania auta. i tam będzie też 34 popaździernik (albo 35, 36...zależy ile dni będizesz szedł do dilera:) ). Jak się uprzesz, to nawet bedzie, że godzina 11. 25 czyli po zakupieniu polisy.

Albo, jeśłi diler wystawia polisę, to dbasz, by godziny były odpowiednio wpisane - polisa choc 1 sekundę przed otrzymaniem auta.

Natomiast PRZED REJESTRACJĄ nie ma prawnej możłiwości ubezpieczenia... No chyba, że znasz już swój przyszły numer rejestracyjny i masz agenta, który na ten numer nie widząc dowodu CI wypisze polisę. Gorzej, jak dostaneisz inny numer...

Chyba że przez opłacenie ubezpieczenia rozumieć zostawienie kasy u dilera i zadzwonienie do niego z wydziału komunikacji z podaniem numeru rejestracyjnego a diler wtedy wystawia polisę. No to masz opłąconą z Twojego punktu widzenia - przed rejstracją- ale wystawioną po rejestracji.

wuju - 2019-05-17, 22:04

Mam podobny dylemat zastanawiam się nad zakupem Sandero Stepway albo Suzuki Baleno. Jeśli Ci nie zależy na większym prześwicie i klimie automat (w Baleno tylko w najbogatszej wersji) to możesz rozważyć Suzuki cenowo wychodzą podobnie
Dymek - 2019-05-17, 22:16

Z tym bieganiem do ubezpieczyciela z wydziału komunikacji to nie przesadzajmy. Od kilkunastu lat załatwiam ubezpieczenia wyłącznie on-line nie pokazując nikomu dokumentów.
Druga sprawa- przy wydawaniu Dacii nikt nawet nie zapytał o ubezpieczenie- nie pokazywałem polisy w salonie- tylko tablice i DR. Dealera to nie interesuje- problem właściciela.

pikodat - 2019-05-17, 22:23

Dymek napisał/a:
Z tym bieganiem do ubezpieczyciela z wydziału komunikacji to nie przesadzajmy. Od kilkunastu lat załatwiam ubezpieczenia wyłącznie on-line nie pokazując nikomu dokumentów.

To zażartuję, że rezczywiście można opłacić pred rejestracją. Idziesz do wydziału, dostajesz kwitki do zapłaty w kasie, jeszcze nie masz rejestracji a już znasz numer i z komórki robisz ubezpieczenie on-line. A dopiero po opłaceniu i ubepieczenia on - line i rejestracji idziesz po numery i dowód do okienka:)


A na serio - akurat do końca czerwca na pewno dacia ma korzystne pakiety ubezpieczenia za 1.9% wartości auta (OC plus AC), zatem prawdopodobnie polise opłacisz u dilera

cowcar - 2019-05-17, 22:59

pikodat napisał/a:
cowcar napisał/a:
Ale zaraz bo mi polecono by ubezpieczenie opłacić przed rejestracją samochodu.


Zmień doradców bo znają się jak psy na walkach sumo.
Nie ubezpieczysz samochodu bez numeru rejestracyjnego.
Czyli rejestracja MUSI być przed ubezpieczeniem.

Masz rację przejrzałem korespondencję i trochę namieszałem.
W dniu rejestracji przesłałem skany a w odpowiedzi otrzymałem numer konta i 14 dni na opłatę ubezpieczenia.

Pedros - 2019-05-18, 01:18

Cytat:
Natomiast PRZED REJESTRACJĄ nie ma prawnej możłiwości ubezpieczenia...

To nie jest prawda - istnieje możliwość ubezpieczenia auta na podstawie numeru vin. Tyle tylko że w przypadku nowego auta nie ma takiej potrzeby i procedura rejestracji wygląda mniej więcej tak jak opisał EBmazur ( piszę mniej więcej bo w niektórych WK nie wymagają np. okazania dowodu ubezpieczenia-szczególnie dziś , gdy te informacje są widoczne w systemie CEPIK).
Wracając do przepisów dotyczących ubezpieczenia OC - mówią one że auto musi być ubezpieczone najpóźniej w dniu rejestracji.

EBmazur - 2019-05-18, 03:58

telecaster1951 napisał/a:
EBmazur, Kartę pojazdu kupionego w salonie wydaje Renault Polska, więc za nią nie płacisz.

No proszę - a ja myślałem , że dostałem kartę z tego powodu , że salon zarejestrował auto do słownia dzień przed moją wizytą i zakupem auta.
Cytat:
Ze sieżutkim dowodem i tablicami w siatce idziesz do ubezpieczeyciela.

A po co te tablice nosić , nie lepiej założyć je na samochód ?
Cytat:
- przy wydawaniu Dacii nikt nawet nie zapytał o ubezpieczenie- nie pokazywałem polisy w salonie- tylko tablice i DR. Dealera to nie interesuje- problem właściciel

W Olsztynie pytali , o ile pamiętam , to sprawdzali też , czy mam prawo jazdy - przekazujęc komuś samochód mamy obowiązek sprawdzić , czy dana osoba ma odpowiednie uprawnienia . Oczywiście jak kogoś znamy to nie sprawdzamy ( toz nie będę za każdym razem pytał o to syna )
,
Cytat:
jeszcze nie masz rejestracji a już znasz numer

Który wydział komunikacji tak zrobi ? wątpię w to

franius - 2019-05-18, 07:20

zatoiczi napisał/a:
Tylko, że ten biały darmowy kolor to akryl czyli najgorszy i najsłabszy lakier samochodowy. Przez 20 lat jeździłem sedanami i nigdy nie miałem przycierki przy parkowaniu. Moim skromnym zdaniem Stepway jest tak mały i ma ścięty tył, że jak ktoś liczy pieniądze to kamerę może sobie podarować.


Lepiej wybrać czarny zamiast białego i potem napisać na forum że klima nie daje rady :lol:

Sprawdzałem kiedyś dach i maskę biały vs czarny ( nie pamietam przy jakiej temp zewnętrznej ale latem) różnica wynosiła 7C na samym lakierze.

eplus - 2019-05-18, 07:24

Dzięki EBmazur, jak będę następne auto rejestrował, to Cię poproszę, bo do tego czasu zapomnę albo coś się zmieni.
pikodat - 2019-05-18, 11:49

EBmazur napisał/a:

Cytat:
Ze sieżutkim dowodem i tablicami w siatce idziesz do ubezpieczeyciela.

A po co te tablice nosić , nie lepiej założyć je na samochód ?

