Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
ViaToll
Autor Wiadomość
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2012-07-03, 17:45   ViaToll

http://www.daciaklub.pl/f...p=134643#134643
bebe napisał/a:
Okazuje się, że działa już elektroniczny pobór opłat dla pojazdów poniżej 3,5 t DMC. :] Póki co działa tylko na odcinkach autostrad, których operatorem jest GDDKiA (czyli A2 Stryków - Konin, a od października Stryków - Konotopa, oraz A4 Wrocław - Katowice), ale rozmowy z AWSA i innymi koncesjonariuszami trwają, więc jestem dobrej myśli. :] Dla osób fizycznych ma sens tylko opcja prepaid, bo w przypadku płatności odroczonej musiałbym przedstawić gwarancję bankową lub wpłacić zabezpieczenie w wysokości ok. 2000 zł. :) Pani w Viatollu w Ożarowie jeszcze nic na ten temat nie wiedziała, ale w systemie jest już opcja polecenia zapłaty, tyle, że nie działa. :) Przypuszczam więc, że w dającej się przewidzieć przyszłości będę mógł sobie jeździć swobodnie po kraju, a kasa za autostrady będzie się sama ściągać z konta. :]

Póki co, urządzenie potrafi otwierać zdalnie bramki na A2 Stryków - Konin i (chyba) na A4, więc sensu za wiele nie ma, ale cóż, taki los early adoptera. :> Obecnie pudełeczko kosztuje 70 zeta, od września - 135 zeta. Podpisanie umowy z GDDKiA to jedno martwe drzewo i 30 minut w plecy. :>

Prepaidy są zwykle bez umowy, ale spokojnie, żyjemy przecież w Polsce... :mrgreen:
Ja myślałem, że dla Viatoli jest pas całkiem bez bramek, tylko jeśli kogoś system nie rozpozna, to mu robi zdjęcie do wyjaśnienia, a tu masz... bramki. To nie lepiej zainwestować w orurowanie do otwierania bramek?
W 2016 roku to się Kolega Informatyk doipiero ucieszy - podobno będą pilotażowo wszczepiać chipy w tyłki, można się już zapisywać. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez laisar 2012-07-03, 22:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-03, 18:41   

eplus napisał/a:
Prepaidy są zwykle bez umowy, ale spokojnie, żyjemy przecież w Polsce... :mrgreen:

Na życzenie są też bez umowy, na okaziciela. Urządzenie zarejestrowane na umowę, i na konkretny samochód, również można dowolnie przenosić między samochodami bez żadnych formalności. To jest kwestia tylko i wyłącznie wyboru (i wygody później, kiedy wejdą jakieś sensowne opcje post-paid).

eplus napisał/a:
Ja myślałem, że dla Viatoli jest pas całkiem bez bramek, tylko jeśli kogoś system nie rozpozna, to mu robi zdjęcie do wyjaśnienia, a tu masz... bramki.

Nie wiem, jak to dokładnie wygląda. Z relacji pani w viaTOLLu, dla osobówek są bramki i jak masz kasę na viaTOLLu, to bramka sama się otwiera, a jak nie, to trzeba płacić w okienku, jak ciul. :) W przypadku ciężarówek nie ma bramek (ale nie wiem, czy nie chodziło o to, że ciężarówki płacą za przejazdy krajówkami, gdzie faktycznie bramek nie ma, ale są bramownice), ale pre-paid to lekkie ryzyko, bo jeśli skończy się kasa na viaTOLLu, to za każdą bramkę (?) naliczana jest kara 1500 zł.
 
art 


Marka: Dacia
Model: Sandero/ Logan II
Silnik: 1.4 MPI + LPG lovato/ 1.5 dCi
Rocznik: 2010/ 2013
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-07-03, 20:02   

Hmm, a czy to nie powinno być tak że autostrady powinny być za darmo ? W końcu płacę na ich budowę tankując... Druga sprawa, zamiast jakiś urządzeń fikuśnych, po prostu winietki ( wg mnie super sprawa). Np na okres 1 tygodnia, 2 tyg, 1 mies, 3 mies, 6 mies, 12 miesiecy. Więcej patroli na autostradzie i w razie złapania delikwenta, który nie uiścił opłaty za przejazd, po prostu wysoka kara i tyle. Reasumując, pobierania opłaty za autostradę, za którą po części zapłaciłem, wg mnie jest trochę nie na miejscu, powinny obniżyć cenę paliwa np o 20 groszy i wtedy opłata za autostrady powinna być.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-03, 20:07   

bebe napisał/a:
bramka sama się otwiera

Jechałem w ostatni łikend w te i we w te A2 i dokładnie tak to działa.

...Albo przynajmniej działałoby, gdyby zawiatolowane towarzystwo jechało do bramek zgodnie ze znakami - 40 km/h - a nie zapindalało ze 2x szybciej. Bo wtedy przed szlabanikiem faktycznie trzeba się zatrzymać... <<<:


bebe napisał/a:
W przypadku ciężarówek nie ma bramek

Na autostradzie oczywiście są - nie ma pasów bezszlabanowych.

W sumie, ja bym wprowadził - i kosił "wąsaczy" (nie chodzi o fizyczne wąsy), "zapominających" o opłacie <<<:
 
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1145
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2012-07-03, 20:21   

na a4 działa to jak masakra trzeba zwolnic do 10- 20 km/h dali by se spokój z takimi patentami
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-03, 21:32   

Masz jakies info ze strony urzadzenia, ze koncza sie srodki lub ich brak ? 70 zl wydaje sie dobra cena ale by to urzadzenie docelowo dzialalo na wszystkich autostradach w kraju. Jak wyglada wplata - zasilanie konta viatolu ? Przelewem, zdrapka ;-) ?
Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2012-07-03, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-03, 22:54   

mekintosz napisał/a:
Jak wyglada wplata - zasilanie konta viatolu ? Przelewem, zdrapka ;-) ?

http://www.viatoll.pl/pl/...ci?limitstart=2

(I reszta info na stronie).
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-03, 23:23   

art napisał/a:
Hmm, a czy to nie powinno być tak że autostrady powinny być za darmo ? W końcu płacę na ich budowę tankując...

Nie, nie płacisz. Płacisz na utrzymanie dróg, między innymi, bo z akcyzy na paliwo kasa idzie praktycznie na wszystko. Autostrady w Polsce są budowane albo za prywatną kasę (państwo tylko daje gwarancje finansowe), albo ze środków z Unii, EBI i innych wstrętnych instytucji (państwo musi wtedy wyłożyć część kasy). Opłaty za przejazd autostradą również nie idą na finansowanie jej budowy, tylko na jej utrzymanie (w przypadku budowanych za prywatną kasę - dodatkowo na spłatę kredytu na jej wybudowanie).

art napisał/a:
Druga sprawa, zamiast jakiś urządzeń fikuśnych, po prostu winietki ( wg mnie super sprawa). Np na okres 1 tygodnia, 2 tyg, 1 mies, 3 mies, 6 mies, 12 miesiecy. Więcej patroli na autostradzie i w razie złapania delikwenta, który nie uiścił opłaty za przejazd, po prostu wysoka kara i tyle.

Już widzę w Republice Bolandy te kombinacje z winietkami. :D "Więcej patroli" też raczej trudno z rękawa wyczarować.

art napisał/a:
Reasumując, pobierania opłaty za autostradę, za którą po części zapłaciłem, wg mnie jest trochę nie na miejscu, powinny obniżyć cenę paliwa np o 20 groszy i wtedy opłata za autostrady powinna być.

Ja bym jeszcze chciał, żeby był pokój na świecie. :]

mekintosz napisał/a:
Masz jakies info ze strony urzadzenia, ze koncza sie srodki lub ich brak ?

W opcji pre-paid urządzenie drze ryja (dwa piski), kiedy kasa na viaTOLLu spadnie poniżej 20 zeta. Ponoć też wtedy nie działa już automagiczne podnoszenie bramek, co jak dla mnie jest deczko bez sensu, bo po co wtedy miało by zostawać te 20 zł. Jak kasa się skończy, to po prostu bramka się nie podnosi i trzeba płacić normalnie w okienku.

mekintosz napisał/a:
Jak wyglada wplata - zasilanie konta viatolu ? Przelewem, zdrapka ;-) ?

Przelewem, kartą kredytową, na stacjach benzynianych (na pewno Orlen, nie wiem jak inne).
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-07-04, 06:47   

Kolejny polski kretynizm. Na Słowacji kupujesz winietkę w kiosku kleisz na szybę i jeździsz ile potrzeba, bez żadnych bramek. Na Węgrzech kupujesz i nawet nie przyklejasz, bo system sam widzi opłacone samochody. Do tego winiety obowiązują na wszystkie autostrady, na określony czas i dowolną liczbę przejazdów. A u nas? Za każdym razem bramka i zbójeckie opłaty. Trzeci świat.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
art 


Marka: Dacia
Model: Sandero/ Logan II
Silnik: 1.4 MPI + LPG lovato/ 1.5 dCi
Rocznik: 2010/ 2013
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-07-04, 07:39   

a w Norwegii z tego co kojarzę, można jechać bez doładowania i zapłacić do dwóch tygodni od daty przejazdu ;) ja nie wiem, po co wymyślać jakieś bramki cuda niewidy, jak można coś łatwiej zrobić...
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-04, 08:09   

jan ostrzyca napisał/a:
Trzeci świat.

Tia , Francja , Włochy , Hiszpania, Portugalia to trzeci świat .....
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-07-04, 09:06   

DrOzda napisał/a:
jan ostrzyca napisał/a:
Trzeci świat.

Tia , Francja , Włochy , Hiszpania, Portugalia to trzeci świat .....


Tak. Z tym, że autostrady są tam od pół wieku, i bramki to rozwiązanie sprzed pół wieku. Poza tym, akurat tych państw lepiej nie naśladować. Pod żadnym względem...
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-07-04, 11:12   

Autostradowa obwodnica Krakowa jest płatna dla pojazdów osobowych? nie mogę nigdzie znaleźć informacji
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2012-07-04, 11:50   

Nie jest płatna.
Od DK94 (Olkusz) do Szarowa przed zjazdem na Bochnie (tam się kończy A4). Potem, jak ją otworzą, będzie trzeba zjeżdżać zjazdem na Wieliczkę bo dalej będą już bramki.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-04, 13:48   

Docelowo ma być ogólnoeuropejski system poboru opłat za każdy przejechany kilometr - GPS+GSM.
Początkowo dla ciężarówek ale zapewne osobówki prędzej czy później też to obejmie ...
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-04, 16:10   

DrOzda napisał/a:
Docelowo ma być ogólnoeuropejski system poboru opłat za każdy przejechany kilometr - GPS+GSM.

Nie. :) EETS ma zostać oparty o urządzenia bezprzewodowe, wypisz wymaluj takie jak viaTOLL. Co akurat dziwnym nie jest, bo jednym z głównych warunków zamówienia była zgodność z planowanym EETS. :)

DrOzda napisał/a:
Początkowo dla ciężarówek ale zapewne osobówki prędzej czy później też to obejmie ...

Dwa lata temu mówili, że ciężarówki w 2013, reszta świata w 2015.

Uprzedzając nieuchronny zarzut tyleż gorliwych, co niedoinformowanych przeciwników UE ;) - opłaty w ramach EETS nie mogą być wyższe od opłat lokalnych.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-11, 14:39   

I jeszcze coś dla miłośników winietek, trololololol. :D
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-07-11, 20:47   

bebe napisał/a:
I jeszcze coś dla miłośników winietek, trololololol. :D


Kolejny euro idiotyzm. Na Wegrzech kupujesz tygodniową winietę za 40 zł i możesz jeździć do woli, aż Ci kółka odpadną. W POlsce za 4 dychy przejedziesz jednego dnia tam i z powrotem (jak masz blisko). I gdzie ta dyskryminacja?
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-12, 12:27   

jan ostrzyca napisał/a:
I gdzie ta dyskryminacja?

Ale dlaczego mam czytać za ciebie? :) Tam jest napisane, gdzie.

Dla innych leniwych - według raportu scenariusz, kiedy kupujesz winietę i jeździsz do woli, aż ci odpadną kółka, jest raczej rzadko spotykany. Znacznie częściej spotykany jest scenariusz, kiedy jedziesz tranzytem albo do konkretnego miejsca. Dzięki winietom, zamiast zapłacić za faktycznie przejechany dystans, płacisz na bezdurno za możliwość jeżdżenia, z której nie korzystasz. Tabelka pokazuje stosunek opłaty za najkrótszy możliwy okres na winietce do opłaty za najdłuższy możliwy, traktowany jako faktyczna opłata za korzystanie z dróg. Z tabelki wynika, że winiety krótkookresowe służą przede wszystkim do łojenia kasy na tranzycie i turystach. :) Najmocniej (w relacji do lokalsów/winiet długoterminowych i długości dróg) łoją Słowenia i Węgry - dwa kraje, do których nie specjalnie jest po co jechać, ale przez które przejechać trzeba, żeby trafić w jakieś fajne miejsce. ;)

Co ciekawe, również w polskich warunkach viaTOLL zaczyna dawać oszczędności, chociaż się nie zapowiadało - z wypowiedzi na forum SSC ludzi zajmujących się spedycją wynika, że choć są pojedyncze kursy/relacje, które potrafią wykręcić imponującą kwotę z viaTOLLu, to jednak miesięczne opłaty za wszystkie zestawy/kursy są niższe, niż w przypadku winiet.

Niestety - nie wiemy, ile kosztowałaby winieta dla samochodu osobowego w Polsce. Ale przy moim korzystaniu z autostrad (kilka wypadów A2 w roku, plus kilka wyjazdów na wakacje/weekend, zazwyczaj bez autostrad, bo jeszcze nie ma) wolę jednak zapłacić za to, co faktycznie przejechałem, a nie za to, co mógłbym przejechać, gdybym teoretycznie jeździł (sprawdzić, czy nie ksiądz). :>
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 907
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-07-12, 12:52   

a co to za problem połączył oba rozwiązania ?

wprowadzić winietki dzienne o sensownym koszcie (a nie kilkadziesiąt-kilkaset razy droższe od kosztu dziennego winietki) oraz winietki długookresowe dla tych, którzy np dojeżdżają codziennie do pracy via płatny odcinek drogi

po wybudowaniu S3 do Sulechowa mógłbym ganiać do Gorzowa via A2 i S3, ale mi się to nigdy nie opłaci, bo koszt przejechania autostradą podwaja mi koszt podróży

gdybym tą trasę robił raz, 2 razy do roku to by mi to wisiało, ale zdarza mi się 2 razy w miesiącu, więc póki co takie połączenie nie będzie dla mnie stanowić alternatywy dla DK92 + DK24 + DK3
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-12, 12:59   

kapelusznik napisał/a:
po wybudowaniu S3 do Sulechowa mógłbym ganiać do Gorzowa via A2 i S3, ale mi się to nigdy nie opłaci, bo koszt przejechania autostradą podwaja mi koszt podróży

Zależy, jak liczyć. :) Dolicz koszt swojego czasu, który mógłbyś przeznaczyć na coś fajnego, zamiast na turlanie się po obszarach zabudowanych i na rondo w Skwierzynie. ;) Dolicz koszt wymiany zawieszenia wybitego na radosnych drogach krajowych. :> Jeśli nadal Ci się nie opłaca - cóż, widać autostrada nie jest dla Ciebie. :]
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-07-12, 13:02   

kapelusznik, pomyśl w ten sposób, masz LPG, więc jeżdżąc autostradą płacisz tyle samo lub niewiele więcej niż benzyniakiem po drogach krajowych, a komfort i czas przejazdu jakby nieco inny.
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 907
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-07-12, 14:00   

bebe napisał/a:
na rondo w Skwierzynie. ;)
to już nie te czasy, gdy korek zaczynał się 10km przed rondem, a w wakacje po prostu jadę przez Santok i wbijam się na rondo w Skwierzynie innym wjazdem gdzie nie ma kolejki :-P

bebe napisał/a:
Dolicz koszt wymiany zawieszenia wybitego na radosnych drogach krajowych. :>
spoko, specjalnie wybieram auta które nie mają wielowahaczowego zawieszenia :-P
fakt, rok temu urwałem na DK24 amortyzator z tyłu, ale 100zł i 45minut pracy + czas na umycie rąk i auto było spowrotem sprawne ;-)

benny86, to prawda co piszesz, ale jak bym jeździł na benzynie, to i tak koszt przejazdu autostradą byłby znaczącą częścią wydanego budżetu
przecież lpg aż tak tanie nie jest ;-)

a póki co to i tak czcze rozważania, bo w Świebodzinie nie można zjechać z A2, więc jakby nie liczyć to się jeździć nie opłaca kompletnie :-)

tak sobie myślę, że atrakcyjne ceny na przejazdy (czy miałby być to winiety, czy nie) mogłyby być impulsem dla ludzi, żeby nie zużywali swojego zawieszenia na DK :-P - przemysł części zamiennych by podupadł - widocznie lobby działa :-D
Ostatnio zmieniony przez kapelusznik 2012-07-12, 14:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-07-12, 14:39   

Nasi południowi sąsiedzi mają całkiem fajną cenę za roczną winietę autostradową - coś koło 220zł po przeliczeniu. Przy takiej cenie nie wahałbym się ani chwili tylko od razu ją wykupił, nawet forma płatności (winieta naklejana na szybę, urządzenie ala viatol, przelew bankowy) nie miałaby dla mnie znaczenia.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-12, 18:08   

kapelusznik napisał/a:
czcze rozważania, bo w Świebodzinie nie można zjechać z A2

Do Gorzowa, to będzie raczej zjazd w Jordanowie - ale też póki co nieczynny, z powodu braku S3 do obwodnicy Międzyrzecza <: (Jak się nie obrócić, d*** zawsze z tyłu...).

My jeździmy więc przez Torzym i Sulęcin - powiatówki są wystarczająco porządne, no i prawie puste [:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne