Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: laisar
2009-07-10, 19:02
Światła dzienne - umiejscowienie, modele, montaż
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-14, 08:52   

radhasek napisał/a:
Ale ja eplusa na myśli nie miałem, ;-)

Nieeee, serio?!

<;
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-11-14, 09:49   

benny86 napisał/a:
taa.... na papierze to nawet faszyzm w najostrzejszych formach był społecznie uzasadniony

Czyżby Kolega także narzekał na autorytarne zapędy kolegi Admina :?: :!: Ale wg mnie do faszyzmu to jeszcze całe lata świetlne... :mrgreen:
;-) ;-) ;-) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez eplus 2011-11-14, 09:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-11-14, 11:41   

eplus napisał/a:
Czyżby Kolega także narzekał na autorytarne zapędy kolegi Admina

Nie, co najwyżej uważam za średnio udane przytaczanie cytatów naszych możnowładców z epoki słusznie minionej, a już na pewno wyrażam daleko idącą ironię wobec ichniejszych poglądów
 
tweeciak 



Marka: Dacia
Model: Sandero STEPWAY
Silnik: 1.5 DCI
Rocznik: 2010
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 329
Skąd: mazowieckie/łódzkie
Wysłany: 2011-11-14, 12:00   

To wciaz rozmowa o Swiatlach dziennych?
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-11-15, 11:53   

tweeciak napisał/a:
To wciąż rozmowa o Światłach dziennych?

Ad rem: Wg panów ze Zodiacu w RZ, rozwiązanie pokazane przez Wojtka_pl jest poprawne:



eplus napisał/a:
laisar napisał/a:
Owszem, uszczelka też ma pewnie stosowną homologację czy inne dopuszczenie do użytku [:

Zgoda, ale to jest uszczelka do :mrgreen: przednich :mrgreen: drzwi malucha.
Pod maską Dacii może być szkodliwa dla środowiska (rozkład w wysokiej temperaturze) albo śmiercionośna.


A niech to, nigdy nie udało mi się otworzyć tylnych drzwi malucha :lol:

Dzisiaj dokonam rytualnego aktu spalenia fragmentu Uszczelki Zagłady™ o dłg. ok. 5mm , wprowadzając tym samym toksyczne substancje do środowiska nienaturalnego


eplus napisał/a:
Oj, mam chyba niehomologowany mózg, :oops: bo trochę żałuję dawnych czasów. Dawniej wystarczyłoby napisać, że rozporządzenie Wysokiego Komisarza Unii dotyczy ryb, raków oraz ryb i raków łącznie. :-/ :-) ;-)
8-) 8-) i ślimaków. O!

A to jeszcze pikuś, ponieważ pewien duży gryzoń południowoamerykański został uznany, z przyczyn teologicznych, za rybę: ergo ma homologację rybną! :-)

No ale już dyskusja zaczyna pełznąć ad absurdum.
________________________________________________
P.S.:
Próba ogniowa wykonana: fragment uszczelki wyeksponowany na działanie płomienia zapalniczki zaczął się po 10 sekundach. palić czerwono-pomarańczowym płomieniem, wydzielając przy tym "zapach zwycięstwa" Po następnych 10 sekundach "pożar" ugaszono.
Jednoczenie pragnę nadmienić, że w komorze silnika znajduje się wiele substancji łatwopalnych, od płynu do spryskiwaczy i (być może!) zbiorniczka który jego jest, poczynając...

dd_swiatła_dzienne.jpg
Oto moja propozycja
Plik ściągnięto 250 raz(y) 35,73 KB

_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2011-11-17, 00:46, w całości zmieniany 11 razy  
 
pkplxd2245 


Marka: duster
Model: laureat
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 36
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-11-16, 17:33   Dacia Duster 2x4 - światła jazdy dzień

witam wszystkich - dziś moja dasterka miała przegląd roczny , ale sprawa jest inna.
A mianowicie na szafkach szklanych w serwisie zauważyłem światła jazdy dzień (404 PLN) i zapytałem się możliwość montażu w/w światłem w Dacia Duster i wychodzi z tego ,że Dacia nie przewiduje montażu w ogóle w/w świateł , Pan z serwisu MORY - Warszwa tłumaczył , że oni mogą je założyć ale gwarancji na to ,że coś się w Dacia przepali lub po psuje ze względu na założone światła nie dają gwarancji. Chciałbym znać Wasze szanowni forumowicze zdanie na ten temat , bo gwarancja mi przepadnie i takie tam bzdury - albo nie? proszę o doradzenie mi. Pozdrawiam
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-16, 17:40   

W skrócie: pan z serwisu pitoli.

