DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Głośniki w Sandero

paaw29 - 2009-01-07, 19:42
Temat postu: Głośniki w sandero...
Witam, mam pytanko: czy ktoś z Was montował już może głośniki w tylnych drzwiach? chodzi mi głównie o sandero, bo po zdjęciu kratki maskującej nie widziałem tam żadnych kabelków do ich podłączenia, chyba że są "jakoś" ukryte.
Pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2010-11-23, 14:28 ]
Drzwi - a co za tym idzie: również głośniki - są najprawdopodobniej identyczne jak w Dusterze, warto zatem przeczytać również temat poświęcony temu właśnie modelowi: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3684.

jackthenight - 2009-01-07, 21:55
Temat postu: Re: Głośniki w sandero...
paaw29 napisał/a:
Witam, mam pytanko: czy ktoś z Was montował już może głośniki w tylnych drzwiach? chodzi mi głównie o sandero, bo po zdjęciu kratki maskującej nie widziałem tam żadnych kabelków do ich podłączenia, chyba że są "jakoś" ukryte.
Pozdrawiam.


Może włóż tam rękę i pomacaj, może jakoś ukryte są, a może w tej wersji sandero nie ma kabli w tylnych drzwiach ?

Ah, i sprawdź na kostce B w instalacji auta od radia.
Ile masz tam żył 4 czy 8 ?

Ogólnie są tam dwie kostki A i B.
Kostka A to zasilanie do radia a kostka B to przewody do głośników.

Jak masz 8 żył w kostce B to powinny być przewody w tylnych drzwiach , a jak 4 to na pewno przewodów nie ma.

slk84 - 2009-01-08, 08:33

Dziwną Renault ma filozofię w Sandero z tyłu też potrafili dać maskownicę. W Clio maskownica jest tylko z przodu z tyłu natomiast aby zamontować głośnik należy zdemontować ten cały platikowy bok drzwiowy...
Endi85 - 2009-04-21, 22:14

a tak swoją drogą to orientuje się ktoś jak dobrać się do głośników w sandero, bo bardzo mi brakuje cykaczy i myślę żeby je podmienić na cośl epszego dwu albo trójdrożnego, ale nie mam pomysłu jak się dno nich dobrać??
jackthenight - 2009-04-21, 22:37

Podważasz osłonki, są tam cztery zaczepy (na godzinie 12-tej, 3-ciej, 6-tej i 9-tej).
Łatwo schodzi - także spokojnie.
Odkręcasz głośnik - cztery śrubki . Ogólnie prosta czynność.

Endi85 - 2009-04-22, 14:33

e no to fajnie pięknie dziękuje
jackthenight - 2009-04-22, 14:48

Ehh jeszcze zapomniałem.
Na godzinie 6-tej nie jest zaczep, tylko zawias. Osłona sobie dynda.
Tylko odczepiasz zaczepy na godzinie 12-tej, 3-ciej i 9-tej.

czaju - 2009-04-22, 18:23

ja w sandero dzisiaj zamontowałem głośniki
wybrałem Alpine SPE-13C2 do tyłu i Alpine SPE-13CS (woofery + zwrotnice + tweetery) do przodu. Jutro zdjęcia bo mi ramki w słupkach schną ;p
co do atrap w Sandero - na rogu dwunastej naciskasz palcem i sama schodzi - zawias wychodzi - wytnie mi ktoś z mdf'u ramki na głośniki? są za głęboko i nie mogę atrapy z Alpine'a przykręcić i nadal mam fabryczne ;p

Btw sprzedam oryginalne fabryczne głośniki dwudrożne Blaupunkt

jackthenight - 2009-04-22, 19:05

Fabryczna atrapa to przynajmniej chroni głośnik przed mechanicznym uszkodzeniem, a ta atrapa z Apline to ładne owszem, ale ani to nie chroni - ktoś może nogą ci uszkodzić głośnik. Poza tym złodziej widząc takie atrapy ......... --- wiesz o co chodzi.

Ja bym pozostał przy fabrycznych atrapach - nie rzucają się tak w oczy, lepiej chronią głośnik.

czaju - 2009-04-22, 19:35

tyle że jest problem, i tak muszę wsadzić dystanse bo jak włożyłem dwudrożny w tylne drzwi to już go nawet nie musiałem przykręcać...
nie wiem czy złodziejom chce się kraść głośniki - przecież łatwiej i szybciej odjechać tym samochodem (nie dotyczy to radia - swoje pierwsze radio wyjąłem po 2min głowienia się jak to można wyciągnąć - samochód ojca dwa lata temu, gdzieś styku nie było między panelem, a radiem :)

jackthenight - 2009-04-23, 07:56

Czaju czyli tak wystają że sama atrapa dociska głośnik i trzymają się bez śrub ?
To pewnie atrapa naciska na tweeter ??

czaju nadchodzi kryzys, będą kradli wszystko co się da. A jak coś się będzie świecić to tym bardziej. Są to złodzieje od radia, głośników, popielniczki. Samochodów nie kradną - to drobne złodziejaszki.
Ja unikam świecących elementów wewnątrz auta, takich firmówek rzucających się w oczy.
Radio w Sandero wyciąga się w 5 sekund.
Jeszcze jak założysz świecące radio, takie imitujące chrom - to serio gratuluje.
Poza tym jeszcze jest aspekt tego, że te atrapy Alpine to trochę wyglądają jak wiejski tuning :) - wieś tańczy i śpiewa. Serio oryginalne czarne atrapy są zdecydowanie ładniejsze.

czaju - 2009-04-23, 12:27

po prostu są tak mocne magnesy, że na samych magnesach dosłownie trzymają się drzwi.
Już wrzucam zdjęcia na http://dacia.sciegienny.pl/?p=61
Oczywiście odwrotnie wkleiłem korytka, ale na razie pierdziele i nie poprawiam bo grają.
Co do atrap z Alpine'a, osobiście uważam, że nie są brzydkie i odsłaniają część tego ładnego w środku :D

mekintosz - 2010-01-20, 22:45

Warto bylo kombinowac z tymi gwizdkami na bocznych slupkach ? Nie wystarczylo kupic glosniki dwudrozne z gwizdkiem obok glownego glosnika ? Przynajmniej na przod ? Przychylam sie do opni przedmowcy - ja bym zostawil oryg atrapy ;-)


PS. Czytalem twoj blog sandero - czy nadal robisz 3000 km miesiecznie ? Wiedziales ze takie bedziesz mial przebiegi kupujac benzynke ? Teraz 3 k PLN na LPG to moze warto bylo pomyslec o DCI ?

Jarosław P - 2010-01-21, 12:28

U mnie te oryginalne atrapy są zbyt luźno osadzone i wpadają w drgania , myślę jak by temu zaradzić , może coś podpowiecie ?
jackthenight - 2010-01-21, 16:28

Można kupić taką gąbkę(grubość 0,5cm) która z jednej strony jest samoprzylepna.
Przyklejasz ze cztery małe plasterki takiej gąbki od wewnątrz atrapy.
Montujesz atrapę w drzwi i po kłopocie.

PS. Jeśli chcesz mam dość dużo takiej gąbki, mogę ci podesłać.

Jarosław P - 2010-01-21, 16:39

Dzięki !
A gdzie mogę podać adres , Tu na forum ?

KaS602 - 2010-01-21, 16:42

Lepiej na drodze PW...
jackthenight - 2010-01-21, 19:16

Jarosław P napisał/a:
Dzięki !
A gdzie mogę podać adres , Tu na forum ?


Tak jak napisał KaS, najlepiej poprzez priv.
Wyślij maile z adresem korzystając z poczty forum :

http://www.daciaklub.pl/f...g.php?mode=post

Komisarz Zawada - 2010-02-21, 20:14
Temat postu: Czy w Sandero Arktica są w standardzie głośniki z przodu.
Witam. Odbieram za kilka dni swojego swojego Sandero Arktica od dilera, ale zapomniałem się zapytać, czy w standardzie są już przynajmniej z przodu zamontowane jakieś głośniki. Dodam, że wziąłem wersję bez opcji z radiem ponieważ słyszałem różne opinie na temat tego Blaupunkta, którego proponuje Dacia, mam nowe inne radio również tej firmy. Ciekawi mnie, czy mam się rozglądać również za głośnikami.
jackthenight - 2010-02-21, 22:24

Z przodu głośniki być powinny.
gralos - 2010-02-22, 00:53

Głośniki będziesz musiał zamontować sam okablowanie tylko do przednich jest w standardzie do tyłu kabli niestety niema więc we własnym zakresie lub krocie do zapłacenia w aso :-(
Komisarz Zawada - 2010-02-22, 06:15

Dzięki Panowie. Gralos- widzę, że odbieram podobne auto do Twojego (nawet z koloru jeśli na avatarze to Twój Sandero). W sumie pierwszy raz kupując nowy samochód zdarzy się, że w standardzie nie ma głośników, a do tej pory przed 5 laty brałem matiza w wersji podstawowej, dwa lata temu Sparka również w wersji podstawowej i zawsze były jakieś głośniki. Gralos- pewnie tak jak ja kupiłeś auto bez radia montowanego firmowo. Może Dacia wyposaża w głośniki tylko samochody, w których klient bierze radia od nich :?: :-/
laisar - 2010-02-22, 08:31

A nie prościej po prostu zaczekać na odbiór i sprawdzić? [:
gralos - 2010-02-22, 11:25

Dokładnie tak jak piszesz Radio i głośniki montowałem we własnym zakresie jak nie montujesz fabrycznego radia w opcji to głośniki nie są zamontowane (przynajmniej u mnie tak było ).Poza tym sprzedawca w salonie sam przyznał że za tą cenę to te radyjko się nie opłaca i lepiej zamontować sobie samemu i miał chłop racje Pozdrawiam :-D
Komisarz Zawada - 2010-02-22, 14:21

laisar napisał/a:
A nie prościej po prostu zaczekać na odbiór i sprawdzić? [:


Tak mnie ciekawość zżera

jantar - 2010-02-22, 20:06

Tak jak już wiesz, głośników mieć nie będziesz na 100%, ale okablowanie na przód jest i montaż nie powinien zająć Ci więcej niż 20 minut.
Pamiętaj też, że kable wyprowadzone masz w kostce, a więc potrzebne są przejściówki do złączek "męskich" w głośnikach.

Fromage - 2010-02-25, 16:12

Wczoraj do Sandero trafiły 4 głośniki Sony XSF 1336 SE. Grają bardzo przyzwoicie, basik jak na 13 jest całkiem, całkiem. Chciałem się natomiast dopytać czy ktoś może polecić jakieś ciekawe radio. Wiem, że jest tego od cholery ale może ktoś z Was zakupił ostatnio coś godnego uwagi. Ważne jest dla mnie:

- moc powyżej 40 W RMS na kanał
- wejście na USB (standardowe a nie mini)
- Bluetooth
- niekiczowaty wygląd
- cena ok 600 PLN
- markowość (odpadają firmy "SUPERMUSIC" i "BASSPOWER") ;)

Ze sugestie z góry serdecznie dziękuję...

Komisarz Zawada - 2010-02-25, 17:02

Do tej ceny proponuję:
- CLARION FB289RBT ok. 600 zł.
- CLARION CZ309E ok. 600 zł.
- SONY MEX-BT3700U ok. 580 zł.

Fromage - 2010-03-09, 21:06

Komisarz Zawada napisał/a:
Do tej ceny proponuję:
- CLARION FB289RBT ok. 600 zł.
- CLARION CZ309E ok. 600 zł.
- SONY MEX-BT3700U ok. 580 zł.


No właśnie też nad tym Soniaczem się zastanawiałem, popatrzyłem sobie na niego w Media Markt, całkiem fajne, dzięki za utwierdzenie mnie w przekonaniu.

pzdr

mekintosz - 2010-06-23, 21:46

Zatem czy sa w Sandero przewody do podlaczenie TYLNYCH glosnikow , jesli decydujemy sie na samchod bez radia fabrycznie ? Czy jak kupimy sandero z radiem fabrycznym mamy glosniki tylko z przodu czy tez z tylu ? Jaka jest srednicza glosnikow przod/tyl w sandero ?

dziekuje za info ;-)

robertp1983 - 2010-06-24, 06:44

Nie wiem jak w Sandero ale u mnie w LOGANie z radiem w pakiecie mam 4 głośniki2 w przednich drzwiach i 2 w tylnej półce
krakry1 - 2010-06-24, 07:16

W Sandero z radiem w pakiecie - 4 głośniki: 2drzwi przednie i 2 drzwi tylne.
robertp1983 - 2010-06-24, 07:57

w DACIAch nie ma chyba opcji zamontowania tylko dwóch głośników w pakiecie? jeżeli kupujesz radio to i dostajesz 4 głośniki:)
tweeciak - 2010-06-24, 08:04

U mnie...w Stepce...bylo tak ze kupilem radio (z klima)..i musialem dokupic 2 glosniki z tylu-byly standardowo tylko przednie:)
rozbawilo mnie to...no ale..kupic musialem:)


:)

robertp1983 - 2010-06-24, 08:09

to ciekawe, pewnie ilość głośników też zależy od wersji, ja kupiłem z pakietem komfort i były 4(radio, klima i kierownica skórzana)
jaca2006 - 2010-06-24, 19:56

Głośniki tylne w Dacii Sandero za wyjątkiem wersji Laureate nie występują na wyposażeniu. Oczywiście można je samemu dokupić (śr. 13 cm), potrzebne kabelki do montażu znajdują się już w tylnych drzwiach.
qubacen - 2010-08-14, 10:32

Że troszkę odświeżę wątek. Jakie powkładaliście głośniczki do tyłu? I czy zamienialiście przednie fabryczne na coś innego – z jakim efektem?
czaju - 2010-08-14, 14:27

Z dobrym - z przodu wsadziłem Alpine SPE-13c2 (tweetery w słupki - właśnie sobie przypomniałem że miałem coś z nimi zrobić w wakacje dla estetyki + woofery w drzwi) do tyłu Alpine-13cs (trójdrożne) efekt nawet przy fabrycznym radiu słyszalny, rozważ wytłumienie drzwi matami (ok 8mat na drzwi po 4-10zł a warto - chociażby żeby odgłos zamykanych drzwi w Dacii przypominał odgłos zamykania drzwi w samochodzie).

Rozważam wymianę fabrycznego radia (i głowię się jaką małą skrzynkę wsadzić do bagażnika - mam koło i zostało jakieś 35-36cm podłogi ;( )

qubacen - 2010-08-15, 10:38

czaju napisał/a:
Z dobrym - z przodu wsadziłem Alpine SPE-13c2 (tweetery w słupki - właśnie sobie przypomniałem że miałem coś z nimi zrobić w wakacje dla estetyki + woofery w drzwi) do tyłu Alpine-13cs (trójdrożne) efekt nawet przy fabrycznym radiu słyszalny, rozważ wytłumienie drzwi matami (ok 8mat na drzwi po 4-10zł a warto - chociażby żeby odgłos zamykanych drzwi w Dacii przypominał odgłos zamykania drzwi w samochodzie).

Rozważam wymianę fabrycznego radia (i głowię się jaką małą skrzynkę wsadzić do bagażnika - mam koło i zostało jakieś 35-36cm podłogi ;( )


A opiszesz co i jak robiłeś – ewentualnie dodasz jakieś foty?

czaju - 2010-08-15, 18:05

Nie zrobię zdjęć bo słupki wyszły nie estetycznie (tj dopiero jakiś tydzień temu wpadłem że może by spróbować okleić je folią termoplastyczną a la carbon)
w zestawie woofery + tweetery były zwrotnice. Znalazłem przewody w wiązkach przy przednich drzwiach (wg. kolorów i grubości tego co przy głośnikach - chyba nie muszę [pisać jak je demontować (delikatnie paznokciem, ew. małym śrubokrętem nacisnąć od góry w wyznaczonym miejscu, później odkręcenie czterech nimbusów i już). Jak już znalazłem te przewody przeciąłem je i w tym miejscu założyłem zwrotnice, ale to był zły pomysł (krótkie i małowartościowe przewody + ) lepiej byłoby położyć sobie dodatkowe przewody (również na wypadek problemów z gwarancją). Poodcinałem końcówki do fabrycznych głośników (ale podobno są jakieś przejściówki z tych wtyczek Renaultowych na zwykłe przewody (na wtyczkach jest oznaczone który przewód to plus a który minus - a na forum były dla pewności rozpisane kolory przewodów).
Otwory pod tweetery wyciąłem wyrzynarką na wiertarkę - dobrze jest zrobić je jednak mniejsze, szczególnie że nasze słupki nie mają płaskich powierzchni.

Co do wytłumiania - ściągnięcie boczków: wyciagnąć głośniki, odkręcić bodajże dwa nimbusy (z przodu chyba 4 - jeden pod "uchwytem"), uwaga na klamkę!
cztery maty wchodzą przez otwory w drzwiach, cztery pod plastik, na blachę, w miejsce gdzie zwykle w samochodach są folie, zaklejając bezużyteczne otwory (uwaga na zamki, klamki i kołko na głośnik) (z przodu z tyłu mniej. było tam troche smarów - wymyłem to rozpuszczalnikiem przed naklejeniem.

Przewody do bagażnika położyłem przy okazji wytłumiania podłogi

Gość - 2010-08-19, 13:57

Ja mam wersje Sandero bez radia i z tego co na szybko patrzyłem to z tyłu nie mam przewodów podciągniętych... kupiłem radio Manta na popularnym serwisie aukcyjnym i jakieś głośniki za 32 zł Paying i magia ;) gra i to całkiem przyjemnie... musze pogmerać tam łapą czy na pewno nie ma przewodów ale tam wszystko ze smaru fujj hehehe

A jakby nie było tam przewodów to ile taka zabawa kosztuje w odpowiednim zakładzie ??

Jeszcze sprawa przejściówek z głośniczków do tych kostek w drzwiach to kosztują 1,50 zł za sztukę... więc odcinanie ich i kombinowanie nie ma sensu...

czaju - 2010-08-19, 23:03

Zgadzam się - nie ma sensu. Jestem zdania że te przewody miałem wywalić i położyć nowe (są beznadziejne). A tak osobiście nie kupowałem tych przejściówek bo 1. trzeba jechać do ASO (albo szukać na alledrogo), 2. sąsiad w sklepie motoryzacyjnym ma po kilkadzisiąt groszy(a może 10...) standardowe wsuwki, których ściśnięcie chyba nie jest niczym nadzwyczajnym


obstawiam że potrzebne będzie 2x5m przewodu głośnikowego (w zależności od jakości głośników wybrać trzeba coś ładnego), nowa kostka iso

taka zabawa? czemu nie chcesz się bawić (to fajna zabawa). Obstawiam że wezmą kilka stówek:
1. demontaż foteli (2x4 śrub)
2. ściągnięcie plastików ze słupków, (2x2 śruby (pasy) + 2x3 wkręty (plastik) pamiętać o ściągnięciu uszczelek
3. odchylenie wykładziny
4. przeciągnięcie przeodów przez gumkę do drzwi, doklejenie ich taśmą do istniejącej wiązki i jechanie aż do grodzi silnika (a dalej jak fantazja poniesie ;p)
5. zrobienie kostki
6. sprawdzenie czy działa
7. słupki, uszczelki, fotele i gotowe

jakieś 90min pracy, w ASO pewnie wieki = dużo roboczogodzin. Ale może te przewody tam są...

(wiem wygląda strasznie, ale konstrukcja Dacii jest na tyle prosta, że rozłożenie całej pod wytłumianie zajęło mi 1,5h, złożenie ok 2h - a z garażu nie wychodziłem przez tydzień ;p)

qubacen - 2010-08-20, 05:05

Byłem w ASO Tandem Kielce i przy okazji kazałem sobie sprawdzić czy jest instalacja do głośników w drzwiach tylnich czy nie ma. Okazało się, że nie ma. Koszt wykonania (przeciągnięcia kabli) to 100PLN za punkt (czyli 200 PLN za drzwi tylnie prawe i lewe). Po zapytaniu czy ja mogę sam sobie coś takiego wykonać odpowiedzieli, że i owszem ale po pierwsze mają to być porządne kable etc itd., po drugie właściwie dali do zrozumienia, że jeśli jakieś zwarcie albo insza inszość to raczej nie wyegzekwuję gwarancji na radio gdyby coś się potem działo.
czaju - 2010-08-20, 12:30

oryginalne radio nie jest dużo warte... (stówka to rozsądna kwota za nie). Twój wybór - nie zwieraj a będzie dobrze. Oryginalnych przewodów napewno nie można zaliczyć do grupy "porządne kable". Myślę że za takie porządne przewody wydasz (10m) max 50zł (pamiętaj żeby nie przesadzić z grubością bo nie wsadzisz ich do kostki).
marektbg - 2010-09-09, 17:55

Jaka jest maksymalna głębokość montażowa głośników w Sandero :?:

Wychodzi na to, że z tego co pisze Qubacen w Stepway'u w tylnych drzwiach nie ma oryginalnie podciągniętej instalacji do głośników.
Czy nawet jak się weźmie pakiet opcji (kilma i radio) to są w końcu 2 głośniki czy 4 :?:

tweeciak - 2010-09-09, 18:21

Ja w Stepce..jak kupilem...DOKUPOWALEM dodatkowe glosniki do tylu. Sa tylko standardowo z przodu
marektbg - 2010-09-09, 18:32

Tweeciak - a ile Cie to kosztowało - kable ciągnęli czy w końcu są w tylnych drzwiach?

Ale dają czadu - Stepway w końcu kosztuje prawie 40tyś, to już mogli chociaż te kable podciągnąć na tył i nawet te głośniki przecież i tak pakują jakiś najtańszy paździerz - faktycznie koszty straszne.
Nawet w wersji Acces piszą, że jest instalacja radiowa w standardzie - to w wersji limitowanej za 40tyś trzeba dopłacać 200zł za parę metrów przewodu do tylnych drzwi. Tak samo nie rozumiem, czemu w Stepway'u nie ma możliwości dokupienia bocznych poduszek - skoro nawet w Accesie można je dokupić? O kompjuterze i tylnych szybkach na przyciski nie wspomnę.

tweeciak - 2010-09-09, 19:08

Wiesz co...nie wiem czy ciagneli kable.
Koszt-z tego co pamietam...montaz+glosniki - 300zł

a ha..jeszcze jedno
jak przyciemnialem szyby..to musieli boczki zdjac i ...glosniki. Okazalo sie ze kable do glosnikow sa...przylutowane-a nie na "zlaczki".
Nie oceniam:)

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2010-09-13, 09:25 ]
Odpowiedź i dalsza dyskusja nt przyciemnianych szyb: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=62087#62087.

wat - 2010-09-09, 19:10

mi z ciągnieciem kabelków sama robota 150 plus głosniki
laisar - 2010-09-13, 08:32

marektbg napisał/a:
Ale dają czadu - Stepway w końcu kosztuje prawie 40tyś, to już mogli chociaż te kable podciągnąć na tył i nawet te głośniki przecież i tak pakują jakiś najtańszy paździerz - faktycznie koszty straszne.
Nawet w wersji Acces piszą, że jest instalacja radiowa w standardzie - to w wersji limitowanej za 40tyś trzeba dopłacać 200zł za parę metrów przewodu do tylnych drzwi. Tak samo nie rozumiem, czemu w Stepway'u nie ma możliwości dokupienia bocznych poduszek - skoro nawet w Accesie można je dokupić? O kompjuterze i tylnych szybkach na przyciski nie wspomnę.

laisar - 2010-09-13, 08:33

Ale tweeciak napisał:
Cytat:
nie wiem czy ciagneli kable
...
mekintosz - 2010-10-18, 19:37

Nie mam co prawda MCV ale chcialem przy okazji tematu zapytac o srednice glosnikow przod/tył w Sandero. Jesli z przodu sa identycznej srednicy myslalem, by przednie oryginalne dwudrozne przlozyc na tyl, zas do przodu zakupic jakis lepszy model od fabrycznych.
laisar - 2010-10-18, 20:15

Wszystkie głośniki we wszystkich Daciach mają tę samą średnicę: 13 cm.
mekintosz - 2010-10-18, 21:31

Dziekuje za info ;-) Zatem zakladam, ze przednie 13 cm powinny pasowac do tylu ? Czy moje uszy dobrze slysza, ze na przodzie sa dwudrozne a z tylu jednodrozne ? ( nie slychac sporanow z tylu jakos ) ?
laisar - 2010-10-18, 22:21

Powinny pasować - ale jakie są, to trzeba zdjąć kratkę i zobaczyć, bo serwisówka takich rzeczy nie mówi (podaje tylko, że w tym miejscu są albo zwykłe, albo dwudrożne - ale z tyłu dokładnie tak samo...).
mekintosz - 2010-10-20, 16:30

Jaka max głębokość może mieć głośnik zamontowany w przednich drzwiach Sandero. Czy może ktoś ma serwisówkę z opisem demontażu głosników przód /tył w Sandero ?
laisar - 2010-10-20, 17:20

W serwisówce jest napisane:

1) odpiąć kratkę,

2) odkręcić śruby,

3) odpiąć złącze.


Tak, że bez przesady... (;

mekintosz - 2010-10-20, 19:46

Dzieki. Zaryzykowałem bez manuala i sie powiodła wizja lokalna. Głośniki wygladaja na parszywej jakosci ;-(. Bylem przekonany ze sa z przodu dwudrożne ale tyl i przód wygladają identycznie. Głośnik papierowy z takim stożkiem który nie wygląda na sopran ;-) . Zdecyduje się najpierw przod wymienić na lepsze. Może ktoś zna glębokość otworu na montaż czy lepiej jak sam wykręce i zmierzę ;-)
mekintosz - 2010-10-25, 23:08

Zamontowałem do przodu clariony SRE 1321R

http://clarion.com/pl/pl/...9411663006.html

Powiem tak, że liczyłem na wiecej ;-( W stosunku do fabrycznych bas stał sie twardszy, poprawił sie sopran ale czuje, ze może mam za słabe radio ( 4x20 W DIN). Jak miałem clariona o mocy 4x 25 W DIN było wyraźnie lepiej. Nic - z wymianą radia zaczekam aż upoluje coś sensownego bursztynowego.

Jednak zmieniłem zdanie co do maskowniczek. Te od clariona bardzo fajnie sie komponują ze srebrnymi wstawkami w boczkach drzwi. Poza tym oryginalne dosyć mocno tłumią dzwięk ze schowanego głośnika. Uznałem, że warto je zaadoptować dołączone do głośników zamiast tych oryginalnych. Głośniki 13 cm siedzą jednak dosyć głeboko i odpada ich bezpośrednie mocowanie. Wydaje mi się, że gdybym głośnik na jakimś dystansie o grubosci ok 1.5 cm zbliżył do boku krawędzi boczka drzwi pasowało by idealnie. Przy okazji jak można bezpiecznie zdemontować oryginalną zaślepkę/maskowniczkę głośnika bez ułamania tego dolnego zawiasu mocującego ?

Rozważam tez umieszczenie tych clarionów z tyłu a z przodu próbe zamontowania 165 mm głośników na jakimś dystansie - adapterze. Sam otwór montażowy jest disyć spory wiec szkoda by w środku docelowo tkwił tylko 130 mm głośniczek.

Coś jak w tej aukcji i na zdjęciach:

http://allegro.pl/dystans...1274658071.html

PS. Czy moze ktos ma pdf z instrukcja demontazu plastikowego boczku drzwi sandero ?

andrii - 2010-11-19, 13:16

Witam,
jeżeli chodzi o zdemontowanie maskownicy to nie jest wielki problem:) Ten zatrzask na dole wychodzi bez problemu.

Jeżeli chodzi o założenie oryginalnych maskownic: ja też zastanawiałem się nad czymś takim i myslę, że wystarczą dystanse mdf 1,5cm. Wtedy nie powinno też być problemu z przykręceniem oryginalnej maskownicy.

U siebie mam chwilowo założone 4 x PIONEER TS-G1301i z radiem Sony CDX-GT620U i efekt jest więcej niż zadowalający (może poza trzęsącymi się fabrycznymi maskownicami na które znalazłem odpowiedź troszkę wcześniej;). Docelowo myślę o zestawie dwuścieżkowym z odseparowanym tweeterem z przodu (oczywiście w grę wchodzi też wygłuszenie drzwi)

W wersji Arctica 1.4 napewno nie ma instalacji w tylnych drzwiach. Nie jest napewno problemem przeciągnięcie jej (nawet w przypadku "zapieczętowanego" auta na gwarancji jak w moim przypadku). Jeżeli ktoś będzie zainteresowany chętnie udzielę odpowiedzi jak to zrobić w ok. 2 - 2,5h. Oczywiście należy pamiętać, żeby wymienić okablowanie do przednich drzwi ponieważ instalacja fabryczna nie jest dobrej jakości (średniej też nie za bardzo;) ) - najlepiej wraz z kostką ISO odpowiadającą za głośniki

W razie pytań o instalację audio w tym autku chętnie służę pomocą (oczywiście jeżeli będę znał odpowiedź;) )

Pozdrawiam

mekintosz - 2010-11-19, 14:11

andrii napisał/a:
Witam,
jeżeli chodzi o zdemontowanie maskownicy to nie jest wielki problem:) Ten zatrzask na dole wychodzi bez problemu.

Jeżeli chodzi o założenie oryginalnych maskownic: ja też zastanawiałem się nad czymś takim i myslę, że wystarczą dystanse mdf 1,5cm. Wtedy nie powinno też być problemu z przykręceniem oryginalnej maskownicy.

U siebie mam chwilowo założone 4 x PIONEER TS-G1301i z radiem Sony CDX-GT620U i efekt jest więcej niż zadowalający (może poza trzęsącymi się fabrycznymi maskownicami na które znalazłem odpowiedź troszkę wcześniej;). Docelowo myślę o zestawie dwuścieżkowym z odseparowanym tweeterem z przodu (oczywiście w grę wchodzi też wygłuszenie drzwi)

...

W razie pytań o instalację audio w tym autku chętnie służę pomocą (oczywiście jeżeli będę znał odpowiedź;) )

Pozdrawiam


Czy tak bezproblemowo ? Trzeba go lekko docisnac czyms by sie ugial i wysyunal . Zrobilem tez dystanse z mdf ale okazlo sie, ze bedzie trzeba je jakos dokleic do glosnikow by nie trzeszczaly, wiec tymczasowo odpuscilem. Jednak zauwazylem, ze glosniki dwudrozne wspolosiowe zamontowane na dystansie blisko maskowniczki graja lepiej niz w oryginalnym zaglebieniu przy fabrycznych maskowniczkach. Teraz planuje zestaw odseparowany na przod z tweeterem w boczku drzwi na wysokosci regulacji lusterek ( mem je elektryczne wiec jest miejsce)

tytus82 - 2010-11-23, 10:53

Ja także chcę założyć jakieś audio do sandero ale waham się nad 3 rozwiązaniami.
- separowane głośniki 160mm na dystansach tyle że jak macintosh napisał może być problem z buczeniem i zamocowaniem ich, ponadto mogą wystawać nieestetycznie\
-głośniki odseparowane 130 raczej na pewno wejdą ale trzeba rozbierać i wiercić. Najbardziej obawiam się o wiązkę ze względu na wodę. dobre zwrotnice są sporych rozmiarów http://www.alpine.com.pl/...s/spg-13cs.html
I jak zamokną to może być problem nie tylko z głośnikami ale i radiem
- głośniki dwudrożne niezłej klasy np. http://www.alpine.com.pl/...s/spg-13c2.html
Brak problemów z montażem i raczej woda niestraszna ze względu na daszek nad głośnikiem
wada- najsłabsza jakość dźwięku

mekintosz - 2010-12-19, 21:47

Polecam HERTZ DCX 130.

- mieszcza sie
- fajnie graja
- niezla dynamika
- fajnie slychac sopran
- dobrze oddaje stereo
- cena ok 139 zl

tytus82 - 2011-01-06, 16:19

A ja założyłem sobie hertze separowane. Zrobiłem to tak że niczego nie wierciłem i zachowałem w pełni oryginalną instalację głośnikową. Planuję jak się ociepli solidniej przymocować przewody. Jedyna wada to że ciepłe powietrze dmucha na tweeter. Dźwięk jest całkiem niezły choć szału niema. Na początku drażnił mnie kłujący dziwięk gwizdka ale widać "wygrzał" się i jest sporo lepiej. Całość napędza radio ALPINE CDE-111R.
mekintosz - 2011-01-07, 23:02

Nie obraź sie ale wyglada to na prowizorke... jak uczy zycie prowizorki trwaja najdluzej. Sam syczek fajny maly ale widac cały przewod. Moze jakos by ci sie udalo go przeciagnac od glosnika do syczka tak by schowac ? Szkoda, ze masz reczne lustereczka - pomysl z wbudowaniem w slupek drzwi odpada ;-(
tytus82 - 2011-01-10, 17:51

Najgorszy jest ten kabel przy głośniku i tylko jego widać jak się zamknie drzwi. Chciałem podłączyć ten czarny co jest na dole ale jest solidnie przylutowany prawdopodobnie okleję go czarną taśma żeby się w oczy nie rzucał i przykleję żeby był krótki. Przy wooferze wywiercę otwory i przeprowadzę tak że nie będzie wystawał na zewnątrz. Ten syczek nie jest taki płytki żeby zmieścić pod obudową boczku. Jedyne sensowne rozwiązanie to te fabryczne mocowania
abdiel - 2011-07-30, 16:53
Temat postu: Ile głośników?
Ile głośników mieliście w standardzie w StepWayu?
Czy na tyle też powinny być?

czaju - 2011-07-30, 19:11

było wielokrotnie.
W stepway'u fabrycznie są dwa, co więcej nie ma przewodów do tyłu (co innego w zwykłych sandero).

U mnie jest 7 ;p

abdiel - 2011-07-30, 23:12

No nie? Poważnie? :/
Czyli nawet nie podłączę sobie głośńików z tyłu teraz? Załamałeś mnie :(
Nie wiesz ile może kosztować podłączenie na tył? I jeszcze pewnie ASO musi to zrobić skoro autko na gwarancji, czy nie?

czaju - 2011-07-31, 04:57

temat gwarancji wygląda tak, że żeby ją zachować musi to zrobić *jakiś* warsztat, tzn. taki który robi takie rzeczy "profesjonalnie" (żeby ASO nie mogło zarzucać błędu w sztuce).

inna sprawa, że gwarancje tracisz na tę część samochodu którą zmodyfikowałeś, czyli IMHO instalację radiową, która jest odseparowana od całej reszty (chociażby bezpiecznikami) i aby odmówić Ci naprawy gwarancyjnej potrzebują wykazać związek przyczynowo skutkowy - np. Twój przewód <-> awaria zawieszenia.

No i zależy od nastawienia ASO. Ja mam gwarancje mimo pobytów w różnych ASO, a od samego początku fabryczne 4 głośniki zmieniłem na 6, później samochód się wytłumił matami bitumicznymi i od ~1,5miesięca w bagażniku jeździ skrzynia.

Ale ogólnie to ja trochę pogrywam sobie z Tą gwarancją, mimo że nawet nie wojuje. Na przeglądzie po 45kkm usłyszałem, że nawet LPG nie jest dużym problemem, aby utrzymać gwarancję na silnik (poza elementami na które wpływ ma LPG - czyli myślę że ew. wymiana silniczka krokowego wolnych obrotów jeszcze do końca roku (chyba że się coś zmieni w Sanderce szybciej...) nie byłaby dużym problemem, chociaż np cieknąca głowica mogłaby).

Zapytaj w swoim ASO czy będą robili Ci problemy. Fakt, że u mnie do 20km jest przynajmniej 5 ASO, a w dodatku przez 3/4 roku codziennie jestem w Krakowie, także gwarancyjnie była robiona korozja na tylnej klapie do której przykręcona jest antena CB (fakt, że w innym miejscu niż korozja, w ASO zdjęcia i czekaliśmy na zgodę RP).
Inna trochę sprawa, że jak zapytasz przed to mogą Ci powiedzieć, że anulują Ci gwarancje ;P.
Nikt mi tam w tylnych drzwiach nawet nie grzebał nigdy, także jeśli nie powiesz to myślę że przez kilka lat gwarancji nawet nikt nie zauważy ;p.

Mam na sprzedaż dwa fabryczne głośniki ze swojej... za symboliczne 10zł (+20zł wysyłka kurierem).


Ktoś pisał, że ASO wołało 300zł za doprowadzenie instalacji... Myślę że w jakimś warsztacie car audio zrobią to za ~ 150zł (powinno wystarczyć - na takiej zasadzie, jak to że taksometry też się montuje i chyba mało ASO ma coś do powiedzenia w tym temacie), samodzielnie ~30zł i 1-2h

Gość - 2011-08-11, 05:15

Kupiłem radio Dibeisi model DBS 001 oraz głośniki Peiying PY-1385F. Mam dwa pytania:
1. Czy zgodnie z załączonym schematem mogę spokojnie podłaczyć radio do kostki ISO w samochodzie?
2. Głośniki okazały się zbyt wypukłe (mają głębokość 54 mm). Czy można wyciąć plastikowe dentko w miejscu montażu głośników? Czym to najlepiej zrobić, żeby ładnie wyglądało?

jackthenight - 2011-08-11, 12:23

Jutrzenka, gdyby radio nie miało wejścia ISO, to byś w komplecie z radiem miała przejściówkę z ISO na wtyczkę odpowiednią do twojego radia.
Jeśli takowej przejściówki nie ma, tzn. że w radiu jest wtyczka w standardzie ISO i możesz radio podłączyć do kostki ISO w aucie.

mekintosz - 2011-09-21, 02:37

tytus82 napisał/a:
... Ten syczek nie jest taki płytki żeby zmieścić pod obudową boczku. Jedyne sensowne rozwiązanie to te fabryczne mocowania


Hm, czy aby na pewno ? W dusterze sie zmiescil ;-)

Ja sie bije z myslami, czy w dziure czy tak jak Ty masz. Dziura estetyczniej zas z wykorzystaniem obudowy hertz jest szansa na skierownie sopranu tam gdzie powinien docierac, czyli do uszu a nie w kierunku drugich drzwi. Trojkat gdzie planuje wlozyc tweeter DT-16 wypada, ze jest lekko skosny w doł.

pozor - 2011-09-21, 21:24

Czesc:) czy trzeba miesc jaka specjalna wtyczke zeby podpiac glosniki Pioneer?
chriskb - 2011-09-22, 07:15

pozor,

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce "montaż głośników", lub "głośnik, głośniki" i wszystkiego się dowiesz

mekintosz - 2011-09-24, 21:34

Syczki zamontowane. Wykorzystałem bedace na wyposazeniu obudowy cykaczy. Dzieki temu skierowalem sopran w kierunku uszu pasazerow a nie w kierunku drugiego glosnika na przeciw. Zwrotnica schowana w boczku. Gra przyjemniej niz tylko wspolosiowy. Polecam zdecydowanie zestaw odseparowany.
limo - 2011-10-06, 17:51

Czy potrzeba dużych umiejętności i rzeźby, żeby podciągnąć kable do głośników w tylnych drzwiach? Pytam bo nie wiem czy brać się samemu czy komuś zlecić. Mile widziane wskazówki co gdzie jak którędy :mrgreen:
speeedo - 2011-12-26, 21:31

zapytam tu żeby nie zakładać dodatkowego tematu ;-)

zmieniłem seryjnego BP na Sony CDX-GT450U i mam w planie zastąpienie głośników czymś z wyższej półki.
Po długich godzinach spędzonych przed monitorem mam coraz większy mętlik w głowie i nie wiem na co się zdecydować ... Wyszukałem kilka modeli które by mnie interesowały,ale nie wiem na co się zdecydować...
Miał ktoś styczność z tymi głośnikami ? może macie jakieś inne propozycje

Hertz DCX 130
ALPINE SXE-1325S
JBL GT6-5
Clarion SRE1321R

dodam że mają to być jedyne głośniki w samochodzie i mają grać z pod radia

chriskb - 2011-12-27, 08:26

speeedo,

IMHO z wybranych głośników Clarion SRE1321R ma głębokość montażu poniżej 50 mm, co nie powinno powodować dużych przeróbek.

Wszystkie z prezentowanych przez kolegę typów mają bardzo podobne parametry z tym, że z danych technicznych najlepiej wypadają JBL GT6-5

Chosek - 2012-01-10, 07:13
Temat postu: Sandero Stepway---głośniki tył
Pytanie do użytkowników Stepway---czy w tylnich dzwiach posiadacie przewody do podłączenia głośników?
Noszę się z zamiarem wymiany głośników z przodu na PIONIER,i przeniesienia przednich do tyłu...

laisar - 2012-01-10, 08:30

Nie posiadają.
pol34 - 2012-01-10, 16:49

Przepraszam ale u mnie sprawdzałem i przewody są doprowadzone i zakończone małym gniazdem do wpięcia głośników :lol:
Dodam że mam wersje wyposażenia z dżojstikiem pod kierownicą nie wiem czy to ma jakieś znaczenie odnośnie okablowania do głośników z tyłu.

Revia - 2012-01-10, 17:15

Witam, na moje pytanie o głośniki w tylnych drzwiach, po sprawdzeniu Pan serwisant stwierdził że głośników nie ma nigdy nie było i co więcej okablowania też nie ma. Koszt założenia okablowania to około 200 PLN + głośniki. lol
laisar - 2012-01-10, 17:57

pol34 napisał/a:
u mnie sprawdzałem i przewody są doprowadzone

Tylko się cieszyć (: ale zasadniczo specyfikacja wydaje się ich nie przewidywać - choć takie rzeczy zdarzały się też już wcześniej, z innymi elementami (el. lusterka, OIDP).

limo - 2012-01-10, 17:59

ja pytałem o montaż w serwisie caraudio to mi krzyknęli 60 zł za stronę.
limo - 2012-01-13, 11:08

w końcu dziś zajrzałem pod osłonkę głośnika z tyłu i już się podjarałem bo 2 kabelki i wtyczka do głośnika jak nic. Przełożyłem głośnik, na radiu full na tył i dupa tzn. cisza. Po jaki ch. w takim razie te kabelki, dla żartu?

przód:




tył:

laisar - 2012-01-13, 12:26

limo napisał/a:
Po jaki ch. w takim razie te kabelki

Zanim zacznie się bluzgać to wypadałoby jednak sprawdzić co jest na drugim końcu tych kabelków - może wcale nie są podczepione pod wtyczkę radia?

(A jeśli są - to trzeba z kolei sprawdzić ich przebieg, mogą być przecież uszkodzone. W dodatku może to zrobić ASO, w ramach gwarancji - nieważne, że wg specyfikacji nie powinno ich być: skoro są, to mają działać i tyle).

limo - 2012-01-13, 13:45

czyli raczej nie ma opcji, że są to kable od "czegoś" innego?


ps. bluzganie niedokończone należy uważać za nie byłe ;-) ;-)


sprawdziłem jeszcze na szybko, do drzwi w wiązce idzie 4 kabelki, później o ile się uda to wydrę radio, ja go nie zakładałem, może w tym sklepie co je zakładali chcieli mnie po prostu naciąć na montaż kabli które już są.

rimo - 2012-01-13, 19:50

Limo, u mnie te przewody dochodzą tylko do słupka. Może masz więcej szczęścia niż ja i masz je poprowadzone dalej. Wystarczy zdjąć gumową osłonkę miedzy tylnimi drzwiami a słupkiem i się przekonać.
limo - 2012-01-13, 20:57

ak też właśnie zrobiłem, w wiązce jest 4 kabelki, 2 z nich sądząc po kolorze wychodzi pod zaślepką głośnika, wtyczka identyko jak ta z przodu. Jak wyjmę radio to się okaże co i jak bo chyba powinny gdzieś tam dyndać.
rimo - 2012-01-15, 21:22

I Jak Limo? Masz kabelki, bo u mnie brak przewodów przy radiu.
limo - 2012-01-15, 22:11

niestety nie sprawdziłem jeszcze z braku czasu, muszę ogarniać egzaminy, a że w służbie zdrowia się teraz dzieje to i egzaminy bardziej wymagające. Jutro do południa sprawdzę i dam znać, mam nadzieję, że są nie wpięte czy coś no bo skoro są przy głośniku...
jackthenight - 2012-01-15, 22:20

Kable od tylnych głośników najpierw idą do złącza R2, która to znajduje się przy lewym środkowym słupku kierowcy.
Także jeśli kabli nie będzie przy radiu to na pewno będą doprowadzone od głośników do złącza R2 - skoro są przy głośniku to na pewno będą doprowadzone do złącza R2 - a to już zdecydowanie lepiej niż w ogóle brak kabli.

limo - 2012-01-16, 12:47

Więc tak. Kable, które są z tyłu w miejscach na głośniki, najwyraźniej biegną po bożemu do wtyczki do radia. Na zdjęciu nie widać bo mi się ręce trzęsły ale są. Nie jestem w stanie stwierdzić czy we wtyczce jest wszystko ok, bo mój tęgi humanistyczny umysł ma w tym zakresie wiedzę żadną. Głośnik z przodu przełożyłem na tył, balans w radiu ustawiony full na tył i cały czas cisza.


laisar - 2012-01-16, 13:24

To, co jest na zdjęciu, to nie jest wtyczka ISO, którą kończy się faktyczna wiązka, tylko chyba jakaś przejściówka pasująca do radia - wyciągnij jeszcze kawałek tego kabla, powinna się ukazać jej druga strona i to tam trzeba sprawdzać obecność kabli od głośników.
limo - 2012-01-16, 16:05

na pierwszej fotce - kable wychodzące od radia, 2 nie są wpięte w tą kostkozłączkę, która wchodzi w ISO. Nie mają nawet końcówek, niebieski jest oznaczony jako REMOTE a żółty jako MUTE. Na pozostałych kostka iso, tak jak pisałem na 100% są to kable które biegną od głośnika a przynajmniej mają ten sam kolor.




jackthenight - 2012-01-16, 17:16

Na tym zdjęciu widać, że nie masz doprowadzonych kabli do wtyczki ISO :
Te cztery kable po środku to przednie głośniki, a obok po lewej i po prawej stronie są miejsca we wtyczce puste, a to właśnie te puste to są tylne głośniki.


Czyli reasumując masz kable od tylnych głośników doprowadzone tylko do złącza R2, o którym napisałem już wszystko w swoim poprzednim poście.

limo - 2012-01-16, 17:41

no czyli w końcu wszystko jasne, wielkie dzięki. Pozostaje poprowadzić kabelki dalej.
wszelkie podpowiedzi jak to zrobić żeby było dobrze mile widziane :mrgreen:

jackthenight - 2012-01-16, 18:31

Limo będą ci potrzebne 4 takie piny : http://allegro.pl/piny-pi...2017831311.html
Kupisz je w każdym sklepie elektronicznym, jak również możesz kupić całą kostkę ISO żeńską z już zarobionymi kabelkami i wyjąć z niej te piny z już zarobionymi kabelkami.

4 Kabelki zaciskasz na tych pinach (możesz też zalutować) i te piny wsuwasz w kostkę ISO w te 4 wolne miejsca.

Jeśli już posługujemy się tym zdjęciem :


To wolne piny od prawej strony mają oznaczenia B1 i B2 - i to jest głośnik tylny prawy
Wolne piny od strony lewej mają oznaczenia B7 i B8 i to jest głośnik tylny lewy.
Na zdjęciu masz podane również polaryzacje głośnika, który to plus a który to minus głośnika.

A teraz wtyczka R2 znajduje się obok kierowcy pod dywanikiem przy progu.
Musisz zdjąć uszczelkę gumową drzwi na całym progu, podnosisz wykładzinę i oczom twym ukazuje się złącze R2 :

Zdjęcia wziąłem od montażu domykaczy szyb, więc nie zwracaj uwagi na opisy na zdjęciach.




Piny w tym złączu o numerach :
6 i 16 - to tylny prawy głośnik
5 i 15 - to tylny lewy głośnik

Z prawej strony złącza w tych pinach 6, 16, 5, 15 będą dochodzić przewody, a z lewej strony nie.
I właśnie od twoich tylnych głośników idą przewody do tego złącza z prawej strony złącza R2.
A ty od radia masz doprowadzić kable do złącza R2 z lewej strony do pinów :

Piny w ISO przy radiu -- > Piny w złączy R2
B1 --> 16
B2 --> 6
B7 --> 5
B8 --> 15

Numery 5, 15, 6, 16 są nadrukowane na wtyczce, także widać który otwór to który numer pinu.

Do złącza R2 również potrzebujesz 4 piny, inne niż te wyżej - ale teraz nie pamiętam jakie tam były. Jak mi się przypomni to ci je pokażę.

limo - 2012-01-16, 18:44

królu złoty :mrgreen: :mrgreen: jak już będę obrzydliwie bogaty to razem z laisarem macie u mnie pomnik ze złota :mrgreen: póki co jestem na etapie szukania głośników na tył i nowych na przód, dobrze by było jeszcze tłiterki w miejsce po sterowaniu lusterkami, ale to na raz nie ogarnę, dopiero jak się wezmę za wyciszanie autka to się tym zajmę. jeszcze raz wielkie dzięki. jak się ogarnę w sobotę z robotą to na pewno dam znać.


edit: jeszcze jakbyś mi doradził w ilości i wyborze kabli do tych głośników to będę jeszcze bardziej wdzięczny ;-)

limo - 2012-01-16, 20:07

moje radio to http://www.ceneo.pl/;0158748536-10.htm
będę wdzięczny za pomoc w wyborze jakichś głośniczków, chcę kupić zestaw. tj 4 szt na przód i na tył. byłoby uroczo żeby się zmieścić z zakupem tak do 300-350 zł. Z góry dzięki za propozycje od użytkowników, którzy temat mają obcykany :->

chriskb - 2012-01-17, 10:23

Najtańsze i zupełnie niezłej jakości są głośniki firmy Boschmann (trójdrożne R-2530 i separowane AV-5200). Co ważne mieszczą się bez problemu w koszach Daci. Aby je podłączyć wymagana jest taka przejściówka http://allegro.pl/adapter...2049261267.html
limo - 2012-01-17, 11:00

cena faktycznie korzystna. dodam jeszcze, że na przyszłość dołożyłbym sobie jeszcze cykacze w słupki jak już uporam się z elek. lusterkami i chciałbym już teraz tak dobrać głośniki w drzwi żeby razem to dobrze działało.

np. dwudrożne na tył trójdrożne na przód i potem jeszcze odseparowane cykacze w słupki. obleci tak?

chriskb - 2012-01-17, 12:20

Ja u mnie zastosowałem trójdrożne R-2530, przód i tył. IHMO ja bym poszedł w odseparowane przód i tył AV 5200 po co dodawać później.
limo - 2012-01-17, 15:08

na przód dziś wlazły takie, http://www.ceneo.pl/;0155634968-10.htm brzmią bardzo przyjemnie, trochę drażni burcząca maskownica ale z tym to się uporam szybciutko jak kupię jakąś uszczelkę. Pytanie czy przy założeniu, że w niedalekiej przyszłości będę chciał założyć cykacze to czy jak wsadzę takie same pioneery 3drożne na tył to będzie to miało ręce i nogi? Z tych jestem zadowolony jak dla mnie aż nadto.
mekintosz - 2012-01-17, 18:45

limo napisał/a:
Czy potrzeba dużych umiejętności i rzeźby, żeby podciągnąć kable do głośników w tylnych drzwiach? Pytam bo nie wiem czy brać się samemu czy komuś zlecić. Mile widziane wskazówki co gdzie jak którędy :mrgreen:


Ja bym na poczatku kupil troszke lepszej klasy zestaw odseparowany np: http://allegro.pl/hertz-d...2036432980.html i zamontowal na przod. Jak by spełnil Twoje oczekiwania mozna w sumie darowac zabawe z tylnymi.

mekintosz - 2012-01-17, 18:47

limo napisał/a:
.. brzmią bardzo przyjemnie, trochę drażni burcząca maskownica ale z tym to się uporam szybciutko jak kupię jakąś uszczelkę. Pytanie czy przy założeniu, że w niedalekiej przyszłości będę chciał założyć cykacze to czy jak wsadzę takie same pioneery 3drożne na tył to będzie to miało ręce i nogi? Z tych jestem zadowolony jak dla mnie aż nadto.


U mnie nic nie trzeszczy. Moze sprubuj nakleiec taka uszczelke okienna najciensza pomiedzy głosnik a otwor w boczku, gdzie je zamontowales. Powinno wyeliminowac nadmierne wibracje plastikow. Ja z tyłu mam dwodrozne wspolosiowe Clariona i jest OK. Skoro juz kupiles te glosniki to kup syczki Hertz DT-16 - polecam. Wiecej na priv napisalem ;-)

limo - 2012-01-17, 19:21

wielkie dzięki. pomyślałem też, że można by użyć gąbki z tylnych drzwi. Jest w miejscu głośników, taki prezent dali :mrgreen:
dodek - 2012-01-17, 20:29

Mam w swoim Dusterku z przodu i tyłu Boschmany R-2530 grają całkiem nieźle ale.....
drobna uwaga. Nie wiem jak jak w samochodzie u Chriskb ale w moim bez drobnej przeróbki
nie dało się zamontować tych głośników. Te głośniki nie są okrągłe lecz kształtem bardziej zbliżone do kwadratu. Pomimo iż punkty mocowań w głośniku pokrywają się z fabrycznymi punktami mocowań w drzwiach to "kwadratowość" kosza głośnika nie pozwala bezpośrednio
umieścić go w drzwiach. Wyjścia są dwa: zastosować podkładki dystansowe dopasowujące kosz głośnika do wnęki w drzwiach i jednocześnie pozwalające zamontować głośniki nieco płycej ( głośniki są stosunkowo wysokie ) lub wycięcie nożycami do blachy "nadmiarowych" blach kosza głośnika. To drugie rozwiązanie jest darmowe i zajęło mi po ok. 2 minuty na głośnik :)
Dodatkowo zastosowałem drobny patent rozwiązujący problem przedostającej się wody do
komory drzwiowej i zaciekającej na głośniki. Rozwiązanie polegało na wklejeniu kawałków plastikowej foli ( od czarnych, grubych worków na śmieci ) we wnęki głośnikowe w ten sposób, że potencjalna woda spływa po foli omijając magnes głośnika i złącza głośnikowe.

chriskb - 2012-01-18, 07:11

dodek,

Ja też wyciąłem nożycami zbędne części obudowy głośników.

limo - 2012-01-21, 17:02

Artur czy we wtyczce R2 są może takie piny?
http://allegro.pl/konekto...2055556388.html

jackthenight - 2012-01-21, 17:54

limo napisał/a:
edit: jeszcze jakbyś mi doradził w ilości i wyborze kabli do tych głośników to będę jeszcze bardziej wdzięczny ;-)


np taki : http://allegro.pl/kabel-g...2044031793.html
Kup dwie sztuki czyli 4 m. Sądzę że dwa metry powinno spokojnie wystarczyć od radia do złącza R2.

limo napisał/a:
Artur czy we wtyczce R2 są może takie piny?

Tego nie jestem pewny. Będziesz musiał dostać się do wtyczki i sprawdzić jakie tam są te piny i czy potrzebujesz męskiego konektora czy żeńskiego.
Możesz w ogóle tutaj pinów nie używać, tylko kablami dolutować się do kabli za złączem R2.

limo - 2012-01-21, 18:12

czyli mogę nie wpinać we wtyczkę tylko "idąc" od strony radia wlutować się w kable głośnikowe idące do wtyczki - ergo - pominąć wtyczkę tak? wolę 5x spytać żeby potem mi smutno nie było :mrgreen:
jackthenight - 2012-01-21, 18:49

No można też tak zrobić, nie ma jakiejś konieczności aby korzystać z tego złącza R2.
Oczywiście przy radiu i wtyczce ISO konektory użyć musisz - ale to jest oczywiste bo inaczej się nie da :)
Natomiast R2 można ominąć i dolutować się lepiej do kabli.

Czyli idąc od radia kablami dochodzisz do wtyczki złącza R2. I od drugiej strony R2 (tej strony do której dochodzą kable od głośników) dolutowujesz się kablami idącymi od radia do kabli za wtyczką R2, które idą od głośników.
Tylko pamiętaj o polaryzacji kabli czyli który to plus a który to minus, bo to nie jest obojętne dla głośnika.

I lutujesz tak :

B1 --> 16
B2 --> 6
B7 --> 5
B8 --> 15

Czyli kabel który idzie od radia od pinu B1 lutujesz z kablem, który dochodzi od głośnika do pinu 16 w złączy R2.
Kabel który idzie od radia od pinu B2 lutujesz z kablem, który dochodzi od głośnika do pinu 6 w złączy R2.
I tak dalej, zgodnie z tym co wyżej napisałem, czyli : B7 --> 5 oraz B8 --> 15

limo - 2012-01-23, 12:16

niestety ale chyba dupa zbita. Nie popatrzyłem wcześniej, że 4 kable które dochodzą tylko do wiązki w gumowej osłonce natomiast do słupka od wtyczki wchodzi już 2 kabelki. W kostce R2 w pinach 5 6 16 i 15 jest pusto po obu stronach.
jackthenight - 2012-01-23, 12:55

Chyba o tym pisał kolega rimo :
http://www.daciaklub.pl/f...p=114179#114179

Czyli producent doprowadził kable od wtyczki głośnika do gumowego przepustu i tam pozostawił dyndające kable ? Jakieś dziwne rozwiązania mają.
W takim razie limo trzeba pociągnąć te kable dalej.

limo - 2012-01-23, 15:19

Otóż to. Próbowałem zaglądnąć pod plastik słupka ale z racji braku czasu za wiele nie wypatrzyłem. Jutro będę w ASO jak sprawę załatwią za 100-150 zł to zrobię u nich bo w tym tyg. mam kilka spraw do załatwienia z NFZtem co oznacza, że nie będę w stanie zrobić nic innego. A szkoda bo lubię ten moment jak się uda coś zrobić samemu przy autku przy pomocy kolegów z forum. No nic zobaczymy.
limo - 2012-01-24, 18:03

No i zrobione głośniczki już grają. Za montaż okablowania zapłaciłem po sporym rabacie 117 zł, zeszło im 1,5 roboczogodziny. Co ciekawe kable puszczali wzdłuż "osi" pojazdu czyli tak jakby od słupka wzdłuż progu i do radia. Po raz kolejny bardzo fajna obsługa i z montażem okablowania do elektrycznych lusterek też pewnie udam się do ASO.
limo - 2012-01-24, 19:29

No i po krzyku. Na przód założyłem trójdrożne Pioneery a na tył to samo tyle, że dwudrożne. Jak uporam się z elek. lusterkami to dojdą jeszcze wysokotonowe w jedyne słuszne dla nich miejsce. Póki co wyżej wymieniony zestawik dla mnie gra lepiej niż bym tego oczekiwał. Na maskownice głośników od tyły ponaklejałem kawałki uszczelki okiennej, nic nie buczy nie stuka. Po wyciszeniu na pewno będzie lepiej ale jak na taki mały wkład pracy i $$ efekt bardzo dobry :mrgreen:
andrii - 2012-11-15, 14:06

Witam,
skoro mówimy już o audio w Sandero to ja też się przyłączę. W mojej Dacii zamontowałem odseparowany zestaw GMS - woofery 16,5cm (model 660), do tego zwrotnice i głośniki wysokotonowe tej samej firmy (model 25C). Gra bardzo przyzwoicie we wszystkich pasmach. Głośnik wysokotonowy umieściłem w drzwiach - w samym rogu szyby obok sterowania lusterka - wyżej idzie powietrze z nawiewu na szybę. Najwięcej zabawy było z przepychaniem kabli i zamontowaniem boczków, tak żeby nic nie skrzypiało.
W tylnych drzwiach zostawiłem Pioneery (jeżeli ktoś jedzie na tylnej kanapie...), FADER i tak mam ustawiony tylko na przód.
Teraz zabieram się za kompletowanie zabudowy do bagażnika. Ponieważ mam tam koło zapasowe nie pozostaje zbyt dużo miejsca. Głośnik to Infinity REF 1260 30cm, do tego jakaś obudowa zamknięta do 40cm szerokości (patrzyłem na allegro, nie będzie problemu - tylko drobna przeróbka i wygłuszenie). Jeżeli mowa o wzmacniaczu to chwilowo na stanie mam tylko Alpharda (podobno 2 x 300W, w rzeczywistości 2 x 65W lub mostek... ;-) ).

Odrazu zaznaczam, że nie interesuje mnie "łupanka" na pół miasta i odpadające tablice rejestracyjne - lubię mieć odpowiednią jakość dźwięku w samochodzie.

Nie patrzyłem jeszcze dokładnie, ale może któryś z kolegów mi podpowie którędy najłatwiej przeprowadzić zasilanie z akumulatora przez ścianę grodziową i w jaki sposób zdemontować wykładzinę na podłodze żeby puścić tamtędy kable.

Jak skończę wystawię zdjęcia - może będą dla kogoś inspiracją ;-)

Lukas87 - 2012-11-15, 14:10

andrii napisał/a:
Nie patrzyłem jeszcze dokładnie, ale może któryś z kolegów mi podpowie którędy najłatwiej przeprowadzić zasilanie z akumulatora przez ścianę grodziową i w jaki sposób zdemontować wykładzinę na podłodze żeby puścić tamtędy kable.


Zapytaj kolegę czaju

none - 2013-07-01, 20:48

Jakimi śrubami zamontować głośniki? Wkrętami czy jakimiś metrycznymi? (m4, m5, m6?)
andrii - 2013-07-02, 06:26

none napisał/a:
Jakimi śrubami zamontować głośniki? Wkrętami czy jakimiś metrycznymi? (m4, m5, m6?)


A jaki rozmiar głośników? Oryginalne czy większy? Jeżeli oryginały to w fabrcznych miejscach są śruby do tego celu.. Jeżeli większy to ja dałem wkręty i zobaczę jak będą się trzymać. Jeżeli będą problemy - zmienię na śruby

sereq - 2013-08-10, 20:56

Szybkie pytanie - bo nie dopytałem w salonie a i na forum nie widzę odpowiedzi. Rozumiem, że w Nowym Sandero Stepway Laureate w wersji z NAV głośniki są tylko dwa w przednich drzwiach?
mekintosz - 2013-08-10, 21:13

W starym sandero w laureate były 4 szt, dziwne by tak zaoszczedzili w aktualnej wersji. Sugeruje wlaczyc muzyke i pokłonić sie przy tapicerce tylnych drzwi i ... nasluchiwac ;-) Ew poszukac ustawien glosnikow przod/tyl w menu odtwarzacza media nav i pobawic sie nimi.
radzio - 2013-08-10, 21:56

Wydaje mi się że są cztery głośniki - w czasie zabawy ustawieniami i po "odjechaniu" z kulką do tyłu muzyka gra dalej z tylnych drzwi. Tak więc przynajmniej ja mam 4 działające głośniki.
pikn1k - 2013-08-10, 21:59

Napewno są 4 sztuki głośników 8-)
sereq - 2013-08-10, 22:10

Ok, dziękuję za odpowiedzi, nie przetestowałem tego podczas jazdy próbnej ;-)
mekintosz - 2013-08-10, 22:11

Szkoda, ze nie zaimplementowali głosnikow wysokotonowych w słupkach przednich lub miejscu na reczna regulacje lusterek. Poprawia to znacznie odsluch.
PrzemekS30 - 2013-11-17, 19:47
Temat postu: Zamiana fabrycznych głośników na coś lepszego
Czołem koledzy i koleżanki :-) ,
chciałbym w najbliższej (lub trochę dalszej ;-) to zależy od funduszy) "lekko" usprawnić fabryczny system audio w mojej drakulce (Sandero Ambiance z tego roku), jako że chciałem mieć klimę musiałem doposażyć swe autko w radio fabryczne ze sterowaniem przy kierownicy i szczerze powiedziawszy nie żałuję tej decyzji bo radio samo w sobie gra bardzo przyjemnie jednak brakuje mi głośników z tyłu dlatego mam zamiar dołożyć głośniki na tył i wymienić przód i chodzi mi po głowie takie rozwiązanie:

1) na tył Morel Maximo 5 (koaksjalne)
2) przód Morel Maximo 6.2 (system odseparowany)

Czy ktoś miał styczność z tymi głośnikami i może wyrazić swą opinię :-)

Dodam że nie mam zamiaru ograniczać przestrzeni bagażowej jakimś mega subem bo w zamyśle mam czystość dźwięku a nie trzęsące się plastiki ;-) Może kiedyś szarpnę się na małego płaskiego suba pod siedzenie, jednak teraz zależy mi bardziej na głośnikach.

Hakama 4x4 - 2013-11-18, 07:34

Niestety nie mam możliwości założenia koaksjalnych ale ostatnio słyszałem jbl i jakieś chinki w dwóch różnych samochodach i uważam, że na potrzeby własne (a nie osiedla 8-) ) to pasmo mają jak subbas. Jak bym miał możliwość w Dustim to sam był założył takie. Tyle, że taki koaksjal na tylniej półce zazwyczaj wymaga mocnych syczków z przodu, bo nie zrozumiesz wiadomości w radiu.
Więc koaksjal użyj traktując jako nisko średnio-tonowe ale zwracaj uwagę na wydajność górnego pasma w zestawie odseparowaym łączonym z koaksjalem.
A tego modelu to akurat nie spotkałem live.
Pozdrawiam

PrzemekS30 - 2013-11-18, 19:39

Hakama 4x4 napisał/a:
...tyle, że taki koaksjal na tylniej półce zazwyczaj wymaga mocnych syczków z przodu, bo nie zrozumiesz wiadomości w radiu.
Więc koaksjal użyj traktując jako nisko średnio-tonowe ale zwracaj uwagę na wydajność górnego pasma w zestawie odseparowaym łączonym z koaksjalem.
A tego modelu to akurat nie spotkałem live.


Witaj :-)
po pierwsze dzięki za odpowiedź na mojego posta :-) po drugie nie chcę niszczyć tylnej półki montując tam głośniki. Mój zamysł to wymiana fabrycznych głośników z drzwi :) Wiem że przód jest 165mm a tył 130mm. Jeśli chodzi o głośniki, o których wspominałem to:

1) http://www.onlinecarstere...Coax5_2-way.jpg

SPECYFIKACJA:

moc znamionowa: 70W
impedancja: 4Ω
skuteczność: 89,5dB
pasmo przenoszenia: 55 Hz do 20 kHz
średnica: 130mm
głębokość montażu: 56mm
średnica cewki: 25mm
układ napędowy: magnes ferrytowy

2) http://sklep.basser.pl/33...l-maximo-62.jpg

SPECYFIKACJA:

Moc znamionowa: 90 W
Impedancja: 4 Ohm
Skuteczność: 91,5 dB
Pasmo przenoszenia: 50Hz-20kHz

Woofer:
Srednica :165 mm
Głębokość montażowa: 63 mm
średnica cewki: 25 mm
układ napędowy: magnes ferrytowy

Tweeter:
średnica cewki: 25 mm
układ napędowy: magnes neodymowy

Jak myślisz / myślicie ;-) jak taki mariaż będzie dawał radę pod fabrycznym audio ?? Za wszelkie opinie będę wdzięczny :-)

Karenzo - 2013-11-18, 21:10

Bez wygłuszenie przednich drzwi nie ma sensu pakować tam odseparowanego .
Żadnego basu mieć nie będziesz .
Zacznij od wygłuszania drzwi (100 zł i 6 h roboty ) .
Wtedy może okazać że ori głośniki grają ok :-?
Jak nie to odseparowany na sam przód , nie ma sensu dokładać kolejnego odbiornika prądu na tył przy i tak słabiutkim wzmacniaczu w radiu .
Możesz nawet 30 cm głośniki sobie wstawić i tak nie zagrają dobrze .
Dlatego wygłuszenie + odseparowany na przód
jak bardzo chcesz to wzmak + skrzynka do bagara

Hakama 4x4 - 2013-11-19, 10:25

Pierwszy zestaw odradzam z uwagi na niską efektywność. Powinno być minimum 90 -91 dB. 93 jest super.
Jeżeli chodzi o 16 to polecam zdecydowanie odseparowanego JBL - nie wiem jaki to model ale jest w Media Ma.... Grał najlepiej z wszystkich jakie przeglądałem.
Ja podszegłem do sprawy budżetowo.
Z tyłu założyłem Dax cb-132 Jest to 2-drożny głośnik z magnesem neodymowym - i gra to jak marzenie. Naprawdę super.
Z przodu założyłem magnaty 213 ale nie doszły mi jeszcze syczki więc nie wiem jak gra całość, w każdym razie jak na moje potrzeby doły wystarczają (nie spodziewaj się jednak wybitnych drgań karoserii przy 13. Kolega z Jaworzna (chyba Greg czy jakoś tak ) ma 16 chyba właśnie te JBL w Dusterze i mówił , że gra to naprawdę ładnie. Ja miałem suba z Manty. Teraz mam ten opisany zestaw i jestem zadowolony. Wystarcza.
W którymś z tematów na forum opisywałem więcej modeli, które podłączałem pod sklepem kolejno do mojego radia. Nie pamiętam gdzie ale był to temat dotyczący głośników, ale wniosek był jeden - cyfry nie mówią wszystkiego. Jak posłuchasz to dopiero wiesz czy to jest to.

corrado - 2013-11-19, 10:41

Ja mam założone JBL CS-5C odseparowane 13cm ze zwiększoną powierzchnią membrany ( membrana sięga do mocowania na śruby ). Tweeter wymieniłem na Peyingowy bo lepiej mi się podobał od JBLowego - umieściłem koło lusterek.
Skuteczność 92dB . Gra to bardzo fajnie ( seryjne radio ).
Głośniki poza tym muszą się trochę " rozegrać ", żeby zmiększyć zawieszenie membrany, także na początku zawsze "średnio" grają . :shock:

Hakama 4x4 - 2013-11-19, 13:40

corrado napisał/a:
Głośniki poza tym muszą się trochę " rozegrać ", żeby zmiększyć zawieszenie membrany, także na początku zawsze "średnio" grają

A tego nie wiedziałem. Ciekawa teza. Myślałem, że raczej to zależy od temperatury.
Powiesz coś więcej w tym temacie?

corrado - 2013-11-19, 16:17

Nie bardzo. Gdzieś są w necie dostępne wyniki pomiarów skuteczności i innych parametrów głośnika w tym QTs , które po pewnym czasie i "wypracowaniu" nowego zawieszenia membrany poprawiły te wartości.
PrzemekS30 - 2013-12-07, 13:46

Hakama 4x4 napisał/a:
Pierwszy zestaw odradzam z uwagi na niską efektywność. Powinno być minimum 90 -91 dB. 93 jest super.
Jeżeli chodzi o 16 to polecam zdecydowanie odseparowanego JBL - nie wiem jaki to model ale jest w Media Ma.... Grał najlepiej z wszystkich jakie przeglądałem.
Ja podszegłem do sprawy budżetowo.
Z tyłu założyłem Dax cb-132 Jest to 2-drożny głośnik z magnesem neodymowym - i gra to jak marzenie. Naprawdę super.
Z przodu założyłem magnaty 213 ale nie doszły mi jeszcze syczki więc nie wiem jak gra całość, w każdym razie jak na moje potrzeby doły wystarczają (nie spodziewaj się jednak wybitnych drgań karoserii przy 13. Kolega z Jaworzna (chyba Greg czy jakoś tak ) ma 16 chyba właśnie te JBL w Dusterze i mówił , że gra to naprawdę ładnie. Ja miałem suba z Manty. Teraz mam ten opisany zestaw i jestem zadowolony. Wystarcza.
W którymś z tematów na forum opisywałem więcej modeli, które podłączałem pod sklepem kolejno do mojego radia. Nie pamiętam gdzie ale był to temat dotyczący głośników, ale wniosek był jeden - cyfry nie mówią wszystkiego. Jak posłuchasz to dopiero wiesz czy to jest to.


Trochę mnie tu nie było a tu proszę jaka dyskusja się wywiązała :-)
dzięki Hakama 4x4 za tak obszerną odpowiedź. Piszesz że głośniki DAX CB-132 dają radę napisz mi coś więcej o tych głośnikach, tak z własnego doświadczenia, co to w ogóle jest za firma?? Jeśli naprawdę fajnie grają to może założę je na tył bo w moim Sandero z tyłu w drzwiach jest właśnie miejsce na 13-tki a co do przodu to albo zostanę przy Morelu albo wybiorę coś z rodziny Kicx-a. Morel gra pięknie i, z tego co się dowiadywałem, będzie lepszy niż Kicx choć wszystko zależy od faktycznej głębokości montażowej głośników. Morel potrzebuje więcej miejsca. Moim założeniem jest czystość i jakość dźwięku a nie trzeszczące plastiki. Staram się robić autko pod siebie i chcę aby to wszystko miało ręce i nogi :-) Kolejna sprawa, która trochę spędza mi sen z powiek to to czy jak zlecę wymianę głośników na takie jakie chcę profesjonalnemu warsztatowi, który zajmuje się car audio od dobrych kilkunastu lat i DA MI NA SWOJĄ ROBOTĘ gwarancję to czy nie będą na to kręcić nosem w ASO i czy nie stracę przez to gwarancji. A tak swoją drogą słyszał ktoś albo może robił ktoś z was coś w Firmie Ton-car w Chorzowie ??

corrado - 2013-12-07, 15:27

Wg mnie jak już zmieniać z przodu to na 16cm głośniki a nie 13cm, bo nie będzie wiele lepiej niż seryjne, choćby to były infinity Kappa .
r_lukas - 2013-12-07, 16:19

Karenzo napisał/a:
Bez wygłuszenie przednich drzwi nie ma sensu pakować tam odseparowanego .
Żadnego basu mieć nie będziesz .
Zacznij od wygłuszania drzwi (100 zł i 6 h roboty ) .
Wtedy może okazać że ori głośniki grają ok :-?
Jak nie to odseparowany na sam przód , nie ma sensu dokładać kolejnego odbiornika prądu na tył przy i tak słabiutkim wzmacniaczu w radiu .
Możesz nawet 30 cm głośniki sobie wstawić i tak nie zagrają dobrze .
Dlatego wygłuszenie + odseparowany na przód
jak bardzo chcesz to wzmak + skrzynka do bagara


Tak jest, wygłuszenie to podstawa. Co do zestawu Morel, to już naprawdę dobry sprzęt. Razem z wygłuszeniem będzie bardzo dobrze. Oczywiście wystarczy przód, szkoda psuć scenę. Co do efektywności to przyjmowanie, że 89 dB to mało i głośniki są kiepskie.. no cóż wtedy zostaje Peying i inne chińczyki, bo tam na kartonie efektywność zawsze >90 dB :-P

corrado - 2013-12-07, 16:22

Ja mam JBL CS-5C odseparowane o skuteczności 92dB i rezystancji 4ohmy ( mierzyłem na zaciskach) i ... szału nie ma. Poprawiły się wysokie tony z powodu odseparowania .
r_lukas - 2013-12-07, 19:58

Corrado a auto masz wygłuszone? Bo głośnik nawet najlepszy w samych blaszanych drzwiach z licznymi otworami montażowymi nie ma prawa dobrze zagrać. Przybliżony efekt będzie jak wyjmiesz głośnik z kolumny. Bez "obudowy" zagra słabo. Nie ma sensu montować drogich głośników bez odpowiedniego przygotowania rzeczonej "obudowy" ;-)
U mnie sam przód gra ładnym przyjemnym basem, bez porównania głębszym niż daje seryjny plastikowy sub z Grande (porównanie u kolegi). Przed wygłuszeniem brak basu, brak średnicy, tylko odseparowana góra jakoś grała... Ja poleciałem kompleksowo (cała podłoga, nadkola, bagażnik, słupki itp, ale na początek wystarczą drzwi :-)

corrado - 2013-12-07, 20:23

Jasne , że wygłuszone. Pierwsza rzecz którą zrobiłem. Po wygłuszeniu , na seryjnych papierowych głośniczkach pojawił się basik , po zmianie później na nowe JBLe już tej różnicy nie słyszałem , z wyjątkiem lepszych wysokich tonów. Także jak zmieniać to na 16cm.
PrzemekS30 - 2013-12-07, 20:25

Chłopaki a jak się ma sprawa z gwarancją fabryczną jak zlecę wykonanie car audio firmie z prawdziwego zdarzenia, zajmującej się car audio od lat, która da mi gwarancję na to co zrobiła ?? Tego się najbardziej obawiam - co powiedzą w ASO jak pojadę na pierwszy przegląd i zobaczą tweeter-y np na podszybiu w aucie, które nawet w najlepszej wersji ich nie ma.
corrado - 2013-12-10, 16:19

Zmierzyłem rezystancje samych przewodów z przodu fabrycznych i wyszło na kanale 1Ohm :P Dosyć nadto :-P Jak wiadomo rezystancja zależy między innymi odwrotnie proporcjonalnie od pola przekroju przewodnika więc zmienię je na grubsze , które dla porównania - 1,5mm2 mają tę samą rezystancję czyli 1Ohm dla przewodu 5m ( mam juz kupiony ), co ten fabryczny ok. 0.75mm2 i długości 2m. Po wymianie na pewno będzie lepiej grać a na pewno głośniej :lol:
dodek - 2013-12-10, 20:40

Corrado,

Matematyka jest jednak bezlitośnie okrutna. Nawet jeśli zastosujesz przewody z nadprzewodników umieszczonych w ciekłym helu to zysk wzrostu mocy z głośników nie przekroczy magicznego poziomu 3 dB :(

corrado - 2013-12-10, 21:08

3dB , czyli 2 x większej mocy :)
dodek - 2013-12-10, 21:13

No nie do końca. Zakładając, że masz idealną liniową końcówkę mocy to wzrost mocy przy impedancji głośników 4 ohm wyniesie tylko 50%, czyli poniżej 3 dB :(
corrado - 2013-12-14, 16:02

Dołożyłem wczoraj 3 kondensatory elektrolityczne o małym E.S.R. 4700uF 16V do tego 3300uF który jest seryjnie (bo więcej się nie zmieściło upchnąć w radiu )i napędzał tranzystorki : MOSFET 40NF06 i tranzystorek bipolarny o kodzie z tego co pamiętam SA2106. Basik się pojawił że lekko lusterko zaczęło drgać - to jako wyznacznik basów :]
Jakby ktoś miał w ogóle schemat do tego radyjka seryjnego byłbym mega wdzięczny! :roll: :-)

PrzemekS30 - 2014-04-11, 18:35

po dłuższej przerwie wracam do założonego przez siebie posta. Wczoraj udało mi się zrealizować swoją koncepcję, a mianowicie wymianę fabrycznych głośników na zestaw, który za mną chodził od dłuższego czasu czyli Morel Maximo 6.2 (system odseparowany). Jako że autko jest na gwarancji zleciłem montaż profesjonalnemu zakładowi car audio (firmie ton-car z Chorzowa) Fabryczne głośniki wyleciały z drzwi a ich miejsce zajęły Morele, drzwi wygłuszone dynamatem i to gdzie tylko się dało :-) Panowie zrobili mi również od podstaw dystanse z mdf-u (wszystko zgodnie ze wzorem jak w oryginalnych głośnikach). Tweetery trafiły na podszybie (fajnie zamaskowane słupkami). Wymieniono również kable. Rezultat mega :-) całość gra pięknie i czysto. Bas jest miły dla ucha (mimo że nie mam suba w bagażniku). Scena jest przejrzysta a sam dźwięk jest naprawdę piękny. Nic więcej mi do szczęścia nie jest potrzebne :-)
Karenzo - 2014-04-11, 19:49

Hehe dynamity w daci tego jeszcze świat nie widział .
Nawet w mercedasach nie kładzie się dynamitów bo kosztują kosmiczne pieniądze .
Ile za to zapłaciłeś ?

PrzemekS30 - 2014-04-11, 20:33

Karenzo napisał/a:
Hehe dynamity w daci tego jeszcze świat nie widział .
Nawet w mercedasach nie kładzie się dynamitów bo kosztują kosmiczne pieniądze .
Ile za to zapłaciłeś ?


Hmmmmmm no "troszkę" ta impreza mnie kosztowała ;-) choć nie wyrywała z butów - chciałem to mieć raz a porządnie zrobione. Tak szczerze powiedziawszy to sam się zdziwiłem jak zobaczyłem "dynamit" ;-) na drzwiach ale w końcu ton-car to pełen profesjonalizm i warto im dać autko do roboty bo naprawdę znają się na rzeczy i nie marudzą że ktoś przyjeżdża robić u nich Daćkę czy BMW - dla nich nie ma różnicy. Mój wybór padł właśnie na nich ponieważ autko mam na gwarancji i nie chciałbym aby doczepili się do czegoś w ASO podczas przeglądu, tym bardziej że w Daćkach Sandero nie ma fabrycznego miejsca na tweeter-y a ja wolę dmuchać na zimne. Instalacja jest zrobiona naprawdę profi więc ASO nie powinno się doczepić.

Karenzo - 2014-04-11, 22:20

do wygłuszenie nie mogą się doczepić , sam robiłem bagażnika i nawet pokazywałem w aso .
Powiedzieli mi że jak coś zawsze można ściągnąć i udawać że nie było :-D

mekintosz - 2014-04-11, 23:26

PrzemekS30 napisał/a:
po dłuższej przerwie wracam do założonego przez siebie posta. Wczoraj udało mi się zrealizować swoją koncepcję, a mianowicie wymianę fabrycznych głośników na zestaw, który za mną chodził od dłuższego czasu czyli Morel Maximo 6.2……..zrobili mi również od podstaw dystanse z mdf-u (wszystko zgodnie ze wzorem jak w oryginalnych głośnikach). Tweetery trafiły na podszybie (fajnie zamaskowane słupkami).


Gratulacje - musi fajnie grać.. tylko pochwal się i wrzuć fotki, szczególnie tweeterki mnie interesują ;-)

PrzemekS30 - 2014-04-12, 07:32

mekintosz napisał/a:
Gratulacje - musi fajnie grać.. tylko pochwal się i wrzuć fotki, szczególnie tweeterki mnie interesują ;-)


a dziękuję, dziękuję :-) gra to naprawdę bardzo przyjemnie. Niestety nie posiadam zdjęć wygłuszenia drzwi itd :-( ale jak najbardziej mogę ofocić tweeterki i wrzucić na youtube filmik jak to gra, choć i tak nie odda to w 100% jakości brzmienia, tak jakby słuchać tego na żywo, ale zawsze jakiś punkt zaczepienia to będzie ;-)

PrzemekS30 - 2014-04-13, 21:04

mekintosz napisał/a:
Gratulacje - musi fajnie grać.. tylko pochwal się i wrzuć fotki, szczególnie tweeterki mnie interesują ;-)


jak obiecałem wrzucam kilka fotek :-) Jak już wcześniej wspominałem nie posiadam niestety zdjęć wygłuszenia drzwi oraz głośników głównych, które zastąpiły fabrykę niemniej jednak wrzucę jeszcze linka, pod którym będziecie mogli posłuchać jak ten zestaw gra w moim autku :-)

PrzemekS30 - 2014-04-13, 22:29

oto obiecany link :-) https://www.youtube.com/watch?v=Nv8TT5uhIGY -> posłuchajcie i oceńcie ;-)
Karenzo - 2014-04-13, 23:03

bardzo fajnie brzmi ..... na moich głośnikach
PrzemekS30 - 2014-04-14, 14:46

Karenzo napisał/a:
bardzo fajnie brzmi ..... na moich głośnikach

co rozumiesz przez to "..... na moich głośnikach" ?? Pytam tak z czystej ciekawości bo jak nie od dziś wiadomo że filmik wrzucony na youtube i tak w 100% nie odda jak to gra na żywo. Niemniej jednak jakieś tam swoje zdanie można sobie wyrobić. Dodam że nagrywałem to smartfonem więc myślę że efekt i tak nie jest zły. Tak jak już wcześniej pisałem mi taki zestaw w pełni do szczęścia wystarcza i jestem z niego bardzo usatysfakcjonowany :-D

mekintosz - 2014-04-14, 15:39

Słychać cykanie syczków ale przez net ciężko ocenić brzmienie całości. Fajna muza też takie kawałki słucham ;-)
PrzemekS30 - 2014-07-01, 21:36

nadszedł czas aby pomyśleć o włożeniu czegoś do fabrycznych miejsc w tylnych drzwiach mojego Sandacza. Chodzą mi po głowie takie głośniki http://www.jvc.pl/product...18&catid=100041 -> co sądzicie ?? Przód jak wiecie mam zrobiony i gra całkiem przyjemnie ;-) i to pod fabrycznym radiem. Morele się wygrzały i grają cudnie ale z tematem car audio jest tak że jak się już zacznie to potem trudno skończyć bo zawsze jeszcze coś można ulepszyć ;-) Jak już wspominałem przód jest i gra bardzo przyjemnie czyli scena załatwiona a z tyłu to chodzi o to żeby coś grało :-) propozycja JVC jest dość rozsądna cenowo a z samą marką mam pozytywne doświadczenie, niemniej jednak wszelkie uwagi mile widziane :-)
BigT - 2014-07-02, 08:03

tanich to polecam:
http://allegro.pl/diora-g...4356369011.html

Te JVC nie są najgorsze, bo jednak zamiast piezoelektryka dali po prostu szerokopasmowca.

kula92 - 2014-08-29, 11:54
Temat postu: głośniki nowy logan
Witam może ktoś już to przerabial tzn jakie głosniki ma lowy logan z przodu i na jakie mozna je zmienić chodzi mi o nie charczący bas ogólnie dobra jakosć prY seryjnym radiu
cookie - 2014-08-29, 13:07

Tez chętnie bym się dowiedział, co tam można wsadzić. Moim zdaniem seryjne radio ma feler polegający na wycinaniu wysokich tonów przy ustawieniu głośności powyżej 20 w skali do 31. żeby było śmieszniej robi to tylko przy słuchaniu radia, bo gdy dźwięki zapodawane są po bluetooth to tego tak nie słychać. Mi akurat brakuje w serii nie basów a właśnie wysokich tonów. Na charczący bas podejrzewam, że pomogłoby samo wytłumienie drzwi i obsadzenie głośników na dystansach. No ale dla mnie basów jest az nadto i ujmuję ich w ustawieniach o połowę ustawiając wysokie na maksa. Piszę o seryjnym radiu z wersji laureate bez medianav.
PrzemekS30 - 2014-09-11, 18:52

Witajcie koledzy :-) jeśli temat jest ciągle aktualny to chętnie podzielę się z wami swoimi odczuciami po wymianie seryjnych głośników na zestaw odseparowany MOREL-a a konkretnie Morel Maximo 6.2 (mam jeszcze do tego wygłuszone drzwi dynamatem) W drzwiach w Sandero i Loganie II są identyczne głośniki 165 -tki. Gdy ja szukałem czegoś co naprawdę zagra to moim celem było znalezienie dobrych głośników za rozsądną cenę, które by zagrały jak trzeba pod fabrycznym radiem.
mlodyprzem - 2014-09-12, 14:09

Ja wygłuszyłem drzwi matami butylowymi STP silver plus pianka GMS na plastikowe boczki i zamontowałem głośniki Autotek A6.2CS na dystansach. Wysokotonowe w trójkącie. Potwierdzam, radio na głośności powyżej 20 obcina wysokie tony.
PrzemekS30 - 2014-09-12, 18:34

Ja słucham muzyki głównie z pendrive-a podłączonego do standardowego radia + płyt cd, radia od czasu do czasu też posłucham. Muszę się przysłuchać jak to jest z tą obcinką tonów. Niemniej jednak co powiecie na temat wzmacniaczy OEM-owych np. Excursion żeby wykrzesić choć trochę więcej z fabrycznego radia ?? Cały czas chodzi mi po głowie zamontowanie takiego wzmacniacza.
Griffith - 2014-09-14, 19:19

PrzemekS30 napisał/a:
Witajcie koledzy jeśli temat jest ciągle aktualny to chętnie podzielę się z wami swoimi odczuciami po wymianie seryjnych głośników na zestaw odseparowany MOREL-a a konkretnie Morel Maximo 6.2


To ja poproszę o taki opis :). Potrzebuję jakiegos bodzca do wymiany stockowego zestawu grajacego.

mateelv - 2015-02-08, 23:34

Witam!
Chciałem sprawić rodzicom któregoś dnia prezent i podrzucić im do Sandero Stepway przedliftowego jakieś głośniczki na przód i tył. Jak wygląda sprawa z ich średnicą?
A i jak z montażem, trzeba zdjąć cały ten plastik z drzwi? Bo sama maskownica jest jakby w nim zatopiona, dobrze kojarzę?

W ogóle zauważyłem, że zawsze gdy podróżuję z nimi, kiedy gra radio (nie żadna płytka) to ten blaupunkt jakoś delikatnie przerywa, jakby na dziesiąte części sekundy ściszał się... spotkał się ktoś z tym?
Czy to chodzi o to:
cookie napisał/a:
Tez chętnie bym się dowiedział, co tam można wsadzić. Moim zdaniem seryjne radio ma feler polegający na wycinaniu wysokich tonów przy ustawieniu głośności powyżej 20 w skali do 31. żeby było śmieszniej robi to tylko przy słuchaniu radia

d3mol3k - 2015-02-08, 23:49

Żeby się dostać do głośników musisz zdjąć osłonkę - kratownicę - głośniki sa zamocowane do blachy drzwi pod nią:


Co do wycinania tonów podczas słuchania radia - w starszych można było wyłączyć tę funkcję po przez kombinację klawiszy radia. Dzieje się tak podczas zaniku sygnału radiowego a raczej jego osłabienia się.

Teraz zależy jakie kto ma radio.
Jak jest z obecnymi modelami? Nie wiem ale zapewne jest tak samo. Tu laisar chyba ma największe pojęcie w tej kwestii. Co do starych jest gdzieś na forum.

O znalazłem: http://www.daciaklub.pl/f...p=114196#114196

Bartosz81 - 2015-05-11, 07:40

Wczoraj wytłumiłem drzwi matą butylową (blacha) i pianką kauczukową (boczki). Założyłem przy okazji głośniki audiomega, zestaw separowany na zwrotnicy.

Jeżeli chodzi o różnicę w jakości audio, tony średnie i wysokie to przepaść na korzyść obecnego rozwiązania. Za to niskie jakoś mnie nie powalają. Rozumiem, że z fabrycznego radia i 13-cm głośników szału nie będzie, ale spodziewałem się nieco większej poprawy...ale może musi się "wygrzać" jeszcze.

Nie jestem pewny z uwagi na bas, czy dobrze podłączyłem głośniki (+ i -). Fabryczne głośniki nie miały oznaczeń, a i kolory przewodów mają się nijak do opisu kostki ISO. Do obu głośników dochodzi jeden przewód brązowy i jeden innego koloru. Brązowy dałem na (-), ale niepewność pozostaje...Podłączenie głośników przednich w przeciwnej fazie niż tylnych tłumaczyłoby braki w niskich rejestrach.

route2000 - 2015-05-11, 07:53

To spróbuj zamienić polaryzacjami i sprawdź czy jest lepiej. Trzeba to próbować drogą prób i błędów. Jak masz możliwość pożyczenia innych głośników to zrób to.
A tak na tym forum było już wałkowane na te tematy nagłośnienia drakulek.
Ostatecznie profesjonalne zakłady zajmujące się nagłośnieniami aut mogą ostatecznie rozwiązać problemy z dźwiękami na wszystkich pasmach.

karaluch - 2015-09-11, 19:12

Też jestem na etapie wymiany głośników w mojej bestii :mrgreen:
Dokonałem następującego wyboru:

Głośniki tył - HiFonics TR62

Głośniki przód - HiFonics TR6.2C

Radio - Sony MEX-XB100BT

Z subwoofer-em muszę jeszcze się wstrzymać - skończyły się fundusze :cry:

mekintosz - 2015-09-12, 00:14

Fajny sprzęt, szczególnie radio ;-) 165 mm na dystansach zainstalujesz ?
karaluch - 2015-09-12, 08:03

Pomyślę o tych dystansach jeszcze. Te na tył, dałem radę przykręcić bez. Jak odbiorę radio, to będę wiedział czy poprawiać ich mocowanie dla lepszego dźwięku.
DIYowiec - 2015-09-12, 09:57

Ja zamiast tyłów wolałbym zainwestować we wzmacniacz na przód, tył i tak jest tylko na wypadek jakby ktoś jechał w 2 rzędzie i ja w samochodach nie dostawczych zwykle odkręcam fader na sam przód ;]

mekintosz napisał/a:
Fajny sprzęt, szczególnie radio
Przypominają mi się czasy tak z 15 lat temu ;)
Najważniejsze że jest przycisk Mega Basssssssss ;)

karaluch napisał/a:
Pomyślę o tych dystansach jeszcze. Te na tył, dałem radę przykręcić bez. Jak odbiorę radio, to będę wiedział czy poprawiać ich mocowanie dla lepszego dźwięku.
No chyba bez dystansów to się nie zmieszczą, poza tym nie trzeba wtedy dodatkowo uszczelniać połączenia głośnik - dystans.

Podstawowa sprawa jest - wygłuszenie.
Masz ?

karaluch - 2015-09-12, 11:58

DIYowiec napisał/a:
Ja zamiast tyłów wolałbym zainwestować we wzmacniacz na przód, tył i tak jest tylko na wypadek jakby ktoś jechał w 2 rzędzie i ja w samochodach nie dostawczych zwykle odkręcam fader na sam przód ;]

Wzmacniacz mi nie potrzebny. Samo radio ma 4x40watt RMS
DIYowiec napisał/a:
No chyba bez dystansów to się nie zmieszczą, poza tym nie trzeba wtedy dodatkowo uszczelniać połączenia głośnik - dystans.
Podstawowa sprawa jest - wygłuszenie.
Masz ?

Głośniki z tyłu przykręciłem bez dystansów. A maty akustycznej jeszcze szukam ;)

@edit
Zamówiłem dystanse ;)

DIYowiec - 2015-09-14, 08:29

karaluch napisał/a:
Wzmacniacz mi nie potrzebny. Samo radio ma 4x40watt RMS
Zmienisz zdanie jak podłączysz głośniki pod wzmacniacz.

karaluch napisał/a:
Głośniki z tyłu przykręciłem bez dystansów. A maty akustycznej jeszcze szukam ;)
Niezależnie jakich głośników nie założysz i czym tego nie zasilisz, bez wytłumienia będzie lipa.
corrado - 2015-09-14, 08:36

Ja też myślałem o wzmacniaczu w dusterze, ale kupiłem radio 2din pioneera z nawi (+ zalozylem 16cm glosniki), widoczonie ma dobre tranzystory i ma moc ze wystarczy az nadto. Ma jeszcze kupe ustawien dolnych zakresow, bass boost i low equalizer 40, 80 Hz ze można sobie ustawić jak się chce i jeszcze inne dot. basow. Nawet nie używam podbitych basow, bo lep zaczyna bolec bo jakims czasie :) Wystarcza az nadto .
DIYowiec - 2015-09-14, 08:41

corrado napisał/a:
Nawet nie używam podbitych basow, bo lep zaczyna bolec bo jakims czasie :)
Nie jest to najlepsza recenzja ;]
corrado - 2015-09-14, 13:37

no trochę mam podbite te dolne ale i tak nie używam wszystkich podbijaczy i filtrow bo naprawdę sporo tam ustawien
Nie chodzi o to, ze radio nie daje rady ale po prostu basy sa spore i po dluzszej jeździe jestem taki otepialy jakby jak po dyskotece jakiejś , naprawdę dla bystrości umysłu basy nie sa dobre.

DIYowiec - 2015-09-14, 13:44

Dlatego nie używam podbijaczy, szczególnie na samym wzmacniaczu z radia, który nie kontroluje głośników
karaluch - 2015-09-20, 18:38
Temat postu: Dacia Sandero 2009. Wymiana głośników na 16tki. Fotorelacja
Siemanko.
W tym temacie,pokaże Wam, jak wymieniłem głośniki oraz wygłuszyłem drzwi w Dacii Sandero z 2009r.
Czas pracy to 21 godzin. Wymieniałem sam.
Nie będzie opisu obsadzenia twiterów, oraz demontażu boczków.
Opis demontażu boczków, znajduje się w tym temacie .
A twitery zostały zamontowane na przednich słupkach - ich demontaż również znajduje się w ww temacie.
Kabel do głośników: 20 m 1,5mm (idealne dla 40W RMS)
Będziemy montować to:

Głośniki tył - HiFonics TR62

Głośniki przód - HiFonics TR6.2C

Radio - Sony MEX-XB100BT

karaluch - 2015-09-20, 18:38

Muszę pisać post pod postem, gdyż można dać tylko 10 załączników.
Idziemy dalej:

karaluch - 2015-09-20, 18:48

Następnie:
karaluch - 2015-09-20, 18:57

No i powoli kończymy:
Karenzo - 2015-09-21, 12:27

tylko jedna uwaga
kabel pod dywanikiem musi iść w peszlu ze względów bezpieczeństwa

piku - 2015-09-21, 13:23

Kolego Karaluchu,
fajnie to pokazałeś. Podoba mi się pomysł z osłoną od wody za pomocą starych dystansów plastikowych (zapewne u mnie tego fachowcy nie zrobili montując Morele Maximo 5.2 (mówili, że coś musieli wyciąć), ale już dwa lata z tym jeżdżę i nie ma problemów....
Widzę, że wybrane przez Ciebie głośniki są : płytkie (45 mm głębokość montażowa przy 65 mm w Morelach) i mają nieco mniejszy zakres częstotliwości od dołu (do 65 Hz - moje Morele 5,2, czyli 130 mm - mają 60 Hz, ale 6.2 mają już 50 Hz), za to do góry lecą aż na 22 kHz - moje dają 20 kHz. Widzę (słyszę) potrzebę odcięcia góry (i to robię), bo jest za agresywna i dominująca (czasami aż drażniąca) w relacji do dołu.
Ciekaw jestem, jak odbierasz/opisałbyś zmianę odbioru muzyki po tym zabiegu?

Marek1603 - 2015-09-21, 16:54

A ja bym chciał usłyszeć na żywo jak to gra i porównać do moich Magnatów i Hertz-ów.
karaluch - 2015-09-21, 18:32

Cześć

Karenzo napisał/a:
tylko jedna uwaga
kabel pod dywanikiem musi iść w peszlu ze względów bezpieczeństwa


Nie wiem czy Widziałeś ten kabel audio ;)
Jego izolacja jest grubsza niż niejeden peszel ;)

piku napisał/a:
Kolego Karaluchu,
fajnie to pokazałeś. Podoba mi się pomysł z osłoną od wody za pomocą starych dystansów plastikowych (zapewne u mnie tego fachowcy nie zrobili montując Morele Maximo 5.2 (mówili, że coś musieli wyciąć), ale już dwa lata z tym jeżdżę i nie ma problemów....
Widzę, że wybrane przez Ciebie głośniki są : płytkie (45 mm głębokość montażowa przy 65 mm w Morelach) i mają nieco mniejszy zakres częstotliwości od dołu (do 65 Hz - moje Morele 5,2, czyli 130 mm - mają 60 Hz, ale 6.2 mają już 50 Hz), za to do góry lecą aż na 22 kHz - moje dają 20 kHz. Widzę (słyszę) potrzebę odcięcia góry (i to robię), bo jest za agresywna i dominująca (czasami aż drażniąca) w relacji do dołu.
Ciekaw jestem, jak odbierasz/opisałbyś zmianę odbioru muzyki po tym zabiegu?


Dzięki piku.
Ciężko mi jest opisać dźwięk....
Wiem, że teraz muzyka w moim aucie płynie :D
Pozdrawiam

Karenzo - 2015-09-21, 22:23

peszel kosztuje grosze
skoro producent stosuje go przy wszystkich kablach to znaczy że nie bez powodu .
To twoje bezpieczeństwo , o zapłon takiej tapicerki niezwykle łatwo .

GORDINI - 2015-09-22, 05:44

Karenzo napisał/a:
To twoje bezpieczeństwo , o zapłon takiej tapicerki niezwykle łatwo

Spalić się może końcówka mocy w radiu a nie samochód.

piku - 2015-09-22, 09:46

karaluch napisał/a:
teraz muzyka w moim aucie płynie


Opisz, jeśli możesz: basy (czy są dobrze słyszalne i zdefiniowane i czy je wyraźnie słychać podczas jazdy), środek (czy jest dobrze słyszalny i pełny) i górę (czy oddaje szczegóły i czy nie jest zbyt nachalna). Oczywiście, ważne jakiej muzyki słuchasz najczęściej... Inaczej gra rock, inaczej symfoniczna, a inaczej kameralna, czy jazz.

karaluch - 2015-09-22, 18:48

piku napisał/a:


Opisz, jeśli możesz: basy (czy są dobrze słyszalne i zdefiniowane i czy je wyraźnie słychać podczas jazdy), środek (czy jest dobrze słyszalny i pełny) i górę (czy oddaje szczegóły i czy nie jest zbyt nachalna). Oczywiście, ważne jakiej muzyki słuchasz najczęściej... Inaczej gra rock, inaczej symfoniczna, a inaczej kameralna, czy jazz.


Cześć
Piku, pozwól, że Cie zacytuję:
Basy są dobrze słyszalne i zdefiniowane, wyraźnie je słychać podczas jazdy (mój żołądek to nawet odczuwa :D)
Środek jest dobrze słyszalny i pełny
Góra oddaje szczegóły i nie jest zbyt nachalna
Słuchana muzyka to dubstep i hp, przy włączonej funkcji "mega bass"
Pozdrawiam

czaju - 2015-09-22, 21:23

Jaki masz bezpiecznik do radia? Rozważ wymianę kabla...
4x100W = 400W
400W/12v=33 1/3A

także bez 35 a nawet 40A nie da rady... Sama wymiana bezpiecznika może skończyć się pożarem (kable się będą grzały) i tu jest zagrożenie a nie w kablu głośnikowym...

Karenzo - 2015-09-22, 21:37

te 400 to można miedzy bajki wsadzić
jak tam jest 35-45 W RMS na kanał to już jest super
A trzeba powiedzieć że przy tych 40 W będę takie zakłócenia że nie będzie dało się tego słuchać

czaju - 2015-09-23, 06:00

Ok, znalazłem instrukcję i schemat mówi o 15A, także masz rację (czyli generalnie jest to zwykłe radio samochodowe 4Ohm=12V/3A 12*3=36..). - to tym bardziej zastanawia mnie skąd pomysł peszlowania kabli głośnikowych...
corrado - 2015-09-23, 06:23

czaju napisał/a:
Jaki masz bezpiecznik do radia? Rozważ wymianę kabla...
4x100W = 400W
400W/12v=33 1/3A

także bez 35 a nawet 40A nie da rady... Sama wymiana bezpiecznika może skończyć się pożarem (kable się będą grzały) i tu jest zagrożenie a nie w kablu głośnikowym...


A cóż to za radio , że generuje taką moc 400W ? :lol:
35 a wrecz 40A bezpieczniki do radia ?

czaju - 2015-09-23, 06:39

corrado napisał/a:
czaju napisał/a:
Jaki masz bezpiecznik do radia? Rozważ wymianę kabla...
4x100W = 400W
400W/12v=33 1/3A

także bez 35 a nawet 40A nie da rady... Sama wymiana bezpiecznika może skończyć się pożarem (kable się będą grzały) i tu jest zagrożenie a nie w kablu głośnikowym...


A cóż to za radio , że generuje taką moc 400W ? :lol:
35 a wrecz 40A bezpieczniki do radia ?


Obejrzałem tylko głośniki bo mnie zainteresowały - widzę 90W RMS to spodziewałem się że wzmacniacz w radiu też będzie konkretny, duże 4x100 na pudełku, resztę sobie dopowiedziałem... Fakt że okolice radia mogłyby być dość ciepłe to drugi plan. W takim razie czekamy na jakiś solidny wzmacniacz 4 kanałowy, żeby głośniki rozwinęły skrzydła ;)

Marek1603 - 2015-09-23, 07:37

Tak z praktyki to głośniki powinno się dobierać 2,5 raza większe od mocy wzmacniacza, żeby dobrze grały, nawet przy (prawie) maksymalnej mocy. Tzn. wzmacniacz 10W to głośniki 25W.
jjmalin - 2017-07-08, 20:09

odświeżam. powiedzcie mi w które piny w kostkę radia wpiąć tylne głośniki ?? mogę ewentualnie podpiąć pod przednie ?? Mam kostkę podwójną czarną pod fabrykę blaupunkta
jas_pik - 2017-07-08, 20:15

A jakie radyjko masz , wyjście na ISO czy nowe Renaultowskie - jeśli nowe to masz rozpiskę pinów która jest identyczna we wszystkich i masz ją w kompendium
jjmalin - 2017-07-08, 20:23

no właśnie w kompendium nie ma zdjęć. nie mam tej białej małej kostki co jest w kompendium tylko podwójną czarną ISO
jas_pik - 2017-07-08, 20:46

bo od dawna Renault wprowadziło ten swój stanard.
A ISO masz rozpisane na wikipedii :
https://en.wikipedia.org/wiki/Connectors_for_car_audio

laisar - 2017-07-09, 22:10

jjmalin napisał/a:
w kompendium nie ma zdjęć

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1804

Mitr0Z - 2018-10-17, 09:15

Szukam i nie mogę znaleźć, czy do Sandero II pasują jakieś lepsze głośniki plug&play? Bez montażu gwizdków, mat, cięcia mdfu itp?
Dymek - 2018-10-17, 09:18

Najbardziej Plug&Play to te zestawy z ASO, marki FOCAL. Patrz- lista akcesoriów na stronie Dacii.
Podstawowe zestawy z głośnikami dwudrożnymi:
IFR 165-2 - na przód
IFR 130-2 - na tył
Najlepszy opis i dane na stronie FOCAL-a: TUTAJ

A tutaj moje porównanie głośnika FOCAL z zestawu IFR 165-2 z głośnikiem fabrycznym:

Walker91 - 2018-11-08, 20:21

Czy ten zestaw focala pasuje również do sandero stepway II???

Czy ten zestaw pasuje do przodu do sandero stepway II?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5359451218

Pozdrawiam

Dymek - 2018-11-09, 08:20

Walker91 napisał/a:
Czy ten zestaw focala pasuje również do sandero stepway II???

Oczywiście- do tego są przewidziane, montowałem przecież. Zestaw zawiera wszystkie elementy potrzebne do zamocowania i podłączenia.
Cytat:
Czy ten zestaw pasuje do przodu do sandero stepway II?
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5359451218

Pewnie tak. Każde głośniki 165mm powinny pasować. Tylko do nich potrzebne są redukcje (dystanse) i pasujące złączki elektryczne w standardzie Renault. Tego nie ma w zestawie.

Walker91 - 2018-11-09, 22:18

Dzięki za pomoc😀

Czy o taki zestaw ci chodzi?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6924957069

Kauris - 2018-11-10, 12:06

https://www.natcar.pl/pl/...zwi-przod/15759
Taki zestaw na przód montowałem. Coś tam z tymi kabelkami nie pasowało, ale nie pamiętam co.

Dymek - 2018-11-13, 08:45

Walker91 napisał/a:
Czy o taki zestaw ci chodzi?

Na przykład. Redukcje mogą być z tworzywa (jak tutaj) albo z MDF (jak podał kolega wyżej).
Natomiast te kabelki ze złączami warto mieć, bo z oryginalnych głośników ich nie odzyskamy- głośniki oryginalne mają takie złącze wbudowane w korpus (nie wisi ono na przewodach).

Walker91 - 2018-11-14, 22:04

Dymek a jak myślisz co będzie lepiej grało?

Zestaw focala za 300 zł głośniki z ASO i montaż banalnie prosty plug &Play czy te hertze co podałem wyżej? Bo cena Hertz z montażem w firmie też prawie 300 zł i mam dylemat co wybrać

Dymek - 2018-11-15, 09:15

Walker91 napisał/a:
Bo cena Hertz z montażem w firmie też prawie 300 zł i mam dylemat co wybrać

Nie wiem, nie mogę nic wyrokować w ciemno bez posłuchania.
W każdym razie ja gdybym miał płacić, to bym pewnie nie wziął tych Focali (ze względu na cenę)- dostałem je za voucher. Przednie Focale grają lepiej od fabrycznych, ale nie mam pojęcia jak byłoby w wypadku Hertz.
Pewnie wziąłbym te Hertze lub jakieś zupełnie inne głośniki, ale na pewno montowałbym to sam.
Ten Plug&Play Focali polega na tym, że masz w komplecie już wszystkie potrzebne elementy. Ale podstawowe narzędzia do tej roboty trzeba przecież mieć- konieczna choćby wiertarka i odpowiednia nitownica. Oczywiście można zamiast nitów dać śruby, ale wiertarka jest niezbędna niezależnie jakie głośniki montujemy (do rozwiercenia nitów, którymi są zamocowane fabryczne głośniki).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group