Zazwyczaj WK jest daleko od dilera i zazwyczaj od dilera się wyjeżdzą już z założonymi tablicami i ubezpieczeniem.
Założyć na samochód można, aczkolwiek musi być auto na terenie prywatnym - jak stoisz na drodze publicznej musisz mieć i tablice i ubezpieczenie, NIe bardzo wiem jak w sensowny sposób mieć koło WK kupiony samochód od dilera i przywieziony tam przed rejestracją.
Czyli sytuacja, że najpierw nałożysz tablice a dopiero potem do ubezpieczyciela innego niż diler... NIe bardzo wiem jak to byś chciał zorganizować. Lawetą samochód kupiony od dilera przywieźć bez numerów pod WK, postawić auto na prywatnym parkingu - bo nie tylko bez tablic ale i bez rejestracji jeszcze, załątwić sprawę w WK, zamontować tablice, i pójśc na piechotę do ubezpieczyciela - bo jechać nie wolno? Da się, ale po co; tylko po to by tablic w siatce nie nosić??

eplus - 2019-05-18, 12:16

Ja zaprosiłem moją agentkę do salonu, gdyż dealer z przyjemnością sprzedaje ci pierwszą polisę, a po roku gdy chcesz przedłużyć, to jesteś dla niego niezmiernie uciążliwym intruzem.
pikodat - 2019-05-18, 14:26

eplus napisał/a:
Ja zaprosiłem moją agentkę do salonu, gdyż dealer z przyjemnością sprzedaje ci pierwszą polisę, a po roku gdy chcesz przedłużyć, to jesteś dla niego niezmiernie uciążliwym intruzem.


Zapewne mocno prawdziwe. Dobrze, ze u dilera mozna wybrac pzu/allianz/hestia i za rok przedłuzać w normalnym biurze ubezpieczeń

Fruxo - 2019-05-19, 10:32

Kieruj się jedną zasadą , płać za samochód jak fizycznie będzie na placu bo może po drodze spaść z lawety albo jakieś części z niego sie podmieniają
SWilk - 2019-05-20, 09:35

Jest jeszcze jeden koszt, o którym nikt nie napisał: Opony.


Samochód niezależnie od pory roku dostaniesz na oponach letnich. Jeżeli będziesz odbierał pojazd w zimie lub na jesieni, to od razu musisz doliczyć koszt zimówek i montażu.

eplus - 2019-05-20, 10:52

Ja kupiłem zimówki w salonie i dostałem samochód przezbrojony.
EBmazur - 2019-05-20, 11:01

Cytat:
SWilk
Jeżeli będziesz odbierał pojazd w zimie lub na jesieni, to od razu musisz doliczyć koszt zimówek i montażu.

Nie musisz - nie ma prawnego nakazu , aczkolwiek powinno się tak robić .

SWilk - 2019-05-20, 13:52

EBmazur napisał/a:
Nie musisz


No niby nie musisz. Ale warto zimówki mieć, a nie są wliczone w cenę katalogową.

eplus napisał/a:
Ja kupiłem zimówki w salonie i dostałem samochód przezbrojony.

Ja właściwie też, bo akurat była dobra cena w Dacii na Nokiany. Ale fakt pozostaje faktem, że trzeba było za to dopłacić.

Inna rzecz, że czasem można wynegocjować zimówki gratis. Ale coś za coś - nie dadzą wtedy rabatu albo innych akcesoriów.

jodlasty - 2019-05-20, 18:17

Ile się płaci za przeglądy i co oni tam wymieniają?
PiotrWie - 2019-05-20, 19:40

pikodat napisał/a:
eplus napisał/a:
Ja zaprosiłem moją agentkę do salonu, gdyż dealer z przyjemnością sprzedaje ci pierwszą polisę, a po roku gdy chcesz przedłużyć, to jesteś dla niego niezmiernie uciążliwym intruzem.


Zapewne mocno prawdziwe. Dobrze, ze u dilera mozna wybrac pzu/allianz/hestia i za rok przedłuzać w normalnym biurze ubezpieczeń

Ja mam akurat odwrotne doświadczenia - kupowałem jako nowe Renault, Dacię i Opla i wszędzie dostałem w drugim i trzecim roku pakiet dealerski w naprawdę dobrej cenie, przy czym po przedłużeniu na trzeci rok informowano mnie że TU nie zgadzają się na pakiet w 4 roku więc podobne lub lepsze warunki mogę dostać gdzie indziej - ale oczywiście oni też bardzo chętnie mi przedłużą.

pikodat - 2019-05-20, 19:53

jodlasty napisał/a:
Ile się płaci za przeglądy i co oni tam wymieniają?
Zakłądam, że jeździsz poniżej 20 000 km rocznie. Wtedy (jeśli kupujesz z salonu, korzystasz z dowolnego kredytu RCI, jeśli dokupisz easy service za 2100 za 5 lat ale max 80 000 ALBO ok. 3000 za 5 lat i 100 000 km, to koszt OBOWIĄZKOWYCH przeglądów dla zachowani gwarancji (5 letniej przy Easy Service) już dla Ciebie nie istnieje.
Ponieważ podobno przegląd po 12 miesiącach można zrobic już po 11, to na 1 przegląd pójdziesz po 11,5 m-ca, 2 po 23 etc. - zatem przy 5 letnim okresie łapiesz się na 5 przeglądów. Przy 2100 wychodzi średnio 420 zł.
Przy gazie na pewno się opłaca, bo zdaje się po 3 latach masz wymianę filtrów do gazu.
Po 2 i po 4 latach masz wymianę oleju i filtru oleju. Po 4 lub 5 - wymiana płynu hamulcowego.
Filtr kabiny co rok czy co dwa. W cenie wliczony olej i filtry - nie sama robocizna ale pełna obsługa przy przegladach OBOWIAZKOWYCH - bez wymiany rzeczy, które nie są przewidziiane.
To te czynności, które zapamiętałem. Coś tam jeszcze jest w tych przeglądach.

Bez kredytu ten pakiet za 2100 kosztuje zdaje się koło 4000. 1900 drozej a koszt kredytu 50/50 to gdybyś kupował wypasionego dustera za 70 tysi wynosiłby 1400,

TO co wypisałem to te elementy, które zapamiętałem, przy przeglądach dochodzi coś - tam jeszcze. Wymiana filtrów gazu w ASO to ponad 400 zł - co zdecydowanie każe to dokupić. Przy benzynie/dieslu kalkulacja będzie nieco inna - o te 400-600 zł mniej zaoszczędzone.
Aha, pamiętaj, że EASY SERVICE ma w sobie prezdłużoną gwarancję z 3 na 5 lat , co też coś-tam jest warte.
Zatem można założyć, że pierwsze 5 przeglądów w ASO kosztują Ciebie tyle, ile pakiet easy-service. Chyba, że np. zużyjesz hamulce bo po górach pojeździsz - to wtedy dopłacisz za te części.

pikodat - 2019-05-20, 19:54

PiotrWie napisał/a:
pikodat napisał/a:
eplus napisał/a:
Ja zaprosiłem moją agentkę do salonu, gdyż dealer z przyjemnością sprzedaje ci pierwszą polisę, a po roku gdy chcesz przedłużyć, to jesteś dla niego niezmiernie uciążliwym intruzem.


