DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Niebieski autobusik - Dacia Lodgy SL Techroad

buladag - 2019-06-20, 00:16
Temat postu: Niebieski autobusik - Dacia Lodgy SL Techroad
Niebieska Lodówa w wersji Techroad, z wyposażenia ma chyba wszystko co jest dostępne w Lodgy, niestety poza podgrzewanymi siedzeniami. Silnik to 1.6 benzyna. Fajna tapicerka - jak to w Techroad, no i 7 miejsc. :) Koła 16', zapas, dywany welur i gumowe oryginały.
Z planów pasowało by włączyć doświetlanie zakrętów i temperaturę na ekranie MNE, zamontować chlapacze, jak będzie chwila to sprawdzę czy radio czasem przez przypadek nie ma DAB i czy może domykanie szyb po aktywacji funkcji zadziała.

Tak się prezentuje:

Belphegor - 2019-06-20, 09:11

Piękny kolor dla Lodgy. No i wersja słuszna. Bardzo podobają mi się te kołpako-felgi w tej wersji. ;-)

buladag napisał/a:
temperaturę na ekranie MNE


Niech się inni wypowiedzą, ale bez tzw. BICa może to się nie udać.

buladag napisał/a:
czy może domykanie szyb po aktywacji funkcji zadziała.


Nie będzie działać. Chyba, że zamontujesz moduł domykania.

buladag - 2019-06-20, 09:19

Belphegor napisał/a:
Niech się inni wypowiedzą, ale bez tzw. BICa może to się nie udać

W liczniku się wyświetla, więc myślę że to akurat jest.

Cytat:
Chyba, że zamontujesz moduł domykania.

Coś P&P od renault czy trzeba rzeźbić? Staram się grzebać na forum i szukać, ale jest na tyle obszerne że ciężko znaleźć niektóre informacje. :)

rafalm1978 - 2019-06-20, 09:21
Temat postu: Re: Niebieski autobusik - Dacia Lodgy SL Techroad
buladag napisał/a:
... niestety poza podgrzewanymi siedzeniami. ..


Moim zdaniem szkoda , z tego powodu na Dokkera czekałem miesiąc dłużej :-D

Belphegor - 2019-06-20, 09:21

Licznik i MNE w tym zakresie nie mają ze sobą wiele wspólnego. Ja w DD2 mam wyświetlanie temperatury i na MNE i w liczniku. I czasem różnią się o stopień. ;-)

Z tym modułem domykania, to nawet nie zgłębiałem tematu. Ot sprawdziłem, czy działa i tyle. Rzadko kiedy jeżdżę z otwartymi szybami, więc też nie ma co domykać, jak wysiadam z auta. :mrgreen:

buladag - 2019-06-20, 09:35
Temat postu: Re: Niebieski autobusik - Dacia Lodgy SL Techroad
rafalm1978 napisał/a:
buladag napisał/a:
... niestety poza podgrzewanymi siedzeniami. ..


Moim zdaniem szkoda , z tego powodu na Dokkera czekałem miesiąc dłużej :-D

550zl dopłaty - żal nie brać, ale był wybór, albo auto w 3 tygodnie, albo takie samo ale z grzanymi stołkami we wrześniu (dodatkowo trochę obawiałem się problemów że może nie być już wtedy w ofercie 1.6SCe i będą problemy z zamówieniem, a jeśli proste auto to i prosty silnik :P ).

Może dało by się dołożyć grzane stołki na oryginalnych matach? Gdzieś na forum ktoś pisał że wiązka jest, ale nie wiem czy dot. to Lodgy i jak z tapicerką (czy po prostu da się zdjąć).

Jacenty85 - 2019-06-21, 13:56

W ogóle ładne są te wersje techroad ... połączenie kolorystyczne takie ze smakiem...bardzo ładny, praktyczny samochód...
buladag - 2019-07-03, 20:13

Jeśli chodzi o aktywację różnych gadżetów to niestety jak na razie same niepowodzenia. ;)
DAB - po aktywacji przy wyszukiwaniu stacji pasek postępu nie rusza się - prawdopodobnie brak modułu.
Domykanie szyb - po włączeniu przez ddt4all niestety nie działa (przytrzymanie przycisku zamykania na pilocie nic nie daje)
Doświetlanie zakrętów - ddt4all pokazuje same czerwone pola z napisem no data, :(
Temperatura na ekranie MNE3 - niestety pojawiły się tylko kreseczki, więc nic z tego.

