Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007 Posty: 2127 Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-25, 19:44
monopios napisał/a:
W imię bezpieczeństwa unijni urzędnicy chcą wprowadzić w samochodach, nowe fabryczne wyposażenie obowiązkowe - kamery rejestrujące obraz i prędkość w każdym aucie.
http://motoryzacja.interi...zie,1874666,324
I bardzo dobrze. To może chociaż częściowo ukrócić cwaniactwo, chamstwo i bandytyzm panujące na naszych drogach.
_________________ MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 150 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG 60 000 km
W imię bezpieczeństwa unijni urzędnicy chcą wprowadzić w samochodach, nowe fabryczne wyposażenie obowiązkowe - kamery rejestrujące obraz i prędkość w każdym aucie.
http://motoryzacja.interi...zie,1874666,324
mi pasuje, mam nadzieje ze pojawi się jeszcze więcej różnych sprzętów nagrywających w bardzo dobrej jakości za przestępną cenę, czyli taka która poradzi sobie z podgrzewaną przednia szybą
_________________ Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail
Jestem za wprowadzeniem rejestratorów tylko pod warunkiem, że zapisy wszystkich osób publicznych od Prezydęta do komendanta posterunku policji na wiosce będą publicznie dostępne.
monopios, systemy będą fabryczne i na pewno będą podłączone do tego inne rzeczy, wystarczy, że złodziej się nam podepnie i wiedział kiedy jesteśmy w aucie ,a kiedy nie i co mamy w aucie, potem podejdzie z zagłuszaczem i autka nie ma
albo jakiś dowcipniś się nam podepnie i puści potem transmisje na youtube
teraz to nie problem ,ale potem jak się technika rozwinie to będzie problem i to spory
tym bardziej,że urządzenia do przechwytywania obrazu od dawna są na rynku
mocno to wyolbrzymiam ,ale ja nie jestem do końca przekonany do zestawu fabrycznego, a jak będzie czas pokaże.
Najważniejsze że u ruskich chociaż konie znają się na przepisach i przechodzą prawidłowo na pasach. Co do odpadających kół - to efekt braku badań technicznych ... lub łapówki za takie badanie. No, a nisko latające myśliwce i śmigłowce - to przecież normalka w byłym Kraju Rad.
Urządzonko zapisuje współrzędne trasy na nagraniu + prędkość
Co do zapisu Twojej prędkości, to raczej wada, niż zaleta. Kamerka ma służyć Tobie w razie zdarzenia drogowego, a tak zapisuje Twoją prędkość i w razie zdarzenia, jak przekroczysz prędkość mogą mieć dowód przeciw Tobie (jak pokażesz nagranie). Dźwięk z tego co słychać jest też całkiem dobry.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2013-01-18, 01:00, w całości zmieniany 1 raz
Co do zapisu Twojej prędkości, to raczej wada, niż zaleta. Kamerka ma służyć Tobie w razie zdarzenia drogowego, a tak zapisuje Twoją prędkość i w razie zdarzenia, jak przekroczysz prędkość mogą mieć dowód przeciw Tobie (jak pokażesz nagranie)
Ma pomóc w kwestiach spornych. Jak widać na nagraniach jeżdżę dość przepisowo i tak staram się jeździć szczególnie jak jadę z rodziną, a że dużo z nią jeżdżę wiec rzadko przekraczam dozwolona prędkość.
Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Mar 2009 Posty: 1889 Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-12-28, 15:27
Pod warunkiem, że wozisz ze sobą kompa z np. Virtual Dub, czy innym edytorem obrazu i będziesz miał czas na przeróbkę filmu przed przyjazdem policji.
matysz napisał/a:
... Jak widać na nagraniach jeżdżę dość przepisowo i tak staram się jeździć szczególnie jak jadę z rodziną, a że dużo z nią jeżdżę wiec rzadko przekraczam dozwolona prędkość.
No własnie widać: na wiadukcie jest ograniczenie do 70 km/h, a ty sobie jedziesz ok. 85 km/h. I wtedy gdyby doszło do czegoś, dałbyś policji piękny dowód, że to Ty łamiesz przepisy.
Zresztą jeżdżenie przepisowo wcale nie oznacza bezpiecznie, wszystko zależy gdzie i kiedy.
Komentarze tego typu są warte doktoratu z filozofii , bo żyjemy w kraju, gdzie jest wyjątkowe hamstwo na drogach, zdecydowana większość kierowców bezmyślnie zapier.... zawsze i wszędzie, mamy największą śmiertelność na 1000 mieszkańców spośród w miarę cywilizowanych krajów (przez co właśnie Polski nie zaliczyłbym do cywilizowanych państw), itp., itd. ...
vox a to magisterka z filozofi juz nie wystarcza
spójrz inaczej tylu zabitych co roku - a zus dalej nie wyrabia z kasą
tylu zatrzymanych pod wpływem alkoholu co roku. icały tabun za punkty - a na ulicach ciągle tłok do tego nawet fala emigracji nie pomaga
Co do jeżdżenia zgodnie z przepisami chodziło mi o to, że np. w Poznaniu na Orzeszkowej czy Sokoła nie pojadę 50km/h chociaż wolno bo jak mi dzieciak wyleci zza stojącego samochodu to nie mam czasu na reakcję, a z kolei nocą w centrum Marsylii na pustej wielopasmowej autostradzie bez stwarzania zagrożenia leciałem 180km/h chociaż nie wolno.
Co do karania pijaków za kierownicą to byłby prosty sposób, ale nie przejdzie:
za komuny pracowałem często w sadach i czasem przyjeżdżali do pracy panowie w bluzach z napisami ZK (zakład karny). Z rozmowy przyznawali, że woleliby dostać 100 batów niż pokazywać się znajomym w tym ubranku. Może tędy droga.
Pozdro
Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Mar 2009 Posty: 1889 Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-12-29, 11:09
wiciu_r napisał/a:
... za komuny pracowałem często w sadach i czasem przyjeżdżali do pracy panowie w bluzach z napisami ZK (zakład karny). Z rozmowy przyznawali, że woleliby dostać 100 batów niż pokazywać się znajomym w tym ubranku. Może tędy droga.
Pozdro
Nie przejdzie ... w mumii europejskiej, godność człowiek jest najważniejsza - toć nawet nauczyciel niema prawa zajrzeć uczniowi do jego plecaka, gdy jest podejrzenie, że ma w niej prochy lub alkohol, to tym bardziej nie wolno ubierać człowieka w więzienne ubrano i jeszcze kazać mu pracować za darmo.
No własnie widać: na wiadukcie jest ograniczenie do 70 km/h, a ty sobie jedziesz ok. 85 km/h. I wtedy gdyby doszło do czegoś, dałbyś policji piękny dowód, że to Ty łamiesz przepisy.
Spoko spoko policja na podstawie takiego nagrania to może mnie cmoknąć. Żeby móc ukarać mnie za przekroczenie prędkości pomiar musi być dokonany urządzeniem posiadającym homologację do pomiaru. A jeżeli to urządzenie posiada homologacje do pomiaru prędkości to ja od jutra jestem czarny :P
także nagranie jak najbardziej mogę użyć nawet jak przekroczę prędkość.
Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Mar 2009 Posty: 1889 Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-12-29, 11:56
Dobrze, Panie borze, ale z jednej strony film ma udowodnić, że to Ty jesteś czysty, a zawinił ten drugi, z drugiej pokazuje, że jechałeś za szybko (co z tego że pomiar jest bez homologacyjny). Film ma być dowodem i albo w całości się go dopuszcza, albo w ogóle nie bierze się go pod uwagę. Tak potraktowałaby to policja i sąd. Co powiesz policjantowi. Pan nie patrzy na ten pasek z prędkością, tylko na film. Zresztą film ma posłużyć do ustalenia sprawcy zdarzenia i wcale nie potrzebny do tego pomiar szybkości homologowanym radarem. Policja może stwierdzić, że jechałeś za szybko i to Ty jesteś sprawcą zdarzenia (a pasek z prędkością tylko jej w tym pomoże). Jak się nie zgodzisz z interpretacją policji - idziesz do sądu, a ten do Twojego filmiku może powołać biegłego (na Twój ostateczny koszt), który stwierdzi, że pomiar prędkości za pomocą Twojego GPS jest dokonywany z dokładnością np. +/- 7km/h. W twoim przypadku 85 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h jednoznacznie wskazuje, że przekroczyłeś przepisy, czego wynikiem było zdarzenie drogowe: czyli jesteś winien.
Nie piszę tego wszystkiego by zrobić Ci na złość. Chcę powiedzieć jedynie, że dla przeciętnego zjadacza chleba CarDVR z pomiarem prędkości jest raczej nie wskazany. No ale każdy robi jak chce.
Ostatnio zmieniony przez krakry1 2012-12-29, 12:09, w całości zmieniany 1 raz
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum