DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Woda na podłodze (odp: mastyka, uszczelnienie boczka)

Ammianus - 2012-06-17, 19:27
Temat postu: Woda na podłodze (odp: mastyka, uszczelnienie boczka)
Po obfitych deszczach w środku tygodnia nad ranem znalazłem rano po stronie kierowcy wodę na gumowym dywaniku - widać ciekło sobie po ściance od drzwi. Po dojechaniu do pracy, koło południa zajrzałem do samochodu, żeby zrobić fotkę i znalazłem kałużę po stronie kierowcy :-?

Nie jest to raczej klimatyzacja, a psikusy półtorarocznych uszczelek

Muszę podjechać do serwisu, zanim znowu jakieś monsuny nadejdą


mekintosz - 2012-06-17, 23:40

Hej.

Sprawdz droznosc otworow odplywowych wody w drzwiach. Sa na dole, dwa.

laisar - 2012-06-17, 23:48

Ammianus napisał/a:
psikusy półtorarocznych uszczelek

A widać którędy pociekło? :shock: Moje mają prawie 5 latek i na szczęście nic nie przepuszczają...

jackthenight - 2012-06-18, 10:03

Ammianus napisał/a:
psikusy półtorarocznych uszczelek

To wcale nie uszczelki są winne.

To jest dokładnie to co ja miałem u siebie i opisałem kilka postów wyżej.
A streszczając to winna jest mastyka drzwi, która uszczelnia plastikowy boczek z drzwiami. I ogólnie winna jest konstrukcja drzwi w Sandero, która dopuszcza przedostawanie się wody pod plastikowy boczek drzwi.

Aby to naprawić trzeba zdjąć plastikowy boczek drzwi, folią zakleić otwory w drzwiach, aby woda nie dostawała się pod boczek i zmienić mastykę.
Ja już miałem kałużę na wszystkich dywanikach, także wiem co mówię :)
Wymiana uszczelki drzwi nic nie da, bo to nie tędy leci woda.

Marek1603 - 2012-06-18, 11:43

A już myślałem że te uszczelki jakieś bezszczelne macie. ;-)
wat - 2014-08-07, 08:44

a jaki serwis sie tak popisał pięknie?
Tomiczi - 2014-11-24, 01:09
Temat postu: woda na podłodze lewa i prawa strona (przód) dacia duster
Witam mam pytanie czy ktoś spotkał sie z takim problemem w DACIA DUSTER woda na podłodze lewa i prawa strona (przód) po opadach deszczu dacia duster :-( Pozdr
Karenzo - 2014-11-24, 01:18

ale mokra wykładzina czy woda na dywaniku ?
Tomiczi - 2014-11-24, 01:24
Temat postu: Tomiczi
woda tu i tu leci spod głośnika pomiędzy tapicerką a drzwiami
fotorobart - 2014-11-24, 06:17

sprawdz uszczelkę przy szybie i drożność "dziur" na dole drzwi
corrado - 2014-11-24, 11:04

oo ładnie ładnie, niezly basenik...
może uszczelka zewn. - tzw." parapet " nie dolega do szyby , tam tak luzno dosyc bylo fabrycznie

Tomiczi - 2014-11-24, 11:25
Temat postu: woda na podłodze lewa i prawa strona (przód) dacia duster
Witam zgadza się sprawdzałem i jest duża szczelina bo byłem 3 razy w serwisie i nie dają rady
wojtek_pl - 2014-11-24, 12:42

Sprawdź odpływy w drzwiach, od spodu.
laisar - 2014-11-24, 12:51

Tomiczi napisał/a:
byłem 3 razy w serwisie i nie dają rady

Napisz w którym, żeby daćkowcy wiedzieli kogo omijać - skoro nie radzi sobie nawet z przyklejeniem boczka do drzwi :shock: - i jedź do innego. Albo popraw sam: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5900

piku - 2014-11-24, 19:16

corrado napisał/a:
może uszczelka zewn. - tzw." parapet " nie dolega do szyby , tam tak luzno dosyc bylo fabrycznie


Corrado, w moim aucie (rocznik 2012) parapet w ogóle nie jest szczelny, jest zupełnie inny niż w obecnych Dusterach (i Loganach, a pewnie też innych Daciach). Myślę o wymianie, ale - drogo jest!

corrado - 2014-11-24, 19:26

Jak masz gwarancje to niech Ci wymienią ! bo tak jak napisałeś to drogi element ... :roll:
Tomiczi - 2014-11-25, 00:16
Temat postu: woda na podłodze lewa i prawa strona (przód) dacia duster
Byłem dzisiaj w serwisie i są zamówione uszczelki przylegające do szyby zewnętrzne ,TZW,parapety tylko te nowe są od Duster po lifcie i czy będą pasować jutro sie przekonam dobrze ze mam jeszcze gwarancje bo cena nie jest niska :-D a serwis rozkłada ręce na te wodę mówią że jest to pierwszy przypadek w duster zobaczymy jutro Pozd.
piku - 2014-11-25, 07:36
Temat postu: Re: woda na podłodze lewa i prawa strona
Tomiczi napisał/a:
Byłem dzisiaj w serwisie i są zamówione uszczelki przylegające do szyby zewnętrzne ,TZW,parapety tylko te nowe są od Duster po lifcie i czy będą pasować jutro sie przekonam dobrze ze mam jeszcze gwarancje bo cena nie jest niska


No to daj znać, jak to wyszło i czy są jakieś problemy z wymianą. Ja też zamierzam wymienić parapety, ale nie sądzę, żeby mi to zrobiono na gwarancji....

corrado - 2014-11-25, 08:01

uuu to fajowo, zazdroszcze z ta wymianą na poliftowe ... :oops:
Karenzo - 2014-11-25, 20:51

poproś o stare "uszkodzone " wyślij mi pocztą to też sobie wymienię :lol:
piotr. z - 2014-11-25, 21:16

Tomiczi,
popatrz na wątek w podanym przez laisara linku- chodzi mi konkretnie o to, ile wody musi się zebrać w drzwiach aby zaczęła przeciekać przez jakiekolwiek otworki widoczne na fotach. Na moje oko to coś zablokowało Ci odpływy w drzwiach bo woda powinna swobodnie wyciekać i nie mają tu nic do rzeczy listwy przy szybach. Najpierw szedł bym tym tropem. Nie wiem czy masz przedłużaną gwarancje ale skorzystał bym- w innym niż byłeś dotychczas- serwisie jeśli nie masz zapędów "grzebacza" w samochodzie. A jak nie masz ani jednego ani drugiego to do jakiegoś mechanika- wygląda na prostą rzecz bo co mogło się oderwać wewnątrz aby tak wyloty zablokować?...

Powodzenia

laisar - 2014-11-25, 21:40

piotr. z napisał/a:
co mogło się oderwać wewnątrz aby tak wyloty zablokować?

OIDP były chyba przypadki, że wyloty zostały zakitowane zbyt obficie użytym środkiem konserwującym, ale choć to słabo widoczne, to dziurka na fotce nie wygląda na zablokowaną. Dlatego ja obstawiam brak mastyki lub jej uszkodzenie - wtedy nawet drożne odprowadzenia nie pomogą, bo część wody i tak się przeciśnie szczeliną.

Tomiczi - 2014-11-25, 21:42

Witam Piotr.z woda nie zbiera się w drzwiach tylko leci bezpośrednio z okna w środek drzwi i leci prosto na boczek i przedostaje się otworem od głośnika a tyle wody leci jakby ktoś odkręcił natrysk mam filmik jak to leci tylko go ogarnę i w kleje.


https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be :shock:

route2000 - 2014-11-25, 23:35

Oprócz tego jeszcze powinieneś się zainteresować tą rdzą w tylnej wewnętrznej części drzwi, bo za parę lat będzie dziura na wylot.
pozor - 2014-11-26, 10:00

Czesc, polecam butylen firmy Den Braven. Idealnie nadaje sie do uszczelnienia boczkow drzwi i nie tylko. Kupilem go przez internet bo w zadnym markecie budowlanym go nie znalazlem.Ponizej link do tego produktu http://www.denbraven.pl/p...1&zastosowania=
piku - 2014-11-26, 10:07

pozor napisał/a:
Czesc, polecam butylen firmy Den Braven. Idealnie nadaje sie do uszczelnienia boczkow drzwi i nie tylko.

W ASO (w Lublinie) mają pastę - za bodaj 12 zł - służącą do takich celów. To jest coś podobnego do tego (lub wręcz to samo), czym są obecnie przyklejone boczki drzwi do blachy.

ajax - 2014-11-29, 10:58

Miałem to samo tylko z tyłu. Pomogła wymiana mastyki uszczelniającej boczki tylnych drzwi.
piotr. z - 2014-11-29, 17:16

Jeśli woda tam tak chlapie to ładnie membrany głośników dostają po doopie...
OkiMG - 2015-03-31, 17:08

a jak sprawdzić drożność dziur ?
laisar - 2015-03-31, 17:59

OkiMG napisał/a:
jak sprawdzić drożność dziur ?

Oblać szybę drzwi wodą - jeśli woda wycieka z otworów na ich dolnej krawędzi, tzn. że odpływy są drożne.

OkiMG - 2015-03-31, 19:53

Odpływy są droże ale znalazłem chyba przyczynę chodź nie jestem pewny czy na pewno to. Pod maską tam gdzie jest zbiornik do spryskiwaczy miałęm dużo wody bo tam był odpływ zatkany. Odetkałem woda zleciała. Teraz tylko trzeba czekac i zobaczyc czy to było to .
Marek1603 - 2015-03-31, 20:42

Na pewno to. Woda dostawała się przez wlot powietrza do nadmuchu.
gamera - 2016-08-10, 17:09
Temat postu: Kałuże wody na tylnych wycieraczkach.
Dzisiaj zauważyłem po obfitym deszczu w moim Dusterku sporo wody z tyłu na wycieraczkach i na wykładzinie pod nimi z lewej i prawej strony.
Ktoś coś takiego zauważył?

grochu.slawek - 2016-08-10, 18:14

Kurcze, u mnie dziś to samo ale tylko z tyłu od strony kierowcy. Ja mam pecha do bagażnika leciała mi woda to sie uporałem to teraz do środka leci. Widze że duster zabardzo szczelny nie jest .
Karenzo - 2016-08-10, 21:19

wentylator kabiny / odpływy z drzwi gamera,
innej drogi nie ma .

a wycieraczki to są na szybie , na podłodze to są dywaniki .

gamera - 2016-08-11, 05:50

Dywaniki są z materiału. My na śląsku godomy na te gumowe Trity, ale i dywaniki :)
Spoko.
Najlepsze, że odpływy są drożne bo sprawdzałem wczoraj. Chyba pozostaje tylko szuszarka.

jurek - 2016-08-11, 10:12

Ale wczesniej myjnia. Żeby sprawdzić którędy wlewa się woda. Oczywiście ktoś musi siedzieć w aucie. pozdr
mekintosz - 2016-08-22, 22:52

Jakas plaga tych powodzi ;-( też walczę z sandero ;-(
gamera - 2016-08-23, 12:41
Temat postu: Podobno problem znany w ASO.
Koledzy, przerabiałem to w ostatnim miesiącu. Po konsultacji w kilku ASO na śląsku, poczytaniu i pogadaniu na zagranicznych forumach (tutaj też to pisałem), okazuje się że w tylnych drzwiach do bani jest zrobiona mastyka, która "trzyma" boczek do drzwi (z przodu rzadko ten problem wynika). Woda wlewa się po deszczu / myjni po szybie i nie nadąża spływać otworami na dole drzwi. Mnie spierniczała pod głośnikami po progu na tylne wycieraczki. To co poleciało obok zamoczyło całą podłogę pod siedzeniami kierowcy i pasażera. Polecam wziąć butelkę z wodą, kogoś do środka włożyć na tylna kanapę i przy zamkniętych drzwiach polać intensywnie na zewnątrz po szybie. Finał tego taki, że skończyło się to w ASO w Świętochłowicach rozebraniem boczków i usunięciu starej, prawie "spróchniałej" mastyki (nie mylić z silikonem). Założono nową i problem zniknął. Całkowity koszt to 250 zł za dwoje drzwi. Próbowałem wstrzykiwać na dole silikon, ale nic to nie dało. Woda wylezie wszędzie.
Karenzo - 2016-08-23, 16:09

Prezes napisał/a:
Karenzo napisał/a:
Zamek ani rygiel regulacji nie posiada

Jeszcze dopytam z ciekawości, to rygiel nie jest klasyczny na 2 śrubach?

nie

Prezes - 2016-08-24, 08:43

Dzięki za zdjęcie. Pewnie oszczędność materiałów albo masy auta.
Seba - 2016-11-14, 10:18
Temat postu: Woda pod dywanikiem
Witam,moze ma ktoś jakieś pomysły skad może dostawać się woda pod tylny dywanik za kierowcą w loganie 1 sedan?.sprawdziłem podłoge od dołu i nie widze żadnej dziury a mokro mam centralnie pod dywanikiem,boki suche.
route2000 - 2016-11-14, 10:21

Sprawdź drożność odpływu z szyby przedniej, bo to czasem tak jest.
Trzeba zrobić taki eksperyment, rozbierasz dywanik, siedzisz w środku, a druga osoba leję wodą z zewnątrz i obserwować skąd woda się dostaje.

Marek1603 - 2016-11-14, 10:21

Klima jest?
Sprawdzałeś z przodu?
Może być zatkany odpływ.
Sprawdź pod siedzeniem od strony bagażnika.
Dywanik nie dziurawy czasami?

Seba - 2016-11-14, 10:24

Parokrotnie dywanik(gumowy) był mokry i na górze ale pod nim to już mocniej

Klimy brak

Wlasnie nie wiem gdzie sa te odpływy

Marek1603 - 2016-11-14, 11:00

Dźwigasz maskę ściągasz uszczelkę na podszybiu. Potem tą kratownicę i masz po prawej i po lewej pod zbiorniczkiem płynu spryskiwacza. Prawdopodobnie tam jest zatkany jak zwykle. Woda wtedy przez nawiew dostaje się do wnętrza.
Seba - 2016-11-14, 11:15

Woda dostaje sie przez nawiew na tylny dywanik?
kali - 2016-11-14, 12:35

Na tył to bym stawiał uszczelkę w drzwiach. Czy tylko to miejsce masz Mokre czy jeszcze inne po drodze?
Marek1603 - 2016-11-14, 12:36

Tak. Przez otwór którym zasysa powietrze do kabiny. W tym przypadku powinieneś mieć też mokro pod dywanikiem pasażera z przodu i dopiero może przeciekać do tyłu. To jest do sprawdzenia.
Jak popatrzysz przez tą kratkę w podszybiu to będziesz widział czy stoi woda w rynience.

Seba - 2016-11-14, 14:34

W rynience w podszybiu leci woda ,jest droznosc.kali mokre mam tylko to miejsce.podniosłem dywanik i potraktowałem dwie zaślepki silikonem.uszczelki według mnie są dobre.Może to jakoś dostaje się przez drzwi?
Marek1603 - 2016-11-14, 15:56

A teraz mi zaświtało, że było na forum.

Przez uszczelki szyby w drzwiach i po tapicerce drzwi od wewnętrznej strony zwłaszcza jak auto stoi np. prawymi kołami na chodniku. Wtedy woda zamiast spływać na dół drzwi i otworami na zewnątrz leci na tapicerkę od wewnętrznej strony i wnętrza.
Sprawdź w miejscu styku tapicerki drzwi i blachy drzwi od dołu.

Seba - 2016-11-14, 16:10

Na dole drzwi są jakies dwa otwory ale myslałem ze służa do konserwacji.to co proponujesz jakiegos druta tam wsadzic?i zobaczyć czy nic nie blokuje?chyba nie potrzebnie wysmarowałem silikonem te dwie zaślepki w podłodze
DrOzda - 2016-11-14, 16:13

Tak , trzeba udrożnić otwory odpływowe na dole drzwi ....
Seba - 2016-11-14, 16:28

Ok.wolałbym nie ściągać tapicerki ,spróbuje drutem pomieszać tam :-)
ajax - 2016-11-14, 19:26

Jeśli nie pomoże, to stawiałbym na wypłukana mastykę w tylnych drzwiach. Woda przecieka pomiędzy plastykowym boczkiem a blachą do wnętrza. Miałem podobne objawy
Marek1603 - 2016-11-14, 20:34

ajax napisał/a:
stawiałbym na wypłukana mastykę w tylnych drzwiach.


To właśnie miałem na myśli wcześniej, że tamtędy przecieka do środka.

Seba - 2016-11-14, 20:46

A co to jest ta mastyka :-)
arczi_88 - 2016-11-14, 21:22

Wychodzi na to, że jakieś uszczelnienie między boczkiem a drzwiami.
Seba - 2016-11-14, 21:25

Chyba tak
Marek1603 - 2016-11-14, 21:40

Ten plastikowy boczek jest osadzony (przyklejony) do blachy drzwi na takim uszczelniaczu/mastyce, aby nie było drgań, wibracji.

Było.
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3657

Seba - 2016-11-15, 09:23

Zrobię dzisiaj test z wodą.zobaczymy czy wypłynie otworami.
Seba - 2016-11-15, 12:11

Polałem wodą tak zwany parapet,woda ciekła z otworów na dole drzwi ,nigdzie więcej .Więc chyba wszystko dobrze.
route2000 - 2016-11-15, 12:43

To sprawdź przy okazji po dużej ulewie deszczu... czy nadal wody ni ma. ;-)
Seba - 2016-11-15, 13:11

Ok sprawdze.ale wiesz mokre mam centralnue po środku jakby dziura w podłodze ale dziury nie widze.dlatego potraktowałem dwie zaślepki w podłodze silikonem.zobaczymy
Seba - 2016-12-03, 03:26

Niestety po ostatnich ulewach znowu mam wode na dywaniku i wykładzinie ,ale zdiagnozowałem skąd leci.Leci z dołu boczka tylnego i uszczelką przedostaje się do środka, więc mastyka do wymiany? Orientuje się ktoś może ile kosztuja taka wymiana w serwisie ? Bo sam silikon chyba nie da rady.
laisar - 2016-12-03, 09:59

Demontaż-montaż boczku to 0,2 rbg - a np ASO w Warszawie bierze 170 zł/rbg brutto.

Rolka 2,6 m mastyki kosztuje 13 zł (numer ref. 7701423330) - powinna chyba wystarczyć na wszystkie 4 drzwi.

Tylko że to jest naprawdę bardzo proste do zrobienia samemu - wykręca się wkręt w uchwycie, w klamce, jeśli jest to w głośniku i się go wyjmuje, jeśli jest to zdejmuje korbkę i można odrywać boczek. Potem trzeba ogarnąć starą mastykę i nałożyć nową, rozciągając ją trochę. Montaż w odwrotnej kolejności. Koniec.

Marmach - 2016-12-03, 11:21

laisar napisał/a:
Potem trzeba ogarnąć starą mastykę i nałożyć nową, rozciągając ją trochę.

Oraz wymienić zniszczone spinki ;) Poza tym nie polecam nieostrożnego i zbyt brutalnego zdejmowania boczków, bo się dość łatwo trwale odkształcają i potem trochę odstają - ja zrobiłem kuku "boczkowi" na drzwiach bagażnika...

laisar - 2016-12-03, 11:40

Marmach napisał/a:
zrobiłem kuku "boczkowi" na drzwiach bagażnika...

Wątpię - jeśli coś odstaje, to najprawdopodobniej spinka nie trafiła w dziurkę. BTDT...

Marmach - 2016-12-04, 12:39

laisar napisał/a:
Wątpię - jeśli coś odstaje, to najprawdopodobniej spinka nie trafiła w dziurkę. BTDT...