Wersja rozszerzona: ani dacia, ani pewnie te światła nie mają w sobie jakiejś kosmicznej technologii - wszystko montuje się więc zgodnie z zasadami i instrukcją dostarczoną przez producenta tych lamp, żadnej filozofii w tym nie ma.

Oczywiście, można to zrobić źle - i wtedy, jeśli coś się z tego powodu zepsuje, to gwarancja takiej awarii nie obejmie, ale przy poprawnym montażu dziennych raczej nic podobnego się nie zdarzy.


(Jedyny ewentualny problem jest natomiast zupełnie inny - gdzie te lampy umieścić: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2263 ...).
Ostatnio zmieniony przez laisar 2011-11-16, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-11-16, 18:16   

Czyżby Philipsy? Za takie: DayLight 8 w Zodiac'u w RZ życzą sobie równe 400 PLN (w sklepie 390 zł, oczywiście za montaż chcieliby sobie policzyć drugie tyle, ponieważ: trzeba zamontować, ułożyć, przetestować, etc. bomba a to jakieś.... 3 roboczogodziny :shock: czyli za całokształt, bagatela ok. 800 PLN No, ale w RZ dają gwarancję na usługę.

I jeszcze jedno: całkiem rozbudowany dział dotyczący świateł dziennych znajdziesz tutaj:
http://www.daciaklub.pl/f...p=107381#107381

laisar napisał/a:
W skrócie: pan z serwisu pitoli.

Słusznie prawisz, pitoli jak pobity w sądzie :-D
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2011-11-17, 12:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2011-11-16, 19:52   

z tą gwarancją to przeraża mnie aso... a jak podłączysz cokolwiek (CB Radio, ładowarkę samochodową do telefonu) do zapalniczki to stracisz gwarancję? Idąc dalej - jak podłączysz te dzienne do zapalniczki to stracisz gwarancję? nie bo niby czemu - nie będziesz przecież nawet czerpał 10A (taki jest bezpiecznik), a zapewne z 1, no to na co masz stracić gwarancję jak ktoś z serwisu ma podłączyć przekaźnik pod akumulator i stacyjkę (pewnie z jakimś bezpiecznikiem), zgodnie z instrukcją świateł i sztuką?

IMHO jest to kolejny przykład serwisu "w Dacii? To się nie opłaca"... Wojna z aso niczemu nie służy, ale w razie sporu gwarancyjnego potrzebują rzeczoznawcy który przedstawi związek przyczynowo-skutkowy jak te dzienne wpłynęły na... rdze, zawieszenie, czy nawet na resztę instalacji elektrycznej..
 
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1146
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2011-11-17, 09:43   

mi dzienne założyliw 0,5 h i nikt nie pitolił że stracę jakąś gwarancję nie c hce sie leniom, widać za dużo klientów mają i kasy jednocześnie
 
tweeciak 



Marka: Dacia
Model: Sandero STEPWAY
Silnik: 1.5 DCI
Rocznik: 2010
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 329
Skąd: mazowieckie/łódzkie
Wysłany: 2011-11-17, 10:35   

Bylem na Pulawskiej-zapytalem jaki jest koszt montazu ogrzewania lusterek zewnetrznych w Stepce. Odpowiedz: nie ma mozliowsci zalozenia niczego-co nie bylo wyposazeniem w tym samochodzie. hehehe
I takim oto sposobem-poszukam w innym autoryzowanym serwisie
Wczesniej taka sama odpowiedz byla w sprawie montazu swiatel dziennych.
A jakbym kupil dedykowany hak do samochodu...z wiazka juz - to montaz u nich....jedyne 495 zł

A tak na marginesie....niezla kase zbije autoryzowany serwis...ktory nie bedzie sprawial problemow przy montazu rzeczy ktore sa w tym samym modelu samochodu-a innej wersji wyposazenia. Cos...co jest "homologowane" i zamontowane juz w innym samochodzie. Np. nie sadze by bylo naruszeniem gwarancji przez serwis - podlaczenie ogrzewania lusterek, elektrycznej regulacji, oswietlenia schowka itd itd.

A moze zalozyc temat w ktorym bedziemy wskazywac serwis w ktorym udalo sie (w ktorym CHCIELI) zainstalowac COS...czego inni odmawiali? Taka LISTA: np Pulawska-montuja xxxxx, Jaszpol- montuja XXXX
Ostatnio zmieniony przez tweeciak 2011-11-17, 10:43, w całości zmieniany 5 razy  
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-11-17, 14:45   

wat napisał/a:
mi dzienne założyli w 0,5 h i nikt nie pitolił że stracę jakąś gwarancję nie chce sie leniom, widać za dużo klientów mają i kasy jednocześnie

NO ALE WIE PAN, TO JEST KILKA GODZIN ROBOTY :shock: usłyszałem dzisiaj :evil:
Jak mniemam chodzi o to by klyenta zniechęcić, ale nie odmówić, a, że klyent w krawacie jest...
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2011-11-17, 15:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-17, 15:31   

tweeciak napisał/a:
Bylem na Pulawskiej-zapytalem jaki jest koszt montazu ogrzewania lusterek zewnetrznych w Stepce. Odpowiedz: nie ma mozliowsci zalozenia niczego-co nie bylo wyposazeniem w tym samochodzie. hehehe

Z Puławską jest ten problem, że zależy, na kogo trafisz. :/ To samo miałem z Kabielkiem Lenistwa™ - trafiłem na elektryka "strachliwego" i oczywiście nie da się, nie wolno, nie można, wszyscy zginiemy. Po czym dostałem kontakt do elektryka kontaktowego i problemu nie było. :)
 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2011-11-17, 16:01   

mnie montaż świateł dziennych kosztował tyle co same światła. Samodzielny montaż wg instrukcji z forum jest bajeczny nawet dla takiego laika jak ja, zajęło mi to ok 30 min, przy czy miałem dostęp do podnośnika. Bez podnośnika myślę, że godzinka maksymalnie. Tyle, że ja montowałem w miejsce po przeciwmgielnych a nie każdemu to odpowiada.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-17, 22:54   

laisar napisał/a:
Na obrazku to jest po prostu na styk, a oba elementy mają taką samą szeroko - dlatego mówię o konieczności pomacania:

(Konkretnie, to potrzebne jest miejsce o szerokości min 94 cm - i można wtedy założyć lampy o szerokości max 17 cm każda).

Pomacałem. Szerokość tej srebrnej listwy ozdobnej - 103 cm. Maksymalna szerokość tego czarnego pod listwą - 95 cm. Szerokość plastra miodu - 89 cm.

Mierzyłem na mrozie i łapy mi się trzęśli, więc z dokładnością do 0,5 cm.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-17, 23:10   

bebe napisał/a:
Pomacałem

Dzięki!

Czyli: niby można - oczywiście pod warunkiem, że się wyrżnie dziurę w listwie lub atrapie... Wciąż jednak pozostaje jeszcze kwestia krzywizn - zrobienie tego estetycznie może nie być takie proste jak na obrazku /:

No ale przynajmniej jest jakieś światełko w tunelu C:



piotrres napisał/a:
dd_swiatła_dzienne.jpg
Oto moja propozycja

Jeżeli dodać odpowiednie marginesy wokół tablicy (sama ma 53 cm) to spoko.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2011-11-17, 23:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-18, 09:03   

laisar napisał/a:
Czyli: niby można - oczywiście pod warunkiem, że się wyrżnie dziurę w listwie lub atrapie... Wciąż jednak pozostaje jeszcze kwestia krzywizn - zrobienie tego estetycznie może nie być takie proste jak na obrazku /:

Weź pod uwagę, że w atrapie te 95 cm jest od tych ostrych rogów, więc jeśli światła DJD nie będą trójkątne, to może być problem. Krzywizny powinny dać się opędzić modułami łukowatymi, gorzej z pochyleniem atrapy w tył, ale jakby osadzić światła głębiej, to powinno być ok.

laisar napisał/a:
No ale przynajmniej jest jakieś światełko w tunelu C:

Color me "not convinced". :|
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-18, 09:23   

bebe napisał/a:
Color me "not convinced". :|

Ja jestem optymistą aż do poziomu subatomowego (; - skoro jest o czym rozmawiać ("może trójkątne, może łukowate, może głębiej osadzone"), to szklanka jest do połowy pełna, hwgh!
 
dragon 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 LPG
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 144
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-18, 09:30   

Hmm... nurtuje mnie to już jakiś czas. Czy w przepisach oprócz odległości wszystkich pisze, że dzienne muszą być poziomo? A może skośnie by tak? ;-)

Sorki,że się posłużę cudzym zdjęciem. Akurat nie mam nic pod ręką...

Bez nazwy 1.jpg
Plik ściągnięto 352 raz(y) 106,53 KB

Ostatnio zmieniony przez dragon 2011-11-18, 09:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-18, 09:49   

W przepisach jest zdefiniowane coś takiego jak "oś odniesienia" - czyli, mniej [niż] więcej, wiązka światła. I to ona ma być pozioma, z kątami widoczności po 20° w poziomie i +10°/-5° w pionie.

Natomiast jak to jest technicznie realizowane - to już problem danego producenta lamp. Jednak dlatego właśnie trzeba dany model montować zgodnie z jego zaleceniami - jeżeli przewidziane jest, że mają być poziomo, to muszą być poziomo.

Teoretycznie mogą więc istnieć i skośne - ale musiałby to być ściśle określony skos, przewidziany przez wytwórcę, a nie dowolnie wybrany, pasujący akurat do konkretnego auta.

Nawet w tych modułowych światłach DayFlex Helli - i podróbkach - każdy pojedynczy element musi być zamontowany we właściwej pozycji względem osi x, y, z.


Co do fotki: jeżeli te lampy byłyby przewidziane do takiego montażu - to spoko (są przecież podobne rozwiązania fabryczne w niektórych nowych autach, np fordach czy citroenach). Ale jeśli te światła zostały zaprojektowane do pracy poziomej, to nie można ich zamontować skośnie, jeśli ma to być zgodnie z przepisami.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2011-11-18, 10:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
dragon 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 LPG
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 144
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-18, 10:14   

W większości lamp diodowych nie ma określonego położenia diody, a odbłyśnik jest wkładany raz tak, raz tak. Szkło nie ma konkretnych skosów (tych kilka które rozbierałem tak miały) wymuszających takie a nie inne ułożenie góra dół, chociaż raczej tych tańszych to dotyczy. Jedynym określnikiem jest napis homologacyjny na szkle. I tak czasem ktoś komuś zamontuje odwrotnie i jest O.K. Po prostu pomyślałem, że byłoby fajniej. :-D I jakiś znak rozpoznawczy byłby dla klubowiczów widoczny z daaaaaleeeeka!!
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-18, 10:37   

Nie interesuje nas pojedyncza dioda, tylko cała lampa, czyli zespół:

źródło_światła+odbłyśnik+klosz+obudowa

- a on musi mieć określony sposób montażu [bo inaczej lampy nie otrzymałyby homologacji].

Jeżeli instrukcji brak, tzn. że coś jest niehalo.

Natomiast jeżeli instrukcji twierdziłaby, że montować można dowolnie, to od strony prawnej użytkownik byłby oczywiście czysty.
 
dragon 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 LPG
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 144
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-18, 14:25   

Przecież wiem... :mrgreen: A swoją drogą niedługo będę zasówał przez las po ciemku, bo latarka krórą mam przy sobie ma homologację na teren miejski hi, hi. A Duster ma homologację na poruszanie się po drogach nieutwardzonych? Nie chciałbym niechcący stracić gwarancji :-P
Sorki... lekka głupawka. Piątek. Chcę już do domu...

A co do świateł. Ja mam jednak wyżej i i tak machają czasem ludziska że niby bez świateł jadę (a przecież nawet nie dam rady bo zawsze coś się świeci). Przez to wydaje mi sie ciągle za nisko....

moje.jpg
Plik ściągnięto 297 raz(y) 128,15 KB

Ostatnio zmieniony przez dragon 2011-11-18, 14:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-11-18, 20:43   

laisar napisał/a:
Jeżeli dodać odpowiednie marginesy wokół tablicy (sama ma 53 cm) to spoko.

No i stało się: "czyn to czyn..." DayLight 4 Philipsa:

Z drugiej strony, głupio się czuję, jak za dnia nie pali (przepala) się podświetlenie bloku wentylacji i podświetlenie zegarów ;-)
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-18, 21:18   

No proszę. Światła w tym samym miejscu co ja mam. :mrgreen: Chyba jedyne sensowne bez wycinania dziur w zderzaku.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne