DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - 4WD Lock

Drakula - 2011-01-28, 08:45
Temat postu: 4WD Lock
Witam!
Ostatnio jeden znajomy powiedział mi, że ustawienia 4WD Lock można używać WYŁĄCZNIE na krótkich i prostych odcinkach - bez skręcania, czyli praktycznie tylko wtedy gdy się zakopiesz i chcesz wyjechać (swoją wiedzę opierał na znajomości Suzuki Jimny którego jest posiadaczem). W instrukcji obsługi DD jest napisane, że tego trybu należy używać wyłącznie podczas jazdy w terenie itd. natomiast nie ma wzmianki że tylko na krótkich odcinkach i bez skręcania. Macie jakieś szersze praktyczne lub teoretyczne wiadomości na ten temat?

billbill666 - 2011-01-28, 08:57

Drakula coś Ci powiedział i nic nie powiedział co by tyczyło DUSTERA ;-) to o czym on Ci mówił(to na prosto,itd..)tak załącza się reduktor(tzw.żółw)w SJ czy SGV i innych terenówkach.Ty śmiało możesz używać 4x4 w błotku(lekkim)śniegu,świeżo po opadach i nie tylko,oblodzenie podłoża.Na zblokowanym 4x4 nie można śmigać po suchym podłożu.Także bez obaw używaj.
maciek - 2011-01-28, 09:30

billbill666 napisał/a:
.Na zblokowanym 4x4 nie można śmigać po suchym podłożu.Także bez obaw używaj.


ale po osiągnięciu 50km/h komputer sam przełączy na napęd 4x2

billbill666 - 2011-01-28, 10:01

maćku127 w ZUZIE II mogę 2x 50km na zblokowanym 4x4 śmigać.W książce od DUSTERA chyba jest opis jak tego używać?(nie wiem bo nie miałem tej lektury przed oczami)Można też jechać na zblokowanym 4x4 po suchym ale jedna strona kół musi się ślizgać(typowy przykład naszych dróg po odśnieżeniu,prawa krawędź jezdni oblodzona,ośnieżona,lewa sucha,czysta)
laisar - 2011-01-28, 11:52

Drakula napisał/a:
4WD Lock można używać WYŁĄCZNIE na krótkich i prostych odcinkach - bez skręcania

To dotyczy aut z blokadą dyferencjałów na osiach - a Duster ma tylko międzyosiowego, którego stanu sam sobie pilnuje. Tak że bez obaw - jak pisze maciek127, w razie czego ustrojstwo samo się automagicznie odblokuje.


TSD było już o tym sporo na naszym forum - np http://www.daciaklub.pl/f...p?p=71435#71435 - więc wystarczy poszukać (:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group