Cóż, nie mogę tego stwierdzić z całą pewnością, szczególnie że ostatecznie zrezygnowałem z próby zdjęcia "boczka" z drzwi bagażnika, bo zejść nie chciał po dobroci. Ale mam wrażenie, że i z tyłu i od drzwi bocznych trochę się "obluzowały" po 3-krotnym gmeraniu (miałem lakierowane drzwi z jednej strony dwa razy, a trzeci raz zdejmowałem jak je wyciszałem). Nie żeby była to jakaś tragedia, ale przestrzegam przed użyciem nadmiernej siły ;-) W miarę możliwości lepiej podważać niż ciągnąć.

Seba - 2016-12-04, 14:33

Ok dziękuje.a gdzie kupić mastyke panowie,macie jakiś link?
laisar - 2016-12-04, 18:37

Marmach napisał/a:
mam wrażenie, że i z tyłu i od drzwi bocznych trochę się "obluzowały" po 3-krotnym gmeraniu

To twarde plastiki są, nie pamiętasz? (; "Luz" to tylko kwestia montażu.

Seba napisał/a:
gdzie kupić mastyke

W każdym ASO.

Seba - 2016-12-05, 01:13

Laisar w rolce nigdzie nie widzę jednynie w tubach jak silikon.
laisar - 2016-12-05, 02:26

Powyżej podałem numerek i wygląda to tak - https://www.google.pl/search?q=7701423330
Seba - 2016-12-05, 08:45

Ok dzięki.nalepiać to w całości czy można nożyczkami sobie pociąć w kawałki?
laisar - 2016-12-05, 10:40

Tego jest za dużo, trzeba ciąć i trochę naciągać (ok. 1/3?).
Seba - 2016-12-05, 15:16

Jeszcze jedno pytanko boczek trzyma sie na wkretach torx?jezeli tak to jaki numer.?
laisar - 2016-12-09, 18:42

Seba napisał/a:
boczek trzyma sie na wkretach torx?

Tak, bezpośrednio na jednym - bodajże 15.

Drugi trzyma klamkę, która też trzyma boczek - 30?

Seba - 2016-12-12, 19:06

Jestem po wymianie mastyki,niestety nie ja to robiłem tylko kolega.nalepił mastyke na drzwi nie na boczek w dodatku za grubo aż kołki ledwo wskoczyły.Mówił ze zalepił tez mastyką jakies dwie dziury w drzwiach(tył) na dole.Znowu lałem wodą tzn parapet niby sucho ale czuje ze jak deszcz bedzie lał to znowu problem sie pojawi :-|
laisar - 2016-12-12, 19:22

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3657


Seba napisał/a:
zalepił tez mastyką jakies dwie dziury w drzwiach(tył) na dole

Jeżeli to takie:



to bardzo źle - właśnie tymi otworami woda ma wypływać z drzwi, żeby się w nich nie gromadzić.

Seba - 2016-12-12, 19:55

Nie laisar na szczęście nie te.Te co zalepił znajdują sie pod boczkiem mniej wiecej po środku w kształcie jajka :-)
Marmach - 2016-12-12, 20:09

Ja to w ogóle nie rozumiem dlaczego woda miałaby się lać przez "boczek" do kabiny. Owszem, pod plastikiem boczku jest dostępna niczym niezasłonięta (tzn. w sumie częściowo zasłonięta) wnęka drzwi, ale tam powinno być co najwyżej troszkę wody, a nie taki strumień, żeby zalewało boczek od strony drzwi i wlewało się do wnętrza. Może uszczelki szyb przepuszczają? Bo nie bardzo wyobrażam sobie co innego. Gdyby woda w drzwiach stała non-stop wskutek zatkanego odpływu, to by było słychać chlupot.
Marek1603 - 2016-12-12, 20:19

Też nie wiem czy dobrze, że zalepił te jajowate otwory. Nimi chyba ewentualna woda z plastikowego boczku ma spływać do wewnątrz drzwi i dopiero na zewnątrz otworami pokazanymi przez Laisara.
Nie chcę krakać ale jak się tam nazbiera woda i w zimie zamarznie to znowu oderwie mastykę.

Seba - 2016-12-12, 20:50

Jak leję wode na parapet drzwi to woda wylatuje otworami na dole to dobrze czy źle?mam wymienić parapet?na zdj jest otwór zalepiony a po lewej drugi ktorego nie ma na zdj
Marek1603 - 2016-12-12, 21:15

Jak wylatuje dołem to bardzo dobrze. A woda wlewa się po bokach w miejscach styku z pionowymi słupkami prowadnicy szyby.
No i moim zdaniem właśnie jest od tego co mówiłem wyżej.
Jak go zalepisz to woda się zbiera, aż do tego dużego wycięcia, a potem się zaczyna przelewać do wewnątrz drzwi i dolnymi otworami na zewnątrz.

Seba - 2016-12-12, 21:54

Marek1603 to oderwać mastyke z tego co zaznaczyłem na różowo?znalazłem jeszcze jedną zaślepke u dołu drzwi,może zdjąć ją lub zrobić jakieş dziurki
laisar - 2016-12-12, 21:59

Seba napisał/a:
woda wylatuje otworami na dole

Dobrze, ma wylatywać.

Seba napisał/a:
na zdj jest otwór zalepiony

Źle, woda spomiędzy boczku i drzwi nie spłynie, tylko będzie się starała przesączyć przez mastykę.

Seba napisał/a:
oderwać mastyke z tego co zaznaczyłem na różowo?

Tak.

Seba napisał/a:
nalazłem jeszcze jedną zaślepke u dołu drzwi,może zdjąć ją lub zrobić jakieş dziurki

Nie - otwory, o których pisałem poprzednio są niżej, wystarczą, by usunąć wodę.

Seba - 2016-12-12, 23:18

Pojechalem specjalnie na kerchera,potraktowałem drzwi porządnie wodą.Woda jakoś specjalnie nie dostała się do środka jedyne co to uszczelka na progu a dokładniej stoji w niej woda,zlatuje dopiero jak ją odchyle.Uszczelki mają jakiś odpływ?własnie wydaje mi sie ze jak ta uszczelka mocniej zostanie zalana woda to woda dostaje mi sie do srodka.
BoloSr - 2017-04-24, 16:21
Temat postu: Woda za fotelem pasażera - Duster
Witam
Dzisiaj rano sie przerazilem za fotelm pasażera zobaczylem bajoro :(
I teraz czy ktos temat przerabial moze juz bo to mi sie leje po drzwiach a widać ze leci po tapicerce drzwi na dole do srodka :(

Dar1962 - 2017-04-24, 17:34

odkształcona (szczególnie w narożniku) uszczelka tworzy koryto tej rzeczki. Woda płynie z góry od dachu, potem po pionowych odcinkach na dół, pewnie również przez wnętrze drzwi do otworów odwadniających,na próg a potem przez miejsce łączenia do wnętrza - taka jest moja teoria. W leciwym polo mojej żony też coś takiego czasem się zdarza. Tam jest o tyle szczęśliwie, że woda spływa do głębokiego gumowego korytka i nie moczy wykładziny. Trzeba poprawić uszczelkę
BoloSr - 2017-04-24, 17:50

mowisz ze sie wygniotla i przez to leci do srodka woda ???
bo z tego co zauwazylem to woda leci powyzej teglo laczenia uszczelek blizej przodu

Dar1962 - 2017-04-25, 07:08

musi płynąć przez uszczelkę, innej drogi nie ma, podjedź na myjnię, najpierw powycieraj do sucha uszczelkę i próg a potem zamknij i polej lancą pod ciśnieniem przez chwilę porządnie te drzwi - szczególnie ich górną krawędź, szybę, chwilę odczekaj aż spłynie woda i sam sprawdzisz którędy się leje
Marek1603 - 2017-04-25, 07:42

Było. Leci przez uszczelkę szyby (szczególnie po bokach) do wnętrza drzwi i dalej przez mastykę łączenia boczku drzwi z blachą. Sprawdzić dodatkowo odpływy z drzwi na dole.
BoloSr - 2017-04-25, 08:33

Marek1603 napisał/a:
Było. Leci przez uszczelkę szyby (szczególnie po bokach) do wnętrza drzwi i dalej przez mastykę łączenia boczku drzwi z blachą. Sprawdzić dodatkowo odpływy z drzwi na dole.


Dobrze mowisz wczoraj zakleilem dól drzwi tzn boczek drzwiowy z drzwiami i dzisiaj mialem sucho a lalo cala noc :(
Wiec poszl mastyka na boczku a drzwiach.

Marek1603 - 2017-04-25, 09:38

A nie mówiłem.

Prorok jakiś czy coś. ;-) :mrgreen: Jak w tym kawale z Bacą i turystą.

Michał B24 - 2017-04-25, 10:18

A w drzwiach wody nie ma, bo dreny z drzwi zapchane daja podobny efekt.
BoloSr - 2017-04-25, 13:28

Michał B24 napisał/a:
A w drzwiach wody nie ma, bo dreny z drzwi zapchane daja podobny efekt.


nie wody, dreny drozne

Fruxo - 2017-04-25, 14:16

Miałem tak raz po nocy spędzonej gdzieś w górach .
Tajemnica wody w tym miejscu nie została wyjaśniona do dziś ale się nie powtórzyła.

Marek1603 - 2017-04-25, 17:55

Wystarczy, że staniesz lekko jedną stroną wyżej na krawężniku np.
Lajkonik - 2017-04-26, 06:16

Dustery mają problem ze szczelnością uszczelki tylnych drzwi. Zauważyłem u siebie na początku użytkowania, ze czasem coś kapie do środka. Z czasem uszczelka się dotarła i problem ustąpił, ale pamiętam, że swego czasu była dość gorąca dyskusja na temat tej uszczelki u rożnych posiadaczy Dustera.
To co pisze Marek, to też zauważyłem. Pochylenie powoduje, że woda nie odpływa prawidłowo z drzwi i ma szansę "chlapnąć" też do środka, szczególnie w momencie otwierania.

BLACHA_997 - 2017-04-28, 14:02

BoloSr napisał/a:
Marek1603 napisał/a:
Było. Leci przez uszczelkę szyby (szczególnie po bokach) do wnętrza drzwi i dalej przez mastykę łączenia boczku drzwi z blachą. Sprawdzić dodatkowo odpływy z drzwi na dole.


Dobrze mowisz wczoraj zakleilem dól drzwi tzn boczek drzwiowy z drzwiami i dzisiaj mialem sucho a lalo cala noc :(
Wiec poszl mastyka na boczku a drzwiach.


Koledzy pomocy! Mnie też to dotknęło. Wcześniej woda pojawiała się tylko po myciu samochodu karherem. Sądziłem, że wysokie ciśnienie wody powoduje, że jej jakaś część dostaje się do wnętrza. Jenak dzisiaj zauważyłem, a pogodę na Śląsku mamy taką jaką mamy, że zebrało się trochę wody pod dywanikiem za fotelem pasażera. Stąd moje pytanie do "BoloSr" wytłumacz łopatologicznie w jaki sposób zakleiłeś (skleiłeś) boczek drzwiowy z drzwiami. Czy ściągałeś boczek? Czy wystarczy jakimś silikonem "przejechać" spód łączenia boczku z blacharką drzwi? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź gdyż za tydzień czeka mnie długi wyjazd więc chciałbym to posklejać.

BoloSr - 2017-04-28, 15:58

BLACHA_997 napisał/a:
BoloSr napisał/a:
Marek1603 napisał/a:
Było. Leci przez uszczelkę szyby (szczególnie po bokach) do wnętrza drzwi i dalej przez mastykę łączenia boczku drzwi z blachą. Sprawdzić dodatkowo odpływy z drzwi na dole.


Dobrze mowisz wczoraj zakleilem dól drzwi tzn boczek drzwiowy z drzwiami i dzisiaj mialem sucho a lalo cala noc :(
Wiec poszl mastyka na boczku a drzwiach.


Koledzy pomocy! Mnie też to dotknęło. Wcześniej woda pojawiała się tylko po myciu samochodu karherem. Sądziłem, że wysokie ciśnienie wody powoduje, że jej jakaś część dostaje się do wnętrza. Jenak dzisiaj zauważyłem, a pogodę na Śląsku mamy taką jaką mamy, że zebrało się trochę wody pod dywanikiem za fotelem pasażera. Stąd moje pytanie do "BoloSr" wytłumacz łopatologicznie w jaki sposób zakleiłeś (skleiłeś) boczek drzwiowy z drzwiami. Czy ściągałeś boczek? Czy wystarczy jakimś silikonem "przejechać" spód łączenia boczku z blacharką drzwi? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź gdyż za tydzień czeka mnie długi wyjazd więc chciałbym to posklejać.


Juz tlumacze jak doraźnie to zrobic.
Otworzyc drzwi i jak zaobaczymy koniec boczka drzwiowego to bierzemy szeroka taśme i zaklejamy tak zeby taśma skończyla sie za uszczelka jak drzwi domkniemy.
A żeby bylo to zrobione tak jak trzeba to trzeba zdjac ten boczek i na krawędzi nalożyć nowa mastyke czy jak kto woli sylikon ktory zlicuje boczek z drzwiami i woda bedzie sie wydostawac przez otwory dolne w drzwiach a nie przez boczek.
Ja dzisiaj odebrałem Dustera i zrobiono mi to zarown w tych drzwiach które im pokazałem jak i z drugiej strony bo też juz coś tam odpadlo i woda zaczynal sie saczyc :)

Dar1962 - 2017-04-28, 16:50

a może użyć np bezbarwnego silikonu sanitarnego (wodoodporny) położonego z pistoletu? Kosztuje kilkanaście zł i operacja jest banalna
BLACHA_997 - 2017-04-28, 17:33

Dar1962 napisał/a:
a może użyć np bezbarwnego silikonu sanitarnego (wodoodporny) położonego z pistoletu? Kosztuje kilkanaście zł i operacja jest banalna


Tylko czy taki silikon sanitarny nie wchodzi w reakcję z lakierem?
To może już bardziej jakaś masa uszczelniająca?

BoloSr - 2017-04-28, 17:35

BLACHA_997 napisał/a:
Dar1962 napisał/a:
a może użyć np bezbarwnego silikonu sanitarnego (wodoodporny) położonego z pistoletu? Kosztuje kilkanaście zł i operacja jest banalna


Tylko czy taki silikon sanitarny nie wchodzi w reakcję z lakierem?


trza poczytać ale dorażnie zaklej to laczenie szeroka tasma tak jak pisalem i bedzie dobrze potem bedziesz kombinowal albo kupić mastyke z Renowki

grochu.slawek - 2017-04-29, 10:33

Ogólnie Duster przecieka jak moja stara łada Niva :-) , ciekawe czy ten nowy co wyjdzie też tak będzie miał :-) . Ja kupiłem 2 nówkę z salonu i obie przeciekały a co najlepsze ten nowszy z 2015 nie tylko z tyłu ale także do bagażnik. Woda dostaje się przez źle sklejone boczki drzwi tylnych i przez pęknięcia mastyki na rantach rynienki dachu problem rozwiązałem czarnym silikonem do głowic (jest odporny prawię na wszystko :-) ) a że mam czarny kolor to nic nie znać prawie :-) . Serwis potrzebuje około 2 - 3 dni na naprawę tego , wymiana mastyki samych drzwi pewno jest dużo szybsza . Ja z sylikonem jeżdżę jusz 1,5 roku i 50000 km i na razie sucho :-P , ale jak znajdę czas to serwis odwiedzę. Taki to urok Daćki 8-)
Fruxo - 2017-04-29, 12:21

Sprawdzajcie tylne szyby lubią same się opuszczać.
BoloSr - 2017-04-29, 14:07

Fruxo napisał/a:
Sprawdzajcie tylne szyby lubią same się opuszczać.


ale to tylko w przypadku kiedy mamy recznie otwierane a nie jak sa elektryczne :):)

BLACHA_997 - 2017-05-05, 09:42

Już po zabiegu.... Nawet nie musiałem ściągać boczka drzwi. Delikatnie go odchyliłem (generalnie to sam trochę odstaje od blachy), a następnie przez całość spodu zaaplikowałem masę uszczelniającą. Może to nie wygląda estetycznie (masa trochę wystaje spod boczka), ale najważniejsze że skuteczne.
Marek1603 - 2017-05-05, 10:18

I mnie też dopadł problem "bezszczelnych" drzwi. :mrgreen: :mrgreen:
Przed wczoraj stałem pod dość znacznym skosem. Lewą stroną wyżej, a w nocy był deszcz/ulewa. Rano na dywaniku było kilka kropelek wody, która wyciekła na wysokości głośnika, bo tam też było wilgotne.

Fruxo - 2017-07-22, 19:06

Niestety mam to samo , woda leci spod głośnika a odpływ wody jest drożny , wyciągnąłem nawet zaślepkę ale nic to nie pomogło
U mnie przeciekają tylne drzwi za kierowcą. Ktoś doszedł co jest problemem ?

arczi_88 - 2017-07-22, 19:17

O ile sobie dobrze przypominam to problemem była przepuszczająca mastyka, która klei boczek do drzwi.
corrado - 2017-07-22, 19:19

2 miesiace temu daćka była na mega rzęsistym deszczem przez całą noc pod chmurka nad morzem ....
Na drugi dzien mialem mokro za to z tylu pod nogami pasazerow z lewej i z prawej.
Podejrzewam troche uszczelki ale w sumie nie sprawdzilem tego jeszcze bo juz nie zmoczyla sie tak daćka od teog czasu.

laisar - 2017-07-22, 23:45

Fruxo napisał/a:
co jest problemem ?

Tak jak napisał arczi_88 - na 95% mastyka, czyli masa uszczelniająca między boczkiem a blachą drzwi.

Naprawa: 13 zł i 15 min.

Szczegóły w tym temacie, scalonym z kilku podobnych.

Fruxo - 2017-07-23, 00:32

trzeba zrywać całe czy tylko podlepić od dołu ? Myślałem w miejscu przecieku usunąć nożem kilka cm i wepchać masę uszczelniająca bolla
laisar - 2017-07-23, 02:38

Zdjęcie boczku jest tak proste, że szkoda się bawić w półśrodki.
Seba - 2017-07-24, 15:59

Ja wymieniłem mastyke(tylne drzwi) ale dalej lała mi się woda,napewno źle ją założyłem,za grubo.Potraktowałem uszczelke od dołu tapeciakiem na szerokosc 2cm i mam spokój.
laisar - 2017-07-28, 00:07

Seba napisał/a:
źle ją założyłem,za grubo

Być może źle, ale raczej na pewno nie dlatego, że za grubo - bo im jej więcej, tym powinno być szczelniej.

Być może problemem były jakieś nierówności i dziury w tej mastyce, np po zbyt mocnym dociśnięciu przy montażu boczku - wtedy masa się wygniata, przywiera do jednych miejsc, a odkleja od innych.

Tomiczi - 2017-08-03, 19:28
Temat postu: woda w Daci Duster
Witam 2-3 lat temu walczyłem z wodą w Dacia Duster lało się lewą i prawą stroną przez głośniki na podłogę serwis walczył parę ładnych tygodni wymieniali uszczelki na zewnątrz wewnątrz gdzie się dało nawet te po lifcie wsadzili i dalej leciało drzwi były ok Jednaj serwis rozłożył ręce po tym wszystkim patrzyłem na Dusterka z 5-10min i zapaliła się lampka wyciągnąłem owiewki na szyby i KUZWA przestało lecieć :-) :):):):):):):):):):):):) przyczyną była owiewka która rozszczelniła szybę z uszczelką i powstała nie widocznym okiem przerwa i woda lała sie jak z natrysku po szybie do środka na głośnik i woda w butach. Pozdrawiam
Marek1603 - 2017-08-03, 19:52

Jaka owiewka? Dokładałeś jakieś?
shrek - 2017-08-04, 05:16

Ja rozumie, ze dokladane.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group