Dymek - 2019-07-04, 09:56

buladag napisał/a:
Temperatura na ekranie MNE3 - niestety pojawiły się tylko kreseczki, więc nic z tego.

Zobacz Priv...

buladag - 2019-09-05, 10:15

Trochę nowinek do auta wpadło.

Lakier zaprawkowy: kupiony na necie, 11,9zł zamiast 60zł w ASO
Mata do bagażnika: oryginał mi nie spasował (kosztował w ASO 209zł), kupiłem na alledrogo za 56zł dedykowaną do modelu po 2017r (czyli z siedzeniami Smart Seats) - fajna, nie śmierdzi, pasuje idealnie, a jednak nadal połowa ceny rezaw plastu i do tego jest sztywniejsza co jest fajne - tak samo jak oryginalne gumowe dywaniki.
Na progi przy tylnych drzwiach nakleiłem naklejki dedykowane na progi imitujące karbon - praktycznie identyczne jak na słupkach więc pasują. A że został mi przód bo tam są fabryczne listwy, to jedną przednią dałem na zderzak przy klapie bagażnika. Koszt 4,9zł :P
Uzupelniłem brakującą spinkę mocującą jedne z węży wody pod maską, bo w ASO nie szło się doprosić.
Zamontowałem oryginalne chlapacze - dla potomnych: nie wyznaczajcie punktów określonych w instrukcji dla przodu auta - nie pasują, a tam gdzie twierdzą że powinny być w nadkolu śruby są w rzeczywistości nity. :P
Włączony zegarek w liczniku. Uszczelka na przedni pas zamontowana bezinwazyjnie.
Na zimę wpadły nowe felgi, wzór Symphonie i opony Targum Winter 4. Dekielki kupione za 18zł/4szt (ASO 45zł/szt).
Moduł DAB do MediaNav kupiony, ale jeszcze czeka aż dotrze gniazdo i będzie montaż. Poza tym do wnętrza wpadł uchwyt na okulary, popielniczka (do użytku na szpeja, żeby nie latały), lampka na magnes na klapę bagażnika.
Przy 3200km przebiegu wymieniłem olej i rzecz jasna filtr.
Chyba to tyle.

buladag - 2019-09-05, 11:07


SWilk - 2019-09-05, 11:56

buladag napisał/a:
Na progi przy tylnych drzwiach nakleiłem naklejki dedykowane na progi imitujące karbon


Wrzuć fotkę i daj znać, gdzie to to kupiłeś i z czego są te naklejki wykonane.
Czy uważasz, że wytrzymają kamyczek w podeszwie buta?

tAboon - 2019-09-05, 12:38

buladag napisał/a:
Włączony zegarek w liczniku.
Bardzo mnie ten gadżet zaintrygował. Pochwal się jak wygląda i jak włączałeś. Z góry dzięki :)
buladag - 2019-09-05, 13:21

SWilk napisał/a:
buladag napisał/a:
Na progi przy tylnych drzwiach nakleiłem naklejki dedykowane na progi imitujące karbon


Wrzuć fotkę i daj znać, gdzie to to kupiłeś i z czego są te naklejki wykonane.
Czy uważasz, że wytrzymają kamyczek w podeszwie buta?

Fotki powyżej. Naklejka to po prostu wycinek folii, podejrzewam że tej samej która służy do oklejania np. samochodów. Nie jest zbyt gruba, ale myślę że uchroni przed rysą od buta. :) Zakup rzecz jasna to aliexpress stąd kosmiczna cena. Tak jak napisałem, dłuższą nakleiłem na próg bagażnika, bo w Techroad listwy z przodu są fabrycznie.

buladag - 2019-09-05, 13:23

tAboon napisał/a:
buladag napisał/a:
Włączony zegarek w liczniku.
Bardzo mnie ten gadżet zaintrygował. Pochwal się jak wygląda i jak włączałeś. Z góry dzięki :)

Tak to wygląda:
Podpatrzyłem w Dokkerze, włączyłem za pomocą Ddt4all, metoda opisana jest na forum.

Black Dusty - 2019-09-05, 13:27

buladag napisał/a:
Nie jest zbyt gruba, ale myślę że uchroni przed rysą od buta

Ale niestety najbardziej narażonego na uszkodzenia zagięcia progu nie zabezpieczyłeś a to o niego najczęściej zahacza się butem to samo dotyczy zderzaka.

buladag - 2019-09-05, 13:35

Na zderzak kupiłem już "dedykowaną" do zderzaków naklejkę, też za zawrotną kwotę 5zł.

Co do progów, jak ktoś reflektuje można nakleić dłuższą naklejkę która teoretycznie przeznaczona jest na przód.

toka93 - 2019-09-05, 13:41

buladag napisał/a:
tAboon napisał/a:
buladag napisał/a:
Włączony zegarek w liczniku.
Bardzo mnie ten gadżet zaintrygował. Pochwal się jak wygląda i jak włączałeś. Z góry dzięki :)

Tak to wygląda: [url=https://i.postimg.cc/bJhR5Q1Y/20190905-141106.jpg]Obrazek[/url]
Podpatrzyłem w Dokkerze, włączyłem za pomocą Ddt4all, metoda opisana jest na forum.


To Lodgy nie ma tej opcji? Właśnie się zdziwiłem myślałem że każda Dacia po 2013 to ma.

tAboon - 2019-09-05, 14:12

buladag napisał/a:
tAboon napisał/a:
buladag napisał/a:
Włączony zegarek w liczniku.
Bardzo mnie ten gadżet zaintrygował. Pochwal się jak wygląda i jak włączałeś. Z góry dzięki :)

Tak to wygląda: [url=https://i.postimg.cc/bJhR5Q1Y/20190905-141106.jpg]Obrazek[/url]
Podpatrzyłem w Dokkerze, włączyłem za pomocą Ddt4all, metoda opisana jest na forum.
Ale pytanie jest następujące, czy zegarek jest non stop? Bo zegarek jako zamiennik z innymi wartościami w liczniku ja mam, ale jak mam tempomat włączony to zegarek muszę przełączać. Dlatego pytam.
buladag - 2019-09-05, 14:25

Tak, jest to jedna pozycja z kilku m.in. spalania itp.
Dymek - 2019-09-05, 14:39

toka93 napisał/a:
To Lodgy nie ma tej opcji? Właśnie się zdziwiłem myślałem że każda Dacia po 2013 to ma.

Jeżeli fabrycznie jest MediaNav lub radio, które wyświetla zegar, to opcja zegara w komputerze pokładowym jest fabrycznie wyłączona.
Można to włączyć przez dd4all, ale zegar nigdy nie będzie na stałe, tylko jako jeden z wybieranych przyciskiem "ekranów".

buladag - 2019-09-05, 14:40

toka93 napisał/a:
buladag napisał/a:
tAboon napisał/a:
buladag napisał/a:
Włączony zegarek w liczniku.
Bardzo mnie ten gadżet zaintrygował. Pochwal się jak wygląda i jak włączałeś. Z góry dzięki :)

Tak to wygląda: [url=https://i.postimg.cc/bJhR5Q1Y/20190905-141106.jpg]Obrazek[/url]
Podpatrzyłem w Dokkerze, włączyłem za pomocą Ddt4all, metoda opisana jest na forum.


To Lodgy nie ma tej opcji? Właśnie się zdziwiłem myślałem że każda Dacia po 2013 to ma.

Jak ma MNE3 to nie ma zegarka w liczniku włączonego.

SWilk - 2019-09-05, 15:44

buladag napisał/a:
Fotki powyżej.


Ech, rano otworzyłem nieprzeczytane w kartach, a potem nie odświeżyłem strony i nie zauważyłem, że wrzuciłeś zdjęcia.

straszna_maruda - 2019-09-05, 19:59

buladag napisał/a:

Na zimę wpadły nowe felgi, wzór Symphonie i opony Targum Winter 4.


Szczerze nie rozumiem takiego dziadowania :evil: . Kupiłeś nowe auto za 55tys. + a szkoda wydać 1200 (dębica/barumy)-2000zł (michelin/continental/nokan) na komplet markowych zimowych opon i zamiast tego wrzucone jakieś gówno za 500zł :shock: . Pierwsza stłuczka będzie kosztowniejsza. Opony to pierwsza rzeczna której nie należy oszczędzać.

Nie przekonują mnie opony regenerowane. Kiedyś w jednej firmie był taki jeden racjonalizator i oszczędny i też kupił tanie opony zimowe. Pierwsze hamowanie i droga hamowania jak na letnich. I niski komfort jazdy. Tylko doświadczenie uratowało mnie przed rozbiciem auta.

buladag - 2019-09-05, 20:07

Jeżdżę na codzień dużo różnymi samochodami, jednymi z gorszych opon letnich w naszym klimacie są od lat Michelin Energy, które przy niższych temperaturach robią się jak plastikowe. Ale w testach o tym nie przeczytasz.
Targum to jedne z droższych opon bieżnikowanych, miałem kiedyś letnie Targum z bieżnikiem Yokohama Parada, teraz stwierdziłem że czas wypróbować zimowe i wybrałem ponownie tego producenta, który nie robi tego chałupniczo. To nie dziadowanie tylko wybór - wyważyły się normalnie, są z miękkiej mieszanki, w dodatku z bieżnikiem Michelin Alpin. Spróbuję, przetestuje dam znać. Z letnimi nie miałem żadnych problemów i spisywały się świetnie szczególnie na mokrym.

kicpra - 2019-09-05, 20:34

2000zł na pewno bym nie wydał na komplet opon do Dacii, za te pieniądze to można kupować ale 18”.
gg - 2019-09-05, 20:57

15" koła - felgi stalowe + opony Nokian w cenie < 2000 w zeszłym roku w promocji
straszna_maruda - 2019-09-05, 21:35

buladag napisał/a:

Targum to jedne z droższych opon bieżnikowanych,
Spróbuję, przetestuje dam znać.


Jestem sceptyczny. Nie mam problemów z regenerowanymi oponami do tirów ale opony do osobówek są dzisiaj na tyle tanie, że nie ma co oszczędzać.

kicpra napisał/a:
2000zł na pewno bym nie wydał na komplet opon do Dacii, za te pieniądze to można kupować ale 18”.


A do bmw czy merca wartego 55 tys. dałbyś? Komplet letnich i zimowych opon przeciętnie starcza na 5 lat i jest to to koszt 1% wartości nowego auta rocznie. Ubezpieczenie jest droższe, przeciętny koszt serwisu w czasie 5 lat będzie droższy a opony to życie, to bezpieczeństwo, to trakcja i hamowanie to granica pomiędzy pewnością a zwiększonym ryzykiem niebezpiecznych zdarzeń.

buladag - 2019-09-05, 22:08

straszna_maruda napisał/a:
Jestem sceptyczny. Nie mam problemów z regenerowanymi oponami do tirów ale opony do osobówek są dzisiaj na tyle tanie, że nie ma co oszczędzać

Prawdę mówiąc wolę jeździć na oponie z 3 letnią gwarancją i bieżnikiem opony premium, niż na choćby Eskimo S3+/Frigo które są fatalne w zasadzie w każdych warunkach poza kopnym śniegiem (gdy są nowe). Pomijam że i tak są to opony prawie 2x droższe od Targum, ale chyba nic innego o cokolwiek mówiącej nazwie nie jest dostępne w tym przedziale cenowym.

Tak jak pisałem, zimowych nie używałem, letnie były bardzo w porządku, jak zimowe będą złe to kupi się coś innego i tyle. :)

toka93 - 2019-09-06, 06:22

Jak frigo to bardzo dobra opona zimowa. Większości opon premium z premium mają wspólną tylko cenę. Alpin 5 niby droga strasznie, a na śniegu sobie nie radzi, na asfalcie głośna, a przez bieżnik po 3 sezonach do wywalenia bo ząbkuje.
buladag - 2019-09-06, 07:36

Frigo/Eskimo to nie jest dobra opona, w dodatku po 2-3 sezonach strasznie twardnieje.
Dobra opona to jest np. vredestein snowtrac.

ASH_85PL - 2019-09-06, 07:44

Na Frigo 2 jeździłem w poprzednim samochodzie jakieś 3 sezony (do sprzedaży auta). Na kolejny sezon dostał ojciec i spodziewam się, że też na nich trochę pojeździ.

Ja tam byłem z nich zadowolony i na zbliżającą się zimę do swojego Dustera prawdopodobnie kupię kolejny komplet tym razem 16''.

Dymek - 2019-09-06, 08:00

buladag napisał/a:
Moduł DAB do MediaNav kupiony, ale jeszcze czeka aż dotrze gniazdo i będzie montaż.

Rozważałeś już kwestię anteny do DAB? Jeśłi nie- zacznij się rozglądać. Bo ja po przetestowaniu kilku antenek (w tym naklejanych na szybę), skończyłem na wymianie oryginalnej anteny dachowej na model z Renault, przystosowany do FM i DAB. Dopiero taka antena dała mi zadowalający odbiór DAB.

buladag - 2019-09-06, 08:05

Dymek napisał/a:
buladag napisał/a:
Moduł DAB do MediaNav kupiony, ale jeszcze czeka aż dotrze gniazdo i będzie montaż.

Rozważałeś już kwestię anteny do DAB? Jeśłi nie- zacznij się rozglądać. Bo ja po przetestowaniu kilku antenek (w tym naklejanych na szybę), skończyłem na wymianie oryginalnej anteny dachowej na model z Renault, przystosowany do FM i DAB. Dopiero taka antena dała mi zadowalający odbiór DAB.

Kupiłem taką:
https://s.click.aliexpress.com/e/oKsAeXvW
i mam plan ją zamontować w zamykanym schowku na wierzchu deski.

Dymek - 2019-09-06, 08:44

buladag napisał/a:
Kupiłem taką:... i mam plan ją zamontować w zamykanym schowku na wierzchu deski.

Próbuj, może trafisz lepiej. Pamiętaj, że czarna taśma powinna być połączona z blachą nadwozia, wtedy odbiera słabo- bez tego odbiera bardzo słabo. Ja właśnie wyrzucam analogiczny model, który nakleiłem na szybę... częściej toto nie odbiera niż odbiera.

buladag - 2019-09-06, 08:50

A jakie jeszcze testowałeś? Pytam, żebym nie wyważał otwartych drzwi ;)
Dymek - 2019-09-06, 09:05

buladag napisał/a:
A jakie jeszcze testowałeś? Pytam, żebym nie wyważał otwartych drzwi ;)

Coś takiego: KLIK
I coś cholernie drogiego (na szczęście obie pożyczyłem): KLIK
Wszystkie 3 mają wzmacniacz i działały podobnie do siebie a właściwie tak samo jak kawałek darmowego, pojedynczego przewodu rozciągniętego poziomo pod deską, bez funkcji wzmacniacza :mrgreen:
To radio cyfrowe- tu przy słabszym odbiorze nie słyszymy zakłóceń czy szumu lecz sygnał po prostu znika. Antena musi być znacznie lepsza niż w przypadku starego, poczciwego FM.
Miałem jeszcze przetestować splitter, ale dałem już spokój.

kicpra - 2019-09-06, 19:04

Cytat:
A do bmw czy merca wartego 55 tys. dałbyś?

Pewnie tak, bo obstawiam że byłyby na 17/18 i z większa mocą więc i z szerszym kapciem.

Dymek - 2019-09-25, 09:23

Co do anten DAB- muszę coś odszczekać. Jak się okazuje u mnie przyczyną słabego odbioru DAB była... kamerka-rejestrator z fabrycznego katalogu akcesoriów Dacii.
Wszystkie anteny DAB zawierają wzmacniacze, które we wszystkich testowanych antenach okazały się wrażliwe na pracę w/w kamerki- niestety generuje ona jakieś zakłócenia, które w przypadku sygnału radia cyfrowego skutkują zanikami odbioru niezależnie od siły sygnału i odległości od nadajnika. Antena dachowa oczywiście odbiera znacznie lepiej od takiej naklejonej na szybie, ale po wyłączeniu kamerki również te wewnętrzne spisują się całkiem nieźle.

buladag - 2019-09-25, 16:49

Przetestuje jak kiedyś dotrze kostka do wlutowania w MNE
Dymek - 2019-09-26, 14:17

buladag napisał/a:
Przetestuje jak kiedyś dotrze kostka do wlutowania w MNE

To gdzie Ty ją zamówiłeś? Bo z TME masz towar następnego dnia...

buladag - 2019-09-26, 14:45

Prosto z chin ze względu na cenę. ;)
buladag - 2019-10-11, 12:22


buladag - 2019-10-14, 22:05

Dziś wraz z pomocnikiem zamontowaliśmy listwę celem zamaskowania brzydkiego łączenia wierzchu deski z jej środkiem.


corrado - 2019-10-14, 23:10

Strażnik i pasażer - najbardziej warty uwagi ;)
duch - 2019-10-15, 11:05

buladag napisał/a:

Kupiłem taką:
https://s.click.aliexpress.com/e/oKsAeXvW
i mam plan ją zamontować w zamykanym schowku na wierzchu deski.

Jak się sprawuje ?

Pozdrawiam.

gawel - 2019-10-15, 17:10

kicpra napisał/a:
2000zł na pewno bym nie wydał na komplet opon do Dacii, za te pieniądze to można kupować ale 18”.


kleber quadraxer wielosezonowe 16 cali /205/55 cena 1040 zł z przesyłką za komplet super się jeździ jak na razie - polecam

buladag - 2019-10-15, 19:17

duch napisał/a:
buladag napisał/a:

Kupiłem taką:
https://s.click.aliexpress.com/e/oKsAeXvW
i mam plan ją zamontować w zamykanym schowku na wierzchu deski.

Jak się sprawuje ?

Pozdrawiam.

Niestety nadal czekam na kostkę do wlutowania do MNE.

buladag - 2019-10-17, 20:15

.
Modyfikacja modyfikacji.

Dymek - 2019-10-17, 20:57

buladag napisał/a:
Modyfikacja modyfikacji.

Inne żarówki czy jak? Opisuj bardziej konkretnie.

buladag - 2019-10-17, 22:58

Tak jak widać na foto, do każdej lampki na środek wpadła "żarówka" LED cob.
buladag - 2019-10-19, 19:32

Po włączeniu anteny aktywnej, -DAB i regionu WUE w Micom moduł zadziałał z LAN5800.
Antena z aliexpress za 15zł, działa nawet w garażu położona po prostu na desce.

Dymek - 2019-10-21, 09:59

buladag napisał/a:
Po włączeniu anteny aktywnej, -DAB i regionu WUE w Micom moduł zadziałał z LAN5800.
Antena z aliexpress za 15zł, działa nawet w garażu położona po prostu na desce.

Gratulejszyn! :-D

buladag - 2019-10-21, 10:04

Z ciekawości, u siebie też ustawiłeś region WUE i DAB-?
Dymek - 2019-10-21, 10:48

buladag napisał/a:
Z ciekawości, u siebie też ustawiłeś region WUE i DAB-?

Ja mam M0 EEU i tak powinno chyba być na Polskę. WEU to Europa Zachodnia. Ale oba ustawienia działają, nie wiem w czym różnica.

buladag - 2019-10-26, 18:03


Zimowy setup. :)

Przy okazji wymiany kół zamontowane też chlapacze z tyłu.

Felgi Symphonie z gamy Renault/Dacia kupione za grosze w ramach vouchera, dekielki Aliexpress za 15zł, opony Targum Winter 4 195/65R15 także są trochę większe niż letnie.

toka93 - 2019-10-27, 10:16

Dekli nie dają w zestawie?
buladag - 2019-10-27, 15:16

Nie, są osobno za jedyne 55zł/szt.

Dodałem osłonki śrub po dokręceniu ich ostatecznie. :)

buladag - 2020-01-08, 20:05


Mała modyfikacja.

Zbieram się do aktywowania podświetlenia przycisków szyb.
Rozważam też zakup modułu BIC choć tak naprawdę poza termometrem na ekranie MNE nie wiem jakie wymierne korzyści przyniesie w Lodgy.

buladag - 2020-01-08, 22:27

Oczywiście manetka 3 miesiące starsza.


I jeszcze takie dzień po myciu.

Dymek - 2020-01-08, 23:31

buladag napisał/a:

Rozważam też zakup modułu BIC choć tak naprawdę poza termometrem na ekranie MNE nie wiem jakie wymierne korzyści przyniesie w Lodgy.

Ekran Eco-jazdy...

buladag - 2020-01-18, 22:36

Z okazji wyprzedaży w Norauto do auta zawitał zestaw Philips X-treme Vision H4 za 39zł, White Vision W5W za 8zł, zaprawka za 10zł i bagażnik dachowy alu Thule z logo Norauto za 215zł. Do tego box Hakr Relax 300.
Niebawem testy, bo narazie nie ma czasu zamontować, a dojście do żarówek jest fatalne.


buladag - 2020-01-20, 21:21

Dziś ekspresowo dotarły nowe kierunkowskazy boczne, także teraz tylko muszę wygospodarować chwilę żeby zamienić kierunki, zrobić podświetlenie przełączników, wymienić żarówki, zdjąć boczek od pasażera żeby uporać się z brzęczeniem głośnika i zamontować na próbę bagażnik dachowy.
toka93 - 2020-01-21, 19:07

Co za zestaw kierunków? Ledy pływające?
buladag - 2020-01-21, 21:49

Tak.

https://youtu.be/xgJ-15msYRQ

[youtube]https://youtu.be/xgJ-15msYRQ[/youtube]


Dojście do W5W i H4 w przednich lampach oraz system mocowania to jakiś dramat.

No więc tak, dziś wymienione kierunki boczne (42zł)
Zamontowany bagażnik dachowy.
Wymienione żarówki mijania/drogowe i pozycyjne.


buladag - 2020-01-23, 20:11

Bagażnik przetestowany, fajnie, nie piszczy, szum słychać dopiero od mw. 100km/h.

Żarówki bez rewelacji, światło trochę bielsze, ale to tyle.

MartinezTychy - 2020-01-24, 18:56

buladag, Mam pytanie,możesz podpowiedzieć gdzie kupiłeś tę matę bagażnika?
Jeśli to nie kłopot to poproszę o link lub kontakt do sprzedającego.Kupiłem ori do Lodgy po okazyjnej cenie i teraz widzę,że trzeba rzeźbić a szkoda ją ciąć.

buladag - 2020-01-24, 19:00

https://allegro.pl/oferta/wklad-mata-bagaznika-dacia-lodgy-2017-7-siedzen-7886520122

Dokładnie tu.

Przylega idealnie, jest to taki elastyczny gumo-plastik. Rezaw-plast też na pewno pasuje super i ona jest typowo gumowa, ale niestety ponad 2x droższa.

Dodatkowo dodają do tej maty gratis dużą płachtę maty antypoślizgowej.

MartinezTychy - 2020-01-24, 19:11

Dziękuję bardzo za link.
Widzę,że masz wersję 7 osobową tak jak ja i również Techroad.
Ta z linku to mata do starszej wersji,ten sprzedający ma do wersji poliftowej?

buladag - 2020-01-24, 19:13

To jest mata do rocznika 2017 wzwyż. Żadnego liftingu nie było. Była tylko zmiana siedzeń 3go rzędu na dzielone w tymże roku.
MartinezTychy - 2020-01-24, 19:20

Twoja mata na zdjęciu jest krótsza,bez tych wycięć na nogi fotela.
Stąd moje pytanie.

buladag - 2020-01-24, 19:25

Bo ona po prostu dosięga do mocowań. Rezaw Plast ma tak samo.
Te zachodzące za są do rocznika 2017 czyli z niedzieloną kanapą III rzędu.

MartinezTychy - 2020-01-24, 19:39

Twoja mata od strony złożonych foteli 3 rzędu jest równa wraz z korytkiem.

Mata z linku jest do starszej wersji.

buladag - 2020-01-24, 19:42

To jest tylko zdjęcie poglądowe.
MartinezTychy - 2020-01-24, 19:47

Ok i teraz już wiem wszystko.
Dzięki raz jeszcze za podpowiedź.

buladag - 2020-01-26, 22:53

Kolejny mod za podpowiedzią zagranicznego kolegi z forum.
Wskaźnik temperatury cieczy aktywowany. :)


karmnik - 2020-01-27, 08:44

buladag napisał/a:
Kolejny mod za podpowiedzią zagranicznego kolegi z forum.
Wskaźnik temperatury cieczy aktywowany. :)

[url=https://i.postimg.cc/SN588fjJ/20200126-200028.jpg]Obrazek[/url]


jak? W jakich daciach można to zrobić?

Dymek - 2020-01-27, 08:49

karmnik napisał/a:
jak? W jakich daciach można to zrobić?


LINK

MartinezTychy - 2020-01-27, 20:59

Pytanie,czy ktoś z aglomeracji Ślaskiej jest w stanie aktywować tę funkcję wskazania temperatury?
Byłbym zainteresowany.

buladag - 2020-01-27, 21:02

Zainwestuj 3 dyszki w lepszy elm327 i sam sobie powłączasz to czy zegarek w zegarach. ;) To bardzo proste.
MartinezTychy - 2020-01-28, 10:02

Z moim szczęściem,to przy użyciu tego ustrojstwa zdalnie mogę zakręcić gaz z Federacji.
Kto nie próbuje,ten szampana nie wypije.
Jak zabraknie Wam gazu w kuchenkach, to nie ja :(

buladag - 2020-01-28, 10:02

W zasadzie nie da się tam nic zepsuć
buladag - 2020-01-30, 22:24



Podświetlenie zrobione.

Dymek - 2020-01-30, 23:35

No i ślicznie. A ten piąty przycisk blokady nie ma podświetlenia?
buladag - 2020-01-31, 04:55

Szczerze mówiąc nie rozbierałem go, ale w wątku o przyciskach ktoś wrzucał fotkę, że ma płytkę, ale bez diod i oporników. Kwestia dolutowania i też by miał.
buladag - 2020-03-09, 15:54

Od dziś lato.
Na zimowych kołach zrobione 2300km - bez uwag.
Ostatnio trasa 7 osób każdy ponad 100kg + box na dachu 320l. Na wertepach nawet niewielkich niestety dobijał więc był to max rozsądnego obciążenia, bo jeszcze nie siedział całkiem na odbojach. (Poniżej fotka bez kierowcy na podkładzie) Nic nie ocierało pomimo opon 195/65/R15 czyli trochę większych niż fabrycznie.

I lato, czyli fabryczne koła:


Widać też różnicę pomiędzy 195/55R16 a 195/65R15. Nie wiem tylko jaka jest różnica w ET i szerokości felg. Subiektywnie wydaje mi się że fabryczne 16 są bardziej schowane niż alu Renault model Symphonie.

buladag - 2020-03-19, 00:10

Z nowości to dziś zamontowany klakson z Peugeota 3008, w połączeniu z fabrycznym wreszcie daje jako taki, mniej zniewieściały dźwięk. ;)

Ponadto dziś wyjęte na próbę koło zapasowe - w deszczu gdzieś w trasie wymiana koła to będzie dramat - ktoś kto wymyślił ten system mocowania zapasu, chyba nie do końca to przemyślał. Przy okazji porządnie nasmarowana winda i gwint śruby, co prawda pewnie teraz będzie się lepił do tego syf, ale nie powinno być problemów z odkręceniem. Opona o nic nie mówiącej nazwie GT Champiro Radial VP1 pokryta czernidłem do opon i ułożona nieco inaczej niż wcześniej ( w pół roku miejsca styku opony z koszem i podłużnicami strasznie się odcisnęły na gumie). Do tego napompowana do mw. 3,4bar, bo było 1,5. :lol:


buladag - 2020-06-22, 21:37

Przy okazji pierwszego przeglądu zgłoszone stukanie amorków z tyłu - wymienione na nowe, też Magneti Marelli Made in India. ;) Narazie cisza, zobaczymy jak długo.
buladag - 2020-10-14, 21:27

Nastała zima.



Wcześnie, ale w listopadzie nie będę miał czasu. :)

miela - 2020-10-16, 21:03

buladag, już? Ja być może niefrasobliwie czekam do końca miesiąca...
buladag - 2020-10-16, 21:12

Od listopada w Dacii będzie jeździł nowy pasażer, więc może nie być czasu na przekładki. ;)
Z resztą przy takiej cenie za opony nie przejmuję się nawet jak te kilka dni jeszcze przygrzeje. :)

buladag - 2020-11-01, 16:09


buladag - 2020-12-16, 09:41

Schowek na okulary - zamontowany.
Maty podgrzewanych siedzeń - zamontowane.
Zostało tylko puścić kabelki i gotowe.

buladag - 2021-01-06, 17:12

Podgrzewanie foteli - gotowe.
Fartuchy przed przednimi kołami - zamontowane.

Moduł BIC czeka aż wtyczka OBD przypłynie.

buladag - 2021-01-27, 08:31

Wtyczka przypłynęła, BIC zamontowany, Eco działa, listek działa, spalanie działa, termometr działa, z 4x4 działa tylko kierunek jazdy. :)
Czyli chyba nic więcej się już włączyć nie da.

laisar - 2021-01-27, 11:05

Można pewnie jeszcze włączyć resztę wskazań 4x4, ale trzeba by z kolei zamontować pełnozakresowy czujnik ESP.
buladag - 2021-04-19, 10:47

Nastało lato. :)
buladag - 2021-05-06, 15:12


Zamontowane.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group