Zapewne mocno prawdziwe. Dobrze, ze u dilera mozna wybrac pzu/allianz/hestia i za rok przedłuzać w normalnym biurze ubezpieczeń

Ja mam akurat odwrotne doświadczenia - kupowałem jako nowe Renault, Dacię i Opla i wszędzie dostałem w drugim i trzecim roku pakiet dealerski w naprawdę dobrej cenie, przy czym po przedłużeniu na trzeci rok informowano mnie że TU nie zgadzają się na pakiet w 4 roku więc podobne lub lepsze warunki mogę dostać gdzie indziej - ale oczywiście oni też bardzo chętnie mi przedłużą.



OOOO... nie wiedziałem, że u dilera można też przedłużać... Warto to zweryfikować:)

jodlasty - 2019-05-20, 20:00

pikodat napisał/a:
jodlasty napisał/a:
Ile się płaci za przeglądy i co oni tam wymieniają?
Zakłądam, że jeździsz poniżej 20 000 km rocznie. Wtedy (jeśli kupujesz z salonu, korzystasz z dowolnego kredytu RCI, jeśli dokupisz easy service za 2100 za 5 lat ale max 80 000 ALBO ok. 3000 za 5 lat i 100 000 km, to koszt OBOWIĄZKOWYCH przeglądów dla zachowani gwarancji (5 letniej przy Easy Service) już dla Ciebie nie istnieje.
Ponieważ podobno przegląd po 12 miesiącach można zrobic już po 11, to na 1 przegląd pójdziesz po 11,5 m-ca, 2 po 23 etc. - zatem przy 5 letnim okresie łapiesz się na 5 przeglądów. Przy 2100 wychodzi średnio 420 zł.
Przy gazie na pewno się opłaca, bo zdaje się po 3 latach masz wymianę filtrów do gazu.
Po 2 i po 4 latach masz wymianę oleju i filtru oleju. Po 4 lub 5 - wymiana płynu hamulcowego.
Filtr kabiny co rok czy co dwa. W cenie wliczony olej i filtry - nie sama robocizna ale pełna obsługa przy przegladach OBOWIAZKOWYCH - bez wymiany rzeczy, które nie są przewidziiane.
To te czynności, które zapamiętałem. Coś tam jeszcze jest w tych przeglądach.

Bez kredytu ten pakiet za 2100 kosztuje zdaje się koło 4000. 1900 drozej a koszt kredytu 50/50 to gdybyś kupował wypasionego dustera za 70 tysi wynosiłby 1400,

TO co wypisałem to te elementy, które zapamiętałem, przy przeglądach dochodzi coś - tam jeszcze. Wymiana filtrów gazu w ASO to ponad 400 zł - co zdecydowanie każe to dokupić. Przy benzynie/dieslu kalkulacja będzie nieco inna - o te 400-600 zł mniej zaoszczędzone.
Aha, pamiętaj, że EASY SERVICE ma w sobie prezdłużoną gwarancję z 3 na 5 lat , co też coś-tam jest warte.
Zatem można założyć, że pierwsze 5 przeglądów w ASO kosztują Ciebie tyle, ile pakiet easy-service. Chyba, że np. zużyjesz hamulce bo po górach pojeździsz - to wtedy dopłacisz za te części.


Czyli przeglądy są co roku obowiązkowe żeby utrzymać gwarancję?
Ciekawe czy można po 3 latach wykupić dodatkową gwarancję na dwa lata

pikodat - 2019-05-20, 20:08

jodlasty napisał/a:

Czyli przeglądy są co roku obowiązkowe żeby utrzymać gwarancję?
Ciekawe czy można po 3 latach wykupić dodatkową gwarancję na dwa lata

Tak. Przeglądy to warunek gwarancji. Czy bez przeglądu tracisz gwarancję na wszystko czy na cześć - nie sprawdzałem. Dla ułatwienia dodam, że tak jest chyba u wszystkich - często przeglądy coroczne w innych markach potrafią sięgać kwoty 600..1500 zł za przegld.
Nie, nie można.
Wg dzisiejszego stanu : w normalnej cenie możesz kupić PRZED pierwszym przeglądem po 12 miesiącach, w cenie promocyjnej przy kredycie w RCI - w ciągu 3 miesięcy od zakupu.
Ja osobiście traktuję to jako składową ceny auta i kupie w dniu odbioru auta. Zresztą bank to traktuje tak samo i kredyt 50/50 (ogólniej - każdy kredyt RCI) może - jeśłi kupujący chce - dotyczyć ceny z pakietem.

cowcar - 2019-05-20, 20:53

Easy Service to znacznie więcej niż coroczne przeglądy...

oferuje przedłużoną gwarancję nawet do 5 lat oraz pakiet przeglądów. Umowa obejmuje wymianę części i wykonanie przeglądów przewidzianych w programie obsługi samochodu, zgodnie z zaleceniami Dacii, a także dodatkową gwarancję Formuła Non Stop oraz Assistance w Europie 24 h/24 h, 7 dni w tygodniu.

Formuła Non Stop - Umowa stanowi zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń i zapewnia bezpłatną wymianę lub naprawę wadliwych części mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych (łącznie z robocizną), bezpłatną całodobową pomoc drogową Dacia Assistance na terenie Polski oraz Europy.

jodlasty - 2019-05-20, 21:07

pikodat napisał/a:
jodlasty napisał/a:

Czyli przeglądy są co roku obowiązkowe żeby utrzymać gwarancję?
Ciekawe czy można po 3 latach wykupić dodatkową gwarancję na dwa lata

Tak. Przeglądy to warunek gwarancji. Czy bez przeglądu tracisz gwarancję na wszystko czy na cześć - nie sprawdzałem. Dla ułatwienia dodam, że tak jest chyba u wszystkich - często przeglądy coroczne w innych markach potrafią sięgać kwoty 600..1500 zł za przegld.
Nie, nie można.
Wg dzisiejszego stanu : w normalnej cenie możesz kupić PRZED pierwszym przeglądem po 12 miesiącach, w cenie promocyjnej przy kredycie w RCI - w ciągu 3 miesięcy od zakupu.
Ja osobiście traktuję to jako składową ceny auta i kupie w dniu odbioru auta. Zresztą bank to traktuje tak samo i kredyt 50/50 (ogólniej - każdy kredyt RCI) może - jeśłi kupujący chce - dotyczyć ceny z pakietem.


Czyli do ceny auta trzeba doliczyć około 1500 zł na OC i AC, 4000 zł za przedłużenie gwarancji, 200 zł rejestracja, 1200 zł opony zimowe lub całoroczne.
No i co tam jeszcze?

pikodat - 2019-05-20, 21:47

jodlasty napisał/a:


Czyli do ceny auta trzeba doliczyć około 1500 zł na OC i AC, 4000 zł za przedłużenie gwarancji, 200 zł rejestracja, 1200 zł opony zimowe lub całoroczne.
No i co tam jeszcze?

Poniższe kwoty w zaokrągleniu do 20-50 zł
przy założeniu, że wystarcza Ci 80 000 km na 5 lat i żę auto kosztuje 50 000 na fakturze to
ok.1300 zł prowizja bankowa

--------
1000 zł OC AC na rok
2100 EASY SERVICE (kupno easy service jest możliwe tylko z przedłużeniem gwarancji i tyle kosztuje komplet - acz teoretycznie są to , jak napisano wyżej , dwa produkty - predłużenie gwrancji i wykupienie serwisu, zdaje się można tylko przedłużyć gwrancję bez serwisu, ale to akurat byłoby bezsensowne ekonomicznie)
-----------


1000 opony (1200 opony.... pojechałeś po grubej górnej półce)
https://www.oponeo.pl/dan...-91-t#164674808
zimowe klasy premium poniżej 1000, zamiana powiedzmy 80 zeta, no niech stówę.... Opony zimowe z zamianą spokojnie w 1000 znajdziesz nowiutkie dobrej firmy, jeśłi będziesz mysłał już teraz by kupić przed zimowym sezonem. - a mówimy o kosztach TERAZ
200 zł urząd komunikacji.
400 zł koło dojazdowe/zapasowe
180 zł tankowanie do pełna benzyna
80 zł tankowanie do pełna gaz
W zamian masz już opłacone opony na kilka zim, przeglądy obowiazkowe na 5 lat, Dacia assistance na 5 lat, gwarancja na 5 lat (wszystko przechodzi na potencjalnego nabywcę, jeśli zechcesz sprzedać np. za 4 lata - z gwarancją producenta na jeszcze roczek potencjalna sprzedaż powinna być bardzo łatwa - acz patrząc na ilosć ogłoszeń , to mało kto sprzedaje daćki po 4 latach kupione w salonie w PL)>

Przy takim jak napisałem oszacowaniu kosztów
w salonie zostawiasz 26550 (połowa z 53100 - auto 50 000 plus ubezpieczenie plus easyservice (przypomniam - kupno easy service - czyli przeglądy - jest tylko wraz z gwarancją dłuższą, na fakturze moga byc dwie pozycje - ale kwota odpowiada sumie tych dwóch)
860 kosztuje Ciebie tankowanie i urząd komunikacji i koło dojazdowe
1000 - opony (mogą być za miesiąc -dwa a jeszcze w tych cenach powinny być)

po roku płacisz 26550+1300 prowizji bankowej

Najbardziej dyskusyjna pozycja to (oprócz dojazdówki, tankowania gazu) koszt easy service - mozesz kupić na 5 lat max 80 000 km, 5 lat 100 000 km , 5 lat 120 000 km. Mnie interesuje opcja 80000 bo przewiduję 15 000 rocznie robić . Chwilami zastanawiam się nad 100 000....


Bez kredytu - odpada 1300 zł prowizji, zamiast 2100 robi się 4000 easy service i ubezpieczenie zapewne koło 1600.
Wtedy wszystko razem to coś koło 57,7 tysięcy , z czego 55600 w salonie (bo ubezpieczenie wliczam do salonu) a reszta w sklepie oponiarskim, stacji benzynowej, wydziale komunikacji.

cowcar - 2019-05-20, 22:58

Jeżeli zimówki to dorzuć felgi i czujniki TPMS. Jakoś nie widzi mi się 2 razy w roku zrzucać gumy z felg.
pikodat - 2019-05-20, 23:37

cowcar napisał/a:
Jeżeli zimówki to dorzuć felgi i czujniki TPMS. Jakoś nie widzi mi się 2 razy w roku zrzucać gumy z felg.


Czujniki TPMS są zdaje się w lodgy a w sandero TMPS jest zazwyczaj na ABS wg informacji podawanych na forum -> nie trzeba czujników. O ile w ogóle jest jakaś stała reguła.

Ja osobiście jeśłi miałbym kupowac i felgi i czujniki nowe to kupiłbym z raczej górnej półki wielosezonowe.

https://www.oponeo.pl/dan...-h-fp#254645704

Te mają rewelacyjne recenzje.

Co do zrzucania opon.... kilka lat miałem zapasowe pełne koła. Ale.... zimówki i tak trzeba co 5 sezonów zmieniać bo czas robi swoje. 5 nałożeń nie nieszczy ich aż tak bardzo.
A tak zmienią wentyle na świeże, wyważą, sprawdzą po zdjęciiu czy nic się nie dzieje.
Cóż... klasyczne problemy : zmieniać opony? Całe koła? mieć wielosezon? Każde ma plusy i minusy.

jodlasty - 2019-05-21, 07:10

pikodat napisał/a:
cowcar napisał/a:
Jeżeli zimówki to dorzuć felgi i czujniki TPMS. Jakoś nie widzi mi się 2 razy w roku zrzucać gumy z felg.


Czujniki TPMS są zdaje się w lodgy a w sandero TMPS jest zazwyczaj na ABS wg informacji podawanych na forum -> nie trzeba czujników. O ile w ogóle jest jakaś stała reguła.

Ja osobiście jeśłi miałbym kupowac i felgi i czujniki nowe to kupiłbym z raczej górnej półki wielosezonowe.

https://www.oponeo.pl/dan...-h-fp#254645704

Te mają rewelacyjne recenzje.

Co do zrzucania opon.... kilka lat miałem zapasowe pełne koła. Ale.... zimówki i tak trzeba co 5 sezonów zmieniać bo czas robi swoje. 5 nałożeń nie niszczy ich aż tak bardzo.
A tak zmienią wentyle na świeże, wyważą, sprawdzą po zdjęciu czy nic się nie dzieje.
Cóż... klasyczne problemy : zmieniać opony? Całe koła? mieć wielosezon? Każde ma plusy i minusy.


Jestem tego samego zdania, dlatego w obecnym samochodzie mam wielosezonowe z górnej półki. Nie mam dylematu kiedy już zmieniać na letnie czy odwrotnie, nie stoję w kolejkach do wulkanizacji, nie muszę tego składować. Zimy teraz są jakie jakie są, więc rachunek jest prosty.


Dzięki pikodat, że chciało Ci się tyle pisać ;)

Co powinienem dostać od dilera wyjeżdżając nowym samochodem z salonu, jakie dokumenty?

tomek73 - 2019-05-21, 07:34

jodlasty napisał/a:
Co powinienem dostać od dilera wyjeżdżając nowym samochodem z salonu, jakie dokumenty?

