DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Podgrzewane / zamarzające wycieraczki

tweeciak - 2011-11-30, 19:10
Temat postu: Podgrzewane / zamarzające wycieraczki
TUTAJ
mcvBL - 2011-11-30, 20:28

Ale po co ??

w wiekszosci aut mamy nawiew (bardzo dobrze dzialajacy i szybko) na przednia szybe (cala) a ta wycieraczka dziala tylko punktowo w miejscu gdzie przylega w stanie spoczynku.

Wiec moim zdaniem to tylko zbedny bajer

matucha - 2011-11-30, 20:34

W Polonezie powiedziałbym, że zbędny bajer. W Dacii wycieraczka zatrzymuje się bardzo nisko i nawiew nie stopi śniegu / lodu na wycieraczce.
mcvBL - 2011-11-30, 20:38

hmmm co do wycieraczki w Dacii to ja mozna ja ustawic wlasnie Pod nawiew. wystarczylo odkrecic i przestawic o kilka zabkow na prowadnicy. robilem tak w poprzednim BMW e36 bo tez mial nisko wycieraczki i niedogrzewal. co do nawiewu w daci to mam wrazenie ze po uruchomieniu silnika nagrzewa sie blyskawicznie.wy tez tak macie??
tweeciak - 2011-11-30, 20:50

Powiem...podobnie do Matuchy
Nie raz...musialem sie zatrzymywac i sciagac lod z wycieraczek, ale czy jest to "niezbedne"???

piotrres - 2011-12-01, 10:57

mcvBL napisał/a:
... co do wycieraczki w Dacii to ja można ja ustawić właśnie pod nawiew. wystarczyło odkręcić i przestawić o kilka ząbków .... Co do nawiewu w Daci to mam wrażenie ze po uruchomieniu silnika nagrzewa sie błyskawicznie. Wy tez tak macie??

Takoż i uczyniłem zakładając przy okazji dłuższe (2x550 mm) niż norma przewiduje (2x510 mm)
Vide:
http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=165
i następne

wojtek_pl - 2011-12-01, 11:22

Miałem problem z wycieraczkami w Jeepie. Jak sypał śnieg i był korek i jechało się powoli to śnieg gromadził się we wgłębieniach gumy (tych rowkach wzdłuż gumy), zamarzał i w rezultacie wycieraczka nie przylegała do szyby i nie zbierała z niej śniegu. Co było bardzo upierdliwe i wymagało zatrzymywania się i czyszczenia (dokładnego !) wycieraczek... Także podgrzewane gumki mogą być przydatne. Pomijając podgrzewane całej szyby robi się czasami podgrzewanie miejsca spoczynkowego wycieraczki na szybie np. jednym paskiem miedzi naklejonym na szybie od środka (takim samym jak na tylnej szybie). Z tyłu z kolei czasem jeden czy dwa paski podgrzewające są poprowadzone tak aby przechodziły pod tylną wycieraczką i odmrażały ją od szyby.
W tym konkretnym przypadku zastanawiam się jak opływ powietrza wokół ramienia wycieraczki z kablem wpłynie na działanie wycieraczek, hałas i opór powietrza. No i czy nie urwie tego kabla...

mcvBL - 2011-12-01, 19:18

u mnie jest Podgrzewana uszczelka na podszybiu i jest git :) mysle ze wlasnie po to ja tam wmontowano i ladnie i praktycznie :)
limo - 2011-12-01, 20:03

whuuuuuuuuuuuuut? jak to podgrzewana uszczelka na podszybiu :mrgreen:
ajax - 2011-12-03, 11:05

Więcej informacji proszę. Co? Jak? Gdzie? Za ile?
wiciu_r - 2014-01-22, 18:40
Temat postu: zamarzające wycieraczki
Witam!
Ostatnio w związku z niesprzyjającą aurą stwierdziłem, że wycieraczki są mi psu na budę.
Same wycieraczki działają OK, ale zamarzają zawiaski w konstrukcji trzymającej gumowe pióro przez co wycieraczka nie dostosowuje się do zmiennego kształtu szyby.
Pierwsze co zrobiłem to wywaliłem oryginalne końcówki spryskiwaczy na takie rozpryskowe, pokrywające całą szybę, które spryskują przy okazji same pióra, ale każdorazowe "odtajanie" spryskanych zawiasów trwa kilkadziesiąt sekund pryskania.
Ma ktoś ten problem realnie rozwiązany?
Może pióra Boscha nowego typu z samej gumy, albo jakiś nadmuch spod silnika na pióra?
Codziennie 80km dojazdów w marznącym deszcz czy za innymi chlapiącymi autami zaczynają być problemem.
Pozdro

Mariusz - 2014-01-22, 19:16

Widziałem w ofercie Renault nowe wycieraczki, które zamówiłem. Jutro mogę opisać jak będę miał je w ręku. Jak chcesz to spójrz na nie tu http://www.skleprenaultwa...%2C-Logan-I/172
Lukas87 - 2014-01-22, 19:43

ja zawsze kupuję "płaskie" wycieraczki i u mnie problemu nie ma
MCV - 2014-01-22, 20:10

Te wycieraczki z oferty Renault to chyba nie nowe. U mnie w Loganie jeżdżą od dawna ;-) Chyba że tylko z zewnątrz są identyczne, a unowocześniono gumę.
Marmach - 2014-01-22, 20:22

Ostatnio kupiłem komplet płaskich wycieraczek i żeby było śmiesznie mimo czterech rodzajów mocowań nie było takiego pod Dacię - a to, co było, skutkowało ścieraniem tylko na końcach pióra.

Używałem też płaskich Motgumów (acz do innego samochodu) i też były problemy z przyleganiem, chociaz zdecydowanie mniejsze.

Niestety tradycyjne wycieraczki poza zamarzaniem są chyba na każdym polu lepsze ;P

Lukas87 - 2014-01-22, 20:29

zawsze kupuję płaskie z uniteca w auchanie, fajnie ścierają i nie skrzypią w dobrej cenie bo już mi kiedyś zapie.... wycieraczki na parkingu :evil:
Boogie - 2014-01-22, 20:45

A mi właśnie przy płaskich rozwałiły się mocowania w tym deszczu połączonym z mrozem, dziś zmieniłem na klasyczne. Podejrzewam że zamarzająca woda rozsadziła platik.

wiciu_r, od jakiego auta zamontowałeś te spryskiwacze mgłowe?

mekintosz - 2014-01-22, 21:20

Płaskie Boscha też lubią zamarzać i usztywaniać się, jednak po ręcznym odlodzeniu spełniają w miarę swoją funkcję przy minus ileś tam celcjusza.
Marmach - 2014-01-22, 21:58

Lukas87 napisał/a:
zawsze kupuję płaskie z uniteca w auchanie, fajnie ścierają i nie skrzypią w dobrej cenie bo już mi kiedyś zapie.... wycieraczki na parkingu

No właśnie ostatnio kupiłem Uniteca w Oszołomie i jedną musiałem ściągać w kawałkach, a w drugiej połamać plastikowy zaczep szczypcami, bo nie chciały zejść. Myślałem, że założyłem złe mocowania, ale nie - żadne inne z pudełka nie pasowały.

Nawiasem mówiąc jak były założone przez te 10 minut, to nie ścierały praktycznie w ogóle i skrzypiały jak nieszczęście - więc nie wiem o co chodzi :D

Boogie napisał/a:
wiciu_r, od jakiego auta zamontowałeś te spryskiwacze mgłowe?

Wszyscy tu chyba montowali uniwersalne mgłowe z Allegro...?

mekintosz - 2014-01-22, 22:01

Większość takie kupiła.

http://allegro.pl/mglowe-...3860550029.html

bebe - 2014-01-22, 23:45

Coś mi świta, że przynajmniej Bosch Aerotwin przychodzą z dwoma rodzajami mocowań, jest to oznaczone jakąś literką na opakowaniu, w każdym z rodzajów jest jeszcze kilka plastikowych adapterów. Więc w szczególności można kupić niby uniwersalne pióra, niby z adapterami, a jednak niepasujące.
wojtek_pl - 2014-01-23, 08:22

Przeczekać pogodę. :)
DrOzda - 2014-01-23, 09:46

Płaskie wycieraczki z Biedronki i biedronkowy płyn do szyb bardzo dobrze sprawdzają się w obecne mrozy. Ładnie zbierają a płyn po odparowaniu nie zostawia warstwy zamarzającej wody jak inne supermarketowe wynalazki.
Dar1962 - 2014-01-23, 15:29

cytując W-ce Premier Bieńkowską - sorry, ale mamy taki klimat :mrgreen:
wiciu_r - 2014-01-23, 15:58

Cytat:
od jakiego auta zamontowałeś te spryskiwacze mgłowe

zakupiłem w serwisie Peugeota po 28zł za sztukę, nie wiem od jakiego modelu bo mnie to mało interesowało, samo mocowanie spryskiwaczy musiałem trochę podszlifować i tapeciakiem plastiki obrobić, aby przeszło i zaskoczyło w gnieździe maski, ale trzymają mocno i działają super. Te same można kupić w citroenie, ale są zdaje się trochę droższe.

Tak w sumie myślę, że najsensowniejszym rozwiązaniem jest takie z busów, czy z citroena Bx, czyli wężyki doprowadzone do piór wycieraczek. Wszystko wówczas ścieka po piórach i szybach, skuteczność jest naprawdę lepsza.

Boogie - 2014-01-23, 16:08

No własnie do Citroena Xsary kupowałem jakies 3 lata temu to były po 12zł/szt. w salonie, dlatego trochę się zdziwiłem ile te uniwersalne kosztują.
Kratylos - 2014-01-26, 07:35


Kratylos - 2014-01-27, 09:11


route2000 - 2017-01-09, 11:58

http://www.daciaklub.pl/f...1717497#1717497
kali napisał/a:
za podgrzewane wycieraczki zapłaciłem 130zł

Jakiej firmy masz podgrzewane wycieraczki, jak jest zasilane i gdzie można kupić? ;-)

jas_pik - 2017-01-09, 12:52

Są na portalach aukcyjnych, nawet dość tanio. Po 90 zł. Zasilanie kabelkiem do gumki.
Ale czy warto ?

kali - 2017-01-09, 17:33

Dzisiaj założyłem na razie podpiołem pod dmuchawę. Problem ze to płaskie bez stelaża. U mnie zostawia to małe nie wytarcia. Ale przynajmniej w trasie nie będę musiał ich trzepać.
Dokładnie te kupiłem zapłaciłem z wysyłką 125zł człowiek jest z Warszawy. Znalazłem aukcje w archiwum allegro. Był numer telefonu. I mam. :lol:

maugu - 2019-01-14, 14:10

Mam takie pytanie do użytkowników Dusterów w naprawdę zimowych warunkach (niskich temperaturach) o to czy nie występuje problem z zamarzaniem (obmarzaniem) piór wycieraczek. Zauważyłam, że bardzo ładnie chowają się one poza widoczną część szyby przedniej (na dół), ale w trakcie jazdy znajdują się wtedy (leżą) na nieogrzewanej części szyby, a otwory z ciepłym powietrzem (od wewnątrz) skierowane są jednak jakieś 10 cm wyżej . Czy to nie powoduje, że w duże mrozy po prosty latają po szybie dwa sople? Na razie to moja pierwsza zima z DD i jeszcze tego nie doświadczyłam, może nie ma problemu bo ciepło z silnika jakoś tam je opływa?
Belphegor - 2019-01-14, 15:21

W większości aut występuje ten problem. Zwłaszcza, gdy wycieraczki były wcześniej mokre, a potem złapał mróz. W Dusterze bardziej doświadczyłem tego przy tylnej wycieraczce, która nie umiała się dostosować do kształtu szyby podczas ruchu wycierania. ;-)

Natomiast przednie obłażą lodem tak, czy inaczej. Zawsze jak odśnieżam auto, to czyszczę wycieraczki z lodu i staram się je "rozruszać".

maugu - 2019-01-14, 16:56

Poprzednio opanowałam sztukę tak wyhamować wycieraczki, że leżały trochę wyżej (na ogrzewanej części szyby) - tu się chyba tak nie da. Pozostaje jednak powrót do tematu podgrzewania płynu spryskiwaczy (jeżeli zima zmusi :)
eplus - 2019-01-14, 17:04

Widziałem w jakimś samochodzie przełączanie dwóch pozycji parkowania wycieraczek, letnią pod maską i zimową nad wylotem ogrzewania. Ręczne zatrzymanie wycieraczek wyłączeniem kluczyka nic nie da, gdyż po ponownym przekręceniu kluczyka ruszą.
Belphegor - 2019-01-14, 17:12

maugu - auta są teraz tak projektowane, żeby wycieraczki parkowały na tej ciemnej części szyby, by były bardziej "niewidoczne". A ta część jest poza zakresem nawiewu na przód.
wuju - 2019-01-14, 17:46

No niekoniecznie się z Tobą zgodzę mam auto z 2018 r. i wycieraczki są tak zaprojektowane żeby parkowały w ogrzewanej strefie szyby.
eplus - 2019-01-14, 18:54

A może da się przestawić o ząbek do góry, z korzyścią dla zmniejszenia mokrego klina na środku szyby?
metalic - 2019-01-14, 19:04

Wycieraczki w Dusterze to jedna z rzeczy które mnie wkurzają. Po pierwsze tak jak piszecie ciężko się odladzają a po drugie brak czyszczenia sporej części szyby po prawej stronie.
maugu - 2019-01-14, 19:06

To pewnie bardzo ciężkie do wykonania, ale jakby tam (miejsce parkowania piór) od spodu szyby podkleić jakąś folię grzewczą? https://pl.wikipedia.org/wiki/Folia_grzewcza
Nawet wąski pasek?

Belphegor - 2019-01-14, 19:46

wuju napisał/a:
No niekoniecznie się z Tobą zgodzę mam auto z 2018 r. i wycieraczki są tak zaprojektowane żeby parkowały w ogrzewanej strefie szyby.


Ale po nocy szyba i tak jest zimna. A jak już zacznie dmuchać ciepłym nawiewem, to ciepło rozejdzie się na większość szyby. Szczerze, to nigdy się nad tym nie zastanawiałem przyzwyczajony do sprawdzania przed jazdą, czy wycieraczki nie przymarzły do szyby i czy nie są zalodzone.

dodek - 2019-01-14, 20:03

Mam zmienione pióra wycieraczek na dłuższe tak aby zmnieszyć pole "martwego klina" na środku przedniej szyby. Aby pióra nie zachodziły na siebie przesunąłem również ich położenie spoczynkowe w poziomie o przysłowiowy ząbek.
Jest kilka plusów
- zmniejszone martwe pole,
- lepsze dociskanie zakładanej, srebrnej maty na przednią szybę,
- szybsze usuwanie lodu z wycieraczek

Ponadto polecam po każdej zimowej jeździe przetrzeć pióra wycieraczek szmatką najlepiej zmoczoną zimowym płynem do szyb.
Czysta wycieraczka mniej przymarza do szyby

maugu - 2021-02-08, 12:14
Temat postu: Obmarzające pióra wycieraczek
No i chyba pierwszy raz się dzisiaj solidnie zeźliłam na mojego Dusterka. Po kilku kilometrach jazdy w temp. -10st i lekkim śnieżku, z piór wycieraczek (a w zasadzie tego po stronie kierowcy) został obmarznięty sopelek. Nie zbierał narastającego zalodzenia z szyby i pomimo max nawiewu na przednią szybę sytuacja robiła się coraz gorsza zmuszając mnie w końcu do zjazdu na stację benzynową i ręcznego zeskrobania lodu z szyby i obtrzepania pióra. Lód narósł przy lewym słupku i na dole w miejscu parkowania wycieraczki. Pióro pasażera jakoś się wyrabiało, a moje tylko mazało i coraz bardziej się lodziło. Być może to wina pióra, lub słabego płynu w spryskiwaczu, ale nie powinno być tak, że w trybie przerywanym pióro parkuje na dole szyby w miejscu nie ogrzewanym i tam sobie obmarza – to jakieś niedopatrzenie projektowe. Ten problem już był kiedyś poruszany na forum, ale u mnie dzisiaj przeszedł w stadium „nie do akceptacji”. Sprawdzono mi już, że mam pomiędzy szybą, a wewnętrznym plastikiem co najmniej 1mm szczelinę o głębokości ok.10 cm na całej szerokości szyby przedniej - to ta cześć szyby zamalowana na czarno. I teraz zamierzam tam wepchnąć jakąś folię grzewcza np. taką ( https://allegro.pl/oferta/mata-grzewcza-podgrzewacz-lusterka-245x125-12v-9753028226 ) tak by grzała miejsce parkowania wycieraczek. Sama elektryka to ponoć prosta sprawa to tu nie przewiduję problemu, ale, mam prośbę do forumowiczów, czy ktoś już robił coś takiego, czy ma może ktoś fotkę Dustera bez przedniej szyby? Chcę maksymalnie ułatwić pracę montażystom jak i też wykluczyć jakieś uszkodzenia przy wpychaniu folii "na ślepo". Myślę o wstawieniu tam 3-4 takich mat jak z linku – chyba, że ktoś ma lepszy pomysł. Wszelkie (krytyczne ) uwagi mile widziane :)
trybik - 2021-02-08, 12:46

wydaje mi się że jest to wina źle nastawionego nawiewy na przednia szybę, myślę że po odśnieżeniu przedniej szyby ogrzewanie należy włączyć np. na wnętrze auta , gdyż ciepłe powietrze cały czas grzeje szybę topi śnieg który w efekcie marznie i na szybie i wycieraczce
maugu - 2021-02-08, 13:36

No może rzeczywiście jest gdzieś niedrożny kanał doprowadzający nawiew na lewą stronę szyby, bo nastawiam nawiewy w pozycji tylko na szybę i temp. na max, pobór powietrza oczywiście z zewnątrz (parowanie), ale w temp - 10 i opadach - niestety pióra obmarzają. Nie było do tej pory na szczęście dłuższych okresów z dużym mrozem, ale przy minus 20 to pewnie byłaby makabra. Muszę tę drożność jakoś sprawdzić. (?)
Prezes - 2021-02-08, 14:05

Kiedyś na forum głośno było o ogrzewanych piórach wycieraczek.. ostatnio o ogrzewanej przedniej szybie od braci ze wschodu :-)
Sam dziś o takiej pomyślałem, jak po przejechaniu wycieraczkami na chwilę mi szybę obladzało..
Te maty to prosta sprawa, wystarczy pod 12V podpiąć i już.. Ciekaw jestem, czy z szyba jest tak samo, może ktoś wie?

maugu - 2021-02-08, 14:20

Teoretycznie to powinno być proste, ale nie wiem czy podgrzewanie "czegoś tam" pod plastikiem nie spowoduje jakiś kłopotów - chyba tam nic nie ma i temperaturę mi jakoś ustawią na nie za dużą (może szeregowo te maty?) to chyba nic się nie stanie, ale wolałabym wiedzieć co tam jest w okolicy.
Krystian67 - 2021-02-08, 18:15

Zapytanie do kol. trybik. Widzę ze masz dokkera .Czy np. wczoraj marzły Ci szyby .Wrecz po natryskaniu płynem robiła sie powłoka .Leciał deszcz lodowy. /grysik/ Strach jechać. Płyn -22 st. max. Pogoda zła , chyba -6. Nie wyobrazam sobie wiecej. Grzałem tylko szybę. Może tu była przyczyna. Cała historia trwała jakies 15 min. Potem powoli puszczało.
trybik - 2021-02-08, 18:38

wczoraj akurat nie jeździłem , ale tydzień wcześniej w pierwszy atak zimy na Podlasiu jechałem służbowo, fiatem dukato ,nie było takiego mrozu za to padał zacinający śnieg , mojemu kierowcy oprócz szyby obmarzały też wycieraczki , kilka krotnie w drodze wychodziłem i oczyszczałem je z lodu , myślę że ogrzana przednia szyba + śnieg który się stopniowo rozpuszczał powodował taką sytuacje , być może się mylę, ostatnio staram się po odgrzaniu szyby poszczać ciepło na wnętrze samochodu by szyba była sucha ,
maugu - 2021-02-08, 21:40

trybik napisał/a:
...., być może się mylę, ostatnio staram się po odgrzaniu szyby poszczać ciepło na wnętrze samochodu by szyba była sucha ,

Ale to jak? W trakcie jazdy - już w nagrzanym samochodzie - nie włączasz nadmuchu na szybę i jest lepiej? Do czasu jak mi nie zamontują podgrzewania szyby będę próbować różnych wariantów nadmuchu - zobaczymy, ( ale nawet w maluchu jakoś mi tak nie zamarzało - przynajmniej nie pamiętam :)
Ale też może to wina płynu - wlałam koncentrat - jutro podobna pogoda, będę testować.

maugu - 2021-02-09, 10:44

maugu napisał/a:
... - jutro podobna pogoda, będę testować.

No i nici z testowania - nie padało, ale klamka zapadła, już mi kupują podgrzewacze, zobaczymy co z tego wyjdzie (i kiedy mi to zrobią). Fajnie, że tematy połączone bo można przekrojowo spojrzeć na problem, ale wydaje mi się, że podgrzewanie szyby będzie lepszym rozwiązaniem niż podgrzewanie pióra (miałabym kłopot przy demontażu). Dzięki filmikowi kol.Czajo - http://www.daciaklub.pl/f...1819072#1819072 - udało mi się podejrzeć co jest pomiędzy szybą i plastikami - chyba nic (foto)

Czajo - 2021-02-09, 10:53

Wstawiłem film jako ciekawostkę z fabryki, nie wiedziałem, że komuś może się przydać :) miło mi słyszeć, że jednak tak się stało :)
Black Dusty - 2021-02-09, 17:46

Na Alli coś takiego mają i pewnie jeszcze kilka innych patentów
https://pl.aliexpress.com/item/1005001931569767.html

maugu - 2021-02-09, 19:08

No właśnie coś takiego szukałam, ale już mi zamówili to z allegro - będzie szybciej. Generalnie tak jak w temacie o parowaniu szyb problem by rozwiązała szyba z drucikami (nawet opcja za dopłatą), a tak trzeba się gimnastykować.
laisar - 2021-02-09, 19:14

maugu napisał/a:
problem by rozwiązała szyba z drucikami

Do dustera taka jest - 727122049R / 727122144R.

[Edycja - to numery części do I generacji.]

maugu - 2021-02-09, 21:39

Dobrze wiedzieć - jak (odpukać) kiedyś jakiś kamyk walnie w szybę do trzeba będzie odżałować te parę groszy więcej i mieć spokój zimą, bo tak to szkoda by mi było "kaleczyć" samochodzik.
Prezes - 2021-02-09, 23:06

laisar, a wiesz czy wystarczy 12v podłączyć? Jak na zdjęcia patrzyłem, to zawsze są dwie kostki,k może jedna na plus - druga na minus? Ja lubię takie upgrade'y :)
laisar - 2021-02-09, 23:16

Prezes napisał/a:
czy wystarczy 12v podłączyć?

Zasadniczo tak, chociaż oryginalna instalacja jest oczywiście nieco bardziej skomplikowana - ma bezpieczniki, przełączniki i przekaźniki, wystarczyło zaguglać:

Prezes - 2021-02-10, 08:56

laisar, dzięki!
nie jestem w tym zbyt biegły, ale wygląda, że wystarczy z dwóch stron plus podpiąć, oczywiście za bezpiecznikiem i włącznikiem, czyli termometru raczej nie ma i przegrzać szyba się nie powinna.. Właśnie mnie dziwiło i nadal dziwi, że wtyczki są po obu stronach i plus z obu stron wchodzi


laisar napisał/a:
Do dustera taka jest - 727122049R / 727122144R.

To do Dustera 2 ?

Black Dusty - 2021-02-10, 09:40

Prezes napisał/a:
przegrzać szyba się nie powinna

Takie podgrzewanie szyby zwykle działa przez określony przez producenta czas (jakiś timer jest) a nie ciągle póki nie wyłączysz.
Prezes napisał/a:
mnie dziwiło i nadal dziwi, że wtyczki są po obu stronach i plus z obu stron wchodzi

Bo zwykle szyba jest dzielona na dwie sekcje grzewcze.

Dracid - 2021-02-10, 09:47

Prezes napisał/a:
To do Dustera 2?


Do jedynki, niestety.

W Rosji podgrzewanie przedniej szyby to temat powszechny i te numery do dla "jedynki" (bo "dwójki" w Rosji jeszcze nie ma).

Prezes - 2021-02-10, 10:12

Szkoda, bo taki mod trochę korci 8-)
route2000 - 2021-02-10, 10:25

Black Dusty napisał/a:
Na Alli coś takiego mają i pewnie jeszcze kilka innych patentów
https://pl.aliexpress.com/item/1005001931569767.html

Tak, tylko nie do każdego auta wejdzie...
U mnie w Lodgy to trzeba by było zdejmować szybę aby przykleić grzałkę by leżała na wysokości wycieraczek, a wycieraczki leżą poniżej linii widoczności szyby czyli na czarnym polu. Wtedy montaż grzałki od wewnątrz szyby na samym dole bez demontażu szyby niewiele pomoże... Chyba że jeszcze demontaż kokpitu pomoże, ale nie dam głowy..

laisar - 2021-02-10, 11:32

Prezes napisał/a:
To do Dustera 2?

A nie, do I, bo odpowiadałem maugu, a jakoś byłem przekonany, że ma tę generację.

Ale do II zapewne też będzie, bo jego sprzedaż rusza właśnie w Rosji.

ptakooo - 2021-02-14, 12:15

RD2

W Rosji Duster (pod znakiem Renault) ma ogrzewaną szybę i kierownicę...

maugu - 2021-02-14, 14:54

ptakooo napisał/a:
RD2

W filmiku o temacie wątku - 12 minuta 15 sek.

Od piątku mam już założone podgrzewacze obszaru parkowania wycieraczek, ale nie pada i nie mogę ich przetestować. Nie wiem czy na duże mrozy nie będą trochę za słabe bo szyba jest tylko wyczuwalnie cieplejsza (25-30st), ale czy przy dużych opadach, mocno ujemnej temp. i trakcie jazdy stopi się lód? Jeżeli nie nadąży się topić - wtedy pewnie trzeba będzie zmieniać na podgrzewacz podobny do wskazanego przez kol. Black Dusty .

Prezes - 2021-02-15, 12:11

ptakooo napisał/a:
W Rosji Duster (pod znakiem Renault) ma ogrzewaną szybę i kierownicę...

WOW - obu tych rzeczy mi brakuje.. z czego kierownicy podgrzewanej bardziej
Aż się rozmarzyłem, gdyby w aso chcieli mi to ściągnąć i zamontować..

telecaster1951 - 2021-02-15, 22:35

W Rosji zarówno Dustery jak i Logany czy Sandero mają opcje ogrzewania szyby i kierownicy. Skoro mają, to musi istnieć opcja sprowadzenia części. Sprawdzając po VINie, nie ma szans na znalezienie takiej części. Trzeba po oznaczeniu modelu. Jak się ma numer, to trzeba zagadać z ASO czy by nie dali rady sprowadzić.
Mało tego, AGC je sprzedaje pod swoimi symbolami (to te same szyby co idą na pierwszy montaż), więc można odezwać się do nich, albo do intercarsa.

route2000 - 2021-02-16, 08:17

telecaster1951 napisał/a:
Mało tego, AGC je sprzedaje pod swoimi symbolami (to te same szyby co idą na pierwszy montaż), więc można odezwać się do nich, albo do intercarsa.

AGC produkuje szyb do aut?? Bo na tej stronie internetowej tego nie widzę, tylko same rożne szyby do budownictwa...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group