Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
guzy na oponach
Autor Wiadomość
Peter 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4MPI
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 13
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2008-08-08, 21:30   guzy na oponach

Niedawno kupiłem w salonie nowy samochód Dacia Logan. Ma założone fabrycznie opony Barum Brillantis. Dzisiaj byłem na pierwszym przeglądzie (przebieg 13tys.km). Dowiedziałem się że wszystkie cztery opony są do wymiany bo mają guzy. Pan w serwisie powiedział, że mogę sobie wybrać model, bo mają różne ceny. Odpowiedziałem mu na to, o jakich cenach mówi, przecież auto jest na gwarancji. Powiedział wtedy, że musi to rozpatrzyć specjalista od gwarancji. Mam przyjechać w poniedziałek i z tym specjalistą rozmawiać. Opony mają datę produkcji 4207. Teraz obejrzałem je sam i stwierdziłem, że nie są to wybrzuszenia, ale raczej wgłębienia (dość wyraźne), po obu bokach opony, biegnące promieniowo z kierunku środka koła (tak jak promienie słońca) i zawsze po obu stronach. Na kole zapasowym (zupełnie nie używane) są również. Na niektórych kołach są tylko w jednym miejscu a na innych w dwóch. Wgłębienia te najlepiej są wyczuwalne w miejscu, w którym kończy się bieżnik a zaczyna się bok opony.
Pomyślałem jeszcze, że takie wgłębienia mogą być po prostu miejscem łączenia osnowy. Na stronie:
http://www.motoryzacja24....nowych_opon.htm
czytamy:
"Pionowe wgłębienie na boku to ślad po łączeniu osnowy pod gumą - całkowicie niegroźne, jeśli nie ma problemów z wyważeniem koła. "
Jednak czemu takie miejsca są na niektórych oponach pojedynczo, a na niektórych po dwa? Poza tym fachowcy z serwisu chyba potafią rozróżnić uszkodzenie opony od jej normalnych cech.
_________________
Piotr
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-08-09, 10:03   

Te opony mają takie "nierówności", ale gorszą ich właściwością jest to że się odkształcają, zrobiły mi tak we fiacie na przedniej osi, wyglądały jakby zchodziły z felg na zewnątrz, a po 20000 nie miały już żadnych właściwości trakcyjnych.
Kupiłem takie dwie w stacji kontroli za połowę ceny i już wiem że ich więcej nie kupię.
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-08-10, 20:28   

Ale jaja, dobry tekst: Może pan sobie wybrać, model, bo mamy duży, wybór i różne ceny. :lol: :lol: :lol: :lol: . Bo szczele zaraz klocka ze śmiechu.
Kurde tak się czasami zastanawiam, czy my wogóle mamy gwarancję na te auta, bo z czym kolwiek się przyjedzie, to słyszy się, że to czy tamto nie podlega gwarancji.

Ciekawe co mnie powiedzą, jak przyjadę i powiem, że mi się zepsuło to podparcie, lędźwiowe. Gościu powie, że nie ma problemu, sie rozpruje siedzienie, naprawi się to i owo, a kolega, z drugiej zmiany, pozszywa siedzienie niteczką i igłą, bo kolega zawsze przyszywa wszystkim guziki, w ubrankach jak odpadną. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .

A tak poważnie, jak mi siedzenia nie wymienią, to ich tam rozniosę.
 
Peter 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4MPI
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 13
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2008-08-10, 21:21   

Wygląda na to że z wyboru opon mogą być nici. Rozmiar 165/80R14 jest rzadko spotykany i chyba poza firmą Barum, nikt obecnie go nie produkuje. W ofertach sklepów są jeszcze opony Uniroyal Rallye 380 ale na stronie Uniroyal-a ten rozmiar już nie figuruje. Są także opony Nexen i Nankang, ale w internecie takich firm oponiarskich nie znalazłem. Wynika z tego że wszystkie Logany z kołami 14cali mają najprawdopodobniej opony Barum. Podobno pierwsze egzemplarze miały jakieś Montany, ale takiej firmy oponiarskiej w internecie również nie udało mi się znaleźć.
_________________
Piotr
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne