DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - DACIA LODGY 1.5 DCI 110KM - moja Szara Kometa :)

andrev17 - 2012-12-18, 23:42
Temat postu: DACIA LODGY 1.5 DCI 110KM - moja Szara Kometa :)
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów;)
Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem Dacii Lodgy 1,5 dci 110KM, wersja PRESTIGE 7-os. w kolorze szarej komety:).

Wyposażenie dodatkowe w gratisie od dealera to:
Autoalarm,
Dywaniki,
Podłokietnik,
Szampan dla Żony;P

+ dokupione koło zapasowe.

Dziś zrobione 60km (droga z salonu do domku:) - spalanie 5,5L/100km ON.

I kilka słów po przesiadce z Logana MCV 7os. Laureat 1.6 16V:
Silniczek super! Dużo bardziej cichy niż benzyniak 1,6 w Loganie, jest elastyczny i myślę że będzie ekonomiczny... P.S. 6 bieg przy 100km/h i te obroty to jest coś pięknego:)
Skrzynia biegów precyzyjna i chodzi bardzo lekko.
Resorowanie też w porządku, dużo sztywniej niż w Loganie (ciśnienie przód 2,4; tył 2,7 jak instrukcja podaje, ale myślę że to trochę za dużo) może to dziwne, ale wybrałem felgi stalowe do wersji PRESTIGE:] (185/65/15) ze względu na lepszy komfort jazdy (wizualnie też nie najgorzej:))
Wyciszenie w środku dużo lepsze niż w Loganie!
Widoczność świetna.
SYSTEM MEDIA-NAV to bardzo fajna rzecz!
Szkoda, że nie ma lampki nad 3 rzędem siedzeń lub w bagażniku ale już mam na to patent:)
Szczerze mówiąc widać duży postęp między Loganem a Lodgy.

Ja osobiście chciałem wersję Laureat z silniczkiem 1,5dci 90KM, na pewno mniej by palił, ale wyszło jak wyszło i myślę, że nie zawiodę się na ekonomiczności i dynamice stodziesiątki;)

Jednym słowem to kawał sympatycznej fury:)

Zdjęcia wstawię już wkrótce!

Pozdrawiam Was;)

Piotr_K - 2012-12-19, 01:39

Gratulacje z dobrego - jak myślę - wyboru, chętnie popatrzę na Twoje cudo ;)

Może to głupio pytać, ale co porabiasz w Meksyku? na stałe?

Pijava - 2012-12-19, 09:49

Gratuluje i życzę zawsze szerokiej drogi:). My naszą lodzię odbieramy w sobotę, najśmieszniejsze jest to że nie jechaliśmy Lodgy z silnikiem benzynowym bo nie było takiej do testów, więc zobaczymy dopiero na swojej jak się jeździ.
TD Pedro - 2012-12-19, 10:00

andrev17 napisał/a:
P.S. Następny będzie DUSTER


- jednak "zdradziłeś" Dustera na rzecz Lodgy :-P :lol: ...

andrev17 napisał/a:
Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem Dacii Lodgy


- dalszego (i nieustajacego) zadowolenia z ujeżdżania "lodzi' życzę :-) ...

DrOzda - 2012-12-19, 11:03

Pijava napisał/a:
Gratuluje i życzę zawsze szerokiej drogi:). My naszą lodzię odbieramy w sobotę, najśmieszniejsze jest to że nie jechaliśmy Lodgy z silnikiem benzynowym bo nie było takiej do testów, więc zobaczymy dopiero na swojej jak się jeździ.

Na początku jest strasznie mułowato, po 500 km zaczyna odżywac.

Dar1962 - 2012-12-19, 11:34

szerokości,bezawaryjności i wiele zadowolenia z tego fajnego autka ;-)
Marek1603 - 2012-12-19, 12:47

Witaj w klubie.
Pijava - 2012-12-19, 14:47

DrOzda napisał/a:

Na początku jest strasznie mułowato, po 500 km zaczyna odżywac.


Ło matko :)) Już nie pamiętam jak to jest jeździć nowym autem z salonu - ostanie było ticio w 1997r . Byle ta mulastość nie została na zawsze :)

andrev17 - 2012-12-19, 19:33

Piotr_K napisał/a:
Gratulacje z dobrego - jak myślę - wyboru, chętnie popatrzę na Twoje cudo ;)

Może to głupio pytać, ale co porabiasz w Meksyku? na stałe?


Małe sprostowanie:) od wiek wieków na moje małe miasteczko na Kujawach mówi się meksyk, wiedzą to mali i duzi, sąsiedzi bliżsi i dalsi:)
Także w Meksyku żyję i pracuję na stałe;)

Cytat:
- jednak "zdradziłeś" Dustera na rzecz Lodgy :-P :lol: ...


Rzeczywiście, nie mogłem się doczekać za faceliftem Dusterka iwybrałem Lodzię;)


Dzisiaj zrobiłem trasę 200km. 75% trasa, 25% miasto.
Jazda bardzo spokojna, ponieważ ruch był duży (do 90km/h)
Spalanie 5,4l/100km.
Chyba jeszcze nie umiem jeździć dieslem:/ albo wynik 4,4l/100km w cyklu mieszanym podany przez producenta to bajka;)

Dar1962 - 2012-12-19, 22:37

1/auto na dotarciu - po 3000 km będzie paliło mniej
2/mimo wszystko bajka

Axia - 2012-12-19, 22:53

Mi pali po dotarciu o litr wiecej 😃 w sumie to juz wiem po co jest docieranie, żeby ci pokazać ile może palic twoje auto kiedy jeździsz spokojnie 😊
Prezes - 2012-12-20, 09:02

andrev17 napisał/a:
Spalanie 5,4l/100km.
To jest dobry wynik!

Axia napisał/a:
Mi pali po dotarciu o litr wiecej 😃 w sumie to juz wiem po co jest docieranie, żeby ci pokazać ile może palic twoje auto kiedy jeździsz spokojnie

Hahaha! Mam tak samo i myślę tak samo :lol: Wszyscy mówią, że po dotarciu będzie palić mniej, a mam już drugie auto, które po dotarciu pali więcej :mrgreen: Ale też jeździ szybciej :mrgreen:

andrev17 - 2012-12-21, 23:22

Obiecane focie;)

Oprócz tego, że coś puka w okolicach klapy od bagażnika od czasu do czasu jest super!
Kocham LODZIĘ:)

boboo - 2012-12-22, 07:02

andrev17 napisał/a:
Oprócz tego, że coś puka w okolicach klapy od bagażnika od czasu do czasu jest super!

Spróbuj lepiej przymocować rury idące od wlewu paliwa do baku.
W "niemieckich" Lodziach tam była przyczyna pukania.

stepwayka - 2012-12-22, 11:33

Śliczna :-D
TD Pedro - 2012-12-22, 11:38

MSZ w plenerze prezentuje się zdecydowanie lepiej niż w salonie, może dlatego, że jest bardziej "ludzka" :-P (czytaj: spersonalizowana) do kogoś należy, ktoś jest z nią sentymentalnie związany :lol: ...
dużo zadowolenia z jazdy i bezproblemowej eksploatacji życzę... :-)

Dar1962 - 2012-12-22, 14:58

fotki nadają się do folderu ;-) choć na nich wygląda bardziej niebiesko niż szaro, ale może komety takie są?
Dusterjack - 2012-12-22, 15:55

kawał samochodu, przyjemności z ujeżdżania ;-)
monopios - 2012-12-22, 16:00

Super fotki ;-)
Marckok - 2012-12-22, 16:13

witam kolegę; wersje mamy te same, kolor ciut inny

jestem ciekaw, jak u Ciebie będzie ze spalaniem

u mnie to obecnie 7,1 l /100 km

przejechane 12 000 km

andrev17 - 2012-12-22, 17:16

Marckok napisał/a:
witam kolegę; wersje mamy te same, kolor ciut inny

jestem ciekaw, jak u Ciebie będzie ze spalaniem

u mnie to obecnie 7,1 l /100 km

przejechane 12 000 km


Witaj:)
spalanie mnie dobija, narazie mam 6,2 i rośnie;(
żebym wiedział, że on tyle pije poczekałbym za 1,2TCe.
chyba to najbardziej nieekonomiczny silnik diesla w gamie Renault...

Marckok - 2012-12-22, 19:32

u mnie ustabilizowało się w okolicy tych 7 litrów

zapewne wersja 90 KM byłaby bardziej ekonomiczne

tyle że ja sporą część z tych 12 kkm zrobiłem na autostradach na 6 biegu, więc moim zdaniem powinno być oszczędnie (obroty miałem w granicach 2000)

biorę poprawkę na zimę, opony zimowe i stalowe felgi w miejsce oryginalnych alu, ale i tak rozbieżność między katalogiem a rzeczywistością jest dramatyczna

Dar1962 - 2012-12-22, 20:22

andrev17 napisał/a:
spalanie mnie dobija, narazie mam 6,2 i rośnie;(

punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia (za kierownicą również) Mnie nie dobija 13l Pb /100 km,które pokazuje teraz komputer pokładowy (krótkie odcinki,wiele postojów zakupowych, trochę jazd (prawie)ekstremalnych po zaśnieżonych ścieżkach, silnik często nadużywany do ogrzania wnętrza) :-P

TD Pedro - 2012-12-22, 22:28

no to moja drakulka jest dla mnie łaskawsza :-P , przy porównywalnych warunkach eksploatacji komputer pokazuje w granicach 11,5-11.8 l/100, ale to i tak jest weryfikowane przy dystrybutorze (raczej wychodzi podobnie)...
tomala72 - 2012-12-23, 08:49

Ładna:)

No chory bym bym był jak bym się czegoś nie czepił...trochę mi ta lodzia caravanem zajeżdża:)))

Ale ogólnie jest ok no w końcu coś za coś (bagaznik, 7 miejsc)

Z tym caravanem to nic indywidualnego dla Kolegi andrew17, tylko lodzia w ciemnym kolorze jakoś tak wyszła:)))

andrev17 - 2013-01-05, 14:41

Moze i karawnem zajeżdża ale bardzo sympatycznie się nią jeździ, dlatego jestem w stanie przymknac na to oko :)

Dziś mojej Lodzi pyknął 1000km.
Wczoraj zrobilem trase 200km w tym 15km po miescie. Spalanie 5,1 powiedzmy ze jechalem troszke eko;). Ciezko jest zejsc ponizej 5l/100km ale jest to mozliwe:). Najlepsza predkosc na V biegu to 70-80 wtedy licznik pokazuje ok. 3,8 - 4,2 literka w danej chwili. Ten silnik pali najmniej przy bardzo niskich obrotach, tylko czasem wydaje mi sie ze sa juz za niskie kiedy zaczyna sie buczenie:/

Jeszcze jedna rzecz, ktorej nie moge ogarnac to w media-nav opcja podglaszania sie w miare rozwijania predkosci, za chiny ludowe mi to nie chce zadzaialac:/

Poza tym Lodzia to dobra kobieta jest. :-D

malygabrys - 2013-01-05, 14:52

to jak ci tak dobrze idzie jazda Lodzią to MCV -ki nie chcesz sprzedać (chyba że coś mi umknęło i już jej nie masz)

Spalanie i oszczędność to jedno a przyjemność jazdy to drugie - życzę przyjemności z "tą dobrą kobietą" :-P :lol:

andrev17 - 2013-01-05, 14:58

No niestety dobry i solidny Don Logano dobija dopiero do 70.000km, dlatego potrzymam go jeszcze troszke:)
malygabrys - 2013-01-05, 15:04

Jak bedziesz go chciał opylić daj znać bo zaczynam szukać MCV z 1,6 16V jako auta pod gaz i do roboty :-D
Boogie - 2013-01-05, 16:12

andrev17 napisał/a:
Wczoraj zrobilem trase 200km w tym 15km po miescie. Spalanie 5,1 powiedzmy ze jechalem troszke eko;). Ciezko jest zejsc ponizej 5l/100km ale jest to mozliwe:). Najlepsza predkosc na V biegu to 70-80 wtedy licznik pokazuje ok. 3,8 - 4,2 literka w danej chwili. Ten silnik pali najmniej przy bardzo niskich obrotach, tylko czasem wydaje mi sie ze sa juz za niskie kiedy zaczyna sie buczenie:/


Mam dokładnie to samo. Dodatkowo komputer coś wolno odświeża spalanie chwilowe, w Skodzie to jakoś lepiej działa. Na razie dane fabryczne są dla mnie bajką. W Fabii ze spalaniem schodziem poniżej danych, tu nie potrafię sie do nich zbliżyć. Trzeba będzię poćwiczyć! :)

boboo - 2013-01-06, 07:37

Boogie napisał/a:
Na razie dane fabryczne są dla mnie bajką. W Fabii ze spalaniem schodziem poniżej danych, tu nie potrafię sie do nich zbliżyć. Trzeba będzię poćwiczyć! :)

Dotrzyj ją najpierw, zrób pierwszy przegląd (wymiana oleju).
Poczekaj na wiosnę -> letnie opony + wyższe temperatury.
Będzie dobrze 8-)

Gimbo - 2013-01-25, 10:48

Turbodieslem trzeba nauczyć się jeździć.

Z moich obserwacji wynika, że duże oszczędności można poczynić wykorzystując hamowanie silnikiem. Nawet w trasie tak robię, że czasami puszczam nieco gaz. Prędkość spada niewiele, a spalanie jest zauważalnie niższe.

Na każdy silnik jest inny sposób ;) Musisz "trenować" ;)

andrev17 - 2013-01-25, 18:00

Caly czas ucze sie nim jezdzic;) Dzisiaj wskoczyło lodzi 2000km, wiem, że to mało, ale juz chyba wyczulem silniczek, ktory jest coraz bardziej zwawy :-) spalanie okolo 5,5 litra/100km w trasie i troszke po miescie.
Slyszalem tez, ze po dotarciu komputer zmniejsza dawke paliwa, to prawda? I kiedy dokladnie to nastepuje? :-)

yadoctor - 2013-01-25, 18:07

Poza tym licz się ze stopniowym spadkiem spalania przez nawet kilkanaście pierwszych tysięcy kilometrów.
Boogie - 2013-01-25, 20:16

Ja mam koło 8tys przebiegu i potwierdzam że silnik jest żwawy, wyprzedzanie nie stanowi najmniejszego problemu. Co do spalania wypowiem się po kolejnym tankowaniu ;) Trzeba też wziąć pod uwagę, że obecnie temperatury nie sprzyjają oszczędzaniu...
Prezes - 2013-01-25, 21:59

U mnie im bardziej dotarty silnik tym większe spalanie :-P Przestaje się wtedy docierać :mrgreen:
Dar1962 - 2013-01-25, 23:59

Prezes napisał/a:
U mnie im bardziej dotarty silnik tym większe spalanie :-P Przestaje się wtedy docierać :mrgreen:

u mnie podobnie, ale jak sądzę, wynika to zupełnie z czegoś innego, kończy się zabawa w docieranie, pieszczenie, głaskanie a zaczyna się prawdziwa jazda :-P

andrev17 - 2013-01-26, 22:47

boboo napisał/a:

Spróbuj lepiej przymocować rury idące od wlewu paliwa do baku.
W "niemieckich" Lodziach tam była przyczyna pukania.


Dzisiaj spedzilem popoludnie w kanale:/ probowalem wyeliminowac pukanie poprzez wcisniecie otuliny na rury idace do baku; otulina- o dlugosci ok. 25cm weszla ciasno, ale niestety nic nie dala. Probowalem tez szukac jakichs luzow w poblizu ale nic nie znalazlem.

Nie mam pojecia co to puka ale denerwuje mnie to bardzo, bo nie jezdze 30stoletnim Zukiem tylko nowym Lodem;)

nie bede juz nic sam grzebal, tylko poczekam do wymiany oleju i zlece to serwisowi;)

andrev17 - 2013-02-05, 17:54

Eureka!:)
po tygodniu siedzenia jak szczur w kanale, wyszedłem do światła i znalazłem przyczynę pukania :-)
!@#$% klapa bagażnika, wystarczyło odkręcić torxem śrubę i cofnąć metalowy uchwyt który "łapie" zamek klapy podczas zamykania. Był za mocno wysunięty do przodu i klapa miała luzy.

No i podczas jazdy jest cisza jak makiem zasiał i teraz dopiero jestem całkowicie zadowolony ze współżycia z moją Lodzią;)

RenaultDacia - 2013-02-05, 22:25

To już od czasów Renault w latach 90-tych wiadomo, że jak coś w tych autach puka, to sprawdzamy najpierw "pierdoły" typu klapa ;)
Boogie - 2013-02-05, 23:19

andrev17, gratulacje :)
andrev17 - 2013-02-06, 10:44

RenaultDacia napisał/a:
To już od czasów Renault w latach 90-tych wiadomo, że jak coś w tych autach puka, to sprawdzamy najpierw "pierdoły" typu klapa ;)


Dlaczego nie napisałeś mi tego 2 tygodnie temu? ;-)

andrev17 - 2013-04-24, 21:21

Witam wszystkich serdecznie,
na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że mam silnik dotarty: 6900km.
Jeszcze oleju nie wymieniałem po dotarciu, ale spalanko spadło, na trasie 100km ostatnio miałem 4,5L/100km, i można zejść spokojnie do 4L/100km przy dłuższych odcinkach autostradowych (ale nie przekraczając 110km/h).


Poza tym, zrobiłem małą modyfikację oryginalnego systemu audio (MEDIA NAV)
A konkretnie dodałem jeszcze tweeterki koło słupków bocznych (Sinuslive) + aktywny bas (Pioneer 20cm) pod przednim siedzeniem pasażera. I teraz wiem, że żyję:):):)
Montaż wykonał serwis Renault i zrobił to bardzo profesjonalnie!!!!!!!
Teraz mam mjuzik jaki chciałem, a furorę robi zespół ENEJ - Lili :-D
Fotki modyfikacji dodam w najbliższej przyszłości... :-)
pozdrawiam!

tomszafa - 2013-04-25, 13:37

andrev17 napisał/a:
Witam wszystkich serdecznie,
na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że mam silnik dotarty: 6900km.
Jeszcze oleju nie wymieniałem po dotarciu, ale spalanko spadło, na trasie 100km ostatnio miałem 4,5L/100km, i można zejść spokojnie do 4L/100km przy dłuższych odcinkach autostradowych (ale nie przekraczając 110km/h).


Poza tym, zrobiłem małą modyfikację oryginalnego systemu audio (MEDIA NAV)
A konkretnie dodałem jeszcze tweeterki koło słupków bocznych (Sinuslive) + aktywny bas (Pioneer 20cm) pod przednim siedzeniem pasażera. I teraz wiem, że żyję:):):)
Montaż wykonał serwis Renault i zrobił to bardzo profesjonalnie!!!!!!!
Teraz mam mjuzik jaki chciałem, a furorę robi zespół ENEJ - Lili :-D
Fotki modyfikacji dodam w najbliższej przyszłości... :-)
pozdrawiam!


No właśnie bez fotek sie nie liczy ;-)

andrev17 - 2013-04-27, 10:25

fotki:)
subwoofer pięknie się mieści pod fotelem pasażera.

Pshemo - 2013-04-28, 11:54

a możesz zdradzić ile serwis sobie policzył za taką operacje. Sam też planuje poprawić jakość dźwięku w autku :)
andrev17 - 2013-04-28, 15:01

robili od 8 do 14, skasowali 350zł.
marszelest - 2013-04-28, 17:40

ten sub jest super, wreszcie coś co ma poręczne kształty :mrgreen:
andrev17 - 2013-04-28, 18:01

No i teraz akustycznie w Lodzi jest ekstra. brakowalo wlasnie syczkow i basu. przechodzilem rozne suby w moim krotkim zyciu i skrzynie i tuby w trabancie ktorego mialem i w lagunach ale ten aktywny pioneer naprawde daje rade;) polecam kazdemu;)
tomszafa - 2013-04-29, 11:55

andrev17 napisał/a:
No i teraz akustycznie w Lodzi jest ekstra. brakowalo wlasnie syczkow i basu. przechodzilem rozne suby w moim krotkim zyciu i skrzynie i tuby w trabancie ktorego mialem i w lagunach ale ten aktywny pioneer naprawde daje rade;) polecam kazdemu;)


Fajnie to wszystko zrobione.

Raphael - 2013-05-12, 08:05

Powiem tak, Lodzia jak Lodzia, ale zdjęcia w lesie FANTASTYCZNE. Jak to zrobiłeś, że Dacia jest wyraźna a las rozmyty? W aparacie, czy w programie graficznym?
BoloSr - 2013-05-12, 08:47

Raphael napisał/a:
Powiem tak, Lodzia jak Lodzia, ale zdjęcia w lesie FANTASTYCZNE. Jak to zrobiłeś, że Dacia jest wyraźna a las rozmyty? W aparacie, czy w programie graficznym?


aparat :)

andrev17 - 2013-05-12, 09:21

właśnie, aparatem, a dokładniej to zasługa obiektywu;)
wieza - 2013-06-11, 14:57

podeślij dane syczków oraz jaki model tego subofera masz
andrev17 - 2013-06-11, 21:59

Syki to Sinuslive Neo25, a Subwoofer to Pioneer TS-WX210A.
mekintosz - 2013-06-11, 23:27

http://www.pioneer.pl/pl/...X210A/zoom.html

Fajny, zgrabny ;-)

tylko cena ;-(

http://allegro.pl/aktywny...3316067349.html

andrev17 - 2013-06-12, 09:15

Mi się udało kupić za 650 nowy z alledrogo. troszkę wysoka cena, ale ma dobre brzmienie i to się liczy;)

Co do mojej Lodzi, zaraz stuknie 10000km, olej po dotarciu wymieniony.
Wczoraj zrobiłem małą trasę (270km) w tym 100km po autostradzie (sprawdziłem maks. prędkość - 185km/h:) oraz trochę po mieście Łodzi i Zgierzu. Zatankowany był do pełna, po powrocie do domu licznik pokazał że zostało 880km do zrobienia + 270 przebytego = 1150, jeżeli nie cisnął bym na autostradzie do 185 to na pewno byłoby jeszcze lepiej;) średnie spalanie komputer wyliczył na 5.0L/100km.

I jeszcze jedno, wróciła sprawa pukania w tyle pojazdu :evil: Myślałem, że po wyregulowaniu torxem tylnej klapy jest dobrze, bo było, ale przez 2dni i znowu to wróciło. Byłem w serwisie, przesmarowali wszystkie zamki, sprawdzili zawieszenie i powiedzieli że jest ok i oni nic nie słyszą. A to klekotanie zdarza się zawsze przez pierwszych kilkanaście km, potem cichnie i nic nie slysze, aha podczas jazdy z załadowanym bagażnikiem od razu jest cicho. Więc myślę, że jest to związane z zawieszeniem tylnym, amortyzatorami, a nie zamkami drzwi/klapy... Ma ktoś już zdiagnozowany ten problem??? :roll:

wieza - 2013-07-15, 20:59

ps subofer masz za montowany pod siedzeniem przednim? nie przeszkadza pasażerowi z nóżkami jak z tyłu siedzi?
wieza - 2013-07-15, 21:09

ps tankowałes może pod korek ciekaw jestem ile wchodzi?
:)

andrev17 - 2013-12-09, 21:10

wieza napisał/a:
ps subofer masz za montowany pod siedzeniem przednim? nie przeszkadza pasażerowi z nóżkami jak z tyłu siedzi?


subwoofer mam pod siedzeniem przednim, nie przeszkadza siedzącemu z tyłu, w ogóle nie widać, że tam jest;-)

A dzisiaj Lodzi strzeliło 22222km.
Jak na razie zero problemów (oprócz :lol: pukania w tyle pojazdu od nowości, którego nikt nie może rozkminić, łącznie z ASO)
Mimo tego kupiłbym drugi raz Loda, bo jeździ mi się naprawdę super;-)

andrev17 - 2014-03-13, 17:15

Witam, aktualnie moja Lodgy po wymianie gwarancyjnej tylnych amortyzatorów.
Pukanie... caly czas wystepuje na nierownosciach, wiec chyba trafilem na wadliwa partie amorkow albo jest jakas wada konstrulcyjna w mojej lodgy :-/

BigT - 2014-03-13, 22:05

andrev17 napisał/a:
(...)
Poza tym, zrobiłem małą modyfikację oryginalnego systemu audio (MEDIA NAV)
A konkretnie dodałem jeszcze tweeterki koło słupków bocznych (Sinuslive) + aktywny bas (Pioneer 20cm) pod przednim siedzeniem pasażera. I teraz wiem, że żyję:):):)
Montaż wykonał serwis Renault i zrobił to bardzo profesjonalnie!!!!!!!
(...)

Patrząc na montaż kopułek to bym z tym profesjonalizmem nie przesadzał :/


EDIT
Właśnie z ciekawości sprawdziłem ile ten sub kosztuje:
http://www.megamedia.pl/s...&ceneo_spo=true
Jak chce się wydawać kasę radzę najpierw pojechać do jakiegoś dobrego sklepu/salonu/warsztatu z car audio, pogadać, posłuchać, wrzucić to i owo testowo do samochodu i ocenić.
W okolicy polecam ogarniętych chłopaków z http://audio-technik.pl/

andrev17 - 2014-03-14, 06:49

Jak na serwis specjalizujacy sie w naprawach mechanicznych to zrobili to bardzo dobrze, ten sub mozna kupic za 630 zl, tylko trzeba umiec szukac, poza tym mieszkam w malej dziurze i nie mam czasu jezdzic po monterach car audio, a ten zestaw co mam w zupelnosci mi wystarcza.
Moim zdaniem jezeli Dacia montuje MediaNav za doplata, to powinna byc w opcjach mozliwosc dokupienia jakiegos lepszego systemu audio niekoniecznie Bose:-)

BigT - 2014-03-14, 08:35

andrev17 napisał/a:
a ten zestaw co mam w zupelnosci mi wystarcza.
Zestaw jak zestaw, ale jakby kopułki grały w tę stronę co powinny to byłoby lepiej ;)

Nie wiem za ile można go szukać bo nie szukałem nie wiadomo gdzie, tylko wrzuciłem w ceneo.

Wiesz - kto bogatemu zabroni ?:)

andrev17 napisał/a:
Moim zdaniem jezeli Dacia montuje MediaNav za doplata, to powinna byc w opcjach mozliwosc dokupienia jakiegos lepszego systemu audio niekoniecznie Bose:-)
Niby tak, ale w sądzę że w daciach i tak nikt by nie kupował, większości ludzi wystarcza brzęczenie w okolicach kolan :)
Przynajmniej dopóki nie posłuchają czegoś lepszego, bo z doświadczenia wiem że sporo ludzi którym "wystarcza" to co mają, nawet nie jakiś melomanów, czy bardzo osłuchanych w sprzęcie, jak wsiada do wozu gdzie gra tak jak powinno jednak szybko zmienia zdanie. I nie chodzi tu o ilość czy głebokość basu, a przede wszystkim o średnice i kopułki - wokale, dobrze to pokazuje błedy w zwrotnicy, jeśli już bas to przede wszystkim jego muzykalność, precyzję i elastyczność - kiedy potrzeba kopie, kiedy potrzeba jest rozwalisty i trzęsie. Ale i tak scena to jest to co naprawdę zachwyca.

Niestety to kosztuje, a czy warto - dla mnie tak, ale pewnie nie dla każdego, bo pewnie są ludzie którzy za te pieniądze woleli by LPG kupić ;] Ale nawet dla przeciętnej osoby, która spędza w samochodzie kawałek dnia, myślę że warto raz czy dwa pojechać, posłuchać, poradzić się i nawet nieco więcej wydać.

Mikele - 2014-03-14, 15:58

Ja bym takie tweetery próbował jakoś w plastiku słupka ukryć, bo faktycznie tak zamontowane na pewno brzmią lepiej niż wyglądają :mrgreen:
Pamiętam że ktoś na forum miał takie głośniczki, tylko o mniejszej średnicy membrany, zamontowane właśnie w plastiku i wyglądało to całkiem elegancko, jak fabryczne.

BigT - 2014-03-14, 19:10

Ja dziś przechodziłem etap montażu kopułek, wieczorem wrzucę foty :)
Niestety ustalanie odpowiedniej pozycji zajęło kilka kwadransów i pochłonęło prawie całą rolkę taśmy malarskiej ;]

U mnie wygląda to mniej więcej tak:





Więcej szczegółów:
http://www.daciaklub.pl/f...1633372#1633372

andrev17 - 2014-03-16, 20:56

BigT napisał/a:

Wiesz - kto bogatemu zabroni ?:)



Bogaty kupuje lexa a nie daćke

BigT - 2014-03-16, 23:39

No nie wiem, w pewnym momencie przelicza się czas na pieniądze, jeśli dla wydania jakiegoś 1000zł :
andrev17 napisał/a:
nie mam czasu jezdzic po monterach car audio

to znaczy że wartość swojej dniówki wyceniasz wyżej, co nie czyni Cię tak bardzo biednym w takim razie - jakieś 20 kpln miesięcznie :)
A uwierz mi - samochody często mają się zupełnie nijak do stanu konta ;]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group