Dostajesz umowe sprzedaży, potwierdzenie opłaty akcyzy, homologację i kartę pojadzu. I nr konta, na które robisz przelew za samochód ;-)

tAboon - 2019-05-21, 07:35

tomek73 napisał/a:
I nr konta, na które robisz przelew za samochód
to jest najważniejsze :)
pikodat - 2019-05-21, 08:21

tAboon napisał/a:
tomek73 napisał/a:
I nr konta, na które robisz przelew za samochód
to jest najważniejsze :)


Hmmm.... a czy oczekiwanie przez salon, że mam najpierw wpłacić i odbiore po księgowaniu jest bardzo dziwne?
Bo mój diler tak właśnie chce. Auto u niego na placu - wpłacam kasę, przyjeżdżam z kwitami dla banku, jak decyzja pozytywna i pieniądze moje na ich koncie - mam dostać papiery i auto.

Z tego co pamiętam, to szwagier tak samo miał w salonie alfa romeo - wpłata kasy i dopiero odbiór. To bardzo nietypowe?

Marek1603 - 2019-05-21, 08:34

Nikt ci auta nie wyda jeżeli nie będzie miał kasy na koncie. Nawet jak przedstawisz potwierdzenie.

Czujniki ciśnienia były montowane tez w dusterach. Aktualnie we wszystkich modelach jest brane z ABS.

Black Dusty - 2019-05-21, 09:19

Ale się rozrósł wątek a to tylko zakup auta przecież. ;-) :-P :lol:
EBmazur - 2019-05-21, 09:29

Cytat:
tomek73
Dostajesz umowe sprzedaży, potwierdzenie opłaty akcyzy, homologację i kartę pojadzu. I nr konta, na które robisz przelew za samochód ;-)

ta umowa to konkretnie jest fakturą
Cytat:
pikodat. a czy oczekiwanie przez salon, że mam najpierw wpłacić i odbiore po księgowaniu jest bardzo dziwne?

jak kupujesz cokolwiek , poczynając od chleba poprzez opony , ekspres do kawy itd. to chyba najpierw płacisz a potem zabierasz "do torby" , no chyba ze raty/kredyt - ale wtedy też przygarniasz po załatwieniu wszystkich formalności .

pikodat - 2019-05-21, 09:29

Black Dusty napisał/a:
Ale się rozrósł wątek a to tylko zakup auta przecież. ;-) :-P :lol:


Ciesz się, że nie weszliśmy w
- choinki z odswieżaczem powietrza w opozycji do odświeżaczy w buteleczkach
- listwy ozdobne na drzwi
- częstość wymiany oleju
- ceny parkingow i dróg szybkiego ruchu
- problematyka przyciemniania szyb
- kwestia GPSów
- problematyka ilości kamer wokół auta (kamera cofania czy więcej?)
- wyściółki do bagaznika
- dywaników i ich materiału
- częstość i rodzaj myjni z jakich korzystać będziemy
i 763 innych peirdółek.


A wszystko byłoby na temat: jakie KOSZTY po ZAKUPIE auta w salonie.

No i kwestia jak dojedziemy do salonu. Bo przecież nie nowym autem. Jakies koszty będą. Podobnie z dojazdem do wydziału komunikacji. Zresztą numer rejestracyjny ktoś moze chciec mieć na zamówienie a to wtedy 1000 zł więcej:)

Temat - rzeka. Toż kobiety nie mają tyle możliwości na temat gadania o ubraniach co o wydatkach na auto... Już kwestia materariału felg i ich wyglądu to temat szerszy niż sukienki z falbankami czy inszymi kryzami

pikodat - 2019-05-21, 09:33

EBmazur napisał/a:
Cytat:
tomek73
Dostajesz umowe sprzedaży, potwierdzenie opłaty akcyzy, homologację i kartę pojadzu. I nr konta, na które robisz przelew za samochód ;-)

ta umowa to konkretnie jest fakturą
Cytat:
pikodat. a czy oczekiwanie przez salon, że mam najpierw wpłacić i odbiore po księgowaniu jest bardzo dziwne?

jak kupujesz cokolwiek , poczynając od chleba poprzez opony , ekspres do kawy itd. to chyba najpierw płacisz a potem zabierasz "do torby" , no chyba ze raty/kredyt - ale wtedy też przygarniasz po załatwieniu wszystkich formalności .


jodlasty napisał/a:
Cytat:
Co powinienem dostać od dilera wyjeżdżając nowym samochodem z salonu, jakie dokumenty?

ktoś inny napisał:
Cytat:
Dostajesz umowe sprzedaży, potwierdzenie opłaty akcyzy, homologację i kartę pojadzu. I nr konta, na które robisz przelew za samochód ;-)


Z tego ciągu mogło wynikać, że najpierw wyjeżdżam z salonu i dopiero dostaje nr konta - a ze nie słyszałem o takiej kolejności to się zapytałem....
A zatem nr konta - zgodnei z tym co myślałem - dostaję dużo wcześniej i wyjeżdżając mam prawo zapomnieć ten numer z wysokim prawdopodobieństwem, że nigdy nie będzie mi potrzebny

Dymek - 2019-05-21, 09:48

pikodat napisał/a:
A zatem nr konta - zgodnei z tym co myślałem - dostaję dużo wcześniej i wyjeżdżając mam prawo zapomnieć ten numer z wysokim prawdopodobieństwem, że nigdy nie będzie mi potrzebny

Dokładnie. Zazwyczaj najpierw wraz z innymi papierami potrzebnymi do rejestracji, dostajesz fakturę z numerem konta (do zapłaty w terminie kilku dni) i właśnie ona jest jedynym potwierdzeniem zakupu dla WK. Po odbiór auta zgłaszasz się po zapłaceniu kwoty z faktury a czy dealerowi wystarczy potwierdzenie wpłaty, czy obecność kasy na koncie to już zależy od dealera.

Co przy okazji oznacza, że właściwie rejestrujesz samochód, za który nie zapłaciłeś... ;-)

pikodat napisał/a:
Dobrze, ze u dilera mozna wybrac pzu/allianz/hestia i za rok przedłuzać w normalnym biurze ubezpieczeń

Teraz niby wszędzie komputery... Ale jak w 1997r kupowałem samochód w Daewoo-FSO, to była akcja, że dawali na dwa lata OC/AC gratis, agent siedział w salonie i taśmowo wypisywał polisy. Ciekawostka wylazła po 2 latach, gdy udałem się do siedziby tego samego ubezpieczyciela w celu przedłużenia ubezpieczenia... okazało się, że nie ma u nich w bazie żadnego śladu po takim ubezpieczeniu. Jedynym dowodem była moja polisa z salonu (którą po "burzy mózgów" uznano). No ale tak oficjalnie to jeździłem przez te 2 lata bez ubezpieczenia. Najwyraźniej agent zagubił lub nie przekazał mojego papierka do firmy. :mrgreen:

Obywatel MK - 2019-05-21, 10:02

No patrzcie, a ja od czasu gdy wyjechałem z salonu to tylko tankuję. Ale nie powiem 1000 zł już poszło i ciągle rośnie. Powoli zaczyna mnie to niepokoić. :-P
jodlasty - 2019-05-21, 11:31

Czy ktoś z was zakładał hak?
Przyjeżdża on od razu z fabryki czy zakładają dopiero na miejscu w serwisie?
To samo z LPG, fabryka czy dopiero na miejscu?

pikodat - 2019-05-21, 12:13

jodlasty napisał/a:
Czy ktoś z was zakładał hak?
Przyjeżdża on od razu z fabryki czy zakładają dopiero na miejscu w serwisie?
To samo z LPG, fabryka czy dopiero na miejscu?


Hak na 95% robiony u dilera tuz przed wydaniem auta.
LPG na 100 % w samochodzie przy przyjeździe do dilera. Instalacja kładziona w Rumunii/Maroku. Podobno sam pojemnik z przyczyn biurokratycznych (kwity na bak polskiego dozoru) dokładany w Polsce (w Gliwicach podobno) - reszta instalacji według wszystkich znanych mi źródeł informacji - na pewno w fabryce. Wręcz dilerzy mają zakaz wstawiana własnej.

tomek73 - 2019-05-21, 12:14

Hak zakładają w ASO. LPG przyjeżdża z fabryki.
jodlasty - 2019-05-21, 13:12

Czy Sandero Stepway z klimatyzacją automatyczną ma filtr przeciwpyłkowy?
Dymek - 2019-05-21, 13:28

jodlasty napisał/a:
Czy Sandero Stepway z klimatyzacją automatyczną ma filtr przeciwpyłkowy?

Skoro jest w manualnej, to chyba zrozumiałe, że i w automatycznej.

jodlasty - 2019-05-21, 14:13

Dymek napisał/a:
jodlasty napisał/a:
Czy Sandero Stepway z klimatyzacją automatyczną ma filtr przeciwpyłkowy?

Skoro jest w manualnej, to chyba zrozumiałe, że i w automatycznej.


Upss przepraszam, musiałem to przeoczyć :)
No to chyba wszystko już wiem
Dziękuję wam wszystkim za cenne informacje.
Pozdrawiam

pikodat - 2019-05-21, 14:20

jodlasty napisał/a:

No to chyba wszystko już wiem
Dziękuję wam wszystkim za cenne informacje.
Pozdrawiam


I co i gdzie kupujesz? Bo że sandero 0.9 to masz w profilu . Ale Open? Access? Stepway? Laureate? LPG? Bez LPG?

jodlasty - 2019-05-21, 15:17

Zdecydowałem się na Sandero Stepway z LPG i klima auto plus hak holowniczy. Poczekam do nowego roku i zobaczymy czy kupię obecna wersje czy nowa, która ma się pojawić pod koniec roku.
Aaa zapomniałem, czeka mnie jeszcze rozmowa z moją żoną ;)

Belphegor - 2019-05-21, 15:37

Kupisz obecną wersję i nie wiadomo, czy z LPG. Raz jest, raz nie ma.
pikodat - 2019-05-21, 15:58

jodlasty napisał/a:
Zdecydowałem się na Sandero Stepway z LPG i klima auto plus hak holowniczy. Poczekam do nowego roku i zobaczymy czy kupię obecna wersje czy nowa, która ma się pojawić pod koniec roku.
Aaa zapomniałem, czeka mnie jeszcze rozmowa z moją żoną ;)


Czyli prawdopodbnie z nowym silnikiem 1.0 TCe z LPG jeśli będzie LPG do niego....

Jeśli LPG to albo od razu teraz albo trzeba będzie poczekać aż do nowej gamy silników LPG dadzą co może trochę potrwać.
A jak już czekać to ponad rok na sandero 2020 - będzie nieco większe ale i droższe

jodlasty - 2019-06-18, 19:45

Panowie, zamówiłem.
Będzie 0,9 LPG z nawigacją i kamerą cofania, klima manualna.
Okazuję się, że teraz ciężko w ogóle coś kupić. Jak nie chcesz tego co akurat mają, to nie chcą przyjmować zamówień, bo czekają na nowe silniki 1,0.
Czy gdybym chciał mieć klimę auto z nowym silnikiem 1,0 to realizacja dopiero w następnym roku.
Mam nadzieję że będę zadowolony.
Dziękuję wszystkim za dobre rady.
W lipcu będę już pomykał swoją Daćką ;)

tAboon - 2019-06-18, 20:38

na dziś dzień oddałbym nie iem co za klimę w automacie :-/
gawel - 2019-06-18, 20:52

jodlasty napisał/a:
Panowie, zamówiłem.
Będzie 0,9 LPG z nawigacją i kamerą cofania, klima manualna.
Okazuję się, że teraz ciężko w ogóle coś kupić. Jak nie chcesz tego co akurat mają, to nie chcą przyjmować zamówień, bo czekają na nowe silniki 1,0.
Czy gdybym chciał mieć klimę auto z nowym silnikiem 1,0 to realizacja dopiero w następnym roku.
Mam nadzieję że będę zadowolony.
Dziękuję wszystkim za dobre rady.
W lipcu będę już pomykał swoją Daćką ;)


Ja miałem dokładnie to samo. Na kiedy odbiór? Bo ja mam za 2 tygodnie jak dobrze pójdzie.

pikodat - 2019-06-18, 21:49

jodlasty napisał/a:
Panowie, zamówiłem.
Będzie 0,9 LPG z nawigacją i kamerą cofania, klima manualna.
Okazuję się, że teraz ciężko w ogóle coś kupić. Jak nie chcesz tego co akurat mają, to nie chcą przyjmować zamówień, bo czekają na nowe silniki 1,0.
Czy gdybym chciał mieć klimę auto z nowym silnikiem 1,0 to realizacja dopiero w następnym roku.
Mam nadzieję że będę zadowolony.
Dziękuję wszystkim za dobre rady.
W lipcu będę już pomykał swoją Daćką ;)

Jaki kolorek?
Jaki salon?
Rozumiem, że autko gdzieś - z - placu?

BogdanK - 2019-06-19, 00:36

Pedros napisał/a:
Cytat:
Natomiast PRZED REJESTRACJĄ nie ma prawnej możłiwości ubezpieczenia...

To nie jest prawda - istnieje możliwość ubezpieczenia auta na podstawie numeru vin. Tyle tylko że w przypadku nowego auta nie ma takiej potrzeby

Zgadza się.

pikodat napisał/a:

a) nie wolno Ci mieć auta bez ubezpieczenia - a rejestracja to posiadanie auta
b)jak będziesz mieć choć jeden dzień auto bez ubezpieczenia, to kara z funduszu ubezpieczeniowego.

Zgadza się.

pikodat napisał/a:

Albo, jeśłi diler wystawia polisę, to dbasz, by godziny były odpowiednio wpisane - polisa choc 1 sekundę przed otrzymaniem auta.

Przepisy mówią tylko o tym, że obowiązkowa polisa OC musi być zawarta (kupiona) w dniu rejestracji pojazdu (wiadomo, że chcąc jeździć autem musimy już mieć kupione OC).

jodlasty - 2019-06-19, 07:33

pikodat napisał/a:
jodlasty napisał/a:
Panowie, zamówiłem.
Będzie 0,9 LPG z nawigacją i kamerą cofania, klima manualna.
Okazuję się, że teraz ciężko w ogóle coś kupić. Jak nie chcesz tego co akurat mają, to nie chcą przyjmować zamówień, bo czekają na nowe silniki 1,0.
Czy gdybym chciał mieć klimę auto z nowym silnikiem 1,0 to realizacja dopiero w następnym roku.
Mam nadzieję że będę zadowolony.
Dziękuję wszystkim za dobre rady.
W lipcu będę już pomykał swoją Daćką ;)

Jaki kolorek?
Jaki salon?
Rozumiem, że autko gdzieś - z - placu?


Jestem w Siedlec, a kupuję w Lesznie ;)
Kolor jasno niebieski, ma przyjechać na dniach do salonu.

pikodat - 2019-06-19, 09:05

BogdanK"
[quote="pikodat napisał/a:

Albo, jeśłi diler wystawia polisę, to dbasz, by godziny były odpowiednio wpisane - polisa choc 1 sekundę przed otrzymaniem auta.

Przepisy mówią tylko o tym, że obowiązkowa polisa OC musi być zawarta (kupiona) w dniu rejestracji pojazdu (wiadomo, że chcąc jeździć autem musimy już mieć kupione OC).[/quote]
Znani mi sprzedawcy polis w wypadku kupna polisy w dniu, w jakiej się ona zaczyna dopisują godzinę wydania polisy.
Znajac praktykę polskich urzedów, nierzadko chcącyh zgnębic kontrolowaną osobe dla swojego spokoju zadbałbym o to, by w takiej sytuacji (godzina wpisana na polisie) mieć także godzine na fakturze. Jeśli na polisie nie będize godziny to ok, to i na fakturze nawet ja nie czułbym potrzeby,.



20 lat temu zapłąciłem ponad 2000 tylko za to, że złożyłem do US kwity bez potwierdzenia. Kwity w US zginęły. Od tego czasu moje zaufanie do urzędów państwowych jest zbliżone do zaufania do wściekłego psa ujadającego w moim kierunku.
Byłem już kiedys wzywany do US w sprawie mandatu sprzed kilku lat. Ale oczywiście miałem dokument , że mandat opłacony - zatem przyjęto do wiadomosći, sprawe zamknięto, mnie nie przeproszono za stratę czasu - zatem kwestia ginięcia kwitów w US czy innych urzędach w Polsce zdarzyć się mogą kilka razy w życiu człowieka i straty mogą być liczone w kwadransach (jesli się na bałągan urzędów przygotujemy) albo w godzinach i tysiącach złotych (jeśli bezproblemowo podejdziemy do sprawy jak ja kiedyś skłądajac kwity w US,gdybym pierwotnie żażadałbym upierdliwie pieczątki na kopii kwitu, to dwa lata później bym nie płacił 2000).

Od tego czasu moja zasada - w kontaktach z urzedami: bądź tak upierdliwy, jak nabardziej upierdliwy petent jakiego widziałeś i idąc do urzędu staraj się przewidzieć każdą głupotę urzędnika, choćby prawdopodobieństwo było niezerowe dopiero na 20 miejscu po przecinku.

pikodat - 2019-06-19, 09:12

jodlasty napisał/a:
pikodat napisał/a:
jodlasty napisał/a:
Panowie, zamówiłem.
Będzie 0,9 LPG z nawigacją i kamerą cofania, klima manualna.
Okazuję się, że teraz ciężko w ogóle coś kupić. Jak nie chcesz tego co akurat mają, to nie chcą przyjmować zamówień, bo czekają na nowe silniki 1,0.
Czy gdybym chciał mieć klimę auto z nowym silnikiem 1,0 to realizacja dopiero w następnym roku.
Mam nadzieję że będę zadowolony.
Dziękuję wszystkim za dobre rady.
W lipcu będę już pomykał swoją Daćką ;)

Jaki kolorek?
Jaki salon?
Rozumiem, że autko gdzieś - z - placu?


Jestem w Siedlec, a kupuję w Lesznie ;)
Kolor jasno niebieski, ma przyjechać na dniach do salonu.


Łał.... ładny kawałek drogi.... A Siedlce nie mogły z placu ściągnac tego autka?

Jasnoniebieski to moim zdaniem najładniejszy kolor dla sandero stepway.
<joke mode>
Mam nadzieję, że się nigdy nie spotkamy, bo będę zazdrościł:)
</joke mode>

jodlasty - 2019-06-19, 09:23

pikodat napisał/a:
jodlasty napisał/a:
pikodat napisał/a:
jodlasty napisał/a:
Panowie, zamówiłem.
Będzie 0,9 LPG z nawigacją i kamerą cofania, klima manualna.
Okazuję się, że teraz ciężko w ogóle coś kupić. Jak nie chcesz tego co akurat mają, to nie chcą przyjmować zamówień, bo czekają na nowe silniki 1,0.
Czy gdybym chciał mieć klimę auto z nowym silnikiem 1,0 to realizacja dopiero w następnym roku.
Mam nadzieję że będę zadowolony.
Dziękuję wszystkim za dobre rady.
W lipcu będę już pomykał swoją Daćką ;)

Jaki kolorek?
Jaki salon?
Rozumiem, że autko gdzieś - z - placu?


Jestem w Siedlec, a kupuję w Lesznie ;)
Kolor jasno niebieski, ma przyjechać na dniach do salonu.


Łał.... ładny kawałek drogi.... A Siedlce nie mogły z placu ściągnac tego autka?

Jasnoniebieski to moim zdaniem najładniejszy kolor dla sandero stepway.
<joke mode>
Mam nadzieję, że się nigdy nie spotkamy, bo będę zazdrościł:)
</joke mode>


W Siedlcach kazali mi czekać do następnego roku.
W Lesznie mam brata, który zna dobrze kierownika sprzedaży, więc może to pomogło ;)

Dymek - 2019-06-19, 09:38

BogdanK napisał/a:
Przepisy mówią tylko o tym, że obowiązkowa polisa OC musi być zawarta (kupiona) w dniu rejestracji pojazdu (wiadomo, że chcąc jeździć autem musimy już mieć kupione OC).

Tutaj radzę uważać na wszelkie systemy "direct" ubezpieczeń on-line (z których namiętnie od wielu lat korzystam), które domyślnie ubezpieczają "od pełnej doby", czyli ubezpieczając dzisiaj, ochrona zaczyna się jutro od 0:00.
Czyli już tutaj może wystąpić mały zgrzyt- choć ja nigdy nie miałem problemów.

pikodat - 2019-06-19, 11:36

Z directami jest więcej problemów.. Ogólnie - jesli firma nie ma swoich przedstawicielstw, gdzie można w 4 oczy pogadać z personelem a jedynie wszystko przez infolinie - to omijam.
pikodat - 2019-06-19, 19:25

jodlasty napisał/a:
Panowie, zamówiłem.
Będzie 0,9 LPG z nawigacją i kamerą cofania, klima manualna.

Tak z ciekawości - ile Ci wyszło? Tak chce zobaczyc jaki rabat wywalczyłes. Mi wychodzi, ze około 52500 do zapłaty w salonie. o ile się mylę?

luckyboy - 2019-06-19, 20:43

Dymek napisał/a:
Tutaj radzę uważać na wszelkie systemy "direct" ubezpieczeń on-line


Ubezpieczasz auto na fikcyjny numer rejestracyjny dzień wcześniej, podajesz prawdziwy VIN, a po zarejestrowaniu robisz korektę numeru rejestracyjnego.

gawel - 2019-06-20, 04:18

pikodat napisał/a:
jodlasty napisał/a:
Panowie, zamówiłem.
Będzie 0,9 LPG z nawigacją i kamerą cofania, klima manualna.

Tak z ciekawości - ile Ci wyszło? Tak chce zobaczyc jaki rabat wywalczyłes. Mi wychodzi, ze około 52500 do zapłaty w salonie. o ile się mylę?


No akurat walka o rabat na wyprzedaży aut LPG , gdy nie wiadomo następne czy, jakie i za ile oraz kiedy będą to pytanie epatujące wybitnym intelektem. :shock:

Mnie stepway biały z lpg wyszedł tyle co w cenniku tzn 49100 ale dostałem akcesoria gratis w cenie tzn dywaniki i czujniki cofania. Może to nie wiele ale ja niczego więcej nie potrzebuję.

jodlasty - 2019-06-20, 07:49

Dostałem taki rabat, że opłaca mi się przyjechać do Leszna po samochód.
Ale rzeczywiście obecnie tych samochodów jest jak na lekarstwo, wszyscy czekają na wznowienie produkcji z nowym silnikiem. Tylko w jakiej cenie. Sprzedawca w Siedlcach sugerował, że będzie podwyżka 3-4 tys.

gawel - 2019-06-20, 07:57

jodlasty napisał/a:
Dostałem taki rabat, że opłaca mi się przyjechać do Leszna po samochód.
Ale rzeczywiście obecnie tych samochodów jest jak na lekarstwo, wszyscy czekają na wznowienie produkcji z nowym silnikiem. Tylko w jakiej cenie. Sprzedawca w Siedlcach sugerował, że będzie podwyżka 3-4 tys.

Ja też 30 maja próbowałem w Siedlcach w końcu udało się w Płocku. Nowy silnik tce 90 1.0 ma mieć wtrysk bezpośredni tak więc o instalacji LPG za 2,5 tys można zapomnieć o ile w ogóle będzie. Z resztą samochody poszły cholernie w górę nawet renówki i dacia może sobie pozwolić na podwyżkę bo różnica w cenie do konkurencji która jest atutem tej marki pozostanie.

laisar - 2019-06-20, 09:49

gawel napisał/a:
Nowy silnik tce 90 1.0 ma mieć wtrysk bezpośredni

Nieprawda - http://www.daciaklub.pl/f...1788519#1788519

(Ile razy można pisać to samo... :roll: ).

gawel - 2019-06-20, 09:57

laisar napisał/a:
gawel napisał/a:
Nowy silnik tce 90 1.0 ma mieć wtrysk bezpośredni

Nieprawda - http://www.daciaklub.pl/f...1788519#1788519

(Ile razy można pisać to samo... :roll: ).


No może trzeba w myśl zasady że pierdy często powtarzane staja się prawdą :mrgreen:

A co już go widziałeś na własne oczy?

laisar - 2019-06-20, 10:31

Tak, a oprócz tego umiem czytać:

https://www.cdn.renault.c...1VPVPCL5_FR.pdf

- str. 40, dane techniczne: "Injection indirect".

gawel - 2019-06-20, 10:39

laisar napisał/a:
Tak, a oprócz tego umiem czytać:

https://www.cdn.renault.c...1VPVPCL5_FR.pdf

- str. 40, dane techniczne: "Injection indirect".


Masz rację, jednak ja producentowi nie dowierzam za szybko zmienia decyzje, przez to musiałem zamówić auto o pół roku wcześniej.

pikodat - 2019-06-20, 13:32

gawel napisał/a:
laisar napisał/a:
Tak, a oprócz tego umiem czytać:

https://www.cdn.renault.c...1VPVPCL5_FR.pdf

- str. 40, dane techniczne: "Injection indirect".


Masz rację, jednak ja producentowi nie dowierzam za szybko zmienia decyzje, przez to musiałem zamówić auto o pół roku wcześniej.


Wydaje się, że 1.0 TCe będzie w dwóch wersjach: z pośrednim i bezpośrednim wtryskiem. Gdzieś niedawno z kimś wymienialiśmy się linkami do tych informacji. Zdaje się nissan będzie raczej używać wersji z bezpośrednim a renault z pośrednim i GPL.

gawel - 2019-06-20, 13:37

pikodat napisał/a:
gawel napisał/a:
laisar napisał/a:
Tak, a oprócz tego umiem czytać:

https://www.cdn.renault.c...1VPVPCL5_FR.pdf

- str. 40, dane techniczne: "Injection indirect".


Masz rację, jednak ja producentowi nie dowierzam za szybko zmienia decyzje, przez to musiałem zamówić auto o pół roku wcześniej.


Wydaje się, że 1.0 TCe będzie w dwóch wersjach: z pośrednim i bezpośrednim wtryskiem. Gdzieś niedawno z kimś wymienialiśmy się linkami do tych informacji. Zdaje się nissan będzie raczej używać wersji z bezpośrednim a renault z pośrednim i GPL.


I to niby obniży koszty produkcji?? I co najwiekszy kit dla 7kM mocy przestawiać linię produkcyjną nie bardzo to wiarygodne. Co innego jak są np 3 moce w 1333 w renault od 100 do 160 kM w zależności od komputera

gawel - 2019-06-20, 13:41

Tak czy siak nie ma co się emocjonować zobaczymy jak już ruszy produkcja 8-)
laisar - 2019-06-20, 15:27

Nie dla 7 KM tylko dla siedemnastu - http://www.daciaklub.pl/f...1788519#1788519

W historii bywały nawet większe zmiany konstrukcyjne dla mniejszych zysków.

Natomiast tym razem mniej istotne są różnice mocy czy koszty produkcji, a bardziej możliwość prostego zasilania właśnie przez LPG.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group