Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Matylda
Autor Wiadomość
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 922
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2012-10-30, 23:01   

bebe napisał/a:
Przy okazji posiedziałem sobie w Dokkerze. :) Fajny Dokker, ale na forum czemuś cisza, więc co ja się będę wychylał. :>

A które ASO, bo będę się wybierał na coroczny olej z filtrem, to może też obejrzę? ;)

EDIT: Ok, już widzę, Puławska...

Pe-es: Czyśmy się przypadkiem nie minęli na Wybrzeżu Szczecińskim przy skręcie w Okrzei w zeszły weekend? :P
Ostatnio zmieniony przez Marmach 2012-10-30, 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-30, 23:32   

mekintosz napisał/a:
1.5 DCI 110 KM, na obecna chwile Laureate tylko z dieslem. Moze jak wejdzie 1.2 TCE bedzie w najbogatszej wersji.

A to możliwe, w silniki nie zagłębiałem się.

Marmach napisał/a:
Pe-es: Czyśmy się przypadkiem nie minęli na Wybrzeżu Szczecińskim przy skręcie w Okrzei w zeszły weekend? :P

Bardzo możliwe. :) Chyba nawet trąbiłem/machałem kierunkowskazami/robiłem oborę. :]
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-30, 23:47   

mekintosz napisał/a:
bebe napisał/a:
mekintosz napisał/a:
Bebe, Dokker fajny szkoda, ze nie ma wyposazenia Lodgy ;-(

Czego konkretnie nie ma? Wydawało mi się, że ma wszystko to samo co Logdy, z wyjątkiem trzeciego rzędu siedzeń...


1.5 DCI 110 KM, na obecna chwile Laureate tylko z dieslem. Moze jak wejdzie 1.2 TCE bedzie w najbogatszej wersji.

Oprócz silnika to jeszcze zapomnieli o pakiecie skórzanym.
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-01, 22:22   

Za to dali podgrzewane siedziska ;-)
 
Czacha 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Megane II
Silnik: 1,9 dCi
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 2
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-11-12, 12:54   

Witam,
Zainteresował mnie ten temat, gdyż też niedawno przechodziłem przez montaż owych świateł niemieckiego producenta o piekielnej nazwie...
Gratuluję fachowego podejścia do wykonania adapterów. Ja dystans robiłem odpowiednią ilością nakrętek i podkładek, a przesunięcie regulowałem za pomocą przygotowanej płytki z podłużnymi i pionowymi otworami do regulacji położenia lampy w pionie i w poziomie. Jak się okazało było to niezbędne z dwóch powodów:
- Regulując wysokość świecenia oryginalnego halogenu zmienia się tylko położenie lustra wewnątrz, u Helli podnosi się / obniża cała lampa a więc i jej położenie względem otworu w zaślepce,
- Oryginalne halogeny były skierowane delikatnie w bok, po zamianie nie jest to wskazane z uwagi na obecność świateł dziennych, które powinny świecić dokładnie na wprost (prawo dopuszcza 3-stopniową odchyłkę). Światła dzienne powinny rozpraszać światło, że zauważ, że te świecą mimo wszystko dość wąskim strumieniem.
Regulując odsadzenie na nakrętkach wystarczyło dać ich więcej od wewnętrznej strony aby światła wyprostować, jednak przesunęły się wówczas względem środka otworu i trzeba było przesuwać je w poziomie. Strasznie dużo z tym bawienia.

Cytat:
Na filmie słabo widać różnicę, bo kamera w srajfonie kompensuje sobie ekspozycję w locie, a świateł przeciwmgłowych nie da się włączyć bez włączenia świateł mijania.

Jesteś tego pewny? Chyba masz w takim razie coś nakopane w instalacji albo w manetce. W każdym samochodzie musi dać się włączyć światła przeciwmgłowe niezależnie od świateł mijania, gdyż przeciwmgłowe z natury są po to, aby używać ich zamiast świateł mijania. Podczas gęstej mgły snop światła ze świateł mijania tworzy białą ścianę przed autem, przeciwmgłowe świecą poniżej mgły i nie rozpraszają się na niej. Dołączenie po przeciwmgłowych mijania niweczy efekt wypracowany przez te pierwsze.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-12, 23:11   

Czacha napisał/a:
Zainteresował mnie ten temat, gdyż też niedawno przechodziłem przez montaż owych świateł niemieckiego producenta o piekielnej nazwie...

Ja z kolei kierowałem się Twoim wątkiem na forum Megane, pisałem nawet do Ciebie w sprawie wtyczek. :)

Czacha napisał/a:
Oryginalne halogeny były skierowane delikatnie w bok, po zamianie nie jest to wskazane z uwagi na obecność świateł dziennych, które powinny świecić dokładnie na wprost (prawo dopuszcza 3-stopniową odchyłkę).

Dziwne, w Dacii są prostopadle do osi podłużnej samochodu.

Czacha napisał/a:
Jesteś tego pewny? Chyba masz w takim razie coś nakopane w instalacji albo w manetce.

W sumie to musiałbym sprawdzić. :) Zasugerowałem się opisem działania w obsztrukcji od samochodu, ale teraz zauważyłem, że tam jest tak śmisznie napisane, że włączane wraz ze światłami mijania/postojowymi jest tylko tylne światło przeciwmgłowe, ale adnotacja o tym znajduje się zarówno w opisie działania świateł przeciwmgłowych tylnych, jak i przednich. Sprawdzę i dam znać. :)
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-15, 22:33   

Sprawdziłem - przednie światła przeciwmgłowe nie działają bez włączonych świateł mijania. Przy czym "mie sie wydajeee", że to tak ma być - inaczej teoretycznie możliwa byłaby jazda z włączonymi światłami przeciwmgłowymi z przodu i bez żadnego oświetlenia z tyłu...
 
MZ000 


Marka: Renault
Model: Kangoo 2010
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 68
Skąd: WKPL
Wysłany: 2012-11-15, 22:44   

Światła przeciwmgłowe przednie powinny działać z św pozycyjnymi.

"w czasie mgły kierujący powinien używać świateł mijania lub przeciwmgłowych, lub obu tych świateł łącznie".
_________________
MZ
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-11-15, 23:15   

bebe napisał/a:
Sprawdziłem - przednie światła przeciwmgłowe nie działają bez włączonych świateł mijania. Przy czym "mie sie wydajeee", że to tak ma być - inaczej teoretycznie możliwa byłaby jazda z włączonymi światłami przeciwmgłowymi z przodu i bez żadnego oświetlenia z tyłu...

u mnie włączenie świateł pozycyjnych umożliwia włączenie przeciwmgłowych zarówno przednich jak i tylnych...
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-16, 01:24   

bebe napisał/a:
przednie światła przeciwmgłowe nie działają bez włączonych świateł mijania

No to panie majster coś popsuliście montując te piekielne wynalazki - potwierdzam kolegów powyżej, przeciwmgłowe powinny działać od pozycyjnych poczynając, bez wymagania świateł mijania.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-16, 23:57   

laisar napisał/a:
bebe napisał/a:
przednie światła przeciwmgłowe nie działają bez włączonych świateł mijania

No to panie majster coś popsuliście montując te piekielne wynalazki - potwierdzam kolegów powyżej, przeciwmgłowe powinny działać od pozycyjnych poczynając, bez wymagania świateł mijania.

I działają (sprawdziłem). :) Chodziło mi o to, że przeciwmgłowe nie działają bez włączonych świateł, kropka. Postojowych przy pierwszym sprawdzaniu nie wziąłem pod uwagę, gdyż, jak sama nazwa wskazuje, są postojowe. :>

W związku z powyższym, w szczególności nie jest możliwe jednoczesne działanie DRL i świateł przeciwmgłowych, co w wypadku zintegrowanych lamp Helli spowodowałoby wygenerowanie strumienia fotonów spychającego co mniejsze pojazdy z drogi. :> Swoją drogą ciekawe, czy żarówki H15 są obliczone na jednoczesne działanie obu włókien, bo z konstrukcji by wynikało, że sensu w tym za wiele nie ma, więc mogłoby im zaszkodzić.
 
Czacha 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Megane II
Silnik: 1,9 dCi
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 2
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-11-17, 21:37   

Rozumiem, że dzienne podłączyłeś tak, że gasną po włączeniu świateł pozycyjnych?

Poza tym światła pozycyjne i postojowe to nie to samo. Te pierwsze ma obowiązkowo każdy samochód, postojowe niekoniecznie. Światła pozycyjne przednie i tylne służą do zaznaczania obecności i szerokości pojazdu widzianego odpowiednio z przodu lub z tyłu. W niektórych zachodnich krajach (np. w Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii) po zmroku na dobrze oświetlonych drogach kierowcy używają tylko właśnie świateł pozycyjnych. Wszyscy się widzą, nikt nikogo nie oślepia, droga też jest widoczna, więc nie ma problemu.

Światła postojowe posiadają teraz chyba tylko niemieckie samochody. Włącza się je poprzez odpowiednie przesunięcie dźwigni kierunkowskazów na wyłączonym zapłonie. Zapalają się wówczas światła postojowe tylko po jednej stronie samochodu. Nie można używać ich podczas jazdy i nie ma nawet takiej możliwości - włączy się wówczas kierunkowskaz.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-30, 12:13   

Wymieniono uszczelki 8200052312 (cztery sztuki) i 8200052311, ślady zapocenia przy kolektorze zatarto. ;) ASO Puławska.
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-11-30, 23:41   

bebe, skąd się bierze takie przełączniki do gniazdek zapalniczki? Mają sygnalizację włączenia?
_________________
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-01, 01:11   

Beckie napisał/a:
bebe, skąd się bierze takie przełączniki do gniazdek zapalniczki? Mają sygnalizację włączenia?

Bierze się z allegro, mają podświetlenie, ale ze wspólną masą czy czym tam, anyway - świecą tylko wtedy, kiedy są zwarte, więc np. nie można samodzielnie sterować podświetleniem.

Tak na szybko znalazłem dwa:
http://allegro.pl/przelac...2815162383.html
http://allegro.pl/przelac...2815162118.html
Oczywiście są też pomarańczowe, ale akurat nie widzę.

Bardziej hardkórowy jest taki ;)
http://allegro.pl/wlaczni...2794120869.html
ale nie widziałem go na żywo.
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-12-01, 21:55   

He he... Ten hardcorowy jest zajebisty. Nie przełączy się przypadkowo.
Dzięki.
_________________
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-13, 15:44   

Kolejny Philips X-treme Cośtam się sfajczył, miał chociaż tyle przyzwoitości, że nie na autostradzie. :> Wytrzymał 9 miesięcy i niecałe 15000 km.
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-13, 21:22   

patrzyłeś Osram NIGHT RACER/X-RACER :?:
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-13, 22:13   

maciek napisał/a:
patrzyłeś Osram NIGHT RACER/X-RACER :?:

Nie, bo to motocyklowe są. Podejrzewam, że to odpowiedniki Night Breaker, a Night Breaker ssał.
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-13, 22:20   

bebe napisał/a:
maciek napisał/a:
patrzyłeś Osram NIGHT RACER/X-RACER :?:

Nie, bo to motocyklowe są. Podejrzewam, że to odpowiedniki Night Breaker, a Night Breaker ssał.


wiem że sa to motocyklowe, ludzie którzy stosują je są przeważnie zadowoleni, ale nie wiem jak kierowcy z nad przeciwka ;-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-27, 17:41   

Siedzimy sobie (chorzy :( ) w Zielonej Górze.

Przejazd Warszawa - Zielona Góra tym razem z przygodami, a właściwie jedną. :/ Jechaliśmy w nocy, dziewczęta drzymały, a mi się tak fajnie jechało, że całą A2 przeleciałem na jeden strzał i stwierdziłem, że stanę dopiero w Rosinie na tankowanie, bo jak zwykle spalanie dobrze ponad 10 l/100 km nie pozwoliło dojechać na jednym baku. Tyle, że przed wyjazdem pojeździłem jeszcze trochę po Warszawie, coś mi chyba nie wyszło z aproksymacją tego, co pokazywał komputer, zanim przestał to pokazywać, efekt - Matylda efektownie zdechła 2 km przed stacją w Rosinie. :(

Nauczyło nas to, że:
  • komputery kłamią, :>
  • końca paliwa nie zapowiada nic w rodzaju krztuszenia się silnika czy czegoś, po prostu nagle spadają obroty, silnik gaśnie, pozamiatane,
  • ta radosna torebałka od Renault z gaśnicą, apteczką i trójkątem to jakiś ponury żart - przy wyciąganiu urwała się torebałce rączka, trójkąt przy rozkładaniu rozleciał mi się w rękach i trzeba go było podeprzeć patyczkiem, aż strach odpalać gaśnicę. :/ Apteczkę przy najbliższej okazji wybebeszę i zrobię wersję wypasioną.
  • do otwarcia zaślepki w zderzaku, tej do ucha do holu, konieczny jest śrubokręt płaski i trochę samozaparcia. Akurat wożę ze sobą komplet narzędzi, ale ktoś kto to tak wymyślił powinien zostać szczelony holem bez łeb. :Z
Rozstawiłem trójkąt, wkręciłem ucho i w tym momencie NZŻ wymachała dwóch panów w starożytnym golfie, którzy podciągnęli nas do stacji w Rosinie. Trochę się zdziwili, kiedy sięgnąłem do bagażnika i wręczyłem i za fatygę kratę browca (NZŻ pracuje w Grupie Żywiec). :) Gdyby nie ta radosna przygoda, do Zielonej dojechalibyśmy w mniej niż 4,5 h (nie łamiąc przepisów). Jak oddadzą S3, będzie chyba poniżej 4 h. :)

Wymyśliłem też patent na pakowanie MCVki ze złożonym trzecim rzędem siedzeń. Patent to 8 skrzynek składanych firmy OKT. :) Skrzynki dość szczelnie wypełniają cały bagażnik, składają się na płasko więc nie trzeba ich wozić na pusto, są w Obi w promocji za 8 zeta z hakiem sztuka. :]

Tak wygląda 7 skrzynek w bagażniku:



A tak wyglądają załadowane na wózek magazynowy :) :



Wreszcie można zapakować Matyldę na jeden strzał. :>
Ostatnio zmieniony przez bebe 2012-12-27, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
pluto 



Marka: DUSTER I 1,5 dCi 90KM
Model: TESLA model 3 LR
Silnik: 440 KM
Rocznik: 2021, 2022
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 549
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-12-27, 18:02   

bebe napisał/a:
Jak oddadzą S3, będzie chyba poniżej 4 h. :)
:>

Oddanie dwupasmowegom odcinka S3 Miedzyrzecz-Sulechów nastąpi na początku czerwca 2013 r. - łącznie z węzłem autostradowym A2/S3 JORDANÓW
_________________
Tesla 3 LR 82 kWh 4x4 440 KM 2022r. - 14,0 kWh/100 km
Renault ZOE II 52 kWh 2020r. - 13,0 kWh/100 km
 
BLONDI83 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 benzyna, 4x4
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Dołączyła: 24 Maj 2012
Posty: 349
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2012-12-27, 20:55   

bebe mam nadzieję, że Sylwester zrekompensuje Ci ostatnie wydarzenia
_________________

 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-12-27, 21:20   

bebe napisał/a:
do otwarcia zaślepki w zderzaku, tej do ucha do holu, konieczny jest śrubokręt płaski i trochę samozaparcia.

W zestawie z lewarkiem i kluczem do kół, spece od Dacii dołożyli kluczyk do otwierania tejże zaślepki. No chyba, że Ty jej już nie posiadasz :-/ , to faktycznie tylko śrubol. :mrgreen:

Klucz do zaślepki.JPG
Plik ściągnięto 184 raz(y) 108,52 KB

Ostatnio zmieniony przez monopios 2012-12-27, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-27, 23:43   

bebe napisał/a:
....
Wreszcie można zapakować Matyldę na jeden strzał. :>


Kotek ma tez swoja skrzynke ? ;-)

Mnie kiedys citroen ax zgasl ale ok 600 m przed stacja. Pechowo lekko pod gorke, ale z kumplem przepchalismy. Tylko tam nie bylo komputera, tylko wyjatkowo nieprecyzyjny wskaznik paliwa + wiara wlasciciela, ze samochod pali 6l/ 100 zamiast 9l/100.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne