DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Pukniecie wyczuwalne na kierownicy

dudu$ - 2020-06-02, 19:44
Temat postu: Pukniecie wyczuwalne na kierownicy
Dzisiaj wracając do domu zauważyłem, że w mojej Dacii podczas ruszania ( nie zawsze) czuć takie lekkie pukniecie na kierownicy bardziej jej lewej strony. Puknięcie nie występuje podczas zmiany biegów na wyższy, podczas redukcji na niższy bieg czy podczas hamowania lub ruszania na wstecznym. Ktoś miał podobny przypadek?
bartos123 - 2020-06-02, 19:49

Koła na wprost czy skręcone?
dudu$ - 2020-06-02, 19:58

Koła na wprost, przebieg auta niespełna 40 tyś km. W czwartek jak będę miał czas w pracy zdejmę osłonę kierownicy i popatrzę na kolumnę oraz wejdę w kanał i wszystko po sprawdzam ale wątpię aby magiel lub układ kierowniczy dostał luzu bo o auto dbam i nie jedzenie z dużymi prędkościami po dziurach
laisar - 2020-06-02, 20:00

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=218
jurek - 2020-06-03, 09:34

Zobacz czy są dobrze przykręcone kolumny McPersona. pozdr
dudu$ - 2020-07-27, 14:37

No i niestety okazało się, że diagnoza niektórych osób z forum jak i moja której nie chciałem do siebie dopuścić była słuszna. W moim Loganie przy przebiegu 42 tys km rozsypał się magiel, co potwierdziłem dzisiaj na stacji diagnostycznej. Pukanie występowało coraz czesciej i w różnych okolicznościach. Właśnie odstawiłem auto do serwisu zajmującego się regeneracja maglownic itp. Za 2 dni dowiem się czy naprawa wyniesie 1500zl, może więcej a może mniej. Na szczęście udało mi się bez problemów wrócić 500km z rodziną znad morza

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group