Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: laisar
2009-07-10, 19:02
Światła dzienne - umiejscowienie, modele, montaż
Autor Wiadomość
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-23, 21:21   

mariush_78 napisał/a:
Znalazłem na ebayu i na niemieckim forum coś takiego :shock: :shock: . Zintegrowane halogeny i światła dzienne. Czy ktoś z was to już może zainstalował - to może być rozwiązanie naszego problemu. 2 w jednym - mamy dzienne ale nie kosztem halogenów, i estetycznie to wygląda.

Było. Kosztują tyle co zintegrowane światła Helli, ale są chińskie. Jedyny plus to mocowanie 50x100, w Helli trzeba przerabiać.
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2011-12-23, 21:27   

mariush_78 napisał/a:
Znalazłem na ebayu

http://www.ebay.de/sch/i....t+R87+Zulassung

http://www.dustercommunit...icht/msg110226/

http://www.youtube.com/watch?v=Uytrm1Stun0

te by chyba pasowały
http://www.ebay.de/itm/Ne...5-/390356447890


niezła cena 179€
_________________
 
RnR 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 667
Skąd: POL/ŚL
Wysłany: 2011-12-26, 20:24   

btw - ciekawy montaz nie? :)
http://www.newscenter.phi...ia_14122011.wpd

http://www.newscenter.phi...ZOOM2_small.jpg

Ciekawe czy mozna by forumowo jakos zamowic te "dupsiki"? :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez RnR 2011-12-26, 20:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
koniu 


Marka: Lancia
Model: Ypsilon
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 516
Skąd: Wrocław / Rybnik
Wysłany: 2011-12-27, 13:44   

Jak widzę pod maską wszystkie kable mają plastikową otulinę ... a jak patrzę na tą moją instalację "na oko" - mniej więcej między chłodnicą a silnikiem, to zastanawiam się nad podobnym patentem, nie wiem co lepsze - kombinowanie z przeciąganiem kabli w okolicach chłodnicy, otulinka ... być może zainwestuję na wiosnę w lepsze kable , najpierw zrobię z nich wiązkę w otulinie i poprawię połączenia ...

Zapewne już to gdzieś było, ale przewaliłem już tyle stron tego tematu i sorry, ale nie mam już siły :-? - rozumiem, że dzienne używa się od świtu do zmroku przy NORMALNEJ przejrzystości powietrza ... czy ktoś mógłby mi sprecyzować "normalnej", albo podrzucić linki do właściwych fragmentów przepisów? Niby auto na dziennych jest lepiej widoczne, ale boję się o tyłek i wonty służbistów np przy lekkich opadach czy widoczności plus minus 0,5-1 km ...
 
leszeks
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-27, 13:48   

Otrzymałem odpowiedź z Ministerstwa - w skrócie napisali, że mi nie odpowiedzą bo nie muszą.

Sądzę, że ostatecznie aspekt prawny (owe 40 cm od bocznego obrysu pojazdu, które jest w polskim rozporządzeniu a nie ma w aktualnych przepisach europejskich), rozwiązuje poniższy zapis w Dyrektywie 97/30/WE:

Artykuł 8
Żadne Państwo Członkowskie nie może odmówić lub zabronić sprzedaży, rejestracji, dopuszczenia do ruchu lub eksploatacji dowolnego pojazdu z przyczyn odnoszących się do jego świateł obrysowych, przednich świateł pozycyjnych (bocznych), tylnych świateł pozycyjnych (bocznych), świateł stopu, świateł dziennych i bocznych świateł obrysowych, jeśli opatrzone są znakie homologacji WE części oraz są zamontowane zgodnie z wymogami ustanowionymi w dyrektywie 76/756/EWG.


Dyrektywa Komisji 97/30/WE

PS
laisar, czy mógłbyś wydzielić do osobnego tematu posty zawierające akty prawne (można się w tym już pogubić)?
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-12-27, 14:18   

leszeks napisał/a:
Otrzymałem odpowiedź z Ministerstwa - w skrócie napisali, że mi nie odpowiedzą bo nie muszą.

że łaskawie w ogóle odpisali... :?: :-(
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-30, 10:16   

leszeks napisał/a:
laisar, czy mógłbyś wydzielić do osobnego tematu posty zawierające akty prawne (można się w tym już pogubić)?

Po Nowym Roku ten temat zostanie gruntownie posprzątany i "wyremontowany".
 
koniu 


Marka: Lancia
Model: Ypsilon
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 516
Skąd: Wrocław / Rybnik
Wysłany: 2011-12-30, 16:12   

TD Pedro napisał/a:
leszeks napisał/a:
Otrzymałem odpowiedź z Ministerstwa - w skrócie napisali, że mi nie odpowiedzą bo nie muszą.

że łaskawie w ogóle odpisali... :?: :-(


A właśnie że muszą i w nieuzasadnionych przypadkach mają na to 14 dni - pisemnie na pismo, mailowo na maila (w formie pisma w załączniku) - KPA i parę tam rozporządzeń nie pamiętam jakich i czyich ... urzędnik do zwolnienia.

A jak się nie chcą czymś zajmować lub uważają, że to nie ich zakres obowiązków, to ich obowiązkiem jest skierowanie sprawy do właściwego organu.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-12-30, 16:21   

koniu napisał/a:
A właśnie że muszą i w nieuzasadnionych przypadkach mają na to 14 dni - pisemnie na pismo, mailowo na maila (w formie pisma w załączniku) - KPA i parę tam rozporządzeń nie pamiętam jakich i czyich ... urzędnik do zwolnienia.

mógłbyś sprecyzować? bo gadanie na zasadzie KPA i parę rozporządzeń to kiepsko dobrana motywacja.
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-12-30, 16:47   

koniu napisał/a:
A właśnie że muszą

teoretycznie masz rację, praktyka dowodzi czego innego, jestem pewien, że jeszcze żaden z urzędników w myśl:
koniu napisał/a:
urzędnik do zwolnienia

zwolniony z tego powodu nie został...

benny86 napisał/a:
bo gadanie na zasadzie KPA i parę rozporządzeń to kiepsko dobrana motywacja

pewnie kol. koniu chodzi, o:

Cytat:

USTAWA

z dnia 14 czerwca 1960 r.

Kodeks postępowania administracyjnego



Rozdział 7

Załatwianie spraw

Art. 35.§ 1. Organy administracji publicznej obowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki.

§ 2. Niezwłocznie powinny być załatwiane sprawy, które mogą być rozpatrzone w oparciu o dowody przedstawione przez stronę łącznie z żądaniem wszczęcia postępowania lub w oparciu o fakty i dowody powszechnie znane albo znane z urzędu organowi, przed którym toczy się postępowanie, bądź możliwe do ustalenia na podstawie danych, którymi rozporządza ten organ.

§ 3. Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym - w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania.

§ 4. Przepisy szczególne mogą określać inne terminy niż określone w § 3.

§ 5. Do terminów określonych w przepisach poprzedzających nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa dla dokonania określonych czynności, okresów zawieszenia postępowania oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony albo z przyczyn niezależnych od organu.

Art. 36. § 1. O każdym przypadku niezałatwienia sprawy w terminie określonym w art. 35 lub w przepisach szczególnych organ administracji publicznej jest obowiązany zawiadomić strony, podając przyczyny zwłoki i wskazując nowy termin załatwienia sprawy.

§ 2. Ten sam obowiązek ciąży na organie administracji publicznej również w przypadku zwłoki w załatwieniu sprawy z przyczyn niezależnych od organu.

Art. 37. § 1. Na niezałatwienie sprawy w terminie określonym w art. 35, w przepisach szczególnych, ustalonym w myśl art. 36 lub na przewlekłe prowadzenie postępowania stronie służy zażalenie do organu wyższego stopnia, a jeżeli nie ma takiego organu - wezwanie do usunięcia naruszenia prawa.

§ 2. Organ wymieniony w § 1, uznając zażalenie za uzasadnione, wyznacza dodatkowy termin załatwienia sprawy oraz zarządza wyjaśnienie przyczyn i ustalenie osób winnych niezałatwienia sprawy w terminie, a w razie potrzeby także podjęcie środków zapobiegających naruszaniu terminów załatwiania spraw w przyszłości. Organ stwierdza jednocześnie, czy niezałatwienie sprawy w terminie miało miejsce z rażącym naruszeniem prawa.

Art. 38. Pracownik organu administracji publicznej, który z nieuzasadnionych przyczyn nie załatwił sprawy w terminie lub nie dopełnił obowiązku wynikającego z art. 36 albo nie załatwił sprawy w dodatkowym terminie ustalonym w myśl art. 37 § 2, podlega odpowiedzialności porządkowej lub dyscyplinarnej albo innej odpowiedzialności przewidzianej w przepisach prawa.


ale udzielenie odpowiedzi o "nieudzieleniu informacji" (każda wymówka) wypełnia znamiona (o ile nie uchybiono terminowi) załatwienia sprawy... :-(
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-12-30, 17:17   

TD Pedro napisał/a:
ale udzielenie odpowiedzi o "nieudzieleniu informacji" (każda wymówka) wypełnia znamiona (o ile nie uchybiono terminowi) załatwienia sprawy...

Sam to kilkukrotnie przerabiałem, pracując w samorządzie pisywaliśmy zapytania do (już nieistniejącego) MSWiA o wykładnię ich bełkotu (przepraszam - rozporządzeń i okólników) i.... w zasadzie lepiej żeby nic nie odpisywali. Przykład? miejsce zamieszkania wg, obowiązującego prawa to miejsce, gdzie osoba fizyczna przebywa z zamiarem stałego pobytu. Problem powstaje gdzie przebywa z zamiarem stałego pobytu pracownik "Cyrku Warszawa" który chciał zarejestrować samochód. Owszem, można mu podpowiedzieć troche nie do końca legalny sposób - oświadczenie pod rygorem odpowiedzialności z 213 K.K. iż mieszka w mieście gdzie chce rejestrować i problem z głowy - nikt tego nie sprawdzi, urzędnik ma "podkładkę" by udowodnić iż był właściwy miejscowom facet rejestruje w 15 minut auto i wszystko niby OK. Tyle tylko, że to państwo i jego organy mają służyć obywatelowi nie odwrotnie.

Nie wiem jak nne ministerstwa, ale MSWiA zawsze tak formułowało swe odpowiedzi, że po ich lekturze nie była wiadomo nic więcej niż wprost z aktów prawnych - dlatego mnie zainteresowało na które konkretnie przepisy chce się koniu powołać
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-30, 18:21   

laisar napisał/a:
Po Nowym Roku ten temat zostanie gruntownie posprzątany i "wyremontowany".

Ja mam pomysł racjonalizatorski, żeby w mocno eksploatowanych wątkach technicznych (DRL, felgi, itp.) edytować pierwszy post i w nim umieszczać dotychczasowy dorobek wiedzy ("DEAR PEOPLE FROM THE FUTURE..." ;). Do tego informację o tej praktyce umieścić w forumowej witajce i/lub samouczku - wtedy nowym użyszkodnikom będzie łatwo wdrożyć się w dotychczasowe osiągnięcia, a i starym łatwiej będzie znaleźć podstawowe dane.
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-12-30, 18:29   

bebe napisał/a:
Ja mam pomysł racjonalizatorski

pomysł dobry, bo rzeczywiście robi się "melanż" a tematy jakoś tak "same :-P " się przenikają... :-(
 
tweeciak 



Marka: Dacia
Model: Sandero STEPWAY
Silnik: 1.5 DCI
Rocznik: 2010
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 329
Skąd: mazowieckie/łódzkie
Wysłany: 2012-01-17, 11:02   

Pytanko
Daleki jestem od "bicia piany"...ale moze ktos mi wytlumaczy (albo wskaze link) - jest wymóg w ktorym w przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne powinny zostać samoczynnie wyłączone. I tutaj pytanie-nie wylaczaja sie dzienne np w mercedesie klasy E, Fordzie mondeo ( widac TUTAJ ). To jest przepis tylko i wylącznie w naszym kraju?
Ostatnio zmieniony przez tweeciak 2012-01-17, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-01-17, 11:23   

Mówi o tym (w załączniku tabelka):
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 4 maja 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia w załączniku do rozporządzenia (Dz.U. 2009 nr 75 poz. 639) - link do PDF masz tu: http://isap.sejm.gov.pl/D...=WDU20090750639

- tabelka poz. 18 i jest tam właśnie ten wymóg.

A to co ma to Mondeo to inna para kaloszy. Jest mnóstwo samochodów na drogach, które maja włączone i mijania i dzienne, ale że jest ich dużo nie znaczy, że są O.K. z polskim prawem.
Ostatnio zmieniony przez krakry1 2012-01-17, 11:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
RnR 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 667
Skąd: POL/ŚL
Wysłany: 2012-01-17, 11:27   

Nie do konca - Polskie prawo nie moze zabraniac rejestracji samochodow ktore maja homologacje unijne itp itd - wiec to Polskie prawo prawdopodobnie ma problem.

Natomiast inna sprawa jest jesli sami dokladamy dzienne - wtedy trzeba by znalezc przepisy unijne nadrzedne nad przepisami wojewodztwa Polskiego ktore mowily by inaczej i powinno wystarczyc :)
_________________
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-17, 11:30   

To Mondeo ma podwójną funkcję świateł LED - do jazdy dziennej i pozycyjne , przy włączeniu mijania drogowych czy przeciwmgielnych LED zaczynają świecić z mniejszą jasnością niż przy funkcji dziennych. W niektórych autach są automaty które przełączają pomiędzy dziennymi a mijania w momencie wjazdu do tunelu czy nagłego pogorszenia warunków atmosferycznych :)
(Według kodeksu przy wjeździe o tunelu oznakowanego znakiem masz obowiązek włączyć światła mijania - jazda na dziennych grozi mandatem).
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-01-17, 11:31   

I z tym też się zgodzę. Wniosek jest jeden - jak sami dokładamy dzienne w Naszych pięknych autach powinniśmy to jednak robić w zgodzie z polskimi przepisami.
 
tweeciak 



Marka: Dacia
Model: Sandero STEPWAY
Silnik: 1.5 DCI
Rocznik: 2010
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 329
Skąd: mazowieckie/łódzkie
Wysłany: 2012-01-17, 11:36   

Duzo jest takich.... samochodow ktore nie powinny (wedlug polskiego prawa) byc dopuszczone do ruchu w naszym krajiu, ale maja homologacje europejska:)
(np hamulec "reczny"... ja byk jest napisane w rozporzadzeniu dot. warunków technicznych samochodu:
2) hamulec awaryjny działający na koła co najmniej jednej osi pojazdu, przeznaczony do zatrzymania pojazdu w razie awarii hamulca roboczego, z możliwością:

a) regulowania intensywności hamowania,

b) dokonywania hamowania z miejsca kierowcy z możliwością trzymania kierownicy przynajmniej jedną ręką;

3) hamulec postojowy, przeznaczony do unieruchamiania pojazdu na wzniesieniu i spadku, z możliwością:

a) działania podczas nieobecności kierowcy, przy czym robocze części hamulca powinny pozostawać w położeniu zahamowania za pomocą wyłącznie mechanicznego urządzenia,

b) dokonywania hamowania z miejsca kierowcy;

wyposażenie w hamulec postojowy nie jest wymagane, jeżeli hamulec awaryjny, o którym mowa w pkt 2, spełnia wymagane warunki określone dla hamulca postojowego.


Czyli.... hamulec uruchamiany przyciskiem... nie spelnia wymogow.


To tak tylko.... polskie przepisy vs unijne :)
Ostatnio zmieniony przez tweeciak 2012-01-17, 11:38, w całości zmieniany 3 razy  
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-01-17, 11:46   

Ale należy się pocieszyć że tak jest nie tylko u nas. Swego czasu były batalie o wyposażenie apteczki aut jeżdżących po Słowacji. Czego Ci Słowacy nie chcą w apteczce? (brakuje tylko smoka Telesfora :mrgreen: ). Tymczasem jadąc z Polski mogę posiadać apteczkę wyposażoną z polskimi normami. Czytałem parę horrorów (wspomnień) Polaków jak słowaccy policjanci respektowali ten przepis. :cry:
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-17, 22:25   

Nie chce mi się szukać, ale było coś w przepisach, że w pojazdach rejestrowanych pomiędzy kiedyśtam a kiedyśtam wyjątkowo mogą być światła do jazdy dziennej wraz z pozycyjnymi/mijania (nie pamiętam), jak również z tylnymi. Wynika to z faktu, że producenci samochodów wymyślili DRL zanim określiły je przepisy i w pewnym momencie każdy robił po swojemu. :)

Mogę źle pamiętać.
 
koniu 


Marka: Lancia
Model: Ypsilon
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 516
Skąd: Wrocław / Rybnik
Wysłany: 2012-01-18, 13:40   

Mała wcinka :-P - Jak ktoś nie chce zamawiać dziennych za halogeny przez internet, to są podobne w BricoMarche (oczywiście z homologacją) za 170 z hakiem (ja płaciłem z przesyłką 153).
Ostatnio zmieniony przez koniu 2012-01-18, 13:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-01-18, 16:21   

bebe napisał/a:
Nie chce mi się szukać, ale było coś w przepisach, że w pojazdach rejestrowanych pomiędzy kiedyśtam a kiedyśtam wyjątkowo mogą być światła do jazdy dziennej wraz z pozycyjnymi/mijania (nie pamiętam), jak również z tylnymi.
Zgadza się to dotyczyło pojazdów rejestrowanych przed 1 stycznia 2010 roku (pierwsza rejestracja).
 
marek 12 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 16
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2012-02-27, 19:10   

Witam.
Tak myślę głośno.A gdyby zrobić tak, że w miejsce świateł przeciwmgielnych założyć
okrągłe dzienne,a te wyjęte przeciwmgielne zamontować obok w osłonie kratowej chłodnicy.
Tylko czy tak zamocowane będą legalne?.
_________________
$112233
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-02-27, 19:59   

Nie. Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 4 maja 2009 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia: światła przeciwmgłowe przednie mają być zamontowane nie dalej niż 400mm od obrysu bocznego pojazdu.
Ostatnio zmieniony przez krakry1 2012-02-27, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne